Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6151) hunor70


hunor70
csendes tag

Sziasztok!

Van egy Walimex wal-6894 Carbon-Pro-Stativ állványom és az egyik lábán az alsó bilincs eltört :(
Ezt, hogy-hol tudnám javíttatni-pótolni?

Köszi!

(#6152) jjeahh válasza hunor70 (#6151) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ez valami egyedi darab? Mert rágugliztam és semmit nem talált :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#6153) hunor70 válasza jjeahh (#6152) üzenetére


hunor70
csendes tag

Nem egyedi, csak kb 10 éves.

(#6154) Tomdriver


Tomdriver
őstag

Ígértem, hogy írok majd a Sirui P-306 monopod sétabotnak való használatáról, azóta már jó párszor volt kint velem terepen.
Csak jót mondhatok, súlyelosztása inkább fent van ami sétabotnak megfelelő, erős swing gyűrűivel úgy össze lehet csavarni, hogy csak jó erősen rátámaszkodva érezni, hogy kezdene összébb csúszni, főként ahol vékonyabb, tehát lent. Ez nem tudom hány kilónál lehet, de 30 biztos.
Terepen az ember nem csinál ilyent, vagyis nem bokorugrásra vagy egy árok mélyére támasztva átlendülésre használom ezt sem, viszont csúszós út árkokban vagy meredek oldalban leereszkedni vele tökéletes. Megfelelően könnyű, hengeres alakjának és a felső párnázott résznek köszönhetően fogása kellemes. Ha pedig ott a téma előttem, csípő magasságában a karommal a testhez szorítva pillanatok alatt a vázra tudom tekerni, ami szintén hengeres kialakításának köszönhető. Mivel nagyon rövidre összecsukható, fotós hátizsákom erre kialakított rekesze pont elnyeli.
Tehát összességében meg vagyok elégedve vele úgy monopodként, mint sétabotként, vagyis utóbbi célra is ajánlani tudom.

(#6155) makoss válasza makoss (#6149) üzenetére


makoss
addikt

Erre valaki?

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#6156) Balinov


Balinov
félisten

Sracok, Ismerosnek kell allvanyt ajanlanom, lehetoleg Amazon-os forrasbol

Ami van es lehetoleg stabilan kene birni az egy Nikon D3200 (vagy D3300), Nikkor 18-105VR. 100-150GBP ar, amit raaldozna. Megfeloen stabil gombfejjel egyutt kelljen beleferni.

A fenti link egy amazon.co.uk-s kereses adott parameterekkel.

Szerintetek?

B

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#6157) ooooobi


ooooobi
senior tag

FT-717A vagy FT-717B az ajánlottabb, videós állványok általában mind ezt a B designt követik, de a mai dslr idökben van e szükség olyan kialakitasra vagy sokkal stabilabb az?

https://steamcommunity.com/id/ooooobi/

(#6158) jjeahh válasza ooooobi (#6157) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Valszeg stabilabb, de ha nincs nagy géped, akkor gondolom fölösleges, mert az "A" verzió is elég stabil szerintem. Nálam gh2, g6, d7100, a7s gépekkel, max 135mm manuállal jól bírta, nem az a remegős fajta...

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#6159) tvamos válasza ooooobi (#6157) üzenetére


tvamos
nagyúr

Jó stabilnak néz ez ki. Gondolkodom, hogy lecserélem (kiegészítem) a WF-6662A-t.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#6160) jjeahh válasza tvamos (#6159) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Annál sokkal nagyobb, nehezebb és stabilabb is, a fej meg kifejezetten videóra az igazi :K

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#6161) tvamos válasza jjeahh (#6160) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ez tényleg csak 137cm magas? Ja nem. 180.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#6162) TV Béla


TV Béla
tag

Sziasztok!

A komolyabb minőségű állványt vennék a közeljövőben.
Az edigitalnal néztem ki a következőt 70 990 Ft-ért.

Manfrotto 290 DUAL állvány KIT gömbfejjel (MK290DUA3-BH)

Megerősítést szeretnék kérni, hogy ez az állvány megfelelő lenne nekem?

Egy Tamron 70-300 VC objektív, a Nikon D90-el kombó lenne a legnehezebb, amit rá raknék, illetve nagyon fontos lenne az állvány makró használathoz, úgy látom 6,2 cm a minimum magassága, tehát elvileg erre a célra is kitűnő választás kell, hogy legyen.

Szerintetek?

(#6163) Dolphine


Dolphine
addikt

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni!
Adott egy Vangurad TBH-100 gömbfej, amit elvileg ARCA kompatibilis, de valahogy a Peak Design Standard Plate-tel nem komálják egymást, pedig az is ARCA kompatibilis.
Áthidaló megoldásként gondoltam egy ilyen eszközre.
Jól értelmezem, hogy ez úgy működik, hogy az aljára ráteszem a már most meglévő talpat, a tetejére pedig bármilyen ARCA kompatibilis talpat tehetek? Tehát, csak csavaroznom kell kész is?
Nem tudom, hogy érthető-e mit is szeretnék! :F

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#6164) hegyimorc válasza Dolphine (#6163) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Ha le tudod csavarozni a fejről azt ami rajta van, akkor jobb ha leszeded és ezt felteszed a helyére.

Ha nem, akkor az is működhet ha ezt teszed rá a gyári cseretalpra, csak így fölöslegesen nagyobb és nehezebb a cucc

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#6165) Dolphine válasza hegyimorc (#6164) üzenetére


Dolphine
addikt

Sajnos nem bírtam lecsavarni bármennyire próbáltam! :O

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#6166) Dolphine válasza hegyimorc (#6164) üzenetére


Dolphine
addikt

Azt hiszem, hogy rájöttem, hogy mi a probléma.
A gömbfej "pofáit" nem lehet csak 37,2 mm-ig kitekerni, holott a ARCA sztenderd méret a 38 mm. Most azt nem tudom, hogy az enyém hibás, vagy ennek tényleg ennyinek kell lennie. :F

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#6167) Dolphine


Dolphine
addikt

Szeretnék mindenkitől elnézést kérni, béna voltam! :W
A fényképezővel együtt minden rendben, nincs vele semmi gond!
Elnézést még egyszer!

Viszont újabb kérdésem van. Van egy régi állványfejem a háromlábú állványon (nem cserélhető) és úgy döntöttem, hogy mégis veszek egy ilyen eszközt, és akkor a régi állványnál is használhatom az ARCA talpakat.
A kérdés, hogy milyen csavart kell hozzá vennem, mert ha jól látom, akkor konverter nem jár hozzá. Ez jó lesz?
A terv, hogy a régi állvány talpához csavarozom a kiegészítőt, abba meg belepasszol az ARCA talp.

Előre is köszönöm a segítséget. :R

Még egyszer elnézést a bénázásomért! :U

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#6168) kevezolika


kevezolika
csendes tag

Sziasztok,
a véleményetekre lennék kíváncsi, kinéztem három fajta állványt. Csodát nem várok tőlük ennyi pénzért, de azért érdekelne ti mit gondoltok róluk, melyiket választanátok a három közül? Valaki próbált már hasonló kategóriás állványt?
1. [link]
2. [link]
3. [link]

Válaszokat előre is köszönöm! ;)

Üdv Kevezolika

(#6169) tvamos válasza kevezolika (#6168) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ha kiserletezni akarsz, akkor mi is kivancsiak vagyunk a tapasztalataidra.
Ha olyat akarsz, ami bevalt, es hasznaljuk paran, akkor az a WF-6662A. Nem nagy szam, de az arkategoriajaban megfeleonek tartom.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#6170) Dolphine


Dolphine
addikt

Lényeges, hogy egy gömbfej anyaga alumínium, vagy magnézium ötvözet?

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#6171) tvamos válasza Dolphine (#6170) üzenetére


tvamos
nagyúr

Persze, hogy fontos. Az aluminium egy puha anyag, az otvozoktol (pl. magnezium) lesz kemeny. En igy tudom.
Az egy masik kerdes, hogy az ebay-es leirasokbol mi derul ki...

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#6172) Dolphine válasza tvamos (#6171) üzenetére


Dolphine
addikt

Most más a dilemmám!
Van egy Vanguard TBH-100 gömbfejem, ami nem 100%-ig ARCA kompatibilis. Ez elvileg magnézium ötvözet. Mivel 14 napon belül vagyok a vásárlással, így esély lehet visszaküldeni. A kiszemelt egy SIRUI G-10X, ami viszont alumínium. Ezért kérdeztem, hogy érdemes-e lecserélni, vagy hagyjam a csudába?

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#6173) Studi válasza Dolphine (#6166) üzenetére


Studi
addikt

Hali,

erre már akartam írni. :) Azt ugye tudod, hogy az ARCA fejekben van egy biztonsági funkció, a csavarral nem tudod egyből teljesen kitekerni. Amikor megakad, akkor picit kintebb kell húzni, és úgy tudod tovább tekerni. Ez azért van, hogy ha véletlen lelazul a csavar, akkor se tudjon kibillenni a fej a géppel.

(#6174) Dolphine válasza Studi (#6173) üzenetére


Dolphine
addikt

Szia!

Ez nagyon hasznos infromáció. Most már csak egyetlen dolog nem teljesen világos. A csavart magát kell kintebb húzni?

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#6175) Studi válasza Dolphine (#6174) üzenetére


Studi
addikt

Igen, úgy tudod jobban kitekerni, és kiszedni/betenni a szabvány fejet.

(#6176) Dolphine válasza Studi (#6175) üzenetére


Dolphine
addikt

Ezt otthon ki kell próbáljam! :R
Gondolom nem kell erősen cibálni a csavart. Ha ki lehet húzni akkor ARCA kompatibilis, ha nem akkor nem.

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#6177) Studi válasza Dolphine (#6176) üzenetére


Studi
addikt

Biztos vagyok benne, hogy ez lesz, már amikor először olvastam is akartam írni, csak épp úton voltam. ;) Nem kell nagy erővel húzni, és rugós, visszaugrik utána magától. Szimpla biztonsági funkció. :)

(#6178) tvamos


tvamos
nagyúr

Szeretnek venni egy olyan tartot, amit a multkor beszelgettetek, hogy a hatizsak vallpantjara tehessem a gepemet. Nem nagy gep, (Nikon 1 J5 + 1 Nikkor 30-110 VR,) szoval a sulya nem lenne problema. Az a gondom, hogyan tudnam azt megoldani, hogy ne kelljen a gyorscseretalpat cserelgetni a gepen, ha mondjuk kikapnam a hatizsakbol az allvanyt, es arrol akarok fotozni. (Weifeng allvanyom van, QZSD Q08 fejjel.) Van erre valami jo megoldas? A barkacsolastol sem riadok vissza.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#6179) Dolphine válasza Studi (#6177) üzenetére


Dolphine
addikt

A próféta beszéljen belőled! Amint otthon kipróbáltam beszámolok róla! :R

tvamos
Én a következőt csinálnám. (Hasonló cipőben járok, ezért tudom javasolni)
Veszel egy ilyet: [link]
Nekem éppen a mai nap folyamán adták fel postán a terméket.

Ennek az aljára ráteszed a mostani állványod cseretalpát, ráteszed mindenestől az állványra.
Az általam linkelt termék ARCA kompatibilis fej, ugyanúgy, ahogy a PeakDesign klón is az. Így a kiegészítőre csak bele kell csúsztatnod. Ha meg a klónra akarod tenni, akkor az meg adott. Nem kell barkácsolni és nem is olyan drága.
Valahogy így elképzelni.
[link]

Remélem érthető, amit írni akartam! :DDD

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#6180) kevezolika válasza tvamos (#6169) üzenetére


kevezolika
csendes tag

Köszönöm, erről olvastam itt a topicban. Alapvető különbség, hogy amiket néztem, monopodként is használhatóak. Talán még kicsit masszívabbnak is tűnnek. Az árkülönbség nem túl nagy, szerintem kísérletezni fogok, természetesen, ha választottam a három közül. :)

Üdv Kevezolika

(#6181) Balinov válasza tvamos (#6178) üzenetére


Balinov
félisten

Hamar QZSD...ez az ugye? Erre ramernetek tenni egy D3200-t Nikon 18-105VR-el?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#6182) Dolphine válasza Balinov (#6181) üzenetére


Dolphine
addikt

Szerintem inkább ez.

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#6183) Balinov válasza Dolphine (#6182) üzenetére


Balinov
félisten

Sima gombfej jobb lenne ill. a QZSD-sallvany/monopod resz stabilitasa erdekelne.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#6184) tvamos válasza Balinov (#6181) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ez: [link]. Az allvany a Weifeng, ahogyan ott irtam is. D7000 + Quantaray 70-300-zal probaltam, ahoz gyenge ez az egesz hobelebanc. (Neha a Nikon 1 + 30-110-hez is gyengenek erzem, node ez az en bajom. A gombfejet kifejezetten utalaom, plane azt, ami ehez a WF-hez van, de ahogy latom, ebben az arban minde ilyen.)

(#6179) Dolphine válasza Studi (#6177) üzenetére
Egy fokkal jobb, mint ami most van, de olyan lenne jo, hogy ne kelljen csavarozgatni, csak klikk-klikk... erted!

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#6185) Studi válasza Balinov (#6181) üzenetére


Studi
addikt

A tiédet bármikor rá merném rakni! :K :DDD

Ezek nagyon egy koncepcióra készült állványok, jó konstrukció, masszív. Az anyagminőséget tekintve fordulhatnak elő gondok, de az eddigi tapasztalatokat olvasva nincs különösebb gond velük.
Én hasonlót vettem Benro néven, itthon, kutyadrágán. Az ellenfele egy Manfrotto volt, a boltban kipróbáltam mindkettőt, a Manfi háromszor csípte be a kezem 2 perc alatt. Amúgy ugyanazt tudta.

Ami nekem egyedül hiányzik ezekből az állványokból, hogy a középoszlopot vízszintesre nem lehet sajnos fordítani. Az makrózásnál azért érne még egy-két plusz pontot. :)

(#6186) Dolphine válasza tvamos (#6184) üzenetére


Dolphine
addikt

Ha ragaszkodsz a gyorscseretalphoz, akkor ez a kiegészítő nem jó.
Nem tudom, hogy létezik-e olyan ARCA kompatibilis (azért írom, mert a PeakDesign klón az) kiegészítő, aminél nem kell csavarozni, csak bepattintod és kész! :F

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#6187) kevezolika válasza Balinov (#6181) üzenetére


kevezolika
csendes tag

Nézd van egy videó [link] a nagyobb QZSD-ről, de elég meggyőző.

Üdv Kevezolika

(#6188) Dolphine válasza Studi (#6177) üzenetére


Dolphine
addikt

Sajnos, ez meg sem mozdul! :O
A legnagyobb problémám, hogy az állványfej közepén van egy biztonsági zár, amit nem lehet "kapcsolni". Így csak az egyik irányból tudom ráhelyezni a PeakDesign cseretalpat, a másik irányból nem. :F
Azt hiszem ebből visszaküldés lesz.

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#6189) Balinov válasza Studi (#6185) üzenetére


Balinov
félisten

:) nem nekem lesz, Dani kollegamnak kene valami jo ar/ertek aranyut ajanlani fent nevezett kombohoz..Kiqrni meg nem akarok vele.

kevezolika: koszi a linket, este ranezek :R

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#6190) tvamos válasza Studi (#6185) üzenetére


tvamos
nagyúr

Kicsit en is f..sok, hogy egyszercsak a foldon talalom a gepem. Nem tudom, ha itt vennek egy amugy gyengebb allvanyt, es az kimulna, akkor pengetnek a zsetont, vagy sem. Mondjuk egy Cullmannt 10 ev garival. :F

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#6191) Dolphine válasza tvamos (#6184) üzenetére


Dolphine
addikt

Végső megoldásként 2db PeakDesign klón kell. Az egyik a táskádon, vagy az oldaladon, a másik az állnyod gyorscseretalpán (az eszköz alján van egy csavarmenet, így állványra, cseretalpra is felhelyezhető). Ezután tényleg csak klikk-klikk lenne! :DDD

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#6192) tvamos válasza Dolphine (#6191) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ez így jobban hangzik nekem.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#6193) Dolphine


Dolphine
addikt

Sziasztok!

Van valakinek elfekvőben olyan csavar konvertere, amit egy 1/4-es menettel rendelkező állványmenetre csavarhatok és erre a konverterre egy 3/8-os állványfejet?

Azért kérdezem, mert önmagában valóban nem drága, viszont a szállítási költség eléggé magas! :F

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#6194) Studi válasza Dolphine (#6193) üzenetére


Studi
addikt

akad. xvii kerület, Maglód elérhető?

(#6195) Dolphine válasza Studi (#6194) üzenetére


Dolphine
addikt

Vidéken vagyok! :F

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#6196) faki_


faki_
senior tag

DigitCam akcióban van pár Vanguard állvány, ill. tartozék valós kedvezménnyel, de táska is akad:
Vanguard Espod CX 204AP - 20 900 Ft 12 700 Ft
Vanguard SBH-300 gömbfej - 29 900 Ft 19 800 Ft
Vanguard ABEO Pro 283CGH - 180 900 Ft 109 900 Ft
...

Minden akció.

(#6197) Lassú Víz válasza Dolphine (#6195) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Ezt honnan kellett volna tudnia? Néha meglep, hogy mekkora feszültség van az emberekben (sajnos időnként bennem is). Ne válaszolj, csak tartsuk meg a topik hangvételét olyannak amilyen volt. Nekem jobban esett volna azt olvasni, hogy:
"Sajnos nem. 'A' helység x km-es körzetében tudok érte menni."

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#6198) Dolphine válasza Lassú Víz (#6197) üzenetére


Dolphine
addikt

Teljesen jogos! :R
Az eredeti mondanivalója ez volt a dolognak, hogy sajnos vidéken vagyok, így nem nagyon tudok mozogni.
Bocsánat, legközelebb igyekszem pontosabban fogalmazni!
Időközben sikerült megoldanom a problémát!
Még egyszer elnézést mindenkitől akit megbántottam, vagy felháborítottam!

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#6199) bugizozi válasza faki_ (#6196) üzenetére


bugizozi
őstag

Sziasztok!

Ez a Vanguard Espod CX 204AP - 20 900 Ft 12 700 Ft-ért megéri az árát? Sony A5000-rel lenne használva.

Köszönöm! :R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#6200) faki_ válasza bugizozi (#6199) üzenetére


faki_
senior tag

Az eredeti árához képest mindenképpen, de egy Weifeng (Fancier) WF-6662A-val összehasonlítva már nem merném mondani (még akkor sem, ha túloznak az adatokkal). Utóbbira viszont nincs itthoni garancia, EU eBay-ről lehet rendelni kb. 11e Ft-ért, itt többen használják, írtak már róla.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.