Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-12-02 17:15:42

LOGOUT.hu

Program letöltése:
- Google Sketchup hivatalos letöltési oldal

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#951) imibogyo


imibogyo
veterán

Bocsi mindenkitől, de mind a négy fő topikomba berakom ezt, mert kicsit más az egyes topikok személy-összeállítása.

Szóval befejeztem az ITX kuckómat nagyvonalakban a hétvégén (80%-os lehet kb.). Illetve az előző kuckó reinkarnációját. Még hátra van az oldalsó füstüveg méretre vágása, valamint az előlapra kerülő két slim venti beszerzése. Ezek fogják az alapvetően passzív CPU hűtést kiegészíteni. Sok dolguk nem lesz, le is lesznek szabályozva, csak annyi a szerepük, hogy ne álljon a levegő a házban. Tegnap kimartam a tetőlemezt is, hogy függőlegesen szépen távozhasson a meleg. Ezek a mart nútok lényegében a teljes belső kamrát lefedik széltében és hosszában.

Még nem foglalkoztam a résekkel, de már megvettem hozzá a fatapaszt. Emellett el kell még döntenem a pácolás milyenségét, illetve, hogy egyáltalán akarok-e pácolást, vagy csak lakkozva lesz a házikó.

A táp és az alulra helyezett 5400-as merevlemez rezgáscsillapító anyagon pihennek, szóval nagyon csendes lett a konfig. Kisebb átrendezéssel és egy kisebb nem-passzív procihűtővel 3-slotos VGA-t is be tud nyelni a ház, de erre a közeljövőben nem fog sor kerülni. Ráadásul 3-slotos VGA nincs is nagyon 250 mm-en belül. De például egy GTX 970 Mini simán bele fog férni.

KATT A KÉPRE GALÉRIA

[ Szerkesztve ]

(#952) ViZion válasza imibogyo (#951) üzenetére


ViZion
félisten

Nagyon csinoska lett! :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#953) patomi válasza imibogyo (#951) üzenetére


patomi
őstag

Szép lett. A füstüveg sokat fog dobni még rajta. :R Kíváncsi leszek milyen szín, vagy árnyalat mellett döntesz, hogy harmonizáljon a környezetével, de a füstüveggel is. Én, szerintem nem hagynám natúron.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#954) Infranyuszi


Infranyuszi
tag

Sziasztok!

Van egypár neon cső a gépembe, szeretnék ráfesteni.
Tud valaki valami olyan helyet budapesten vagy aminek van webshopja, ahol kaphatok uv reagens vagy foszforeszkáló festéket? kevés is elég lenne, lehetőleg jó áron .. :)
köszönöm szépen a helpet

(#955) imibogyo válasza ViZion (#952) üzenetére


imibogyo
veterán

Köszi mind a kettőtöknek! :R

Nem abba a környezetbe megy majd, ami a képeken látható, hanem ide. Csak ki akartam próbálni, hogy minden rendben van-e? Itthon sötét színű bútorlapok a dominánsak, cseresznye hangfalak, dió szekrénysor. Nekem egyre jobban a világos cseresznye a szimpatikus. Valószínűleg az lesz a választott pác. De még sok munka van hátra addig mire kezdhetem a pácolást.

(#956) patomi


patomi
őstag

Mai agy szüleményem:

Viszonylag kicsi alapterületre elfér 169x182mm és az alaplap tálca 45 fokban áll, ahogy a ház elején is a két oldal lapolás. Alulra egy sfx táp meg simán bemegy. Agyhalott ötlet?

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#957) TESCO-Zsömle válasza patomi (#956) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Kétrekeszes kiegyenlítőtartály?

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#958) patomi válasza TESCO-Zsömle (#957) üzenetére


patomi
őstag

:B Elég fura az biztos. A hátsó rész a HDD számára lett oda biggyesztve.
Otthon még alakítom, csak a benti gép elég hikomatos, ezért nem pakoltam tele hardverekkel.

[ Szerkesztve ]

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#959) zolee5016 válasza imibogyo (#951) üzenetére


zolee5016
őstag

nah egy terv életrekelt...
Jóó kis cuccos lett....... :C

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#960) mrbig25 válasza zolee5016 (#959) üzenetére


mrbig25
őstag

"nah egy terv életrekelt..."

Itt pedig még egy:

A ház már lényegében véve kész van, de az esztétikus kábelezés még hátravan...~11L-ben nem könnyű :)
Ha a végére érek, majd lesz több és jobb kép.

[ Szerkesztve ]

...

(#961) ViZion válasza mrbig25 (#960) üzenetére


ViZion
félisten

Szép lett, nagyon kicsi :B

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#962) patomi


patomi
őstag

No kedves urak .. milyen? (jöhet hideg, meleg bármi. illetve jó tanács mit alakítsak még)

Az elején és oldalán a fehér csíkkal megpróbáltam feldobni kicsit. Többé, kevésbé sikerült.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#963) Goblin12 válasza patomi (#962) üzenetére


Goblin12
őstag

Milyen rendszer megy majd bele? Mert a CPU hűtőnek nem látok sok helyet. Meg a VGA.nak sem, bár ha van a pci csatitól mérve 15 cm hely felfele akkor beférhet.

[ Szerkesztve ]

(#964) Goblin12 válasza Goblin12 (#963) üzenetére


Goblin12
őstag

Am. tetszetős.

(#965) patomi válasza Goblin12 (#963) üzenetére


patomi
őstag

i3 4330 lesz benne, dVGA nem. Később sem tervezek bele venni, ezért helyét sem alakítottam ki.
Proci hűtő meg raijintek zelos. Egyébként kb. 50mm magas be kell, hogy férjen plusz slim venti lesz az oldallapban(még 14mm átlósan, illetve jól el hagytam alul, felül a lap és a venti mellett).

[ Szerkesztve ]

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#966) Goblin12 válasza patomi (#965) üzenetére


Goblin12
őstag

Jaa az úgy más, akkor jó. :R

(#967) patomi válasza Goblin12 (#966) üzenetére


patomi
őstag

Hardverek nélkül kb. 5 Kg. lesz a súlya. (8mm vastag aluminium) max, ha nem sikerül viszem a méhbe. :B
Persze ki lesznek könnyítve az oldalak szvsz mínusz 20-30%.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#968) flashpointer válasza patomi (#967) üzenetére


flashpointer
őstag

8mm lemezvasgagság, ez az igazi luxus nem a balatoni nyaraló :D

(#969) patomi válasza flashpointer (#968) üzenetére


patomi
őstag

Ja és ha tele marom könnyítésekkel egy része még megy a kukába. No meg ez van "jó árasítva"

[ Szerkesztve ]

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#970) flashpointer válasza flashpointer (#968) üzenetére


flashpointer
őstag

t

[ Szerkesztve ]

(#971) #75128832 válasza patomi (#962) üzenetére


#75128832
törölt tag

Hmmm, tök jó, főleg a fehér betét.
Addig megvan, hogy hol megy ki a levegő, de be hol jön?

(#972) patomi válasza #75128832 (#971) üzenetére


patomi
őstag

A venti tolja be(bal oldallapon), közvetlenül az alaplapra, majd a ramok előtti résen kell(ene) neki hátra fordulni és a hátlapon távozik. Ez a "terv". :R

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#973) #75128832 válasza patomi (#972) üzenetére


#75128832
törölt tag

Aha, hogy az befelé fújja :R Úgy már okés :)

(#974) patomi


patomi
őstag

Sikeresen megszívattam magam. Ugyanis otthon 2015-ös progit használom, viszont itt bent a 2014-et. Mivel vista van a benti gépen, így a 2015 fel sem megy. Szóval amit tegnap otthon ügyködtem azt skb kiterjesztéssel mentette el a progi, majd ma behoztam, hogy fojtatom de itt nem tudom megnyitni a 2014 csak az skp-t ismeri fel. Tudtok valami megoldást?

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#975) s3toraph válasza patomi (#974) üzenetére


s3toraph
senior tag

Valahogy a 2014-esnek is meg kellene nyitnia az skb-t, az a biztonsági mentés a projecthez. De biztos nincs skp-d? Én a 2007-est használom, automatikus mentést kikapcsoltam, de alapbol skp-t ment a projectnek és alapbol mellé keletkezik egy skb is.

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#976) patomi válasza s3toraph (#975) üzenetére


patomi
őstag

Most néztem, valóban skb kiterjesztéssel vittem haza és csak kiraktam az asztalra, majd felülírtam. Így hát skb-t hoztam vissza, de ez már nem kompatibilis a 2014-es progival. Az skp itt van bent, de abban a tegnap esti munkám nincs nyilván benne. No mindegy íj. (megint okosabb lettem kicsivel :R )

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#977) Goblin12


Goblin12
őstag

Hali,

egy kisebb új terv. :R

Igen szemből 4 lyuk van az előlapon az usb cucc közvetlen bal meg jobb oldalán van a reset/bekapcs gomb a két szélső lyuk pedig a leengedéshez szükséges.

(#978) imibogyo válasza Goblin12 (#977) üzenetére


imibogyo
veterán

Tetszik nagyon, de brutálisan nagy lesz (bár lehet csak nekem). Én bevinném a tartályokat a radik közé és akkor vagy 15-20 centit rövidülhetne a ház, úgy, hogy semmi másról nem kellene lemondanod funkcionalitásban és kinézetben sem. ;)

Nekem is van új projekt....... ITX-hez........ :D

[ Szerkesztve ]

(#979) Pete55555 válasza imibogyo (#978) üzenetére


Pete55555
addikt

ITX lap megy bele, az oké, de hány darab? 😃

...Szeretem leracsniztatni...

(#980) Goblin12 válasza imibogyo (#978) üzenetére


Goblin12
őstag

Örülök, hogy tetszik. :R

Igen, csak akkor mire rögzítem a pumpát? A Radira közvetlenül valami átalakítóval? Igazából ez se lehet egy rossz 5let, csak ügye ott van a táp is, és elég kicsi lesz úgy a hely na meg ügye az alaplapnak is van egy szélessége. A radik azok 120x3-masok igazából a winyóknak nem találtam még helyet, de szerintem az alaplaptálca alján elférnének. :K

Kitalálok majd még valamit az mondjuk jó lenne fémből, és ITX mérettel, de ezt még átgondolom, hogy higyan kellene, de van már rá 5letem. :K

Haha ITX projekt egy WTX méretű hűzba. :C

[ Szerkesztve ]

(#981) Goblin12 válasza imibogyo (#978) üzenetére


Goblin12
őstag

brutálisan nagy lesz (bár lehet csak nekem) Haha, ezt nem kommentálom. ;]

(#982) imibogyo válasza Pete55555 (#979) üzenetére


imibogyo
veterán

Hmmm... Pár.... :DDD De amúgy azért lesz ekkora, mert full passzív vízhűtés megy bele (ha lesz pénzem) és teljes hangszigetelés. Elölre egy 4x120-as (ahogy a régi gépemben volt), a tetőbe (ami most az alja) és az aljába (ami most a teteje :DDD ) egy-egy darab 3x120-as radiátor megy majd. Ettől függetlenül azért lesz benne venti is (4-500 rpm-esek max.), nehogy megfőljenek a kondik és egyéb cuccok, amiknek nincs saját hűtése.

(#980) Goblin12: igen úgy értettem, hogy szerintem még alkatrészekkel együtt is lehet rövidebbre venni. :K

(#981) Goblin12: na jó, ez a mondat a legutolsó linkelt ötletem alapján öngól, de egyébként tényleg mindig úgy terveztem házakat (főleg a dedikáltan kis méretűeket, vagy még inkább az ITX-eseket), hogy lehetőleg ne igényeljen a belső elrendezés felesleges extra helyet. Volt több olyan házam amik végül brutál nagyok lettek, de azok is csak azért mert nem kerültek beléjük a megálmodott vízhűtés elemek pénzhiány miatt. Ha azokat is mindet feltöltöm a tervezett alkatrészekkel, akkor nem sok felesleges hely lett volna bennük.

Egyébként újra él a TELJES GALÉRIA, ha valakit érdekel. Fenn vannak 3d-s tervek is, meg minden más az elmúlt pár évből. ;)

[ Szerkesztve ]

(#983) ViZion válasza Goblin12 (#977) üzenetére


ViZion
félisten

Jóféle, rendesen lesz hely.
ehh... két körös vízhűtés lesz? :U Két darab DDC vagy EK-DCP egy körön brutális és felesleges. Nagy is lesz... Leeresztéshez is kell valami... De nekem ez már mind para, annyit pakolgattam a vizes cuccokat, h belezizzentem :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#984) Goblin12 válasza ViZion (#983) üzenetére


Goblin12
őstag

Hali,

2 külön körös, tökörképe az egyik a másiknak, két D5, nem DDC. Nem olvastad el rendesen a HSZ-em :D . ott van benne, hogy az előlapon a két szélső lyuk a leeresztés miatt van benne. :D

Haha, én csak terveket gyártok, aztán megvalósítás talán 1x. :( :B

(#985) ViZion válasza Goblin12 (#984) üzenetére


ViZion
félisten

JAh, nem olvastam alaposan :B akkor ültem gép elé... első órában csak képeket nézegetek, annyit olvasok egész nap... :DDD

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#986) Goblin12 válasza ViZion (#985) üzenetére


Goblin12
őstag

:)

(#987) Honkydoo


Honkydoo
őstag

Sziasztok!

Módosítottam picit a terveken.. Mivel ez egy skicc, több helyen pontatlan, de azért talán látni lehet hogy vajon jó e az elrendezés. A raid kártya alatt lesz még egy kártyahely, csak azt még nem rajzoltam be.

A konstrukció előnye, hogy könnyen szerelhető, és jól szellőzik. A hátránya hogy nagy (?), és a sok üres hely, de talán így elférnek a kábelek rendesen.

Vélemény? :)

[ Szerkesztve ]

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#988) Pete55555 válasza Honkydoo (#987) üzenetére


Pete55555
addikt

Jó lesz az szerintem. Hidd el, nem olyan sok az az üres hely, majd a kábelek elvezetésénél jól fog jönni.

...Szeretem leracsniztatni...

(#989) Honkydoo válasza Pete55555 (#988) üzenetére


Honkydoo
őstag

Köszi, igazad lehet.

Más:
Arra gondoltam, hogy "füles megoldással" fogatom össze a lapokat, vagyis alul és felül lesz 2 db fül minden saroknál, az lesz meghajlítva. Így talán jobban elkerülhetők a pontatlanságok. Életképes ötlet?

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#990) ViZion válasza Pete55555 (#988) üzenetére


ViZion
félisten

+1
de ezt mondtuk is talán korábban. Meglepően sok hely kell pl. tápkanócnak ATX tápnál.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#991) Honkydoo válasza ViZion (#990) üzenetére


Honkydoo
őstag

Igen, írtátok. Ez az elrendezés még annyiban jobb, ha szerelni kell, csak leveszem az oldallapot, és ezzel együtt kijön az alaplap + a kártyák.

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#992) Goblin12 válasza ViZion (#990) üzenetére


Goblin12
őstag

Ilyen kis házba azért jó lenne egy full moduláris táp. Mondjuk azt nem értem miért nem adnak olyat amin max 2 sata netán 1 sata táp van. Adnak vagy 80000000000000 és abból általában jó ha a 2 ( alapesetben vinyó - ODD) 3 ha 2 vinyó de nem kell 6 millió, és legalább ennyi molex. :W

(#993) Pete55555 válasza Goblin12 (#992) üzenetére


Pete55555
addikt

Erre találták ki a csípőfogót ;]

Egyébként én is goldolkoztam már, hogy a sajátomról levágok 1-2 ágat...

...Szeretem leracsniztatni...

(#994) Honkydoo


Honkydoo
őstag

Goblin12, Pete55555:

Szerintem erre találták ki a flex atx, panel vagy pico-psu tápokat. Azokon amennyire én láttam, nincs sok plusz csatlakozó.

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#995) Honkydoo


Honkydoo
őstag

Újabb termés..
Mielőtt mindenki nekem esne, gondoltam a kábelekre. :D Az ipari táp felül van. Oda 5 db drót megy összesen, 3db a 220V-ps ágnak, 2db a 12 voltos ágnak. A paneltáp lent lesz a hdd tartó alatt, közvetlenül rá tud csatlakozni az alaplapra. A morex és a sata csatlakozók pedig a paneltáptól jobbra jönnek fel (ha szemből nézzük) a hdd tartó és az oldallap között.

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#996) Pete55555 válasza Honkydoo (#995) üzenetére


Pete55555
addikt

A másik nem kisebb? Itt már túl nagy a hely szerintem a PCI kártyák felett.

Egyébként füles megoldásokon mit értesz pontosan? Elsőre nem siekrült megértenem :B

...Szeretem leracsniztatni...

(#997) Honkydoo válasza Pete55555 (#996) üzenetére


Honkydoo
őstag

Hmm lehet.. :D Ezt egy a Warehouse-ban található házból csináltam. Mondjuk ez nekem jobban bejön, de lehet a másik tényleg kisebb. :O

A füles megoldás annyi lenne, hogy hagyok az oldalakon plusz kis kiálló téglalapokat amit majd felhajlítok valamivel. Mondjuk alul és felül lennének ilyen kiálló téglalapok, bennük egy luk ami menetes, így hozzá lehet fogatni a többi 4 oldalt. Ennél jobban nem tudom körülírni. :D De ha kell rajzolok. :DD

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#998) Pete55555 válasza Honkydoo (#997) üzenetére


Pete55555
addikt

Hát figyelj, neked kell, hogy tetsszen. Meg, hogy beférjen oda, ahova akarod.

Értem a füles megoldást, hát végül is életképes a dolog.

...Szeretem leracsniztatni...

(#999) Honkydoo


Honkydoo
őstag

Megoldottam a méret problémát..

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#1000) Pete55555 válasza Honkydoo (#999) üzenetére


Pete55555
addikt

Na, ez már elég pofás.

...Szeretem leracsniztatni...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.