Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7151) koxkids válasza kovsol (#7149) üzenetére


koxkids
őstag

Elsőre most ezt néztem ki [link] Jó választás?
Gondolom akkor ehhez is jó az említett PD plate.

(#7152) Lassú Víz válasza koxkids (#7151) üzenetére


Lassú Víz
őstag

PD honlapról: "It'll even fit in Arca tripods, too."

Nekem ilyen van szénszálasban. Szerintem teljesen jól használható, bár elég nagy az átmérője összecsukva. A monopoddá alakítás felejtős. Túl alacsony a végeredmény. Ha kell a talaj közeli látószög, akkor arra nem alkalmas. Kell mellé egy babzsák vagy Pixi Evo. Még így is olcsóbb mint pl. a Beefree GT XPRO :)

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#7153) Bicskás válasza Bicskás (#7139) üzenetére


Bicskás
tag

Hálásan köszönöm a segítséget kedves topiklakók. :R

(#7154) Lassú Víz válasza Bicskás (#7153) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Lehet megsértődni, de ha visszaolvasol láthatod, hogy 20-25 ezerért a 130-140 cm magas utazóállványok vannak. 180 cm magas tripoddal a topik 99%-a nem találkozott (én sem). Te meg jössz a lehetetlen elvárásaiddal, 2,1 fokos látószögű távcsövet stabilan megtartani 180 cm magasan 15000 Ft-ért, és mi vagyunk a hülyék, hogy nem soroljuk a megoldást.

Végül, de nem utolsó sorban, ez nem egy gyártó vagy kereskedés fizetett helpdesk szolgáltatása, amivel szemben elvárásaid lehetnek, hanem egy fórum időnként betérő önkéntesekkel. Legközelebb ha nem reagálnak a kérdésedre, a cinikus megköszönés helyett inkább szállj magadba és vizsgáld felül a kérdésed!

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#7155) tvamos válasza Bicskás (#7153) üzenetére


tvamos
nagyúr

Bocs, a lőtérnél elvesztettem a fonalat!

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#7156) koxkids válasza Lassú Víz (#7152) üzenetére


koxkids
őstag

Köszi! :)
A Manfrotto kínálata elég durva :D Ez a bőség zavara..60-70k-s kategóriában mi a bestbuy? Vagy érdemesebb hozzátenni és a GT XPRO-t venni?

(#7157) Lassú Víz válasza koxkids (#7156) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Erre akkor is lehetetlen lenne válaszolni, ha egy tesztelő vagy egy lelkes bolti eladó lennék. :D
A saját szempontjaim szerint nem éri meg a GT XPRO az element traveller ellenében a közel dupla árat mert: nekem a 8 kg is épp elég, nem hiányzik a +40 dkg, nem fotózok talaj közeli makró témát.
Az a best buy, amit a leginkább ki tudsz használni. Ha otthon marad mert nehéz vagy nagy; ha elviszed magaddal de nem nyitod ki, mert elfújja a szél vagy csak seggel az ég felé lehet komponálni mert olyan pici, akkor nem volt best buy. Annyit tudok mondani, hogy a szénszál vs alu közül nem bántam meg a szénszálasra kiadott plusz pénzt.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#7158) nerozol


nerozol
tag

Sziasztok!

BUÉK minden topiklakónak. Segítségetekre lenne szükségem. Nemrég beszerzésre került egy canon m100 MILC gép. Sokat fogok utazni ebben az évben, emiatt olyan állványt keresek ehhez a géphez, ami kicsi és könnyű (lehetőleg 1 kg alatti). Milyen állványt ajánlotok max 30k-ig? Segítségeteket előre is köszönöm.

(#7159) peppe79 válasza nerozol (#7158) üzenetére


peppe79
senior tag

Szia! Kérdés, hogy milyen fotókat készítenél vele (?). Csak "emlékképekhez" lenne?

(#7160) nerozol válasza peppe79 (#7159) üzenetére


nerozol
tag

Szia, Városi fotózáshoz használnám (épületek, esti kivilágítás, illetve néha tájkép.) Ez jó lehet?: Rollei Compact Traveler No.1.

(#7161) rekid válasza nerozol (#7160) üzenetére


rekid
addikt

Vanguard Veo2 235AB beesett 20K alá.. :Y Egy éve még harmincpárezerért vettem :O

Gyáva népnek nincs hazája!

(#7162) nerozol válasza rekid (#7161) üzenetére


nerozol
tag

Köszönöm válaszod, jó ajánlat.

(#7163) peppe79 válasza nerozol (#7162) üzenetére


peppe79
senior tag

Ja-ja, ár/érték arányban valóban ez az egyik legjobb választás. A súlya ugyan több, mint 1kg, de arra a célra, amire használnád, az agyonkönnyített állványok nem épp a legjobbak.

(#7164) zsoltzsolt válasza rekid (#7161) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Ez használható monopodként?

(#7165) modulus válasza peppe79 (#7163) üzenetére


modulus
aktív tag

Lehet neki elég ez is, nem pedig a kategória "legjobb"-ja.
Én ettől sokkal olcsóbb, gagyibb állványt használok ilyen célra mint neki kellene, sőt még másra is, és bőven megfelelő ez is.

(#7166) peppe79 válasza modulus (#7165) üzenetére


peppe79
senior tag

Kompromisszum kérdése. Az enyém nem olcsó, és nem is annyira stabil, cserébe viszont piszok könnyű. ;)

(#7167) modulus válasza peppe79 (#7166) üzenetére


modulus
aktív tag

Ez a lényeg, hogy könnyű legyen, meg kicsi összehajtva, ha cipeli az ember. :)
Az enyém is vagy 600 gr, de még 4 ezer Ft sem volt. Hátizsákba elfér.
Felőlem akár lehetne 1 kg is, még tán lehet stabilabb is lenne. De nincs rá szükségem.
Ha borulni akar, úgyis is fog, tapasztaltam nyáron egy igazi monstrum állvány esetében..

Szabadtéri modell fotózásra biztos valami komolyat vennék, ha sokat el kellene jöjjek a gép mellől, de kirándulni, várost fotózni fölösleges.

(#7168) Lassú Víz válasza modulus (#7167) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Nem a borulás a kérdés, hanem, hogy mekkora szél fogja bemozdítani a gépet.

(#7160) nerozol: Még egyszer nem venném meg. Őszintén szólva többet vártam attól az állványtól a rááldozott pénz alapján. Akár a tervezést, akár a gyártást nézem.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#7169) rekid válasza zsoltzsolt (#7164) üzenetére


rekid
addikt

Nem. Az új verziója használható. De az 40K körül van..

Gyáva népnek nincs hazája!

(#7170) zsoltzsolt válasza rekid (#7169) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Köszi a választ!
EZ milyen állvány?
Vállalható? Nem profi felhasználásra, hanem alkalmanként lenne használva.
Igazából egy monopoddá alakítható lenne a legjobb, ami elbír egy p900-at,ami egy kg.

(#7171) rekid válasza zsoltzsolt (#7170) üzenetére


rekid
addikt

Isten ments.. akkor már inkább valamelyik rollei. Kínai cucc kínai minőség. A Kínai állványoknak a sajátosság a monopoddá alakíthatóság. Minőségibb gyártóknál ez nem jellemző.. (Inkább külön adják el a monopodot..)

Gyáva népnek nincs hazája!

(#7172) zsoltzsolt válasza rekid (#7171) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Köszi, igen ez jobbnak tűnik.
És melyik inkább, az előbb említett Rollei vagy a fentebb linkelt Alzás Vanguard veo 2 235ab?

(#7173) Lassú Víz válasza zsoltzsolt (#7170) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Hol használnád a monopodot? 134 cm nagyon alacsony. OVF vagy EVF csak ülve használható vagy igen gyorsan beáll a derekad. Tömegben az előtted álló hátát tudod csak fotózni vele, míg egy hosszabbal mindent amit látsz. Az a fejből kiálló kar sem fogja megkönnyíteni a használatát.

A helyedben olyat keresnék amit lehet állva használni térdrogyasztás vagy törzsdöntés nélkül, és gömbfejeset. Rövid(re összecsukott) monopodot eddig csak augusztus 20-án a Parlament lépcsőjén ülve tudtam használni. Most egy Manfi MPMXPROA4-est nyúzok időnként az alább szidott Rolleiről átrakott gömbfejjel.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#7174) zsoltzsolt válasza Lassú Víz (#7173) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Tömegben sose használnám. Inkább tájkép, állat és hold fotózás.
A fentebbi Vanguard is alacsony ehhez? Most elég jó áron van, csak gondoltam, hogy az évenkénti pár használatra jobb lenne egy monopod. Ezért gondoltam, hogy egy tripod kéne, ami monopoddá alakítható. Lényeg, hogy könnyű és kicsi legyen. Ez a Vanguard ilyennek tűnik.

(#7175) Lassú Víz válasza zsoltzsolt (#7174) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Hááát... Tájkép, Hold kihajtott LCD-vel nem lesz probléma. Az állat koncepciótól függ. Leshelyen ülve oké, de egy gimbal fej lenne a tuti. Láttam már (werk képen) madárfészek mellett UWA objektívvel magára hagyott kamerát. Oda se kellett nagy állvány. Cserkelésnél nincs idő állványt állítani, olyan mintha a vadak meg lennének győződve róla, hogy puskát fogsz rájuk, amint észrevesznek lelépnek. :) Ezért többnyire kihúzott lábakkal és géppel együtt viszik az állványt vállon, ha használni akarják, de a modern stabilizátorok általában elegek, a záridőt úgysem lehet tetszőlegesen nyújtani, mert a téma mozog.

A monopod ritkán jobb mint a tripod. Pl. önkormányzat által szervezett ingyenes koncerten a közönségből fotózva. (Belépős események felejtősek, az akkreditált fotósokon kívül más nem vihet be kamerát, állványt pláne. Múzeumban, kiállításon sem engedik az állványt - tisztelet a kivételnek - fotósjegy ide vagy oda.) Ha van rá hely, idő, akkor háromlábú állvány. Monopod a B terv, ha elég + 1-2 FÉ nyereség vagy nem stabilizálás miatt viszed, hanem, hogy ne kelljen hosszú időn át tartani kézben a gépet egy nehéz objektívvel együtt.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#7176) zsoltzsolt válasza Lassú Víz (#7175) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Köszi ez sokat segített.
Ezekre jó a Vanguard vajon? Olyan tájkép lenne az is, hogy kirándulás közben, csak hogy ne mozduljon be, mert a elég erős zoommal használom ilyenkor sokszor (83x),vagyis madarat messziről 🙂

(#7177) Lassú Víz válasza zsoltzsolt (#7176) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Abban sem vagyok biztos, hogy ilyen célra bármelyik állvány megoldás. Ekv. 2000 mm-es gyújtótávolság... Az expó gombot nem lehet úgy lenyomni, hogy ne mozduljon be. Kell a távkioldó vagy tizen másodperces késleltetés, hogy lenyugodjon a gép. Ez inkább statikus téma vagy odú bejárata, ilyesmi.

A 6 kg-os terhelhetőség elég lesz, de a középoszlopot biztos alapon hagynám, és akkor marad valahol 115-120 cm környékén a magassága. Ezt neked kell eldönteni, hogy elég-e az állításhoz. Szerintem rendeld meg, legfeljebb ha alacsonynak bizonyul és hajlandó vagy drágább, nagyobb, nehezebb állványt is magaddal vinni, akkor élsz az elállási jogoddal.

Esetleg próbálj meg valakivel talizni a topikból, és megtapizni az állványát rendelés előtt. Milyen lesz célra állítani max zoomon a gépet stb.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#7178) zsoltzsolt válasza Lassú Víz (#7177) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Köszi a sok segítséget. Első körben megrendelem a Vanguardot.

(#7179) .mf válasza rekid (#7171) üzenetére


.mf
veterán

"Isten ments.. akkor már inkább valamelyik rollei. Kínai cucc kínai minőség."

Akkor már inkább valami más. A Rollei is kínai cucc (átmatricázott Fotopro), kínai minőség. Oké, egy fokkal jobb kínai, talán kevésbé hullámzó minőséggel - de vannak kínai állványaim, amik jobbak, mint a Rollei, és olcsóbbak voltak nála (pedig akciósan vettem).
Az akciós áráért a C5i úgy-ahogy elmegy, de jónak nem nevezném.

Zsoltzsolt: a monopoddá alakíthatósak gyenge pontja pont az a rész, láttam már képeket, ahol az ment szét, ezáltal tripodként használhatatlan lett. A másik meg az, hogy ezek általában utazóállványok, tehát monopodként sokkal rövidebbek annál, hogy kényelmesen tudd használni.
Monopodot olyanoknál szoktam még látni, akik hosszú telével lőnek és nehéz a gép+obi folyamatosan tartani, de közben kell tudni gyorsan is mozogni, követni a témát (sport, madár, állatfotó). Ha monopod kell, vegyél monopodot, ne átalakíthatóst. Vannak olcsó monopodok is. Nekem is van itthon egy Weifeng 1003, olcsó monopodnak elmegy, egy átalakíthatósnál biztos jobb, de évek óta csak porosodik, nem vagyok nagytelés, nem használom.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#7180) zsoltzsolt válasza .mf (#7179) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Köszi neked is!
És monopod esetében mi a javasolt egy ilyen nehéz gép esetében? Amúgy a monopodra objektív gyűrűvel rögzíteném.

(#7181) Lassú Víz válasza zsoltzsolt (#7180) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Állj egyenesen, emeld a szemedhez a gépet, mérd le a gép alja és a talaj között a távolságot. Legalább olyan hosszú legyen. Terhelhetőségre meg a rárakni tervezett cucc súlya szorozva kettővel.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#7182) zsoltzsolt válasza Lassú Víz (#7181) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Köszi. Monopod esetén van szerepe a márkának?
Pl ez magas, könnyű és jó áron van.

(#7183) Lassú Víz válasza zsoltzsolt (#7182) üzenetére


Lassú Víz
őstag

YT a monopodról.
40 g-os gömbfej elég gyanús, túl könnyű. Mondanám a 12-es alsó lábat is, de nem sokkal vastagabb egy túrabot sem, az pedig nem 6 kg-ot bír ki terhelésre...

Egyébként nem mond rosszat a Jackal márkáról ebben a videóban.

A videó hatására kipróbáltam, és az element traveler big Manfrotto esetében a középoszlop is rátehető a kicsavart lábra nem csak a fej, és úgy már elég magas. Azért ha eleve monopod a terv inkább a dedikáltat viszem, de utazás közben ha úgy adódik bőven jó lesz ez a kombinált megoldás is.

[ Szerkesztve ]

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#7184) -szabi-


-szabi-
őstag

Hi

Olcsóbb állványok közül ebből a háromból Zomei Q111, Zomei Z666 és QZSD Q160S melyiket javasolnátok választani?
Előre is köszi.

üdv

(#7185) zsoltzsolt


zsoltzsolt
addikt

Szerintetek ez a Vangurad veo am-295 jó monopod?

(#7186) |AP|


|AP|
veterán

épület/enteriőrfotóhoz keresek finoman állítható, fogaskerekes állványfejet. Az olcsóbb kategóriában nézegetek, egyelőre a Benro GD3WH a legszimpatikusabb. Használ valaki ilyet, vagy hasonlót?
Alin még olcsóbb, ennél nem igazán van kedvezőbb ajánlat a témában. Vagy de? :)

(#7187) Viperator válasza |AP| (#7186) üzenetére


Viperator
őstag

Jó a Benro márka, az Ali-s ára viszont megéri!

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#7188) zsoltzsolt


zsoltzsolt
addikt

Végül megvette a Vanguard am-295 monopodot, mindenhol, külföldi oldalakon (pl AMazon, ebay) is 24. 000 Ft felett van Edigitalnál most 8.691 Ft. Ennyiért megéri.
Nagyon erős, masszív állvány. 160 cm magas, szállítási méret 47 cm, súlya 65 dkg.
5 szekciós, azonban igen vastag a részek átmérője. Mellesleg még jól is néz ki. 5 év garancia

[ Szerkesztve ]

(#7189) zsoltzsolt válasza zsoltzsolt (#7188) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

És most már csak 7990 Ft
:W :Y

[ Szerkesztve ]

(#7190) Viperator válasza zsoltzsolt (#7188) üzenetére


Viperator
őstag

Megvetted már? És milyen?

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#7191) zsoltzsolt válasza Viperator (#7190) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Megvettem. Stabil, erős, nem egy vékony ingatag valami. Súlya, hossza rendben. Még férjhez nézek rá.
Esztétikai szempontokat tekintve igen szép. Nagyon egyben van. Jelenlegi áráért teljesen best buy vétel.

(#7192) zsoltzsolt válasza zsoltzsolt (#7191) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Még férjhez nézek rá :D na ehelyett :
Még fejet nézek rá
:D

(#7193) zsoltzsolt válasza Viperator (#7190) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Még egy kiegészítés arra vonatkozóan, hogy mennyire stabil. Túrabotként is használható.

(#7194) Viperator válasza zsoltzsolt (#7193) üzenetére


Viperator
őstag

Ma vettem, tömegrendezvényeken jó lesz (mint a háromlábú).

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#7195) zsoltzsolt válasza Viperator (#7194) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Első benyomás?
Most épp gömbfejet keresek rá.

[ Szerkesztve ]

(#7196) Viperator válasza zsoltzsolt (#7195) üzenetére


Viperator
őstag

Még nem vagyok otthon, így nem tudom kipróbálni. Majd otthon. A lényeg, hogy van anyag, azaz masszív. Majd kiderül! Van gömbfejem.

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#7197) Viperator válasza zsoltzsolt (#7195) üzenetére


Viperator
őstag

Én inkább ilyen Arca Swiss szorítót vennék (egyszerű és lapos), a gömbfej meg nagy darab. Arra kell figyelni, hogy megfelelő méretű menetes legyen!

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#7198) #75424128


#75424128
törölt tag

Sziasztok! Régóta fotózok, de eddig mindig állvány nélkül sikerült megoldani. Most viszont úgy alakult, hogy több alkalommal kb. fél órás videó felvételt kellene készítenem Milc géppel. Ehhez lenne szükségem állványra, de teljesen meg vagyok lőve milyent vegyek, milyen magasat, milyen árfekvésben, figyelembe véve, hogy lehet, nem sokat használom a későbbiekben. De azért a legolcsóbbat sem szeretném, mert hátha... 185 cm magas vagyok és max 20k ig gondoltam az árát... Előre is köszönöm a segítséget! (ja, és ha esetleg mégis használnám később, az a természetben lenne...)

(#7199) zsoltzsolt válasza #75424128 (#7198) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Fentebb, nem kap linkeltek egy Vanguard állványt az Alzától. Nézz rá

(#7200) koxkids válasza zsoltzsolt (#7199) üzenetére


koxkids
őstag

Hu jó hogy írtad, korábban át siklottam felette. Nagyon jó ár érte szerintem, egyet rendeltem is :K Tökéletes lesz túrák mellé.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.