Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11601) sanyek2 válasza MontyCrew (#11600) üzenetére


sanyek2
senior tag

Én csak a harisnyázáshoz tudnék hozzászólni, ami szerintem fölösleges. Próbálkoztam vele én is, de mivel SATA csati is volt a kábeleken, így elvetemült gondolat volt.
Túl macerás dolog viszonyítás szempontjából.
Úgy értem; egy normális tápot harisnyázva veszel meg, így eleve letudva.
Ha a jelenlegit akarod akkor értelmét nem nagyon látom, mert nincs mit csinosítgatni egy teszem azt Mercury tápon. Vagy azért mert alsó kategória vagy mert úgyis lecseréled ha újabb igényeid lesznek.

(#11602) MontyCrew válasza sanyek2 (#11601) üzenetére


MontyCrew
senior tag

Mondjuk azt, hogy nagon pezseg bennem a tettvágy, és a kis hely miatt, a vastag kábelt könnyebben el tudnám helyezni szálanként.

és neked mi az erősséged? hmm, van egy Skyline-om

(#11603) sanyek2 válasza MontyCrew (#11602) üzenetére


sanyek2
senior tag

A SATA csatlakozókat nem tudom hogyan tudnád eltávolítani azzal nem foglalkoztam, de a molex csatikat úgy, hogy belülről 2 pöcök tartja (darabonként) a visszacsúszás ellen a tűket. Egy hagyományos varrótűvel megnyomod ezeket a pöcköket, és kihúzható. Utána vissza kell hajlítani őhet, hogy visszahelyezéskor bent is maradjanak. Sorrendet nem árt megjegyezni :p
Interneten lehet méretre kapni különböző színű vastagságú, akár UV aktív harisnyákat.

(#11604) MontyCrew válasza sanyek2 (#11603) üzenetére


MontyCrew
senior tag

sata, az hála 90 fokos, így azt hátra tudtam hajtani, kicsit meg is hajtja a hátlapot, de ennyi belefér:), a legjobban a 24pines csatlakozó eltávolítása érdekelne, mert ez az elsödleges, amit majd újra akarok húzni

és neked mi az erősséged? hmm, van egy Skyline-om

(#11605) sanyek2 válasza MontyCrew (#11604) üzenetére


sanyek2
senior tag

Ugyan úgy, ahogy a 4 pinest, csak gyártótól függően 1-4 pöcök tartja. Általában azért 1 vagy 2 pöcök tartja a szögletes érintkezőket. A bonyolult része a visszaszerelés. Mindenképp készíts alapos útmutatót a kábelek állásáról.

(#11606) sanyek2 válasza PHM (#11597) üzenetére


sanyek2
senior tag

Egy kábel (+ -) fut körbe, és meg van bontva a szigetelés a ledeknél. Hova illesszem be az ellenállást? (Végre sikerült találnom egy 220-ast. Gondolom nem mindegy a polaritás az ellenálláson...

(#11607) PHM válasza sanyek2 (#11606) üzenetére


PHM
addikt

Az ellenállást ugyanoda kell kötni, ahol az elégett alkatrész volt.
A pozíció mindegy, az ellenállásnak nincs polaritása.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#11608) Wind-Storm


Wind-Storm
őstag

Van egy ijesztgetős csontváz játék amihez ha közel megyek felugrik és mindenfélét csinál.
Az orrából kiiáll egy fekete kis cső.
Vajon milyen elven érzékelheti a -gondolom- mozgást?
Azt hiszem 4 ceruzaelemmel működik.
Telefonnal nézegettem, infrafényt nem láttam.

(#11609) Lompos48 válasza Wind-Storm (#11608) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Infravörös lesz az. Telefonnal nem tudod detektálni. Az csak azt látja, ami a neki kiosztott kódot adja. Ha lesz igény rá, majd leírok egy borzasztóan egyszerű IR detektort. Csak egy szétbontott LEDes öngyújtó meg egy fototranzisztor kell hozzá. Azzal aztán lehet próbálni bármilyen távirányítót is.

(#11610) Lompos48


Lompos48
nagyúr

Visszavontam, a telefon kamerája LÁTJA az IR-t. :W Kösz az új ismeretért! :R

(#11611) PHM válasza Lompos48 (#11609) üzenetére


PHM
addikt

A telefonos kamerák "látják" az infravörös fényt.
Én is így szoktam a távirányítókat ellenőrizni.
Passzív infra esetleg?
Bár az lehet, hogy drága megoldás lenne egy ilyen játékba.
Lompos48: Megint megelőztél. :)

[ Szerkesztve ]

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#11612) Lompos48 válasza PHM (#11611) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Nincs vállvonogatós smiley. :) Ideje volna már csinálni egyet. Ne Búsúlj! :N

(#11613) Wind-Storm válasza Lompos48 (#11609) üzenetére


Wind-Storm
őstag

és még kompakt gép is látja ;):K
Amúgy ultrahang nincs kizárva? mert én arra gondoltam az infra után

(#11614) Lompos48 válasza Wind-Storm (#11613) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Igen, én is kipróbáltam most mindennel a lecke után.

Ez ellenben felvet egy fura kérdést. Én a villogást kékes színbe látom. Kérdés: meleg vagy nagyon meleg tárgyakat fotózva a jelenség nem okoz színtorzulást? :F

Ultrahang kevésbé valószínű, annak már lejárt az ideje a ''70-'80-as években. Azzal az adó meg vevő ma már drágának számítana (feltételezem) a félvezetőtechnikához hasonlítva. De ha nem egy nagyon olcsó játékról van szó, akkor lehet akár mikrohullámú doppleres érzékelő is. Létezik 2 lábú kivitelben Impatt diódával megépítve.

(#11615) Wind-Storm válasza Lompos48 (#11614) üzenetére


Wind-Storm
őstag

A játék eredete teljesen ismeretlen.... :D:U
Kínai valami.. nem hiszem, hogy drága lett volna.

(#11616) Lompos48 válasza Lompos48 (#11614) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Infravörös az ablaküvegen nem megy át, egy ilyen próbával kizárható.

[ Szerkesztve ]

(#11617) And válasza Lompos48 (#11616) üzenetére


And
veterán

(A sima üveg inkább az UV-fényt blokkolja, nem az infrát. Huszonvalahány évvel ezelőtt, mikor még elterjedt volt a típus, a Videoton-féle super infra color távirányítójával remekül lehetett az ablakon keresztül ki- és bekapcsolgatni a szomszédok tévéit, meglehetősen messziről.)

(#11618) Wind-Storm válasza Lompos48 (#11616) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Ezt egyből megcáfolná, hogy a kompaktom optikája előtt is üveg van és mégis látja az infravörös fényt... :U

(#11617) And

Bravó :C
De gondolom ezt manapság is végez lehetne vinni, meglehetősen erős infra fénnyel.. :D

[ Szerkesztve ]

(#11619) Lompos48 válasza And (#11617) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Akkor hullámhossz függvénye kell legyen. A közönséges infra mozgásérzékelők impotensek egy ablaküvegen keresztül. Az UV-t biztos, azért nem lehet télen a fűtött szobában napozni az ablakon át.

(#11620) And válasza Wind-Storm (#11618) üzenetére


And
veterán

Nem kell hozzá túlzottan erős infra forrás, legfeljebb a led(ek) kicserélhető(k) keskenyszögű típus(ok)ra. Ezek az infra vevő-dekóder IC-k meglehetősen érzékenyek az infrára (plusz arra a 36..38 kHz körüli segédvivőre, amelyre a kódot ráültetik), a környezeti látható fényt pedig igen jól szűrik. Ma inkább azért nem lehetne ezt kivitelezni, mert már elég sokféle kódrendszer és parancskészlet létezik, az gyártónként és típusonként változhat, ezért nincs olyan 'egyen' távirányító, mint akkoriban. Ha tudod a célkészülék gyártóját, és okos (változtatható kódos) IR-távirányítód van, akkor persze lehet próbálkozni ;).
Mod. #11619: Az lehet, elvégre a közönséges IR-ledek eléggé a láthatóhoz közeli (NIR) tartományban sugároznak, 850..950 nm környéki domináns hullámhosszal, a passzív infra detektorok pedig - gondolom - inkább ennek a többszörösén érzékelnek, mivel az élő testszövet sugárzási maximuma 10 mikrométer körül van.

[ Szerkesztve ]

(#11621) Wind-Storm válasza And (#11620) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Ezért kell írni egy univerzális programot minden típusra és aztán lehet IR porton szórakozni :C

(#11622) #10034944 válasza Wind-Storm (#11621) üzenetére


#10034944
törölt tag

Pc-vel irányítod a tv-t? :U

(#11623) And válasza Wind-Storm (#11621) üzenetére


And
veterán

Infra-porttal (IrDA) nem megy, mivel az teljesen inkompatibilis az IR-távirányítókkal. A LIRC / WinLIRC viszont a soros porton keresztül - akár közvetlenül is - ki tud hajtani infraledet a megfelelő vivővel és protokollal.

(#11624) Wind-Storm válasza And (#11623) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Akkor avval... :D

(#11622) Karesz85

A szomszédokét... :C

(#11625) sanyek2 válasza PHM (#11607) üzenetére


sanyek2
senior tag

Nos... bekötöttem....nem égett le...sőt...kevés is...megért elindulni a venti, és alig világítottak a ledek a 220-as ellenállással... 12V -os ágon. Kisebb ellenállás, pl 210-es?

(#11626) Lompos48 válasza sanyek2 (#11625) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Fele akkora ellenállás (100-120 ohm), dupla áram (na jó. azért valamivel kevesebb...) . :)

[ Szerkesztve ]

(#11627) dragonfx válasza Lompos48 (#11590) üzenetére


dragonfx
veterán

oks köszi láttam k 800-2000 ft /m áron van.
ja cska nem jár hozzá átalakító amivel 230ba dughatnám.lehet ilyet kapni?vgy villamos emberével emgcisnáltatni?

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#11628) Lompos48 válasza dragonfx (#11627) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Simán használható egy 12V-os adapterrel.

(#11629) sanyek2 válasza Lompos48 (#11626) üzenetére


sanyek2
senior tag

Nagyon szépen köszönöm! gyönyörű lett a világítás 100 ohm.os ellenállással!
Sajnos egy gond azért akadt... A ventilátor nagyon lassan forog. alighogy...A LED-ek szerintem max fényerőn üzemelnek.

(#11630) Norbi14


Norbi14
senior tag

Van egy fsp350 pnf tápom, nagyon hangos már a ventilátor benne, le lehet cserélni valami nagyon halkra? Esetleg tudnátok ajánlani egyet?

Remélem jó helyen kérdezem.

[ Szerkesztve ]

(#11631) fero02 válasza Norbi14 (#11630) üzenetére


fero02
veterán

Lehet. Legjobb lenne ha találnál ugyan olyat, de ha nincs, akkor jó lehet más gyártó terméke is. Viszont ilyenkor figyelni kell arra, h a légszállítása ne legyen kevesebb, mint a gyárié volt, ill. h kis feszültség hatására is elinduljon.

Ez a topik amúgy jobb helye a kérdésednek. ;)

(#11632) Norbi14 válasza fero02 (#11631) üzenetére


Norbi14
senior tag

Oks, köszi! Ott is megkérdezem, szeretném minél halkabbá alakítani a gépem.

(#11633) Lompos48 válasza sanyek2 (#11629) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Ha az 5V-os ágról van táplálva, akkor nem csoda, hogy a ventillátor alig mozog. Akkor vissza kell térni a 12V-ra ellenállást pedig fel legalább 220Ω-ra (kezdetnek tehetsz próbának nagyobbat is).

(#11634) sanyek2 válasza Lompos48 (#11633) üzenetére


sanyek2
senior tag

A venti gyárilag az 5v-os ágon van. Nem teszek benne kárt, ha átteszem 12V-ra?

(#11635) Lompos48 válasza sanyek2 (#11634) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Attól függ mit ír a ventillátoron. Amilyen a névleges feszültsége, annyit szabad ráereszteni. Nem tudom/értem hogy van kombinálva a LEDekkel, ezért nem tudom befolyásolják-e a ventit. Legegyszerűbb ha a LEDek meg a venti két egymástól független különböző fogyasztó párhuzamosan kötve egy bizonyos tápra.

(#11636) sanyek2 válasza Lompos48 (#11635) üzenetére


sanyek2
senior tag

Igazad van! :R
Bár ez nekem is eszembe juthatott volna.. :P
Sajna nincsenek adatok a ventiről. A gyártó a házba szerelve adta. De mindegy is...Marad a venti 5V-os ágon, ledek 12V-os ágra kötve 220ohm ellenállással, és meg van oldva. Elvileg :P
Köszönöm!
:R

(#11637) Lompos48 válasza sanyek2 (#11636) üzenetére


Lompos48
nagyúr

A ventillátoron kell legyen egy matrica, írja rajta az adatait. A LEDeket mindegy hova kötöd ha betartod az ellenállások megfelelő értékét, úgyis elenyésző a fogyasztásuk bármihez hasonlítva a gépből. Gyakorlatilag. :))

A ventillátort azonosítsd és tápláld úgy, hogy tegye a dolgát, mert másképp minek van ott.

(#11638) sanyek2 válasza Lompos48 (#11637) üzenetére


sanyek2
senior tag

általában rá szokták íri a matricára, de ezen nincs rajt sajnos. A gyártó védjegye van felmatricázva rá.
Szóval ha 5 voltos ágon szeretném csak a 4 db ledet üzemeltetni, akkor mekkora ellenállást tegyek elé? Szeretném max fényerőn üzemeltetni

(#11639) Lompos48 válasza sanyek2 (#11638) üzenetére


Lompos48
nagyúr

5V-ról 4 LED sorbakötve soha nem fog menni (világítani). Pontos rajz alapján tudom csak megmondani.

(#11640) sanyek2 válasza Lompos48 (#11639) üzenetére


sanyek2
senior tag

Milyen rajzra van szükséged?
Molex foglalat 12Vos ágán a venti (tévedtem, nem az 5V-oson van), 5V-os ágon egy molex csati van (12V-os ág is át van vezetve), szóval egy toldásról beszélünk.
Az 5mm-es ledek párhuzamosan vannak bekötve (egy kábel fut körbe, megbontva a szigetelés a ledek lábainál)
A ledek 1500 mCd fényerejűek, 3-3,2V-os nyitófeszültséggel.

(#11641) sanyek2 válasza Lompos48 (#11639) üzenetére


sanyek2
senior tag

Megoldva!

12V-os ágról lehúztam 2 kábelt közvetlenül a venti előtt, és 220-as ellenállás a pozitívhoz, majd a ledek párhuzamosan kötve.
Hála a segítőkész csapatnak, már kipipálva a gond. thx! :R

[ Szerkesztve ]

(#11642) Lompos48 válasza sanyek2 (#11641) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Hogyha működik és elégedett vagy, akkor OK, nem folytatom a LEDek párhuzamos kapcsolhatóságával. Többször volt szó róla talán itt is és a Hobby elektronika topikban is.

[ Szerkesztve ]

(#11643) sanyek2 válasza Lompos48 (#11642) üzenetére


sanyek2
senior tag

Köszönöm a segítséget annak ellenére is hogy szó volt róla.
Sajnos PH-n nem találtam, de a hobbyelektronika segített. Néhány infót onnan szedtem össze.
A venti fullon pörög (ahogy kívánom :P ), a ledek gyönyörűen megvilágítják.
Köszönet a türelmedért! :R

(#11644) dragonfx válasza Lompos48 (#11628) üzenetére


dragonfx
veterán

milyne 12essel?

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#11645) Lompos48 válasza dragonfx (#11644) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Bármilyenre, amit nálatok a kereskedelemben kapni lehet (kocka szerű, hasonlít a régi telefontöltőkre, akár ilyen is lehet). Arra kell odafigyelni, hogy mekkora kimeneti áramot kell tudnia. Erre nem tudok választ adni neked, mert nem tudom milyen hosszú szalagot akarsz használni és azt sem, hogy milyen típusút választottál/választasz.
Mintha típusonként meg lenne adva a fogyasztás talán méterenként. Abból kiszámolható.

(#11646) volvoguy


volvoguy
addikt

Üdv! Cooler Master Elite 331-es házam van, és nekidőlt az asztal sarkának, behorpadt egy kicsit az oldala egyhelyen. A szakiktól kérdezném, mit tanácsolnak, hogyan javítsam ki?

Gitt és festés? Kalapáljam vissza, esetleg furjak rá lyukat, vagy alakítsam át vmivé?

Köszi! üdv

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#11647) easy...rider válasza volvoguy (#11646) üzenetére


easy...rider
őstag

Szia

Ha festék sértetlen, akkor én kalapálással próbálkoznék. Ha nem jön be, akkro még mindig ott a gitt + smirgli és a festék. Fontos hogy olyan felületen kalapáld ami erre alkalmas. Mondjuk egy közepes keménységű vagy egy keményebb gumilapra fektesd fel a horpadt rész, és akkor óvatosan kalapálhatod. Így tudod a legjobban megcsinálni. Nekem ez a tapasztalatom, de nem vagyok igazi szaki, csak szeretek barkácsolni ;) Lehet van ennél megfelelőbb vagy egyszerűbb megoldás is, de nekem ez jut most eszembe.

Még egy tipp, hogy ne közvetlenül a kalapáccsal akard visszahajlítani a lemezt, mert mellé üthetsz. inkább valamit tegyél a kalapálni kívánt részre, és annak a végét üsd. Úgy mintha vésővel dolgoznál.

(#11648) Lompos48 válasza easy...rider (#11647) üzenetére


Lompos48
nagyúr

És ha már kalapács, akkor inkább műanyag, ahol csak lehet.

(#11649) volvoguy válasza easy...rider (#11647) üzenetére


volvoguy
addikt

A festék sértetlen, de igazából sztem ha ráfestk akkor elfog ütni a 2 szín, hiába fekete....van itthon gumikalapács, meg fadarabbal is tudok kalapálni, aláteszem és GO! Gondoltam rá hogy fúrkálok oda is szellözőlyukakat ehh:D

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#11650) dragonfx válasza Lompos48 (#11645) üzenetére


dragonfx
veterán

uhh én ehhez sajna nem értek forrasztgatni majd megkérek valakit
1méteres ledzalaagot akarok.kb 2.5-5w.os fogyasztású.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.