Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6601) HardSanyeee válasza Viperator (#6599) üzenetére


HardSanyeee
őstag

Köszönöm az ajánlatokat, de ezek az én pénztárcámnak már sajnos drágák.
Végül is a Z688-ot vettem meg, ha lesz időm és nem felejtem el, akkor egy rövid leírást megejtek róla.

(#6602) rgranc válasza HardSanyeee (#6601) üzenetére


rgranc
aktív tag

Engem érdekelne ha írnál róla

(#6603) tvamos válasza HardSanyeee (#6601) üzenetére


tvamos
nagyúr

Azt megkérdezhetem, miért pont a Z688-at választottad?
Nekem egy Q666CT van.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#6604) HardSanyeee válasza tvamos (#6603) üzenetére


HardSanyeee
őstag

Igazából ez jó kérdés. Olvasgattam a topikot vásárlás előtt, hogy mik a lehetőségek és felmerült egy csomó kínai márka is, fogalmazhatnék úgy is, hogy túl sok, arra meg nem volt túl sok kapacitásom, hogy minden gyártó ismertebb / ajánlott típusának utánaolvassak. Nálam az elsődleges külföldi beszerzési forrás az Ali, így ott keresgéltem és a legtöbb találatot Zomei és QZSD márkáktól találtam, így azok között keresgéltem, ki is jelöltem hármat ezek közül, ahogy korábban említettem, leginkább magasság, szekciók száma és ár alapján szűkítettem le a választékot. Hogy ezek után mi alapján választottam az jó kérdés, nagyon sokat vacilláltam itt, részben az alap ár miatt is (a Q555 olcsóbb a másik kettőnél, cserébe hiányoztak belőle funkciók, de könnyebb is tömegre), azért is, mert a QZSD-t csak Kínából tudtam volna rendelni, azt meg elvileg nagyobb eséllyel fogják meg ÁFA ügyileg, mint ha EU-n belülről jönne. Végül is talán azért vettem a Z688-t, mert az a legmagasabb a kiválasztottak közül és ugyan az is a legnehezebb, de általában csak akkor viszek magammal állványt, ha előre tudom, hogy kelleni fog, sosincs nálam "ha esetleg jól jön majd" alapon. Illetve ezt EU-n belülről hozzák. Mindenesetre bízok benne, hogy megéri a felárat a Q555-el szemben, ha már olcsójánost játszok a kínai cuccokkal, akkor legalább ott ne a "legolcsóbbat" vegyem.

(#6605) allein


allein
addikt

Sziasztok. TV állvány vásárláson gondolkodom. Amit rápakolnék: 65" TV, alatta egy center hangsugárzó. Avr, hálózati lejátszó, BD lejátszó, két Synology eszköz. Esetleg router és switch. Mit tudtok ajánlani?

Szerk: elfelejtettem említeni a 8 kg.szünetmentes tápegységet :U

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#6606) Viperator válasza allein (#6605) üzenetére


Viperator
őstag

Rossz helyen jársz: ez nem tévés téma, hanem fotós téma. :U

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#6607) allein válasza Viperator (#6606) üzenetére


allein
addikt

Jaa, elnézést kérek :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#6608) Nirvatti


Nirvatti
tag

Sziasztok,

Panasonic HC-V770-es kamerához kellene bel/kültérre egy állvány.
Az itt ajánlott WF-6662a-s állvány azt hiszem engem maximálisan kiszolgálna.

Azt szeretném megtudni, hogy Európából (extra költségeket kerülendő) honnan tudnám a legolcsóbban beszerezni?

Ez és ez bevallom picit gyanús.
De ha valamelyik jónak néz ki kérlek mondjátok. :)

Szerk: Mintha nem lenne rajtuk a vízmérték.

[ Szerkesztve ]

(#6609) faki_ válasza Nirvatti (#6608) üzenetére


faki_
senior tag

Ezeknél olcsóbbat nem találtam, vízmérték van rajtuk, mindkettőtől meg merném venni (PayPal-val).

(#6610) dqdb válasza faki_ (#6609) üzenetére


dqdb
nagyúr

Az elsőnél a címben az ohne Niveau szókapcsolat azt jelenti, hogy vízmérték nélkül. A leírásban utána már nem tér ki erre, a képen pedig szerepel, szóval eléggé kétesélyes a téma.

Én inkább rákérdeznék az eladónál a megrendelés előtt.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#6611) faki_ válasza dqdb (#6610) üzenetére


faki_
senior tag

Elnézést! A képet néztem.

(#6612) Nirvatti válasza dqdb (#6610) üzenetére


Nirvatti
tag

Amelyik inkább kétséges volt, ott rákérdeztem. Válaszul azt írták már nem forgalmazzák. :)

Ha csak koncertfelvételekre használnám fixen letéve, mennyire hiányozhat nekem a vízmérték?

(#6613) dqdb válasza Nirvatti (#6612) üzenetére


dqdb
nagyúr

A színpad síkja eléggé jó támaszt tud nyújtani, szóval ilyen felhasználásra nem biztos, hogy szükséged lesz rá. Azonban ha olyan jó "érzéked" van a vízszintes nem eltalálásához, mint az egyik ismerősömnek, akinél a vízszintes jobb esetben 10, rosszabb esetben 20-25 fokos szöget jelent, akkor kellene :)

Ha a kamerában nincsen beépített vízmérték (MILC esetében elő szokott fordulni), akkor vegyél egy 1 dolláros vakupapucsba illeszthetőt vagy egy beépített vízmértékkel rendelkező gyorscseretalpat.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#6614) Nirvatti válasza dqdb (#6613) üzenetére


Nirvatti
tag

Nagyon szépen köszönöm a tanácsokat és az ajánlást.
Belevágok. :)

(#6615) Nixon18


Nixon18
senior tag

Sziasztok!

Kb. másfél éve jártam a topicban a tanácsotokért állvánnyal kapcsolatban. Akkor az Induro állványait ajánlottátok nekem. Sajnos akkor nem sikerült összehozni ezt az állvány-vásárlást és az akkor ajánlott állvány és gömbfej már ki is futott.
Most mit ajánlanátok egy Nikon D7000 vázhoz és Sigma 105 Macro objektívhez (ez a legnehezebb objektívem) kb. 40 000 Ft-os kereten belül? Külön öröm lenne, ha repülőgép-kompatibilis is lenne...

Köszönöm a segítségeteket!

(#6616) rekid válasza Nixon18 (#6615) üzenetére


rekid
addikt

Én ezt vettem utazáshoz.

Nyilván nem olyan stabil mint egy strapább állvány de túrázáshoz remek, gépen sem volt vele probléma simán felvittem a fedélzetre! d7100 + sigma 17-50 simán használható. Számomra nagyon jó döntésnek bizonyult.

Leírás

Gyáva népnek nincs hazája!

(#6617) runnner


runnner
csendes tag

Sziasztok!
Vettem a gépemhez utángyártott markolatot.
Ehhez ilyen állványfejet milyen néven kell keresnem ,nem horror áron. :))

RunnneR

(#6618) azerazer válasza runnner (#6617) üzenetére


azerazer
csendes tag

https://www.ebay.com/itm/20KG-Metal-Heavy-Duty-Camera-Tripod-Ballhead-w-QR-Quick-Release-Plate-1-4-Screw/362309486431?hash=item545b54075f:g:wssAAOSwAANY566b

(#6619) Studi válasza runnner (#6617) üzenetére


Studi
addikt

Arca Swiss kompatibilis.

(#6620) runnner


runnner
csendes tag

Köszönöm :DD

RunnneR

(#6621) Nirvatti válasza Nirvatti (#6614) üzenetére


Nirvatti
tag

Ma sikerült átvennem, teljesen jó helyre ment minden rászánt forint.
Vízmérték van a lábak tövénél és a gyorscseretalpnál is.
Nagyon szépen köszönöm a megjegyzéseket faki_ és dqdb fórumtagnak! :R

(#6622) itouchfan


itouchfan
senior tag

Sziasztok!
[link] - Ez jó választás lenne Nikon D3200 + Sigma 17-70 mellé utazás-túrázáshoz?
Köszi előre is! :R

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#6623) rekid válasza itouchfan (#6622) üzenetére


rekid
addikt

Alapvetően meg fogja tartani. A tapasztalatom az viszont, hogy miután kicsi a magasságuk az ilyen jellegű állványoknak így mindig keresned kell valamit amire rá tudod rakni. Ha nincs bukó..és a legtöbb esetben nem a jó perspektívánál tudod valamire rögzíteni az állványt..
Pixi evo-val kezdtem.. aztán inkább vettem egy utazó állványt mert csak szenvedés volt jó részt..

Gyáva népnek nincs hazája!

(#6624) Falovas válasza itouchfan (#6622) üzenetére


Falovas
aktív tag

Utazáshoz én egy Rollei Compact Traveler No.1 -et vettem. De vásároltam egy Manfrotto Pixi Evo 2 mini állványt is ami mindíg ott van a táskában a kivételes esetekre....

" Tudtam, tudtam... csak nem sejtettem!" "Értem én, csak fel nem foghatom! " https://www.juzaphoto.com/me.php?p=109773&pg=allphotos&srt=data&l=en

(#6625) MrChris


MrChris
nagyúr

Utazáshoz keresnék állványt, most apám cullmann 50011-e volt nálam és bevált, de az 50008 gömbfejes még jobb lenne. Van ennél még jobb minőség a kirántós teleszkóp lábúakból, vagy ez a jó választás? Mo-on lehet kapni?

(#6626) MrChris


MrChris
nagyúr

Cullmann neomax 240-el kapcsolatban van valakinek tapasztalata? Elvileg megfelelne, milyen minőség? A korábban keresettem egész tűrhető.

(#6627) HUNRobar válasza Falovas (#6624) üzenetére


HUNRobar
tag

A Rollei-ről mi a véleményed? Én is egy kis méretű állványt keresek, amin a gépet legalább 30cm alacsonyra lehet engedni és 3-way feje van. Eddig a Rollei-t, a Velbon Ex-Macro-t és a Cullmann Pronto-t találtam 15k alatt, és most nagyon olcsón lehetne hozzájutni a Rollei-hez. Legalacsonyabb és legmagasabb állásban vállalható a stabilitása? A fej mennyire gagyi? Egyébként a Velbon a legszimpatikusabb jelenleg, de az csak 60cm-t tud max. Pana GX80 menne rá max közepes súlyú, de hosszabb objektívekkel, plusz makró rail is lesz majd. (pl. Vivitar 55mm macro)

(#6628) Falovas válasza HUNRobar (#6627) üzenetére


Falovas
aktív tag

Én nagyon meg vagyok elégedve a Rollei állvánnyal. A " gagyi " kifejezés eszembe nem jut vele kapcsolatban , inkább a " minőség ". Mind a szállítási mérete, mind a max. ill. a min. magassága , anyag minősége , stabilitása kifogástalan. A fej is maximálisan hozza az elvárásokat. Az külön tetszik benne, hogy a lábaknak végállása van, fix-re lehet rögzíteni és három állása van. :K

" Tudtam, tudtam... csak nem sejtettem!" "Értem én, csak fel nem foghatom! " https://www.juzaphoto.com/me.php?p=109773&pg=allphotos&srt=data&l=en

(#6629) HUNRobar válasza Falovas (#6628) üzenetére


HUNRobar
tag

Á most már rájöttem, te a No 1.-ről beszélsz, én meg az S1-re gondoltam.. :D
Én inkább olyan max 10-15kra gondoltam, mert csak hobbi célra lesz és otthon van egy nagy manfrotto. Akkor szerintem az ex-macro-t fogom beszerezni.
Hama 117-ről valaki? Típusra az lenne az igazi, csak hát Hama..

[ Szerkesztve ]

(#6630) itouchfan válasza rekid (#6623) üzenetére


itouchfan
senior tag

igazad van.

nem rendeltem meg végül, mivel még tovább szeretnék kutatni, csatlakozva a kollegához, én is utazáshoz, túrázáshoz keresnék kis méretűvé összecsukható, de kinyitva stabil, normál magasságú állványt. ár-érték arányban a legjobbat keresem 12-15 ezer forint körül. mit tudtok javasolni?

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#6631) rekid válasza itouchfan (#6630) üzenetére


rekid
addikt

Ilyen árban nincs. A legolcsóbb kínai is amiről bárhol említést tesznek 90$.

De a normálisabbak 30K-tól felfelé.

Gyáva népnek nincs hazája!

(#6632) itouchfan válasza rekid (#6631) üzenetére


itouchfan
senior tag

Most ebből találtam egy használtat. [link] - vélemény?

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#6633) Matska


Matska
senior tag

Ma átvettem a rendelésem, ami Hongkongból jött, és egy Sirui T-2005x és egy L-20s 2D fejet tartalmaz.

Több meglepetés is ért, ugyanis úgy tűnt, hogy fej sehol, csak az állvány doboza van, de az is a T-2205 karbon állvány doboza. Jártam már így, más termék dobozában volt az amit kértem...

Na most nem ez történt, itt van a kezemben a karbon állvány, és már rá van rakva a fej :D

Szerintem nem fogok reklamálni jó a karbon is 30eFt-ért... majd csak elleszek vele :D

A másik a vám. 50 ezres rendelés, jön a mail, hogy a fináncok kihalászták, kellenek az adatok a számlához kapcsolódóan, amit szépen lefotózva elküldtek. Nézem a számlát, csak a fej 35 dollár (szép próbálkozás a kínaiaktól) állvány sehol, gondoltam ha ezt kérik, akkor csak a számlán szereplő tétel PayPal bizonylatát küldöm, ami alapján aztán szépen kirótták a vámot és már itt is van.

Elég jól alakul a napom.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#6634) Falovas válasza Matska (#6633) üzenetére


Falovas
aktív tag

Biztos carbon ha már rá írták a kínaiak! ;] Egyébként hasonló Rollei utazóm van, ami 1,2kg a carbon változata 0,98kg, vagyis 22dkg a súly különbség , mondjuk árban több 10ezer, az is biztos...ne vedd kötekedésnek, csak én fenntartással fogadnám a kínai marketinget :D

" Tudtam, tudtam... csak nem sejtettem!" "Értem én, csak fel nem foghatom! " https://www.juzaphoto.com/me.php?p=109773&pg=allphotos&srt=data&l=en

(#6635) Matska válasza Falovas (#6634) üzenetére


Matska
senior tag

Azért a karbont megismerés, de majd ráteszem mérlegre.

Amúgy nagyon jó stabil, meg minőségi cuccnak tűnik.

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#6636) Jakesz


Jakesz
őstag

Sziasztok!
Egy egyszerű tripodot keresek, amely összecsukott állapotban nem nagyobb 30 centinél, és ki lehet hosszabbítani legalább 70 centire. Telefont és Gear 360-at használnék hozzá. Árban minél kevesebb legyen, nem kell csúcskategória.

(#6637) peti_s


peti_s
addikt

Halihó! :D Már mindenhol kerestem, de nem találok 2,5 méter magas kamera/fotós 3 lábú állványt. Van valakinek valami tippje merre keresgéljek? Illetve "állványmagasító" ami mondjuk nem törik ki létezik?

Köszönöm előre is, üdv. peti_s :R

[ Szerkesztve ]

(#6638) Viperator válasza peti_s (#6637) üzenetére


Viperator
őstag

Esetleg ez? Nem tudom, hogy még aktuális-e...

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#6639) peti_s válasza Viperator (#6638) üzenetére


peti_s
addikt

Köszönöm, ő sajnos túl nagy, nem tudnám magammal vinni autóban, viszont a hirdetésben szereplő Balogh állványtechnikának írtam, remélem nekem is legyártanak egy egyedi modellt. :) Köszönöm még1x, így jutottam el a gyártóhoz. :R :R

(#6640) Viperator válasza peti_s (#6639) üzenetére


Viperator
őstag

Szívesen!

(majd írj, hogy vállalja-e...)

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#6641) peti_s válasza Viperator (#6640) üzenetére


peti_s
addikt

Vállalja. :R :R

(#6642) un2112


un2112
tag

Üdv!
Van bárkinek tapasztalata a Jackal LOW állványokkal? Erre meg erre gondolok. Olcsónak tűnik, de jó-e? (Felmerült bennem, hogy néha, városban rohangászáshoz jó lenne valami, ami könnyű és kicsire összecsukható, és nem baj, ha nem ér fel a szememig.)
Kösz előre is!

(#6643) Viperator válasza un2112 (#6642) üzenetére


Viperator
őstag

Pihekönnyű... inkább kompakt gép mehet rá....

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#6644) HaliHUN


HaliHUN
tag

Üdv!

D3400 és 18-55 fókusztávhoz keresnék tripodot, egyelőre fotózás, később viszont fluid fejjel videózás céljából
A könnyebb garanciális ügyintézés miatt hazai boltokból nézelődtem.

A kiszemeltek:

[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

Elsődlegesen a QZSD-k érdekelnének, viszont kíváncsi vagyok hogy van-e valakinek tapasztalata a többivel.
Mivel 190 magas vagyok, így logikusnak tűnik hogy hasznos lenne a Q610 (183 cm), de szinte sehol nem találtam róla semmi tesztet, értékelést, és a lábcsatok is rosszabb minőségűnek tűnnek mint a Q999-en. Mennyire probléma görnyedni az állvány mögött? :DD

Videós fejnek valami hasonlót képzeltem: [link]

Ha esetleg a tapasztalatok alapján garanciális ügyintézéssel nem kell sokat bajlódni állványoknál, mennyivel jobbak a Zomei darabok mint az itthon kaphatóak?

És még valami, csak hogy sose legyen vége: Erről valakinek tapasztalat (Joby 1K összehasonlítás)?

Előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#6645) tvamos válasza HaliHUN (#6644) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ehez mit szolsz? [link]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#6646) atish15


atish15
aktív tag

Sziasztok. Egy kis segítséget szeretnék. Nikon D5600-hoz keresek állványt max 20e-ig. Tudnátok ajánlani egy megbízható állványt?

(#6647) mZoleee


mZoleee
senior tag

Sziasztok!

Állványt szeretnék venni és két szimpatikusat találtam.
Zomei Q555 és Q666
A kérdés annyi lenne, hogy mi a különbség a kettő között?
Látszólag semmi, de még is más.. még árban is..
Valaki használja valamelyiket? Mik a tapasztalatok?

Köszönöm előre is!

(#6648) Tin_Shield válasza mZoleee (#6647) üzenetére


Tin_Shield
őstag

A konkrét típusokat nem ismerem, de a fő különbség a kettő között, hogy az egyik lába 4 szekciós, a másik 5. A több szekciós lábú állványok általában kisebbre összecsukhatók, cserébe kevésbé stabilak, főleg teljesen kinyitva.
Milyen felszerelést kéne megtartania?

[ Szerkesztve ]

(#6649) mZoleee válasza Tin_Shield (#6648) üzenetére


mZoleee
senior tag

eos760D + 18-135mm stm obi hozzá.. egyelőre nem tartok ott hogy másik obit vásároljak, szóval egyelőre ennyihez kellene
mondjuk nem hiszem, hogy kifogom nyitni olyan magasra hogy mind az 5 szekció kelljen.. :) 4 is bőven elég.
melyiket ajánlanád inkább?

(#6650) Tin_Shield válasza mZoleee (#6649) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Ez nem túl nehéz felszerelés, el fogja bírni bármelyik. De a gyári terhelhetőségi adatot felejtsd el, ezeket egy 2-3 kg körüli teleobjektíves szettel is körültekintően használnám.
Nekem szimpatikusabb a Q555, de utazáshoz, kézipoggyászban szállítani egyszerűbb a 10 centivel kisebbre (35 centire) összehajtogatható Q666. Illetve még egy szempont ami akár fontos is lehet neked (nekem pl. nem lenne az), ez átalakítható monopoddá is, a Q555 nem.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.