Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11501) PHM válasza SchumiBácsi (#11498) üzenetére


PHM
addikt

Megoldható a dolog, ha megfelelő terhelhetőségű tápot szerzel.
A PC-be való fénycsövek általában 12V egyenfeszről működnek.
Sajnos a webbolt lapján semmi adatot nem adtak meg a fénycsövekről,
így a feszültségnek és a teljesítménynek még utána kell majd járnod.
Nem azért, de ezek a tápok rohadt drágák. Szerintem.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#11502) moha21 válasza Petzval (#11500) üzenetére


moha21
addikt

Még jó, hogy utána 640 x 480-ba mennek fel a képfeltöltés.hu-ra sokszor életlenül.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#11503) Wind-Storm válasza Petzval (#11500) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Én egy pár évtizede fotózom az 1/1000-es vaku villanási idő semmi 1/30000-et is villan sok vaku.tudományosak százezredet is! A ventillátor 1500-at fordul 1/1000-nél hogy látszanának a lapátok?

Ha 1500-at fordul percenként, akkor 1 másoperc alatt 1500/50=25-öt fordul
Ha jól értelmezem akkor a vaku 1 ezred másodperc villanás alatt simán látszódhatnak a lapátok...

(#11504) Lompos48 válasza Petzval (#11500) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Wind-Storm kiszámolta neked a kiszámolnivalót, így én már nem ismétlem meg. Annyi az egész, hogy ha már annyiszor és annyiunkat kioktattál tápokból (és most már fotózásból is), hogy úgy gondoltam: legalább illusztrációs célzattal valami minőségivel kényeztetsz. Most már nem csodálkozom. A 3 tüskéjű IC-nél már írtam, hogy vigyázz megkommentállak. Nem teszem, de annyit hozzáteszek, hogy ha figyelmet igényelsz akkor gondosabban argumentálj és megalapozottabban érvelj. Ez fontosabb, mint forrasztani megtanulni, mert az se jött még neked össze a kismillió táp elkészítése nyomán.
Addig maradok (nagyon) távoli tisztelődnek. :R

[ Szerkesztve ]

(#11505) Lompos48 válasza Wind-Storm (#11503) üzenetére


Lompos48
nagyúr

...1500/50=25-öt fordul...

Inkább 1500/60=25-öt fordul. Nem az 50Hz-ből jő az , hanem a 60 másodpercből. :))

Egyébként kösz! :R

(#11506) Wind-Storm válasza Lompos48 (#11505) üzenetére


Wind-Storm
őstag

A franc egye meg.. :DD
Mint láttad 60-nal számoltam csak véletlenül elírtam és 50 lett :U

Egyébként nem csodálkoznék most már ha Petzval 1500/sec forgási sebességre gondolt volna..... de az még elméletben is elég durva lenne, gondoljunk csak bele.
Egy 7200RPM-es merevlemeznél 120 a forgási sebesség másodpercenként.

1500 R/sec-nél 90k RPM lenne. Ekkora fordulatszámmal már nem is tudom, hogy egyáltalán mi létezik... :U

[ Szerkesztve ]

(#11507) Petzval válasza Lompos48 (#11504) üzenetére


Petzval
senior tag

Azt érdekes módon nem vetted észre hogy valaki 1/200sec vakuvillanási időt írt ami totál lehetetlen ugyanis a gépek zárszinkronja 1/250 -1/400-adig van!Ezt miért nem veszed észre? Le van fényképezve a megépített fesz szabályzó működés közben ahol meg lehet mérni egy ventillátor mekkora feszültségnél kezd el érdemben forogni ezt valaki kérdezte is nem is régen.(mellesleg a puffer kapacitáshiányos lett ami nem csoda több mint húsz éves elkó van benne) Ezt miért nem veszed észre?

(#11508) fero02 válasza Petzval (#11507) üzenetére


fero02
veterán

Egyfolytában hülyeségeket beszélsz több topikban is, nehogy már még Te legyél felháborodva!

Több (itt is már sokat bizonyított) szakember megkért, h inkább fejezd be a tanácsaid osztogatását, mert még a végén vkinek/vminek baja lesz. Nem viccből mondták. Fölösleges púposkodás helyett inkább vedd erősen fontolóra a dolgot.

A többiek nevében is köszönöm.

(#11509) Lompos48 válasza Wind-Storm (#11506) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Automobil: Williams Cosworth V8 F1 19000rpm (limiter 20100rpm)
Motorkerékpár: Honda CBR250RR: 19,000 rpm
Sugárhajtómű: 100,000+
Műholdstabilizáló giroszkópok: 100,000+

És csak hogy visszakanyarodjunk kicsit az elektronikához: létezik olyan inkrementális dekóder (shaft encoder), ami ráköthető a 100,000+ -s sugárhajtóműre és fordulatonként képes akár 1080 impulzust leadni a pozíció függvényében (1/3 fok vagy 20 ívpercenként)

[ Szerkesztve ]

(#11510) Wind-Storm válasza Lompos48 (#11509) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Ezekből mondjuk a sugárhajtóműre gondoltam... :C

(#11511) mr_ricsi válasza Petzval (#11507) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Azt érdekes módon nem vetted észre hogy valaki 1/200sec vakuvillanási időt írt ami totál lehetetlen ugyanis a gépek zárszinkronja 1/250 -1/400-adig van!Ezt miért nem veszed észre?"

Például azért, mert nem adtad meg, hogy milyen technikával fényképeztél. LED-es vakunál simán lehet 1/10-1/100 villanási idő, LEDes vaku pedig előfordulhat egy mobiltelefonban, vagy egy videokamerában, amivel fotózni is lehet.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#11512) Petzval válasza mr_ricsi (#11511) üzenetére


Petzval
senior tag

A LED-es lámpa nyilván nem nem villanhat még 1/1000-et se, én eleve a csöves vakut nevezem vakunak és nyilván tükörreflexes gépem van arról beszélek elsősorban bár van Minolta bridge-m is.

(#11513) mr_ricsi válasza Petzval (#11512) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"A LED-es lámpa nyilván nem nem villanhat még 1/1000-et se"
Ez nyilvánvaló szamárság, mert az optocsatolók között van olyan, ami 100KHz digit jelet képes átvinni, akkor pedig 1/100000-et is kell villannia.

Ezen kívül te az 1/200-ba kötöttél bele, 1/1000-ről nem volt szó, vagyis szokás szerint elkezdtél másról beszélni, nehogy be kelljen vallanod, hogy ismét bebizonyosodott a hozzá nem értésed!

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#11514) Petzval válasza mr_ricsi (#11513) üzenetére


Petzval
senior tag

"te az 1/200-ba kötöttél bele"

Leírtam világosan hogy a gépek szinkron zárideje 1/250-1/400-ad!!!! A vaku nem villanhat hosszabb ideig mint a záridő csak rövidebbig!!!

(#11515) kmisi99


kmisi99
addikt

Lenne egy egyszerű problémám. Holnap lehet olyat vinni fizikára hogy citromból elemet csinálnuk. Na már most én próbáltam is egy ledet meghajtani de nem nagyon jött össze lenne valami ötletetek hogy hol szúrtam el?
Amit csináltam. Egy régi bicikli lámpából kibányásztam egy ledet majd a led egyik végére egy réz kábelt rádrótoztam míg a másik végét a citrom egyik sarkába nyomtam. Aztán a citrom másik végébe egy félbe vágott szeget nyomtam és arra is rákötöttem egy réz kábelt majd a kábel másik végét a led másik lábához érintettem de semmi villanás pedig a vidiken amit láttam ott a citrom egy ledet meghajtott. Próbáltam a lábakat felcserélni is. Vagy a szegen lévő kábelnek is vasnak vagy alunak kell lenni?

[ Szerkesztve ]

(#11516) dudika10 válasza kmisi99 (#11515) üzenetére


dudika10
veterán

Cink és réz lapot szúrsz a citromba, akkor nagyjából 1V-os feszültséget kapsz.
Ha LED nem is világít (az sem mindegy, hogy milyen), de a feszültségmérő gond nélkül mutatja. :K

(#11514) Petzval: mi baj történik, ha tovább világít a vaku? Több fényt kap a fényképezett tárgy, de mivel a tükör már lecsapódott, ez a CCD-nek lényegtelen.
Nem szoktam fényképezni, nem értek hozzá, csak elvi szinten amatőrként, de nem látom, hog ymi baj történne, ha tovább világítana a vaku (és így nem tudom elképzelni, hogy miért ne használhatnák asszinkronként).

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#11517) kmisi99 válasza dudika10 (#11516) üzenetére


kmisi99
addikt

És cinket honnan szerezzek. Itt pl egy érmét és egy szeget nyomott bele és lazán világít [link] Nekem a lednek kell felvillanni ha még csak egy pillanatra is. Én most egy 5ft ossal és a szeggel próbáltam de a led nem világít akár hova kötöm. Lehet a led a rossz?

[ Szerkesztve ]

(#11518) Wind-Storm válasza kmisi99 (#11515) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Először is szerintem nagyobb átmérőjű rézzel és vas vagy aluval kéne a citromba szúrva próbálkozni.
Az oxidálódást elkerülendő csiszold meg mielőtt beleszúrnád a citromba.

Én pont most játszottam átlátszó ledekkel amelyek türkiz és mélyzöld színnel bírtak.
A rajtam keresztül haladó áramnál már világítottak, tehát először is szerezz be ilyeneket mert minimális áramerősségnél is képesek világítani.

A második a feszültség:
A ledeknek van egy nyitófeszültsége ami alatt abszolút nem működnek.
Jelen esetben amiket említettem már 3 Volton bőven világítottak, de vannak bizonyos színűek is amik már 1-2 Voltnál is világításra bírhatóak.

Először is fogj egy multimétert és mérd meg, hogy hány voltot ad le a citrom a két beleszúrt fém között, valószínűleg sorba kellene kötni jópár citromot míg nem keletkezik akkora feszültség amely már túllépné a led nyitófeszültségét.

Mindenképp olyan ledet vegyél amelynek nagyon alacsony a nyitófeszültsége és minél kisebb árammal világít.

(#11519) Petzval válasza dudika10 (#11516) üzenetére


Petzval
senior tag

Hogyan kapna több fényt a tárgy amikor a záridő rövidebb mint a vaku villanása? Olyan fényképezőgép nincs a világon aminek a vakuja tovább világít mint ameddig a zár nyitva van!

(#11520) dudika10 válasza kmisi99 (#11517) üzenetére


dudika10
veterán

Hát persze, hogy világít, mert sorba köt 3 darabot így már 3V-os feszültség lesz.
Ha a LED nyitófeszültségét nem éred el, akkor nem fog világítani. Amivel próbálkozol, az valószínűleg egy magasabb nyitófeszültségű LED.

Nem mindegy, milyen anyagból van a szeg és az érme. És érdemes olyannal próbálkozni, ami nincs oxidálódva.

Feltételezem, hogy most tanuljátok a galvánelem működését és ezért lehet ilyet készíteni. Olvasgass utána picit, hogy mi alapján működik a galvánelem. Kémiaórán is elvileg tanulnotok kellett. ;)

(#11519) Petzval: ne légy értetlen. A tárgy több fényt kap, de a CCD-re nem verődik ez vissza, mert már letelt a záridő. Mintha egy lámpával világítanád meg a tárgyat úgy, hogy fenn van a fényképezőgépen a sapka. Nem lesz semmi baja a vázának vagy akárminek, ha világítod. Szóval az, hogy a vaku a záridőnél hosszabb ideig világít, nem árt senkinek és semminek.

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#11521) Petzval válasza kmisi99 (#11517) üzenetére


Petzval
senior tag

Az nem úgy van hogy bármely két fémet használok, mert a kis potenciálkülönbség miatt nem lesz elég feszültség. Olyanokat kell használni amik adnak elég feszültséget

(#11522) kmisi99 válasza Petzval (#11521) üzenetére


kmisi99
addikt

Tudnál tippelni hogy akkor mit dugjak bele milyen pénzt? Van réz kábelem meg alu drótom meg apróm ezekből elvileg össze lehet hozni nem?

(#11523) dudika10 válasza kmisi99 (#11522) üzenetére


dudika10
veterán

Csupasz alu és réz drót? Mert akkor Csavard ki a citromot egy tálkába, majd csavard fel mind a két drótot és mártsd bele. Ez annyiban különbözik csak a citromelemtől, hogy a citromba nehéz belecsavarni a két drótot. :)
A citromlevet pótolhatod ecettel, és akkor nem kell csavargatni.

Viszont ha LED-et akarsz villogtatni vele, akkor mint a videón is, több ilyet sorba kell kötnöd.
szerk. sokadik: a folyadék kevergetésével meg elkerülheted, hogy a kiváló hidrogéngáz befedje az elektródot és így gátolja a reakciót.

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#11524) kmisi99 válasza dudika10 (#11523) üzenetére


kmisi99
addikt

Az a baj hogy iskolába be kellene mutatni es tobb citromot se nagyon cipelnek el.

(#11525) Petzval válasza kmisi99 (#11522) üzenetére


Petzval
senior tag

Ha van függvénytáblázatod abban van elektródpotenciál táblázat. Szerintem az alu meg a réz kicsi különbségű.

(#11526) Wind-Storm válasza dudika10 (#11523) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Szerintem kéne még ajánlani neki egy alacsony nyitófeszültségű és kis áramerősségnél is világítani tudó LED-et...

(én kapásból most nem tudok mondani, najó az infra :D de azt meg szabad szemmel nem lehet látni.. talán a piros vagy a fehér a következő...?)

(#11527) dudika10 válasza kmisi99 (#11524) üzenetére


dudika10
veterán

Azt kell bemutatni, hogy működik, vagy azt, hogy világít a LED?

Fogsz egy műanyag dobozt (fagyisdoboz, bármi hasonló) viszel egy üdítősüvegben ecetet, felcsévélt rézdrótot és alu drótot és kérsz a tanártól egy feszültségmérőt.

Ennél egyszerűbb nincs. A rendelkezésedre álló felszereléssel körülményes világítani azt a LED-et ami nálad van.

A kísérlet nem lehetetlen, működik, de nem lehet tetszés szerint mindent variálni benne.
Megfelelő led kell, megfelelő anyagok, és megfelelő mennyiségű citrom.
1 citrommal, random pénzérmével és szöggel, nem fog világítani az a LED ami nálad van akárhogy is szépítjük. :N

(#11526) Wind-Storm: infrához elég egy mobiltelefon, mert a kamerájában remekül látszik, hogy világít a led. :K
Mint azt fentebb írtam, annyi a probléma, hogy a kezébe kerülő dolgokkal akarja megcsinálni.
Mintha a híd acélszerkezetét ólommal akarnám helyettesíteni, mert az van kéznél... :U

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#11528) Wind-Storm válasza dudika10 (#11527) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Elég hát, de az úgy már nem az igazi ha szabad szemmel csak úgy nem látható... :U
Jó hasonlat :C

[ Szerkesztve ]

(#11529) dudika10 válasza Petzval (#11525) üzenetére


dudika10
veterán

Lehet rosszul emlékszem, de mintha ~1,7V lenne a réz és az alu közt.
A réz és a cink közt biztos, hogy ~1V van.

Wind-Storm: szeretem a hasonlatokat. ;]

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#11530) Wind-Storm


Wind-Storm
őstag

Egyébként ha én a mostani szakértelmemmel rendelkeztem volna amikor még anno kémia órára fel volt adva ezen szorgalmi eladat, tuti, hogy vettem volna a fáradságot és elmegyek a legközelebbi útba eső elektronika boltba venni egy megfelelő LED-et durva ~100 Ft-ért és a zöldségeshez kemény 4 darab citromot és be is cipelem ezt a borzasztó nehéz és nagy térfogatú szerkezetet !!! :Y

[ Szerkesztve ]

(#11531) Lompos48 válasza dudika10 (#11529) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Sajnos még 2 alu-réz "elem" sorbakötve is a határon van a köv. táblázat alapján:

Az ellenben biztos, hogy fél- vagy negyedcitrommal is lehet kísérletezni. Sorba lehet kötni belőlük többet (nem a citromdarabokat :)) )

A "legrövidebb" feszültségesése a piros LEDnek van a láthatóak közül. Abból is a legkisebbet kell választani, mert kisebb árammal is világíthat már.

[ Szerkesztve ]

(#11532) mr_ricsi válasza kmisi99 (#11522) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Tudnál tippelni hogy akkor mit dugjak bele milyen pénzt? Van réz kábelem meg alu drótom meg apróm ezekből elvileg össze lehet hozni nem?"
Az aludrót kizárva, mert a felületén gyenge savak hatására tömör oxidréteg keletkezik, ami szigetelő. (Nagyjából így működik az elektrolit kondi, és a seregben is szabad volt citromos teát tölteni az alu kulacsba, nem marta szét, ugyebár.)

A vas és a réz között úgy 0,7V lehet, ebből kettő kell sorba kötve, hogy a piros LED haloványan világítson, és 3 db a sárga vagy a zöld LEDhez. A kékhez és a fehérhez pedig 4 db.

Az elektródákat egymáshoz minél közelebb kell a citromba szúrni, de össze ne érjenek. És esetleg kipróbálnék egy almát is.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#11533) mr_ricsi válasza Petzval (#11514) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Leírtam világosan hogy a gépek szinkron zárideje 1/250-1/400-ad"
Ja, van talán néhány gép, amelyiknél ennyi, de ez nem általános igazság.
Itt például 1/200-1/250-et írnak, vagyis a kötözködésed oktalanság volt.
Ráadásul mobiltelóknál és a videokameráknál általában zár sincs (elektronikus zár), a LEDes vaku meg addig világít amíg a tervezője akarja és az akku bírja.

"A vaku nem villanhat hosszabb ideig mint a záridő csak rövidebbig"
Miért ne villanhatna? Az újabb gépeknek van olyan módja, hogy a 2. redőny zárása előtt villanjon a vaku, ekkor a vaku a fényének -ami az időben meredeken lefutó görbe- egy kis része már a csukott zárra verődik vissza.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#11534) Wind-Storm


Wind-Storm
őstag

[link]
Vettem egy érintős kapcsolót óccsóé.
Kicsit hülye nekem ez a bekötési rajz.
De már rájöttem, hogy megtévesztően a nyomógombokhoz van az a 3 izé csak biztos akarok lenni benne és megkérdem:
A lényeg, hogy L-hez megy a fázis a hullámmal áthúzott ferde és lefele mutató nyíl meg megy az izzókhoz?

(#11535) PHM válasza Wind-Storm (#11534) üzenetére


PHM
addikt

Így van.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#11536) Gerisz


Gerisz
addikt

Sziasztok!

A tápomnál a Sata táp ágra szeretnék kötni egy Molex csatlakozót, hogyan vannak sorba a Sata-nál a vezetékek? Örülnék egy képnek is, mert az enyémnek totál feketék a vezetékei és a Sata csatlakozó alakjából tudnám csak meg, mert cuccom sincs amivel mérjek.
5 szál fut benne

(#11537) Wind-Storm válasza PHM (#11535) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Kössz a megerősítést, már ki is próbáltam egy állólámpával :D
Jó zizegős faljta ez is, bár beépítetten lehet halkabb lesz.
Viszont biztonságossági szempontból, mégiscsak fém az eleje, mennyire biztonságos egy ilyen kapcsoló?

(#11536) Gerisz

Ott lesz egy kép „Egy 15-tűs Serial ATA tápcsatlakozó." néven.
http://hu.wikipedia.org/wiki/Serial_ATA
Elviekben 3-asával vannak felosztva mert 15 tűs és 15/5=3
Viszont én még úgy külön sose találkoztam késleltetett indításos kábelezésűvel...

Egyébként a PC Gear-ben tudsz venni ilyen sata táp toldót [link]
Mondjuk ilyet csak én vettem és ez viszonylag elég drága, tudsz olcsóbban is venni, pár száz forintért, ráadásul megfelelően színezettet, nem olyat mint ez az akasa.
De azokból hiányzik általában a 3,3V de ez nem is probléma a te esetedben.. :)

Na itt a börze ezekből lehet fabrikálni :D: [link]

[ Szerkesztve ]

(#11538) PHM válasza Wind-Storm (#11537) üzenetére


PHM
addikt

A zizegés sajnos gyakori ezeknél a kapcsolóknál.
A fém érintő felület miatt meg ne aggódj, biztonságos.
Ki van az törpölve. ;)

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#11539) Wind-Storm válasza PHM (#11538) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Amit most vettem ez a negyedik, csak érintős még nem volt :D

A legelső is duewi volt, kiment egy izzó erre kiégett a kapcsolóban a biztosíték is.. na onnantól többet már nem volt hajlandó fényerőt szabályozni... :DD
Utána lett egy hasonló tekergetős gagyi helyette. Költözés után meg egy TON.. ez egész korrekt működéssel bír, nyomkodós és tekergetős. Bár mostanában tapasztaltam, hogy gagyi műanyagból van mert amikor le akartam szedni az előlapját, letörött egy rögzítőbütyke.. :(((

Igazából csak azért írtam ezt le, mert eddig mindegyik zizegett, azon csodálkoznék ha létezne olyan amelyik nem zizeg. :C

[ Szerkesztve ]

(#11540) PHM válasza Wind-Storm (#11539) üzenetére


PHM
addikt

Amikor az izzó kiég, ívet húz. Közben az izzószál java elég.
Az ív ellenállása viszont jóval kisebb, mint az izzószálé volt.
Ezért égett ki a biztosíték. A túláram hatására tönkremehetett
a triak a kapcsolóban. Ez sajnos általában rövidebb folyamat,
mint a biztosíték kiégése.
A triak cseréjével javítható lett volna a kapcsoló.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#11541) Gerisz válasza Wind-Storm (#11537) üzenetére


Gerisz
addikt

Nem venni akarok hanem forrasztok :)
Rendeltem ilyen csatlakozókat, hogy szépen rendbe tegyem a kábeleket és csak a venti vezérlőnek kellene, meg a ledeknek és amiatt rá van csatlakoztatva a tápra egy teljes molex sor.

(#11542) Wind-Storm válasza PHM (#11540) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Igen...
Valószínűleg az mehetett tönkre benne. :)
Akkoriban még egyszerűbb volt újat venni :P

(#11541) Gerisz

Csak a benne rejlő alkatrész miatt linkeltem.. :D
Ha jól látom akkor ez egy sata dugó?
Nem egy sata lengőaljzatot akarsz dugni a tápból jövő sata dugóra és annak vezetékeire meg molexeket rakni? :)

(#11543) Gerisz válasza Wind-Storm (#11542) üzenetére


Gerisz
addikt

A tápból jövő Sata szálra pont oda ahol átérkezik az alaplapi tárca mögé, oda szeretnék egy Molex csatlakozót, két Sata táp (amit szintén rárakok és leveszem ami rajta van) meg menne tovább az SSD-hez meg a winyóhoz. Lehető legkevesebb kábel és csatlakozó lesz.

(#11544) mr_ricsi válasza Gerisz (#11541) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Ez a csatlakozó csak bizonyos vastagságú vezetékkel működik! Ez a gyártói adatlapján meg kell hogy legyen adva.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#11545) Wind-Storm


Wind-Storm
őstag

Mondjuk ez nem is elektronikai, inkább moddingos kérdés mert van benne UV fény :P:

Múltkor utaztam haverommal egy ritka 86-os busszal mivel MAN gyártmányú volt.
Útközben egyszer csak kialudt a fehér fény és csak a lila világítás maradt...
Mondom havernak vegyünk elő papírpénzt.. elővett egy 500-ast és megláttunk rajta egy „jelzőrostot" [link] mást nem...
(Papírpénzt már nézegettem régebben is UV fényű LED-ekkel, de ilyen esernyős meg botos alakokat még nem láttam... :D valszeg csak a 20 ezresen van?)
Tehát UV fénnyel világítottak... elmélkedtünk rajta, hogy ez marha jót tehet a szemnek.
Mennyire egészséges ez a rettenet díszvilágítás azon a bizonyos buszon? :U

(#11543) Gerisz

Ja így már értem... csak nehogy túlterheld azt az egy szál kábelt ;]

Lassan elképzelem ahogy minden eszköz egy fő kábelre lesz kötve a gépedben :C

[ Szerkesztve ]

(#11546) Gerisz válasza mr_ricsi (#11544) üzenetére


Gerisz
addikt

Ma remélem megérkezik a csomag és kiderül, előzetes infók alapján jó lesz hozzá.

Wind-Storm: remélem jó lesz azért, akkor lehet csak levágom a Molex szálról a többi vezetéket és csak az egyiket hagyom meg :)
Bár nem tudom, hogy ez mennyire terheli le? (SSD, 5200-as HDD a ventivezérlő és a led)

(#11547) Scaevola


Scaevola
tag

Sziasztok!

Építek egy házat fából (forgácslapból) és földelnem kéne a bele kerülő alkatrészeket.
Mit tanácsoltok, hogyan tegyem?
Mit kell földelni és hol, ill. mely kábel adja át a földelést, esetleg tudja valaki?
Gondolok itt pl. a 3 vinyóra, ami teljesen külön van az alaplaptól, ill. az alaplap gumibakokon ül, a PCI-e csatolón kívül nincs kapcsolatban a VGA-val sem. Táp sem ér semmihez...
Mindent külön-külön földeljek le?

előre is köszi

apex

(#11548) Lompos48 válasza Scaevola (#11547) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Szerintem a konnektor(oka)t, amiből mindezeket táplálod lásd el földvezetékkel.

[ Szerkesztve ]

(#11549) Wind-Storm válasza Scaevola (#11547) üzenetére


Wind-Storm
őstag

A 4 pines (molex) tápellátású merevlemezekkel kapcsolatban a fekete test vezeték (GND) a hdd külsejére is ki van vezetve, a GND meg össze van kötve a táp földelésével tudtommal, így azokat tuti nem kell külön földelgetni...
Meg úgy szerintem más egyebet sem, mint az előző hozzászóló mondta, a konnektor viszont mindenképp földelve legyen mert máskülönben problémáid adódhatnak...

[ Szerkesztve ]

(#11550) Lompos48 válasza Scaevola (#11547) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Még valami: külön földelésekkel úgynevezett földhurkokat (rákereshetsz guglival, sok információt fogsz találni) alakíthatsz ki, amik nagyon furcsa és kellemetlen jelenségeknek lehetnek okozói. Tehát ellenjavallottak. Ellenben a konnektorokon keresztül hasznos és (majdnem) kötelező.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.