- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- aquark: RETRO: Idén lesz 30 éves az első full 3D-s játék!
- mefistofeles: Az elhízás nem akaratgyengeség! 2 Ahogy én csinálom.......
- hcl: Eszelős szívatás : kijelzőtükrözés 2026
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- Geri Bátyó: Agglegénykonyha 13 – Néhány egyszerű, de finom étel
- bambano: Bambanő háza tája
- MasterDeeJay: RAM gondolatok: Mennyi a minimum? DDR3 is jó?
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
-
LOGOUT
Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.
Új hozzászólás Aktív témák
-
glocker
tag
Sziasztok!
Eredetileg egy Zotac gépet nézegettem, de közben bele botlottam ebbe: E350M1
Nagyon tetszik a dolog, de sajnos még elég tájékozatlan vagyok ezért előre is elnézést kérek a béna kérdésekért...

Az igény:
Szeretnék egy (nagyon)csendes, alacsony fogyasztású, (szinte)állandóan működő letöltő gépet ami otthoni fájl szerverként is üzemelne. Előfordulhat, hogy néha elé is ülnék, internet böngészés, youtube bámulás és hasonló bonyolult feladatok várhatók, néha Excel, Word (de régi verziót használok, mert tökéletesen elég, komolyabb gépem is van, ott fut ami kell)... ezen a gépen jellemzően a letöltés és a letöltött / tárolt tartalmak megosztása menne más otthoni gépek számára, később esetleg (qrva)okosTV-ről is elérném a tartalmakat
(de ez még a távoli jövő ködébe vész, egyáltalán nincs napirenden, csak mint lehetséges szempont talán már most is figyelembe vehető...)Egyáltalán nem játszom... (na jó, néha sakkozom online a kurnik-on, de ez biztos nem fogja megfektetni)

Elvileg bármilyen oprendszer lehet rajta, de Win8-ban gondolkodom...
Jó lenne minél kisebb és elfogadhatóan kinéző ház, hátha látható helyen lesz (ami egyáltalán nem biztos, de ki tudja, a Zotac-ok pl. jól néznek ki...)
És persze ha lehet ne kerüljön (túl)sokba

2GB RAM-al és 7200rpm-es 2.5"-os HDD-vel képzelem el, optikai eszköz nem szükséges...
Kérdések:
- amit az igényben írtam ahhoz egy ilyen E350M1 cucc az túlzás, kevés, pont jó?!
- milyen házat és tápot javasoltok?
- van bármilyen ötletetek / javaslatotok? mire érdemes figyelni?!
- számítástechnikus vagyok, de ezen a téren teljesen nulla
- vegyek inkább egy egyszerű Zotac ZBox ID31 (ezt kínálja most nekem egy fórumtárs, de ez ugye használt és nem garanciális, bár az ára némi alkudozás után baráti...)Elnézést, hogy tájékozatlan vagyok, a hozzászólásokat előre is köszönöm

Új hozzászólás Aktív témák
- Beleremegett Hollywood Brad Pitt és Tom Cruise AI harcába
- ASUS routerek
- Kertészet, mezőgazdaság topik
- Azonnali informatikai kérdések órája
- Intel Core i7-5xxx "Haswell-E/EP" és i7-6xxx "Broadwell-E/EP" (LGA2011-v3)
- Proxmox VE
- Samsung Galaxy Felhasználók OFF topicja
- Milyen autót vegyek?
- Jogász topik
- Haditechnika, harcászat
- További aktív témák...
- SK Hynix Ram DDR5 5600 MT/s 2x8 GB
- Patriot Viper Xtreme 5 RGB 32GB (2X16GB) 8000 CL38 DDR5
- Új, bontatlan Kingston FURY 32GB (2x16GB) DDR5 6000MHz CL30 Beast RGB XMP/EXPO - 10 év garival!
- 27% - Crucial PRO 64GB (2x32GB) DDR4 3200MHz CP32G4DFRA32A Memoria!
- Crucial 2x8GB 2400MHz DDR4 kit / Beszámítás OK!
- Lenovo L13 Core I3-10110U / 8GB DDR4 / LAPTOP 2
- BESZÁMÍTÁS! HP Elitedesk 800 G4 SFF számítógép - i5 8500 16GB DDR4 256GB SSD Intel UHD 630 250W W11
- Xiaomi Redmi 15 / 6/128GB / Kártyafüggetlen / 12Hó Garancia
- BESZÁMÍTÁS! GIGABYTE A520M R5 5500 16GB DDR4 512GB SSD GTX 1070 8GB Zalman T3 Plus DeepCool 400W
- HP ZBook Studio G8 i7 32GB RAM 1TB SSD RTX A3000/Garancia
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest

(de ez még a távoli jövő ködébe vész, egyáltalán nincs napirenden, csak mint lehetséges szempont talán már most is figyelembe vehető...)


