Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6901) peppe79 válasza mikrofon (#6899) üzenetére


peppe79
senior tag

Köszi! Igen, a fő szempont tulajdonképpen az lenne, hogy egy kisebb tavaszi szellő ne borítsa fel az állványt. Az általad említett Manfrotto állványok kiemelt középoszloppal 131 illetve 143 cm közötti magasságúak. Nekem ennek majdnem a fele magasság is elegendő. Írtam is, hogy akár 70-100 cm közötti magasság is elég, cserébe legyen könnyű. Akár egy ilyen is megfelel, csak ne essen darabjaira...

(#6902) Allien válasza peppe79 (#6901) üzenetére


Allien
veterán

Akkor vedd meg azt. Nem fog az szét esni... :DDD

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#6903) TripleB


TripleB
senior tag

Sziasztok!

Egy milc-hez szeretnék állványt vásárolni. (Én hülye eladtam anno a fancier állványomat a dslr gép után) Egy jó ár/értékűt keresnék gömbfejjel.
Ezt néztem most ki.
Van esetleg ennél olcsóbb, de hasonló tudású állvány?

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#6904) Viperator válasza TripleB (#6903) üzenetére


Viperator
őstag

Jó árban van, mehet.

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#6905) sony309 válasza sony309 (#6882) üzenetére


sony309
őstag

"Köszönöm" a választ!

S3x, hifi & rock and roll

(#6906) TripleB válasza Viperator (#6904) üzenetére


TripleB
senior tag

Behúztam, már itt is van nálam. Remélem be fog válni.

@sony309

Ha linkkel együtt posztolsz, akkor szerintem segítőkészebbek az emberek. :)

[ Szerkesztve ]

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#6907) Viperator válasza sony309 (#6905) üzenetére


Viperator
őstag

Szia. Azért nem ír senki, mert nagyon olcsó cuccot senki nem vesz, szél esetén sem lesz biztonságos az állvány tartása. Vegyél normálisat. Lásd az előző hozzászóló linkje (és jó árban van).

[ Szerkesztve ]

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#6908) mikrofon válasza Viperator (#6907) üzenetére


mikrofon
addikt

+1

(#6909) peppe79


peppe79
senior tag

Végül egy Cullmann NEOMAX állványt vettem. Tulajdonképpen a NEOMAX 220 is teljesítette volna az elvárásaim, de inkább engedtem a súlyból (a nehezebb felé), és a széria legmagasabbját választottam: a NEOMAX 260-at.
Baromi jó kis utazó állvány, még elfogadható súllyal (680g), és nagyon picire összecsukható mérettel.

(#6910) tvamos válasza peppe79 (#6909) üzenetére


tvamos
nagyúr

Gratulalok! Sok szerencset hozza! Es persze jo fenyeket! (Bar... ha jok lennenek, minek az allvany?!.. :B )

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#6911) looser


looser
addikt

Sziasztok!

Használ valaki Jackal Dora V1 állványt? Árban és súlyban pont megfelelne.

Üdv :R

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#6912) Viperator válasza looser (#6911) üzenetére


Viperator
őstag

Arról nem írtál, hogy mit teszel rá... mert van súlya ám :K

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#6913) Viperator válasza TripleB (#6906) üzenetére


Viperator
őstag

Na, hogy tetszik az állvány?

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#6914) looser válasza Viperator (#6912) üzenetére


looser
addikt

Csak egy D7200-ast, egyelőre 50-es fix-el vagy 18-140 stock obival :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#6915) mazsi70 válasza looser (#6914) üzenetére


mazsi70
senior tag

Inkább

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#6916) Allien válasza mazsi70 (#6915) üzenetére


Allien
veterán

AZért írhatna már valaki, aki vett ilyet, mi a tapasztalata. :DDD mondjuk, engem csak a súlya zavar,
1606 gramm. De, akinek van ilyenje, egy kérdésem lenne! A monopod részből kellene tovább gondolnom, egy mini 3 ágú tartót szeretnék alá rakni, de ehhez leszedhetőnek kellene lennie a gumi bakknak az alján.
Ilyet szeretnék alá rakni:

Hogy ilyen legyen:

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#6917) looser válasza mazsi70 (#6915) üzenetére


looser
addikt

Árban a duplája :-( Mondjuk tegnap egy kölcsön Hama-val fényképeztem, elég gyatra szerkezet, de nem vészes. Egy kérdés: ezek el tudnak nyelni valamennyi rázkódást? Amikor hídon állítottam fel, a forgalom eléggé beremegtette. Ha ezt ki lehet küszöbölni dupla pénzért, akkor megéri :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#6918) Viperator válasza looser (#6917) üzenetére


Viperator
őstag

Ez még tűrhető, vannak ennél drágábbak...

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#6919) mazsi70 válasza looser (#6917) üzenetére


mazsi70
senior tag

Amikor hídon állítottam fel, a forgalom eléggé beremegtette.

Az már inkább az 50ezer feletti kategória . Tapasztalatból mondom .

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#6920) peppe79


peppe79
senior tag

A kollégám megirigyelte tőlem a Neomax 260-as állványt, de ettől egy picit olcsóbbat keresett. A 220Voltnál kinézett magának egy egész barátságos árú Rollei Compact Traveler Star S3 Plust, csak épp a gömbfejjel nem volt kibékülve. Végül egy König PRO22 lett a befutó. 11 ezer forintot szerintem simán megér, már a többi, hasonló árfekvésű állványhoz képest.

Én meg azon gondolkodom, hogy a Neomax 260 állványomon lecserélném a gyorscseretalpat egy olcsóbb, Arca-Swiss rendszerűre.

(#6921) b.vr


b.vr
őstag

Sziasztok!
Kézipoggyászos kérdésem lenne, most feladott poggyász nélkül repülnék. Aki próbálta már, mi a helyzet a mini állvánnyal? (tehát még egy kis méretű utazóállvánnyal sem próbálkoznék, csak egy ilyennel: Manfrotto Pixi
Nyilván lehet belekötni hogy ütésre alkalmas, kérdés hogy aki ténylegesen próbált ilyet, átengedtéka biztonsági ellenőrzésen?

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#6922) Viperator válasza b.vr (#6921) üzenetére


Viperator
őstag

Szerintem utastérbe nem fogják engedni, csak csomagtérbe. De ekkoránál nem tudom, úgyis mindenképpen átmegy a fémdetektoron... De az a kérdés, hogy ekkorát átengednek-e vagy nem.

[ Szerkesztve ]

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#6923) MR_Joe


MR_Joe
aktív tag

Üdv Hölgyek és Urak!

Állvány témában kutakodom. Találtam egy Rollei C5i állványt, ami magasságra és teherbírásra is megfelelő lenne. Kérdés mennyire ajánlott, strapabíró/stabil eszköz? Canon DSLR alá lenne, egyelőre legfeljebb egy 300-as tamron obival. Vélemény?
:R

Gigabyte aktív vízhűtéses processzor - ez azthiszem mindent visz :D

(#6924) mazsi70 válasza MR_Joe (#6923) üzenetére


mazsi70
senior tag

Ha ,nem akarsz erős szélben fotózni ,akkor nyugodtan vedd meg .

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#6925) fireman123 válasza MR_Joe (#6923) üzenetére


fireman123
őstag

Itt most éppen jóárasítva van :)

(#6926) MR_Joe válasza fireman123 (#6925) üzenetére


MR_Joe
aktív tag

Igenigen. Nagyon jó az ára, ezért szúrtam ki :)

Gigabyte aktív vízhűtéses processzor - ez azthiszem mindent visz :D

(#6927) mazsi70 válasza fireman123 (#6925) üzenetére


mazsi70
senior tag

Én is ott vettem .

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#6928) tvamos válasza fireman123 (#6925) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ha nem lenne mar meg a karbon allvanyom, ezt vennem inkabb...

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#6929) MR_Joe válasza tvamos (#6928) üzenetére


MR_Joe
aktív tag

Én megrendeltem. Már nincs visszaút :D

Gigabyte aktív vízhűtéses processzor - ez azthiszem mindent visz :D

(#6930) TripleB válasza Viperator (#6913) üzenetére


TripleB
senior tag

Szia!

Egyelőre még nem használtam. Mínőségre jónak tűnik. A milc biztos nem fogja a terhelési határait feszegetni... :)

[ Szerkesztve ]

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#6931) rekid válasza b.vr (#6921) üzenetére


rekid
addikt

Az utazó állvány is felmegy az utastérbe.. nekem semmit nem szóltak se a vanguard veo2-re... se a pixire...

Gyáva népnek nincs hazája!

(#6932) MR_Joe válasza MR_Joe (#6929) üzenetére


MR_Joe
aktív tag

Na kipróbálgattam (Rollei C5i).

Jól variálható, sokrétű állvány. A gyorstalp nekem olykor kilazul, de lehet csak nem tépem meg eléggé a csavart :) Viszont a talp csavarja a fejen számomra hülye helyen van, valahogy kényelmetlen. A gömbfej egész jól használható, finom mozgású.
Relatív stabil állvány, igaz csak kitobival használtam eddig a gépet, ezt bőven kiszolgálja. Nem hasonlítanám egy komolyabb manfrottohoz, de az ára is töredéke :) Egy tizenXezres hama állványhoz szintén nem hasonlítanám, mert ég és föld! Nem bántam meg a vásárlást!

Köszi a segítséget srácok!

Gigabyte aktív vízhűtéses processzor - ez azthiszem mindent visz :D

(#6933) bbsofficial


bbsofficial
tag

Sziasztok,

teljesen hülye vagyok állványok területén, igazából csak városban szeretném évi 1-2x használni a kis 200d-mmel kit-obival.

[link] Egy ilyet pénzkidobás lenne megvenni? Egy lélegzetvétel is bemozdítja?

köszi

(#6934) rekid válasza bbsofficial (#6933) üzenetére


rekid
addikt

Menj el egy Media marktba nézd meg a hama variánsát és döntsd el akarsz e vele foglalkozni. (Amúgy az ilyen konstrukció a felejtsd el kategória de évi 1-2 alakalommal könnyű súllyal akár beleférhet. )

Gyáva népnek nincs hazája!

(#6935) peppe79 válasza bbsofficial (#6933) üzenetére


peppe79
senior tag

Ez valójában egy Weifeng állvány. Itthon is kapsz kb. 3 ezer forint körül hasonlót.
Ha nagyon olcsót keresel, én a König kifutó modelleit javaslom, abból is a PRO22 és PRO23 modelleket. Bár úgy látom, hogy a PRO22 sajnos már nincs 50%-os akcióban, 22 ezret pedig nem ér.
Viszont a PRO23 még akciós. 10 ezret simán megér. A teljes magassága 145 cm, de az utolsó szegmenst érdemes visszatolni, úgy stabilabban tart.

[ Szerkesztve ]

(#6936) Allien válasza bbsofficial (#6933) üzenetére


Allien
veterán

Nekem egy hasonló cuccom van, Slik SDV-20. Pentax K200D-met szolgálta.Ahogy peppe79 írta, totál kihúzva necces volt, a középső oszlop stabilitása nem megfelelő, kicsit elmozog, billeg. A lábak viszont stabilak voltak, ergo, lentebb tolva, kb a feléig már megfelelő volt. :K
Ma már nem vennék ilyet, főleg, mert ez inkább "videós" állvány, de az a König tényleg jól néz ki. :K

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#6937) peppe79 válasza Allien (#6936) üzenetére


peppe79
senior tag

Nem pont ide vág, de hátha valakit érdekel: a Vanguard Adaptor 45 hátizsák egész jó áron kapható most az Edigitalnál. Könnyű, nagyon jól variálható az elrendezése, és akár még a Neomax 260-as mini állványomat is elnyeli az alsó rekesz (bár, alapból rögzíthető a külső részre is). Egy olyan univerzális táskát kerestem, ami mindent elnyel, akár még a videokamerát, az állványt, és az objektíveket is (dupla Oly kit, Helios + Hexanon obik); vagy ha épp bringázni megyek a picivel, akkor a könnyű dupla kit mellé legyen hely a bébitápnak, pelenkának, popsikrémnek, minden egyébnek. :)
Picit féltem tőle, mert eddig csak fotós válltáskáim voltak, meg hagyományos túratáskáim, azokból viszont ezer féle. Meg nekem pillanatnyilag MILC-em van, ez a hátizsák pedig elsősorban nagyobb, tükörreflexes gépeknek lett kialakítva. De sikerült szépen elrendeznem a belsejét. Ja: és baromi jól megoldották a géphez való hozzáférést. Maximálisan elégedett vagyok vele.

(#6938) looser válasza peppe79 (#6937) üzenetére


looser
addikt

Ez szuper, köszi! :R

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#6939) Allien válasza peppe79 (#6937) üzenetére


Allien
veterán

Upsz. Tényleg jó áron van...
Nekem kínai cuccom van, meg egy Kata-m, de a Kata nem jó igaziból, mert csak vállpántos "táska". Kaden K1 meg kicsi, egy gép obival, és a másik rekesz meg egy obi, vagy vaku, és csá...

De, ez a Vanguard, ez tetszene. Főleg, mert rendeltem egy tripodot, az 40cm össze csukva... :DDD Csak, a nyominger Kínai még nem adta fel. DHL-l jönne. Remélem, hamar ide ér, mert szükségem lenne rá már áprilisban... :B

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#6940) looser válasza Allien (#6939) üzenetére


looser
addikt

Megkérdezhetem, hogy teljesen kihúzva mekkora a tripod, amit rendeltél?

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#6941) Allien válasza looser (#6940) üzenetére


Allien
veterán

Innorel RT40C típus, 164cm-re írják. De monopodként 171. Kíváncsian várom. :B :DDD
De vissza vonom a nyomingert, mégis feladták, csak csúsztak vele pár napot... :B Asszem, ma reggel adhatták fel.

[ Szerkesztve ]

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#6942) Allien válasza peppe79 (#6937) üzenetére


Allien
veterán

No, én is megvettem akkcijósan... Most nézem, már 29.900-ra írja az árat! Mondjuk, akciós volt a nagy tesója is. :B De, jó lesz ez is, ennyit megér tutira. :R

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#6943) looser válasza Allien (#6941) üzenetére


looser
addikt

Az remek, ha jól látom úgy 25-35e Ft között van? Én is hetek óta nézegettem tripodot, végül egy Cullmann Nanomax 460-at vettem a jó review-k és elfogadható ár miatt. Az Ediginél volt róla rossz vélemény, de még nem mentem vele ki, így otthon próbálgatva elég stabilnak tűnik. A 10 év gari sem rossz. Van belőle egy 460M típus, ha jól látom, ott kivehető a középső tengely és monopodként is használható (más különbséget nem fedeztem fel), de nekem ez elég, a 19e Ft-os ár meg szuper :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#6944) Allien válasza looser (#6943) üzenetére


Allien
veterán

Innorel RT40C konkrétan 103,82 dolcsi. Ebben minden benne van... De, kérdéses, hogyan tudják teljesíteni a szállítási időt, amit, ha jól látom, 9-18 napra írnak. :O Azért választottam ezt a márkát, mert ehhez kapható a monopod részhez egy plusz stabilizáló láb. Igaz, nem azzal vettem meg, azt majd külön, de ez mellékes. Eredetileg nem a 40C-t néztem ki, hanem a 70C-t, de az jelenleg húzós volt árban nekem.
Az itt ajánlgatott Rolei C5 valahogy nem tetszett, és nem csak a színe. ;] Igaz, árban az is remek választás, főleg, mert amazon.de-ről se olcsóbb, mint az alzas verzió. De, mégis, jobban tetszene a C6i verzió carbonos változatban. Csakhogy, az már dupla annyi, mint a c5i... :DDD
Na mindegy. Nagyon várom a Innorel-t, mert záros határidőn belül meg kellene érkeznie. :(( Persze, a követési szám még nincs regisztrálva a dhl-nél... :W

[ Szerkesztve ]

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#6945) looser válasza Allien (#6944) üzenetére


looser
addikt

Igen, látom, Alin nagyon jó árban van (Gearbesten majdnem 2x annyi) és a terhelhetősége, ha igaz, akkor az fenomenális. Még egy babaülőke is mehet a tetejére :-)) Nagyon jó álványnak tűnik. Én sajnos nem merek Kínából drágább dolgokat rendelni. Na, gratu hozzá, biztosan megérkezik!

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#6946) peppe79 válasza looser (#6943) üzenetére


peppe79
senior tag

Videózásra is használod? Ha igen, akkor mennyire finoman mozog a fej? Nem akad?

(#6947) fireman123 válasza looser (#6943) üzenetére


fireman123
őstag

Nekem a Cullmann Nanomax 460 3 éve megvan, nem volt vele gond (mondjuk nem is sokat használtam :D ), de nyilván nem versenyezhet 80e ft állványokkal, ...emlékeim szerint kb. ennyiért vettem akciósan én is mint most az edigis ár, mondjuk komolyabb táskát adhattak volna hozzá. Ami jár vele arra varrattam a feleségemmel egy karabineres állítható pántot (most hogy nézem egy régi asus laptoptáska vállpántját :DDD )

[ Szerkesztve ]

(#6948) zsoltzsolt


zsoltzsolt
addikt

Nikon P900-hozmilyen monopodot javasolnátok20 ezer alatt?

(#6949) Allien válasza looser (#6945) üzenetére


Allien
veterán

Azért, vannak kétségeim a 12kg azért túlzásnak hat, a hasonló termékekhez képest... :DDD

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#6950) looser


looser
addikt

peppe79: nem, videózni nem szoktam és még nem voltam kint vele, tegnap is nyolcig dolgoztam, de vasárnap lesz időm, megnézem mit tud videóban :-) Amennyit itthon tekergettem, elég finom volt a mozgása.

fireman123: na, szuper, örülök neki :-) 30e-ért nem hiszem, hogy megvettem volna, de 170cm-es a teljes magasság és így is elég stabilnak tűnik. Sohasem volt állványom (kompakt és bridge gépeim voltak, a dslr csak kicsit több, mint egy éve van meg), így pl. nagyon tetszett az a dolog, hogy a talpon végén lévő gumilában ha teljesen betekerem, akkor előbújuk a hegyes rész, ami talajon adhat stabilitást, míg a gumitalp keményebb felületen. A hidas rázkódást is megnézem majd valami hosszú expós éjszakai városi teszttel :-D

Allien: nem tudom, milyen szinten fogod használni, de ha a felét tudja, akkor azért gond nem lehet :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.