Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12801) Lompos48 válasza PHM (#12800) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Érdemes elgondolkozni rajta. :K

Ugyanakkor van egy kérdésem: volt alsó frekvenciahatás az AM adásokban?

"NRSC-1, published in July 1998, embraced the age old challenge of high frequency audio quality in AM broadcasting. A modified 75 u/sec preemphasis/deemphasis curve was recommended, much like the long used system used in FM exciter and receiver designs. In addition, the standard recommended limiting audio bandwidth to 10 Khz (-30db @ 10.5 Khz., -40db @ 11.0 Khz., -50db @ 15. Khz.). This "audio masking" scheme reduced percentage of modulation at 15 Khz. down to as little as .32 percent. This produced substantially less 2nd adjacent channel sideband interference in wideband receivers..." [link]

[ Szerkesztve ]

(#12802) Wind-Storm válasza PHM (#12800) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Megeshet, érdekes... :)

[ Szerkesztve ]

(#12803) PHM válasza Wind-Storm (#12802) üzenetére


PHM
addikt

És van még más is, hiába, az agy csodálatos szerkezet. :)
Volt régebben egy kísérlet, ahol a kísérleti alanyokra egy speciális
szemüveget adtak, amely mindent megfordított.
(Köztudott, hogy a szemfenéken fordított kép keletkezik,
amit az agy mintegy visszafordít.)
Na most a szerencsétlen kísérleti alanyok 2-3 napig tájékozódási zavarokkal
küszködtek és fejfájásra panaszkodtak, de ez idő után mindent úgy kezdtek
látni, mintha rajtuk sem lett volna a szemüveg.
Az agyuk megtanulta újra helyesen értelmezni a látottakat.
Miután levették az optikát a folyamat újra lejátszódott, csak fordított irányban.
A másik érdekesség, hogy a tudósok szerint az agy legtöbb energiát
felemésztő tevékenysége a látás és a képi információk feldolgozása.
Lehet, hogy ezért álmosodom el sokszor olvasás közben... :)

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#12804) Wind-Storm válasza PHM (#12803) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Hát hogyne...

és egyben a lehető legrettenetesebb is...
na de nem akarok ennyire pesszimista lenni.

Ismerem, ismerem..

Hamarosan ezt fogom megtanulni: [link]

Utóbbit meg én is tapasztalom...

(#12805) Lompos48 válasza Wind-Storm (#12804) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Hamarosan ezt fogom megtanulni: [link]

Esterházy Péter könyveinél például szerintem nem használható. :))

(#12806) Wind-Storm válasza Lompos48 (#12805) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Ne légy benne olyan biztos ;)
Hacsak nem kézírás vagy hasonló...
Nem ismerem a műveit, és engem nem hiszem, hogy veszélyeztetne az ilyenek fotoolvasása :D

(#12807) PHM válasza Wind-Storm (#12806) üzenetére


PHM
addikt

Lehet, hogy maradi vagyok, de szerintem a gyors olvasásnál hasznosabb
az értő olvasás. ;)

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#12808) Lompos48 válasza Wind-Storm (#12806) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Ne légy benne olyan biztos

Hát próbáld meg! Van olyan mondat, hogy nem elég 2x elolvasni.

Nem ismerem a műveit, és engem nem hiszem, hogy veszélyeztetne az ilyenek fotoolvasása

Nem csak technikából áll ez a világ. Hál' Istennek.

(#12809) Wind-Storm válasza PHM (#12807) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Ez nem gyorsolvasás, ugyanannyi, sőt! még többi s megmarad belőle mint egy „sima értő olvasással"
Teljes elmés olvasás a neve, és egy teljesen más élményben gazdagít, mintha álmodnál vagy nem is tudom.. majd ha megtapasztalom, és akit érdekelni fog annak leírom.
Addig is akit érdekel: [link]
Elvileg ebből nem lehet megtanulni a teljes módszert (asszem max. csak szemállást,relaxálást meg még egy-két dolgot) mindenképp tanfolyam szükséges hozzá az elmetérkép meg hasonlók miatt.

(#12808) Lompos48

De nem ám! :D
Egyszóval a tudomány különböző területei az érdeklődési köröm, nem kizárólag a tech. :N

[ Szerkesztve ]

(#12810) Lompos48 válasza Wind-Storm (#12809) üzenetére


Lompos48
nagyúr

A legtöbb jóindulattal: várhatok majd tőled egy év múlva egy beszámolót a módszer eredményeiről? Komolyan!

(#12811) Wind-Storm válasza Lompos48 (#12810) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Persze. Csak addig kételkedést, szkepticizmust senkitől sem várok, míg ő maga sem végezte el a tanfolyamot :)

Szerk.: Előzőre, mert elírtam: Tehát teljesen más élményben gazdagít mint a „sima" olvasás, tehát kb. mintha álmodnál vagy hasonló.. eleve relaxált állapotban vagy és úgy fotoolvasol.

[ Szerkesztve ]

(#12812) Wind-Storm válasza Wind-Storm (#12811) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Azt hiszem nem tudok már fogalmazni, a saját vesszőmet sem veszem észre és hibásra javítom ki utólag a helyeset.. :((( :DDD

[ Szerkesztve ]

(#12813) renatinyo


renatinyo
csendes tag

sziasztok! ebbe kéne egy kis help:
Msi X58-pro-e + i7 920 proci + 2x6990 +1350 táp (gond!)
Segítséget kérném a fenti konfighoz mert már a második táp kábelei égnek el.
Az alaplap 24 pines résznél a tápnak a csatija megolvad 2 kábelnél és a kábelek elfeketednek.
Mi lehet a gond? Erről tud valaki valamiit miért jó ez? 24+2+2 fázisú alaplapi tápellátó VRD 11.1 támogatással és lehet ez a gond hogy az msi-be 8 fázisú van? köszönöm előre is.

R

(#12814) moha21 válasza renatinyo (#12813) üzenetére


moha21
addikt

Milyen márkájú tápok?

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#12815) renatinyo válasza moha21 (#12814) üzenetére


renatinyo
csendes tag

Thermaltake 1350w

R

(#12816) Wind-Storm válasza renatinyo (#12813) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Nem lehet, hogy oxidálódott valamelyik érintkező?

[ Szerkesztve ]

(#12817) renatinyo válasza Wind-Storm (#12816) üzenetére


renatinyo
csendes tag

nem semmi baja semminek. :) és a lap megy szépen tovább a táp meg kuka vagy is a vezeték.

R

(#12818) Wind-Storm válasza renatinyo (#12817) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Nem feltétlen kell, hogy eddig baja legyen, és a lap is mehet szépen vagy csúnyán is tovább....
A vezeték a csatlakozónál feketedik meg vagy a vezetékszakasz teljes vonalán?

(#12819) renatinyo válasza Wind-Storm (#12818) üzenetére


renatinyo
csendes tag

a táp csatija a 24pines ott két müanyag házrész elolvad és a kábel töve ég el és szátmállik...

R

(#12820) Lompos48 válasza renatinyo (#12819) üzenetére


Lompos48
nagyúr

A kontaktus nem képes elviselni a nagy áramot, ami ott halad. Véletlenül nem kell többfelől táplálni és most csak egyetlen kábelen kapja a tápot? Ez egy láncreakció: a kontaktus melegszik, oxidálódik, nő az ellenállása, jobban melegszik stb.

(#12821) draco31


draco31
veterán

Az én kérdésem nem nagyon illik ide, és nem is nagyon találok megfelelő topikot hozzá. Úgy hogy elnézést!!!
A kérdésem pedig az lenne, hogy hogyan lehet szépen elrejteni az asztali pc mögötti kábelrengeteget? Van valahol leírás hozzá ötlet gyanánt?

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#12822) oroszbence válasza draco31 (#12821) üzenetére


oroszbence
tag

Sztem ha egy gége csőbe bevezeted mindegyiket akkor az ugy jó lesz

(#12823) renatinyo válasza Lompos48 (#12820) üzenetére


renatinyo
csendes tag

ezt magyarul ?:) két kártyánál kell hogy felvegyen nagy áramot nem az alaplapnál de még is az alaplap 24 pines részénél hal meg.

R

(#12824) Lompos48 válasza renatinyo (#12823) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Nem vagyok ász, de tudom, hogy vannak alaplapok, amiknél a 20 pines konnektoron kívül kell egy 4 pinest is dugni. Így az áram megoszlik a 2 kábel között. Erre gondoltam. Feltételezés mindössze.

(#12825) Wind-Storm válasza Lompos48 (#12824) üzenetére


Wind-Storm
őstag

24 pin az manapság már alap (20+4 pin rácsatolható).
Valamint 2x4 pin EPS a procinak.
Ezek mind be vannak dugva jelen esetben...?

(#12826) moha21 válasza Lompos48 (#12824) üzenetére


moha21
addikt

Sőt, azt hiszem 95W feletti CPU-hoz már 8 PIN-es külön csatlakozó "jár".

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#12827) oroszbence


oroszbence
tag

Pin removeraz én 5letem szeint

(#12828) gabikiraly2


gabikiraly2
aktív tag

Sziasztok,

Van egy Enermax Pro82+ tápom. Ventit kelle benne cserélnem. Hogyan tudom kimérni, hogy mennyi feszültséget kap induláskor?
A jelenlegi configomban 500 rpm-en indul. A benne lévő gyári venti pedig PWM-es.
Van egy kezdetleges multiméterem, valami piaci holmi, esetleg azzal? De hogyan?

Csend a lelke mindennek!

(#12829) nzozz válasza gabikiraly2 (#12828) üzenetére


nzozz
aktív tag

Helló!
Igazából mit szeretnél kimérni? És mi célból? Ha a venti feszültségét akarod kimérni (bár nem tudom minek...) akkor legegyszerűbb ha leveszed a ventin lévő matricát és rámérsz arra a 2 forrpontra, ahova a piros és fekete kábelek csatlakoznak (DC feszmérés, 20V határral). Persze ehhez nem ár kiszedni a ventit és bekapcsolni a tápot :D ... úgyhogy azért óvatosan!

(#12830) gabikiraly2 válasza nzozz (#12829) üzenetére


gabikiraly2
aktív tag

Az a feszültség kellene, amit indításkor ad a táp a ventinek. Mert ha cserélem , közel hasonló paraméterekkel rendelkezőt kell keresnem. Ugyan olyat, mint a gyári nem lehet találni sehol sem.
A gyári venti kábelkiosztásával sem vagyok teljesen tisztában. 4 kábel van: fekete, sárga, piros, fehér.
Fekete: föld
Sárga: fordulatszám visszajelzés
Piros:?
Fehér?
Ha jól tudom.
Ennyit találtam PH-s tesztben: "Egy vezetéken stabil 12 voltot kap a ventilátor elektronikája, egy másikon pedig a kívánt fordulatszám függvényében változó feszültséggel kínálják meg a motort. A harmadik a földelés, a negyedik pedig a fordulatszám érzékelésére való." De sajnos, hogy melyik melyik azt nem említik.

Csend a lelke mindennek!

(#12831) nzozz válasza gabikiraly2 (#12830) üzenetére


nzozz
aktív tag

Piros: + táp
Fekete: GND
Sárga: RPM visszajelzés
Eddig megegyezik az összes ventin, ugyanezekkel a színekkel, a 4. szál csak a PWM -es ventiken található meg, a szín nem mindig ua.
A PWM (Pulse Width Modulation = Pulzus Szélesség Moduláció) lényege, hogy nem a feszültséget változtatja, hanem nagy frekvencián ki/be kapcsolja azt. Ennek a frekvenciának a változtatásával lehet szabályozni tulajdonképpen a ventilátort. De őszinte leszek, nem tudom ehhez minek a 4. szál. És jobban belegondolva, így lehet, hogy nem tudod csak úgy kimérni. :F
De szerintem az összes számítógépekben használt ventinek elektronikai szempontból csak a feszültsége és áramfelvétele(vagy teljesítménye) ismert ill. hogy PWM -es vagy sem. Ezek mind meg vannak adva, nem kell mérni. A hasonló paraméterű venti választása jelen esetben a hasonló teljesítményű és méretű, esetleg légszállítású venti választása jelenti.

(#12832) gabikiraly2 válasza nzozz (#12831) üzenetére


gabikiraly2
aktív tag

Értem, köszönöm a segítséget! :R

Csend a lelke mindennek!

(#12833) mmdms


mmdms
addikt

Heló!
Tudnátok nekem segíteni, valami képlet vagy nem is tudom mi kellene nekem, egy tápnak hogy tudnám kiszámolni a maximális pillanatnyi peak teljesítményét/terhelhetőségét?

[ Szerkesztve ]

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#12834) benjamin23


benjamin23
csendes tag

sziasztok:D
nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy sonyf335r típusú erősítőbe szeretnék ventilátort rakni mert állandoan megmelegszik és szeretnék valamicske hűtést adni neki nos ha valki tudna nekem szerezni ehhez típushoz egy kapcsolási rajzot amin van egy 5voltos kimenet vagy több (max12V) hálás lennék:)

[ Szerkesztve ]

(#12835) Wind-Storm válasza nzozz (#12831) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Egyébként már döglődik benne a venti, hogy ki akarod cserélni?
Ha PWM-es, akkor a venti feszültségét valóban nem fogod tudni kimérni....
Viszont a csatlakozójára valószínűleg működőképesre is rá fogsz tudni tenni egy másik PWM-es ventit (pláne, ha pontosan megegyezik a csatlakozó).

(#12836) moha21 válasza Wind-Storm (#12835) üzenetére


moha21
addikt

Miért ne lehetne feszültséget mérni?

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#12837) Sokee


Sokee
aktív tag

Sziasztok! Valaki tudna segíteni, egy HD 5750 karit akarok húzgálni egy kicsit találtam voltmoddot hozzá, de nemvagyok biztos a bekötésekben itt van 2db KÉP KÉP2Valaki segítene megfejteni pontosan hogyvannak ezek a bekötések? Köszi előre is :R

[ Szerkesztve ]

(#12838) benjamin23 válasza Wind-Storm (#12835) üzenetére


benjamin23
csendes tag

n

[ Szerkesztve ]

(#12839) Wind-Storm válasza moha21 (#12836) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Ja, hát a fix. 12 Voltot azt méregetheti.. :DDD

(#12840) Sokee


Sokee
aktív tag

Help please :)

(#12841) szab.tam válasza Sokee (#12840) üzenetére


szab.tam
nagyúr

ez nem az a topic, (de az egyik sem az), hogy akkor is válaszolnak fél órán belül valami tutit, ha még nem tévedt senki erre, aki tudná a megoldást...

más:

már többen ígértek emgoldást, de még nem kaptam kenkitől semmit. nem sürgős.
van 2 db. rev1 fps zen300-am.
típusbetegésg, hogy kis fogyasztásnál nem indulnak be.
kéne valmi molexre dugható fogyasztó, kapcsolóval.
nem a molex szabvány maximumára belőve. de mondjuk a biztonságos 2/3-ára...

a forrasztgatás nekem egyelőre tájidegen. (tudom, akkor mit keresek itt...) :DDD elmondod mit és hol vegyek meg hozzá, elhozom, megforraszatod, kérsz valamit cserébe, megköszönöm. meg ilyenek... :R :R :R

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#12842) andrade válasza szab.tam (#12841) üzenetére


andrade
senior tag

De mire akarod használni? Gépben vagy külön? Szerintem tíz vattal elindul (12V-on) bármelyik táp

(#12843) Wind-Storm válasza andrade (#12842) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Az Watt.

(#12844) szab.tam válasza andrade (#12842) üzenetére


szab.tam
nagyúr

pc-t.
és szerinted elindul 10w-on... :)
csak nem ezek. ez a zen300 rev1-nél ismert, gyakran előforduló típushiba. (a zen-élés mellett...)
nemcsak fogyasztás, hanem konfigfüggő is. a 2 táp sem viselkedik mindig egyformán ugyanazon körülmények között.
rev2 már nem csinálja.,

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#12845) moha21 válasza Wind-Storm (#12843) üzenetére


moha21
addikt

Az watt.

(#12844) szab.tam : Megcsinálnám ingyé csak messze vagy. :))

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#12846) szab.tam válasza moha21 (#12845) üzenetére


szab.tam
nagyúr

és te ennek örülsz? (mármint, hogy messze vagunk.) :U :DDD

de persze köszi. :R

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#12847) Wind-Storm válasza moha21 (#12845) üzenetére


Wind-Storm
őstag

A teljesítmény jele akkor is nagy dupla W.

(#12848) andrade válasza Wind-Storm (#12847) üzenetére


andrade
senior tag

Egen! De a wattal határozó! 400W-os a táp pld

(#12849) nzozz válasza gabikiraly2 (#12832) üzenetére


nzozz
aktív tag

gabikiraly2: szívesen!

Wind-Storm: nem én akarom kicserélni ill. nem tudok róla, hogy döglődne, de talán pont azért kell kicserélni... A teljesítmény jele P, mértékegysége Watt (W).

mmdms: P=U x I (teljesítmény = feszültség szorozva árammal)

benjamin23: Google a barátod, de ha a trafóról max. 24V körüli fesz.t ad le, akkor egyenirányítóhíd + puffer + 7805 (5V) vagy 7812 (12V) -os stab.IC -vel és 2db csatival simán megoldható ez a probléma is

Sokee: tulajdonképp minek kellenek ezek? Feszültségeket kimérni? Bár nem hinném, hogy az említett kis tuninghoz hardveres "beavatkozás" kéne, de lehetséges.... :D

szab.tam: szerintem egész egyszerűen beforrasztasz egy teljesítmény ellenállás a pozitív (sárga, 12V) ágba egy molex anya és apa csatlakozó, némi vezeték és meg van oldva a probléma. Az ellenállás változtatásával tudod szabályozni a ford.számot.

[ Szerkesztve ]

(#12850) szab.tam válasza nzozz (#12849) üzenetére


szab.tam
nagyúr

:R

elmentem a megoldási javaslatot, de mindenkép egy külön, lecsatoható eszközt szeretnék.

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.