Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11651) easy...rider válasza volvoguy (#11649) üzenetére


easy...rider
őstag

Teszel egy képet hogy lássuk miről is van szó :)

(#11652) Lompos48 válasza dragonfx (#11650) üzenetére


Lompos48
nagyúr

A forrasztás, bekötést majd elintézed. A teljesítményből a kb.200-400mA jön ki 12V-on. Eszerint szerezz be adaptert.

(#11653) haromegesz14 válasza Lompos48 (#11652) üzenetére


haromegesz14
aktív tag

Egy Codegen 400 W-os tápegységben lévő ventilátor kb. mekkora fordulatszámon pörög, illetve mekkora a levegőszállítása?

10 féle ember létezik, aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem!

(#11654) haromegesz14 válasza haromegesz14 (#11653) üzenetére


haromegesz14
aktív tag

Jajj most nézem, a kérdés globális körű akart lenni, nem külön Lompos48 felhasználónknak akart szólni! Missclick :U

10 féle ember létezik, aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem!

(#11655) h.adam.92


h.adam.92
őstag

hali

eddig úgy néz ki, hogy az egész gépet kiszedem a házból és csak úgy naturba betenném a szekrény egy polcára. az lenne a kérdésem, hogy ez az alaplapnak mennyire jó/rossz? esetleg alá kéne tennem minimum mondjuk egy hungarocel lapot és arra az antisztatikus zacsiját a lapnak?

(#11656) Wind-Storm válasza h.adam.92 (#11655) üzenetére


Wind-Storm
őstag

csavarjad bele a távtartókat és úgy alatta is át tudja járni a levegő...

(#11657) easy...rider válasza haromegesz14 (#11653) üzenetére


easy...rider
őstag

Ha kiszereled és küldesz képet, akkor meg lehet saccolni :D

De kb 2000. Hasonló a 8cm-es ventik légszállítása, nagyot nem tudsz hibázni ha kicseréled egy másikra. Gondolom csapágyas lett a mostani venti.

h.adam.92
Az a fontos hogy a hátlapon lévő lábak ne hajoljanak meg. Erre jó megoldás a távtartó ahogy írták, meg akkor a VGA kártya is bele tud menni a lapba. Tudod az túllóg az alaplap mögé tudod amikor bedugod. szivacsot is tehetsz mögé ha nincs távtartó. 4 darab mosogatószivacsra egyenletesen fel tudod tenni a lapot.

Nikecelt nem javasolnék, mert ha szerelsz és hozzáér a ruhád, akkor az szépen feltölt statikus elektromossággal, és kész is a szikra.

[ Szerkesztve ]

(#11658) Lompos48 válasza h.adam.92 (#11655) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Az antisztatikus zacskó pedig tud majd neked jó zárlatokat okozni az alaplap hátán. Attól antisztatikus, hogy vezet (fémezett). :Y

(#11659) Wind-Storm válasza Lompos48 (#11658) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Hm...
Egy ilyen [link] zacskót méregettem kívül belül 2000k ohm méréshatárral, gyak. nem mutatott semennyit se a multiméter, tehát vagy 2000k ohm fölött van, vagy nem vezet és ennél még az ujjam is jobban vezetőképes..

Ennek a típusnak [link] csak a külsején mértem 60-100k ohm-ot a két mérőpont távolságától függően.

Itt korrektül leírják a különböző típusok ellenállásait. [link]

(#11660) #10034944 válasza Lompos48 (#11658) üzenetére


#10034944
törölt tag

Mindig tanul valamit az ember, erre nem is gondoltam még.

(#11661) haromegesz14 válasza easy...rider (#11657) üzenetére


haromegesz14
aktív tag

Rendben, köszi! Még olyan kérdésem lenne, hogy 3 kábeles ventit (piros-fekete-sárga) hogy tudok rákötni a 2 kábelesre :F A sárgát csak csippentsem le és mehet a kukába? :DD

10 féle ember létezik, aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem!

(#11662) Lompos48 válasza Wind-Storm (#11659) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Akkor rajta! ;]

(#11663) Wind-Storm válasza haromegesz14 (#11661) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Piros a (+) és a fekete a (-) a sárgát meg elkötheted vagy akár az alaplapra is vagy ventipanelre is mehet ha akarod monitorozni a fordulatszámot.
Én átalakítókat szoktam ilyen esetekre gyártani (már ha közvetlenül nem dugható rá sehogyan sem a táp tűkre rombolás nélkül)

(#11662) Lompos48

Mi ez a nekem címzett uszítás? :U

(#11664) Lompos48 válasza Wind-Storm (#11663) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Nem hiszem, hogy az lenne, nem is az, nem szántam annak, de ha igényled, akkor bocsánat! :R

(#11665) béke válasza Lompos48 (#11664) üzenetére


béke
aktív tag

Bocsi hogy ide írom ezt de ahogy láttam a hőmérséklet topicban nem volt mozgás.
sziasztok Na most segitsen valaki :O :O
van egy Gigabyte 8800GTS OC-m EZ
Nemrég játszottam MW3-at, és 115Fokos lett hirtelen a kártya :Y :Y :Y
De tegnap végig vittem 4pályát és az idö alatt 75fok fölé nem nagyon ment az tuti.
ez mitől lehetett?
A gépemben 3db venti nyomja rá a lehelletett de nem nagyon jók.
Milyen hűtést vegyek a kártyára vagy mit csináljak vele ??? köszi az S.O.S ötleteket linkeket előre is. BÉKE

[ Szerkesztve ]

Alá írás :)

(#11666) moha21 válasza béke (#11665) üzenetére


moha21
addikt

Inkább pasztára gyanakodnék vagy lehet nem fekszik jól fel a borda, esetleg szar a szenzor.

Mi az, hogy nem nagyon jók?

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#11667) haromegesz14 válasza Wind-Storm (#11663) üzenetére


haromegesz14
aktív tag

Köszi! Elkötés pontosan mit jelent ebben az esetben? Tápon nincs ventinek "tűs" hely hagyva, elcsippenteném a + és - kábelt és ahhoz forrasztanám a venti kábel megfelelő pólusait, utána persze szigetelném. Sárgának a végére elég csak egy szigetelést csinálni?

[ Szerkesztve ]

10 féle ember létezik, aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem!

(#11668) Wind-Storm válasza Lompos48 (#11664) üzenetére


Wind-Storm
őstag

:D
Egyébként már én is tettem az alaplapot a kívül és belül egyaránt 2000k ohmos méréshatárral nem mérhető ellenállású zacskóra és nem volt belőle problémám.
De gondoltam, hogy nem véletlenül antistatikus... :N
Mondjuk a „mintás" típusúra rá is van írva, hogy „CONDUCTIVE GRID BAG" :DD

(#11667) haromegesz14

Elkötés címszó alatt mondjuk, hogy nem vágod le csak leszigeteled aztán valahova elrejted mert az még jól jöhet. Én szeretem épen hagyni a dolgokat, amit csak lehet.
De mondom, ha van az alaplapodon egy üres 3 pines aljzat amit nem használsz nyugodtan odakötheted és akkor fogod tudni mérni a tápventi fordulatszámát ha gondolod.

[ Szerkesztve ]

(#11669) béke válasza Wind-Storm (#11668) üzenetére


béke
aktív tag

gyenge ventik nyomják rá a levegőt szerintem 8cm-es 2db lian li és 1db revoltec 8cm-es.
lehet holnap szétszedem és kenek rá pasztát de szerinted nem lenne jobb lecserélni a hűtőt valami jobbra a gyári helyett?

Alá írás :)

(#11670) moha21 válasza haromegesz14 (#11667) üzenetére


moha21
addikt

Előbb próbáld ki, hogy valóban a piros vezetéken kapja -e a feszültséget. ( Van erre képem direkt eltéve, hogy nem mindig így van ) Ha működik akkor összeforrasztod a másikat meg leszigeteled. / én zsugorcsövezni szoktam általában.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#11671) haromegesz14 válasza Wind-Storm (#11668) üzenetére


haromegesz14
aktív tag

Köszi, mire szerkesztettem/kipótoltam az előző hsz-met, Te már meg is válaszoltad! :) :R

moha21:Igen, mindenképp megnézem forrasztás előtt!

[ Szerkesztve ]

10 féle ember létezik, aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem!

(#11672) Wind-Storm válasza moha21 (#11670) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Lennél olyan szíves és meg tudnád nekem mutatni azt a képet?
Csak mert sosem találkoztam még ilyennel és érdekelne a típus.

[ Szerkesztve ]

(#11673) moha21 válasza Wind-Storm (#11672) üzenetére


moha21
addikt

[link]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#11674) dudika10 válasza béke (#11665) üzenetére


dudika10
veterán

Egészen véletlenül nem állt meg a ventilátor a VGA-n?

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#11675) Wind-Storm válasza moha21 (#11673) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Kössz :R
Nidec... aha
Rögtön feltűnt a turpisság, piros sárga feketéhez sose csapnak hozzá kéket.
pl. Intelnél PWM-es ventijeinél zöld fekete sárga kék a párosítás
Ahogy meglátnám ezt a ventilátort, rögtön a csatiját nézném és nem a vezetékei színét :DD
Ha meg a csati se szabvány akkor egyértelmű, hogy úgy kell majd keresgélni a vezetékeket.

(#11676) moha21 válasza Wind-Storm (#11675) üzenetére


moha21
addikt

Szerverből való ventilátorok csatlakozók nincsenek már rajta, mert nálam sehova sem passzolt. 16 V-ig szoktam nyúztam őket, 12 V-on 5700 rpm : [link] gondolhatod milyen mikor 16 V-al megkínálom :>

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#11677) Wind-Storm válasza moha21 (#11676) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Jah, ha már a csati sem szabvány... :U:D
Gondolom a sárga helyett a piroson lehet adni neki a (+)-t.. eltaláltam?
Apropo itt a többi vezeték akkor mire is van?
Olyan mint egy Delta, de ha egy 12 centis forog ennyin azt jobban bírom :C
8K RPM@16V? :U jól bírhatja...

[ Szerkesztve ]

(#11678) béke


béke
aktív tag

Azta mindenit :W :W
ahogy ki mondtad hogy lehet hogy megált a ventim rá néztem mivel le volt szedve az oldala,és tényleg megált a ventim és 125fok volt a vga-m azzonali kényszer leállitás rendeltem el és ki kaptam a kártyát mi a gyász lett vele?? lehet vele valamit kezdeni vagy ugráljak rajta egy jó párat mindjárt szétöröm az egészet a rákba már köcsög vga-k.áááá. :W :( :O

Alá írás :)

(#11679) Wind-Storm válasza béke (#11678) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Inkább add nekem :P

(#11680) béke válasza Wind-Storm (#11679) üzenetére


béke
aktív tag

most szedtem le egy rakás hömérséklet cuccot és azok szerint már az alaplapom is 60fokos megfogtam a középesö bordát és leéget az ujjam :) ezen már csak nevetni tudok MW3 kinyirja a gépm tök jó :)) lehet dobhatom ki az egészet?? tél van ablak nyitva és nem hül le még ilyet sem láttam mindjárt kilógatom az ablakon a gépem :DDD :N :(

Alá írás :)

(#11681) Wind-Storm válasza béke (#11680) üzenetére


Wind-Storm
őstag

:C
Ildomos kialakítani egy normális házhűtést, légáramot kell kelteni a házban...
Valamelyik hidat fogtad meg, a passzívan hűtött brdige-k nem valami hűsek általában.
A kártyára meg szükségszerűen új ventit és/vagy bordát kell venni pl. AC S1REV2 jó lehet.

[ Szerkesztve ]

(#11682) h.adam.92 válasza easy...rider (#11657) üzenetére


h.adam.92
őstag

sztem akk a szivacsot választom, köszi a segítséget srácok!

(#11683) Wind-Storm válasza h.adam.92 (#11682) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Én nem választanám mert túlhevülést okozhat... :U
Ennél még a sima asztallapra tevés is jobb.
Ahogy írtam, fogj távtartókat és csavard bele az alaplapba majd úgy tedd a polcra.
De a legjobb megoldás még mindig az lenne, ha konkrétan egy kiszerelhető alaplapi tálcára tennéd.

[ Szerkesztve ]

(#11684) h.adam.92 válasza Wind-Storm (#11683) üzenetére


h.adam.92
őstag

teszek elé ventiket, de lehet h szerzek valahonnan pár távtartót...
azokat ki lehet szedni az alaplapi tálcából am?

(#11685) Wind-Storm válasza h.adam.92 (#11684) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Attól még a szivacsnál lesz légmozgás a hátoldalon hiába is tennél oda ventit.

Amik így [link] néznek ki azokat kicsavarod és mintha az alaplap a házban lenne, egy másik csavar segítségével közrefogod az alaplapot.

Ami perforált vagy milyen (kis dombok vannak az alaplapi fém tálcán annak anyagából) azt ugye nem tudod kiszedni..

[ Szerkesztve ]

(#11686) easy...rider válasza haromegesz14 (#11661) üzenetére


easy...rider
őstag

A régi ventinek a csatiját őrizd meg, és abba dugd át az új ventinek a két oda való drótját :)

Az új 3-as csatiban benne hagyhatod a sárga drótot, az így nem fog problémát okozni, de azért egy szigszallagot tekerhetsz rá. Mert lehet 1 év múlva megadja magát a táp, de utána a jó kis ventire még szükséged lehet ;) ezért még jól jöhet az a sárga vezeték, meg a 3 csatis csatlakozó.

MOD:
most olvasom hogy a tápodban nicns tűs csatlakozó. akkor lehet megérné inkább azt forrasztanod bele :) vannak olyan tűk amik egy sorban vannak, sok egymás mellett. nem tudom mi a neve, meg jobban nem tudom leírni, de elektronikai boltokban lehet kapni. ebből letörsz egy 2-es darabot, beforrasztod, és egyszerűen rádugod a ventit. előtte a nyákot filcel jelöld be hogy melyik volt a + meg melyik a - :D

[ Szerkesztve ]

(#11687) easy...rider válasza Wind-Storm (#11683) üzenetére


easy...rider
őstag

Hátulról az hogy most 1cm-re van a fa laptól, vagy hogy 3cm-re van, és pár helyen érintkezik egy szivaccsal, semmi különbség nincs. Az alaplapok sarkainál nincs mi melegedjen, pláne hátulról. Lehet így még jobb is, mert magasabban van. A házakban amennyi légmozgás van az alaplapok mögött, szinte semmi. Elölről kell úgyis a hűtésre gondolni.

[ Szerkesztve ]

(#11688) Freespace


Freespace
tag

Sziasztok,

Egy olyan kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy ha egy ilyet szeretnék összehozni, azzla nem terhelem túl az alaplapi csatlakozót? Végülis mégiscsak 4 venti menne egy csatiról. A másik pedig szerintetek ha iylen modon sorba kötök 2 tizenkettes és egy 9-es ventit, a kilencesnek vagy a többinek lesz valami baja?

Előre is köszönöm a segítségeteket!

(#11689) easy...rider válasza Freespace (#11688) üzenetére


easy...rider
őstag

meg kell próbálni, de úgy vélem sok lesz. nálam 3 ventinél a fordulatszám már visszaesett, de nem volt gond. 4-nél már azért nem feltétlen működik jól. Valami olyan csati kéne neked ami "molex to PWM fan" vagy hasonló, hogy a tápról kapják a feszültséget, viszont a vezérlés, meg a fordulatszám mérés az alaplapon lenne. Ha létezik ilyen.

(#11690) Wind-Storm válasza Freespace (#11688) üzenetére


Wind-Storm
őstag

A ventiknek semmiképpen nem lesz bajuk.
Ha a tápellátásukat nem az alaplapról hanem külön oldod meg és az alaplap PWM vezérlését elágaztatod úgy nemigen tudod túlterhelni, max nem fognak működni.
Amúgy egyedi csatlakozó készítésében tud segíteni neked DaveJr

(#11689) easy...rider

Örülj, hogy nem ment tönkre az a csatlakozó az alaplapodon ha túlterhelés végett lassultak be.
Ha meg nem az előbbi, akkor a másik lehetőség a jelvesztés lehetett.

(#11691) adamovics91


adamovics91
csendes tag

Hali!

Azt szeretném kérdezni, hogy 2 darab apa+anya tábkábelt sorba lehet kötni? Egy gépet akarok így összekötni egy szünetmentes áramforrással.

Köszi a választ!

(#11692) Freespace válasza Wind-Storm (#11690) üzenetére


Freespace
tag

Köszönöm a válaszokat mindenkinek! :R

(#11693) moha21 válasza adamovics91 (#11691) üzenetére


moha21
addikt

Nem párhuzamosan gondoltad?

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#11694) adamovics91 válasza moha21 (#11693) üzenetére


adamovics91
csendes tag

Nem. Két ilyet kötnék egymás után, az egyik vége a gépben, a másik a szünetmentesben van.

Most így van kötve, ezt lehet így? Vagy nem egészséges / ajánlott?

[ Szerkesztve ]

(#11695) Lompos48 válasza adamovics91 (#11694) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Igen, minden további nélkül.

(#11696) Lompos48 válasza moha21 (#11693) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Hm! Ez egy jó feledvány! Ha a szálakat vesszük egyenként, akkor sorba, ha a konnektorokat, akkor párhuzamosan... :D Maradjunk abban, hogy össze kell/lehet dugni, ami összedugható. :))

(#11697) haromegesz14 válasza Thommyboj (#50) üzenetére


haromegesz14
aktív tag

Már tárgytalan!

[ Szerkesztve ]

10 féle ember létezik, aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem!

(#11698) moha21 válasza Lompos48 (#11696) üzenetére


moha21
addikt

Hát úgy gondoltam, mint pl a régebbi PC tápokban, hogy ugye a monitornak lett egy 230-as "leágazás" az párhuzamosan van kötve. Magyarul egy sima 230-as elosztó. :))
Azt hitem erre gondol.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#11699) pitbull1990


pitbull1990
csendes tag

Sziasztok!

Lehet nem ide való de nem igazán tudom h hol a helye a kérdésemnek! A kérdésem annyi lenne h létezik e világítós ventilátor (márka mind1) ami folyadék csapágyas. Én nem igazán talátam de lehet én vagyok a béna.

Előre is köszi a segítséget!R :R

[ Szerkesztve ]

ATHLONIIX2 255, Xigmatek Loki SD963, GA MA74GMT-S2, KINGSTON HYPERX 2*2GB, GIGABYTE 8600GT, SIRTEC 460W

(#11700) Lompos48 válasza pitbull1990 (#11699) üzenetére


Lompos48
nagyúr
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.