Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6701) tvamos válasza Maggressor (#6700) üzenetére


tvamos
nagyúr

Én ezt írtam róla: [link]
Azóta annyit változott a véleményem, hogy megszoktam. Szeretem. Macrora jobb lenne, ha kifordítható lenne a közepe, mert ezt szét kell szedni, és úgy kell a középső szárát megfordítani. Arra nem igazán jó.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#6702) HaliHUN válasza tvamos (#6645) üzenetére


HaliHUN
tag

Köszi a segítséget, nagyjából 1 hónapja használom a Nanomax 480-ast már, és nagyon tetszik. Meglepően 'fluid' a fej és elég vad hogy 2 méteres :) .

(#6703) szpeti40


szpeti40
addikt

Valaki használ itt Gorillapod 3K-t vagy 1K-t?
Ha igen tudna róla írni 1-2 mondatot.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#6704) HaliHUN válasza szpeti40 (#6703) üzenetére


HaliHUN
tag

1K:

A lábakkal nincs gond, 18 cm hosszúak, fel lehet rakni tényleg akármire, a gumis borítás sokat segít például fémkorlátoknál. Az tény, hogy erőteljes forgatáskor a láb le tud válni, de könnyen visszapattintható a helyére.

A fej viszont picit gyenge sajnos, ugye az 1K verzióhoz nincs gyorstalp, és relatíve rövid a menet is (magassága 1-1,5 mm-rel rövidebb mint más fejeken amit én láttam), bár azért nehéz elérni hogy lecsavarodjon róla az eszköz amit ráteszünk, gondolom. Én a lehető legkisebb DSLR setuppal használom (D3400+35 mm 1.8G), és bizonyos állásokban csak akkor tudja megtartani a gépet, ha masszívan ráhúzom a csavart, így feltételezem hogy ha valaki ~1 kg-nál nehezebb cuccot akar rátenni, akkor már a 3K a nyerő. Érdekes módon a legolcsóbb, 2000 forintos kis alu-biliacél fej számomra úgy tűnt, hogy jobban megtartaná a gépet, csak abban nem bízom annyira hogy rátegyem :).

[ Szerkesztve ]

(#6705) tvamos válasza HaliHUN (#6702) üzenetére


tvamos
nagyúr

Örülök, hogy segíthettem, és, hogy a pozitív tapasztalataidat megosztottad. Ha esetleg leírod részletesebben is, azt külön megköszönjük!

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#6706) D-LAN|FuRioN


D-LAN|FuRioN
aktív tag

Sziasztok!

Egy kis gyors segítséget kérnék tőletek. Akarok venni a MeFoto állványomhoz plusz 1db gyorscseretalpat. Ami gyárilag hozzá való az a Mefoto PMU60 talp. Itthon nem lehet kapni, külföldről kb 12-3 ezer. Van itthon Benro PU60 -as talp kb 4 ezerért. Kinézete a kettőnek nekem eléggé úgy tűnik, hogy ugyanaz. Plusz azt hiszem MeFoto is Benro vmi almárkája, de ebben nem vagyok biztos. Jó lesz nekem a Benro cseretalp is? Erősítsetek meg benne pls. :DDD

Köszi! :R

\'\'Sebességmámor, mindenki ezzel vádol, a kilóméteróra is csak lehunyt szemmel számol, a gumi lángol, az autó szinte táncol...\'\'

(#6707) hegyimorc válasza D-LAN|FuRioN (#6706) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Bármilyen arca típusú jó.

Kínából rendelve filléres tétel, nem érdemes ezreket fizetni érte, tízenezreket meg pláne nem.

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#6708) dqdb válasza D-LAN|FuRioN (#6706) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ha nem túl nagy géped van, amin kisebb méretű objektíveket használsz, akkor megfontolandó egy kisebb méretű talp, ami nem lóg ki annyira a gép alól, így ha ideiglenes rajtahagynád, nem lesz annyira zavaró.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#6709) Angyom


Angyom
tag

Sziasztok!

Van egy Cullmann Magnesit 525 állványom, és eltörött az egyik kis fémtengely, ami a lábat beszorító bajonettfülnél van(ebbe a lyukas tengelybe megy bele egy imbusz, amivel lehet szorítani a zárat), azaz most nem tudom szorítani a lábat, kicsúszik. Nem tudtok esetleg olyan helyet, weboldalt, ahol ilyet be lehet szerezni, vagy ahol állványt szerelnek? Köszi a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

(#6710) INTELligent


INTELligent
senior tag

Sziasztok!

Pana G5-höz keresek állványt (legnehezebb obim egy CZJ Sonnar 135 mm, esetleg lesz majd egy Pana 100-300).
Visszaolvasva ajánlottátok a wf6662-t, ami egész jónak tűnik, viszont jól látom, hogy manfrotto qr plate-et használ és hogy nem kompatibilis ezzel? Ha nem, akkor tudtok ajánlani olyan állványt, ami kb a wf funkcióival rendelkezik, de kompatibilis a linkelt camera clippel?

Köszi!

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#6711) tvamos válasza INTELligent (#6710) üzenetére


tvamos
nagyúr

Amit szeretnél, ha jól látom arca swiss kompatibilis. Szerintem az a legegyszerûbb, (legolcsóbb,) ha veszel egy ilyet rá: [link] Vagy valami hasonlót.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#6712) INTELligent válasza tvamos (#6711) üzenetére


INTELligent
senior tag

Kösz! :)

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#6713) ChiliChili


ChiliChili
tag

Sziasztok!

Ilyen satut keresek, esetleg tudtok lelőhelyet a fővárosban?

(#6714) Maggressor


Maggressor
csendes tag

Sziasztok Urak!

Van bárkinek bármilyen tapasztalata a "3 lábú valamikkel"? :)
Utiállványt keresek még mindig magamnak, kicsit, stabilt...

(ez nem reklám akar lenni,csak kíváncsi vagyok a véleményetekre róluk, ki mit lát rajtuk,leginkább a Corey ill. Leo fantázianévre hallgató állványok érdekelnének, ahogy látom 35cm mindkettő összecsukva)

[link]

Viszonylag drága, ezért nem szeretnék kidobni egy csomó pénzt zsákbamacskára...

További szép napot, jó fényeket kívánok!

[ Szerkesztve ]

(#6715) ANOka válasza Maggressor (#6714) üzenetére


ANOka
őstag

A szakavatottaknak könnyebb lenne válaszolniuk a kérdésedre, ha megírnád, hogy mit tervezel az állványra rakni.
Elefántot vagy bolhát?

(#6716) D-LAN|FuRioN válasza hegyimorc (#6707) üzenetére


D-LAN|FuRioN
aktív tag

Köszi! :R

dqdb

Köszi! :R A7RII , ez a méretű talp pont jó rá. :))

\'\'Sebességmámor, mindenki ezzel vádol, a kilóméteróra is csak lehunyt szemmel számol, a gumi lángol, az autó szinte táncol...\'\'

(#6717) hibavissza


hibavissza
veterán

A lehető legkisebbre összecsukható utazóállványt kerestem Gx80-hoz. Néha-néha használnám. Vettem egy Cullman Neomax 260-at. 28 cm összecsukva. Első próbálgatás után abszolúte pozitív az élmény. Praktikus a kamera rögzítő is. Nem bunkó. Rajta lehet hagyni a vázon.

(#6718) Maggressor válasza ANOka (#6715) üzenetére


Maggressor
csendes tag

Üdv, tökéletesen igazad van, igazi balf.sz módra kérdezek...

Egy Eos 80d és néhány kisebb obi mint a 10-22, 50, 28-135 (esetleg egy kétszerezővel) max 100-300 :)...
Van egy nagy állványom, stabil de nehéz, olyat keresek ami mobil/könnyű,nem túl nagy nem is akarom teljesen kinyitni, csak mégse a földön álljon a gép :)

Már kiszemeltem ezeket:

Manfrotto Beefree (sztem gyenge)
Zomei Z888C (nincs infóm róla csak az elődeiről)
K&F Concept TC3134C (nincs infóm róla csak jól néz ki 200dollárért,gondolom pont olyan mint a Benro,Neewer és a többiek))
Vanguard Veo 2 vagy Alta pro 2+ 264ct
és amit linkeltem a 3 Legged Thing állványai, amik számomra nagyon elégnek tűnnek csak semmi tapasztalatom velük (méretre,designra és amit hazudnak róluk ezek tetszenek a legjobban /Folded Length 350 mm,Load Capacity at 23º - 30 kg / 66 lbs Load Capacity at 55º - 20 kg / 44 lbs Load Capacity at 80º - 10 kg / 33 lbs/

Köszönöm a rám pazarolt időtöket és a véleményeiteket!

(#6719) mikrofon válasza Maggressor (#6718) üzenetére


mikrofon
addikt

Manfrotto Befree with Ball Head, Advanced Aluminum Travel... MKBFRLA4BK-BH. Tapasztalatból mondom nagyon jó!

Vagy az új szén szálas változatok is biztos jók. A "hobby" é "professional" változat.

(#6720) szpeti40


szpeti40
addikt

Sziasztok!

Joby Gorillapod 3k-ra tudnátok ajánlani valami arca swiss-es gömbfejet ami nem túl nagy? (Hogy ne legyen fejnehéz)
Hol érdemes nézelődni ilyet, aliexpress/ebay?

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#6721) MrChris válasza hibavissza (#6717) üzenetére


MrChris
nagyúr

Megelőztelek a pár héttel :D én az egyel kisebbet vettem. Itt kicsit írtam róla. Számomra is pozitív, meg jó praktikus ez a kör papucsa.
Apámnak egy régebbi van golyós reteszelős króm lábú van, összességében erősebb és még kisebb alap állapotban meg nem kell visszafordítani teljes összecsukáshoz. Sajnos olyat már nem kapni.

[ Szerkesztve ]

(#6722) hibavissza válasza MrChris (#6721) üzenetére


hibavissza
veterán

Volt már pár állványhoz szerencsém. A legdrágább, fém középrésszel rendelkezőket kivéve mind remeg mint a kocsonya teljesen kihúzott állapotban. Akkor már legyen pici összecsukva. Kb. ez volt a vásárlási vezérelv. Meg az itthoni webshop. Mert ha nagyon ótvar azonnal visszaküldöm.

Ennek a cuccnak egy baja van, hogy a középrész nem kihúzható. De kb. jobb az összes olcsó szarnál ami megfordult a kezeim között. Kérdés, hogy mennyire lesz tartós. Van rá 5 év gari.

[ Szerkesztve ]

(#6723) MrChris válasza hibavissza (#6722) üzenetére


MrChris
nagyúr

Jaja, a középrész lehetett volna kihúzós... Viszont ezeknek a műanyag forgatós rögzítőbetétnek, vagy a csövének nem jósolok hosszú életet :D Viszont nagyon gyorsan müxik.
XE1-el viszont toszhatom az állványpapucsát, elcseszett helyre, a kártyaajtó mellé tették az állványmenetet.

(#6724) hibavissza válasza MrChris (#6723) üzenetére


hibavissza
veterán

Ilyenkor mindig elgondolkozom, hogy a kihúzható középrész alu öntvényből készült szerkezettel mennyit dobhatott volna az önköltségen? 5 ezer forint? Nagyon vigyáznak a gyártók a saját és konkurencia szegmentálására.

(#6725) grigo


grigo
őstag

Sziasztok. Július 31-ig van egy 20%-os kuponom az oly mintaboltba manfrottora. Szerintetek az element traveller nagy állványból érdemes megvenni a karbon verziót? Kb 0,2 kg a különbség ha jól emlékszem.

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#6726) mikrofon válasza grigo (#6725) üzenetére


mikrofon
addikt

(#6727) grigo válasza mikrofon (#6726) üzenetére


grigo
őstag

Nekem a traveller stabilabbnak tűnt mint a befree-k. Meg sajnos költözünk és társasból kertesbe és fűnyírótól létráig minden kell. Szóval erősen árérzékeny lettem. Viszont valami kell mert a kínai csodám lába szétjött 5 év után.

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#6728) mikrofon válasza grigo (#6727) üzenetére


mikrofon
addikt

Az advanced az sokkal jobb mint a sima. Nekem ez van. Elég jó, árban is jó és garangcia is van rá rendesen. Mondjuk én nem rakok rá túl nehéz cuccot.

Ha ár érzékeny vagy akkor ne költs a karbonra szerintem...

Nézd meg valahol és próbáld ki szerintem...

[ Szerkesztve ]

(#6729) Jakesz


Jakesz
őstag

Sziasztok!
Nekem egy igencsak minimalista állványra lenne szükségem 360 fokos kamerához. Fontos lenne, hogy monopod és tripod is legyen egyben, tehát le lehessen venni róla a talpat. Hol lehet ilyet kapni, bárhol néztem, nem találtam. Itt van egy kép, ehhez hasonlóra gondoltam: [kép]

(#6730) Roxx


Roxx
tag

Sziasztok,Canon 40D-hez és Tamron 200-500-as obihoz milyen àllvànyt ajànlanátok?Természetfotózáshoz szeretném hasznàlni.Jelenleg van egy cullman 180-as állványom de ez sztem kevés...

(#6731) Roxx


Roxx
tag

Rollei c5i?esetleg ez milyen lenne...

(#6732) INTELligent


INTELligent
senior tag

Sziasztok!

Első tapasztalatok (amolyan szárazdokkos teszt, otthon) következnek a topikban gyakran emlegetett wf-6662-ről (előtte még annyit, hogy ez az első komoly állványom, innen vettem):
- a kínaiak tisztességes munkát végeztek, nagyon profi hatást kelt a dolog
- a szövettáskán sem spóroltak, de a vállpántnál én örültem volna, ha olyan hosszúra hagyják, hogy a keresztben át tudjam vetni a vállamon, ez így (főleg ha hátizsákom is van) elég kétséges
- a legnehezebb szettemet (Pana G5 + adapter + CZJ Sonnar 135mm) minden gond nélkül, még a legelvetemültebb pozíciókban is gond nélkül megtartotta
- nagyon praktikus a lábakon a párnázás
- a gyorszárak patentul működnek
- szintén apró figyelmesség, hogy a középoszlopot szorító csavar nem közvetlenül a porszórt fémnek nyomódik, hanem van bent egy műanyag gyűrűszerűség, így nem fog karcolódni
- a középoszlop megfordítható
- a vízmértékek szintén praktikusak (mondjuk nekem van műhorizont a gépemen, de attól még jól jön)
- a lábon a kicsavarható "terepvég" (alias csavar) szintén apró figyelmesség
- jár az állványhoz imbuszkulcs is

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#6733) HUNRobar


HUNRobar
tag

Cullmann Revomax 535T-től van tapasztalata valakinek? Elsősorban az érdekelne, hogy a valóságban mennyire hordozható, kompaktra összecsukható. A weboldalán talált számok nem tudom, hogy fejjel vagy fej nélkül értendők például. (53cm csomagolt mag, 23cm minimum mag, 1,7kg súly) . Alaptvetően egy stabil, makrózásra is alkalmas állvány kellene, amivel lehetne kirándulni, tömegközlekedni, hátizsákba rakni. Kicsit tartok, hogy ez már necces kategória, de a Nanomax-ok meg nem tűnnek annyira strapabírónak review-k alapján, és a plusz 40cm-es magasság is csábító.

A másik kategória, ami érdekelne, az a kínai mini travel tripodok világa, van vagy 3-4 alaptípus, ezekről valakinek jó/rossz élménye? Például:
Bexin
Neewer
Viltrox MT60
Andoer K521

(#6734) HUNRobar


HUNRobar
tag

Vagy… tudtok olyan Zomei/Weifeng/Fancier állványt, aminek szétcsavarható a középoszlopa egy kisebb és nagyobb darabra, vagy külön kapható hozzá kisebb? Ha jól látom a Rollei C5i tud ilyet, azzal például valakinek tapasztalata?

(#6735) Jakesz


Jakesz
őstag

Sziasztok!
Bocsánat az amatőr problémámért, de vettem egy Manfrotto Compact Monopodot, és elég tájékozatlan voltam, mert azt gondoltam, hogy a bot másik végén is lesz egy 1/4-es kimenet, melyre rá tudom helyezni a kamerát. Egy ilyen adapterre lenne szükségem, lehetőleg minél egyszerűbb és kisebb méretben, mert egy Gear 360-at helyeznék rá.

(#6736) HUNRobar


HUNRobar
tag

Végül vettem egy Zomei Q666-ot, nagyon meg vagyok vele elégedve. 52 dollár volt Aliexpressen, EU warehouse-ból 1 hét alatt megjött. Aki olcsón keres egy stabil de könnyen hordozható állványt, annak ajánlani tudom.

(#6737) tvamos válasza HUNRobar (#6736) üzenetére


tvamos
nagyúr

Jó fényeket hozzá, használd egészséggel!

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#6738) Laby


Laby
senior tag

Sziasztok!

Kis zseb tripodot keresek DSLR-hez. 1,5 kg összerakva a motyóm amit kéne tartania.
Létezik olyan ami stabil, vagy felejtsem el és csak nagy tripod jöhet szóba?

Nagy tipodom van, de ritkán cincálom magammal, jó lenne egy kis helyen elférős, de hirtelen jól jöhet pocket tripod.

https://www.arukereso.hu/fenykepezo-kamera-allvany-c4192/manfrotto/pixi-mtpixi-p167483408/?gclid=CjwKCAjw2MTbBRASEiwAdYIpsa-qcWJhW1azrulwD4yX-fONa6MA9gSiBqyLfFDzP0hH28hjdKomVRoCApEQAvD_BwE

Ezzel szemezek, jókat írnak róla, de még 1-1 helyen csak 1 kg-im ajánlják, máshol meg 2-ig.

Van alternatíva esetleg?

(#6739) azerazer válasza Laby (#6738) üzenetére


azerazer
csendes tag

Hello!

Én ezt használom, tökéletes:

https://www.aliexpress.com/item/QZSD-Q178-Mini-Tripod-Universal-Monopod-Base-Stand-Support-for-DSLR-SLR-Cameras-Video-Micro-Shooting/32889527083.html?spm=2114.search0104.3.1.14cd4466d8YQ02&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_3_10152_10151_10065_10344_10068_10342_10343_10340_10341_5012515_10696_5012615_10084_10083_10618_10304_10307_10820_10821_10302_10059_100031_10103_10624_10623_10622_10621_10620,searchweb201603_55,ppcSwitch_3&algo_expid=59a076df-48af-4eb9-b2b6-5b7d0dfcbe43-0&algo_pvid=59a076df-48af-4eb9-b2b6-5b7d0dfcbe43&transAbTest=ae803_2&priceBeautifyAB=0

(#6740) Viperator válasza Laby (#6738) üzenetére


Viperator
őstag

Babzsák...

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#6741) Laby válasza azerazer (#6739) üzenetére


Laby
senior tag

Kösz :)

(#6740) Viperator
Biztos hasznos ez a párna, de nem az a zsebben elférős/táskában kevés helyet doglaló dolog. :)

(#6743) rekid válasza #69059072 (#6742) üzenetére


rekid
addikt

Semmilyent.

Gyáva népnek nincs hazája!

(#6745) Viperator válasza #69059072 (#6742) üzenetére


Viperator
őstag

Add hozzá még 20-30ezret és találsz Manfrotto Befree-t Budapesten azonnal...

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#6747) Viperator válasza #69059072 (#6746) üzenetére


Viperator
őstag

Én nem foglalkozok ilyen témával (nekem szénszálas van, ami nem olcsó), majd jönnek azok, akiknek van már ilyen. Vagy olvasd vissza kicsit. Ha nem gond az egy hónapos várakozás....

[ Szerkesztve ]

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#6748) rekid válasza #69059072 (#6744) üzenetére


rekid
addikt

Ezen nem kell megsertodi. A keresot sem hibaztatjuk ha keresesi feltetelek alapjan nem dob eredmenyt.

Mondjuk ha a sertodes helyett googleba irtad volna, hogy best cheap tripods vagy budged tripods rogton meglattad volna mi a kinalat alja. Ebay es kinai. Az meg ugye nincs Budapesten. 20 ezernel meg mar van vam.

Gyáva népnek nincs hazája!

(#6749) tvamos válasza #69059072 (#6746) üzenetére


tvamos
nagyúr

A Weifeng WF-6662A-t szoktuk ajánlani. Az kipróbált, és árában jó.
Ebay-en szokott lenni eu-s aktárról. (UK, vagy DE.)

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#6750) HUNRobar válasza #69059072 (#6746) üzenetére


HUNRobar
tag

Én nemrég vettem Zomei Q666-ot, nekem bejött. 50-60 dollár között szokott lenni, Aliexpressen van EU raktárról, így megjön 10 napon belül és nincs vám.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.