Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12851) moha21 válasza Wind-Storm (#12847) üzenetére


moha21
addikt

A teljesítmény jele P és nem W. A mértékegysége watt [W].

(#12849) nzozz : Oké, hogy beforraszt egy ellenállást, de nem mindegy milyen értékűt.

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#12852) szab.tam válasza moha21 (#12851) üzenetére


szab.tam
nagyúr

"Az ellenállás változtatásával tudod szabályozni a ford.számot."

egyébként itt milyen fordulatszámról van szó? a teljesítmény ellánállás forog? :U
(nekem semmi ne forgjon. csak egy kis fogyasztó kéne...) :D

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#12853) nzozz válasza szab.tam (#12850) üzenetére


nzozz
aktív tag

Én is lecsatolhatóra gondolok, már ha jól sejtem, mit szeretnél. Tehát én egy ilyesmi megoldásra gondolok. (ezen még van egy külön ventilátor csatlakozó leág.). A lényeg, hogy a venti felé menő +12V -os ágba sorosan forrasztott megfelelő ellenállással/potméterrel tudod szabályozni a ford.számot. A ventilátorok tápvezetékének a végére molex csatit raksz, és közvetlen, vagy ha szabályozni akarsz, egy kis hosszabbítóba beiktatott ellenállással/potival tudod megoldani. Nos? :U
Vagy félre értettem valamit, nem hűtőventiket akarsz meghajtani?
Hogy mekkora ellenállás kell, az attól függ milyen fordulatszámot akarsz, teljesítménye legyen legalább egy kicsit nagyobb, mint a ventilátoroké, az ellenállását meg vagy kiszámolod vagy kikisérletezed. :D

OMFG, valamiért a Zalman zöld, duplaventis VGA hűtés jutott eszembe, azt hittem arról van szó. Bocsánat. Amúgy ha kis teljesítményfelvételnél nem kapcsol be a táp (mert remélem már tényleg arról van szó :DDD ) lényeg akkor annyi, hogy valami terhelést bekötsz neki, lehet az mondjuk továbbra is teljesítmény ellenállás, de akármi más is, világítás, stb.

[ Szerkesztve ]

(#12854) moha21 válasza szab.tam (#12852) üzenetére


moha21
addikt

Nem értem, hogy milyen fordulatra gondolt. Bolti ellenállás nem forog önmagában, de a ventilátornak is van egy ellenállása. / sőt magának a vezetéknek is van és a csatlakozóknak is /.

Szóval, ha oda ellenállást raksz akkor az fűteni ( meg fogyasztani ) fog. És ennyi.

(#12853) nzozz: Nem akar ventilátort csak x terhelés nélkül nem indul el a tápja.

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#12855) szab.tam válasza nzozz (#12853) üzenetére


szab.tam
nagyúr

" de akármi más is, világítás, stb."

igen, csak ilyen szép általános tanácsot már kb. 1 tucatot kaptam, és több ígéretet, hogy "megcsinálom".
az egyik zen-em most megy a 3. konfigban. (a htpc-ben pl. nem indul egyik sem, abban így most egy seasonic x400 megy.

a kint lévő, lecücörgősebb, leggyengébb példánnyal most tesztelgenék, de az meg alig indul valamelyik lappal.

a különböző "nem indulásokból" kiindulva ez nem 10-20w-os kérdés, hanem inkább 50-80-(100?)...
azt sem tudom, mi a molex szabvány fogyasztási maximuma.
azt sem, ha pl. 2 db. 40-eset 2 külön molex "kanócra" kötök, az a táp "tövében" egybefut, és ártalmas, vagy eleve külön ágakra van öosztva. (ez mondjuk táp kérdés).

tehát innentől kezdve az, hogy mit és hová kössek, vagy forrasszak, nem igazán segítég, mert nem értek hozzá. csak a problémát tudom megfogalmazni, és kb. a megoldás irányát.

ha azt modnod, hogy faragjak egy hűtőt, megteszem, de ehhez csont hülye vagyok.

molex hátlapi kivezetésem és masszív kábeleim vannak, hogy szakszerűen kihozzam az eszközt a gépből. de mindenképpen kapcsolható kell, nem állandó fogyasztó...

nem élet-halál kérdés, de most már a végére szeretnék járni.

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#12856) Wind-Storm válasza nzozz (#12849) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Nem neked akartam, csak félrement...

(#12851) moha21

Eltévesztettem, kösz a javítást!
A mértékegységének a jele a W, így akartam biztos. :DDD
Fáradt vagyok... főleg ilyen szar meleg időben :(((

(#12857) andrade válasza szab.tam (#12855) üzenetére


andrade
senior tag

100 wattal úgy tudod legegyszerűbben leterhelni a tápot ha egy 12V 100W halogénizzót kötsz be csak az óriási fényt és hőt kell elviselni.Ennél egyszerűbb terhelést nem tudok. Itt csak az a kérdés az adott ág hány A-t bír el estleg kiseb wattszámú izzóval próbálkozni mert az említett izzó üzemben 8,5A-t teljesít de indulásnál akár 15-öt is.

[ Szerkesztve ]

(#12858) Bari válasza szab.tam (#12855) üzenetére


Bari
Modder

Ahogy andrade írta legegyszerűbb terhelés egy 12V-os nagy teljesítményű autó izzó.
Neked hozzá ez a késleltető áramkör lehet a megoldás, a tápfeszültség megjelenése után a beállított ideig még nem húz meg a relé. Az izzót, vagy nagy teljesítményű huzalellenállásokat vagy más terhelést pedig a relé bontó érintkezőire kell kötni. Egyedüli hátránya, hogy a relé a gép bekapcsolt állapotában állandóan meg van húzva (az időzítés letelte után), ez ugyan minimális terhelést jelent, főleg a "100W"-os izzóhoz képest, de olyan relét kell választani, ami bírja a hosszú idejű terhelést is, erről infó a relé adatlapján.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Bari

(#12859) szab.tam


szab.tam
nagyúr

én ezeket értem. de:
nem tudom a gépbe belecsavarni az izzót, még kalapáccsal sem. azt sem tudom, mit és hová kéne beforrasztani. és hogyan.

úgy érzem, az utolsó hsz-omból lejött, hogy nem a tucat mellé gyűjtöm a 2. 12-es csoport általános tanácsot.

nem akarok semmiféle lámpát. :N

még 1x leírom. (lasan, hogy értsétek: nem-lesz-gáz-ár-e-me-lés...) :DDD

tehát: molexre dugható, kapcsolvóval ellátott fogyasztó. pl. egy ellenállás(?) :F
de hiába írjátok le, hogy mit forrasszak és hová.
de ezt is pontosan írtam a (#12841)-ben...

látom már, hogy ez itt is túl egyszerű lenne. inkább gyártanátok rá egy nyákon egy külön eletronikát, amin természetesen egy lámpa világítana, időzzített kikapcsolással...
:U :DDD

(#12860) moha21 :R
1. igen, ezzel a hsz-sal első körben, még tavaly találkoztam. de sokat akkor sem tudtam vele kezdeni....
2. na, látom vágod, mit szeretnék.... :C :))

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#12860) moha21 válasza szab.tam (#12855) üzenetére


moha21
addikt

[link]

(#12859) szab.tam: Nem kell lámpa és hatalmas terhelés sem.

Egy sima ellenállás forrasztva esetleg egy billenőkapcsolóval postaáron megoldható. Pár száz Ft.

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#12861) szab.tam válasza moha21 (#12860) üzenetére


szab.tam
nagyúr

szerk idő.... :((

csak valami pesti komára gondoltam, hogy azt mondja nekem: "kisfiam, húzzál le a lomex-be gyufáér', ebből a kapcsolóból vegyél 2-t, abból az ellenállásból is 2-t, nekem 2 citromos sört. na jó, 4-et, mert 2 fogysztót csinálok. és gyere fel fél 6-ra.... és út közben kukázz 2 molex dugót, vagy hozz 2 molex/sata tápátalakítót, amiből megcsinálom."

valami ilyenre gondoltam. :U :))

mé gmidnig nem tudom, mi a molex szabvány. de gondolom az 50w belefér. és abból csinálni 2-t. ha véletlenül kevés lenne, akkor 2 ilyen eszközt dugok rá...

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#12862) moha21 válasza szab.tam (#12861) üzenetére


moha21
addikt

50w lazán belefér. Ha jól emlékszem 9 A a max. meg kell nézni majd. :-)

Sajnos nem vagyok Pesten amúgy szívesen segítenék ki is próbálhatnád a forrasztást. :DD

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#12863) andrade válasza moha21 (#12860) üzenetére


andrade
senior tag

Arra azért kíváncsi lennék hogy egy sima ellenállás hogy teljesít akár 100 akár 50wattot anélkül hogy jelentős hőt ne termelne?

(#12864) moha21 válasza andrade (#12863) üzenetére


moha21
addikt

Ki mondta, hogy nem termel hőt? Az ellenállás mást nem is csinál csak hőt termel..... Egyéb sületlenség? Vagy csak teleszarod hülyeségekkel az összes topic-ot?

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#12865) andrade válasza moha21 (#12864) üzenetére


andrade
senior tag

Osztán mér sületlenség az hogy a melegedés is egy probléma amire figyelni kell?

(#12866) szab.tam válasza andrade (#12863) üzenetére


szab.tam
nagyúr

n+1 * leírtam, hogy csak az indításhoz kell, utána lekapcsolom. kb. 5 mp. se...

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#12867) mmdms válasza nzozz (#12849) üzenetére


mmdms
addikt

Ezt eddig tudtam,de akkor a folyamatos maximális terhelhetőséget hogy kapom meg?

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#12868) bencze


bencze
senior tag

Sziasztok,

Van egy cm stacker 831 házam amiben most cseréltem alaplapot. A gondom az, hogy a pwr led dugasza 3-as ahol a 2 szélsőben van kébel, az alaplapon pedig 2 pines a csatlakozó (tehát nincs középen 'üres'). így nem megy.
Ok hogy esztétikai dolog de idegesítő, mert a gép tetején gyakorlatilag az egész power gomb kéken világítani szokott amikor megy a gép, kicsit ki van húzva az asztal alól mert ott van 2 usb is amit szoktam használni. Na most, hogy nem megy azt sem tudom, működik-e a gép, fülelnem kell.
Ilyesmit hogyan szokás 'megjavítani'? Nem vagyok nagy szerelő. :) Levágom a 3-as csatlakozót és 2-est teszek rá? Vannak ilyen dugaszok amibe bele lehet valahogy tenni könnyen a kábel végét? Elvileg elér ha picit lerövidítem de nemtom...
szóval volt-e valaklinek ilyen problémája és hogyan oldotta meg?

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#12869) nzozz válasza mmdms (#12867) üzenetére


nzozz
aktív tag

Megnézed az adatai közt, a táp oldalán? Ilyenre gondolok. Vagy már megint félreértek valamit? :DDD

(#12870) andrade válasza bencze (#12868) üzenetére


andrade
senior tag

A vezetéken levő csatlakozó hüvelyt ki lehet venni óvatosan a 3 as házból és ha van kettes abba át lehet tenni.A lapos műanyag háznál lehet láni a hüvely rözítő oldalát amit kicsit befelé kell nyomni akkor kihúzható a hüvely a vezetékkel.Visszatevésnél a rögzítőfület kicsit ki kel emelni hogy visszanyomásnál bekattanjon.De ha nem teszel kettős házat rá a két hüvelyt egyenként is rá lehet tenni a két tűre csak szoruljon kicsit rajta.Ugyis kell fordítani ha nem világítana a LED.

(#12871) renatinyo válasza Wind-Storm (#12825) üzenetére


renatinyo
csendes tag

természetesen minden bevan dugva:)

R

(#12872) Buster17


Buster17
addikt

Hali!

Szeretnék venni neonokat a gépbe de ahogy nézem az árakat 1db 30cm-es 800ft ért van de van olyan amiben 2 neoncső van és az 2500 ft.

szvsz érdemes 2db 1db-os kitet venni, mert akkor sokkal olcsóbban kijövök. vagy mi a különbség a másik között ami drágább és 2db cső van egy kitben. :F

Még valami, lila, piros, zöld színek közül melyik a legerősebb?

(#12873) Sokee


Sokee
aktív tag

Feszültséget szeretnék emelni, mert bios átírással valamiért nem működik a fesz emelés :( A képek amiket linkeltem egyébként egy 100Kohm-os potméter bekötése amivel lehet szabályozni a feszt, csak nemtudom pontosan a képről mi-mit jelent, mit hova kössek, melyik a test stb gondoltam aki bennevan az elektronikában tudna válaszolni a feltett kérdésemre :D

[ Szerkesztve ]

(#12874) oroszbence válasza Buster17 (#12872) üzenetére


oroszbence
tag

Hali

Miért pont neon ?

Van led szalag is

(#12875) Buster17 válasza oroszbence (#12874) üzenetére


Buster17
addikt

Milyen az a led szalag?

(#12876) andrade válasza Buster17 (#12875) üzenetére


andrade
senior tag

Sorba vannak kötve LED-ek műanyag burkolatban.

(#12877) Lompos48 válasza Buster17 (#12875) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Például ilyenek.

(#12878) Buster17 válasza andrade (#12876) üzenetére


Buster17
addikt

És az miben jobb mint a neon?

(#12879) Lompos48 válasza Buster17 (#12878) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Nem kell hozzá nagyobb feszültség, meghajtható a PC 12V-járól. Talán olcsóbb is. Könnyebb kezelni... Vagy fordítva: miben jobb a neon a LEDeknél?

[ Szerkesztve ]

(#12880) tDr1v3r


tDr1v3r
veterán

Van közöttetek olyan, aki már csinált az alaplapjára "védőt"? Tudjátok, olyat mint ami a Sabertooth lapokon van alapban... úgy néz ki hogy a sötét nyákos Asrockomat egy kék Gigabyte lap fogja váltani, ami meg ugye nem dukál a Fractal Design házam színvilágához...

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#12881) bencze válasza andrade (#12870) üzenetére


bencze
senior tag

Az egyik tényleg mozgott, lötyögött picit, nem úgy tűnt, hogy kijön de nem néztem meg eléggé. Olyan apró, meg a földön nem látni jól.
Köszi, megnézem figyelmesen, biztosan sikerül. Középen is 'lyuk' van, elvileg belemehet.

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#12882) ZetorGumi válasza tDr1v3r (#12880) üzenetére


ZetorGumi
addikt

Plexilap, meg barkácstapéta. pl Fekete.

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#12883) speed3456


speed3456
aktív tag

Sziasztok! Nem tudtam melyik fórumba forduljak a kérdésemmel, de úgy gondolom itt helyén van :D

Van egy fujitsu siemens amilo pa 1538 laptopja egy ismerősömnek. Na már most ez híres arról, hogy túlmelegszik és leolvad a gpu. Ezt kellene megelőzni ezért kicsit jobban szemügyre vettem az alját és azt láttam hogy a ventilátor fölött a hely ahol a levegőt szívná le van takarva gyárilag de a helye meg van. a jobb oldalon látható
Ezért a véleményeteket kérném hogy javulna e a hűtés ha eltávolítom azt a kis takaró "lemezt" (mert valami vékony cuccal ragasztották le már majdnem papír).

[ Szerkesztve ]

PS 1-2-3-4-5, PSP, PS Vita :) PS ID: speed3456789

(#12884) PHM válasza speed3456 (#12883) üzenetére


PHM
addikt

Ha alatta rács és porszűrő van, szerintem nyugodtan távolítsd el a takarót.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#12885) tDr1v3r válasza ZetorGumi (#12882) üzenetére


tDr1v3r
veterán

És, lehet hibaforrás belőle ha rajta van az alaplapon? Úgy értem, hogy pl. a kondik kipukkadnának, vagy ilyenek... tehát hogy a szellőzés problémás lenne-e.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#12886) speed3456 válasza PHM (#12884) üzenetére


speed3456
aktív tag

Nem nincs alatta semmi, egyből jön a venti.

PS 1-2-3-4-5, PSP, PS Vita :) PS ID: speed3456789

(#12887) ZetorGumi válasza tDr1v3r (#12885) üzenetére


ZetorGumi
addikt

Nem nagyon lehet belőle gond. Vagyis nem hallottam még róla, hogy lett volna.

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#12888) oroszbence


oroszbence
tag

És sokkal szebb a ledek fénye mint a neoné

(#12889) Wind-Storm válasza oroszbence (#12888) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Dehogy szebb (mi egyáltalán a szép, mi az, hogy a fény szép?!?!), más, kész.
Illetve a CCFL-lel ellentétben, (hiába hidegkatód, minimálisan melegszik). Ellenben ezek a LED-ek egyáltalán nem melegszenek szinte.

(#12890) Lompos48 válasza Wind-Storm (#12889) üzenetére


Lompos48
nagyúr

...hiába hidegkatód, minimálisan melegszik...

Persze, hogy melegszik. A rajta eső feszültséget megszorzod az átfolyó árammal és ott a melegedés. Csak a katód nincs fűtve, ami még plusz hő lenne.

Ellenben ezek a LED-ek egyáltalán nem melegszenek szinte.

Most egyáltalán vagy szinte? :D
Minden melegszik, ha az említett szorzás elvégezhető és egyik szorzó sem nulla.

(#12891) szab.tam


szab.tam
nagyúr

ez nagyon erőltetetten elektronikai kérdés, meg modding, de ti it olyan okosak vagyoltok... :DDD

pesten tudtok-e valami kis alu eloxáló üzemet, ahová ha bemegyek 5 centi hosszú, mart alurudakkal, (80db.), nem rúgnak is, és emberi áron színesre eloxálják.

:R

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#12892) Wind-Storm válasza Lompos48 (#12890) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Most egyáltalán vagy szinte? :D

Ebben a karácsonyfa kategóriában tudtommal nem érzékelhető kézzel. Így akartam érteni...

[ Szerkesztve ]

(#12893) Lompos48 válasza Wind-Storm (#12892) üzenetére


Lompos48
nagyúr

ok :R Csak azért kötök bele néha, hátha máskor elkerülhetőek lesznek a pontatlan fogalmazások.

(#12894) Wind-Storm válasza Lompos48 (#12893) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Nem baj, már az elején sejtettem, hogy ezt abban a pillanatban nem fogom tudni leírni beleköthetetlenül.. :DDD

(#12895) kmisi99


kmisi99
addikt

Vettem 1m es led szalagot hogy tudom a gépre kötni? Melyik 2db molexre kell kötni? Illetve van itt ilyen +/- pólus? Mert találtam egy régi molex ventit aminek a kábele pont jó csak nem tudom melyik kábelt hova.
Itt van hogy mire gondolok. A ventibe vezető kábelt vágnám le és arról üzemeltetném
[link]

[ Szerkesztve ]

(#12896) kmisi99 válasza kmisi99 (#12895) üzenetére


kmisi99
addikt

Közbe utána nézegettem akkor úgy kell bekötni hogy a ledszalag + oldalát a molex sárga kábelére a ledszalag - ágát meg a molex fekete ágára kötöm és ennyi?

(#12897) moha21 válasza kmisi99 (#12896) üzenetére


moha21
addikt

ha 12V-os a szalag akkkor igen.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#12898) kmisi99 válasza moha21 (#12897) üzenetére


kmisi99
addikt

Közben nem tudtam várni és kipróbáltam úgy volt ahogy leírtam. Szép fénye van. Már csak azt kell eldönteni hogy azt az 1m ert hány darabra vágjam és hova ragasszam fel? Ötletek tanácsok hogy hogy lenne a legszebb?

(#12899) andrade válasza kmisi99 (#12896) üzenetére


andrade
senior tag

Annak meg kell lennie hogy az adott LED-eknek mennyi az üzemi feszültsége ugyanis van egy nyitófeszültsége ahol gyengén világít az üzemin meg normál fényerővel. Ha 2V az üzemi fesz akkor 6db LED kapcsolható sorba a 12V-ra ennél többet párhuzamosítással lehet működtetni.

(#12900) kmisi99 válasza andrade (#12899) üzenetére


kmisi99
addikt

Ez led szalag 12v on üzemel nem kell semmi se közvetlenül mehet rá a 12V a tápról és 3 ledenként darabolható a szalag és azokra is ugyan úgy mehet a 12V.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.