Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12201) monsterbeats


monsterbeats
tag

sziasztok!
van egy ledsorom, tápról használtam asztaliba, molex 12V-ról. hogy tudnám ezt usb-vel használni a macbookomon?
köszönöm!:R

 Macbook Pro 13" - i5 2.4GHz, 8GB, 500GB. - elnézést a lassú, hibás üzenetekért, gipszben nem az igazi.

(#12202) Kvazár válasza monsterbeats (#12201) üzenetére


Kvazár
őstag

Veszel a Lomexben egy USB csatit, majd a molex csatit levágod és ráforrasztod az USB csatit.
(USB bekötés: [link])

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccaim: -

(#12203) monsterbeats válasza Kvazár (#12202) üzenetére


monsterbeats
tag

usb, minden van, csak a feszültséget, bekötést nem tudtam. akkor nekem a piros (5V) meg a fekete (gnd) kell?

 Macbook Pro 13" - i5 2.4GHz, 8GB, 500GB. - elnézést a lassú, hibás üzenetekért, gipszben nem az igazi.

(#12204) Lompos48 válasza monsterbeats (#12203) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Nem lesz elég az USB feszültsége (5V).

[ Szerkesztve ]

(#12205) monsterbeats válasza Lompos48 (#12204) üzenetére


monsterbeats
tag

kár:/

 Macbook Pro 13" - i5 2.4GHz, 8GB, 500GB. - elnézést a lassú, hibás üzenetekért, gipszben nem az igazi.

(#12206) ZetorGumi válasza Lompos48 (#12204) üzenetére


ZetorGumi
addikt

Egy LED 2,1V-ról megy kb, egy ledsornál annyival van ez megspékelve, hogy több LED van, megoldható lenne a dolog, csak akkor nem csak annyi a megoldás, hogy rákókálok egy USB Dugót a végére, hanem kicsit több.

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#12207) Lompos48 válasza ZetorGumi (#12206) üzenetére


Lompos48
nagyúr

LEDje válogatja. Fehér esetén megvan az 3V is. A szalagok pedig tudtommal úgy vannak kialakítva, hogy csoportokban vannak párhuzamosan kötve, minden csoport 3 LED és egy előtét ellenállás sorbakötve. Ezért van megadva az is, hogy 12V-ről működnek. Emiatt "szokás" hosszában a 3 többszöröseként leszabni. Lehet van más konstrukció is. Ha a szalagon operálsz, az előbbi konstrukciót teljesen szét kell szabni és új összeköttetéseket kialakítani. De akkor 5V-hoz minden LEDnek egy-egy külön ellenállás kell.

(#12208) blasko92


blasko92
őstag

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy honnan tudnék beszerezni tápegység kábeleinek hosszabbításához apa és anya csatlakozókat?
Gondolok itt a 24pines alaplapi, 6 pines vga, és 8 pines cpu csatlakozókra.

Előre is köszönöm!

Üdv! :R

(#12209) Wind-Storm válasza blasko92 (#12208) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Biztos, hogy kínlódni akarsz az összeszereléssel?
Lehet kapni kész kábeleket is: [link]

(#12210) blasko92 válasza Wind-Storm (#12209) üzenetére


blasko92
őstag

Igen, inkább megcsinálom őket magamnak, olyan hosszúra, amilyenre kell.
Ezektől az áraktól lehasalok......
De valami olcsó, harisnyázatlan hosszabbítók is jók lennének használtat.

Csak ne ezek a kokain árban lévő harisnyázottak

(#12211) Bari válasza blasko92 (#12208) üzenetére


Bari
Modder

Szia

Ha magad szeretnéd elkészíteni, akkor menj be egy számtech szervizbe, és kérj döglött tápegységet és egy hibás alaplapot, amiken 24tűs a csatlakozó.
Az alaplapból kiforrasztod az aljzatot, a tápról meg levágod a megfelelő hosszban a vezetéket és ráforrasztod az alaplapból kiforrasztod aljzatot, a forrasztásokat zsugorcsővel szigeteld, a legtöbb villamossági boltban beszerezhető, vagy hestore.hu.

Üdv: Bari

(#12212) DemonDani


DemonDani
addikt

elég hangos a tápom, ha simán szétkapom és kicserélem benne a 12es ventit normálisabbra nem fog problémázni? főmérséklettel nincs gond, nem sokszor jött még belőle meleg levegő

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#12213) blasko92 válasza Bari (#12211) üzenetére


blasko92
őstag

Köszönöm szépen, ez nagyon jó ötlet! :R

Örök hálám üldözi fog :)

Üdv, blasko92

(#12214) Bari válasza DemonDani (#12212) üzenetére


Bari
Modder

Szia

Arra figyelj hogy amit beleraksz ventit legalább ugyan akkora vagy nagyobb legyen a légszállítása mint az eredetinek. A légszállítási mennyiséget a neten a venti címkéjén írt típusszámra rákeresve megtalálod, az új ventiről meg szintén megtudható ez az adat, mert a dobozán szerepel. A venti vezetékét ugyan oda kösd ahol az eredeti venti vezetéke volt kötve, ez lehet hogy forrasztást igényel.

Üdv: Bari

(#12215) DemonDani válasza Bari (#12214) üzenetére


DemonDani
addikt

:R

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#12216) Wind-Storm válasza DemonDani (#12212) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Mellesleg kérdés, hogy mi hangos benne... a légszállítása, vagy zúg a venti?
Ha szimplán kicseréled ugyanakkora légnyomás és légszállításúra, attól még nem lesz majd halkabb.
Tudni kéne, hogy hővezérelt-e, mert egyéb esetben csak jóval gyengébb ventivel lenne halkabb ami meg nem feltétlen ideális hűtés szempontjából...

(#12217) DemonDani válasza Wind-Storm (#12216) üzenetére


DemonDani
addikt

ezen semmi vezérlés nincs, az fix. zúg meg túl sok levegőt tol bele...

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#12218) Wind-Storm válasza DemonDani (#12217) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Pontosan milyen táp? Illetve újkorában is már ilyen hangos volt?

(#12219) DemonDani válasza Wind-Storm (#12218) üzenetére


DemonDani
addikt

Deer 400as DR-8400BTX, nem olyan vészesen hangos azért :) csak jó nagy bordák vannak a gépemben és ezért nagyon alacsony fordulatú ventik, így csak ő lóg ki a sorból, de mivel terhelve se nagyon van, meg amúgy se sűrűn jött még belőle meleg levegő mert azért nem izom gép van rajta, így gondolom bőven túl van hűtve

szerk
Arctic F12-re akarok cserélni, vagy Bitfenix Spectre (csak arről nem nagyon van hasznavehető teszt)

[ Szerkesztve ]

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#12220) Wind-Storm válasza DemonDani (#12219) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Olcsó táp, nuku vezérlés, nehéz eset...
Mondanám, cseréld le a tápod egy jobbra.
Túl lassú ventivel túlmelegedhet, ugyanakkora légnyomású/légszállításúval meg ugyanott vagy kb.
De egy potmétert applikálhatnál bele és akkor kézzel tekergethetnéd igény szerint.

Arctic F12-nek túl nagy légszállítása nem lesz, pláne a tápban, gyenge légnyomása miatt is..
Suhogni viszont fog magasabb fordulatszámon ez tapasztalat.

Amúgy a táp a gépház aljában van vagy fölül?

(#12221) DemonDani válasza Wind-Storm (#12218) üzenetére


DemonDani
addikt

globe fan s12025l

úgy tűnik ez van benne, legalábbis egy netes kép alapján :D

Felül sajnos, persze ezt magamtól is tudom, hogy vegyek egy alsótápos házat meg egy 400apn-t :DDD de 20ropi lenne inkább leteritem egy vastag takaróbaal és nézem a hőfokokat nehogy bepáljon ;]

szerk
ha a lassú ventivel túlmelegszik legalább könnyebben veszem rá magam az uj tápra :DDD

[ Szerkesztve ]

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#12222) Wind-Storm válasza DemonDani (#12221) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Egyelőre venticsere helyett szerintem máris játszhatnál egy potival hőfokfigyeléssel :K

[ Szerkesztve ]

(#12223) DemonDani válasza Wind-Storm (#12222) üzenetére


DemonDani
addikt

de akkor ki kéne kötni a tápból a szabályzóra, és lehet h nem indulna el a táp ha ugy érzi h nincs venti nem?

[ Szerkesztve ]

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#12224) Wind-Storm válasza DemonDani (#12223) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Ki kéne kötni igen, és az elindulással nem problémázna mert a táp venti-foglalatában nincs fordulatszámmérő (sense) vezetéket fogadó tű.

(#12225) mr_ricsi válasza DemonDani (#12219) üzenetére


mr_ricsi
veterán

A gépednek nincs nagy értéke, de van értelme szándékosan tönkretenni egy védelmeket még nyomokban sem tartalmazó táp piszkálásával?

"meg amúgy se sűrűn jött még belőle meleg levegő mert azért nem izom gép van rajta, így gondolom bőven túl van hűtve"
És ha csak a légáramlást tervezték rosszra, és a levegő úgy halad át a tápon, hogy nem nagyon kerül kapcsolatba a bordákkal és más meleg alkatrészekkel?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#12226) madd dogg


madd dogg
senior tag

Sziasztok. Ma vettem ellenállásokat 200mm-es ventimhez, hogy leszabályozzam.

A venti adatai: Cooler Master Megaflow, U=12V, I=0,16A (max 0,28A), P=3,36W (gondolom ez a maximumot jelöli, mert amúgy 1,92W a számolt adatokból.)

5W-os ellenállásokat vettem, 47ohmosat, így ~7,5V-on tudom pörgetni a légkavarót. Egy valamin lepődtem meg: az 5W-os ellenállás egy b.szott nagy tégla....

A kérdés az, hogy elbírja leégés nélkül a 2W-os ellenállás ezt a ventilátort? Mert esztétikusabb lenne a kis henger beforrasztva, rá zsugorcső, mint ez a b@szat tégla.

(#12227) Bari válasza madd dogg (#12226) üzenetére


Bari
Modder

Szia

Az 5W-os ellenállás kicsit sok ide, a megadott adatokkal, kb 0,8W os ellenállás kellene de a legközelebbi az 1W-os, hogy ne nagyon melegedjen a 2W-os bőven megteszi, ez még nem kerámia tokban van hanem sima hengeres, csak kicsit vastagabb.

A 2W-os ellenállás bőven elég.

Üdv: Bari

(#12228) madd dogg válasza Bari (#12227) üzenetére


madd dogg
senior tag

Köszönöm, akkor holnap veszek pár olyat, lényegesen szebb lesz úgy. :)

(#12229) Wind-Storm


Wind-Storm
őstag

Szereztem egy csodatápot:
VIKINGS MPT-350
2006. 08. 10. vételezésű darab az Orákulum Computerből.. :DDD!
A 12 centis ventije figyelemre méltó, pláne a következő szöveg: LOW NOISE TEMPERATURE CONTROLLER
Az is érdekes, hogy van még rajta még valami 6 tűs AT szabványú csatlakozó...

Gondoltam nekiállok letesztelni gép nélkül, nehogy megölje ha netán hibás lenne:
Bedugás után először fáziskeresővel közelítettem felé... nehogy rossz legyen a földelése pl. aztán ahogy hozzáérek megb@sz a váltó.. ezen a teszten át is ment, a power on és gnd-be se találtam, ezután rövidre zártam és felkapcsoltam, a táp ventije egy pillanatra megmoccant.
Következőnek már stand by állapotában zártam össze a power_on-t a egy GND-vel, mintha egy alaplap indítaná.. na ekkor beindult és úgy elkezdett sziszegni az egész, hogy azonnal ki is húztam még mielőtt valami kirobban belőle.
Dőlt belőle a rothadt hal szag... legutóbb akkor éreztem ilyen szagot amikor haverral késsel vágtunk ketté egy elkót. :D szóval gyanítom, hogy egy elektrolit kondi lesz a ludas..

Az árcédulája alapján 7890ft-os táp volt annó... mit is várok egy ilyen darabtól.. :U

Külön teszter tápnak még jó lett volna.

Bár kérdésem lehet kicsit abszurd, de megfogalmazódott bennem: lehetséges, hogy egy ilyen rövid ideig tartó terheletlen üzem hazavágjon egy ATX tápot?

[ Szerkesztve ]

(#12230) Bari válasza Wind-Storm (#12229) üzenetére


Bari
Modder

Szia

A tápegységben lévő elektrolit kondik több mint valószínű, hogy a végüket járják/járták. Az esetek 90%-ban a bekapcsolási tranziens végez velük. A mostani ATX tápok kimenete már alapból tartalmaz egy kisebb terhelést, a hűtő ventilátor is ide van bekötve, így terhelés nélkül sem kellene tönkremenniük. A tápodat a bekapcsolási tranziens végezhette ki, ha kötöttél volna rá egy optikai meghajtót vagy alaplapot , akkor is ugyan ez történt volna.
Ha kicseréled a kisfeszültségű körben az elektrolit kondikat (jó minőségű ha lehet low esr kodit válassz legalább 105°C -at) nagy valószínűséggel életre kelthető, pár ilyet megjavítottam már. A bordához közeli kondikat ha tudod úgy forraszd be, hogy kicsit távolabb kerüljenek a bordáktól.
Szerelésnél óvatosan a 400V-os kodikkal,mert még áramtalanítás után is megrázó élményben lehet részed. Ha teheted inkább vidd el hozzáértő emberkéhez.

Üdv: Bari

(#12231) Wind-Storm válasza Bari (#12230) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Köszi! gondoltam ,hogy ennyitől nem kellene neki, mert ilyet még nem tapasztaltam.. :D
Még egy kérdés, pontosan mit is jelent az a „low esr" ?

Én csak azért nem fogom szerelni mert nincsenek hozzá pótalkatrészeim, meg nem is akarok rá úgy igazán költeni (500 HUF-ért már elviekben kapnék egy tesztelni alkalmas tápot), ahol haver melózik ott marékszámra vannak ilyen pótalkatrészek, majd beküldöm vele és kicserélik.

Az összes elkó kisütését én sem felejteném el..

(#12232) Bari válasza Wind-Storm (#12231) üzenetére


Bari
Modder

A low esr kondiknak a kivezetéseik és fegyverzetük úgy és olyan anyagból vannak kialakítva amik alacsony soros ellenállás eredményeznek (létezik kondenzátorok esr értékét mérő műszer, aki tápot javít érdemes beszereznie vagy megépítenie), a kapcsolóüzemű tápokban a nagyfrekvenciás áramok komoly melegedést képesek okozni a normál nem kapcsolóüzemre készült kondenzátorokban, így azok hamarabb fognak tönkremenni, kiszáradni mivel saját magukat melegítik. Az olcsó tápokban ezeket szokták kispórolni, meg alacsony hőtűrésű kondikat választanak, amiket a melegedő alkatrészek közelébe sokszor a hűtőbordához valamilyen ragasztóval odaragasztva helyeznek el :(( éljen a tervezett élettartam :W , persze ezek jó eséllyel kihúzzák átlagos használat mellett a gari idő lejártáig és ha szerencsések vagyunk nem visznek magukkal más alkatrészt a meghibásodásukkor.

Üdv: Bari

(#12233) Wind-Storm válasza Bari (#12232) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Kössz a felsötétítést :) :D

Alacsony hőtérésűvel én is találkoztam már jó párral, egyszerűen szánalmas.. :(((
Erre építenek jóformán mindent manapság.. [link]

Egyébként belenéztem a tápba, a kimeneti oldalon a kisebb elkók púposak.
A 2 nagyobb bemeneti oldaliak hibátlannak tűnnek ránézésre, de ki tudja, még a hőtűrésüket sem láttam rajtuk feltüntetve.

Haver eléggé úgy állt hozzá, hogy meg sem érné kicserélni őket, meg sokat bajlódna vele stb.... akkor majd én inkább.
Gondolkozom, hogy megérné-e az egész elkó garnitúrát kicserélni a tápban.
Mindenesetre a kimeneti oldaliak közül mindet lecserélném.
Most per pill meg nem mondom hány van benne és mekkora kapacitásúak, úgy körülbelül mennyire jönne ki ha lecserélném mindet?
Főleg a két nagy bemeneti oldalit.. ha nem vészes az áruk miért ne..?
Ez remélhetőleg megoldaná a problémát és nem jelentkezne más baja is.
Tesztertápnak tökéletes lenne ha jól működne.

[ Szerkesztve ]

(#12234) Bari válasza Wind-Storm (#12233) üzenetére


Bari
Modder

Első körben a kisfeszültségűeket cseréld, hogy konkrétan ebben a tápban milyen értékűek és mennyibe kerülnek a kondik nem tudom, meg kell nézegetni az alkatrészeken az értékeket, és a pl a hestore-ban tudsz árat nézni hozzájuk.
Szerintem párszáz ft-ból kijön. A bemeneti nagyfeszültségű elkókat felesleges elsőre cserélni, azokkal nem szokott gond lenni, azok csak az egyenirányított hálózati feszültséget simítják. Ahhoz hogy kiderüljön a tápnak van e más baja, sima legolcsóbb kondikat is betehetsz a helyükre, a kapacitás ha lehet egyezzen meg, a feszültségük lehet nagyobb, bár azok meg kevésbé férnek el. Ha ezek után jól működik érdemes keresni low esr kondikat és azokra cserélni, ha csak teszt tápnak kell, a sima is megteszi egy ideig, annyit nem fogod használni hogy hamar megnyúvadjon.

A linkelt videót ismerem, mostanság ez megy sajnos :W

Üdv: Bari

(#12235) Wind-Storm válasza Bari (#12234) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Értem.
Nemsokára megnézem majd az fesz/kapacitás értékeiket aztán nyilatkozom.
Tekintettel arra, hogy nincs itthon egy darab kondim se, ha nem lesz vészes a low esr változat ára, inkább egyből azokból vennék.

(#12236) Bari válasza Wind-Storm (#12235) üzenetére


Bari
Modder

Ok, kíváncsian várom a fejleményeket, remélem sikerül megjavítanod. A 2 nagyfesz. kondira vigyázz, ellenállással süsd ki őket mielőtt nekiállsz taperolni a panelt.

Üdv: Bari

(#12237) Wind-Storm válasza Bari (#12236) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Először inkább rájuk mérek multival, aztán ha 400V-ot találok bennük, akkor az kicsit sok lesz egy 230V-os izzónak (mert avval egyszerűbb lenne és még szebb is :) ), mekkora ellenállással kéne zárnom őket? Rövidzár az miért nem jó? :D

[ Szerkesztve ]

(#12238) Bari válasza Wind-Storm (#12237) üzenetére


Bari
Modder

Rövidzár esetén a kondi összes töltése egy nagy csattanás kíséretében fog eltűnni, megolvasztva pl a csavarhúzó hegyét, nem szerencsés, a kondit is károsíthatja.

Egy 10kohmos ellenállás már megteszi a kisütéshez. Vagy két izzót sorba kötsz az is megoldás lehet.

Üdv: Bari

(#12240) Wind-Storm


Wind-Storm
őstag

Term. ezt csakis vezetékdarabbal vagy olyan csavarhúzóval zárnám rövidre amit nem sajnálnék.. :N
Viszont ha a kondinak árt akkor mellőzném.
Nah két izzóra sorosan én is gondoltam utólag.. :D

(#12241) mr_ricsi válasza Bari (#12232) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"A low esr kondiknak a kivezetéseik és fegyverzetük úgy és olyan anyagból vannak kialakítva amik alacsony soros ellenállás eredményeznek"
Az elektrolitjuk lett fejlesztve, az eredményezi az alacsony ESR-t.

"és a pl a hestore-ban tudsz árat nézni hozzájuk."
A hestore-ban nemigen talál olyan vékony kondikat, amelyek elférnek a tápban a régiek helyén. Inkább a Lomexben érdemes nézelődni a Yageo zöld-arany kondik között.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#12242) Lompos48 válasza Wind-Storm (#12240) üzenetére


Lompos48
nagyúr

A rövidzárral az a gond, hogy akkora áramot generál(hat), hogy a feszültség meg is fordulhat valamennyire a kondenzátoron. A fordított polaritás pedig károsítja (letéphet belőle) azt az oxidréteget az alufóliáról, aminek a jó nagy kapacitásértékek köszönhetőek.
Az ellenállás lehet 1k nagyságrendű is. Picit szikrázik esetleg, de a kondira nézve nem veszélyes.

(#12243) Bari válasza mr_ricsi (#12241) üzenetére


Bari
Modder

Köszönöm a kiegészítést :R Az ember mindig tanul valami újat :)

Üdv: Bari

(#12244) Wind-Storm


Wind-Storm
őstag

Na én közben szétszedtem a tápot, sehol nem volt egy Voltnyi feszültség sem.
Sajnos legjobb esetben is csak kb. ilyen fotót tudok csinálni (bedöglött a jó gépem, de nem telefonos fotó)
[link]
Bekarikáztam rajta az összes létező elkót, kivéve a két nagy bemenetit (összesen 18 db. van benne)
Pirossal jelöltem az egyértelműen púposakat, biztos van még körzetükben jó pár ami cserére szorulna...
A nagyfeszes áramkör felé azt a két kicsit gondolom nem létszükséglet kicserélni, amúgy is nehezen férnék oda..
Így ránézésre miket nem ajánlotok még kicseréli ill. miket volna ildomos?

Ill. vajon milyen gyártmányú lehet ez a bél?

Végül elolvastam ezt.

(A kondenzátorok lábát viszont tilos meghosszabítani. Azt mindig a lehető legrövidebb kivezetéssel kell beforrasztani a minél kisebb soros ellenállás illetve induktivitás miatt.)

Ezt mennyire kell komolyan venni? egy elhajlított kondenzátor is hosszabb lábat kíván, pláne egy elfektetett. :N

(#12242) Lompos48

Thx, értem :K

[ Szerkesztve ]

(#12245) Lompos48 válasza Wind-Storm (#12244) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Ezt mennyire kell komolyan venni?

Minél nagyobb a névleges kapacitásértéke a kondenzátornak.

(#12246) Wind-Storm válasza Lompos48 (#12245) üzenetére


Wind-Storm
őstag

jah... tehát a nagyobb kapacitású kondikat ildomos minél rövidebb lábbal beforrasztani?

[ Szerkesztve ]

(#12247) Lompos48 válasza Wind-Storm (#12246) üzenetére


Lompos48
nagyúr

:K

(#12248) jippa


jippa
aktív tag

Hello!

Sokáig gondolkodtam, hogy hol lehetne segítséget kérni, de miután nem a szokott módon akarom a tápot a házhoz rögzíteni, a modding topikba jöttem kérdezni, hogy tud-e valaki olyan helyet, ahonnan legalább 12mm hosszú 6-32 UNC házcsavart lehetne rendelni, esetleg nincs-e valakinek otthon 4db ilyen csavar, amitől jelképes áron megválna.

Debrecenben nincs ilyen csavar a csavarboltokban. Egy darab se.

Köszönöm a válaszokat és a segítséget előre is.

jippa

(#12249) deathtania


deathtania
senior tag

sziasztok!

"moddingban", vagy inkább házszerelésben szeretnék egy kis segítséget kérni.

Adva van nekem egy Aerocool Aeroengine JR Silver típusú kis gyöngyszemem, ami ajtós házikó. Ezt a dolgot jómagam nagyon szeretem a házikókban, ha van egy kis ajtajuk, mert akkor mögé lehet rejteni mindenféle kis okosságot.

Namármost a helyzet az, hogy az ajtó felső kis pöcke már egyszer letörött. Pillanatragasztóval megcsináltam, de aztán megint sikerült egy óvatlan mozdulattal letörnöm. De ekkor még mindig megcsináltam kis pillanatragasztóval. Ellenben egykét hónapja megint letörtem, de most már elhatároztam, hogy pontot teszek az ügy végére.

Kérdem én, hogy hogyan lehetne megcsinálni az ajtót, egy kis valami kellene, amin elforog, mint a rendes ajtóknál a pánt. Én személy szerint egy vékony zsanérra gondoltam, amit egyik oldalt vékony lemezcsavarral, vagy valamivel rácsavaroznék a műanyagra, a másik oldat meg ráragasztanám az ajtót, mivel nagyon nincs kedvem átfúrni, mivel az szerintem hülyén nézne ki, hogy hopp, az egyik oldalt ott van két csavar.

van valami ötlet, hogy mit lehetne csinálni vele?

üdv :R

[ Szerkesztve ]

www.brczart.hu

(#12250) mr_ricsi válasza Wind-Storm (#12244) üzenetére


mr_ricsi
veterán

A bal felső sarokban lévő IC-nek mi a típusa? Illetve a cimkéjéről tudsz egy olvasható képet? (Ahol letámasztod a fotómasinát, hogy ne mozduljon be fotó közben.)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.