Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5001) Schuby válasza Victoryus94 (#5000) üzenetére


Schuby
aktív tag

Hogy akkor várj a vásárlással, és nézegess a használtak közt

x230, N53SN, D7200, BV6000S

(#5002) amulet


amulet
senior tag

Sziasztok
Le szeretném cserélni a jelenlegi (Cullmann Alpha 2300) állványomat, mert nem eléggé stabil és a 3d fejet sok idő beállítani. Ezért gondoltam, hogy jobb lenne egy gömbfejes állvány, mivel makróra is használnám.
Keret max 30e
ezeket találtam:
Rollei Fotopro PGA-484 + 53P állvány gömbfejjel
Cullmann Magnesit 522T állvány + fej
mit ajánlotok?

(#5003) amulet válasza amulet (#5002) üzenetére


amulet
senior tag

(#5004) quby


quby
őstag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem hogy ezek a teherbírás értékek mennyire valóságosak? OK tudom/olvasom, hogy a "manfotto kiló" meg a "sirui kiló" stb nem egyenlőek, de ha mondjuk egy max 2,5 kg-s szettet akarok rátenni, akkor megizhatok egy 5kg teherbirásunak irt állványban?

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#5005) Studi válasza quby (#5004) üzenetére


Studi
addikt

Perkettő az általános tanács, de ha a cuccod tömegközéppontja távol esik a rögzítési ponttól (állványgyűrű nélküli nagytele pl.), vagy nagyon ki akarod nyújtani a vízszintesre állított középoszlopot (makró nehezebb cuccal), akkor inkább perhárom.

(#5006) amulet válasza amulet (#5003) üzenetére


amulet
senior tag

állvány ügyileg senki?

(#5007) Studi válasza amulet (#5006) üzenetére


Studi
addikt

Örök kérdés, hogy mekkora tömeg alá kell? Nagytelét szeretnél-e használni, aminek nincs állványgyűrűje?

(#5008) amulet válasza Studi (#5007) üzenetére


amulet
senior tag

Nikon D700 és a legnagyobb obi egy 55-300-as objektív, a jelenlegi nem stabil ha ezzel fotózok.

(#5009) gboszi


gboszi
senior tag

Sziasztok,
ezekből a sok néven forgalmazott kinai csodákból melyiket lehet, vagy melyiket nem szabad megvenni?

Nyaralásra venném hosszú expok, miatt. Kritériumok:
-könnyű (relativ) hátitatyóban lenne
-méret, aminek igy vissza lehet hajtani a lábát felfele, hogy a fejet körbeölelje az igen tetszik
-100 usd a max keret
-szerintem nekem a gömb fej jönne be
-monopod dolog tetszik, de nem feltétlen

Köszi

"If you're good at something, never do it for free!"

(#5010) Real_Necro válasza gboszi (#5009) üzenetére


Real_Necro
veterán

Fancier/Weifeng kell neked

Óccó (bár én 5e-el kevesebbért vettem), utazósnak jó, persze kompromisszumokkal. Már többször volt itt róla szó. ;)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#5011) amulet válasza Studi (#5007) üzenetére


amulet
senior tag

lassan szükségem lenne a állványra. A fenti 4 állványból melyiket ajánlod vagy ha tudsz egy jó megbízhatót max 30e-ért

(#5012) gboszi válasza Real_Necro (#5010) üzenetére


gboszi
senior tag

Igen igen ilyenre/ezekre gondoltam. Szóval akkor ezeket meg lehet venni...
Nem utolsó állványom lenne, s csak hobbi célra kellene, mert a hama star és társai... :W

Köszi :R

"If you're good at something, never do it for free!"

(#5013) Real_Necro válasza gboszi (#5012) üzenetére


Real_Necro
veterán

Utazós állványnak használom, mellette van egy Manfrotto 055 xprob. ;)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#5014) amulet


amulet
senior tag

Az oben állványról mit lehet tudni?
Ezekre gondoltam 1410 vagy a 1321 vagy 1421
esetleg árban valami hasonló ami jó?

(#5015) Real_Necro válasza amulet (#5014) üzenetére


Real_Necro
veterán

Usából nem lesz olcsó a szállítási költség meg az áfa miatt.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#5016) amulet válasza Real_Necro (#5015) üzenetére


amulet
senior tag

tényleg az áfára nem is gondoltam, :( köszi az infót
és a Vanguard 263AB 100?

(#5017) Real_Necro válasza amulet (#5016) üzenetére


Real_Necro
veterán

[link]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#5018) 8nemesis8


8nemesis8
veterán

Sziasztok!

Állványt keresek a Nikon D5100-as gépemhez, amihez most beltérben 50-es fixet használnék, de markolat is van rajta. Ételeket szeretnénk fotózni. Tehát a beltér az elsődleges ezzel a kombóval.

Kint a szabadban ritkábban használnám a Tamron 70-300-al, ami 765 grammot nyom önmagában!
Illetve van még egy 18-105ös obim, de őt ritkábban tekerem fel :)

Mit ajánlanátok?
Abszolút hobbi fotózás, kishúgomat segíteném vele, illetve a család pillanatképeinek megörökítése a cél. Így árban sem tudok rászánni sokat. Mik lehetnek megoldások?

Előre is köszi!

(#5019) gboszi válasza 8nemesis8 (#5018) üzenetére


gboszi
senior tag

Szerintem ird le konkrétan hogy mi az a nem sok árban. Mert, mint minden másban is ez mindenkinek más...

"If you're good at something, never do it for free!"

(#5020) 8nemesis8 válasza gboszi (#5019) üzenetére


8nemesis8
veterán

Hát eleinte úgy gondoltam, hogy szuper lenne, ha 20 körül kijönne, de már látom, ilyen áron nem fog menni. 20-30 között lenne ideális, de abszolút szóba jöhet használt is, sőt. De ha azt mondjátok ilyen cucchoz vétek ilyet venni, akkor fentebb tudok menni árban, csak magamat is meg kell győzni és látnom kell a különbséget. :)
Ez tényleg hobbi fotózás, heti max 2-3 óra!

(#5021) hegyimorc válasza 8nemesis8 (#5020) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Nem a heti 2-3 óra számít, hanem az a pár (tized/század) másodperc amíg exponál a gép :)

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#5022) Nincs név


Nincs név
tag

Sziasztok, állványt mennyitől kezdve lehet/érdemes venni? Esetleg ajánlások? Abszolút kezdőként kérdezem, hosszú expós éjszakai képeket próbálgatnék vele.

Előre is köszönöm :R

(#5023) amulet


amulet
senior tag

Ezek közül melyik a jobb?
Vanguard táskám van, de nem tudom, hogy állványban hogy állnak
Vanguard Tracker 243AB 50 vagy Manfrotto 294

(#5024) 8nemesis8 válasza hegyimorc (#5021) üzenetére


8nemesis8
veterán

Igen tudom, köszi!
Esetleg konkrétabb tipped nem lenne?

(#5025) hegyimorc válasza 8nemesis8 (#5024) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Konkrétabb nincs, mert nem mostanában vettem állványt és nem tudom mi az aktuálisan jó ajánlat. Szerintem állványt venni elég könnyű, ha nincsenek extra elvárásaid, mert nagy a választék. Nekem legutóbb pici és könnyű kellett, egy karbon Siruit vettem.

És akkor itt vissza is éthetünk az extra elvárásokra. Nem írtam, hogy olcsó volt! Olyan, hogy pici, könnyű, olcsó és még masszív is ... el lehet felejteni. De ha nem kellene _minden_ egyszerre, akkor szerintem nem nehéz megfelelőt találni.

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#5026) 8nemesis8 válasza hegyimorc (#5025) üzenetére


8nemesis8
veterán

Én pont a nagy választékot gondolom hátránynak!
Az lesz, hogy nem neten kellene leskelődnöm, hanem bemenni és megnézni melyik mennyire stabil valóban!
Ez a Sirui mennyire vált be, ahogyan nézem ez egy kínai cucc, bár a Benro is az mégis vannak elég komoly állványai!

(#5027) hegyimorc válasza 8nemesis8 (#5026) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Benroból volt nálam kettő is, egy nagyobb alu és egy közepes karbon. Mindkettő masszív, stabil, rendesen összeszerelt darab volt, nagytele kivételével bármit nyugodtan rájuk tennék. A gömbfejük viszont nem tetszett. Igaz, ez egy olcsóbb fej volt - és egy RRS fejhez hasonlítottam :D - , de ez nem indok arra, hogy sorjás legyen belül és akadozva lehessen forgatni.

Ez a baj az olcsóbb és középkatagóriás kínai cuccokkal. Tudnak jót gyártani, de a minőségellenőrzés nem az erősségük.

A Siruiban nem találtam semmi kivetnivalót, a legkisebb szépséghibát sem. Jobbnak tarom mint az általam használt Benrokat, de már ránézésre is ígéretesebbnek tűnt. (De tőlük csak ezt az egyet ismerem)

Ha nincs nagyon különleges igényed, szerintem menj be egy boltba ahol van választék és vedd meg ami tetszik.

És gondold át, hogy minek mi a következménye. Pl előnynek tűnhet, ha több szekciós, mert akkor kisebbre össze lehet csukni, de ha nem fontos a nagyon kis méret, jobban jársz a kevesebb szekcióval, mert akkor a legkisebb cső nem lesz olyan vékony. Stb ...

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#5028) 8nemesis8 válasza hegyimorc (#5027) üzenetére


8nemesis8
veterán

Nem feltétlen nem az erősségük, sokkal inkább valahol meg kell spórolni a jelentős különbséget egy neves gyártóval szemben, szerintem...
Írtad, hogy kicsi és könnyű, ezért egy karbont választottál, de melyiket?

Hmmm, hát jó. :) (70 000 körüli árával kiesik :()
Itthon vetted vagy külföldről?

[ Szerkesztve ]

(#5029) hegyimorc válasza 8nemesis8 (#5028) üzenetére


hegyimorc
senior tag

T-025X, de ezt csak kirándulásokhoz.

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#5030) hegyimorc válasza 8nemesis8 (#5028) üzenetére


hegyimorc
senior tag

" (70 000 körüli árával kiesik :()
Itthon vetted vagy külföldről? "

Itthon vettem, de nagyon kedvező áron. (Olcsóbb volt mint most az alu, de ez a kedvezmény már nem elérhető )

[ Szerkesztve ]

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#5031) 8nemesis8 válasza hegyimorc (#5030) üzenetére


8nemesis8
veterán

Úgy abszolút érthető.
Amúgy egy ilyen nagyon bejönne, csak hát a tréfa ha még rájön, akkor már ez is húzós.
Benro

(#5032) Maksifül


Maksifül
senior tag

Sziasztok!

Manfrotto MT190CXPRO4 állványhoz szeretnék valami nagyon egyszerű fejet vásárolni. Csak kis kézi videókamera lesz rajta, szóval a súly nem lényeges, inkább azt szeretném, hogy olcsó legyen, de könnyen kezelhető. Talán a gömbfejes lenne a legpraktikusabb. Ki mit ajánlana? :R

Luxusparfümök kis kiszerelésben. 1 vagy 2ml-es minták és 5, 10, 20ml-es fújósok. Az aktuális listáért látogass el az alábbi oldalra: https://goo.gl/B09F5U

(#5033) FLx válasza Maksifül (#5032) üzenetére


FLx
addikt

Videókamera és gombfej az nem lesz a legjobb párosítás. :)

(#5034) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok,

Srácok milyen állványt ajánlanátok 15 k körül ami hobbifotózáshoz ez d5100-as nikon géphez elegendő lenne. Tudom, hogy egy ilyen gép többet érdemel, de most sos van.

ez milyen?

(#5035) Real_Necro válasza smallmer (#5034) üzenetére


Real_Necro
veterán

Gondolom vázon kívül obit is raksz rá, ott meg már nagyon nem mindegy, hogy egy kis 50-est vagy egy 70-300-at pakolsz rá.

Ha csak kitobit (pl 18-105) helyezel rá, akkor talán elég lehet, de csodát ne várj tőle, meg érdemes alaposan átnézni, mennyire műanyag, mennyire masszív. Sajnos az olcsó állványoknál mindig van valami kompromisszum, ami akár a géped "életébe" is kerülhet.

Egyébként ha ebay is jó, többen rendeltünk szaladgálós/utazós állványnak Fancier/Weifeng WF-531B-t, de más olcsó alternatívákról is olvashatsz a topicban. ;)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#5036) bbkmachine válasza smallmer (#5034) üzenetére


bbkmachine
aktív tag

15-ért semmilyet! Bele estem abba hibába, hogy 17ezerért vettem egy masszívnak tűnő állványt. Le kellett cserélnem egy komolyabbra, mert a masszívnak tűnő, de csupa műanyag olcsó vacak (Sunpak 7000TM), egyszerűen lehetetlenné tette a normális fotózást. A csavarmeneteket pl megette 1hét alatt, nem lehet meghúzni egyiket sem feszesre, ezért löttyen a gép jobbra-balra. Nem merem már rátenni a gépem, annyira instabilnak éreztem az egészet. Megfizettem a tanulópénzt vele és most egy aluvázas, RC2 gömbfejes Manfrotto-t használok és azóta nem anyázok. Álom vele fotózni! Az olcsó cuccokkal csak szívás van és idegbaj!

(#5037) Maksifül


Maksifül
senior tag

Videózásra ki milyen állványfejet ajánl? :B

Luxusparfümök kis kiszerelésben. 1 vagy 2ml-es minták és 5, 10, 20ml-es fújósok. Az aktuális listáért látogass el az alábbi oldalra: https://goo.gl/B09F5U

(#5038) Real_Necro válasza Maksifül (#5037) üzenetére


Real_Necro
veterán

Minél masszívabbat, jó teherbírásút. Mit tennél rá?

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#5039) jjeahh válasza Maksifül (#5037) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Mennyi a kereted? Svenkelnél-mozognál is vele vagy csak fixen használnád?

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#5040) bbkmachine válasza Maksifül (#5037) üzenetére


bbkmachine
aktív tag

Ár/érték arányban én Manfrotto párti vagyok. Egy fluid-os 700 RC2-es szerintem mindenre alkalmas hobbi szinten és az ára is barátinak mondható.

[ Szerkesztve ]

(#5041) Maksifül válasza Real_Necro (#5038) üzenetére


Maksifül
senior tag

Csak egy kis kézikamerát, amit fixen használnék. Panasonic SD700

Igazából nem is tudom, hogy mit kell ilyenkor nézni, honnan tudhatom, hogy melyik gyártó, melyik terméke kompatibilis egyáltalán az állvánnyal. Manfrotto MT 190CXPRO4.
Tulajdonképpen elég lenne egy adapter is, amire rá tudom rögzíteni a kamerát, esetleg ugyanez gyorcsatolóval.

Javaslatok?
:)

Luxusparfümök kis kiszerelésben. 1 vagy 2ml-es minták és 5, 10, 20ml-es fújósok. Az aktuális listáért látogass el az alábbi oldalra: https://goo.gl/B09F5U

(#5042) bbkmachine válasza Maksifül (#5041) üzenetére


bbkmachine
aktív tag

Nem nehéz ügy, mivel kétféle szabvány létezik az állványoknál. 1/4" vagy 3/8" csatlakozásúak a fejek. Manfrotto az 3/8"-as. Tiéd is az. Ez utóbbi egyébként a gyakoribb. Ha mégis más fajta fejet tennél rá 1/4" menettel, akkor sincs gáz, mert fotós vagy szerszámos boltokban kaphatóak "filléres" menet átalakítók is oda-vissza, szóval elvileg bármilyen állványra rátehető bármilyen fej.

[ Szerkesztve ]

(#5043) Sage83


Sage83
aktív tag

Sziasztok!!

Állvány vásárlás elött állok,és kéne egy kis segítség! :)

Amit kinézetem az egy : Rollei Fotopro C4-i állvány 53P gömbfejjel

Mennyire ajánlott darab?? Vagy valami más alternatíva?? A keret 50 ezer ft!! :)

Válaszokat előre is köszönöm!

Ui: nikon d90+ nikon 80-200 ed teléhez kell! :)

[ Szerkesztve ]

(#5044) bbkmachine válasza Sage83 (#5043) üzenetére


bbkmachine
aktív tag

Szerintem nem rossz, de én még hozzá tennék egy keveset és ott van az akciós Manfrotto 294 állvány RC2 gömbfejjel 40ezerért. Egyrészt jóval magasabbra nyitható (180cm fölé megy géppel és gömbfejjel együtt!), másrészt mindenhol van hozzá alkatrész. Ebay-en is van fillérekért utángyártott. Én 800Ft-ért vettem hozzá alu öntvény cseretalpat, hogy mindkét gépemhez legyen egy. Így nem kell cserélgetni.

(#5045) Sage83 válasza bbkmachine (#5044) üzenetére


Sage83
aktív tag

Ok,köszi mindenképpen megnézzem!! :R :)

(#5046) Maksifül


Maksifül
senior tag

Állványfejet hol érdemes venni, ha nem ragaszkodom ahhoz, hogy új legyen, viszont szeretném, ha olcsó lenne? Ebay játszik?

Luxusparfümök kis kiszerelésben. 1 vagy 2ml-es minták és 5, 10, 20ml-es fújósok. Az aktuális listáért látogass el az alábbi oldalra: https://goo.gl/B09F5U

(#5047) bbkmachine válasza Maksifül (#5046) üzenetére


bbkmachine
aktív tag

Vicces áron lehet kínából gömbfejet rendelni az ebay-en, de nekem nincs tapasztalatom velük kapcsolatban. Én csak utángyártott alkatrészeket szoktam rendelni, meg kiegészítőket (vakus kiegészítők, alkatrészek, táskák, tokok, napellenzők stb). Ezeknek a minőségével meg vagyok elégedve, használhatatlan gagyi cuccot még nem kaptam. Nem tudom milyen lehet náluk egy gömbfej minősége. Csak tippelem, hogy elmarad a gyáritól, de a használható szinten van.

(#5048) hegyimorc válasza Maksifül (#5046) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Használtat, amit ki tudsz próbálni fizetés előtt.

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#5049) Real_Necro válasza Maksifül (#5046) üzenetére


Real_Necro
veterán

Ajánlom figyelmedbe Zolka blogját.

Nekem is ilyen van, nem tökéletes, de olcsó és eddig megfelelt a célra.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#5050) bbkmachine válasza Real_Necro (#5049) üzenetére


bbkmachine
aktív tag

Ez jó kis cikk. Ezek szerint nem rosszak a kínai gömbfejek sem. Annyit azért hozzá tennék, hogy az eredeti Benro gömbfejen is ilyen fülecske nélküli a cseretalp rögzítő csavar. Kollégámnak az eredeti Benro van és erre a cseretalp rögzítésre van egy kis "csavarhúzó" lapocskája az állványhoz "láncolva". Ha valaki nem akar még ezzel sem kínlódni, akkor lehet rendelni ebay-ről "füles" csavart fillérekért.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.