Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7301) Predator2 válasza Viperator (#7300) üzenetére


Predator2
addikt

:R

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#7302) Bogyó bá' válasza zsoltzsolt (#7254) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Kösz a tippet, 31 ezer forintért megrendeltem az előbb. :R
(Tök véletlenül olvasgattam bele ebbe a topikba - valamilyen Manfrottot szerettem volna, de a hasonló képességű utazó állványaik jóval drágábbak ennél.)

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#7303) Bogyó bá' válasza Bogyó bá' (#7302) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Ma megérkezett, és nagyon tetszik. Kicsi, praktikus és mégis kellően stabil.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#7304) ZephX


ZephX
senior tag

Sziasztok!

Van egy Vanguard Evo 2 204AB-m amit nagyon szeretek, csak ha néha elugrok biciklivel a közelbe akkor macerás magammal vinni. Keresek mellé egy miniállványt. Oly EM-10II-öt kéne megtartania 17 mm-vel, tehát viszonlag kis súlyt. Valami hasonlót keresek : [link]
Külföld is játszik, csak ne egy félév leegyen mire megjön. :))

(#7305) Bogyó bá' válasza ZephX (#7304) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Ilyesmire nem gondoltál? Nekem van, makrózni például egész jó. A lábak 2-féle szögbe állíthatók, plusz több lépésben ki is húzhatók. Pöpec picike gömbfejjel együtt adják.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#7306) ZephX válasza Bogyó bá' (#7305) üzenetére


ZephX
senior tag

Néztem ezt is. Nem rossz cucc, csak egy csomó helyre nem lehet oda rakni, ahova ezeket a gumi lábas cuccokat igen (pl pad, korlát). Persze kérdés, hogy a hajlíthatóság miatt mennyire strapabíróak.

(#7307) Byk01 válasza ZephX (#7304) üzenetére


Byk01
senior tag

Gorillapod. Az 1k már elég lehet a géped alá. 13 ezerből most megvan fejjel együtt. Vagy a 3k fej nélkül ugyanennyi. [link]

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#7308) Bogyó bá' válasza Byk01 (#7307) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Az 1k fejjel együtt 10 ezerért...

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#7309) ZephX válasza Bogyó bá' (#7308) üzenetére


ZephX
senior tag

Köszönöm lehet ez lesz. Már csak az a kérdés, hogy az 1K Stand és kit között mi a különbség? A standhoz is van fej? Mert úgy csak a Tripontnál látom.

(#7310) peppe79 válasza ZephX (#7304) üzenetére


peppe79
senior tag

Hát, igen. Csak idő kérdése, hogy mikor jön el az a pillanat, hogy egy könnyű állványt vegyen az ember. Én inkább hajlok abba az irányba, hogy legyen kicsi, és könnyen hordozható (még ha korlátozottabb is a használata); mint egy nehezebb, de sokoldalúbb állvány.

(#7311) ZephX válasza peppe79 (#7310) üzenetére


ZephX
senior tag

Ahogy olvasgattam a topikot ez elég gyakran előjön. Nem is a súllyal meg a mérettel van a baj. Hanem azzal, hogy belerakom a táskába és egyszerűen lehúzza táskát egyik oldalra. Szóval macerás. Nyilván ha valami esti longexpót szeretnék akkor arra ott a nagyobb állvány, de csak fél órás biciklizéshez jól jönne egy kicsi.

(#7312) peppe79 válasza ZephX (#7311) üzenetére


peppe79
senior tag

Nálam a legnagyobb állvány is csak 28 cm összecsukva, a súlya pedig 680g.
Még a Starblitz Aberdeen 20-as válltáskám aljára is rögzíteni tudom, különösebben nem húzza a vállam. Bringázáskor meg egyszerűen megy az első kosaramba. :)

(#7313) Viperator válasza ZephX (#7311) üzenetére


Viperator
őstag

Longexpóra ez jó lehet, ha van annyid...

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#7314) kovsol


kovsol
titán

Nekem a manfrotto táskám oldalán van belső zseb amibe bele tudom rakni a befree állványomat. Egyébként egy Manfrotto PIXI EVO Mini kamera állvány mindig nálam van, meg az ND1000 filter. :D Annak a kis gömbfeje simán elbírja nálam a Sony A7III -t zoom obival is.
Ezeket is a pixivel lőtte: [link] [link] [link]

May the Force be with you!

(#7315) ZephX válasza kovsol (#7314) üzenetére


ZephX
senior tag

Ez ugye a nagyobb, kihúzható lábas? Ezzel a típussal egyetül az a bajom, hogy nem lehet felrakni, mondjuk egy hídkorlátra, vagy kerítésre, amivel ki lehetne váltani a nagy állvány magasság különbségét. (jók ezek a fotók : ) )

Viperator ennyit nem szánnék rá. :N Úgy gondoltam, hogy miniállvány ezért megúszom 5000 Ft-ből. Aztán belőttem olyan kb. 13-14-ra max amit szeretnék rászánni.

(#7316) kovsol válasza ZephX (#7315) üzenetére


kovsol
titán

Igen a kihúzható lábú. Még portré módba is át lehet rakni a fejet.

Az a bajom ezekkel a gorillapodokkal, hogy idővel elkezd lazább lenni. A nagyobb tűrőképes példányok, meg annyira nem is kicsik már.
Én túl beszari vagyok, hogy egy ilyenre rárakjak 1M Ft-os cuccot korláton lógva. :D

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#7317) zsoltzsolt


zsoltzsolt
addikt

Még jó, hogy beszélgettek mini állványokról, rendeltem is egyet az Alzától.
Vanguard Vesta TT1
Most 10.890 helyett 5.090 Ft, nincs készleten, írtak, hogy megrendelik.

(#7318) ZephX válasza kovsol (#7316) üzenetére


ZephX
senior tag

Hát igen. Nagyon őrlődök melyik lenne a jobb. Minőségben tuti a manfrotto. Használhatóságban meg valószínűleg az amazonos gumilábú, csak annak meg a gömbfeje nem szimpatikus. Korlátra én maximum úgy raknám, hogy folyamatosan ott a kezem mellette, hogy ha megindulna valamerre. :D

(#7319) Terapeuta


Terapeuta
őstag

Sziasztok,

szeretnék egy utazós állványt fotózáshoz, kb. 2 kg teherbírással (5D+70-200/4). A kis összecsomagolt méretet szeretném fő szempontként, és a joystickos (vagy 3D?) vezérelhetőséget (ezt azért részletezem, mit értek alatta: egy karral tudom a gép pozícióját beállítani és ugyanezzel a karral fixálom is). Ezt találtam: [link] ami kb 33 cm összecsukva, de az ára már bőven a fájdalomküszöb felett van. Szeretném 30+ k-ból megúszni. Szerintem a használt is érdekelne.
Van esetleg más ötletetek?

[ Szerkesztve ]

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

(#7320) Bogyó bá' válasza Terapeuta (#7319) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Szerintem most ezzel jársz a legjobban, én is most vettem, ma teszteltem: [link]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#7321) Terapeuta válasza Bogyó bá' (#7320) üzenetére


Terapeuta
őstag

Néztem, ez egy nagyon jó opció (a Vanguard VEO 2 235AB mellett néztem), de nekem olyan fej kellene, ahol egy kézzel be tudom állítani a gép pozícióját (hendikeppes vagyok) és rögzíteni is tudom. Emiatt kéne a joystickos megoldás, kikerülhetetlen segítség..

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

(#7322) Lassú Víz válasza Terapeuta (#7321) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Szerintem a 2kg teherbírás kevés lesz a jelzett géphez + objektívhez.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#7323) Bogyó bá' válasza Terapeuta (#7321) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Amit te linkeltél, az is gömbfejes - csak van egy segédkarja. A gömb megszorítását "hagyományos" módon kell végezni, tehát nem vagy előrébb vele. Akkor viszont panoráma fejes (videofejes) verziót kell keresned. Sőt, a "pisztoly" is megoldás lehetne.

Valami ilyesmi: [link] Sajnos nem alacsony állvány.

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#7324) Terapeuta válasza Bogyó bá' (#7323) üzenetére


Terapeuta
őstag

Nagyon köszönöm a pontosítást. Jogos: [link]

@Lassú Víz: igen, azért a 2 kg-ra írt tripodok ránézésre elég ijesztőek, erre figyelek.

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

(#7325) Lassú Víz válasza Terapeuta (#7324) üzenetére


Lassú Víz
őstag

YT: Velbon PH-157Q fej Nem kicsi, nem könnyű, de a többi kívánalomnak megfelel. Kell alá még olyan láb, amelyiknek van 1/4''-os csavarja is, nem csak 3/8''-os.

bolt

[ Szerkesztve ]

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#7326) kovsol


kovsol
titán

Valakinek van tapasztalta Kínából rendelhető olcsó gimbal fejjel? [link] Ahogy nézem elég sok félét kínálnak.
Vagy akármilyent használ azok közül ami itthon beszerezhető?

May the Force be with you!

(#7327) Viperator válasza kovsol (#7326) üzenetére


Viperator
őstag

Jobban jársz, ha a természetfotósok fórumban (itt vagy Index-en) teszed fel a kérdést!

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#7328) kovsol válasza Viperator (#7327) üzenetére


kovsol
titán

Itt 2012 ben írtak utoljára a természetfotós topicba. :D

May the Force be with you!

(#7329) Viperator válasza kovsol (#7328) üzenetére


Viperator
őstag

Akkor az Indexen...

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#7330) Terapeuta válasza Lassú Víz (#7325) üzenetére


Terapeuta
őstag

Köszönöm szépen. Ez kell nekem.
Elkezdtem a topikot az elejétől olvasni...mondjuk úgy, finomodtak az elképzeléseim (és az elvárásaim) a tripoddal kapcsolatban.

[ Szerkesztve ]

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

(#7331) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Bocs ha netán rossz helyre írok!
Érdeklődnék, hogy Szatellit hangfalhoz szűk helyekre tudnátok valami speciális állványt ajánlani? :R
[link] Sarokba, lehetőleg fúrás faragás nélkül, a képen egy sarokülő van, max 5 cm-t lehet mozdítani a faltól. :(
Esetleg egy topikot ami ezzel foglalkozik.

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#7332) Viperator válasza makoss (#7331) üzenetére


Viperator
őstag

Ez nem hangfal téma, hanem fotózás.

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#7333) -FreaK-


-FreaK-
veterán

Sziasztok!

Mini tripodnak mit javasoltok? Manfrotto Pixi Evo 2 vs. valamelyik Gorillapod?

Ezekre lehet olyan fejet rakni, amivel ilyen "arca swiss" befogatója lesz? nem tudom hogy hívják magyarul sajnos :) . A gépemhez vettem egy ilyen Smallrig L lemez markolatot és alját ilyen foglalatba lehet befogni.

(#7334) Bogyó bá' válasza -FreaK- (#7333) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

A Pixi evo 2-nek saját kis gömbfeje van, azt be kell tekerni minden egyes alkalommal a gép aljába. Nem cserelapos. A Gorillapodokat nem ismerem.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#7335) olivera88


olivera88
veterán

Egy állványt szeretnék venni a D4300 hoz. Hobbi fotós vagyok, időjárást fotozók legtöbbször, felhőket, és villámokat.
Ezt az állványt néztem ki. Vanguard Vesta 233 AP. Aluminium Pan Head
Tud valki mondani róla esetleg vmit?

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#7336) vihartigris válasza olivera88 (#7335) üzenetére


vihartigris
őstag

Állványból stabilat érdemes venni, főleg ha teleobjektívvel fotózol.
Egy gyenge állványt egy kis szél is be tud mozgatni.

bármi reciproka a semmi

(#7337) olivera88 válasza vihartigris (#7336) üzenetére


olivera88
veterán

Hmm. 18-200 as obim van.

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#7338) Bogyó bá' válasza olivera88 (#7335) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Ezt tudnám javasolni, én vagy 3 hónapja vettem az enyémet, és elég jó. Ja, meg kicsire összecsukható, és nagyon praktikus hordtáskával együtt adják. Adnak hozzá "rövid középoszlopot" is, az jó a talajközeli fotókhoz: VANGUARD ADAPTOR 265AB. Igaz, ez gömbfejes, de van panoráma funkciója is.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#7339) rednifegnar


rednifegnar
senior tag

hi, allvanycsavar likba tekerheto szemes csavart szeretnek vetelezni (nem tom mi a hivatalos neve).
ilyesmit
de hogy ne legyen egyszeru a dolog, ugy, hogy bemegyek a boltba es megfogom, megveszem, bp-en. tudtok ilyen helyet?
mert webshopbol piripocs alson megrendelem es varok a futarra/postasra napokat, meg fizetek annyit mint a cucc, no meg kinabol 3 honap alatt nem szeretnek. ilyen teljesen extremet, hogy bemegyek es a kezemben van... :R

A camera does not make art, the artist makes art.

(#7340) zsoltzsolt válasza olivera88 (#7337) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Ez is hasonló, Vanguard VEO 2 235AB fekete.
Ennek másképp nyitható a lába, Twist-lock rendszer

(#7341) Bogyó bá' válasza zsoltzsolt (#7340) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Az sajnos a vékony lábú - amit én linkeltem, az meg a vastag.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#7342) daninet


daninet
veterán

Sziasztok!

Gömbfejet keresek állványhoz. 6d mk II-t teszek rá, tehát a mini gömbfejek nem jönnek szóba.
A gondom az, hogy a Manfrotto-k 30ezerért szerintem túlárazottak annak fényében, hogy egy komplett Jackal tripodot kapok gömbfejjel 26ezerért.

Ha lehet az alsó csavarja is 1/4-es legyen, bár erről nagyon kevés infó van a neten (jackalnak milyen?)

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#7343) Lassú Víz válasza daninet (#7342) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Akkor meg kell venni a komplettet, és át kell rakni azt a fejet. Sajnos ennyi az áruk, és az sem meglepő, hogy lábbal együtt jobb az ár/érték arány. A legtöbb fejen és lábon 3/8-os menet van, de fotós boltban lehet kapni 3/8 - 1/4 szűkítőt.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#7344) vihartigris válasza daninet (#7342) üzenetére


vihartigris
őstag

Végülis a több százezres szett védelme nem fontos, érdemes spórolni 5-10 ezer forintot. :((( :W

bármi reciproka a semmi

(#7345) daninet válasza vihartigris (#7344) üzenetére


daninet
veterán

nem azt írtam, hogy szart akarok, hanem azt, hogy irreális, hogy ugyanannyi csak a fej mint egy komplett állvány. :U
légy szíves értelmezd amit írok.

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#7346) daninet válasza Lassú Víz (#7343) üzenetére


daninet
veterán

köszi, a szűkítőről nem tudtam.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#7347) mikrofon válasza daninet (#7345) üzenetére


mikrofon
addikt

igen csak az ugyan annyiba kerülő állvány és gömbfej, nem ugyan az a minőségi kategória. Ha ugyan abból a kategóriából veszed, akkor már változik a különbség.....

Amúgy meg a highlights E sorozat gömbfejei elég jók megfizethető áron. Főleg a panorámásak.
Megtalálhatod még koolehaoda néven is.... és még Manda néven is egyenesen HK-ból....

[ Szerkesztve ]

(#7348) tvamos


tvamos
nagyúr

Egy ZOMEI Q666CT allvanyom van, amire szeretnek egy crossbar extension-t, ami meretben illeszkedik hozza. A legjobb az lenne, ha beferne az allvany melle a kis taskaba. Szoval 40cm-nel ne legyen hoszabb. (Nem riadok vissza a barkacsolastol sem.) Es lehetoleg ne nagyon legyen 10-15 ezernel tobb penz.
Tudtok valami megoldast erre?

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#7349) nzozz válasza nzozz (#7287) üzenetére


nzozz
aktív tag

Sziasztok!
Végül 2020.07.10. -én adtam le az állványt az alzánál, hogy kezdjenek vele valamit, reméltem, hogy cserélik vagy javítják, de 26 nap után küldték az emailt, hogy visszafizetik az árát, 18 390Ft -ot. Tehát legjobb tudomásom szerint nem miattam ment tönkre az állvány, mégis ha akarnék egy ugyanilyet, még pluszba rá kéne költenem az árának a kb. felét. Akkor valami 45 000Ft körüli összeg helyett volt 18 390Ft, de azóta a nem akciós ára lett kb. 26 000Ft. Nem mintha ez a szerkezet egy csúcskategória lett volna és azért ragaszkodnék hozzá, de azért az árért szerintem nem nagyon volt/van jobb alternatíva. Mondjuk úgy is nézhetjük, hogy 1 évig ingyen volt egy állványom... :D De most megint állvány nélkül maradok egy darabig, mert nagyon nem terveztem most fotó-videó témában költekezni, később majd lehet már valami komolyabbat veszek.

(#7350) Móci


Móci
addikt

Sziasztok!
Időszerű lett egy állvány beszerzése, segítséget kérnék hozzá. Ami rákerülne: Sony a6000, plusz néha egy Zenith 80, ami 1,5 kg tömör gyönyör. Nézegettem olcsóbb Rollei cuccokat is, de ha van valami jó tipp bármilyen gyártótól, azt megköszönöm.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.