Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12451) jozsi252 válasza Bari (#12450) üzenetére


jozsi252
veterán

Közbe most látom hogy tápoc topicba didyman válaszolt hogy 6A.

Szóval akkor az 5 is jó. Köszi :R

iPhone 13 Pro Max

(#12452) oroszbence


oroszbence
tag

Heló
Valaki nem tudja hol tudnék emberi áron szabványos atx 24-pines csatlakozot?

(#12453) Wind-Storm válasza oroszbence (#12452) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Nem tudom mi neked az emberi ár, de itt van egyszerű és harisnyázott is. [link]

(#12454) kmisi99


kmisi99
addikt

A hobbi elektronikán kiszámoltam hogy mekkora ellenállás kell a ledeimnek mondjuk kijön hogy
Számított ellenállás: 66.67 Ohm
Akkor a boltban milyet kell kérni ? Mert nem is tudom hogy mekkora Ohm os ellenállások vannak.

(#12455) And válasza kmisi99 (#12454) üzenetére


And
veterán

Ilyenek léteznek: [link], 68Ω-os például az alap E6-os sorban is van, mondhatni 'alapérték'. Ilyen tekintetben egyébként érdemes megnézni egy alkatrészbolt megfelelő termékcsoportját, pl.: [link], ellenállás / furatszerelt / fix / fémréteg alkategória.

(#12456) kmisi99 válasza And (#12455) üzenetére


kmisi99
addikt

Kösz a választ. A kalkulátor is 68 Ohmos ellenállást javasolt. Csak nem tudom hogy létezik is olyan. Hát remélem itthon tudok kapni ilyet mert kifejezetten nincs is ilyesmi bolt itt csak pár hasonló elektronikai.

(#12457) oroszbence válasza Wind-Storm (#12453) üzenetére


oroszbence
tag

Hát XD ez igen csak csúnya és a fele már be van harisnyázva de mivel eltörtem a pin removeremt ezért gondoltam kivágom a csatibol és bedugom egy ujba a töbit meg beharisnyázom és bedugom az új csatiba

(#12458) moha21 válasza kmisi99 (#12456) üzenetére


moha21
addikt

Ha esetleg nincs a boltban olyan, akkor is tudsz még sorba és/vagy párhuzamosan kötni őket, persze kényelmetlenebb, de járható út. _:> Ja és a teljesítményére is figyelj oda, nehogy elégjen.

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#12459) intercooler válasza kmisi99 (#12442) üzenetére


intercooler
őstag

Hát lehet hogy 1szerübb, és valóban nincs meg azaz öröm hogy te csináltad meg :D
De a végeredmény nem biztos hogy tetszeni fog neked :( A ledszalag erősebben világit, és már pár centiről homogén fényt ad, magyarul nincsenek azok a karikák mint a led-nél (ez engem marhán zavart) Meg ugye lesz 1 millió vezeték ellenállás stb, ezért is lenne 1szerübb a szalag. Én neon-ról váltottam erre és nem bántam meg. Az meg hogy 3x drágább hát nem tudom :U 1000ft-ért vettem 1m 60ledes-t így kijön hogy durván 1 led 16ft, te menyiért is vetted?

De ez csak az én véleményem, ettől függetlenül sok sikert hozzá :C

(#12460) kmisi99 válasza intercooler (#12459) üzenetére


kmisi99
addikt

Tudsz adni linket hogy hol vetted a szalagot? Lehet érdekelne :D
Én 12ft/db ért vettem a ledeket.

(#12461) moha21 válasza kmisi99 (#12460) üzenetére


moha21
addikt

[link]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#12462) kmisi99 válasza moha21 (#12461) üzenetére


kmisi99
addikt

Én itt csak olyat találtam ahol a minimum mennyiség 2db és úgy 3800 darabja

(#12463) moha21 válasza kmisi99 (#12462) üzenetére


moha21
addikt

Lehet 1 db-ot venni, nem tudom hol láttad a min 2 db-ot.
3800 Ft-ért ( nettó ár! ), 5 m LED ( 750 db LED !! ), tudsz venni.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#12464) kmisi99 válasza moha21 (#12463) üzenetére


kmisi99
addikt

Hát többféle is van. De én 1000ft ér semmit nem találtam a legolcsóbb is 2000 valahány volt.

(#12465) Wind-Storm


Wind-Storm
őstag

Magyarországon is lehet ilyen egybe 10db-os AA méretűeknek valót kapni? [link]
De az az elrendezés még jobb lenne, amelyiknél 8 van egymás mellett és kettő tetején, ilyen volt eredeti megoldás is.
Gondolkozom még fülekkel ellátott forrasztható akksikon is, csak nem valami túl olcsók...

[ Szerkesztve ]

(#12466) intercooler válasza kmisi99 (#12460) üzenetére


intercooler
őstag

;] innen Mikor én vettem akkor akciós volt a 60ledes.Most is van akció viszont csak a 30-ledesekre 900ft/m így 10cm-re jut 3db led (gondolom ennél sűrűbbre nem tervezted) ami szerintem bőven elég neked, de persze a te döntésed ;)

Nekem ilyen lett, az eredmény magáért beszél :D [link] I [link]

(#12467) kmisi99 válasza intercooler (#12466) üzenetére


kmisi99
addikt

Kösz a linket. Hát ez kegyetlenül jó én is hasonlót akarok. Azt hiszem előbb bepróbálkozok ebayen egy kis aukcióra hátha hozzájutok egy egyméteres 60 ledeshez 5-600ft körül.

(#12468) intercooler válasza kmisi99 (#12467) üzenetére


intercooler
őstag

szívesen, az lényegtelen hogy honnan :N Nem fogod megbánni az tuti ;)

ilyet fogok használni most plexi élvilágításra is :))

[ Szerkesztve ]

(#12469) nzozz válasza kmisi99 (#12467) üzenetére


nzozz
aktív tag

Érdemes a vaterán is szétnézni, én anno (nem olyan túl rég) 1000Ft/m áron vettem kéket onnan. (60 led/m) Ebay -nél pedig a szállítási költségre és az esetleges vámra és áfára figyeljetek.

(#12470) intercooler válasza nzozz (#12469) üzenetére


intercooler
őstag

Na igen :K inkább itthon érdemes nézelődni.

(#12471) kmisi99 válasza nzozz (#12469) üzenetére


kmisi99
addikt

Szállítás ingyenes vám meg vagy 50 dollárig nincs szóval nincs gond

(#12473) Wind-Storm válasza oroszbence (#12472) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Sajnos az oldal nem található.

Valakinek valami fényes ötlet? UP

(#12474) moha21 válasza Wind-Storm (#12465) üzenetére


moha21
addikt

[link] ?

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#12475) oroszbence válasza Wind-Storm (#12473) üzenetére


oroszbence
tag

(#12476) Wind-Storm válasza moha21 (#12474) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Nem rossz, és olcsó is, de ha mondjuk 5 Voltot is szeretnék, nincsenek a nem látható oldalán véletlenül fülek az elemek + csúcsainál?

(#12477) moha21 válasza Wind-Storm (#12476) üzenetére


moha21
addikt

Fogalmam sincs, de úgy alakítja az ember át ahogy nem szégyenli .:)

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#12478) Wind-Storm válasza moha21 (#12477) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Na jah.. :)

Viszont közben találtam egy ilyet: [link]
Érdekes, hogy egyből két fül van az egyik oldalon egymás mellett, az tuti 1,2 Voltot ad a másikhoz képest, viszont kérdés, hogy a másik oldalon vannak-e fülek végig, mondjuk 5 Volthoz, mert az nagyon jó lenne ha lenne.

(#12479) szente


szente
addikt

Hali!

Egy olyan ventinek aminek csak két vezetéke van, azt össze tudom kötni egy másik ventinek a fordulatszám szabályzó potijával?
Vagy hogyan tudnám a lehető legegyszerűbben levenni a fordulatát olyan 80% környékére?

(#12480) Bari válasza szente (#12479) üzenetére


Bari
Modder

Szia

Minden bizonnyal, a ventik harmadik sárga vezetéke az alaplap felé jelzi vissza a fordulatszámot. A piros és a fekete vezetékek színhelyesen legyenek bekötve. Legegyszerűbben egy megfelelő méretű és teljesítményű ellenállás piros vezetékbe történő beiktatásával tudod lassítani a ventit, de ahhoz ismerni kell a motor áramát, ez rajta van a rotoron található címkén, vagy típusszám alapján a netről kideríthető.

Üdv: Bari

(#12481) szente válasza Bari (#12480) üzenetére


szente
addikt

Ha jól sejtem az kell neked, hogy hány Amperes...0,17A van rá írva.
Akkor azzal a potival nem megoldható a dolog? Csak azért kérdezem, mert az van itthon. :)
Amúgy arra nincs szükségem, hogy mutassa, mekkora fordulaton pörög.

(#12482) andrade válasza szente (#12481) üzenetére


andrade
senior tag

Egy 10kOhmos potenciométerrel lehet szabályozni a fordulatát szépen

(#12483) szente válasza andrade (#12482) üzenetére


szente
addikt

Mint írtam, egy ventimre már van rákötve gyárilag egy. Azzal szeretném összehozni ha lehet, ha nem, akkor marad az ellenállás.
Ha megadom, hogy a másik venti hány amperes, akkor tudni fogjátok, hogy a hozzávaló poti jó e hozzá?

(#12484) Bari válasza szente (#12481) üzenetére


Bari
Modder

De megoldható a dolog, ha teszel fel képet a potiról ami van, akkor könnyebben tudunk segíteni mit hova kell kötni.
Amennyiben az ellenállás sorba kötését választod, legalább 1W-os ellenállás kell, 15ohm-al kb 10V, 22ohm-al kb 9V, 27ohm-al 8,6V fog a ventire jutni a 12V helyett, a 10k poti szerintem túl nagy értékű.

Üdv: Bari

(#12485) And válasza andrade (#12482) üzenetére


And
veterán

(Nem. 10kΩ legalább 2 nagyságrenddel nagyobb a szükségesnél. Egy szokásos, párszáz milliamperes ventilátorhoz x*10..100Ω nagyságrendű poti kell.)

(#12486) szente válasza Bari (#12484) üzenetére


szente
addikt

Hát mivel a fényképezése körülményes lenne(valamiért nem csatolja a memória kártyát a telefonom a géphez), inkább leírom. Ha így nem oké, akkor persze le is tudom fényképezni.
Szóval a ventibe 12V-os ágról megy be a vezeték. A ventiből jön ki két drót, egy piros és egy fekete. Ez megy bele a potiba. Kifelé semmi nem jön.

(#12487) Bari válasza szente (#12486) üzenetére


Bari
Modder

A potiról leforrasztod a vezetékeket, az egyik helyre ráforrasztod azt ami a csatiban a 12V-hoz meg, ez piros szokott lenni, a másik vezeték helyére a venti piros vezetékét forrasztod, a fekete meg megy a csatlakozóba.

Üdv: Bari

(#12488) szente válasza Bari (#12487) üzenetére


szente
addikt

Na most össze zavartál.
Átrajzolnád nekem?(Tudom, hogy most nem segítettem elő azt, hogy ne "süllyedjen a PH! színvonala") :B :DDD

(#12489) Wind-Storm válasza Bari (#12487) üzenetére


Wind-Storm
őstag

A venti piros és a többi vezetékein túl a sárgában van a 12 Volt.

(#12490) Bari válasza szente (#12488) üzenetére


Bari
Modder

A potit levágod az eredeti ventiről, a poti fekete vezetékét összekötöd a venti piros vezetékével, a poti piros vezetékére adod a +12V-ot (számítógép tápon a sárga vezeték) a venti fekete vezetékére meg a testet (a számítógép tápon a fekete vezeték).
Ha nem tiszta otthonról rajzolok Neked.

Üdv: Bari

(#12491) Bari válasza Wind-Storm (#12489) üzenetére


Bari
Modder

A venti sárga vezetékében négyszögjel van, melynek a frekije jelzi az alaplap felé, hogy milyen fordulatszámon megy a venti, a piros és a fekete vezetékre kötöd a tápfeszültséget jelen esetben 12V-ot, piros a +

Üdv: Bari

(#12492) Wind-Storm válasza Bari (#12491) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Biztos vagy te abban, hogy az pont négyszögjel lenne amit a hall ic szolgáltat? :U

Eredetileg te ezt írtad:
A potiról leforrasztod a vezetékeket, az egyik helyre ráforrasztod azt ami a csatiban a 12V-hoz meg, ez piros szokott lenni, a másik vezeték helyére a venti piros vezetékét forrasztod, a fekete meg megy a csatlakozóba.

Erre akartam utalni, hogy csupa piros.. akkor hol a sárga 12V? :U

[ Szerkesztve ]

(#12493) And válasza Wind-Storm (#12492) üzenetére


And
veterán

"Biztos vagy te abban, hogy az pont négyszögjel lenne amit a hall ic szolgáltat?"
(Jó közelítéssel négyszögjel, de az sem biztos, hogy önmagában, külső felhúzó ellenállás nélkül jel mérhető ott, mivel szokás szerint egy kapcsolótranzisztor nyitott kollektoros kimenetéről van szó, amely fordulatonként két impulzust ad.)

[ Szerkesztve ]

(#12494) szente válasza Bari (#12490) üzenetére


szente
addikt

Hát ha nem gond, inkább megvárnám amíg haza érsz, nem akarom leégetni a frissen vásárolt konfigom.

Jöhet privátba is! :R

(#12495) moha21 válasza And (#12493) üzenetére


moha21
addikt

Akkor lehet ezért nem találtam rajta semmi jelet, mert "üresen" nincs is?

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#12496) And válasza moha21 (#12495) üzenetére


And
veterán

Lehet. Nem szentírás, van olyan venti, amelyikből alapban kijön a jel (be van építve a felhúzás), meg olyan is, amelyikben nincs. Utóbbi esetben egy 10kΩ-os ellenállással a Vdd-re húzva a tach-kimenetet, kialakul a négyszögjel ([link]).

(#12497) SaNyEe


SaNyEe
aktív tag

Hi,

Szereztem egy vén házat és elkezdtem belőle egy számomra megfelelő méretű ITX méretűt ekézni. A fémmunkával semmi gondom nincs, az kész.
Van egy előlapja is a háznak, itt kezdődik a bajom :)

A ház magasságának 1/3-tól megszabadultam és a felső kétharmad része megmaradt. a Probléma, hogy 3db 5,25"-es és 2db 3,5"-es front panelje van ami nekem egyáltalán nem kell .. egy 5,25"-es drive bay kivételével.

Ezeket szeretném eltűntetni.
A hát frontrésze felülről nézve enyhén ívelt, ez nem tudom mennyiben nehezíti a melót, de ilyen íves végeredményt szeretnék látni az egész elülső részen.

Több dolog is megfordult a fejemben aztán lehet teljesen vakvágányon járok, szóval pls help a szerencsétlennek aki csak vassal dógzott eddig..
- Gondoltam először arra, hogy berakni a takarólemezeit a meghajtóhelyeknek és rögzíteni, majd gittelni kéne az egészet (sosem dolgoztam gittel, de gondolom nem 1 - 1,5cm mély szakadékok eltűntetésére találták ki ráadásul nagy összefüggő felületen :DDD )

- A levágott 1/3 részből egy nagyjából megfelelő méretű és formájú részt kivenni és valamilyen módszerrel rögzíteni a helyre majd gittelni az egész front részt.

- Egyebet nem tudok mondani, mondjátok meg mi lenne a megfelelő :))

Egy gittelési DIY-t kaphatnék múanyag felületekre?

-- end of transmission --

(#12498) ZetorGumi válasza SaNyEe (#12497) üzenetére


ZetorGumi
addikt

[link] Ezt inkább itt. :) Itt lehet, hogy jobban tudnak segiteni. :)

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#12499) Bari válasza szente (#12488) üzenetére


Bari
Modder

Szia

Átrajzoltam a rajzodat, remélem így érthető lesz.
.

Üdv: Bari

(#12500) szente válasza Bari (#12499) üzenetére


szente
addikt

Hali!

Ezer hála, így már világos! :R És ugye ugyan így rátudom kötni azt a ventit is, amiről majd leszedem a potit?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.