Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6801) tvamos válasza zodo (#6799) üzenetére


tvamos
nagyúr

No, ez szuper! Jo fenyeket hozza!

Első látszatra azt kell mondjam hogy tetszik, simán mondanám hogy partyban van az általam látott 40k+ -os Manfroto állvánnyal.
Es m ivel olyanod nincs, nem is fog kiderulni, jobb-e! ;]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#6802) MrChris válasza imis (#6800) üzenetére


MrChris
nagyúr

Svenkhez fluid fej kell. 10e körül van a legolcsóbb, természetesen nem tud olyan finom, egyenletes mozgást és rögzítéskor ami nagyon fontos, kicsit elmozdul/látni a képen és kell még alá egy masszívabb tripod. Talán a Weifeng a már használható, de még olcsó fluid tripod. Keress róla svenkes teszteket.

(#6803) imis válasza MrChris (#6802) üzenetére


imis
senior tag

Igen nézegettem a velbon fejet, de az műanyag, szóval nem stabil, közben néztem még a manfrotto állványt (ez nagyjából beleférne a keretembe):
Manfrotto MK290LTA3-V alumínium állvány Fluid-os fejjel , de ennél is darabos svenket láttam, ráadásul ahogy nézem ez a "fluidos" megoldás csak egy zsírzott csúszó felületet jelent.

(#6804) Fotonhámozó válasza zodo (#6799) üzenetére


Fotonhámozó
senior tag

Gratula hozzá, de akkor most első lépésben:
- vegyél menetrögzítőt és a lábán a gumitappancsok meneteit kend be vele
- a középoszlop kúpos műanyag betétjét rajzold (rajzoltasd) meg 3D-ben és keress olyan valakit, aki foglalkozik 3D nyomtatással
- ha monopodként is használni szeretnéd, akkor szerezz be hozzá hosszabb csavart, amivel a lábat és a középoszlopot össze tudod kötni
- a fejet még most újonnan próbáld meg eladni (vagy váll felett dobd el messzire...)
- ha mégis megtartod a gyári fejet, sose bízz meg benne és Z tengely mentén ne kezdd el forgatni, mert előbb-utóbb szétesik
- imbuszkulcs mindig legyen nálad, szeretnek a lábak kilazulni

[ Szerkesztve ]

A farkas imádott olvasni, zabálta a könyveket. Ezért ette meg a nagy i-t és a piros k-t.

(#6805) zodo válasza Fotonhámozó (#6804) üzenetére


zodo
nagyúr

Köszi szépen a tanácsokkal együtt!

- vegyél menetrögzítőt és a lábán a gumitappancsok meneteit kend be vele

Sejtem mire gondolsz de azt hiszem csak a "C" típusnak menetes a gumitappancsa mert rápróbáltam de meg sem mozdultak.

- a középoszlop kúpos műanyag betétjét rajzold (rajzoltasd) meg 3D-ben és keress olyan valakit, aki foglalkozik 3D nyomtatással

Ezt nem értem, nem találtam ilyet.
Alu csövekből, műanyag gumiborítású szorítógyűrűkből, súlykampóból és csuklópántból áll az oszlop.

- ha monopodként is használni szeretnéd, akkor szerezz be hozzá hosszabb csavart, amivel a lábat és a középoszlopot össze tudod kötni

Adnak 2 darabot a 3. mellé ami gyárilag a fej alatt van.
Ezek elegendő hosszúságúak mert úgy is max. 4 menet tartja össze az elemeket.

- a fejet még most újonnan próbáld meg eladni (vagy váll felett dobd el messzire...)

Nem ez volt a cél. :)

- ha mégis megtartod a gyári fejet, sose bízz meg benne és Z tengely mentén ne kezdd el forgatni, mert előbb-utóbb szétesik

Azt az évi pár alkalmat csak túléli.
Természetesen tudom hogy "low budget" és ha úgy alakul érdeklődni fogok az alternatívák felől.

- imbuszkulcs mindig legyen nálad, szeretnek a lábak kilazulni

Tiszta sor pláne hogy napi szinten bringázok így tudom hogy mindig nálam kell legyen a "túlélő" készlet részeként.

Amúgy ma közelebbről megvizsgáltam a fej alatti csavar rögzítő tárcsát.
Lehet béna a megfogalmazás de a lényege hogy ezzel lehet a fej aljába tett menetes szárat egy csavaranya segítségével fixálni és ezután beletekerni a középoszlopba.
Színben és esztétikában kissé elüt mert szürke és nem sima a felülete.

Elsőre azt hittem valami műanyag de nem mert fémes hangja van és 25 gramm.

[ Szerkesztve ]

(#6806) Kal-El


Kal-El
senior tag

Sziasztok!
Ha 192cm magas vagyok és videót szeretnék készíteni magamról, ahol állok, akkor milyen magas állvány lenne a legmegfelelőbb hozzá? Mert nézegettem és a legtöbb állvány nem túl magas. Max az állvány fej dob még rá +15cm-t.

Ja meg milyen fejet érdemes rá nézni? Állókép videózásához kéne, meg némi portré fotózáshoz. Mert azt olvastam, hogy portréhoz a gömb fej a legjobb. De néztem és nekem a hármas fluid fej jobbnak tűnik kezelhetőségben.

[ Szerkesztve ]

(#6807) Byk01 válasza Kal-El (#6806) üzenetére


Byk01
senior tag

Nem tudom, milyen géppel fotóznál, de az objektív középvonala sem a gép aljával van egy szintben, pár centi még onnan is jön.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#6808) Bozso68


Bozso68
senior tag

Ma jött meg a Q610. Ez a több youtube-os fotovlogger által is bemutatott Jackal PAL V1 "eredeti" változata. Nagyon erősnek tűnik, Canon EOS 77D-t Kit obival és 430EX II vakuval 90 fokban oldalra döntve is simán, stabilan tartja mindenféle ballasztsúly nélkül. Tényleg fej fölé ér, ha teljesen kinyitunk rajta mindent.

[ Szerkesztve ]

(#6809) daniel2121


daniel2121
senior tag

Sziasztok
A Zomei kamera állványok jobb minőségűek mint a Hamák? Stabilitásra gondolok mert kint lenne használva.

(#6810) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Sziasztok, remélem jó helyen járok.

Adott egy Sony VCT-1170RM állvány.. És valamelyik okos elhagyta a kameratalpat róla...

Kérdésem, hol tudnék hasonlót beszerezni hozzá? :R

Előre is köszi a segítséget :R

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#6811) Viperator válasza Graphics (#6810) üzenetére


Viperator
őstag

Próbáld meg ott keresni, te ismered...

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#6812) mikrofon válasza Graphics (#6810) üzenetére


mikrofon
addikt

Ha az eredeti kell akkor Sony 3-972-173-01 modellszámmal találod meg.

Itt van egyébként az adott állvány alkatrészlistája.

Egyébként a Libec TH-650DV fejhez is talán ugyan olyan kell, tehát így is keresheted. Kínai rendelés is lehet, hamár e-bay

Az állványfej pontos típusa többet segít, az alapján jobban tudsz keresni.

Mert az is lehet, hogy más fejjel van, mint az eredeti....

[ Szerkesztve ]

(#6813) Graphics válasza mikrofon (#6812) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Megnézem, köszi a segítséget.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#6814) Ðávid


Ðávid
aktív tag

Sziasztok!

Milyen állványt tudtok ajánlani egy Nikon D90-hez és a vele használt teleobjektívhez? Az objektív még nincs meg, de most nézegetek néhány 150/170-500 mm-est. Elsősorban madarakat fényképeznék az udvarban levő fákon, az etetőn, illetve lenne olyan, hogy a Balaton-partra mennék.

Előre is köszönöm szépen a segítséget! :R

(#6815) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Sziasztok!

Kérem a segítségeteket abban, hogy ajánljatok valamit a következőre.

Monopodot keresek, aminek egy 1.5 illetve adott esetben 2 kg-os távcsövet kellene megtartani. Ennél számottevően nagyobb teherbíró képességre nincs szükség és nem is lesz.
Fő szempont, hogy legyen nagyon könnyű, a lehető legkönnyebb.
Gyorsan és könnyen összecsukható és kihúzható legyen.
Szabványos gyorcseretalp csatlakoztatható legyen rá. Ezt feláldozom, ha a távcsőadapter csavarja nagyon gyorsan oldható.
Legyen kihúzható fej nélkül 150cm-re, ha fejjel egybeépített akkor 160cm-re.
A cserélhető fej nem feltétel.

Bízok benne, hogy tudtok valami jó ötletet.

(#6816) bugizozi


bugizozi
őstag

Sziasztok!

Ez a Vanguard Espod CX 203AP mennyire ajánlott állvány? Most az Edigital-nál 11,5k-ba kerül.

Köszi! :R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#6817) ANOka válasza bugizozi (#6816) üzenetére


ANOka
őstag

Ugyebár az a kérdés, hogy milyen célra milyen géppel Ű(súllyal) akarod használni.
A Vanguard meg általában véve jó márka, minőségi termékeket gyárt az adott kategóriákon belül.

(#6818) bugizozi válasza ANOka (#6817) üzenetére


bugizozi
őstag

Csak egy kis Sony A5000-es géppel használnám, nagyrészt természet fotózáshoz kellene hosszú záridő miatt. Ismerem a márkát, VANGUARD Sydney II 18 táskám van, meg vagyok vele elégedve.

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#6819) lugosi válasza lugosi (#6815) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Tárgytalan már.

(#6820) Khurgon


Khurgon
csendes tag

Sziasztok!

Fotós barátnőmnek szeretnék karácsonyra állványt venni és a véleményeteket szeretném kikérni a Jackal Freedom állvánnyal kapcsolatban.
Haladó fotós (profitól még messze)
Nikon D5600-al fényképez lelkesen.

Lehet ez így kevés infó, de remélem valami hasznosat így is tudtok mondani :)

(#6821) maser


maser
tag

Üdv!

"Videós" állvány vásárlás előtt állok, tehát mindenképpen valami fluid/vagy valami hasonló fejűben gondolkodok.
Találtam is két jóságot, csak a Sunpak-osról nem találtam teszt videókat.

Velbon Videomate 438
[link]

Sunpak Video Pro M4
[link]

Valakinek esetleg van tapasztalata velük? Vagy tudnátok ajánlani egy hasonló árkategóriájú (max. 24000Ft-ért) tripodot?

Foredene @ Ragnaros | maser#2802

(#6822) tvamos válasza Khurgon (#6820) üzenetére


tvamos
nagyúr

Mennyi a keret? Mit fotozik, milyen gyujtotavolsagon?

Jackal Freedom-rol hallottam mar, de ranezesre a szokasos kinai allvanynak latszik. Nekem is hasonlo van, (csak Carbon,) a max terhelhetoseget ha elosztom kettovel, annak a feletet (2kg) elbirja. Szoval egy compact ala jo, de mar egy superzoom ala stabilabbat vennek. A leiras alapjan 6 szekcios. Ez nem segit a stabilitasban.
Szoval a D5600 ala szerintem egy ennel stabilabb allvany kellene!

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#6823) tvamos válasza tvamos (#6822) üzenetére


tvamos
nagyúr

Sajnos lejart a szerkesztesi ido. Szoval, amit irni akartam.

Jackal Freedom-rol hallottam mar, de meg nem lattam eloben sosem. Kep alapjan, ranezesre a szogasos kinai allvanynak latszik...

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#6824) Khurgon válasza tvamos (#6822) üzenetére


Khurgon
csendes tag

Köszi!
Csilliókat nem szánok rá, ez a 30.000 Ft a keret fejjel együtt.
Nehéz a mit fotóz kérdésre válaszolnom... statikus dolgokat. Néha tájat, néha egy katicát, néha falevelet. Változatos gyújtótávolságából, különböző obikkal.
De 600x lefotózza ugyanazt, amíg a kép tökéltes nem lesz.
Most egy másik Jackal állványonrav terelődött a figyelmem: Daniel-re.
Picit nagyobb de még nem túl batár és "teljesen" fém állvány.

(#6825) Matska válasza Khurgon (#6824) üzenetére


Matska
senior tag

A magam részéről nem vásárolnék neki állványt, mert nem biztos hogy kell neki, ha meg igen, akkor nem biztos, hogy olyan kell mint amit vettél, vagy más volt az elképzelése, stb. Mosolyogni meg örülni fog biztos, de aztán lehet, hogy a sarokban fog állni örökre.
Lehet, hogy jobb lenne egy krémlikőr, vagy hálóing és mellé egy 20-30.000-es ajándékutalvány valamelyik fotós bolthoz, amiből azt vesz amit tényleg szeretne, ha mindenképp ilyesmit akarsz.

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#6826) Viperator válasza Khurgon (#6824) üzenetére


Viperator
őstag

Inkább ez? Meg tudod nézni valamelyik fotós boltban a Befree állványt...

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#6827) Azurooandrew


Azurooandrew
tag

Sziasztok,

Szeretnék vásárolni egy tripodot a Huawei P9-esemhez time-lapse és egyéb hosszabb záridős szürkületi és éjszakai fotókhoz.
Egy könnyű, amolyan alap, de a telefont stabilan megtartó tripodra gondoltam, mely horizontálisan forgatható és vertikálisan is dönthető. Jó, ha relatíve könnyen és gyorsan felállítható illetve elpakolható.

Ezek merültek fel bennem:

[link]- 2.290 Ft

[link]- 5.316 Ft

Remélem nem voltam off topic. Köszönöm szépen a véleményeteket! :R

[ Szerkesztve ]

(#6828) papa019


papa019
senior tag

Sziasztok!

Canon 77D-hez keresek hosszú távra tripodot 30-40ezer Ft környékén (jelenleg egy 18-55 és egy 55-250 IS STM obim van). Főleg éjszakai fotózásra kellene városba. Jelenleg nem nagyon tervezek videózni, de nem árt ha ahhoz is megfelelő. Kizárólag hobbi célra kell.
A könnyű szállíthatóság is fontos lenne.

Tudtok néhány opciót ajánlani? :R

(#6829) mikrofon válasza papa019 (#6828) üzenetére


mikrofon
addikt

Hosszútávra ha a hordozhatóság, kis méret és kis tömeg ugyanakkor a stabilitás is fontos, akkor Manfrotto Befree Advanced (MKBFRLA4BK-BH) nagyon jó ár érték-arányú. Ha idehaza veszed most adnak hozzá egy LED lámpát, ha kintről, akkor olcsóbban megkapod....

[ Szerkesztve ]

(#6830) Viperator válasza papa019 (#6828) üzenetére


Viperator
őstag

Jó árban van ez...

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#6831) Chal


Chal
addikt

Kicsit off, de hátha van itt tapasztalat vagy tipp: szeretném teljesen elrejteni a kábeleket a falban (fali konzolos TV + szintén konzolos soundbar). Most éppen felújítás jön, kis bontással, festéssel, szóval lenne lehetőségem egy csőrendszert beépíteni a falba.

Tudtok esetleg erre kész megoldást? Valami lapos de széles cső szerű dolog lenne jó (amibe belefér pár hdmi kábel, meg egyéb cullangok), a két végén L alkaban kihajlított "torokkal", amit bele lehet ültetni vésés után a fal síkjába. Opcionálisan lehetne 3db ki/bejárata, egy az alsó részre a forráseszközöknek valami minimalista multimedia alsószekrény mögé, egy középre a soundbar mögé, egy pedig a TV mögé.

Egyszer egyébként tutira láttam ilyet (bár lehet hogy csak álmodtam :) ), viszont most sehogy nem találom, pedig széjjel túrtam a netet :) Nyilván kábelcsatornából össze lehetne kendácsolni, de ha készen kapható ilyen, akkor annak jobban ürölnék.

[ Szerkesztve ]

(#6832) tvamos válasza Chal (#6831) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ez nagyon off itt, mivel fényképezőgép állványokról megy itt a diskurzus.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#6833) Chal válasza tvamos (#6832) üzenetére


Chal
addikt

áá, törölje egy mod legyen szíves, van egy TV állványos topic, én meg melléklikkeltem, és csak nyomtam a postot mint süket a csengőt. Előre is köszönöm, és elnézést :)

(#6834) Falovas válasza Chal (#6831) üzenetére


Falovas
aktív tag

Egyik opció amit a villanyszerelésnél alkalmaznak az a bergmann cső. Több féle méretben kapható. Elágazásoknál , kanyaroknál hidegen lehet hajlítani , úgy, hogy minden mérethez létezik kemény gumi hajlító betét, így a hajlításoknál megmarad az eredeti keresztmetszet.
Mondjuk a helyzetet bonyolítja, hogy a kábelek végein szélesek a csatlakozófejek. így nem lehet őket utólag behúzni mint a villanyvezetékeket. Így az a megoldás marad, hogy a csövekkel együtt kell a kábeleket bevésni és be vakolni. Tájékozódni kell , hogy milyen egyéb lehetőségek vannak, esetleg másfajta csövek is léteznek e...

" Tudtam, tudtam... csak nem sejtettem!" "Értem én, csak fel nem foghatom! " https://www.juzaphoto.com/me.php?p=109773&pg=allphotos&srt=data&l=en

(#6835) fireman123


fireman123
őstag

Sziasztok,
Nikon D5300-hoz (jellenzően 18-105-el, illetve 35mm 1,8G-vel) szeretnék venni monopodot, amit néha túrázáskor használnék, ....mivel a keret szűkös ezért ebay-es vásárlás lenne, ....persze tudom, hogy ezek nem egy nagy minőséget képviselnek, de azért használható legyen.
Csak monopod kellene, mivel tripod állványom van (csak sajnos nem használható monopodként).
Tudnátok-e olyat ajánlani amit már meg szabad venni és nem egyszer használatos? :)

(#6836) eddie1978


eddie1978
aktív tag

Stabil kis méretre (35-36cm) összecsukható állványt keresek. Vettem egy Q999S állványt. Ez egy sapka sz@rt nem ér. Egy Nikon D60 18-55 kitobival volt tegnap rajta Tihanyban a kékórában. Nos annak ellenére, hogy kézzel ráterheltem az állványra, hogy viszonylag stabil legyen, a képek fele bemozdult. A gömbfej alatti két tag csatlakozása a leggyengébb pontja. Nagyon sokat el tud mozdulni egymáshoz képest. Lesúlyozás nélkül remeg mint a kocsonya az állvány minden egyes eleme.

Stabil erős megoldást keresek. Későbbiekben lehet Fuji rendszer lesz, akár a 100-400 telével.

Mindig az olcsó a drága. Ilyet senki ne vegyen. Telefonra talán jó, ha le van súlyozva.

A Weifeng WF-6662A egy kőszikla ehhez képest.

(#6837) Studi válasza eddie1978 (#6836) üzenetére


Studi
addikt

Ezt a kézzel ráterhelést elmagyaráznád?

(#6838) fireman123 válasza eddie1978 (#6836) üzenetére


fireman123
őstag

Nem lehet, hogy a "kézzel terhelés" miatt mozdul be? ....próbáltad úgy is, hogy a középső tag kampójára akasztasz egy statikus terhet? pl. fotós táska, hátizsák

(#6839) tvamos válasza eddie1978 (#6836) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ezek a picire osszecsukhato allvanyok nem igazan stabilok, a sok labszekcio nem kedvez neki. Raadasul kinai copy. Ha nem kezzel terheled le, hanem egy sulyt akasztasz ra, mindjuk fotos tasja, hatizsak, vizesflakon, ilyesmi, akkor egesz jo, de akkor is erdemes elore felcsapni a tukrot, es idozitovel, vagy tavkioldoval fotozni.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#6840) mikrofon válasza tvamos (#6839) üzenetére


mikrofon
addikt

Azért ezzel a megoldással elég könnyű túlterhelni az állványt és akkor többet már sosem lesz stabil.... Főleg a kínai olcsó gyártmányt ..... Főleg egy fotóstáskával....
De azt sem hiszem el, hogy valaki kézzel tudja kg pontosan szabályozni a terhelő erőt, és pont megáll a túlterhelési szint alatt....

Tehát ez az állvány akár tönkre is mehetett....

[ Szerkesztve ]

(#6841) eddie1978


eddie1978
aktív tag

Nos amikor a lábak bekötési pontjánál kézzel lenyomtam, picit stabilabb volt. Itthon előkapartam egy karabinert. Arra már rá tudom akasztani a hátizsákot. Így valamivel stabilabb. A távkioldóval lett az igazi. Kézzel kioldva a gépen az expo gombot esélyes hogy bemozdul abban a pillanatban, amikor elengedem a gépet.
A gépem egy tíz éves Nikon D60. Ez semmit nem tud. Nincs tükörfelcsapás. (Akivel voltam, a szintén hasonló korú Canon 350D-vel lőtte az expo sorozatot. Ebben az sincs. Kézzel állítva nem volt jó, mert a felhők gyorsan mozogtak.)
Lesúlyozva távkioldóval már jobb a helyzet. Néztem miket ajánlanak utazó állványnak, ránézésre nem lehetnek sokkal jobbak. Ennek a gyenge pontja a műanyag persely a láb szekciók találkozásánál. Túl rövidek, emiatt elég nagy szögben tudnak hajlongani a lábak.

UI
Százezer egy Gitzo travel állvány. Kíváncsi lennék arra mit tud. Elég filigrán az is. Nekem arra kell, hogy bringás hátizsákba beleférjen a fényképezőgép mellé. Emiatt nem tudok nagyobbat vinni. A zsákon kívülre nem akarok egy nagyobb méretűt rákötni.

[ Szerkesztve ]

(#6842) mikrofon válasza eddie1978 (#6841) üzenetére


mikrofon
addikt

"Néztem miket ajánlanak utazó állványnak, ránézésre nem lehetnek sokkal jobbak."
Ez azért bátor kijelentés...

Ez is ajánlott és sokkal jobb: Befree Advanced karbon travel állvány tekerős l.zár+gömbfej
Ez olcsóbb az előzőnél, ez is ajánlott és ez is biztos jobb ráadásul pár Hsz-szel korábban ajánlottam is csak másnak...: Befree Advanced alu travel állvány csatos zár + gömbfej

:W

és igen még ezeknél is vannak jobbak és stabilak, de azok még drágábbak....

[ Szerkesztve ]

(#6843) eddie1978 válasza mikrofon (#6840) üzenetére


eddie1978
aktív tag

Az állvány terhelhetőségéből lehetne kivonni a gépem súlyát és a maradékkal lesúlyozni ha nagyon precízen akarunk lenni. Kézzel meg lehetne erőmérőt használni. Végtelenségig lehet kavarni.

(#6844) mikrofon válasza eddie1978 (#6843) üzenetére


mikrofon
addikt

:C
Ehelyett te lenyomtad kézzel találomra és azt a következtetést vontad le, hogy az összes ajánlott utazóállvány ilyen rossz....
:C
Félelmetes logika!

Mindemellet DSLR-rel tükörcsapkodással kézzel nyomva az expo gombot egy ilyen állványon... lösz egy képet... Aztán csodálkozol.... Jah és még az állványt is kézzel tartod, hogy stabilabb legyen....
Nem kavarni kell, hanem tisztában lenni pár dologgal....

[ Szerkesztve ]

(#6845) tvamos válasza eddie1978 (#6841) üzenetére


tvamos
nagyúr

[link]
Keress ra a "tükörfelcsapás" szora. Ha jol latom, a 83. oldal.

(#6842) mikrofon válasza eddie1978 (#6841) üzenetére
Fasza allvanyok, de mind nagyobb, mint a megjelolt max. 36cm hossz. :/

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#6846) eddie1978 válasza mikrofon (#6844) üzenetére


eddie1978
aktív tag

Hibáztam. Ez van.
Azért írtam, van-e tapasztalata, használta, valakinek ami alapján tud ajánlani. Megvenném azt.
A gépem 75 deka. Ez elég messze van a megadott 6kg terhelhetőségtől.
Egyelőre használom így. Nem fogom nézni a bringás hátizsákom súlyát. Sőt még 5kg súlyt sem fogok vinni külön magammal az állványhoz. Használom így.

(#6847) eddie1978 válasza tvamos (#6845) üzenetére


eddie1978
aktív tag

Nikon D60 gépem van. Nem tudja. Ismerem a gépem. Csak tisztításhoz van benne tükörfelcsapás funkció.

(#6848) eddie1978 válasza mikrofon (#6844) üzenetére


eddie1978
aktív tag

Leírtam. Hibáztam. Még rúgj belém párat.

(#6849) eddie1978


eddie1978
aktív tag

Tegnap este kipróbáltam szobában. Hosszú záridő. Hátizsák+távkioldó. Így most jó.

(#6850) mikrofon válasza eddie1978 (#6848) üzenetére


mikrofon
addikt

Bocsánat, sajnálom! Rúgni nem akartam.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.