Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12101) Ł-IceRocK-Ł válasza Wind-Storm (#12100) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Eddig is az alaplapra volt dugva, viszont addig a hőérzékelő szabályozta a fordulatot. Most ugye ez megszűnt, és az alaplapi beállítások is 1-10 ig vannak. Akárcsak ugye szoftveresen.
Mint mondtam 900 rmp nél már érezhető légszállítás van, nem érdemes az alá menni, szimplán érdekességként jegyeztem meg.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#12102) Wind-Storm válasza Ł-IceRocK-Ł (#12101) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Ez nekem triviális :K

A hőérzékelő ugyebár kikapcsolhatatlanul alapból lecsökkentette a fordulatszámot a hőmérséklet függvényében + ha még az alaplapot is bevetetted volna, ez esetben akár leállásig is csökkenthető lett volna a fordulatszáma.

Én meg annyit jegyeznék még meg a dologhoz, hogy nálam meg a kábelmodemen 3,3 Voltról pöröghet úgy 360RPM környékén egy F12-es :D

[ Szerkesztve ]

(#12103) moha21 válasza Wind-Storm (#12102) üzenetére


moha21
addikt

Mondjuk az F12-nek a gyártó 400-1500 -as fordulatszámot ír.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#12104) Ł-IceRocK-Ł válasza Wind-Storm (#12102) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Amikor rajtavolt az érzékelő, az felülbírálta az alaplapi biosos, és a szoftveres vezérlést is. Csak a hőmérséklet függvényében szabályozta, semmilyen más parancsra nem engedelmeskedett. De kiiktatása után megy szépen.

Kábelmodemen? ezt nem értem.
Milyen az F12 es? légszállítás? zaj?
írjál már pár tapasztalatot ha nem nagy gond.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#12105) csabyka666


csabyka666
addikt

Üdv mindenkinek!

4. félévemet töltöm a Pannon Egyetemen - mérnök informatika szakon. "Elektronika" tárgyhoz kellene egy kis segédanyag. Nem akarom már az elején elveszíteni a fonalat, ezért kérem a segítségeteket.
Jelenleg a négypólusokkal foglalkoztunk, egész pontosan a paraméterszámításokkal. Minden olyan anyag érdekelne, ami ezzel kapcsolatos. Feladatok, elméleti összefoglaló...bármi.
A Google-t ismerem, használom is, szóval sokkal inkább olyan segítségre lenne szükségem, ami az interneten nem feltétlenül szerezhető be. Írhattok privátban is, minden megoldás érdekel!

Megjegyzem, hogy nem testidegen számomra az elektromosságtan illetve az elektronika. A technikusi évek alatt anno foglalkoztunk ilyen feladatokkal, de szeretném rendbe szedni a tudásom, ami azért jócskán megkopott.

Köszi a segítséget előre is!

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#12106) moha21 válasza csabyka666 (#12105) üzenetére


moha21
addikt

[link]

www.kando.tk

itt villanytan 2-ben nézz körül.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#12107) Wind-Storm válasza Ł-IceRocK-Ł (#12104) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Hát nyilván, tovább degradálta az alaplap által csökkentett feszültséget is a motor felé...

Igen, hűtök egy tetves thomson kábelmodemet, hogy ne főjjön meg, illetve mellette van a router is és az is kap a légáramból, pont a szellőzőrésein átfúj a légáramlat, bár most tél van.

Neked F8 TC van, nekem megy F12.

Tapasztalat lejjebb

(#12103) moha21

Ez tök lényegtelen, lefelé fúj, nem surrog, baja nem lesz tőle, megállíthatatlanul forog, tehát ha lefogom és próbálom megállítani egy afféle "erőgyenge" pozícióban, fogja magát és stabilan elindul pörögni.
Viszont a ventinek a csapágyazása ritka ótvar, ilyen rossz folyadékcsapágyazással még nem nagyon találkoztam. Magától elkezd surrogni akár 600RPM-en is ha állítva van, ez csak fekvő pozícióban működik normálisan..

(#12108) Ł-IceRocK-Ł válasza Wind-Storm (#12107) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Valószínűleg ez lehetett.

Ilyen rossz az a modem? mármint melegedési/hűtési szempontokból. Az kemény.

Nálam az f8nak egy semmi, tényleg zéró hangja van, még 2000 es fordulaton is épphonhogy hallani valamit. az is a levegő :D
pedig az ac-kra annyira nincs panasz ilyen téren.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#12109) Wind-Storm válasza Ł-IceRocK-Ł (#12108) üzenetére


Wind-Storm
őstag

80-85°C-os procihőmérsékletnél már hibázik.. egy vicc az a hűtőlapka ami rá van nyomva némi kétoldalú ragaccsal.

Elég az ha levegő hangja van, ha igazán hangtalan venti kell, akkor be-quietek a nyerők, az USC-sek.
12 illetve 14 centisek, utóbbiak ugyan kisebb nyomással de jó nagy légszállításra képesek.

Egyébként némi halk motorzaja van az F12-nek, egyébként nagyon jó ár/érték arányú venti, ha még kapni ezer forintért.

[ Szerkesztve ]

(#12110) Ł-IceRocK-Ł válasza Wind-Storm (#12109) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Akkor az neked mosta gépben van? mert íg ynem tudom elképzelni, mi lehet a tényállás. Vagy a modem procijára gondolsz (2. értelemszerűbb).

Elvileg holnap szerzek be egy Noiseblocker blacksilent xl1 est.
mondjuk még nem tudom hova rakni, nincs 12 es gépnyílásom. :D

1200 körül indul, típustól függően.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#12111) Wind-Storm válasza Ł-IceRocK-Ł (#12110) üzenetére


Wind-Storm
őstag

A kábelmodemen van igen, igazság szerint ilyen vacak ventit mint az F12 egy napig állítottam a gép elé, aztán vágtam ki a kábelmodembe, a másikat meg egy aktív hűtésű tápba tettem bele, vízszintesen jó nekik.. :D

Az a legsiralmasabb, hogy az a táp egy eléggé drága, Nexus Real Silent Value 430W-os, és gyárilag trébb ventit már bele se tehettek volna mint ami gyárilag van benne...
Motorhangja valami iszonyat kattogós, amikor először meghallottam, azt hittem, hogy golyóscsapágyas,erre csúszó.. :(((

(#12112) csabyka666 válasza moha21 (#12106) üzenetére


csabyka666
addikt

Hálás köszönet! Pontosan ilyenre gondoltam! Átnézem az anyagokat mindenképp!

:R :R

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#12113) Ł-IceRocK-Ł válasza Wind-Storm (#12111) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Golyóscsapágyas :D lol

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#12114) Wind-Storm válasza Ł-IceRocK-Ł (#12113) üzenetére


Wind-Storm
őstag

ZM460B-APS tápegységemben NMB-MAT venti volt.
Nagyon jó lett volna, a motorja tökéletesen csendben járt, köszönhetően az erre a célra beépített IC-nek, de sajnos a csapágyazása révén (golyós) már újkorában kotyogott...

Elvben nagyon hosszú élettartamúak ezek a Scythe Minebea ventik.

[ Szerkesztve ]

(#12115) Ł-IceRocK-Ł válasza Wind-Storm (#12114) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Csak mint írtad, nem túl halk, és hát ez elég zavaró lehet.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#12116) Wind-Storm válasza Ł-IceRocK-Ł (#12115) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Igen, de én nem csak ezt nézem egy ventinél. Párnál kivételt teszek zaj szempontjából.
Persze attól még a gépembe nem tenném :D

(#12117) Wind-Storm válasza Ł-IceRocK-Ł (#12115) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Még annó írtam.. [link]

(#12118) Ł-IceRocK-Ł válasza Wind-Storm (#12117) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Jófajtának tűnik, biztos nem olcsóér adják. :D

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#12119) Wind-Storm válasza Ł-IceRocK-Ł (#12118) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Bizony, a kisebb (12-es) is úgy 3 ezer volt, hát még a 14-es 5k-ér.. :U

[ Szerkesztve ]

(#12120) gordonfreemN


gordonfreemN
addikt

Sziasztok. Felmerult bennem egy kerdes.
Miert van a molex csatin, vagy a Sata power csatin 2db fekete (gnd/fold) vezetek? Elvileg teljesen mindegy, melyik feketet melyik feszultsegu vezetekhez hasznalom? Hasznalhatom az 5 es a 12V-hoz is csak az egyik feketet? Tehat a kerdesem az, hogy egy kor vagy kulon koron vannak ezek? Igy hajnalban mar kicsit elkavarodtam...

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#12121) Bari válasza gordonfreemN (#12120) üzenetére


Bari
Modder

Szia

A tápegységen beül az összes fekete egy helyre csatlakozik, így mindegy, hogy melyiket használod az 5 és a 12V-hoz, a csatlakozóban a terhelés elosztás miatt van két fekete bekötve.

Üdv: Bari

(#12122) gordonfreemN válasza Bari (#12121) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Tehát akkor lényegében a keresztmetszet miatt. Köszi! :R

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#12123) Bari válasza gordonfreemN (#12122) üzenetére


Bari
Modder

Igen, ha csak 1 fekete vezeték lenne, az 5 és a 12V-os vezetékeken folyó áram a feketén összeadódna, növelni kellene a fekete vezeték keresztmetszetét, ami nem mindig járható út, ezért van inkább két fekete a csatlakozóba bekötve. Ha megnézel egy winyó panelját a táp csatlakozásnál látszik, hogy a csatlakozó után rögtön közösítve is vannak.

Üdv: Bari

(#12124) gordonfreemN válasza Bari (#12123) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Mondjuk a SATA Power csatiban meg még többfelé van osztva. De ezek lelkivilágába annyira nem látok most bele.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#12125) Ł-IceRocK-Ł válasza Wind-Storm (#12119) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Beszereztem a blacksilent xl1 est, egyenlőre csak a 8cm es helyre sikerült felraknom négy 120 as lyukhoz való furkálással. De úgyvettem észre, mivel a perforáció a 8 as hoz lett kialakítva, elég durván visszafogja a légszállítást.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#12126) Wind-Storm válasza Ł-IceRocK-Ł (#12125) üzenetére


Wind-Storm
őstag

A legjobb ha kör alakúra vágod ki, nem kell rács!
[link]
Ezt én plexiből csináltam előlapnak egy 14-es ventinek :D

(#12127) Ł-IceRocK-Ł válasza Wind-Storm (#12126) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Az lenne a legjobb jah, csak kellene valami értelmes célszerszám amivel nekiállhatnék.

Szépen megcsináltad! mivel hoztad össze?

[ Szerkesztve ]

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#12128) Wind-Storm válasza Ł-IceRocK-Ł (#12127) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Plexit kivágtam dekopírral jó sok ráhagyással (+ ugye lukakat fúrtam rá, 4 db), aztán durva csiszolópapírral a lehető legjobbra csiszoltam a berajzolt kör alakot, ezután a plexit egy egyenes dolog mellett - felemelvén egy irányba csiszoltam a durva papíron, végül befújtam feketére.

[ Szerkesztve ]

(#12129) Ł-IceRocK-Ł válasza Wind-Storm (#12128) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Nekem lemezt kellene vágni, az kevésbé egyszerűbb. :D

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#12130) Wind-Storm válasza Ł-IceRocK-Ł (#12129) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Én azt is vágtam dekopírral, nem túl nagy cucc az se, pláne ha nem túl vastag a fémlemez :D

(#12131) Ł-IceRocK-Ł válasza Wind-Storm (#12130) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Hogy milyen vastag, azt nem tudom, de azért egy rendes acélfúrószárral is adni kell neki mire cisnálok egy 4 mm es luykat. Dekopírral nem merek nekiállni :D

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#12132) Wind-Storm válasza Ł-IceRocK-Ł (#12131) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Akkor létezik körkivágó :DD
Bár én sose használtam...

(#12133) Ł-IceRocK-Ł válasza Wind-Storm (#12132) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Egy jófajta lemezvágó-ollóra gondoltam. Hátha meg tudom azzal csinálni.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#12134) PHM válasza Ł-IceRocK-Ł (#12133) üzenetére


PHM
addikt

Ha erős a lemez, esélytelen.
Akkor már inkább a körkivágó.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#12135) Ł-IceRocK-Ł válasza PHM (#12134) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Gondolom akkor lehet fémhez valót is kapni.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#12136) PHM válasza Ł-IceRocK-Ł (#12135) üzenetére


PHM
addikt

Lehet, persze.
De én egy speciális válfajára gondoltam a körkivágónak.
Ezt úgy kell elképzelni, hogy egy hengeres szárban van egy furat, amelyben
merőlegesen van egy szögletes szár, abban pedig az eredeti tengellyel
párhuzamosan egy gyorsacél kés.
Bizonyos határok között szinte bármekkora lyuk kivágható vele.
Lakatosoknál láttam ilyet, nem tudom, hogy kapható-e kereskedelmi forgalomban.
Hátránya, hogy leginkább állványos fúrógépben alkalmazható és a munkadarabot
is illik jól rögzíteni.
Az előnye, hogy szép vágási felületet ad, szinte alig van szükség utómunkára.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#12137) Ł-IceRocK-Ł válasza PHM (#12136) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Örülök, ha majd egy rendeset is szerzek, amit egy fúróra tudok felrakni. Utómunka nembaj, elpepecselek én vele szívesen. Reszelő, csiszolópapír, aztán szépen meg lehet azt csiálni :)

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#12138) PeliScan


PeliScan
addikt

Urak!

Vettem egy okostelefont, de gyenge az akksija (1230mAh). Épp hosszú útra készülük, filmet néznék rajta, de hamar lemerül.

Sorba kötöttem négy 2500mAh AA akkumulátort, ráforrasztottam egy micro USB csatlakozóra, hogy így megháromszorozzam a működési idejét a telónak.

Kérdések:

1) Lehet-e valami baja a telefonnak ettől? Semmi ellenállást, IC-t, vezérlőáramkört nem kötöttem be, 4 AA akku, direktbe rá az USB-re.

2) Hogyan fogom látni, ha már nem tölt az AA akkupakk? Simán csak leáll a telefon töltése? Vagy elkezd visszafelé tölteni?

3) Úgy számoltam, hogy 4 x 1.2V = 4.8V, ettől csak nem lesz baja. Ugyanakkor kimértem multiméterrel, s a frissen, teljesen feltöltött akkuk sorbakötve bizony 5.5V-t adnak le. USB szabvány szerint a feszültség 4.75 - 5.25V között kell legyen. Lehet ettől baja?

Nagyon köszi a választ!

(#12139) And válasza PeliScan (#12138) üzenetére


And
veterán

Nem mondanám, hogy biztosan baja lehet tőle, de nem szabad figyelmen kívül hagyni azt az általad is felvetett tényezőt, hogy az USB-csatlakozón mérhető tápfeszültség stabilan 5V. Ha te erre külső forrásból egy nem fix feszültségű tápot kötsz, akkor az eredmény legalábbis sok szempontból kétséges lehet. A négy akku feszültsége a teljes működési tartományban 4V-tól (kisütött állapot) akár 5,5..6V (feltöltve) is lehet. Úgyhogy igen, akár baja is lehet belőle a telefonnak, pontosabban nincs arra garancia, hogy biztosan nem fog neki ártani. Az alsó feszültséghatárból egyébként az is következik, hogy a külső akkupakkban lévő töltésmennyiség nem használható ki maradéktalanul, mivel a belső Li-ion akku töltési végfeszültsége (4,2V) a forrás minimumánál (4V) nagyobb, és a telefon belső töltőköre sem teljesen veszteségmentes, azon is nyilván esnie kell valamekkora feszültségnek működéskor. Az is lehet, hogy a telefon adott USB-feszültség alatt egyszerűen megtagadja a töltést (és ekkor még a külső pakkban jelentős energia marad vissza).
'Visszafelé' biztosan nem fog tölteni, ez nonszensz.
Korrekt megoldást csak egy olyan kapcsolóüzemű DC-konverterrel (vagy nagyobb veszteség árán akár lineár stabilizátorral) tudnál készíteni, amely fix 5V-os kimenőfeszt ad a telefonnak. Ez működhet 4 AA-akkuról is, de akkor annyiban bonyolódik a helyzet, hogy felfelé és lefelé egyaránt konvertálni képes kapcsolás (buck/boost konverter) kell hozzá, mivel a konvertert is 5V körüli feszültséggel táplálnád.

[ Szerkesztve ]

(#12140) PeliScan válasza And (#12139) üzenetére


PeliScan
addikt

Lesz ami lesz, kipróbáltam, 15 percre rádugtam a telefonra. Töltés kezdetekor 5.5V volt a feszültség, a negyedóra végén 5.23V. Telefon vette a töltés, jól működik azóta is.

Ez alapján, tehát ha ezt "túlélte", ha gyakran használom így, akkor sem lesz baja? Vagy létezik, hogy előbb-utóbb "elfárad" egy áramkör?

Köszi!

(#12141) gordonfreemN válasza PeliScan (#12140) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Mindenesetre, én sem ajánlanám szívből az ilyen üzemeltetést, ha hirtelen megoldás kell, hát teszteld ha gondolod, de már előttem is leírták, hogy bizonytalan.
Nem lenne nagy móka pedig, keresgélni kéne stab IC-t pár száz ft-ból biztosan megvan.
Mondjuk egy ilyet: LM2576-5.0, Ennek 12V-ot kell kapnia, de 8-40V-ig működik, hogy leegyszerűsítsem.
szerk: igaz több elem kell hozzá, de a kapacitás is nőne legalább.

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#12142) PeliScan válasza gordonfreemN (#12141) üzenetére


PeliScan
addikt

Köszi a választ! Ez az IC, működne tehát ugyanerről a 4xAA áramforrásról is, tehát 4.7-5.5V bemenővel? Vagy, jól sejtem, ehhez egy más, nagyobb feszültésgű áramforrás szükséges.

Most látom. Tehát 8V-tól működik? Mennyi a vesztesége ennek? Azért elég jelentős, nem?

[ Szerkesztve ]

(#12143) Wind-Storm válasza PeliScan (#12140) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Szvsz. ettől simán lehet baja idővel... én a helyedben nem merném így használni.
Túlfeszt kaphat, esetleg a kimenő áramerősséget is korlátozni kéne x milliamperre.

Még a htc-s időszakomban így [link] oldottam meg a töltést. Ez egy DC 12-24V-ig használható autós töltő volt, az áramforrás pedig egy 12V-os erősebb fúróakku.

Szétszedve így nézett ki ez a konverter. [link] és [link]

Erre bármely rákötött telefont teljes biztonságban tudtam.

Persze hosszútávú tapasztalatról nem tudok beszámolni, ritkán, főleg csak kíváncsiságból/tapasztalat gyűjtés céljából használtam.. Emlékeim szerint 1 teljes telefonfeltöltést kibírt így a fúróakku.

Vegyél vagy egy hasonló autós töltőt, vagy létezik kifejezetten ilyen napelemes cucc különböző USB csatlakozókkal, abban is megvan a megfelelő elektronika a biztonságos töltéshez.
Persze annak is töltheted külön az akksiját (ilyen időben muszáj is lesz, meg amúgy is tanácsos teljesen feltölteni stb.) nem csak a napra hagyatkozhatsz.

[link]

Ha meg már gánykodunk, így csakis rossz merevlemezekkel játszom :C

[ Szerkesztve ]

(#12144) PeliScan válasza Wind-Storm (#12143) üzenetére


PeliScan
addikt

Épp a mobilitás a lényeg, 4db AA elem azért kompaktabb, mint egy fúróakku :)

(#12145) gordonfreemN válasza PeliScan (#12142) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Minimális vesztesége van.
Az fontos, hogy ne 8V-tal indulj, mert az nem lesz elég.

fent rossz a linkem: [link]

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#12146) And válasza gordonfreemN (#12145) üzenetére


And
veterán

Az a "minimális" veszteség pont arányos a dropout-feszültséggel. Ha 8V-ról működik minimum, akkor a drop értéke Vd= 8V-5V= 3V, ez a feszültség a stabilizátoron esik, az ebből származó teljesítményt pedig az szépen elfűti. Így a hatásfok elméleti maximum 5/8, azaz 62%-os lehet, ami nem túl jó. Ezért - ha már lineáris - akkor egy low-drop stabilizátor (LDO) javasolt, azok már néhány tizedvoltnyi feszültségeséssel is működnek. Példa: LM2941, ez 0,5A-es áramnál - ami az USB2.0 tápfeszültségének limitárama - már <0,3V dropouttal működik. A legtisztább viszont továbbra is egy DC-konverter lenne, azok akár nagyon széles bemeneti feszültségtartományban is 80..90%-os hatásfokra képesek.
PeliScan: Az viszont még mindig igaz marad, hogy 0V-os feszültségeséssel sem tudod kihasználni az AA-akkupakk töltését, mivel ekkor a cellák még mindig rengeteg töltést tartalmaznak, a névleges 1,2V-os feszültségük közelében járnak. Így nem tudod kihasználni a külső pakkot, mindenképp nagyobb feszültségű kellene, vagy feszültségnövelésre (is) képes DC-konverter. (Látom, a HE-topikban is feltetted a kérdést.)

(#12147) Wind-Storm válasza PeliScan (#12144) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Vagy akkor itt van ez [link] :D
Egy USB aljzat van a hátulján pendrive számára.
Van benne egy 3,7 Voltos lítium akksi, azt feltornázza egy áramkör 5 Voltra az USB-nek és így töltötte még a telefont is :D

Viszont a szoftvere valami ritka ótvar, bizonyos helyzetekben lefagyott és bonyodalmasan lehetett újra működőképessé tenni.. :U

(#12148) Ł-IceRocK-Ł


Ł-IceRocK-Ł
addikt

A gépházon elöl van két kör alakú kapcsoló, a power és a reset gomb. Mennyi eséllyel találok ugyanekkora méretű kapcsolókat valahol? valami más stílusban esetleg. sima króm színűek, kis süllyedéssel a közepén.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#12149) moha21 válasza Ł-IceRocK-Ł (#12148) üzenetére


moha21
addikt

Nem lehet, hogy mezei mikro kapcsolók csak a "körítés" más?

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#12150) Ł-IceRocK-Ł válasza moha21 (#12149) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Mezei mikrokapcsolók, a körítést szeretném lecserélni.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.