Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12301) Wind-Storm válasza DemonDani (#12300) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Ha nem tudod megjavítani, akkor igen.
Esetleg egy F12-t tudok ajánlani. [link]
3 Voltos indulás (legalábbis amik nálam eddig voltak, mind indultak ennyin)
1350RPM 74 CFM / 125,7 m3/h légszállítással.
A csapágyazása folyadéknak gúnyolt, a legrosszabb fajta, de horizontális állapotban nem lesz vele gond, nem fog csicseregni. :D
Amennyibe kerül, annyiért bestbuy!

(#12302) DemonDani válasza Wind-Storm (#12301) üzenetére


DemonDani
addikt

nem nagyon van ezen mit javítani, nagyon sufni tuning kikötéssel ki lehetne hozni potira esetleg, de mivel gyér a tudása, így sok értelme nem igen lenne, hát igen az f12 van kinézve, most jött meg a procira az f12 pro, egyelőre tetszik, de ilyen a tápbe nem lenne jó mert ezt nem lehet "szívatni", így a sima marad... Coolink kéne de már nincs pedig azok is jók, meg régen volt is itt a helyi boltban, van is egy de az low lenne a tápba szerintem, aszem 800rpmes :DDD

csak már ott lesz a gond, hogy a követekző ami hangos az a vinyó lesz, az már nehezebb eset :DDD

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#12303) Wind-Storm válasza DemonDani (#12302) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Jah, aztán eszembe jutott, h szimplán hangos.. :D
Jó is a sima F12.
Coolinkből melyikre gondoltál?
Noti hdd + quiet drive = csönd! :))

(#12304) DemonDani válasza Wind-Storm (#12303) üzenetére


DemonDani
addikt

Swif2 :K

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#12305) Wind-Storm válasza DemonDani (#12304) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Akkor már inkább AC F12... semmi jó tapasztalatom nem volt a swif2-mmel + selejt is volt.

(#12306) DemonDani válasza Wind-Storm (#12305) üzenetére


DemonDani
addikt

[link]

ez se túl jó alternativa, már kisebb a légszállítás de nem kéne szabályozni, mert alapból csak 1000 rpm, nemtom mennyire vállalható 65 cfm-et hazudnak a gyárira ez meg 43, az soknak tűnik, de csak 0,1 sone ha igaz a <20dB

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#12307) Wind-Storm válasza DemonDani (#12306) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Én már nem mondok semmit se... lehet, hogy halkabb, de a táp bánhatja.
A hangerőértékeknek meg ne higgy.
Légszállítási értékben meg nem szoktak hazudni mert azt nem szubjektíven mérik...

(#12308) DemonDani válasza Wind-Storm (#12307) üzenetére


DemonDani
addikt

valahol le van írva hogy mérik? (amúgy meg ahhoz képest eredmények már rittig nem képesek úgy azt az értéket megadni, hanem megy vakvilágba cfm m3h meg még néhol mlh is :W )

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#12309) moha21 válasza Wind-Storm (#12307) üzenetére


moha21
addikt

Nos, azért jobb helyeken a hangot sem füllel mérik.

(#12308) DemonDani : Milyen tápba kell?

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#12310) Wind-Storm válasza DemonDani (#12308) üzenetére


Wind-Storm
őstag

CFM ---> M3/H egyszerű átváltani.
Én alapból ha meglátom mondjuk, hogy 100 m3/h, akkor az kb. 50 CFM, én a CFM-et szoktam használni, mert érzetre tudok ahhoz viszonyítani.
MLH az mi?

(#12311) moha21 válasza Wind-Storm (#12310) üzenetére


moha21
addikt

100 m^3 / h = ~ 58,86 CFM inkább.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#12312) DemonDani válasza Wind-Storm (#12310) üzenetére


DemonDani
addikt

mililiter/óra :DDD

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#12313) andrade válasza DemonDani (#12306) üzenetére


andrade
senior tag

Itt van egy kis lódítás! Az lehetetlen hogy ilyen eltérő nagyságú ventillátorok zaja ugyanolyan legyen.A nagyobb lapátok légzaja eleve nagyobb.Én vettem 3 120-as ventit a múlt héten a 26db zajú csak 17 a 20db-es meg 27!

(#12314) moha21 válasza andrade (#12313) üzenetére


moha21
addikt

"A nagyobb lapátok légzaja eleve nagyobb."

És, ha csak fele annyit fordul?

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#12315) andrade válasza Wind-Storm (#12310) üzenetére


andrade
senior tag

Valamit nem értek A köbláb 30x30x30cm, nem?

(#12316) andrade válasza moha21 (#12314) üzenetére


andrade
senior tag

Pont az a baj hogy a linkben nem térnek el a fordulatszámok mert az egyik 900 a másik 1000-es

(#12317) moha21 válasza andrade (#12316) üzenetére


moha21
addikt

Nem értem, hogy mire gondolsz. Én egy 1000-es meg egy 1350 rpm-es ventit látok..

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#12318) andrade válasza moha21 (#12317) üzenetére


andrade
senior tag

[link]

Én ezt néztem.

(#12319) Wind-Storm válasza andrade (#12316) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Az akusztikus zajt „mérik" vagy szubjektíven a jó irányba... a gyakorlatban teljesen fals lehet.
Eltérhet a ventilátorok kialakítása, ezért azonos fordulatszámon a nagyobb halkabb lehet meg a hang tónusa is más.
Csináltam anno egy kis bemutatót, ezen látszik, hogy mennyire eltérőek.. [link]

(#12312) DemonDani

Állatok :DDD
De a légnyomást meg mmH2O-ban adják meg.

(#12311) moha2

Azért írtam, hogy kb.
De amúgy meg itt egy Flow Units Converter

[ Szerkesztve ]

(#12320) andrade válasza Wind-Storm (#12319) üzenetére


andrade
senior tag

Én három ventillátort használtam a múlt héten az olcsóbbakból Sharkoont Revoltecet és Chieftecet. Mellesleg egy két hónapos FSP Hexa-ban kellett cserélni.
A 9 lapátos Revoltec eszméletlen szépen megy 1300-on jó a szállítás kisebb a zaja mint a megadott sokkal.A Sharkoon 1000-es fordulattal arányosan kevesebbet szállít 7 lapátos a zaja kicsit nagyobb.A Chieftecnek a fordulatszámát nem találtam a szállítása nyomása nagy 7 lapátos és a teljsítménye 3,6W a zaja a legnagyobb a 3 közül de a teljesítmény miatt elfogadható.

[ Szerkesztve ]

(#12321) Wind-Storm válasza andrade (#12320) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Nalátod, függ a kialakítástól, lapátszámtól, turbulencia... a motorzaj is egy külön téma.

3,6 W alapján a 0,3 Amperes motorú ventik már nem szoktak halkak lenni..

(#12322) Wind-Storm


Wind-Storm
őstag

Valaki használja a HyperTherminal nevezetű programot, esetleg tudnátok valami jobbat ajánlani helyette, RS232 portkommunikációhoz?

(#12323) day2day


day2day
tag

Hölgyek, Urak, egy gyors kérdés.

Milyen megoldást tudtok arra, hogy a nagygépben az egyik ventillátor készlet (kiegészítő nagy terheléshez) ne csak szabályozható legyen, hanem teljesen lekapcsolható (nulla)? Van erre valami előlapi szabályózó, vagy egyedileg kell gyártatni? Eddig csak olyanokat láttam, amik x-y szabályoznak.

Köszönöm!

RIP, igazi Z szériás Sony Vaio. -nyugodj békében- :( Thunderbolt suxx.

(#12324) Wind-Storm válasza day2day (#12323) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Evvel a szabályzóval ki is kapcsolható akár, nekem is ilyenem van [link]
Kaze Master ACE és Kaze Master Pro is mind ugyanaz csak design update-t kaptak (ill. több csatornát a pro) is ki lehet kapcsolni,bár nem túl olcsó panelek, de nagyon jók, mert 3,7 Voltig is le tudják venni a feszültséget és analóg potisak, a szimplán minimumra tekerés egyenlő az OFF állással.
Viszont egyedül a Kaze Server digitális, bár nekem nem jött be, már csak az LCD panelje miatt sem.

Vagy kreálsz valami előlapi panelt egy takarólemezből és belefabrikálsz egy kapcsolót, ilyen egyszerű és még olcsón is kijöttél :D

[ Szerkesztve ]

(#12325) day2day válasza Wind-Storm (#12324) üzenetére


day2day
tag

Köszönet!

Melyik a működés közben leghalkabb venti, amivel tökéletesen működik a nullára szabályozás? Erre vannak tanácsok/ötletek? Gondolom valami low-rpm Noctua vagy hasonló lesz, de egy kérdést megér. Olvastam, hogy ezek nagyon jók, de bizonyos ventikkel nem hajlandóak együtt működni...

Ismét köszönöm! :-)

RIP, igazi Z szériás Sony Vaio. -nyugodj békében- :( Thunderbolt suxx.

(#12326) Wind-Storm válasza day2day (#12325) üzenetére


Wind-Storm
őstag

:)
Evvel a típussal olyan nincs, hogy együttműködni nem hajlandó! max. nem kapsz a fordulatszámról visszajelzést, ilyen viszont előfordulhat :K
Leghalkabb mint leglassabb? Nem teljesen értem a kérdést :F

Én [ezekkel] a ventikkel használom jelenleg, a világ leghalkabb ventijei motorzajilag, merem állítani!

[ Szerkesztve ]

(#12327) And válasza Wind-Storm (#12322) üzenetére


And
veterán

Realterm, ez elég sokat tud, esetleg a Putty, ami úgy mellékesen kezel soros kommunikációt is. Mindkettő freeware.

(#12328) Wind-Storm válasza And (#12327) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Puttyt még ismertem is.
Kössz :R

(#12329) Wind-Storm


Wind-Storm
őstag

Sikerült végre forrasztás nélkül működőképesre összerakni az áramkört breadboard-dal:[link]
és ment is a HyperTerminal nevezetű programmal a dolog. [link]
A jelek szerint bebootol (mivel már nem áll meg a POST után), ellenben az AP továbbra sem érhető el webadminon egyik firmware-rel sem.
Már a D-Link DWL-700AP firmware-ét is ráküldtem, de továbbra is elérhetetlen...
Szerintem a WAP11-v2.8_V2.05_fw-nél régebbi kéne rá amivel talán újra működne.

Esetleg valaki állított már helyre WAP11V28-at? :))

ADM8628 a SoC, [művelet]

Elég régi a cucc, még G-t sem tud, de azért helyre akarom hozni...

[ Szerkesztve ]

(#12330) Wind-Storm válasza Wind-Storm (#12329) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Végül is megoldódott a dolog.
v2.06 eu-s fw.-vel, ha elsőre (a sokadik más fw-s próbálkozás után :D) nem is, de másodszorra már ment rendesen: [link] a pl. innen a német oldalról elérhető.

(#12331) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

Sziasztok!

Remélem nem off a kérdésem... Van egy CM Elite házam, amiben szeretném valahogy normálisan megoldani a kábelek elrendezését. Erre keresek valamiféle megoldást, de nagyon nem szeretném "tönkre tenni" a házat, mert egyrészt félek, hogy nem lenne olyan az eredmény, mint, amilyet szeretnék, másrészt, újként vettem a házat nem is olyan rég. Most így néz ki.

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#12332) klambi


klambi
addikt

szevasztok!
lenne 1 genius 5.1 es házimozim amiben 1x csak nem szólt a front jobb és bal oldali hangszóróm, ránéztem a nyáklapra és ezt láttam, viszont nem látok az alkatrészeken sérülést, csak ezt a kis megfeketedett részt, valakinek ötlet hogy az ellenállás az vagy a dióda...? :F

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#12333) Bari válasza klambi (#12332) üzenetére


Bari
Modder

Szia

A linkelt képen van dióda és ellenállás is. A két elektrolit kondi között középen elhelyezkedő alkatrészek, amik csíkosak, ellenállások, alattuk eléggé meg van égve a panel, ez a hőmérséklete miatt lehet, sajnos alul vannak méretezve (legalább megemelve forraszthatta volna be a gyártó). A jobb oldali elektrolit kondi tövében diódák vannak. Egy biztos elsősorban nem az ellenállások alatt megégett panel okozza a nem működést, bármi lehet a baja. Elektronikai tudás nélkül nagyon nehezen fogod tudni megjavítani, inkább vidd el egy hozzáértő emberkéhez.
A javításhoz minimum egy multiméter szükséges. Első körben nézd meg van e púpos tetejű vagy kifolyt elektrolitos kondi, főleg a melegedő alkatrészek közelében (hűtőborda, folytó tekercsek). Készíts képet a panelról hogy minden alkatrész látható legyen, akkor könnyebben tudunk segíteni.

Üdv: Bari

(#12334) klambi válasza Bari (#12333) üzenetére


klambi
addikt

kondikat végignéztem semmi gond nincs velük, az ellenállásokból már kértem újjakat, azt ma be is dobják nekem, a 2 zener diódát nézegettem nem lehet-e valami velük, de nem láttam semmit...
szóval akkor így ránézésre az ellenállás lehet az oka?

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#12335) Bari válasza klambi (#12334) üzenetére


Bari
Modder

Szia

Egy biztos elsősorban nem az ellenállások alatt megégett panel okozza a nem működést, bármi lehet a baja.. Az a két ellenállás a táp részen van, a melegedése üzemszerű az, hogy megégett alatta a panel, az alul méretezésnek köszönhető, felesleges kicserélned, valami más lesz a baja, hogy ha csak a front hangszórókon nincs hang, így látatlanba nem tudok rá mit mondani, végig kellene méregetni az alkatrészeket a front kimenetektől visszafelé és megnézni nincs e valamilyen félvezető elszállva. Tegyél fel képet a teljes panelról, ha lehet felülnézetben.

Üdv: Bari

(#12336) moha21 válasza klambi (#12334) üzenetére


moha21
addikt

Hát pedig az egyik kondi elég rotty állapotban néz ki + szét van égve körülötte minden.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#12337) Lompos48 válasza moha21 (#12336) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Aszongya a gazdája a másik topikban, hogy az valami szigetelő ragasztó. :F

[ Szerkesztve ]

(#12338) moha21 válasza Lompos48 (#12337) üzenetére


moha21
addikt

Nagyítva a teteje is elég furcsa.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#12339) Lompos48 válasza moha21 (#12338) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Részemről vállvonogatás.

(#12340) klambi


klambi
addikt

köszönöm az észrevételekt, inkább beadom valahova nézzék át a cuccost :DDD jobb a békesség!

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#12341) Wind-Storm


Wind-Storm
őstag

Az a 78l05 micsoda és mit csinál? :)

[ Szerkesztve ]

(#12342) moha21 válasza Wind-Storm (#12341) üzenetére


moha21
addikt

POSITIVE VOLTAGE REGULATORS [link]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#12343) andrade válasza Wind-Storm (#12341) üzenetére


andrade
senior tag

A számítógép tápokban is található a bemeneti készenléti 5V-ot állítja elő. A rajzon az IC tápfeszültségét adja.

[ Szerkesztve ]

(#12344) Lompos48 válasza Wind-Storm (#12341) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Érdemes megjegyezni, hogy a 78L05-ben az L arra utal, hogy Low Power, mert nem tud csak 100mA áramot leadni, a maradék 7805 már magáért beszél. Létezik más értékekben is, azért jó tudni.

[ Szerkesztve ]

(#12345) Wind-Storm


Wind-Storm
őstag

Thx a válaszokat, most nézem a soros két kimenetéről állítja elő az 5V-ot tényleg... :D tegnap már késő volt rájönni, hogy nem külső áramforrás van ott :D

(#12346) andrade válasza Wind-Storm (#12345) üzenetére


andrade
senior tag

Létezik 79XX jelzéssel negatív ágú stabilizátor mert van olyan ami kettős tápfeszt igényel.A lábkiosztása nem egyforma a kettőnek.

(#12347) And válasza Wind-Storm (#12345) üzenetére


And
veterán

Egyébként egy ilyen kapcsolásba több okból sem való klasszikus lineáris stabilizátor. A nyugalmi árama relatív magas (3..5 mA), a port terhelhetősége pedig eléggé korlátozott. A stabilizátor bemeneti feszültsége így eléggé hamar a szükséges minimumszint (6,5..7V) alá csökkenhet, és az is előfordulhat, hogy egyik gép portján simán működik, míg egy másikén nem. Célszerűbb egy kis fogyasztású low-drop stabilizátor alkalmazása, esetleg külső táplálás.

(#12348) Wind-Storm válasza And (#12347) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Értem.. mondjuk nem megvalósítani készültem, csak kérdeztem... :D
Én az itt vázolt kapcsolás alapján raktam össze.. [link] és azt konstatáltam, hogy ha a 2-es ki és bemeneteket használom, nem kellett volna annyit számolgatnom a lábakat.. :D

[ Szerkesztve ]

(#12349) Wind-Storm


Wind-Storm
őstag

Látszanak a képen a piros téglában lévő fehér tologatható kapcsolók...

Ennek mi a spéci neve? mert hallottam már, hogy van...

(#12350) Bari válasza Wind-Storm (#12349) üzenetére


Bari
Modder

dip-switch

Magyarul DIP kapcsolónak hívják, ilyen néven találod meg az elektronikai boltokban is.

Üdv: Bari

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.