Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-12-02 17:15:42

LOGOUT.hu

Program letöltése:
- Google Sketchup hivatalos letöltési oldal

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1751) imibogyo válasza varmi2 (#1750) üzenetére


imibogyo
veterán

Milyen forma, mennyire bonyolult mintázat, mennyi legyártott darab lenne a cél? 1 mm-es lemezt elég könnyű megmunkálni kisebb gépekkel is (multigép, sarokcsiszoló, dekopír stb.), egyáltalán nem biztos hogy mindenképp szükséges valamilyen CNC gép a megmunkáláshoz... ;)

(#1752) varmi2 válasza imibogyo (#1751) üzenetére


varmi2
nagyúr

Közben megoldódott..... De azért köszönöm. :R

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#1753) Espla


Espla
aktív tag

neten találtam: [link]

(#1754) Nerazim


Nerazim
őstag

Üdv!
Rendeltem egy ilyen kapcsolót, de kicsit elbizonytalanodtam nem tudom eldönteni, hogy jó lesz-e a gépnek: link ebből is: latching fix, 12v -osat.

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#1755) imibogyo válasza Nerazim (#1754) üzenetére


imibogyo
veterán

A "latching" azt jelenti, hogy "bekattan" a helyére, vagyis úgy marad a kapcsoló (ez jó pl. egy ventilátor kapcsolásához). A "momentary" jelenti a sima nyomógombot (mint a csengőnél), vagyis ez az a fajta ami csak addig zárja, vagy addig nyitja az áramkört, amíg be van nyomva. Ilyet szoktunk a számítógéphez használni power és reset gombnak. ;)

(#1756) Pötyi válasza Espla (#1753) üzenetére


Pötyi
őstag

Első ránézésre azt hittem, hogy ez egy 1970-es, csehszlovák fémvázas hátizsák!

A keret tisztára úgy néz ki!

:DDD

QNX is cool!

(#1757) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Szeretnék segítséget kérni egy projekthez. Az a bajom, hogy nem férek el ebben a házban, és nem igazán tudom, hogy milyen házat vegyek, amit moddolhatok tovább.

A ház egy Silverstone Raven RVZ01-E, a lap ITX, a táp ATX moduláris, épphogy elfér. A bifurcation riser az ilyen: [link] Elég hosszú kábelekkel vettem, mert attól féltem rövid lesz, de így meg szinte kilóg az egészből. Még arra is gondoltam, hogy tákolok a kártyáknak egy külön házat, de azt megint túlzásnak érzem. Kell nekik sajnos a PCIE 6 pines táp is.

Amivel a fő gondom van az a kis x8-as riser kártyák felfogatása. Van rajtuk 4 lyuk, aztán fel lehet csavarozni valahova, de jó lenne, ha brackets is lenne, és kívülről szabvány kinézete lenne a dolognak. Ebben a házban maximum merevítő műanyag, amit találtam és hozzá lehetne csavarozni, de gondolom nem tartaná semmit, plusz lehet, hogy ki is kéne vágnom egy darabot a hátuljából a háznak, hogy odaférjen. Vannak erre jó tutorialok, best practice, iránymutatás vagy ilyesmi, vagy ne kelljen nulláról gányolnom?

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#1758) cinemazealot válasza inf3rno (#1757) üzenetére


cinemazealot
addikt

Mi ez a két bővítő kártya, ami a kábeleken lógó riserekbe van beszúrva?

(#1759) inf3rno válasza cinemazealot (#1758) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Mellanox hálózati kártyák.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#1760) imibogyo válasza inf3rno (#1757) üzenetére


imibogyo
veterán

Az ilyenre nem egyszerű válaszolni anélkül, hogy "kézben lenne" a ház és az alkatrészek. Első körben elgondolkodnék, hogy van-e mód egy valamilyen 3d nyomtatott tartót elkészíteni és befogatni a házba. Egy Dremel-szerű géppel és, vagy egy sarokcsiszolóval sok minden megoldható, hogy esztétikus végeredmény szülessen...

(#1761) inf3rno válasza imibogyo (#1760) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nem tudok erre most válaszolni. Meg kell néznem újra. Van benne egy műanyag merevítő, amire talán rá lehet fogatni sok mindent, viszont műanyaggal nem dolgoztam. Nem tudom fúrni mennyire lehet anélkül, hogy eltörjön, menetes dolgokat belerakni, szegecsanyát, stb. Teljesen sötét nálam ez a terület. A fa, fém, kő, stb. még viszonylag tiszták. Azt hiszem készítek majd róla egy jó pár képet később, aztán belinkelem őket. 3d nyomtatóm egyelőre nincs. A jelen helyzet mellett, még helye sem nagyon lenne. Maximum csináltatni tudok azzal, akinek van, de talán jobban járnék, ha fém lemezekkel oldanám meg.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#1762) Stylewars_kp válasza Espla (#1753) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Szép, de me' jó? Nagyon porosodnak így a hardver elemek.

(#1763) Dani_kp válasza Stylewars_kp (#1762) üzenetére


Dani_kp
őstag

Házon belül is, így legalább megspórol egy gép szétszedést + összerakást.

https://ingatlan.com/33821564

(#1764) Stylewars_kp válasza Dani_kp (#1763) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Gyerek ráönti a vitatigrist nagy élmény lesz. :DDD

(#1765) Vismajor01


Vismajor01
addikt

Srácok,

Meghalt Corsair One PRO-ban a 1080ti, gondoltam veszek egy másik ITX házat és egy másik videókártyát, és átborítom bele a Corsair tartalmát.

Viszont a radiátorok full gyöki méretűek, és a procihűtés is nagyon rövid a pumpa és a rad közötti cső.

Ezért gondoltam visszaköltözök a Corsair One-ba már új videókártyával, de mivel már kibeleztem, teljesen elvesztem.

Nem tudtok valakit aki hobbi szinten ezzel foglalkozik és megoldja nekem? :C

Alapból megpróbálnám én de ez az átkölzötetés is 1 évembe került ígí család mellett :R

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#1766) lanszelot


lanszelot
addikt

Hello,
Semmit se értek hozzá, most próbálnám ki először az airbrush-t.
Ez a készlet ér valamit?
[link]
Mondjuk ezzel a festékkel?
[link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.