- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Gurulunk, WAZE?!
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- sziku69: Szólánc.
- Imilenni: Egy kis depi, remélem elfér itt :) 2#
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- GoodSpeed: Samsung 980 PRO 1TB M.2 (MZ-V8P1T0BW) vs Samsung 990 PRO 2TB M.2 (MZ-V9P2T0BW)
- Magga: PLEX: multimédia az egész lakásban
- Parci: Milyen mosógépet vegyek?
-
LOGOUT
Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Osibaa
senior tag
válasz
user137 #2748 üzenetére
Amúgy nemtom mi ez a nagy felhajtás az alumínium körül. Évekig volt full alu LC10-em, 8 kg volt üresen, beépítve alig bírtam el.
Semmi különbséget nem éreztem amiatt, hogy alumínium (a tömegén kívül), se szerelésben, se hűtésben, közben az ára 30k volt táp nélkül. Egy Chieftec lemez házat például sokkal többre értékelek, ott minden passzol, minden rendesen rögzítve van, semmi nem zörög és fele annyiba kerül. Kár, hogy a csifi egyetlen házzal nevezett be a mini-ITX mezőnybe; ugyanez a Cooler Master, annak is egy béna kinézetű, hangos tápos háza van és ennyi.
Pedig nem olyan bonyolult szerintem, hogy mit akar a nép, mire használunk ITX-et:
- HTPC / netPC: egy HDD, egy ODD, egy halk hűtő a chipset környékén és passzív táp - ilyenek vannak
- NAS: 4 HDD, hűtés a lemezeknél és egy 100W-os táp - kínálat 1 db Lian-Li? külföldön van még a Chenbro és Fractal Design megoldása, kb. ennyi. Itt van pl. a Plextor NAS háza, ezt is gyártja valaki, miért nem árulják üresen?
- gamer ház mini-PC építőknek: egy HDD, egy ODD, normál slot a vidikártyának, hűtés a lemezeknél, hűtés a procinál, 300W-os táp - kínálat 1 db Codegen, 2 db Silverstone, csáAztán lehet ezeket variálni, jobb hűtés, nagyobb táp, több lemez, dupla slot a vidikártyának, stb, de hogy az alap igényekre sincs kínálat, azt nem értem meg.
Új hozzászólás Aktív témák
- Gigabyte Z690 Aorus elite ddr4. aqua gari 2026.07.23ig
- Asus P8H61-M LX R2.0 LGA 1155 alaplap, + Quad Core i5-2500 CPU
- Gigabyte GA-MA770-UD3 rev: 2.0 AMD AM3 alaplap + Phenom II X4 Black Edition 955 proci
- 27% számlával! MSI MAG Z590 TOMAHAWK WIFI Alaplap
- Crucial RAM 64GB Kit (2x32GB) DDR5 5600MHz INGYEN FOXPOST
- HIBÁTLAN iPhone 15 Pro 128GB Blue Titanium -1 ÉV GARANCIA -Kártyafüggetlen, MS3225
- Apple iPhone 8 64GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- HIBÁTLAN iPhone 13 mini 128GB Green -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3336
- Telefon Felvásárlás!! iPhone 14/iPhone 14 Plus/iPhone 14 Pro/iPhone 14 Pro Max
- Motorola Moto G54 Power 5G 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest