Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6851) eddie1978 válasza mikrofon (#6850) üzenetére


eddie1978
aktív tag

Semmi gond. :R Ez volt a tanulópénz. Sajnos az utánajárás ellenére is mellé lőhet az ember. Ez most így sikerült. Lehet többet vártam mint kellett volna.

A fent leírt táska+távkioldó egész jó megoldás. A jövőben így fogom használni. A try and fail-t most erőltetem. A 100 rugós Gitzo-t is kihagyom. Annyit nekem nem ér a dolog.

(#6852) mikrofon válasza tvamos (#6845) üzenetére


mikrofon
addikt

40cm alatti csukott mérettel igen nehéz normális összecsukható állványt találni...
Kb. a SIRUI T05X Series Travel Tripod marad...
vagy a SIRUI TX Series Travel tripod egyes típusai...

(#6853) dqdb válasza mikrofon (#6852) üzenetére


dqdb
nagyúr

Az igazán kis összecsukott méret 5 szegmenses lábbal jön össze, a nagyobb stabilitáshoz minél vastagabb lábak kellenek (és/vagy karbon), az pedig 4 szegmenses lábbal jön össze, szóval nem optimális és nem optimális között lehet választani.

Én a T-2004X mellett döntöttem hetekig tartó vacillálás után, hogy ez legyen vagy a kisebbre összecsukható T-2005X.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#6854) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok!

Nikon D5100-hoz tudnátok mondani jó tripod állványt 20-25 ezer forint árban? (Max 30 ezer.)
Hobbi fotózáshoz használom.

köszönöm :R

(#6855) fireman123 válasza smallmer (#6854) üzenetére


fireman123
őstag

Nekem Cullmann Nanomax 460 van D5300-hoz, szintén hobbi kategória :) , ....talán ha 3-4-szer használtam 2 év alatt, ezt a "strapát" jól bírta :DDD

[ Szerkesztve ]

(#6856) mazsi70 válasza smallmer (#6854) üzenetére


mazsi70
senior tag

[link]

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#6857) Zoltán124


Zoltán124
kezdő

Üdv! Pentax km-hez milyen állványt ajánlotok?

(#6858) Zoltán124


Zoltán124
kezdő

Köszönöm.

(#6859) dangerzone


dangerzone
addikt

Sziasztok!

Van egy Sony a6000-res gépem egy 18-105-ös objektívvel. Szeretnék állványt venni hozzá 40.000 ft alatt.
Tudtok valamit ajánlani?

Fotózáshoz és videózáshoz is használnám.

Eddig a Vanguard Veo 2 235 AB -ot nézegettem, de nem tudom, hogy van-e esetleg alternatívája. Tudnátok segíteni?

(#6860) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Van egy olcsó camlink cl ls10-es vaku állványom, szeretnék mellé egy másikat is venni. A microsat Basic Medium (E004) [link] állványról mi a vélemény? Egy 120-as ernyő, és rendszervakut kell elbírnia. Nem egy nagy valami, max a súly miatt lehet érdekes, ha van egy kis szél.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#6861) Speeedfire válasza Speeedfire (#6860) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Végül megvettem. Nem rossz állvány, talán a gyorscsati amit hiányolok. De elég masszív, és nagyon magas. Mérete is kompakt. Ha már ott voltam, és van már egy állványom vettem mellé egy Jinbei táskát is. Brutál nagy. :Y 3 bőven elfér benne, nálam a 2 sima, meg mondjuk egy esernyő, vagy sima gép állvány. Olyan nagy, nekem 1/4-es üres is. :B

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#6862) rekid válasza dangerzone (#6859) üzenetére


rekid
addikt

Szia, Van egy ilyen Veo2-őm. Utazásnál, túrázásnál használom d7100 plusz sigma 17-50-el. Megfogja így a te szetteddel sem lesz különösebben baja de ez egy utazó állvány messze nem olyan stabil mint egy "normál" állvány ezzel számolj.
40 alatt vagy kínai vagy használt.

Gyáva népnek nincs hazája!

(#6863) rekid válasza Speeedfire (#6861) üzenetére


rekid
addikt

Mikrosatnál nem nagyon szoktak nagyon gagyit árulni. Bőven jó lesz az az állvány a rendszervakuhoz. Köszi a leírást!

Gyáva népnek nincs hazája!

(#6864) Speeedfire válasza rekid (#6863) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Ja, hát elég komoly cuccok voltak náluk. De ki tudja, hogy ár értékben mi a jó. Pl hasonló áron volt godox 303 is.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#6865) dangerzone válasza rekid (#6862) üzenetére


dangerzone
addikt

Szia!

Köszi a választ!

Esetleg van olyan, ami mondjuk stabilabb, de még lehetne azért egy hegymászás során háton is hordozni? (Ha a pénzkeretet mondjuk 80.000-ig bővítjük)

(#6866) dangerzone válasza dangerzone (#6865) üzenetére


dangerzone
addikt

Mondjuk ezek közül melyik ajánlott?

Manfrotto Element Traveller

Sirui ET-1004 alumínium állvány + E-10 gömbfej

Vagy valamelyik Manfrotto befree?

(#6867) rekid válasza dangerzone (#6865) üzenetére


rekid
addikt

Neked kell tudni, hogy hol fogod legtöbbet használni az állványt. Nem nagyon van mindenhol jó univerzális.

Nekem egy alta pro 263 van) (ez most brutál jó ár) otthonra és ha kocsival tudom vinni. Ha túrázni megyek vagy nyaralni akkor meg a Veo2.

Sajnos ami stabil az nehéz ezen sokat nem lehet játszani. A karbon állványok megoldást adnak a súly problémára de csak a nagyobb állványok esetén utazó állványnál 10-20 deka szokott lenni a különbség. A nagyobb állványok összecsukva is nagyobbak amit macera felkötözni a táskára hiába mondjuk karbon és könnyebb.

[ Szerkesztve ]

Gyáva népnek nincs hazája!

(#6868) dangerzone válasza rekid (#6867) üzenetére


dangerzone
addikt

Amúgy egy könnyű állványnak önmagában is vannak stibilitási problémái, vagy leginkább arra értendő, hogyha nagy a szél, vagy egy teleobjektíves gépet teszel rá?

A legnagyobb objektívemmel a gépem 900gramm.

(#6869) rekid válasza dangerzone (#6868) üzenetére


rekid
addikt

Mind kettő. A 900 grammot kb. bármi elbírja.
(Amúgy a termékre írt teherbírást érdemes osztani kettővel és az még akkor stabil.)

A legjobb ha bemész egy szaküzletbe mondjuk tripont és megfogdosod megnézed őket, rögtön látni fogod a különbséget és tudsz dönteni az egyéni preferenciáid alapján.

Egy manfrottoval nem jársz rosszul viszont eléggé túlárazottak mondjuk egy vanguardhoz vagy indurohoz képest amik még mindig a "nem lehet velük nagyon mellényúlni" kategóriában vannak.

Gyáva népnek nincs hazája!

(#6870) Allien válasza dangerzone (#6868) üzenetére


Allien
veterán

Nekem spec gagyi állványom van (még), de az tuti, hogy a közép oszlopon múlik nálam minden. Slik egyszerű állványom van, ha ki akarom húzni a közép oszlopot csutkára, bizony bemozdulhat, ha fúj a szél. Ezen sokat segít, ha pl csak félig, vagy semennyire se húzom ki (csak a 3 lábat fullra). ;] Valszeg, egy jobb állvány is ott bukhat meg, ha erősen fúj a szél, és teljes méretre ki van húzva. :K Csak, nem mindegy, mekkora az a szél. :DDD De, én is cserélem le majd a francba. Egy kínai nem olcsó is jobb egy alapgagyi "márkásnál". :B

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#6871) tvamos válasza Allien (#6870) üzenetére


tvamos
nagyúr

Azert a kinai allvanyok... hogy is fogalmazzak... nagyon utana kell nezni, hogy mit veszel, mert van benne lutri. Olyan allvanyt kell kozuluk valasztani, amirol van sok pozitiv visszajelzes, video, es olyan eladotol, aki megbizhato.
Nekem mondjuk mindket kinai allvanyom olyan, amire szamitottam.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#6872) rekid válasza tvamos (#6871) üzenetére


rekid
addikt

"Nekem mondjuk mindket kinai allvanyom olyan, amire szamitottam."

Jelentsen ez bármit is. :DDD

Gyáva népnek nincs hazája!

(#6873) Roxx


Roxx
tag

Sziasztok.Sigma 150-600-as objektívhoz és Canon40D géphez jelenleg egy Jackal PAL V1-es állványt használok a saját gömbfejével. Általában lessátorból fotózok madarakat.Egy picit néha nehézkes a gép és az obi mozgatása.Egy gimbal fej az jobban megfelelne ehhez?Mennyire stabil egy ilyen gimbal?Amit kinéztem az egy QZSD Q45S állványfej lenne.

(#6874) tvamos válasza rekid (#6872) üzenetére


tvamos
nagyúr

Muszaj voltam parszor elvinni kirandulni a jobaratom Manfrottojat, hogy belassam, a kis kinai carbon allvany megfelelo.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#6875) Allien válasza tvamos (#6871) üzenetére


Allien
veterán

Ok, ez ismerős! :DDD Találtam is "tökéletes" tripodot! Carbon fiber, átalakítható monopoddá, és még ahhoz 3 ágú talp is van (igaz, külön, de van)! Teherbírása már-már egy tankot is felemel! ;] Innorel RT40C-t néztem ki, aminek remek tulajdonságai vannak. :B ;] Papíron. De, ha fele is bőségesen elegendő lenne (de még a harmada is)!

[ Szerkesztve ]

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#6876) tvamos válasza Allien (#6875) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ez nekem is tetszik: Innorel RT85C... [link]

Nekem is hasonlo allvanyom van, mint ez az RT40C.
Az van vele, hogy nagyon konnyu az allvany, de a fej aranylag nehez. Ettol bizonytalan lesz. Nem tudom, mit tennel ra, de mar a Nikon 1 + 30-110-zel is erezheto. (Pedig ez nem nehez szet.) Minden keppen be kell akasztani valami sulyt, ami azert nem tul nehez. Ez nem hiba, hiszen az a lenyege a carbon allvanynak, hogy konnyu legyen.
Ami nem tetszik, az az, hogy ez a twist lock-os lab hosszu tavon nem kenyelmes. A lever lock megoldas sokkal jobb.
Ami nagyon nem tetszik, az a cserelheto labveg. tuti, hogy elhagytam a tuskeset valahol... Az integralt megoldas, ahol csak tekered a gumi labveget, es kitolja a tusket, sokkal jobb.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#6877) Allien válasza tvamos (#6876) üzenetére


Allien
veterán

Pentax k-5, és a legnehezebb üvegem egy Chinon 200mm 3,5, asszem 575 grammra írják, kb. Azaz, ha jól számolok, 1,4 gramm kerekítve. A Slik állványom lever lock-os, igaz, az tetszett benne. De, pl van egy monopod Manfroto-m, semmire se használom, csak porosodik, kényelmetlen, hogy bazi sok erő kell állítgatni. Nincs is hozzá fejem se. De, ha már állványt veszek, megpróbálok olyat, ami monopoddá is alakítható. :B Ez az alsó megoldás tetszik. De, amúgy vannak hasonló kínai carbonos tripodok is. Még van azért időm megrendelni. ;]

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#6878) tvamos válasza Allien (#6877) üzenetére


tvamos
nagyúr

Erre az allvanyra valoszinuleg ki kellfizesd az AFA-t, meg a vamkezelesi koltseget.
Annyi penzbol szerintem kapsz egy normalis utazo allvanyt, ami ugyan nem carbon, es ezert kicsit negezebb, ami viszont jot tesz a stabilitasnak, hasonloan kicsire osszecsukhato, van rendes gyartoja, tehat van ra garancia, (a Cullmann bizonyos termekekre 20!!! ev garanciat ad,) es kapsz hozza potalkatreszt, raadasul megvasarlas elott kiprobalhatod a boltban.
Nekem muszaly volt akkor kiprobalnom a carbont, ha te is igy erzel, akkor vedd meg, de ha fotozni akarsz, akkor ne carbonra kolts!

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#6879) Allien válasza tvamos (#6878) üzenetére


Allien
veterán

Ok köszi. Át gondolom. Még van időm, és tudom, a legfontosabb, rá ülni a kezemre. :B ;]

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#6880) ssgt1981


ssgt1981
senior tag

Tudnátok ajánlani olyan állványt, ami utazáshoz általános célra megfelel, illetve elbír egy D7100-at?

(#6881) Viperator válasza ssgt1981 (#6880) üzenetére


Viperator
őstag

Objektívjeid nincsenek? Ha igen, milyen nehezek?

És keret nagysága?

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#6882) sony309


sony309
őstag

Sziasztok!

Kezdő fotósként keresek fotós állványt (tripod), videót nem rögzítek.
Fuji X-A3 gépet tennék rá, obival a súlya 43 dkg.
Természet és tájfotózásra, családi programokon használnám, néha városi fotózásra (súly és méret nem elsődleges).
Keret kb. 20 eFt (nem feltétlen akarom a keretet kihasználni, ha olcsóbban is kapok számomra használhatót).

Amiket találtam:

MANFROTTO MKcompactACN (16 eFt)
MANFROTTO MKCOMPACTLT (18 eFt)
VANGUARD Espod CX 203AP (11 eFt)
VANGUARD Espod CX 204 (15 eFt)
VANGUARD Espod CX 203 (13 eFt)
CULLMANN Primax 370 M (18 eFt)
CULLMANN Primax 390 (14 eFt)
CULLMANN Alpha 3500 (15 eFt)
CULLMANN Alpha 3800 (16 eFt)
CULLMANN Nanomax 460 (20 eFt)

A Manfrotto Compact Action-t jó ár/érték arányúnak tartom.

Ha van más ajánlott, azt is szívesen fogadom!
Kérem a hozzáértőket, hogy segítsenek!

Köszönöm előre is a válaszokat, ajánlatokat!

S3x, hifi & rock and roll

(#6883) ssgt1981 válasza Viperator (#6881) üzenetére


ssgt1981
senior tag

Elsősorban egy Nikon 18-140-hez, illetve egy Sigma 10-20- hoz kellene.

(#6884) Viperator válasza ssgt1981 (#6883) üzenetére


Viperator
őstag

Nagyon széles a választéka, pénz- és stabilitásfüggő. Először nézd meg valamelyik fotós üzletben a Manfrotto Befree-t (hogy tetszik-e), ez bírja a felszerelésedet. Nem tudom, hogy később lesz-e nagyobb teléd (nehezebb), stb.

[ Szerkesztve ]

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#6885) Szenes20


Szenes20
csendes tag

Sziasztok! Bocsi, ha már volt kérdés, nem olvastam végig a teljes fórumot. Nos egy olyan eszközt szeretnék állványra rögzíteni, ami sajnos nem rendelkezik az ehhez szükséges furattal, benne menettel. Ez jól tudom, hogy 1/4"-os menet? Van tudomásotok öntapadós ilyen utólagos, univerzális megoldásról, ami ezt pótolja? Az alja sík, 60x60mm az eszköznek, kb 200 grammot nyom. Megfúrni nem szeretném. :DDD Köszönöm szépen! :R

[ Szerkesztve ]

-Te hogyan készíted a lekvárt? - Kinyomom a buktából!

(#6886) tvamos válasza Szenes20 (#6885) üzenetére


tvamos
nagyúr

Akciokamera tartozekok kozott talalsz olyat, ami neked kell, de kis barkacsolast igenyel azert a dolog.
Pl: [link] [link]

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#6887) peppe79


peppe79
senior tag

Sziasztok! Nekem egy nagyon könnyű (max. 500 g), és kis méretűre összecsukható (max. 40 cm) állványra lenne szükségem, ami lehetőség szerint kb. 1 méteres magasságig nyitható.

A Bilora 3012-es nekem minden szempontból ideális lett volna. Meg is vásároltam, de sajnos kiderült, hogy a hazai forgalmazó egy szélhámos, csaló, így ez az állvány kilőve.

Jópofa a Tamrac TR404-es, de ez stabilitás szempontjából számomra már nagyon határeset. Igaz, hogy csak egy Oly PEN gépem van, ami nem nagy súlyú, de akkor is...

Aztán itt van még a Jackal LOW120, ami szintén tetszik, csak nem tudom, hogy ilyen pici terpesszel nem borul-e esetleg fel, szelesebb időben.

Van esetleg valakinek javaslata hasonló, kis méretű állványra?

(#6888) Szenes20 válasza tvamos (#6886) üzenetére


Szenes20
csendes tag

Köszönöm a tippet, ám találtam ilyen menetfúrót, egy vastagabb műanyag lapba fúrva menetet és kétoldalas ragasztóval felragasztva megoldást nyújt. :R :R Köszi még egyszer!

-Te hogyan készíted a lekvárt? - Kinyomom a buktából!

(#6889) Allien válasza peppe79 (#6887) üzenetére


Allien
veterán

Már sorry, de szard le akkor a hazai forgalmazót. Lehet EU-n belülről is rendelni. Pl
[link]
De akár egy Manfrotto Compact Light tripod? Kicsit nehezebb, de mégis csak egy Manfroto, ugyebár... ;] Ja, meg ez állvány, a másik meg egy izé, de én nem nevezem állványnak. ;] Max telefont mernék rá rakni... :B

[ Szerkesztve ]

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#6890) peppe79 válasza Allien (#6889) üzenetére


peppe79
senior tag

Lehet, hogy végül marad az Amazon, vagy Ebay. Csak azért örültem volna az itthoni vásárlásnak, mert lehet, hogy pár nap, vagy 1-2 hét, és szükségem lesz rá.

Nem egy nehéz DSLR-t akarok rátenni, és 600-as telével fotózni, csak egy Oly PEN-t, ami objektívvel együtt sincs több, mint 500 gramm. Nekem csak arra kell, hogy ha bringázni megyek az 1 éves gyerekemmel, és szeretnék vele megörökíteni egy közös képet, akkor legyen kéznél egy kis állvány. Erre a célra nekem ez a kis Bilora megfelelt volna. Tény, hogy nem a legstabilabb állvány, de azért a Bilora sem egy mogyoró matyi márka, van tőle állványom még a nyugat-német időkből.
A Manfrotto nekem már túl nehéz lenne, elég lesz a bébitápot, cumisüveget, popsitörlőt, miegymást cipelnem... :)

[ Szerkesztve ]

(#6891) Allien válasza peppe79 (#6890) üzenetére


Allien
veterán

Ok, így kezdődnek a bajok, de sebaj. ;] Esetleg Joby GorillaPod 3K Kit? Drága, de rá tekered egy ásóra, és megvan a magasság is. :K Lerakod a pelus mellé, az asztalra, és videózhatod, vagy fotózhatod a gyerkőcöt. :DDD

[ Szerkesztve ]

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#6892) Viperator válasza peppe79 (#6890) üzenetére


Viperator
őstag

Sirui állvány.

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#6893) peppe79 válasza Allien (#6891) üzenetére


peppe79
senior tag

Ilyen pici, asztali állványból már van egy régi Bilorám, de ez nagyon behatárolt. Ha bringázni megyünk, akkor nem mindenhol fogok találni olyan tárgyat, amivel magasíthatnék rajta, béka perspektívából meg nem szeretném magunkat fotózni. Ezért kellene egy 70-100, esetleg 120 cm-ig nyitható állvány.
Van egy Soligor PT-154-esem is, de azt én már biztosan nem cipelgetem sehová. Annak idején, amikor túráztunk, állandóan vittem magammal a dög nehéz E10-es kamerát, zselés akkumulátort, minden sz@rt. Utáltam, nem hiányzik ez már az életemből. Nem véletlen az sem, hogy MILC-re váltottam. Most már szeretném végre élvezni a nyaralást, kirándulást, nem pedig sherpa módjára cipelni 5 kg fotó felszerelést.

(#6894) peppe79 válasza Viperator (#6892) üzenetére


peppe79
senior tag

Azok szuper kis állványok, de én fél kilónál nehezebbet nem szeretnék, és árban is inkább szerényebbet keresek (nagyjából 20 ezer forintig).

(#6895) Allien válasza peppe79 (#6893) üzenetére


Allien
veterán

Ok, kiszálltam az ajánlásokból, mert lehet, ilyen nincs is, vagy extrém összegért (pl carbon). Én speciel pont leszartam a sújt, mert ha fényképezni akarom a Családomat, akkor annak ÁRA van. Egyik a súly, és kész. Ha ez se jó, akkor minden másra ott a mobil. Az kéznél van, és ahhoz találsz kicsi, könnyű állványt. A képminőség meg akkor mindegy, mert ugye valamit valamiért... :K
Szerintem (és sértődés ne essék). :DDD
Gyerek fotózás addig lehetséges olyan állványról, amit Te keresel, ameddig nem kezd el mászni! Onnan kezdve esélyed sincsen, ezért lehet jó választás a Joby példul. Ez kb fél éves kor, onnan a gyerek NEM fog arra várni, hogy apuci össze rakja a fotós cuccát. ;] Ha igen, akkor az nem gyerek, vagy (sajnos) valami baja van. :B

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#6896) Viperator válasza Allien (#6895) üzenetére


Viperator
őstag

Babzsákkal jól lehet megoldani, bárhova tud tenni és onnan fotózni.

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#6897) Viperator válasza Viperator (#6896) üzenetére


Viperator
őstag

Példa: [link]

Nekem is van, de nem így néz ki, hanem párnaszerű (cseresznyemagokkal van töltve. Vagyis csináltattam...).

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#6898) Allien válasza Viperator (#6896) üzenetére


Allien
veterán

De olvastad, béka perspektíva nem jó. Speciel többre tartom a Joby-t akkor már. :DDD Még ha sokkal többe is kerül. ;] Azt rá lehet tekerni egy fára, vagy ezer verzió van, és ugye azt még nem is említettem, hogy ugye távirányítani kellene azt a gépet. Én ezen részben túl vagyok, Pentax-omhoz van wireless vezérlő, rádiós, nem infra. De, ez is súly, engem nem zavar, mert tudom, hogy nyavalyogni könnyebb, addig, amíg a végén nem is csinál képet. Ergo, benyelem a saját hülyeségemet, de én viszem a gépet. Igaz, próbálok ésszerűen, de sokszor érzem, hogy jó lett volna még az az állvány, amit otthon hagytam. Amim jelenleg van (SlikSVD 20), azt nem szeretem, de legalább nem nehéz. Csak akkor már inkább veszek egy kínai karbont, mert az is van olyan stabil, mint ez a vacak, de legalább kisebb méretileg, súlyra meg azonos kb. De, ez egyéni szocproblem. ;]

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#6899) mikrofon válasza peppe79 (#6894) üzenetére


mikrofon
addikt

Az igényed teljesen jogos, de minél kisebbre csukható össze és minél könnyebb, úgy növekszik az ára. Feltéve akkor ha a stabilitás is szempont. Mert ugye a probléma akkor van, amikor valamilyen nem várt ok miatt eldől, vagy szétesik az állvány és közben rajta van/volt a váz az objektívvel.
Tehát ha igazán könnyű és kicsi kell, akkor maradnak az asztali állványok, vagy a valamire rá csavarható állványok. Vagy sajnos kicsit nagyobb, nehezebb és drágább kategóriát kell keresni ([link]; [link])

[ Szerkesztve ]

(#6900) peppe79 válasza Allien (#6895) üzenetére


peppe79
senior tag

Dehogy sértődtem én meg. :) A gyerek igaz, hogy már tud mászni (sőt, már állni is), csakhogy az utcán nem engedem, hogy egyedül börlenkedjen, ezért a karomban tartva szoktam fotózni. :) A wireless vezérlő hiányát egyelőre még nem éreztem meg, de lehet, hogy ez egyszer majd megváltozik.

Ha emlékszel még az évtizedekkel ezelőtti kis Meopta, Ines, és ehhez hasonló állványokra, gyakorlatilag már azok is teljesítették az elvárásaimat. És nemhogy carbonból, de még csak nem is aluból készültek a lábai, hanem rézből. A Sony régebbi kamera állványai közt is voltak hasonló méretűek, súlyúak, de említhetném akár a Carena MCB-500G-t, stb-stb. Nem hiszem, hogy manapság nagy kihívás lenne ilyesmi állványokat készíteni. Találtam is néhányat, csak gondoltam, van valaki, aki használ esetleg hasonlót, és tud konkrét típust ajánlani.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.