Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7451) rekid válasza BoscoD55 (#7450) üzenetére


rekid
addikt

Az elsőhöz marketplacen keress erre: "Manfrotto Element állvány / Traveller Tripod" 40K

A manfi befree advanced meg egy olyan állvány amivel nem nyúlsz mellé van róla egy rakás teszt youtubeon is.

Gyáva népnek nincs hazája!

(#7452) BoscoD55 válasza rekid (#7451) üzenetére


BoscoD55
tag

Köszi a kutatómunkát! Mind a két eladót felkerestem még aznap, de már elkeltek az állványok.

Véletlen rábukkantam egy Sirui T-2004 állványra E-20 fejjel, és meg kell mondjam, hogy maximálisan elégedett vagyok vele. Igen, kicsit nehéz, mert 2kg, a hétvégén közel 25km-t túráztunk a fotózás mellett, és nem igazán terhelt meg.

Így, már tényleg csak egy minden igényt kielégítő hátizsák kell, dehát az egy teljesen másik történet. Rettenetesen sok közül lehet választani, addig meg még elvagyok a 3in1 Manfrottommal.

(#7453) peppe79 válasza BoscoD55 (#7452) üzenetére


peppe79
senior tag

Vanguard hátizsákokat néha egész jó áron el lehet csípni, pl. az Edigitalnál, Mall-nál.

(#7454) jaszy91


jaszy91
aktív tag

Sziasztok,

Fotopro állványokkal van valakinek tapasztalata esetleg?
Ezt a típust néztem jelenleg [link], nem tűnik rossznak a paraméterek alapján.

AMD Ryzen 9 5900x - MSI RTX 4070 Super Gaming X Slim - Kingston Fury 2*16GB 3600Mhz - Seasonix GX750 - Samsung 970 EVO Plus 256GB/1TB - Asus GT501 - Dell S2522HG // iPhone 15 128GB Blue

(#7455) tvamos válasza jaszy91 (#7454) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ez nem ugyan az, mint a ROLLEI C5I? Nagyon hasonlitanak egymasra...

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#7456) jaszy91 válasza tvamos (#7455) üzenetére


jaszy91
aktív tag

Elvileg igen, a gömbfej az ugyanaz tutira.

AMD Ryzen 9 5900x - MSI RTX 4070 Super Gaming X Slim - Kingston Fury 2*16GB 3600Mhz - Seasonix GX750 - Samsung 970 EVO Plus 256GB/1TB - Asus GT501 - Dell S2522HG // iPhone 15 128GB Blue

(#7457) zsoltzsolt válasza tvamos (#7455) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Mintha emlékeim szerint a két cég ugyanaz lenne. A Rollei Fotopro néven is ad ki termékeket.

(#7458) Allien válasza Mihama Rabbi (#7427) üzenetére


Allien
veterán

Nekem az Innorel 40C-m van! Itt a fórumban írtam annó, 2019 márciusában. Azóta van meg. Ritkán használom, évente párszor csak. Közben a fotós felszerelésem is változott, Pentax-ról Panasonic-ra. Lett egy 100-300mm optikám, és bizony, semmi problémám nincsen az állvánnyal eddig! :C Kb 40cm a hossza összecsukva, a súlya se vészes. Én kellemesen csalódtam benne, annak ellenére, hogy kínai! Aki Innorel-t nézegeti, annak javaslom, hogy nézze meg példul az Amazon.de-n is! [link] Igaz, innen 250 ojró, de nincs áfa, és gyorsan itt van (kb 1 hét)! N44-s fejjel, ami minőségibb fej, mint az "eredeti".
Ráadásul, aliexpress-n spanyol :Y raktárból is van RT75C with N36 fejjel 200 dolcsi alatt!!! N44-s fejjel 200 dodót ír (kuponnal számolja), és az űberkhirály 3.. verzió meg a
85C szintén N44-s fejjel!!!
Aki magas, annak példul látszólag kifejezetten jó választás lehet az Innorel RT85C, mert 184cm magas a max mérete, és az már pont jó lehet! 50cm össze csukva, majdnem 2,5 kiló, de elvileg 25kg-t bír. Monopodként meg 193cm! Én most shimán bevállalnám a 75C-t, habár, ugye a 40c-t alig több, mint 100 dollcsi felett vettem. :K

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#7459) Allien


Allien
veterán

De, akkor már én is kérdeznék! A gömbfejem szeretném kukázni, mert szar. Nem az én világom. Benro GD3WH a kiszemelt, de itthon vicc ára van. Aliexpressről 110 dolcsi. Még ha áfázzák, akkor is vagy 15-20 ezerrel olcsóbb! Azért tetszene, mert fogaskerekes megoldásával nagyon apró állítás is könnyen végezhető. A másik kiszemelt, a Manfrotto Befree 3 dimenziós Live fluid fej, ami azért tetszene, mert fluid, és videózásnál ez előny lenne (ergo, egy fej, és nem kellene plusz videós fej, elvileg). De, nem vili, hogy a manfrotto cuccok azok kompatibilisek a szokásos állvány csatlakozásokkal? Azaz 1/4, vagy 3/8-s csavar csatlakozásúak, azaz minden más állvánnyal is kompatibilisek? :B

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#7460) winhate


winhate
őstag

ManFrotto Element Mii

+1

Zseniális cucc ! Csak ajánlani tudom!

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#7461) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Erről mi a vélemény? :R
Hohem iSteady X Black

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#7462) makoss válasza makoss (#7461) üzenetére


makoss
addikt

erre valaki? :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#7463) vihartigris válasza makoss (#7462) üzenetére


vihartigris
őstag

Vélhetően azért nem kaptál választ, mert nincs gyakorlati tapasztalat a fórumozók körében.

bármi reciproka a semmi

(#7464) zsoltzsolt válasza makoss (#7461) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

(#7465) Allien válasza makoss (#7461) üzenetére


Allien
veterán

Nekem istedy 3-m van, nem goproval. Illetve, egy Moza Mini-S is. A Moza összecsukható, tetszik, de még se használom. Mivel, csak a telóra jó, adapterrel a DJI Osmo action kamerát már nem képes megtartani. Az istedy 3 viszont gond nélkül megtartja, de az meg ugye akció kamerás, nem telós...
A Moza viszont jól működött a telóval, párszor használtam vele, és arra jó, hogy stabil legyen a videó. De ugye, erre találták ki. :DDD

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#7466) makoss válasza Allien (#7465) üzenetére


makoss
addikt

A Hohem az árával hívta rám a figyelmet, de nem ismerem :(

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#7467) Lassú Víz válasza makoss (#7466) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Ha biztosra akarsz menni dönts bevált ismert márkák mellett. Egyébként gondolom ezt is vissza lehet küldeni két héten belül, ha nem válik be.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#7468) Technoman


Technoman
őstag

Sziasztok!

Egy olcsó állványt keresnék 360-as gömbkamerához.
Kinéztem ezt a monopodot, amihez alulról, hogy legyen lába, egy már meglévő gorillapodot tennék.
Kérdésem -akinek van ilyen- kicsavarható-e az alsó tüske ill, ah igen az is szabványos 1/4"-os-e?
Thx

(#7469) Viperator válasza Technoman (#7468) üzenetére


Viperator
őstag

Szabadon hagyod állni (apró kislábakkal)?

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#7470) Byk01 válasza Technoman (#7468) üzenetére


Byk01
senior tag

Nekem csak hasonló volt, de azon úgy működött, hogy nem a tüske volt kitekerhető, hanem a műanyag/kemény gumi volt betekerhető, és akkor tűnt elő a tüske, ami egyébként fix volt. Csak azért osztottam meg ezt mégis, mert pont ugyanígy nézett ki, amikor nem a tüskére volt szükség.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#7471) Technoman válasza Byk01 (#7470) üzenetére


Technoman
őstag

:R

(#7472) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Van egy Vanguard Alta 235 AP típusú állványom, nem használtam már nyár óta, mikor elővettem azt az érdekes dolgot tapasztaltam, hogy az állvány tetején, mind a kettő lapos csavarhatóan rögzítős műanyag markolaton ragacsos bevonat képződött ami korábban nem volt :F
Senkinek nem adtam oda, mindig tiszta kézzel nyúlok a dolgaimhoz!
A markolatból jött ki az a ragacs vagy honnan?
A bevonat egyenletesen mindenhol jelen van a műanyag markolaton, máshol sehol az állványon.

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#7473) tvamos válasza makoss (#7472) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ez olyan gumis resz? Nem tisztitottad alkohol tartalmu szerrel?

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#7474) andrasferenc válasza makoss (#7472) üzenetére


andrasferenc
tag

Sajnos egyes gumiszerű, csúszásgátló bevonatok, mint ami az állványon lehet, megtalálhatók egyes háztartási eszközökön, készülékeken is, idővel megfolyósodnak.
Egyedüli megoldás, ha ettől a ragacstól megszabadulsz. Én a deneturált szesszel átitatott vattakoronggal történő átdörzsölésével levakartam. Kicsit hosszadalmas munka lesz. Csak is szabadban szabad elvégezni a tűzveszély miatt.

[ Szerkesztve ]

(#7475) makoss válasza tvamos (#7473) üzenetére


makoss
addikt

Ez a lapos műanyag rész ragacsos csak: [link]
A gumis rész tiszta.

#7474 andrasferenc : Köszi, megnézem :R

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#7476) andrasferenc válasza makoss (#7475) üzenetére


andrasferenc
tag

Lehet, nagyon praktikus egy csúszásgátló bevonat, de olyan anyagból, amely nem folyósodik el. Vakartam már le például testszőrzetvágóról, de sorolhatnám.
Egyik ismerősöm egy "márkás", nem használt késkészletnél tapasztalta ugyan ezt.
Nekem az egyik cipzáros pulóverem front oldala volt mattosítva, amely el kezdett ragadni.

(#7477) peppe79 válasza makoss (#7475) üzenetére


peppe79
senior tag

Nem csak az állványokkal van ez így. A kerékpár kormány markolatok puha bevonatos része is ilyen, markolatváltós bringához alig lehet kapni normálisat. De lehetne említeni a szerszámgépek, joystick-ok stb- csúszásgátlós bevonatát is. Én magam, jobban örülnék, ha maradnának az olcsó PVC mellett, még ha az csúszik is.

(#7478) tvamos válasza makoss (#7475) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ja. Ez ilyen. IPA-val lejon rola a bevonat. Vagy, megprobalod teniszuto bandazsszalaggal betekerni, en volt, amin ezt alkalmaztam. Franko lett.

(#7477) peppe79
Ne legyen mar PVC! Az VESZELYES! :Y Legyen gumis, csak jo anyagbol. Erdekes, hogy a Makita furon nem lesz ilyen nyalkas.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#7479) andrasferenc válasza tvamos (#7478) üzenetére


andrasferenc
tag

Mi lenne az "IPA"?

(#7480) tvamos válasza andrasferenc (#7479) üzenetére


tvamos
nagyúr

Izopropilalkohol

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#7481) andrasferenc válasza tvamos (#7480) üzenetére


andrasferenc
tag

Ilyet hol lehet vásárolni? Mennyibe kerül? Amúgy az ilyet mire szoktak használni?

(#7482) Viperator válasza andrasferenc (#7479) üzenetére


Viperator
őstag

Íme... :D :P

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#7483) vihartigris válasza Viperator (#7482) üzenetére


vihartigris
őstag

:DDD :C

bármi reciproka a semmi

(#7484) tvamos válasza andrasferenc (#7481) üzenetére


tvamos
nagyúr

Pl: [link]

De gondolom, ha nemez a legközelebbi festék boltba, ott is lesz.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#7485) nikos21


nikos21
aktív tag

Sziasztok egy olyan kérdésem volna egy ManFrotto Element állvánnyal kapcsolatban, hogy "made in italia" vs "made in china" a chinai az copi? mert még nem láttam csak italia felírattal. Vagy az is eredeti? mivel már mindent ott gyártanak. :R

(#7486) peppe79 válasza nikos21 (#7485) üzenetére


peppe79
senior tag

A "hobby kategóriát" már régóta Kínában gyártják, profittal csak úgy éri meg.

(#7487) nikos21 válasza peppe79 (#7486) üzenetére


nikos21
aktív tag

Értem köszi :R

(#7488) kacsento1


kacsento1
senior tag

Sziasztok!

Jelenleg van egy Hama duo állványom, amit tizen pár éve kaptam ajándékba, de úgy érzem ideje lenne valami komolyabbra váltani. Jelenleg Sony a7iii vázam van 2 fix objektívvel (35+85mm), később esetleg egy Tamron 28-75 vagy 70-180 szóba jöhet még, szóval inkább az lenne a kiindulási alap súlyban. Tájfotózni szeretnék vele. A Vanguard 235AB helyett van jelenleg valami hasonlóan jó állvány hasonló áron? Ami még nagyon tetszik benne, hogy a középoszlop hajtogatható, ami nálam termékfotónál is jó szolgálatot tehet. Néztem a V2 ára kicsit elszállt már. 30e körül keresnék, de ha nagyon nem fog menni ennyiért, akkor kicsit feljebb tudok menni árban.
Vagy ha valaki megválna egy 235AB-től akkor érdekelne. :)

Köszönöm előre is

(#7489) Bullitz


Bullitz
aktív tag

Valakinek járt már ilyen esetleg járt a kezében? Egész jó áron van.

Alapból Sirui Traveler 7A-t néztem ki, de az 40e, ez meg 22e.. kb. 15 centiméter a maximális magasságbeli különbség.

HALA MADRID // 18' Auris HSD

(#7490) rekid válasza Bullitz (#7489) üzenetére


rekid
addikt

Én eddig egy ilyet láttam használat közben pár napig és teljesen rendben volt.

Gyáva népnek nincs hazája!

(#7491) jasonka


jasonka
aktív tag

Üdv ! Tanácsot szeretnék kérni : diákat digitalizálnék PC-re. Állványom (tripod) VAN 2 is, DSLR kamerám szintén 2 van, és 2 makroobjektív is akad. :D A diamásoló egy mini fénycsöves doboz VÍZSZINTES (sőt: enyhén lejt) - magától értetődően a kamerát is vizszintesen kéne állványra helyezni - csakhát az egykori "repro állványok" ideje lejárt - keresve sem találok használtat sem... :(
Kérdés : állványon, megfelelő teherbírású gimballal meg tudnám oldani, hogy a diakép és a kamera is párhuzamos síkban legyen, azaz a gépváz "lefelé nézzen"..? - avagy milyen más - lehetőleg "költségtakarékos" - megoldás jöhetne szóba ? Természetesen féltem a kamerákat és obikat, ezért valamilyen "rissz-rossz" (ingatag ) állványcsuklóban nem bízom - de talán egy gimbal megfelelne...
(Bocs, ha kissé túlmagyaráztam a dolgot...)

Hja kérem ! A Belváros !...

(#7492) yrkalla1


yrkalla1
csendes tag

Hello, Jackal PAL V1 állvány elbír egy Star Adventurer GTi mechanikát Skywatcher ED 80/600-as tubussal? Papír szerint igen, de kétségeim vannak. Állvány teherbírás 15kg, az impozáns, a fejegység kb 2.6kg + ellensúly, a GTi 5 kg-ot bír el, a 80/600-as tubus 3.1kb + 1kg a zenittükör+okulár vagy a DSL 0.6 kg. Ez így összerakható értelmesen?

(#7493) kacsento1


kacsento1
senior tag

Sziasztok! Még mindig állvány vásárlás előtt állok. Eddig k&f concept és hasonló állványokat nézegettem. Viszont hétvégén kicsit drágábban van a Manfrotto element traveller mii. Az lenne a kérdésem, hogy megéri a felárat egy Manfrotto állvány, vagy csak a márkát fizeted meg? És drágábban van a Befree Sony kompatibilis cseretalpal. Ez a cseretalp miatt lehet érdekes, de ennyit már nem szívesen adnék állványért. De ha valóban ér annyival többet, akkor elgondolkodnék rajta.

(#7494) thomasrc


thomasrc
tag

Sziasztok! Nem tudom mennyire aktív ez a topik, de szeretnék javaslatokat kérni, hátha valaki jár még errefelé.

Fotós állványt szeretnék vásárolni max. 30-32 ezer Ft.-ért. Akár használtan is.

Utazáshoz lenne használva, tehát nem ártana, ha összecsukva nem foglalna sok helyett, illetve a súlya is minél kevesebb lenne, bár nem tudom, hogy ezek mennyire reális elvárások ezért az összegért.

Ami viszont fontos lenne, hogy minél stabilabb felépítésű legyen és 150-160 cm magasságot tudjon.

Első körben a Manfrotto Compact Advanced-et néztem (használt), mert csábító a 3D fej, de olvasom, hogy sokan nem elégedett a fejjel. Az Advanced Action (új) a másik, de az gömbfejes és már videó alapján sem tetszik, mert ócskának hat.

Ezen kívül milyen márkákban, típusokban érdemes még gondolkodni, amik bevált, megbízható konstrukciók szoktak lenni?

(#7495) zsoltzsolt válasza thomasrc (#7494) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Vanguard

(#7496) thomasrc válasza zsoltzsolt (#7495) üzenetére


thomasrc
tag

Köszi, felírtam. :R

(#7497) peppe79 válasza thomasrc (#7494) üzenetére


peppe79
senior tag

A fizikát nehéz megerőszakolni. Kicsi-könnyű-stabil állvány nem létezik, legalább az egyik irányába kompromisszumot kell kötni. Mihez kell a 150-160 cm-es magasság?

(#7498) thomasrc válasza peppe79 (#7497) üzenetére


thomasrc
tag

Magas vagyok és így jön ki a szemmagasság. 150 cm elég lenne, de gondolom ha van benne tartalék, akkor stabilabb is lesz, hiszen nincsen koppig kihúzva.

Most éppen a Velbon Sherpa 200R és a Manfrotto BeFree Advanced tűnik befutónak sok utánaolvasás után. A Manfrotto sajnos jóval túl van a kereten, de az az első, amiről nem olvasok rossz véleményeket. A Velbon olcsó, de nagy összecsukva, nehezebb, viszont emiatt elvileg stabilabb is, ez csak emiatt jött képbe. Plusz tetszik a feje.

Most azt nem tudom eldönteni, hogy nekem kell-e a gömbfej. Nem túl macerás azzal minden lazításnál vízszintben tartani a gépet? :F

Egyébként a Vanguardot is nézegettem, de az olcsó állványaiknál panaszkodnak a középső oszlopra, a drágább változatokból pedig nem találok használtan szoba jöhetőt. A keretösszeg szerintem felment 40-45 ezerre, de ennyit csak tényleg normális állványra adnék ki...

(#7499) peppe79 válasza thomasrc (#7498) üzenetére


peppe79
senior tag

Háát, ami azt illeti, én sem vagyok egy alacsony növésű (189 cm), de nekem többnyire, bőven elég a Cullmann Neomax 260 adta, max. 130 cm-es magasság. Sőt, kirándulásokra mostanában a még kisebb, Neomax 220-ast viszem. Nem egy Gitzo ugyan, de a kis m4/3-os gépemet stabilan megtartja. És az a tény, hogy a Mandára cserélt fejjel, fél kg alatt van a súlya, és hogy 20 cm-re összecsukható, nekem többet nyom latban. Persze, ha gyakrabban használnék állványt, értelemszerűen nem ezeket választanám.

(#7500) tvamos válasza thomasrc (#7498) üzenetére


tvamos
nagyúr

Esetleg Cullmann Titan, vagy Magnesit hasznaltan (pl. az ebay-rol) van ilyesmi aron. (Ezek eleg robosztusak.)

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.