Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12051) markito16 válasza Wind-Storm (#12050) üzenetére


markito16
csendes tag

Itt vannak tessék , hát ha te többet látsz.
Kép1
Kép2
Kép3
Kép4

Telefonon elértek!06-20-538-22-97 Azért ne hívj , mert épp unatkozol.:D

(#12052) Wind-Storm válasza markito16 (#12051) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Amit bekarikáztam, ha nem venticsatlakozó akkor, lehet, hogy az a tápcsatlakozója. [link]

A középen lévő két lábat megnézném, hogy az ellenállás mekkora közöttük, ha 0 akkor valószínűleg az a GND-k közös pontja.
Ezután 5 Voltot kötnék egyenként a külső tüskékre, és amelyiknél beindulna a panel valamely funkciója, egészen biztosan az lenne az 5 Voltos tápja, a 12 voltos valószínűleg csak a ventikhez kell, azt ezután már rá merném kötni a másikra.

De az én tanácsom legyen a legutolsó amit kipróbálsz, amikor már mindenkit megkérdeztél erről.

(#12053) markito16 válasza Wind-Storm (#12050) üzenetére


markito16
csendes tag

Lecsavarozom a hátulját , úgy jobban átlátod.
Csinálok úgy egy két fényképet , ha az úgy jó..?

Telefonon elértek!06-20-538-22-97 Azért ne hívj , mert épp unatkozol.:D

(#12054) Wind-Storm válasza markito16 (#12053) üzenetére


Wind-Storm
őstag

OK!

(#12055) markito16 válasza markito16 (#12053) üzenetére


markito16
csendes tag

Azt próbáltam már amit te mondasz.
De semmi.
Félek attól , hogy akitől vettem hadveren az át vert.:S

Telefonon elértek!06-20-538-22-97 Azért ne hívj , mert épp unatkozol.:D

(#12056) Wind-Storm válasza markito16 (#12055) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Eléggé átverésgyanús a dolog.. hogyhogy nem kaptál hozzá tápkábelt, vagy mi lett vele?

(#12057) markito16 válasza Wind-Storm (#12056) üzenetére


markito16
csendes tag

Kaptam hozzá usb-ét meg két hőérzékelőt a többi amit hozzá adott az nem ehez való.
Nem néztem meg.:S
Ez kb két hete volt azóta (nem ér rá) elhozni a kábeleket.
2500-ért vettem.

[ Szerkesztve ]

Telefonon elértek!06-20-538-22-97 Azért ne hívj , mert épp unatkozol.:D

(#12058) markito16 válasza Wind-Storm (#12056) üzenetére


markito16
csendes tag

Kép1
Kép2

Telefonon elértek!06-20-538-22-97 Azért ne hívj , mert épp unatkozol.:D

(#12059) Wind-Storm válasza markito16 (#12058) üzenetére


Wind-Storm
őstag

CN1-re gondoltam, hogy táp lehet, de most már passz, hogy egyáltalán életképes e még..
Kitől vetted amúgy ha nem titok?

(#12060) markito16 válasza Wind-Storm (#12059) üzenetére


markito16
csendes tag

Nem titok.
Tőle vettem.

Telefonon elértek!06-20-538-22-97 Azért ne hívj , mert épp unatkozol.:D

(#12061) markito16 válasza Wind-Storm (#12059) üzenetére


markito16
csendes tag

Nem gondoltam , hogy baj lesz belőle , hogy újonc , de tévedtem.

Telefonon elértek!06-20-538-22-97 Azért ne hívj , mert épp unatkozol.:D

(#12062) Wind-Storm válasza markito16 (#12060) üzenetére


Wind-Storm
őstag

[link] pedig eddig nem úgy tűnik, hogy lenne negatívja, bár a fórumokat nem néztem át, hogy hátha nem írták be neki ha lenne feketéje.

(#12063) markito16 válasza Wind-Storm (#12062) üzenetére


markito16
csendes tag

Engem még is átvert sajnos.

Telefonon elértek!06-20-538-22-97 Azért ne hívj , mert épp unatkozol.:D

(#12064) Wind-Storm válasza markito16 (#12063) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Akkor mindenképp jelentsd!

(#12065) HeavyToys


HeavyToys
senior tag

Sziasztok!

Szeretnék tanácsot kérni tőletek. Vettem egy Gigabyte MIB 5140-es házat. Ott található egy kis szellőző nyílás, amit szeretnék moddoltatni. A cél az lenne, hogy egy 12cm-es ventit fel tudjak tenni rá belülről. A kivágást és a rácsozást szeretném valakivel megcsináltatni. Ugyan nem termel sok hőt a Brazos, de a mostani 8cm-es venti 60%-a hasznosul csak, mivel kicsi a nyíllás és így a "szélzaj" magasabb mint kéne. 12 centivel meg még halkabb és hűsebb lenne.

Tudnátok ajánlani valakit, aki foglalkozik ilyenekkel?

Ja és másik kérdés, 12V-os ventiket, 3 pin-es csatival, hogy lehet 9V-on üzemeltetni pl? Itt az alacsonyabb fordulat és zaj lenne érdekes.

Köszi előre is!

Üdv!

(#12066) Bari válasza HeavyToys (#12065) üzenetére


Bari
Modder

Szia

12V-ból 9V-ot egy 7809-es nevű stabilizátor IC-vel lehet csinálni, kell még mellé 2db 100nF-os kerámia kondi. Az adatlapján megtalálod a bekötési módját. Amennyiben a ventid áramfelvétele nem haladja meg a 100mA-t akkor a 78L09-es ic is elég neked (ez max 100mA-t tud magán átengedni, a sima meg 1A-t). Nyák egyikhez sem kell, ha tudsz forrasztani gyerekjáték megcsinálni, de ha gondolod csinálok hozzá bekötési rajzot.

Üdv: Bari

(#12067) mr_ricsi válasza markito16 (#12047) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"hogy hova kell dugni neki az áramot , hogy menjen a kijelző?.."
USB-ről táplálkozik. De vigyázz a bekötésre, mert fordított polaritástól elhalálozik.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#12068) Doki16 válasza Bari (#12066) üzenetére


Doki16
addikt

A kondenzátorok miért kellenek mellé? (Csak érdeklődöm :) )

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#12069) And válasza Doki16 (#12068) üzenetére


And
veterán

A "hidegítés", gerjedés megakadályozása, ezáltal a stabilitás növelése okán. Minden lineáris és kapcsolóüzemű stabilizátor kötelező tartozékai.

(#12070) Dani_kp


Dani_kp
őstag

Jó estét mindenkinek!

Még nagyon kezdő vagyok ebben az elektronika témában, illetve még csak most tanulom/tanulgatom.
Volna egy olyan kérdésem, hogy ha egy LCD monitor tápegységén a biztosíték szállt el (nem üveg bizti), akkor azt a panelba forrasztva kell kimérni, vagy pedig kiszedni és úgy, vagy ne tán áram alá helyezve? Annyit tudok, hogy dióda állásba kell tekerni a multimétert (gyakszi helyen láttam egy párszor már, de sosem tudom megjegyezni :U ). Hozzáteszem, ami nálam van most kölcsönbe, az a leggagyibb, legegyszerűbb multiméter.

A biztosíték egy T2A 250V vagy mi a szösz :U .

Illetve mérés közben milyen eredményt kellene látnom, ha rossz vagy jó?

Előre is köszönöm a segítséget!

Üdv. Dani.

https://ingatlan.com/33821564

(#12071) Doki16 válasza And (#12069) üzenetére


Doki16
addikt

A ventire nézve lehetnek káros hatásai ha nincsenek kondik bekötve?

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#12072) Bari válasza Doki16 (#12068) üzenetére


Bari
Modder

And gyorsabb volt :D , és pontosan leírta az okot. Nélküle is működik, de filléres alkatrész és a stabilabb működést eredményez, nem hiába van az IC adatlapján is feltüntetve, hogy mellé kell tenni.

Szerk:
A ventire nincs különösen hatással ha elhagyod, max nem lesz teljesen stabil a tápfeszültség amit a stab Ic szolgáltat. Mivel filléres alkatrész a 2db 100nF kondi így nem érdemes kispórolni, az Ic lábaira közvetlenül rá lehet forrasztani, mazohisták akár smd-t is forraszthatnak rá.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Bari

(#12073) Bari válasza Dani_kp (#12070) üzenetére


Bari
Modder

Szia

Ki is forraszthatod, de a panelban is meg lehet mérni, a két kivezetése között 0ohm-ot kell mérjél ha jó, és végtelen nagy ellenállást, szakadást ha elszállt a bizti.
A műszert dióda/szakadásvizsgáló állásban vagy a legkisebb méréshatárú ellenállás mérési módba kapcsold.

Üdv: Bari

(#12074) Dani_kp válasza Bari (#12073) üzenetére


Dani_kp
őstag

Helló!

Nagyon szépen köszönöm a gyors választ! :R :R

https://ingatlan.com/33821564

(#12075) And válasza Dani_kp (#12070) üzenetére


And
veterán

Rossz biztosíték: szakadt, végtelen nagy ellenállás (vagy ha nem szeded ki az áramkörből, akkor is 'nagy' ellenállást lehet mérni rajta. Jó biztosíték: rövidzár (0 ohm közeli érték), mintha közvetlenül összeérintenéd a két mérővezetéket. A kimérésére szinte bármelyik ellenállás-méréshatár megfelel. Az az igazi, ha a műszer rövidzárnál csipog, akkor rá se kell nézni a kijelzőre.
T2A: 2 amperes, lomha kioldású (T-jelű) biztosíték. Azért nem árt körülnézni a bizti után, hogy mi okozta a hibát. Ha eseteg rövidzárlat, akkor hiába cseréled, újra ki fog égni, ráadásul ismét veszélyezteti a biztosított áramköröket. Előfordul olyan is, hogy a biztosíték egyszerűen megszakad, mechanikai behatástól vagy a hőmérséklet ingadozásától, akkor szerencséd van, csak kicseréled és kész.

Mod. #12071-re: nem igazán, de azon a pár forinton és plusz félperces forrasztáson nem szokás spórolni. Láttam már olyat, hogy hihetetlen feszültség volt mérhető egy 7805-ös kimenetén, miközben a táplált eszköz által egyéb helyről kisebb értékű feszültségeket mért, és elég furcsa eredményeket jelenített meg. A kifelejtett kimeneti hidegítő kondenzátor volt az oka. Oszcilloszkóppal vizsgálva látható volt, hogy nagyfrekvenciás gerjedés ült az 5V-os tápfeszültségre, amit az utólag bekötött kondi eltüntetett.

[ Szerkesztve ]

(#12076) PHM válasza Dani_kp (#12070) üzenetére


PHM
addikt

A biztosítékot magában az áramkörben is kimérheted, de csak akkor,
ha a tápegység áramtalanítva van. Sőt, nem árt 1-2 percet várni a méréssel,
miután kihúztad a konnektorból a dugót.
Mérni dióda, vagy csipogó állásban, vagy akár ellenállás mérő állásban lehet.
Ha jó a biztosíték, legfeljebb 1-2 ohmot fogsz rajta mérni.
Ha szakadás vizsgáló állásban mérsz, jó biztosíték esetén csipogni fog a műszer.
Azon viszont nem árt elgondolkodni, hogy a biztosíték kiégésének oka van.
Nagyon ritka eset, hogy csak a biztosítékot kell cserélni.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#12077) Wind-Storm válasza mr_ricsi (#12067) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Ha csak 5 Voltról táplálkozna, akkor miért van akkor neki ott a 4 pines csati (molex)?
A ventilátoroknak mindenképp 12V kell maximális fordulatszámok eléréséhez.
Ha meg már erről van szó, akkor miért ne táplálkozna a panel a 4 pines csati által nyújtott 5 és 12 voltról?

(#12078) Dani_kp válasza And (#12075) üzenetére


Dani_kp
őstag

Rámértem a legalacsonyabb ohm állásban, jónak tűnt, mivel többször mérésnél is ilyen 0,5 és 0,3 körüli értékeket kaptam.
Sajnos ez olyan multiméter, hogy nem sípol dióda/szakadásmérő állásban :( .

Mivel a biztosíték jó, így valami egészen más baja lehet.

Igazából ez a monitor hibásan került hozzám, az előéletéről semmit sem tudok. Amit szemre megállapítottam, hogy 1-2 kondi kivételével az összes le lett cserélve újra, illetve elég sok helyen el van színeződve a panel...amit még láttam, hogy egy ellenállás lába össze volt forrasztva egy dróttal, és az egyik trafó lába is egybe volt forrasztva a szomszédos lábával (túl sok ón miatt).

A trafót, hogy tudom leellenőrizni, hogy jó-e? :F

Amúgy egy Daewoo L1711MN LCD monitorról van szó. Ezt csak a panel miatt linkeltem be. De nálam az a probléma, hogy se kép se hang, még a készenléti ledje sem világít feszültség alatt.

PHM: Nem a biztosítékkal van baj, de ha azzal is lenne a gond, akkor inkább a hőmérsékletre fognám, mivel elég sok az elszíneződés a panelon. De ezt csak mint laikus, hozzá nem értő mondom :B .

szerk.: köszönöm mindenkinek aki eddig segítette nekem! :R

[ Szerkesztve ]

https://ingatlan.com/33821564

(#12079) mr_ricsi válasza Wind-Storm (#12077) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"First, make sure USB cables are connected to motherboard properly. There are two sets of USB cable, one for card reader and the other for fan controller. Connect the VCC, D-, D+, GND cable to correspond pins of USB port on your motherboard, please be cautious, wrong connection will cause system not functioning or damaged. (Please refer to the picture for USB connection) "

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#12080) Wind-Storm válasza mr_ricsi (#12079) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Először..... ez oké.

De itt van molex is, 12V mindenképp kell neki!


(már ha ez az a kép ami..)

(#12081) markito16 válasza mr_ricsi (#12067) üzenetére


markito16
csendes tag

Ebben esetleg tudsz segíteni?
Melyik usb-vel?
Mert azt hiszem van rajta 2db.

Telefonon elértek!06-20-538-22-97 Azért ne hívj , mert épp unatkozol.:D

(#12082) markito16 válasza mr_ricsi (#12079) üzenetére


markito16
csendes tag

Az a probléma , hogy olyan csatim nincs.:S
Gondolkoztam egy kicsit.:D
Lehet , hogy van benne valami , hogy usb-ről megy , mert az 5v meg a 12v az a ventihez kell.
(Gondolom én)
Az usb meg add neki áramot.
Na majd megpróbálom.

[ Szerkesztve ]

Telefonon elértek!06-20-538-22-97 Azért ne hívj , mert épp unatkozol.:D

(#12083) Jembumbi


Jembumbi
csendes tag

Sziasztok!

A napokban a szobámban alig hallható, magas, sípoló hangra lettem figyelmes, néha volt, néha nem. Utánna jártam a dolognak, és úgy tünik, hogy ez a hang a gépemből jön, méghozzá akkor ha rá van dugva az áram, és be van kapcsolva a táp. Mi lehet ez? Ha bedugom a tápot sípol, nagyon halkan. Ha kihúzom, még fél percet sípol és abbamarad. Ha a gép be van kapcsolva, akkor nem hallom(vagy csak olyan halk, hogy elnyomja a minimumon járatott venti). Valami baja van a tápomnak, esetleg más lehet, a gépben hibás?
Lehet gond az, hogy az egész rendszerem (bk 10 dugasz: Monitor, router, modem, gép, hifi, tv, lámpa 1 konektorra van rákötve elosztóval?) Sajnos nem tudok mitkitalálni :S

Köszönöm!

(#12084) zsolthee válasza Jembumbi (#12083) üzenetére


zsolthee
senior tag

Véletlenül nem Corsair CX430/CX600 tápod van? :U

[ Szerkesztve ]

(#12085) Jembumbi válasza zsolthee (#12084) üzenetére


Jembumbi
csendes tag

Véletlenül cx430 :D

(#12086) zsolthee válasza Jembumbi (#12085) üzenetére


zsolthee
senior tag

Az lesz a ludas akkor. :K
Én most vetem egyet (újat!) január elején és nekem is feltűnt ez a jelenség.
Nagyon nem hallani, csak amikor raktam fel az oldallapot és közelebb hajoltam akkor vettem észre. Ha van kedved járj vele egy kört a szervizbe/üzletbe, de én nem foglalkoztam vele.
Hozzáértők szerint nincs vele nagy gond, lehet attól függetlenül használni. Állítólag a benne lévő trafó tekercse nem olyan jó minőségű és valamiféle rezonancia miatt csinálja ezt.

(#12087) Jembumbi válasza zsolthee (#12086) üzenetére


Jembumbi
csendes tag

Én is most vettem, 2 hete, azért is volt furcsa, hogy máris valami baj van! De ezek szerint akkor ez 1 megszokott dolog. Ezekröl a tápokrol amúgy sok jót hallani, és ha biztos, hogy problémám nem lenne vele később, akkor nem gariztatom, nem éri meg a macerát, meg hogy 2 hétig ne legyen gépem. Majd szépen minden kikapcsolás után lenyomom hátul a táp bekapcsolót, aztán jólvan, annak meg kell oldania a sípolást, ugye?

Köszi a segítséget!

(#12088) Wind-Storm válasza Jembumbi (#12087) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Valószínűleg a kapcsolófrekvencia itt is a hallható tartományba esik, és ezt hallod.
Előfordul ilyen a kapcsolóüzemű tápoknál, nem feltétlenül utal hibára.

kikapcsolás után lenyomom hátul a táp bekapcsolót, aztán jólvan, annak meg kell oldania a sípolást, ugye?

Meg.

(#12089) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Úgy tűnik lassan kezdem kinőni az otthoni modellvasút trafómat és elgondolkodtam egy labortáp vásárlásában. Mivel teljesen kezdő vagyok a témában, így gondoltam először itt kérdezem meg, hogy mit-hol-mennyiért érdemes venni. Egyenlőre komolyabb dolgokra nem használnám, apróbb forrasztásokat csinálgatok, logikai kapukkal, ledekkel játszadozok, de később esetleg szeretnék komolyabban is foglalkozni vele.
Személy szerint 20-30 V-os 5 A-es digitális eszközöket nézegettem 10-25k Huf közötti árban.
Milyen típust/eszközt ajánlotok?

(#12090) ZetorGumi válasza zsolthee (#12086) üzenetére


ZetorGumi
addikt

Ez igy van, pontosabban majdnem igy van, az egyik induktivitás tekercse zajong.
gyk. Nem kell félni, nem fog meghalni, semmi baja nem lesz, csak hangja van egy kicsi. :)

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#12091) Ł-IceRocK-Ł válasza Wind-Storm (#12046) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

A dolog működik, elvágtam a vezetéket, összekötöttem, leforrasztottam, leszigeteltem, és most 900-2000ig lehet állítani szoftveresen. Bár 500-2000 ig állítható, a progi nyilván így tud csak skálázni.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#12092) hlarsson


hlarsson
csendes tag

Sziasztok! Egy kis segítségre lenne szükségem.

Van egy 400w-os Codegen tápegységem, a kérdésem az, hogy ez elbír-e:

1db dvd írót
1db mobile rack-et
2 db pata winchestert
és egy előlapi lcd-ventiszabályzót?

A tápból viszont csak 4db kábel jön ki, van-e megoldás arra, hogy mind az 5 egységet bekössem?

Köszönöm a válaszokat előre is, (tudom, hogy láma vagyok :B )

Gabi

(#12093) Ł-IceRocK-Ł válasza hlarsson (#12092) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Mármint gondolom a konfigon kívül érted nem?
Egy átlag konfigot még így is el kell vinnie.

Van, méghozzá egy Y- toldókábellel, ahonnan egy molexből tudsz kettőt csinálni. Illetve ha van rajta sata-csatlakozó, van sata- molex átalakító is.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#12094) hlarsson válasza Ł-IceRocK-Ł (#12093) üzenetére


hlarsson
csendes tag

Ez maga a konfig. Y-molex kábel - erre voltam kíváncsi, hogy létezik-e, csak nem tudtam, hogy molexnek hívják :).

Köszi szépen!

(#12095) Ł-IceRocK-Ł válasza hlarsson (#12094) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

A konfigba beletartozik a cpu-vga páros is. Mert ezek a fő energiaigényes alkatrészeket. Még az alaplapot is bele szokták venni.

Nincs mit.

Ilyen kell neked:

[ Szerkesztve ]

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#12096) hlarsson válasza Ł-IceRocK-Ł (#12095) üzenetére


hlarsson
csendes tag

Igen köszi. Egy Barton 2800+ egy NF7-s lapon egy Radeon 9700pro-val remélem elég átlagos ahhoz, hogy beleférjen. Na de majd kiderül ha beszerzem a kábelt.

(#12097) Ł-IceRocK-Ł válasza hlarsson (#12096) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Ha csak nem sérült a táp, és úgy műkdöik ahogy kell, minden gond nélkül el fogja bírni.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#12098) Wind-Storm válasza Ł-IceRocK-Ł (#12091) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Na remek :)
Skálázni? én inkább úgy fogalmaznék, hogy a feszültséget csak olyan mértékig képes csökkenteni amin a venti 500RPM-en forog, de ezek a ventik 3 Volt körül tudnak 300RPM körül is forogni, ez tapasztalat.

(#12099) Ł-IceRocK-Ł válasza Wind-Storm (#12098) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Ezt onnan gondolom hogy amíg érzékelős volt 500 al is pörgött (majdnem hogy csak ott). Amióta kiiktattam és szoftveresen vezérlem 900 alá nemged. 1-10 ig lehet állítani, nem tudom hogy ez msot miért van, de annyira nem zavaró jelenség.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#12100) Wind-Storm válasza Ł-IceRocK-Ł (#12099) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Értelek.
Az alaplapod nem képes annyira lecsökkenteni a feszültséget, hogy 500RPM-en pörögjön vagy netán alatta. Legegyszerűbb lenne egy potmétert beszerezni és akkor mégtovább tudnád csökkenteni a feszültséget.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.