Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7401) vihartigris válasza -FreaK- (#7399) üzenetére


vihartigris
őstag

Régen a Manfrottók nem voltak Arca Swiss kompatibilisek.

bármi reciproka a semmi

(#7402) -FreaK- válasza vihartigris (#7401) üzenetére


-FreaK-
veterán

Most se írták ki, csak ahogy a képen látom úgy az, de szóljatok ha rosszul látom.

vagy itt még jobban látni:

[ Szerkesztve ]

(#7403) zsoltzsolt válasza -FreaK- (#7402) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

A leírás ezt tartalmazza :
"fej tartozéka egy kiváló minőségű techno polymer 200PL-PRO_LT cserelap, mely egyszerre könnyű és erős, és egyedülálló módon kompatibilis mind a Manfrotto RC2, mind az Arca-swiss szabványú fejekkel."

(#7404) -FreaK- válasza zsoltzsolt (#7403) üzenetére


-FreaK-
veterán

Köszi, így akkor tuti :) megrendeltem az előbb az Element MII-t.

(#7405) BEndre34


BEndre34
tag

Sziasztok!
Tegnap miközben rögzíteni akartam az álvány lábát, visszazárás közben tőből letört az a kis műanyag fül (lásd a képen). Ezt lehet pótólni valahogy? Gondolom a ragasztás és egyébb dolog nem működik azon a kis felületen (kb 3 cm x 1-1,5 mm). Próbáltam keresni csere alaktrészt a neten, de nem jártam sikerrel. Esetleg a gyátró (Hama) cseréli ezt ha elviszem nekeik? Bosszantó, mert 10e körül vettem év elején, de blokk már nincs meg. Kézi erővel most nem lehet fixálni azt a lábát az álványnak. :(
Előre is köszönöm a segítséget!!

(#7406) PETEE78


PETEE78
senior tag

sziasztok! samsung A71 telefonhoz szeretnék olyan állványt, amit a feleségem tudna úgy használni, hogy ül az ágy szélén, kb az álla alá beállítja a telefont, és veszi a horgolását, amit készít. milyen tripod állványt ajánlotok? keret 10-15 között volna, picit ez még flexi azért.
segítségeteket előre is köszönöm!

You are being revived

(#7407) Lassú Víz válasza PETEE78 (#7406) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Egy bármilyen állvány és hozzá egy univerzális telefon tartó, vagy egy másfajta tartó.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#7408) PETEE78 válasza Lassú Víz (#7407) üzenetére


PETEE78
senior tag

köszönöm a válaszod. Még annyi, hogy valami olyan állványra volna szükségünk, aminek a telefontartó része kitolható előre mint egy bot, mivel a saját horgolását szeretné venni videóra úgy, hogy a keze a telefon alatt van, ő meg a telefon képét nézve horgol. ilyen létezik?

You are being revived

(#7409) Lassú Víz válasza PETEE78 (#7408) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Létezik.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#7410) BEndre34 válasza BEndre34 (#7405) üzenetére


BEndre34
tag

Sziasztok!
A kép persze lemaradt :(

(#7411) PETEE78 válasza Lassú Víz (#7407) üzenetére


PETEE78
senior tag

Szuper! Köszi! A regi asztali lámpák voltak ilyenek :D
Köszi Peti

You are being revived

(#7412) Lassú Víz válasza BEndre34 (#7410) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Bosszantó, de a legjobb tanács, hogy engedd el. Úgy hívják, gazdasági totál kár. Többe kerülne a javítás, mint amennyit ér. Ezért nincs alkatrész, szerviz. Ha van (ismerősnél) 3D nyomtató, akkor lehet vele kísérletezni DIY alapon.

Vegyél egy másik eldobós állványt vagy több pénzért egy tartósat.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#7413) Bullitz


Bullitz
aktív tag

Sziasztok!

Sajnos szétesett a ZOMEI Q111-em kemény 1,5 év után.. mondjuk mit vártam 15 ezer forintért.. úgy hogy muszáj leszek venni egy másikat, de mivel most már egy A7III + Tamron 28-75 kombó lesz rajta, úgy vagyok vele hogy ideje feljebb lépni.

Az alábbiak közül van vmelyikkel tapasztalatotok? Mind a 4 szimpi, egyelőre nem tudok nagyon dönteni, minél magasabb annál kényelmesebb, de azért a legfontosabb most már az, hogy bírja a strapát.

[link] [link] [link] [link]

Ezek közül a 2 Fotopro akciós az emagnál, és ugyanannyi garit megadják szóval gondolom gyári beszerzés.

Bármilyen tanácsot egyéb állványt szívesen fogadok, a keret ez a 35-55e forint, ennél azért nem akarok többet rászánni EGYELŐRE.

HALA MADRID // 18' Auris HSD

(#7414) Mihama Rabbi


Mihama Rabbi
újonc

Sziasztok!

Állványt szeretnék vásárolni, ennek kiválasztásához kérném a segítségeteket. Állatok, elsősorban madarak távcsövön keresztül történő fotózásához szeretnék egy állványt. A fényképezőgép és a távcső már megvan, súlyuk az adapterrel és a gimbal fejjel együtt olyan 3,5 kg, ezt kellene stabilan tartania az állványnak. És tényleg stabilan, mert a felszerelés eredő fókusztávolsága elérheti a 3000 mm-t is. Ugyanakkor a cuccot jellemzően cipelni is kell, ha lehet, ne legyen túl nehéz. Nem kell magas állvány, tekintettel arra, hogy a távcsőbe 45 fokban, félig felülről néz be a fényképezőgép, és a kijelzőjét én is ilyen szögben nézném. A magasságom kb. 170 cm, ráadásul közelre nem jól látok. Szóval a lényeg, hogy szerintem 1 m magasság is elég volna a középső oszlop nélkül. (mert azt ugye a stabilitás érdekében ilyenkor nem javasolt kihúzni)

Árukeresőn a Manfrotto Befree Advancedet nézegettem 56 ezerért, de a következő napon már csak 68-ért lehetett volna megvenni, azt meg így első körben sokallom. Hátha csak a nevet, a PR-t fizetem meg, és kevésbé neves gyártótól megkapnám ugyanazt, vagy jobbat, olcsóbban.

Itt kellene a véleményetek, különösen, ha gyakorlati tapasztalatotok is van az állvány ilyen jellegú használatában.
Köszi előre is a segítségeteket!

(#7415) rekid válasza Mihama Rabbi (#7414) üzenetére


rekid
addikt

Ekkora súly ilyen fókusztávval remegés mentesen nagyon necces egy utazóállvánnyal. Max ha nem húzod ki az utolsó tagokat. (Mindenképpen kipróbálnám mielőtt megveszem az állványt.)
Amúgy maradnak a rendes állványok. Ha manfi minőséget akarsz picit olcsóbban akkor vanguard.
Ha súlyban sok akkor irány a karbon vonal viszont az biza combosabb mutatvány.

Gyáva népnek nincs hazája!

(#7416) Mihama Rabbi válasza rekid (#7415) üzenetére


Mihama Rabbi
újonc

Köszi a válaszodat. Eszerint szerencsém volt, hogy nem rendeltem meg azt az állványt. A Vanguard nekem is szimpi. Velbon, Benro esetleg? Szabad velük foglalkozni?

(#7417) rekid válasza Mihama Rabbi (#7416) üzenetére


rekid
addikt

Az ilyen középszárral összekötött kurblis Velbon csodákat nagyon nagy ívben kerüld..
Benroval nem sok tapasztalat van itthon.

Gyáva népnek nincs hazája!

(#7418) Viperator válasza Mihama Rabbi (#7414) üzenetére


Viperator
őstag

Jobban jársz, ha felteszed a természetfotó fórumban a kérdést, ott vannak olyan profik, akik válaszolni fognak neked, mint itt (ide nem nagyon járnak a komoly természetfotósok).

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#7419) tvamos válasza Mihama Rabbi (#7416) üzenetére


tvamos
nagyúr

3m-es fokusztavon, gombfejjel mar a celt sem fogod megtalalni. Nekem Skywatcher AZ-3 van, az egesz jo, de mivel hosszu es nehez, sosem viszem sehova.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#7420) Zola007


Zola007
veterán

4K videokamera alá lenne szükségem egy stabil állványra, rendszeres használatra
mondjuk 30e Ft alatt

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#7421) Mihama Rabbi


Mihama Rabbi
újonc

@rekid: Köszi, a Velbon csodákat nagy ívben elkerülöm.
@Viperator: Jó ötlet, nem is tudtam az említett fórumról. Állvánnyal kapcsolatos fórumot kerestem, úgy jutottam ide.
@tvamos: Teljesen igaz, próbáltam. Először vissza fogom állítani a távcsövet 20-szoros nagyításra, és ha megtaláltam a témát, akkor zoomolok rá jobban. Remélhetőleg eközben nem mozdul el a távcső. (vagy a madár) Egyébként - nem vicc - egyes távcsövekhez külön céltávcsövet is gyártanak.

(#7422) tvamos válasza Mihama Rabbi (#7421) üzenetére


tvamos
nagyúr

"egyes távcsövekhez külön céltávcsövet is gyártanak"
Na ja. Sot, minden csillagaszati tavcsore van valami, amivel celozz.

"Először vissza fogom állítani a távcsövet 20-szoros nagyításra, és ha megtaláltam a témát, akkor zoomolok rá jobban."
Jo modszer, en is hasznalom, (bar nincs ekkora atfogasm,) de nekem ez nem volt eleg. Nagyon nehez egy gombfejjel fuggolegest korigalni az nelkul, hogy elmenjen a vizszites beallitas. Szoval en ennek ellenere is 3D fejet ajanlanek, ha ilyen nagyitasban gondolkodol. De persze, nem akarok nagyon beleszolni... Az en tapasztalatom szerint olyan 800mm-ig eleg a gombfej is, folotte mar nem. Egy olcso kinai 3D fejem van, az felette is turheto, de nem art, ha nagyjabol ki tudod egyensulyozni rajta a gep+obi kombot. Nekem erre van egy 20cm-es arca talpam.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#7423) Mihama Rabbi válasza tvamos (#7422) üzenetére


Mihama Rabbi
újonc

"Szoval en ennek ellenere is 3D fejet ajanlanek, ha ilyen nagyitasban gondolkodol. De persze, nem akarok nagyon beleszolni..."
Igenis jó, hogy beleszólsz, minden vélemény érdekel. Én egy olcsó kínai gimbal fejet vettem, azzal képzelem el a dolgot. A disznóságok majd akkor derülnek ki, ha meglesz az állvány, és élesben is sikerül kipróbálni a dolgot. De ahhoz még szükségem lesz egy adapterre is, amivel a fényképezőgépemet a távcsőhöz tudom csatlakoztatni.

(#7424) tvamos válasza Mihama Rabbi (#7423) üzenetére


tvamos
nagyúr

"Én egy olcsó kínai gimbal fejet vettem, azzal képzelem el a dolgot."

Akkor az mar ki lesz probalva, remelem visszajossz, es elmondod, milyen.

A kollegamnak, ha jol emlekszem egy Cullman Mundom 525M allvanya van, arra szokta felrakni a Nikon D750-jet, egy Skywatcher 127/1500mm-es csovel. O igazabol a gombfejre panaszkodik, hiaba egyensulyozza ki, az elmaszik, de maga a 3 lab megbirja. Oke, ertem en, hogy nem akartal ennyit kolteni, de egy ilyen allvanynal olcsobban nem nagyon jossz ki, szerintem. Nem mondom, hogy csak-a-Cullman, ez csak egy pelda. Biztos jo a Manfrotto is, meg a tobbi.

Milyen tavcsorol van szo?

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#7425) Mihama Rabbi válasza tvamos (#7424) üzenetére


Mihama Rabbi
újonc

Cullmann Mundo 525M? Az még olcsónak számít azokhoz képest, amiket eddig nézegettem. Utánanézek a paramétereinek, és hogy miket írnak róla. A távcső [link] kínai, de nem a legolcsóbb. Illetve a legolcsóbb, ami már ED objektíves.

(#7426) oAcido


oAcido
aktív tag

Sziasztok!

Állvány vásárlás előtt állok. Kicsit visszanézegettem, a sokat ajánlott Vanguard Veo 235AB már nem kapható.

Amire használva lenne: tájfotók, családi fotók, csillag és tejútrendszer fotók telefonról és fényképezőről is.

A gép egy Canon EOS M50, egyelőre két objektívvel. Canon EF 50mm f/1.8 STM (plusz adapter), Canon EF-M 22mm f/2.0 STM. Később lenne még egy zoom objektív madár/hold fotozáshoz.

Kirándulásoknál is hordva lenne, ezért ezt a Vanguard-ot néztem.

Vanguard Veo 2S 235AB megéri az árát? Vagy esetleg a picit nagyobb 265AB megéri a 7-10 ezer felárat? Párom 165 centi magas, én 185 (mindketten használnánk).

Illetve 70 ezres árig van jobb alternatíva?

Válaszokat előre is köszönöm :R

(#7427) Mihama Rabbi válasza Mihama Rabbi (#7425) üzenetére


Mihama Rabbi
újonc

Végül ezt rendeltem: Innorel RT70C
Jóval izmosabbnak tűnik, mint a Cullmann Mundo, és a gömbfej is nagyobb rajta. A garancia meg kisebb. :( Van ugyan, csak messzire kellene küldeni a cuccot. Ha megérkezik, majd beszámolok róla, ha érdekel valakit. (Akit érdekel, jelezze!)

(#7428) vihartigris válasza Mihama Rabbi (#7427) üzenetére


vihartigris
őstag

Jöhet a beszámoló.

bármi reciproka a semmi

(#7429) Mihama Rabbi válasza vihartigris (#7428) üzenetére


Mihama Rabbi
újonc

Rendben. Sajnos vámeljárásra is számítani kell, így még jobban elhúzódhat a dolog. Úgy számoltam, 60 ezer körül lesz az állvány vámmal és áfával.

(#7430) rekid válasza oAcido (#7426) üzenetére


rekid
addikt

Én 190cm vagyok és utazásnál elvagyok a Vanguardddal. Az új verziója is tuti jó bár brutál ár lett. Manfiból olcsóbb alternatíva.

Gyáva népnek nincs hazája!

(#7431) mikrofon


mikrofon
addikt

Sziasztok,
Korábban ilyen állványom volt: Manfrotto Befree MKBFRLA4BK-BH Befree Advanced alu travel állvány csatos zár + gömbfej . Most újra szeretnék ilyen vagy ehhez hasonló állványt.
Mi most az ajánlott?
Lehet használt is....

(#7432) ReSeTer


ReSeTer
senior tag

Helló!

Van egy softboxom, amit szeretnék felrakni egy videós állványra.
A softbox spigot, az állvány meg a szokásos 3/8"? A lényeg, hogy kellene egy olcsó átalakító, vagy valami megoldás. Tudtok ajánlani valamit?
Ha venni kell valamit, akkor kizárólag az országban elérhető helyről veszek.

[ Szerkesztve ]

(#7433) Lassú Víz válasza ReSeTer (#7432) üzenetére


Lassú Víz
őstag

https://www.mikrosat.hu/shop_search.php?search=spigot Van itt mindenféle átalakító.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#7434) flash-


flash-
veterán

üdv
állvány vásárlását tervezem videókamerázáshoz.
jelenlegi egy ebay-os tizenezres wf 6662A-állványt használok, YunTeng YT-950 Fluid Drag-fejjel.(még ti ajánlottátok itt évekkel ezelőtt)
picit szeretnék feljebb lépni. ezzel a gömbfejjel az a gond hogy ha váltok poziciót tehát elforgatom és a szöget változtatom amig nem rögzítem a két tekerentyűt addig ugye egyből elmászik magától, és ameddig a tekerentyűt tekerem addig ugye beremeg a kamera
van e olyan állvány ami ahova forditom azonnal ott marad abban a pozicioban és nem kell külön tekerentyűkkel rögizteni vagy olyan a rögzítője hogy úgy lehet vele rögzíteni hogy ne remegjen bele a kép?
milyen állvány az ami már ilyen szintet képvisel? nyilván nem akarok nagyon elszállni árba tehát szempont lenne a jó ár érték arány

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#7435) ReSeTer


ReSeTer
senior tag

Helló!

Úgy döntöttem, hogy egy lámpaállványt vásárolok. Spigot csatlakozással ellátott softbox-ot szeretnék rárakni, és szeretném, hogy legalább fejmagasságban legyen vele a világítás.
Nem kell semmi extra, csak olcsó legyen.
Nagyon nagy a szórás, több tízezer forintért is árulnak, amit kész rablásnak tartok.
Hol érdemes nézni ezeket, hogy ne húzzanak le feleslegesen márkanévvel?

(#7436) Feenyx


Feenyx
aktív tag

Sziasztok,

Szeretnék egy állványt vásárolni Canon m50-es gépemhez. Leginkább éjszakai tájkép fotózáshoz lenne szükségem rá, hogy hosszabb záridőt használhassak.

Próbáltam nézegetni, hogy milyet lenne érdemes venni, de szeretném inkább kikérni a tapasztalatotokat. Így látatlanba utána olvasva egy Manfrotto compact advancedre gondoltam elsősorban. Árban is kb ez lenne amit kiadnék érte, így hobbi szinten. Mit gondoltok róla? Ennyi pénzért ez még jó lehet? Vagy esetleg lenne más alternatíva?

Előre is köszi a válaszotokat!

(#7437) jaszy91


jaszy91
aktív tag

Sziasztok,

Tanácsot szeretnék kérni állvánnyal kapcsolatban. Ki hitte volna, mi? :D

Szóval már kb. az összes elérhető állványt megnéztem, de nem találtam olyat, ami utazáshoz való, könnyű, viszonylag kicsire összecsukható, és ezek mellett az én magasságomhoz (195 cm) is kényelmesen passzol.

Amit találtam és tetszene is: [link]
Csak hát a maximális magassága az 165 cm.

Valakinek valami ötlete esetleg, hogy mi az ami a 195 cm-es magasságomhoz rendesen kihúzható és nem kell meggörbülni? Árban nincs elképzelésem, mert ha látom az adott eszközön, hogy ez a best, akkor megveszem, mert az az ára és kész.
Egy Sony Milc-et kellene elbírnia + az OBI.

Igazából nem tudom, hogy van valami íratlan szabály az ember magassága és az állvány maximális magasságát illetően, mint a kerékpároknál.

Előre is köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

AMD Ryzen 9 5900x - MSI RTX 4070 Super Gaming X Slim - Kingston Fury 2*16GB 3600Mhz - Seasonix GX750 - Samsung 970 EVO Plus 256GB/1TB - Asus GT501 - Dell S2522HG // iPhone 15 128GB Blue

(#7438) tvamos válasza jaszy91 (#7437) üzenetére


tvamos
nagyúr

Most nem talalom hirtelen, de Peturnak van valahol egy nagyon jo allvanyos videoja, meg lehet talalni nala. (Ha megtalalom, atkuldom.)

En azt javasolnam, ha hallgatsz ram, hogy nezz meg par videot, hogy kell hasznalni a tripodot, gondold vegig mit, es hogyan fotozol, vagy szeretnel fotozni. Ugy sokkal konnyebb lenne segiteni.

Ja, es megvalami. Az is fontos lenne, hogy milyen objektiveket akasz hasznalni. Nem mindegy, hogy egy 35mm-essel tajfotozol, vagy egy 150-600-zal madaraszkodsz. Persze, ha igy irod, hogy OBI, akkor az gondolom a kit objektiv, de nem biztos...

Bocs, hogy nem segitettem elore, hanem inkabb hatra!

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#7439) peppe79 válasza jaszy91 (#7437) üzenetére


peppe79
senior tag

Az én magasságom 190cm, és simán el vagyok például a 70cm-re nyitható, 400 grammos állványommal is. :) Szóval, ahogy tvamos is írta, nagyon nem mindegy, mit fotóznál, és milyen obival.

(#7440) jaszy91 válasza tvamos (#7438) üzenetére


jaszy91
aktív tag

Szuper, megnézem a videókat, köszönöm!

Sony A6400-as váz és az obit tekintve, jelenleg egy 18-135mm és egy 35mm-es van, de később szeretnék egy 50 és 85mm-es obit is. Ezek nem nehezek egyáltalán.

Amire az állvány kellene, az a multiexpo, valamint a hosszú záridős képek miatt.

@pepe79
Rendben, köszönöm, mindenképpen még gyűjtök információkat ezzel kapcsolatban. :)

[ Szerkesztve ]

AMD Ryzen 9 5900x - MSI RTX 4070 Super Gaming X Slim - Kingston Fury 2*16GB 3600Mhz - Seasonix GX750 - Samsung 970 EVO Plus 256GB/1TB - Asus GT501 - Dell S2522HG // iPhone 15 128GB Blue

(#7441) BoscoD55


BoscoD55
tag

Jó látni, hogy nem csak én szenvedek állvány témában. Bár, ahogy nézem te már legalább le tudtad szűkíteni pár darabra a listád. Én teljesen elvesztem a különböző fejek, és állványok kavalkádjában..

(#7442) tvamos válasza jaszy91 (#7440) üzenetére


tvamos
nagyúr

Erre mind a kettore valami stabil allvany kene szerintem.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#7443) jaszy91 válasza tvamos (#7442) üzenetére


jaszy91
aktív tag

Így van, mindenképpen Manfrotto lesz, csak még a típus kérdéses. :)

AMD Ryzen 9 5900x - MSI RTX 4070 Super Gaming X Slim - Kingston Fury 2*16GB 3600Mhz - Seasonix GX750 - Samsung 970 EVO Plus 256GB/1TB - Asus GT501 - Dell S2522HG // iPhone 15 128GB Blue

(#7444) BoscoD55


BoscoD55
tag

Erről kérhetnék valami véleményt? A neten nem sokat találtam róla, az is német :D

[link]

Igazából az szimpatikus, hogy elég masszívnak néz ki, az viszont nem, hogy monopodként is lehet használni. Általában óckodom az ilyen 2 in 1 jellegű dolgoktól.

(#7445) tvamos válasza BoscoD55 (#7444) üzenetére


tvamos
nagyúr

Jo kis stabil allvany a Magnesit. Ugy emlekszem, hogy szerencsesebb orszagokban van ra 10 ev garancia. Addig lesz hozza alkatresz is. Annyi kellemetlenseg van ezekkel az allvanyokkal, hogy labnak a mechanizmusa karbantartast igenyel. A tekeros labut csak tisztitani kell.

(#7443) jaszy91
Azt nem irtam, hogy Manfrotto kell legyen. (En nem vagyok oda erte annyira.)

Kollegamnak ez van: Sirui T-2005X + G-20X. Franko ez is, persze vannak korlatai. (Ez egy olcso allvany.) De vannak popec Benro-k is, esetleg Cullmann. (En magamnak valoszinu egy Cullmann-t valasztanek most, a 10 ev garancia miatt. Sajnos ez Magyarorszagon nem ervenyes.)

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#7446) Lassú Víz válasza BoscoD55 (#7444) üzenetére


Lassú Víz
őstag

2,4 kg elég sok. Hiába előnyösek a tulajdonságai, ha utána nem viszed magaddal.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#7447) rekid


rekid
addikt

- Manfrotto Element MII (vagy esetleg bee free széria)
- Vanguard VEO 2S 235AB (vagy ennek a régebbi verziói )

Utazáshoz mindenképp gömbfej, főleg ha nem épület vagy enteriőr fotózás a cél.

Én a Vanguard VEO 235AB-t használom, szeretem nagyon. (Bár most a Vanguardoknak nagyon elszállt az ára, olcsobb volt mint a manfi) 190 centivel simán tudom használni. Én is tartottam a görnyedéstől de egyáltalán nem gond, na meg a d750-nek kihajtható a kijelzője így meg pláne nem. d750 + Tami 17-35 gond nélkül. A tami 35-150-el már karcolja a gömbfej határait.

Gyáva népnek nincs hazája!

(#7448) BoscoD55 válasza Lassú Víz (#7446) üzenetére


BoscoD55
tag

Jogos a 2.4 kg, de megmondom oszinten, ilyen jo arban nem talaltam mas olyan tripodot, ami ennyire jo lenne. Penteken megyek Budapestre par dologert, es mindenkeppen venni akarok egy allvanyt is, mert hetvegen mar mennek vele fotozni.

@tvamos

WD40? :D

(#7449) rekid válasza BoscoD55 (#7448) üzenetére


rekid
addikt

Azt azért érdemes megfontolni, hogy nem utazóállványt hátizsákon huzamosabb ideig hordozni nem fogsz, akármennyire is jó árban volt.
Ha az utazás azt jelenti, hogy beülsz a kocsiba majd a helyszínen kiszállsz és max gyalogolsz pár száz métert akkor ok.
Továbbá, ahogy írtam, ha nem épület fotózni mész ez a fej hátrány lesz mintsem előny. (Tudom mert van ilyenem is.)

itt van ez vagy ez

Gyáva népnek nincs hazája!

(#7450) BoscoD55 válasza rekid (#7449) üzenetére


BoscoD55
tag

Értem már mit mondasz, bocsi, biztos a meleg teszi. Az utazás annyit tesz igen, hogy akár km-eket is gyalogolni az egész felszereléssel. Eddig egy nagyon régi Velbonom volt, aminek semmi súlya, cserébe nem is tart meg egy bridge gépnél többet. Aztán ahhoz képest egy D7200 + 300mm f4 az elég sok.

A második linken lévő az elég jónak néz ki, az még visítva ugyan, de belefér. Az első link sajnos nem jön be.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.