Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7201) zümzümm


zümzümm
senior tag

Sziasztok,
Kell vennem egy fotós állványt.
De nem tudok választani.
Rollei C5I, Rollei C6I, Manfrotto Element Traveler Big
Éjszakai husszúzáridős fotozáshoz kell illetve otthoni tárgy és makró fotóra.
183cm vagyok, szóval ebből a szempontból a C6I megfelelőbb lenne, de azért megkérdezem, hogy ki hogy látja, melyik a jobb választás minőségben/használhatóságban.

(#7202) JohnyBlue válasza zümzümm (#7201) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Milyen szettet pakolnál rá?

Nagyon mellélőni nem tudsz se a C6-al se a manfrottoval. Tapogasd meg, próbáld ki amelyiknél megdobban a szíved az lesz a tied :)

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#7203) rekid válasza zümzümm (#7201) üzenetére


rekid
addikt

Olvass vissza picit.

Gyáva népnek nincs hazája!

(#7204) zümzümm válasza JohnyBlue (#7202) üzenetére


zümzümm
senior tag

Igen én is valahogy így gondoltam, hogy minőségben kb ugyan ott van mindkettő. Azért kérdeztem rá, mert hátha van valamelyiknek valami nyűgje, tipushibája stb...
Sony FF milc rendszert pakolnék rá egyelőre. És előbb utobb 70-200 tele is menne rá.
De az egyik 8kg a másik 12kg teherbírású, szóval egyiknek sem okozhat gondot. Mondjuk egyedül a súly aggaszt a C6I esetében. Viszont cserébe biztos stabiilabb. És túrázásra biztos vennék egy könnyebbet kisebbet. A C6I-t max városba vinném éjszaka.

(#7203) rekid
Visszaolvastam, de csak egy japán utas beszámolót találtam mindössze ami úgymond részletesebb

(#7205) rekid válasza zümzümm (#7204) üzenetére


rekid
addikt

Túrázásra

Gyáva népnek nincs hazája!

(#7206) zümzümm válasza rekid (#7205) üzenetére


zümzümm
senior tag

Innen indultam, ttől az állványtól a keresésben :) Szóval ezt dobta ki a google és néztem meg először, aztán jött a többi... és jutottam el a C5I C6I és Manfrotto Element Traveler Big-ig.
De ugy érzem, hogy C6I lesz belőle, hiába hogy nehezebb, de stabilabb és magasabb.

(#7207) Lassú Víz válasza zümzümm (#7206) üzenetére


Lassú Víz
őstag

[link] 100€ a szénszálas c6i. Nem rossz...

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#7208) zümzümm válasza Lassú Víz (#7207) üzenetére


zümzümm
senior tag

Hmmm, kecsegtető :)
EU-n belülről érkezik?

(#7209) JohnyBlue válasza zümzümm (#7208) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Szerintem, Németország. Mert azt írja, hogy azon belül ingyenes.

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#7210) zyzz válasza Lassú Víz (#7207) üzenetére


zyzz
tag

Én ezen a linken most 300 €-t látok - megváltozott?

(#7211) zümzümm válasza zyzz (#7210) üzenetére


zümzümm
senior tag

Megváltozott hogy b*sznák meg. Fizuig azért várhattak volna :((

(#7212) zümzümm


zümzümm
senior tag

Ez a K&F Concept minőségben van olyan mint pl a Rollei?

(#7213) koxkids válasza koxkids (#7200) üzenetére


koxkids
őstag

Megrendeltem múlt héten ezt a Vanguard állványt Alzáról, akkor még volt 5db raktáron..
Tegnap jött a tájékoztató, hogy nem tudják már beszerezni, így törlik a rendelést. Így Németországból jön amazonról, ott is akciós volt egy boltban! :K
[link]
Várom már nagyon!

[ Szerkesztve ]

(#7214) 2ofthem válasza koxkids (#7213) üzenetére


2ofthem
aktív tag

Én is megrendeltem az Alzától, még decemberben, azóta is várom, kíváncsi vagyok mit lesz belőle. Már leveleztem velük ezzel kapcsolatban, egyenlőre nem törölték a rendelésem.

(#7215) zümzümm válasza zümzümm (#7212) üzenetére


zümzümm
senior tag

Egész pontosan erre gondoltam
[link]
Valaki tapasztalat, hallomás?

(#7216) tvamos válasza koxkids (#7213) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nekem is nagyon tetszik ez az allvany, mert a kozepso tagot lehet donteni. Tuti nem vennek kinai allvanyt mostmar.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#7217) pruzsi


pruzsi
őstag

Üdv! Mobilhoz keresnék állvány Galaxy S10, a lehető legolcsóbbat 100cm magassággal kb

(#7218) zsoltzsolt


zsoltzsolt
addikt

Még korábban beállítottam az Alzánál a Vanguard VEO 2 235AB állvánít figyelésre. Ma kaptam az alkalmazásukon keresztül üzenetet, hogy megint van raktáron és a régi 20 ezer alatti áron. Le is csaptam rá.
Úgy látszik egy darab volt, mert megint nem elérhető náluk, én meg most kaptam mailt, hogy már kiszállításra kész az áru. :)

(#7219) mikrofon válasza zsoltzsolt (#7218) üzenetére


mikrofon
addikt

feltehetően valaki visszaküldte....

[ Szerkesztve ]

(#7220) zsoltzsolt válasza mikrofon (#7219) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Még az is lehet. De mindig csak pár darabos készletük volt vagy rendelésre hozták ezt az állványt ennyiért.
Ha nincs baja tökéletesen megéri ezt a kb 20.000 Ft-ot.

(#7221) Pikaa


Pikaa
aktív tag

Sziasztok!

Állványt szeretnék vásárolni élő videózgatásra (egyelőre egy kicsi Sony Handycamnak kell), ami legalább 1,45m magas legyen, max. 35.000ft-ig el. Lényeg, hogy ne akadjon, forogjon jól jobbra-balra, fel-le és legyen karja, amivel mozgathatom. :D

(#7222) tomboy0013


tomboy0013
veterán

Sziasztok,

Nikon 5600-hoz szeretnék állványt vásárolni, leginkább természet fotózásra és egy kis portrézásra.
Hosszas kutatás után rátaláltam a QZSD Q999-re és a Zomei Q666-ra. Itthon nem találok 30 ezer alatt értelmes állványt, ezek viszont baráti áron vannak Ali-ról és sok jót olvastam róluk.
A QZSD Spanyolból 51 dollár, a Zomei Cseh raktárból 58. Ti melyiket ajánlanátok a kettőből?

(#7223) zsoltzsolt válasza tomboy0013 (#7222) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Hol olvastál ezekről sok jót?

(#7224) tomboy0013 válasza zsoltzsolt (#7223) üzenetére


tomboy0013
veterán

Itt, külföldi tesztekben, YouTube tesztekben és töménytelen mennyiségű Ali-s visszajelzésben. Miért neked van esetleg személyes tapasztalat? Mert szívesen olvasom.
Nem akarom rengeteget használni, inkább csak jó ha van valami amit néha előkaphatok, meg a méretéből adódóan még magammal is vinnék kirándulásokra. A pénzt már elvertem objektívekre és szeretném max 20 környékén megúszni ezt :D
De meggyőzhető vagyok ha nagyon nem ajánlott kategória, csak tényleg sok jót olvastam ezekről, leginkább a Zomei-ről.
Ha ez nem annyira jó akkor mi a minimum amit ajánlanál / ajánlanátok (mert kíváncsi vagyok több ember véleményére is)?

(#7225) ANOka válasza tomboy0013 (#7224) üzenetére


ANOka
őstag

Nekem van egy Ali-ról rendelt Zomei M8. EU-n belülről rendeltem, de már nem emlékszek rá, hogy pontosan honnan.
Szerintem az árához képest rendben van, működik, passzentos, nem nyeklik-nyaklik.
Én viszont m4/3-as rendszert használok, így nem tudom, hogy a te szetted súlyát elbírja-e!

(#7226) tvamos válasza tomboy0013 (#7222) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nekem ZOMEI Q666CT van.
Tapasztalatokat itt olvashatsz rola a forumon: [link]
Inkabb vennek egy Vanguard VEO 2 235AB-t, ha lehet kapni, a kifordithato kozepso tag miatt. Meg a carbon dolog teljesen felesleges, persze valamivel konnyebb, de pont annyi hatrany hasznalatkor, mint amennyi konyebbseg, ha cipelni kell... sot.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#7227) tomboy0013 válasza tvamos (#7226) üzenetére


tomboy0013
veterán

Igen, olvasgattam ezeket köszi.
A Vanguard-dal az a baj, hogy nem 18 hanem 40 ezer 😄 Az Alzánál már nincs jó áron. Egyébként azt vettem volna.

ANOka: Az a baj, hogy ez is több mint a duplája árban a Q666-nak. Még 30-ig talán el is merészkedek, de afölé már nem szeretnék menni.

[ Szerkesztve ]

(#7228) tvamos válasza tomboy0013 (#7227) üzenetére


tvamos
nagyúr

A Q666-ot 35 cm-re ossze tudod csukni, igy utazashoz az jobb. En val'szeg azt vennem.
A Q999 43 cm, azt azert nehezebb cibaszni.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#7229) ANOka válasza tomboy0013 (#7227) üzenetére


ANOka
őstag

Megértelek, de én csak arról tudok írni, amiről van tapasztalatom.

(#7230) Lassú Víz válasza tvamos (#7226) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Kifejtenéd miért rosszabb a szénszálas állvány? Nekem van egy Manfrotto Element Traveller Big carbon és elégedett vagyok vele.

[ Szerkesztve ]

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#7231) tvamos válasza Lassú Víz (#7230) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nekem az a bajom a Q666C-vel, hogy tul konnyu az allvany, a gep az allvanyfejjel meg tul nehez rajta, es ettol remeg. Ha akasztok ra valami nehezebb dolgot, akkor mas frekvenciaval remeg, mert akkor meg mar nagyon meg van terhelve.
Ugyan ennyi penzert kaphattam volna egy alu tripodot, ami nehezebb, de cserebe stabilabb, illetve kicsit tobbert csak bementem volna a boltba, es nem kellett volna varni ra 2-3 hetet.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#7232) zyzz válasza tomboy0013 (#7227) üzenetére


zyzz
tag

Alin a Zomei M8 most 100 USD-ból megvan! (nem tudom személyre szóló akció-e, de érdemes lehet ránézned)

(#7233) 2ofthem


2ofthem
aktív tag

Nekem nem jött meg végül a Vanguard veo 2 235ab alzától, helyette egy 204cb-t rendeltem.
Nagyon könnyű és simán elfér a hátizsákban, idáig jó választásnak bizonyul :)

(#7234) zsoltzsolt válasza 2ofthem (#7233) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Most vettem át a Vanguard Veo 2 235ab-t az Alzától rendelve, még a régi szép áron.
Komoly darab, masszív, erős, szép, ennyiért ingyen volt. Maga a gömbfej külön vásárolva többe került volna, és még táska is van hozzá.
Tökéletes kiegészítője lesz a korábban vett Vanguard VEO AM-295 monopodnak.

(#7235) 2ofthem válasza zsoltzsolt (#7234) üzenetére


2ofthem
aktív tag

Te mikor rendelted? Én December elején, és Február közepén közölték hogy bocsi, nem kapod meg... Rendesen fel is háborítottak, de most már igazából mindegy, ez is tökéletes lesz :)

(#7236) zsoltzsolt válasza 2ofthem (#7235) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Először január elején, de végül töröltem a rendelést, mert nekem igazából csak a gömbfej kellett volna róla, és külön vásárolva maga csak a fej többe került volna.
Majd január vége felé megint megrendeltem, mert úgy gondoltam, majd jó lesz a tripod is valamire, a fejet meg átrakom a monopodra. De ezt az ALza törölte készlet hiány miatt. Ekkor beállítottam egy emlékeztetőt az ALza oldalán, hogy ha újra elérhető lesz a termék, akkor kapjak arról emailt. Majd február 23-án kaptam is az értesítést, hogy újra raktáron ezen az áron, egy percen belül meg is rendeltem és már nálam is van. 25-én már a Postán volt, de csak pénteken volt időm érte menni.

(#7237) 2ofthem válasza zsoltzsolt (#7236) üzenetére


2ofthem
aktív tag

Hát ez nem semmi :) Tehát akinek folyamatos megrendelés alatt volt arra b*sztak rá :C
Köszi az infot :)

(#7238) zsoltzsolt válasza 2ofthem (#7237) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Lehet érdemes az adott terméknél a készlet értesítőt beállítani és ahogy ír az Alza, azonnal megrendelni.

(#7239) Wolfskin


Wolfskin
őstag

sziasztok,
ha van valakinek tapasztata a két állvánnyal, nem tudom melyiket válasszam, használt, de kb egy árban vannak.

Cullmann Mundo 525M

Giottos YTL 9383

• a Giottosnak dönthető a középső szára, de a Cullmanhoz jár egy ilyen dönthető középső szár
• A Giottos előnye, hogy 180cm vs. a Cullmann 160cm (ez zavar leginkább)
• A Giottos 28 mm felső szár, a Cullmann 25mm (amennyiben ez befolyásolja a stabilitást),
mindkettő 8 kg teherbírású
• A Giottos valamivel nehezebb, de a Y középszára miatt keskenyebbre csukható, a másik viszont 180 fokban visszaforgatható lábú, tehát rövidebb (bár nem utazáshoz kell, inkább beltérben)
• A Giottos fekete a Cullmann narancssárga
• A Cullmannak kicsavarozható az egyik lába monopoddá

Mivel egyiket sem ismerem, és funkciókban kb. egyformák, kérdezném, akinek van tapasztalata, melyik a jobb minőségű, stabilabb, strapabíróbb, értéktartóbb stb? Mit érdemes még figyelembe venni?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#7240) JohnyBlue válasza Wolfskin (#7239) üzenetére


JohnyBlue
őstag

A Giottosok elpusztíthatatlanok. Könnyen szét tudod szedni az esetleges zsírozásokhoz stb.

Nekem MT9371 volt 2X is és mindig az jött le, hogy uramatyám ez még bográcsozni is jó lenne...

Amúgy meg a Cullmannal se tudsz mellélőni ;) Vedd azt amelyik tetszik :D ;]

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#7241) tvamos válasza Wolfskin (#7239) üzenetére


tvamos
nagyúr

En annyira nem ismerem a Giottos alvanyokat, de szerintem a Cullmann eleg jo marka. Kollegamnak MAGNESIT 525M van, az eleg stabil. Az is elmond valamit, hogy a honlap szerint 10 ev a szavatossagi ido. Ugy tudom, ezt Magyarorszagon nem tudod sajnos ervenyesiteni, ott csak 1, vagy 2 ev.

Nem tudom, azt nezted-e, de a Cullmann sokkal kisebb osszecsukva. (45,5 cm vs 68cm)
Ha kell az extra magassag, akkor Cullmannbol is van nagyobb, a MUNDO 528M. (51 cm / 183,5 cm) Nem tudom, hogy ez arban meg belefer-e neked, vagy miert pont ezt a ket allvanyt nezted ki.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#7242) Wolfskin válasza JohnyBlue (#7240) üzenetére


Wolfskin
őstag

Giottosok elpusztíthatatlanok - az utóbbi időben egyre többször olvasom az ellenkezőjét. a lábakat szétcsúszását megakadályozó szerkezet gyenge, meg hasonlók. Meg ez az új Y középső tengely, szerintem csak marketing gag. Egy régi MT sorozatúra szívesebben beneveznék, főleg a 93xx -ből, valami nagyot.

@tvamos:

Olvasgatom az amazonon a a véleményeket, Cullmann Mundo 525M leginkább egy jó utazó állvány kezdőknek. nekem meg pont egy stabil valami kéne termékfotózáshoz (na jó, én sem vagyok profi...).

Egy Manfrotto 808RC4 fej menne rá, annak kéne egy stabil alap. És ezzel a dönthető középoszlop kiegészítővel alkalmasnak tűnik, ha elég stabil maga a szerkezet.

Boltos ismerősöm csak a Manfrotto-t ajánlja, semmi mást, de szerintem ma már azok sem örök életűek. mint a Miele mosógépek. Ismerősöm volt Skóciában egy whisky túrán, az egyik manufaktúrában mutattak egy valami darálót, ami több mint 100 éves, de még hozzányúlva sem volt, csak a kötelező kenések. Örök élet. Igaz, a gyártója már rég csődbe ment... Na ilyen állványt keresek... :D

Szóval Manfrottot... de abból nem találok olyat, ami 8kg-bír és dönthet középoszlopos. Ráadásul olyan kaotikus a termékpalettája, és legalább 160cm magas hogy azt sem tudom, mit keressek. Ha találok egy modelt, aminek a típusa egy bonyolult kód, 10 percig tart kiguglizni, hogy mi lehet.

A Cullmannál egyedüli félelmem, hogy a 1,6 Kg/160cm magas eléggé anyagspórolósan hangzik. Igaz hogy 25 mm a felső cső, de anyagvastagságról nem írnak sehol... Inkább lenne nehezebb, és magasabb.

Ja, és azért ez a kettő, mert pillanatnyilag ezt találtam külföldi apróhirdetésben és le is alkudtam elfogadható árúra, kb ugyanannyi a kettő. Itthon hol érdemes nézni használtan? Jófogás, hardverapró, index fórum... sehol, semmi.

Boltos ismerős adna kedvezményt újra, plusz el tudnám költségleni... Olyan 50 ezer körül (de ha olcsóbb az még jobb!) csak lábból mit ajánlanátok?

• legalább 8kg teherbírás
• minimum 160-170cm
dönthető középoszlop
• stabil és tartós
• Manfrotto (na jó, ez nem szigorú kitétel :D ) De mi van még ilyen márka?

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#7243) rekid válasza Wolfskin (#7242) üzenetére


rekid
addikt

Én ezt használom egy Manfi 488RC4 -el . Stabil. ;]

Gyáva népnek nincs hazája!

(#7244) Wolfskin válasza rekid (#7243) üzenetére


Wolfskin
őstag

nem rossz... lehet ezt kapni fej nélkül is? mondjuk majdnem egy kilóval nehezebb, mint a Cullmann. viszont 13 centivel magasabb...

Te ismered a Cullmannt? Volt már kezedben?

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#7245) rekid válasza Wolfskin (#7244) üzenetére


rekid
addikt

AT - végű a fej nélküli verzió
Vanguard Alta Pro 263AT.
Vanguard ALTA PRO 2+ 263AT- Ez meg az új verziója.
Mind a kettőről van a YT-on teszt sz@rásig.

190 centi vagyok. Elég a magassága.

Én nem használtam culmann-t soha. A nagyon low-end kurblis megoldásaikat láttam aztán emiatt valahogy ki is maradt a szórásból a márka.

[ Szerkesztve ]

Gyáva népnek nincs hazája!

(#7246) Wolfskin válasza rekid (#7245) üzenetére


Wolfskin
őstag

Megnéztem, elég jónak tűnik. Sőt újonnan, fej nélkül is olcsóbb, mint a Cullmann gömbfejjel. Ha ez jelent valamit...
Találtam is egyet, 15€-al még olcsóbb is...

A Vanguard szempontjából
PRO:
• beépítette a dönthető középső oszlop (nem extra, mint ahogy a Cullmannál adják hozzá, amit mindig cipelni kell)
• magasabb - írd és mondd - kerek 5cm-el :U
• van tüske, nem csak gumitalp (ráadásul a csavarható, beépített)
• olcsóbb 15€-al
• fekete szín

KONTRA
• nincs kicsavarozható monopod
• kisebb terhelhetőség - na bumm, 1 kg-al
• nehezebb, + 400g
• nem színes (tök szép a narancs színre eloxált aluminium)
"hatszög alakú központi oszlop az extra stabilitásért" - megint egy idióta marketing gag, ahol a spórolást termékelőnyként akarják eladni, a hatszög anyagtakarékosabb (lásd kaptár) de a merevsége egy hengernek nagyobb.

----------
• ennek megfordítható a belső csöve, vagy csak oldalra kifordítható?
• a zárai gyors-zárak, ami kényelmesebb, nem tudom menyivel időtállóbb
• jobb név, a Cullmann nekem is összeforrt a 3000Ft-os tekerős Porst-os Hamás világgal
• az összecsukott mérete kb ugyanakkora mindkettőnek ( A Vanguard lábai is visszahajthatók 180 fokban szállításhoz? ez előny is egy hátrány is, egy plusz mechanika, ami plusz hibaforrás... :F

melyik legyen...? :F

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#7247) Wolfskin


Wolfskin
őstag

Illetve találtam egy újat

Manfrotto 055mf4 carbon egy Manfrotto 488RC2 fejjel
a karbon mennyire strapabíró, időtálló? ismeri valaki tápaszatlatból?


kb ezek az árak:

vanguard 20.100
Cullmann 26.800
Giottos 28.475
Manfrotto 35.175

melyik a legjobb vétel?

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#7248) rekid válasza Wolfskin (#7246) üzenetére


rekid
addikt

kiszedhető elvileg.

Irány egy bolt, és fogdosd meg mind a kettőt.

[ Szerkesztve ]

Gyáva népnek nincs hazája!

(#7249) Wolfskin válasza rekid (#7248) üzenetére


Wolfskin
őstag

igen, sőt megfordítható és fejjel is betehető. a Vanguard a legsokoldalúbb állvány ezek közül, a legsokoldalúbban állatható be a kamera pozíciója, akár makro, akár termék fotózáshoz. a Manfrotto is dönthető, de csak vízszintesre (tehát 0 és 90 fok állása van, a Vanguard meg 0-180 fok közt fokozatmentesen).

és a karbon nekem őszintén megmondva nem szimpatikus, vigyázni kell rá és olvastam egy nagyon jó német tanulmányt (25 oldal), ahol elég mélyen elemzik az össze tulajdonságét, ami állványként szóba jöhet. a kisebb súly (megkötésekkel) és a menőség faktoron kívül szinte semmi előnye nincs.

amúgy a képek alapján nem tűnik túl atombiztosnak a vanguard sem... de remélem a célnak megfelel.

az élettartam garancia az igaz rá, és mi kell hozzá?

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#7250) peppe79 válasza Wolfskin (#7246) üzenetére


peppe79
senior tag

Én Cullmann párti vagyok, nagyon szeretem a kis méretűre összecsukható, könnyű állványait.
De ha nagyobb teherbírású tripodra lenne szükségem, szinte biztos, hogy valami más márkát választanék. :))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.