Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-12-02 17:15:42

LOGOUT.hu

Program letöltése:
- Google Sketchup hivatalos letöltési oldal

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1201) imibogyo válasza TESCO-Zsömle (#1199) üzenetére


imibogyo
veterán

Találtam egyébként SW importer-t a Sketchup-hoz is, de nem sikerült működésre bírnom a SimLab félét, a másik pedig csak pénzért hajlandó működni szóval feladtam én is... Meg kellene nyitni SW-ben és onnan kiexportálni valami SU-nak is megfelelő formátumba, de most nincs időm ezzel foglalkozni. Másik út, amit ViZion is mondott. Én tervezéskor nem erre szoktam helyezni a hangsúlyt. :N

(#1202) imibogyo válasza TESCO-Zsömle (#1199) üzenetére


imibogyo
veterán

Na aztán csitt karácsonyig...... ;] :P

Nem mondom, hogy 100%-os lett, de azért szerintem nem lett rossz. Viszont valamiért a venti belsejét nem sikerül átkonvertálnom. Na mindegy. Alap színezést és méretezést adtam neki (ezek elvesznek a konvertálgatásban), ha nem tetszik, akkor majd ezeket megoldod. Méretezéssel is tudsz igazítani még ha nem tökéletes, de most csak ennyi telt tőlem.

[ Szerkesztve ]

(#1203) TESCO-Zsömle válasza imibogyo (#1202) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Imi! Nekem nem modell kellett, hanem egy forrás, ahonnan naprakész SU modelleket lehet leszedni! Mint az SCC, míg be nem krepált...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#1204) imibogyo válasza TESCO-Zsömle (#1203) üzenetére


imibogyo
veterán

Hát de végig a Fury-ról volt szó, hogy például azt sem tudod beszerezni... :U
A fenébe elcsesztem fél órát az életemből... :DDD

(#1205) TESCO-Zsömle válasza imibogyo (#1204) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

De legalább már tudod, hogy kell.

A Fury az egy dolog. Példa a rövid VGA-kra, de kéne hozzá az EK vizesblokk, kéne egy MAximus Impact lap, abba kéne M.2 SSD, és így tovább... A baj az, hogy amit eddig csináltam, ahhoz elég volt a saját adatbázis, az SCC-vel együtt meg elzárták a csapot, így nemigen tudok* tervezgetni.

* - Könnyen, gyorsan.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#1206) imibogyo válasza TESCO-Zsömle (#1205) üzenetére


imibogyo
veterán

Hát na igen, erre mondtam a konvertálási lehetőséget. Szóval "nem zárták el a csapot", csak sok újabb modell nincs fenn egy-kattintásos módon a Warehouse-ban. De szerintem elég egyszerűen át lehet konvertálni más modellekből. Én például egy ingyenes FreeCAD-el végeztem ezt a feladatot a Fury-n. Kb. 5 perc volt, csak mivel szenvedtem a ventivel, ezért volt egy kicsit több. De ha nincs gond, akkor pár perc alatt meg van az egész. ;)

Egy féle impact biztosan van fenn GrabCAD-en. Tehát talán ez is adott, már ha az ITX-es kell. Meg jópár EK (Intel és AMD lefogatós) blokk is van fenn, valahol láttam fenn az ITX-es full-cover blokkot is (bár ezt lemodellezni sem túl sok idő).

És ugye most csak egy oldalt néztem meg. Lehet más oldalakon még több neked kellő hardver van fenn, ahonnan lekapod ami kell átkonvertálod és boldogság. :D

Amúgy irigyellek. Én egy tervemnél sem tudtam ennyire belemerülni a dologba, hogy kifejezetten csak az az egy valami feleljen meg. Ha kellett egy mATX alaplap, akkor használtam a rá legjobban hasonlítót és kész. Én sem szeretek "szürke dobozokkal" dolgozni, de azért ami már "szinte ugyanolyan" az mindig megfelelt tervezési célra. Kivéve persze ha "rendelésre" ment a tervezés, akkor sokszor volt, hogy szinte mindent magam modelleztem le, ami csak kellett, de ez meg ugye másik történet, mert ott van ellenszolgáltatás. :B

(#1207) TESCO-Zsömle válasza imibogyo (#1206) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nyilván én is ugyanígy csináltam, de amíg a számomra megfelelő dolgokat elintézhettem annyival, hogy Import, Import, Import, addig miért ne? Bár a Crosshair-re magam modelleztem a blokkot a valódi alapján és van még pár cucc, de a tervezés zöme lényegében beimportált cuccok tologatása.

Erősen gondolkodok, hogy hagyom az ITX-et a francba és inkább el se dobok rá fölöslegesen ki tudja mennyi órát, de az az igazság, hogy nagyon érdekelne, meddig mehetnék el méretben.

Az ATX projektben is el kezdtem agyalni, hogy hol/hogy tudnék még spórolni, mert ha széltére faragnék 1cm-t, akkor kerülhetne a ház oldalaira 5mm-es plexi, azzal meg nagyon lehet játszani és kulturáltabban/egyszerűbben meg lehet vele oldani dolgokat, mint mondjuk aluból.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#1208) dewil666


dewil666
őstag

Sziasztok!

Szeretnék egy jól szellőző házat építeni a következő gépnek:
Alaplap: Gigabyte B85M-D3H
Proci: i5 4690 (Alpenföhn Brocken)
Vga: Gigabyte GTX 970 G1 Gaming
Ram: 2x4Gb Kingstone HIPER-X
Táp: Super Flower 450W SF-450P14HE Bronze
HDD: 2Tb WD (3,5')

Van itthon egy 1cm vastag rétegelt lemez dobozom (belső méretek): 280mm X 460mm X 240mm.
Kérdés hogy ebböl lehetne csinálni egy olyan házat ami jól szellőzik?
Van 3db 200mm(CM), 1db 170mm(TT), 4db 120mm (TT-CM) venti amiből lehet gazdálkodni.
Ötleteket szeretnék kérni tőletek! Nekem is van elképzelésem de kíváncsi vagyok hogy másnak milyen ötlete lenne.

Köszönöm a segítséget!

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#1209) Pete55555 válasza dewil666 (#1208) üzenetére


Pete55555
addikt

LINK

...Szeretem leracsniztatni...

(#1210) imibogyo válasza Pete55555 (#1209) üzenetére


imibogyo
veterán

Csinálj már egy új házat.... :DDD ;] :P

(#1211) Pete55555 válasza imibogyo (#1210) üzenetére


Pete55555
addikt

De ha most ilyenre volt kíváncsi ? :D

Na, tessék amúgy. Alkottam én is. Nagyon nem vittem túlzásba a részletezést, de az ötlet látszik.

...Szeretem leracsniztatni...

(#1212) imibogyo válasza Pete55555 (#1211) üzenetére


imibogyo
veterán

Értem én, csak úgy adta magát a beszólás... :B

Amúgy ezzel az új tervvel mi a cél? Mármint direkt ilyen alakú ház kell valahova? Vagy van valami spéci terved (kiállítás, vagy "ilyen még nem vót!" érzés csillapítása :D ) egy ilyen alakú házzal? Csak mert szerintem nagyon helypazarló így és nem látom semmi előnyét másféle kialakításokkal szemben. Amennyi most látszódik belőle, annyiból meg azt látom, hogy a mostani házad is köröket ver rá esztétikumban. Persze ezek csak ilyen gondolatfoszlányok tőlem, simán lehet überállat a ház majd, csak lehet többet kellene belőle látni. Esetleg jobban kidolgozott terv formájában... :K

[ Szerkesztve ]

(#1213) Drizzt01


Drizzt01
őstag

Sziasztok. Motorokról honnan lehet letölteni rajzokat? Sehol nem találtam

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#1214) imibogyo válasza Drizzt01 (#1213) üzenetére


imibogyo
veterán

Milyen motorról? És milyen rajz?

[ Szerkesztve ]

(#1215) Drizzt01 válasza imibogyo (#1214) üzenetére


Drizzt01
őstag

Igazából Yamaha sport gép lenne a legjobb , a homlok spoiler .Amit be tudok rakni a sketchupba és tudom módosítani

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#1216) imibogyo válasza Drizzt01 (#1215) üzenetére


imibogyo
veterán

Szerintem legegyszerűbb, ha leszedsz egy kész motort és "leműtöd róla" az idomot. ;)

(#1217) Drizzt01 válasza imibogyo (#1216) üzenetére


Drizzt01
őstag

Azt próbálom már 1.5 órája. :B :W

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#1218) imibogyo válasza Drizzt01 (#1217) üzenetére


imibogyo
veterán

Azt nem írtad. Csak azt, hogy honnan lehetne leszedni. :U
Este majd ha lesz időm leműtök neked egy idomot.

[ Szerkesztve ]

(#1219) Drizzt01 válasza imibogyo (#1218) üzenetére


Drizzt01
őstag

Köszi , addig én is próbálkozok. Ha megteszed , akkor a homlok rész kellene , lámpával és kormánnyal .

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#1220) Drizzt01


Drizzt01
őstag

Sziasztok . A Sketchupban hogy kötök össze két alkatrészt csővel , Illetve hogy tudok csövet rajzolni ?

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#1221) imibogyo válasza Drizzt01 (#1220) üzenetére


imibogyo
veterán

Follow me tool - videómban látszik és el is magyarázom... 1. hsz. ;)

(#1222) Drizzt01 válasza imibogyo (#1221) üzenetére


Drizzt01
őstag

:W :R

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#1223) HookR


HookR
addikt

Egy a lehetőségekhez képest minél visszafogottabb méretű, de teljes magas dVGA-t fogadó, potenciálisan csendes alkatrészeknek otthont adó Mini-ITX kuckó birizgálja a fantáziámat, ennek próbálok a végére járni az alábbi ötleteléssel. Előzmények a mini-ITX-es topikban (#31086), ahol is felvázoltam, hogy miből indultam ki és mely csapásirányokat látom járhatónak.

Hajlok a dVGA fix riser-rel történő elfordítására, mert így bár a magasság 300mm fölé nő, a ház szélessége levihető 125mm-re és a mellé helyezett SFX(-L) táp is nagyjából egy már egészséges magasságú topflow hűtőének megfelelő (amit jelen esetben egy AXP-200 és egy TY-147 párosa alkot). Bizonyára kicsit fura így az alkatrészek tartószerkezetet nélkülöző lebegése a térben, de addig nem adaptálom a fafurnéros konstrukciót, amíg nem találom kellően ígéretesnek az elrendezést. Ennek ellenére az alkatrészek egymáshoz viszonyított helyzete hű a méret és felfogatáspontok jelentette kényszerekhez. Ez esetben a befoglalóméret: 125 x 325 x 230 mm (9,34l); maximális dVGA hossz: ~220mm - [kép_05], [kép_06], [kép_07], [kép_08]
A meghajtók a maradék teret hivatottak kitölteni, amihez két magyarázat:
- A dVGA kiegészítő tápcsatlakozója lefelé legalább +20mm-t igényel. Az így létrejött holtteret akkor már érdemes feltölteni 2db 2,5"-es meghajtóhellyel.
- Ugyanez igaz az SFX(-L) táp előtti részre. Ott sima, 100mm mélységű SFX táp esetén akár a képen látható 5db 2,5"-es meghajtó is elfér. 130mm-es SFX-L esetében pedig csak azok maradhatnának, amik nincsenek a kábelezés útjában. Egy moduláris példányt feltételezve ez valószínűleg a két szélső lenne.

A 125mm-es szélesség és a 325mm-es magasság megtartásával, ám a 230mm-es mélység variálásával rögtön adja magát 2 másik variáció:
- egy rövidebb 200mm-es a 3,5"-es HDD hely elhagyásával. Ekkor az 5db 2,5"-es hely is megszűnne. Esetleg sima SFX táppal opcionálisan maradhatna ott is 2, de az előlappal párhuzamosra elforgatva. Maximális dVGA hossz: ~190mm.
- egy hosszabb 260mm-es, amiben a 3,5"-es HDD helyére menne fel az SFX(-L) táp, míg a VGA mellé 3,5"-es (legalább 2db) és 2,5"-es helyek kerülnének kialakításra. Maximális dVGA hossz: ~250mm.

Kíváncsi vagyok a meglátásokra. Ha valami nem világos és illusztrálásra szorul, szóljatok!

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#1224) imibogyo válasza HookR (#1223) üzenetére


imibogyo
veterán

Én mindenképp a másodikat választanám. :B

Épp most (olvashattad az ITX topikban is) szenvedtem egy minicube minivel. A gyári ajánlás ellenére bele tudtam fogatni egy 3,5-es egy 2,5-es meghajtót, a panel-tápot, a passzív tápegységet és az alaplapot minden kiegészítőjével (Xigmatek Apache hűtővel), de természetesen dvga nélkül. És egyrészt melegebb is volt jóval a házikó, mint a saját építésű (teljesen passzív) házam, plusz még nagyon-nagyon körülményes is volt. Arra jutottam, hogy ez a házikó jóval kisebb hőtermelésű és kiterjedésű gépekhez van. Mondjuk egy J1900-as DC-s alaplap 2 SSD-vel, vagy ilyesmi HTPC-nek, vagy NAS-nak. (Ha nem sikerül eladnom a kuckót, akkor majd ilyesmi lesz belőle a TV-re kötve és a kamrában elhelyezve (közös falat kihasználva)). :K

Ezen a házon is változtatnék méretileg, de csak pont annyit, hogy még ne legyen akkora, mint az eggyel nagyobb testvére, de ne is legyen olyan kicsi, mint most. Épphogy nem fértem el benne. Durván 2-2-2 cm kellett volna minden irányban, hogy "kényelmes" legyen. Ekkor a nagyobb hűtőt is rá tudtam volna rakni a lapra, mert jelenleg nem fért volna el mellette a tápegység. Szóval én azt az irányt tartom jónak, hogy legyen kicsit nagyobb a ház, de minden fontosabb alkatrész férjen el házon belül.

Azt látom, hogy az emberek egyre kisebb gépeket vesznek/építenek, de közben egyre több külső dolog kerül a ház mellé (tápegység, mobil-rack + nas a 3,5-es eszközöknek, külső ODD stb.). Akkor mit is nyer ezzel a miniatürizálási lázzal? Na én ezért érzem azt, hogy legyen inkább picit nagyobb, de férjen bele minden, mint hogy egy újabb dobozkával bővüljön a repertoár. Aztán ha majd maximum nem használja az ember minden egyes szegletét, akkor is ott a lehetőség rá.

(#1225) Pete55555 válasza imibogyo (#1224) üzenetére


Pete55555
addikt

Szóval én azt az irányt tartom jónak, hogy legyen kicsit nagyobb a ház, de minden fontosabb alkatrész férjen el házon belül.
Ezzel egyetértek, de láttad te már HookR littlebig házát ? ;]

Azt látom, hogy az emberek egyre kisebb gépeket vesznek/építenek, de közben egyre több külső dolog kerül a ház mellé ... Akkor mit is nyer ezzel a miniatürizálási lázzal? Na én ezért érzem azt, hogy legyen inkább picit nagyobb, de férjen bele minden, mint hogy egy újabb dobozkával bővüljön a repertoár.

Pontosan így van egyébként, én is sokáig tervezgettem ITX konfigot, aztán olvasgatva az ITX topikot, látva a sok "szenvedést" (melegszik, hangos, sok a kábel, nem fér el, stb...) most már ott tartanak, hogy VGA riser kell, és bevallom én is gondolkoztam ilyen házakon (csak elméletben, mielőtt lecsösznétek, hogy miért nem raktam be ide a terveket :) ) de végülis elvetettem az ötletet. Egyszerűen - nekem - nem éri meg a sok kínlódás, hogy 2-3 centivel kisebb legyen a gépház, esetleg hangosabb legyen...stb.
Egy jól megtervezett mATX kuckóm van, csak be kellene fejeznem, oké ez relatíve elég nagy (hxszxm: 320x300x280), de elfér benne minden kényelmesen, ATX táp. 2x3,5 és 1x2,5 meghajtó, és még akár egy slimODD is. (ezt viszont ki fogom hagyni a véglegesből, mert annyira ritkán használom. Majd lesz neki egy egyedi külső ház.

...Szeretem leracsniztatni...

(#1226) Pete55555 válasza HookR (#1223) üzenetére


Pete55555
addikt

Jó az ötlet, és szépek a tervek is :C

Én is a második verzióra szavaznék, bár gazából minden a VGA-n múlik. Mert gondolom a valóságban nem akarod ennyi HDD-vel telezsúfolni a házat.
A 190mm helyre egy ilyen VGA pl pont befér, és ez ajánlott, halk típus. Viszont ritka az ilyen rövid 2 ventis kártya, márpedig én mindenképp 2 ventisben gondolkoznék. Viszont vigyázni kell, mert ennek felül van a 6 pines csatija, ami esetedben alulra lógna ki.

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#1227) imibogyo válasza Pete55555 (#1225) üzenetére


imibogyo
veterán

Ezzel egyetértek, de láttad te már HookR littlebig házát?
Természetesen láttam. De az is látható, hogy még ő sem döntötte el mi legyen. Én ezért javasoltam neki a második lehetőséget.

Pontosan így van egyébként, én is sokáig tervezgettem ITX konfigot, aztán olvasgatva az ITX topikot, látva a sok "szenvedést" (melegszik, hangos, sok a kábel, nem fér el, stb...) most már ott tartanak, hogy VGA riser kell, és bevallom én is gondolkoztam ilyen házakon (csak elméletben, mielőtt lecsösznétek, hogy miért nem raktam be ide a terveket :) ) de végülis elvetettem az ötletet. Egyszerűen - nekem - nem éri meg a sok kínlódás, hogy 2-3 centivel kisebb legyen a gépház, esetleg hangosabb legyen...stb.
Azért ez nem ilyen egyszerű. Ebben (mint minden hobbiban) a kihívást is kell nézni. Én már nem is tudom hányszor tettem meg az "ATX-->uATX-->ITX-->uATX-->ATX" utat, de általánosságban mindegyik állomást élveztem.

Most is eladtam a "nagy" alaplapomat, a házat meg kidobtam, mert nekem meg ennek a hurcolászásából lett elegem (mondjuk el fértem benne ez tény). Visszavásároltam a régi lapomat (ami szintén volt ebben a házban :P ) és most kezdem majd hamarosan a fa kuckó átalakítását, újratervezését. Ennek is meg van a maga szépsége. Arról nem is beszélve, hogy kis méretben sokkal-sokkal nehezebb megvalósítani akármit is (és így nagyobb kihívás).

Ennek például egyik "áldozata" a napokban vásárolt ITX kuckóm, ami végül nem váltotta be a hozzáfűzött reményeket és hamarosan megy majd az apróra, vagy a flex alá. Rengeteg benne a potenciál, de valahogy a faházakhoz húz a szívem. :B

[ Szerkesztve ]

(#1228) Pete55555 válasza imibogyo (#1227) üzenetére


Pete55555
addikt

Jó persze, azt nem írtam, hogy ez a csere-bere amire írtam, hogy "kínlódás" valójában hobbi, és lehet élvezni. Amiért én ezt nem akarom tudom megtenni, hogy nincs x forintom havonta cserélgetni. Meg sajnos időm se sok van rá, ezt az egy nyamvadt házat nem bírom már befejezni lassan 1,5 éve :(

Pedig hányszor elterveztem már...

...Szeretem leracsniztatni...

(#1229) imibogyo válasza Pete55555 (#1228) üzenetére


imibogyo
veterán

True Story.... Nekem már lassan 4 éves terveim is még mindig függőben vannak.... :(

(#1230) patomi válasza imibogyo (#1227) üzenetére


patomi
őstag

Kár, mert szuper jó kis kuckó. Nekem simán elment benne egy i5 4590S proci SSD, 1TB 2,5" vinyóval. Igaz nem passzívan, de nagyon csendes volt így is, mert 600/perc környékén forgott az 1db. venti ami benne volt.
Ha lett volna FM2+ itx lap akkor, mikor rám jött a cserélgetés akkor biztos meg marad.

A saját készítésű házikóval sem haladtam azóta semmit. Plexi alapanyag meg van de semmi egyéb.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#1231) imibogyo válasza patomi (#1230) üzenetére


imibogyo
veterán

Csak sajnos pont nem fért bele a Gotthard + passzív tápegységem egyszerre. Én úgy számoltam, hogy pontosan passzra bemennek egymás mellé, de sajnos 1,5-2 centiméter hiányzik. Valahogy így nézett ki a dolog. Ekkor kicseréltem a hűtőt egy Xigmatek Apache-ra. Ezzel már befért minden, viszont ekkor meg a csendről kellett lemondanom. :(

(#1232) patomi válasza imibogyo (#1231) üzenetére


patomi
őstag

Mi az a passzív táp SFX méret, vagy pico? SFX mellé simán be kell férjen egy AXP 100 méretű cooler.
Hülye kérdés, rájöttem, hogy SFX mellé a Gotthard esélytelen lenne. :D

Az Apache-ra kollégám is panaszkodott, hogy nem túl csendes és sajna a hatékonysága sem a legjobb. De nyilván egy ekkora hűtőtől csodát nem lehet elvárni.

[ Szerkesztve ]

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#1233) HookR válasza imibogyo (#1224) üzenetére


HookR
addikt

Említés, vagy a méret (200 / 230 / 260 mm-es hossz) szerint második (A 230-asról vannak a képek: 05-09)? :)

Egyetértek, szerintem is érdemes a célnak kitűzött szempontok egyensúlyára törekedni. Ugyan ki lehet hegyezni méretcsökkentésre a házat, de csak valami másnak a rovására. Például burkolatnak 2mm-es aluval számolva ez az elrendezés megáll 314 x 314 x 70 mm (6,9l)-ben* ( [kép DTR9-7L_01], [kép DTR9-7L_02] ), de akkor CPU-hűtőnek legfeljebb 48mm magas jöhet szóba (6mm-es távtartóval 50mm-es). Ez esetben:
- GTX980Ti-vel SFX/SFX-L táp és 4db 2,5"-es meghajtónak van hely. Illetve ha nagyon muszáj, akkor 6mm-es alaplapi távtartó esetén be lehet szuszakolni még egy sor 2,5"-es meghajtót, így összesen 8db-ot.
- 190mm-nél nem hosszabb dVGA esetén már 3,5"-es HDD is befér. SFX-L táppal (a csatlakozói miatt) csak 1db, SFX táppal akár 2db is.
- Nem kell drága flexibilis riser, elég az olcsóbb fix is*.

* Helló DAN A4-SFX! ;]

(#1226) Pete55555: "Jó az ötlet, és szépek a tervek is"
:R

"Én is a második verzióra szavaznék..."
Tehát az említés szerinti másodikra, a 200mm hosszúra? Annyi, hogy ez esetben ugrik a 3,5"-es HDD, nem baj?

"...gondolom a valóságban nem akarod ennyi HDD-vel telezsúfolni a házat."
Nem akarom. Csak ugye 3D legózásnál azt nézem hogy mi az a maximum, aminek helyet lehet biztosítani, aztán a valós igények alapján lehet variálni.

"A 190mm helyre egy ilyen VGA pl pont befér, és ez ajánlott, halk típus."
Igen, nekem is ezen akadt meg a szemem. Jónak tűnik.

"...vigyázni kell, mert ennek felül van a 6 pines csatija, ami esetedben alulra lógna ki."
Erre írtam, hogy:
"- A dVGA kiegészítő tápcsatlakozója lefelé legalább +20mm-t igényel. Az így létrejött holtteret akkor már érdemes feltölteni 2db 2,5"-es meghajtóhellyel."

(#1227) imibogyo: "...látható, hogy még ő sem döntötte el mi legyen. "
Igazság szerint jelenleg jól megvagyok a LittleBig elrendezésével, csak apróbb változtatásokra merült fel igény (Picivel több hely a CPU-hűtő magasságának, hogy elférjen az AXP-200 + 25mm körüli venti; 120x25mm-esnél ne kelljen feltétlenül kisebbet használni sehol; legyen álló kivitelű; legyen kifinomultabb megjelenés és konstrukciós szempontból; legyen a rendelkezésemre álló egyszerű szerszámokkal is elkészíthető; illetve legyen felhasználóbarátabb szerelés szempontjából.), így született meg az ITX-Box v7.2 terve. Ami miatt ennek ellenére birizgálja a csőröm a dVGA-s nagyobb kuckó, az a közelgő VR őrület, amihez majd erősebb dVGA fog kelleni.

(#1223) HookR: "- egy hosszabb 260mm-es, amiben a 3,5"-es HDD helyére menne fel az SFX(-L) táp, míg a VGA mellé 3,5"-es (legalább 2db) és 2,5"-es helyek kerülnének kialakításra. Maximális dVGA hossz: ~250mm."
Közben jobban belegondolva, ennél a variációnál is maradhat lent a dVGA mellett az SFX(-L) táp, a 30mm-es hossznövekedés miatt a második 3,5"-es HDD mehet felülre az előlap elé, a másik mellé. Így ennél sem kell tápkábelt hosszabbítani.

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#1234) HookR válasza HookR (#1233) üzenetére


HookR
addikt

"Picivel több hely a CPU-hűtő magasságának, hogy elférjen az AXP-200 + 25mm körüli venti;"
Pardon! :B Az ITX-Box v7.2-ben az AXP-200-ra a Prolimatech Ultra Sleek Vortex 14 fér fel. 25mm körüli ventihez ezek az 50mm körüli hűtők a jelöltek:
- Be Quiet! Shadow Rock LP (51mm)
- Phanteks PH-TC12LS (48.3mm)
- Reeven Steropes (48)

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#1235) Pete55555 válasza HookR (#1233) üzenetére


Pete55555
addikt

Tehát az említés szerinti másodikra, a 200mm hosszúra?

Nem :D Akkor úgy a 3.-ra. Legyen inkább nagyobb, de férjen el benne minden rendesen. Szerintem mélységre úgysem igazán számít a ház mérete (ok, számít, de talán kevésbé fontos, mint a szélesség, és magasság).
De minden a VGA-tól függ. Pl a linkelt 960 pont jó bele. Kérdés, hogy ha 2-3 év múlva cserélsz, találsz-e megfelelő méretű/teljesítményű kártyát bele.

...Szeretem leracsniztatni...

(#1236) HookR válasza Pete55555 (#1235) üzenetére


HookR
addikt

Megtévesztő volt, mert a linkelt GTX960 a három közül a legkisebbe is elfér, ahhoz tartozik a 190mm-es max. dVGA hossz (a ház teljes belső hosszára vonatkozik, nem a dVGA nyákjára). A 30mm-es ugrásokkal a max. dVGA hely is nő, így a legnagyobban már 250mm áll rendelkezésre, abba már elég sokféle elfér.

"Szerintem mélységre úgysem igazán számít a ház mérete (ok, számít, de talán kevésbé fontos, mint a szélesség, és magasság)."
Egy íróasztalon például a szélesség és a mélység szabja meg mekkora hely marad mellette szabadon, a magasság (és így a súlypont) meg inkább a stabilitást befolyásolja, hogy milyen könnyen borul fel nemkívánatos külső behatásra. :) Persze ahány ház, annyi szokás és körülmény.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#1237) Pete55555 válasza HookR (#1236) üzenetére


Pete55555
addikt

Igen, utólag belegondolva attól függ hova teszed. Mármint, hogy melyik méret fontosabb.

Lehet megtévesztő volt, 2 dolgot is akartam egyszerre írni :)
1. A nagyobb méretet választanám - későbbi bővíthetőség -> VGA hossz miatt.
2. Ugyanakkor a kisebb méretbe is belefér egy egész combos VGA jelenleg.

...Szeretem leracsniztatni...

(#1238) Pete55555


Pete55555
addikt

Ihletként így karácsonyi ajándékképp itt egy LINK pár tervemről, van benne egy riser-es is. Meg van még sok, majd lehet karácsony után bővítem a mappát.

És a francba veletek, hogy megint elkezdtem gondolkodni egy ITX rendszeren, komolyan, miért kell ezt csinálni az emberrel ?.... :DDD

...Szeretem leracsniztatni...

(#1239) HookR válasza Pete55555 (#1238) üzenetére


HookR
addikt

Izzon csak az a szerkesztőprogram! :D

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#1240) poli27


poli27
veterán

Szép :))

[ Szerkesztve ]

(#1241) HookR válasza poli27 (#1240) üzenetére


HookR
addikt

Kétség kívül megvan a maga a varázsa, csak kicsit témaidegennek tűnik. :) - Modding és házépítés elméletben - 3D, tervek, ötletek, skiccek

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#1242) TESCO-Zsömle válasza HookR (#1241) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Láttál már ennél élethűbb rendert? :P

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#1243) Goblin12 válasza poli27 (#1240) üzenetére


Goblin12
őstag

Ezt asszem linkeltem már 1x, vízhűtés topikban, azt megkaptam a magamét, hogy hű de szar. :U

(#1244) ViZion válasza Goblin12 (#1243) üzenetére


ViZion
félisten

Sz@r... hogy nem nálam van. :DDD
Amúgy a rohadt por miatt nem lenne szerencsés nekem. :o

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#1245) TESCO-Zsömle válasza Goblin12 (#1243) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nem azt kaptad meg, hogy hű de szar, csak elmondták az ottani emberek, hogy ennyi HW-ből, akkora helyen többet is ki lehetett volna hozni. Például a riser-ekkel is lehetett volna valami kezdeni, hogy ne csak úgy lobogjanak a lyukig. Alaplapon dughatta volna a jóember a legalsó teljes értékű x16-os slotba, akkor nem éktelenkedne ott az alaplap fölött. A tartályok kék megvilágítása nagyon elüt a teljes mod pirosától, a bennük levő spirális valamikkel meg egyenesen bazári.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#1246) mrterminator válasza TESCO-Zsömle (#1245) üzenetére


mrterminator
aktív tag

Sokszor veszem azt észre, hogy Valakinek rendkívül jó ötlete van és a megvalósítás 80-90% hibátlan profi zseniális, és maradék 10-20% eszméletlen átgondolatlan gagyi, miközben nem indokolja semmi. Mintha nem is ugyanaz az ember csinálta volna. És sokszor ez is van...hogy azt a maradék 10% is képes elrontani totálisan az a másik illető, ami rá van bízva (megrendelő)
Saját pl: egy 3 részből álló festményt, ami 3-4 cm térközzel és átlósan eltolva szintén kb 3-4cm kell felrakni a falra mert a minta/kép rajta, úgy folytatódik teljesen logikusan (de még el is mondom) És néha mikor képet csinálnak a végleges helyén, megmutassák miképp mutat, látom, hogy egymás mellé szorosan helyköz nélkül egy szintbe van felrakva a három vászon....tehát ahogy csak lehet a legrosszabb módon rakják fel, a kép lényege/szépsége azonnal oda, egy mozdulattal....pedig csak fel kellett volna rakni az utasításim szerint...bár mit várok akik még egy képet a falra se tudnak egyenesen felrakni... de láttam már fejjel lefelé felrakottat is :D
Na itt is ezt érzem...a megrendelőnek pár dolgot kellett volna magától megcsinálnia, amit módszeresen ha lehetett volna se tud rosszabbul megcsinálni. Jól látható a 3db monitoros rendszeren is...jó vastag kávás monitorok.....
Úgyhogy szerintem remekmű rossz kezekben ez a gép. Sokaknak van kezében olyan dolog, ami láthatóan nem való neki, de a pénz miatt megteheti és ekkor történnek ilyen dolgok :) Csak pénzel az agyhalottságot nem lehet kompenzálni.

[ Szerkesztve ]

(#1247) HookR válasza TESCO-Zsömle (#1245) üzenetére


HookR
addikt

"Alaplapon dughatta volna a jóember a legalsó teljes értékű x16-os slotba"
Így is hosszú a szalag, lehet az már a jelminőség rovására ment volna. Mondjuk az igaz, hogy annyival a kábel is lehetett volna rövidebb.

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#1248) TESCO-Zsömle válasza mrterminator (#1246) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nem hiába mondják, hogy az ördög a részletekben rejlik. Nekem ez az átkom. Magamtól képtelen vagyok bármi művészit alkotni, de ha elém tesznek valamit, ami kész vagy akárcsak félkész, egyből megmondom hogyan lehetne sokkal jobb.

Itt a másik topicból ez a kép. Nem lenne ez rossz gép, de azok a nyamvadt átlók eltakarnak egy csomó mindent, ráadásul szemre látni, hogy itt-ott hibádzik a párhuzam meg fent a csőnél kicsit a vízszint. Túl sok a krómcső egy helyen, máshol meg nincs semmi. Pedig láttunk már durva modot krómcsővel, nem annak a hibája.

Tudom, ez szőrszálhasogatás és lehet mondani, hogy más szemében a szálkát, de na... Ezen a szinten szerintem már nem megengedettek az ilyen hibák.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#1249) ViZion válasza TESCO-Zsömle (#1248) üzenetére


ViZion
félisten

+1
Én is jobb vagyok ötletelésben, tanácsadásban, mint a saját gépemmel...
1 év után raktam rendbe, erre sosem volt idő. Felraktam logoutra is pár képpel. ÉS igen, én vagyok a világon legtöbb mindent 80-90%-ra teljesítő ember is. :DDD
Megveszem a cuccokat, elkezdem összerakni, majd csak beleokádom a gépbe. Esetleg később rendbe is teszem, mint most. De a legtöbb dolog befejezetle

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#1250) mrterminator válasza TESCO-Zsömle (#1248) üzenetére


mrterminator
aktív tag

Ohh ez, még semmi :) Itt látszik, a hogy csávó tolta végig az egészet maga, egységes a minőség is. Az hogy sok az átló talán nem akarta, hogy víz többször törjön meg vagy nagyobb szögbe, több úttal. Minimális párhuzamhiány lehet fényképezés szögéből is, de az legkevesebb. Az átlók egyedi elképzelés és ha túllendülünk rajta tetszhet is. Ami szerintem zavar az a kompozíció, vagyis engem zavar. A kompozíció jobb alsó 1/3 tölti ki és a többi "elvész" a figyelmünk oda vetül csak, nem érezni harmonikusnak a gép elrendezését ettől. Nem beszélve hogy az átlók vezetik szemünket és nem "vezetnek sehová" lehetne még itt amatőr módon bőben szakérteni, de ezek nagyon fontos dolgok az összképben. Ehhez kell már egyfajta érzék, hiába nagyon percíz és ügyes kezű a készítő ha ez hiányzik belőle, akkor csak egy nagyon tisztességes iparomunka lesz, és WOW érzés elmard. De az igényességet mindig díjazni kell, mert az 99% objektív érték!!!
Nagyon nehéz egyedi dolgot létrehozni, sokszor gátol a szakértelem vagy konkrét technikai akadályok és hiába jó alap koncepció, ha a folyamatos leadásokból (kompromisszumkötésekből) a végeredmény nagyot csorbul, annak ellenére, hogy megvalósított kivitelezés minőségi, ahogy itt is a példádban.
A formatervezés a legnehezebb feladat hisz két fő elem harcol egymással a FUNKCIÓ és a DESIGN. Én abban hiszek, hogy az önmagában lévő azaz funkció nélküli diszítő forma (design) felesleges és nagyban kerülendő(nem festésről beszélek hanem formákról) a lényeg hogy csak funkciós elemek legyenek és azon belül megtalálni a harmóniát és összhangot.
A másik elvem pedig az: ami abszolút csúcsteljesítményű, tényleg mentes mindenféle design-tól minden eleme a csúcsteljesítményt szolgája kivétel nélkül az maga a tökéletes design! nagyon jó példa a harcászati csúcs eszközök, ott semmi más nem számít csak a teljesítmény és a funkció, nézzünk meg a legendás repülőket, tankokat, (Forma1) stb. Nyilván itt nyilván nem az elcseszett megalomán koncepciókról beszélünk :D

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.