Hirdetés
- sziku69: Szólánc.
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Sub-ZeRo: Euro Truck Simulator 2 & American Truck Simulator 1 (esetleg 2 majd, ha lesz) :)
- GoodSpeed: Márkaváltás sok-sok év után
- sh4d0w: Kalózkodás. Kalózkodás?
- V.Milán: Lapdiffúzor nyomáseloszlása: gondoltad volna?
- bambano: Bambanő háza tája
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
-
LOGOUT
Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.
Új hozzászólás Aktív témák
-
sb
veterán
válasz
Pista0001
#62025
üzenetére
Ram tuningnál alapból szerintem az IF-et is utána húzza egy adott frekiig, most fejből meg nem mondom melyik Ryzen szériánál milyen freki felett kezd el visszaváltani, de addig húzza fentebb. Ha auton vannak a feszek akkor azokat is tovább tolja automatikusan.
Szóval pl. asszem egy 5600X default: IF: 1600MHz, ram: 3200Mhz. Ramokat 3600-ra rakva pedig az IF 1800-ra emelkedik és ehhez sokszor a SoC feszt is fentebb tolja úgy is ha máshoz nem nyúl az ember.Amúgy meg helyzetfüggő a dolog, ahogy írod. A nagyobb ATX tápoknak azért eléggé beesik a hatásfoka 10-20W-nál, hiába Gold, semmit nem mond alatta sajnos, de abban igazad van, hogy mivel nem tudjuk általában, ez panelnél sem egzakt, hogy mennyivel lesz jobb.
A többit meg általánosságban írtam, én sem használok most több kijelzőt, de a kolléga írta, hogy neki lesz. Az instant bukó - ill. inkább úgy fogalmazok, hogy egy olyan faktor ami miatt abból a szempontból kell megvizsgálni a konfigot.
Dvga fogyasztásban Computerbase-en érdemes szétnézni.
Ott mérnek 60 helyett 144Hz-en, Youtube videót, több kijelzőt és ablakmozgatást(!) is. Felismerve, hogy ezek elég sokat számíthatnak. Ezek vagy direkt, vagy bug formájában 10+ éve megvannak egyik-másik gyártónál/driverben.
Emlékszem, hogy talán Radeon 4850 idejében írogattam itt a fórumon, hogy több monitornál ablakmozgatásra tizedmásodperces ütemben oda-vissza állítgatja a gpu+vram órajelét 2D és 3D órajelek között. Fogyasztás +50W, közben pedig remeg a kép mint az állat, mintha épp elromlana. talán onnan indult az az AMD "megoldás", hogy több kijelzőnél a vram frekit fixen maxra állítják.
Úgy nem volt képremegés és csak +20-30W.
4K60p viszont alap felállásnak számít, arra nem kell semmi extra.
Új hozzászólás Aktív témák
- Milyen videókártyát?
- Bemutatkozott a Poco X7 és X7 Pro
- Kínai és egyéb olcsó órák topikja
- Amazfit Active 2 NFC - jó kör
- The Game Awards 2025 - Íme a jelöltek listája
- Assetto Corsa Rally
- Kerékpárosok, bringások ide!
- Samsung Galaxy S23 Ultra - non plus ultra
- Androidos tablet topic
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- További aktív témák...
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest

Úgy nem volt képremegés és csak +20-30W. 
