Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7501) thomasrc válasza peppe79 (#7499) üzenetére


thomasrc
tag

Lehet, hogy valamit benéztem akkor. Nekem van a szobámban egy polc, aminek pont 150 cm magasan van az egyik lapja és ha arra ráteszem a vázat, pont akkor van szemmagasságban a fényképezőgép. Vagy állványoknál a magasság az a fej nélkül értendő? :U

(#7502) peppe79 válasza thomasrc (#7501) üzenetére


peppe79
senior tag

Nem, vélhetően nem néztél be semmit. Csak én nem a kényelmemhez igazítom az állványt, hanem a leggyakrabban használt perspektívához, plusz nálam fontos szempont a minél könnyebb súly, és a minél rövidebb hossz ( összecsukva). Ha tehetem, amúgy is a kihajtható LCD-t használom, szóval nem létfontosságú, hogy szemmagasságban legyen a kereső. Meg az sem megterhelő, ha félig térdre ereszkedek.

(#7503) jaanoo89


jaanoo89
aktív tag

Sziasztok!

Van egy 5-6 éves, ritkán használt Vanguard Alta Pro 263AB 100 állványom.

Legutóbb, amikor használtam, nem vagyok benne biztos, de talán nem lazítottam ki teljesen a csavart és kihúztam a középső oszlopot. Valamennyit lazítottam rajta, mert engedte húzni, de van egy pöcök a hátulján, lehet, hogy azt a pepecselős simogatós helyzethez képest egy picit határozottabban húztam ki, már nem emlékszem pontosan.

Azóta egész biztosan lötyög a középső oszlop, néztem, nem fogja már meg a csavar ha teljesen visszatekerem se. Amikor bent a rúd, az egészen tudom lötyögtetni.

Ezt hogy lehet javítani, hova tudnék fordulni ez ügyben?

(#7504) kicsi kecske


kicsi kecske
tag

Sziasztok!

Mobilos termék fotózáshoz keresek egy jó stabil állványt ami 360 fokban forgatható fejjel rendelkezik.
Ajánlották a Manfrotto állványokat, de ahogy látom ahhoz szükségem lenne még egy telefon "felfogató" modulra. Esetleg ilyen komplett szettet vagy termékeket tudnátok ajánlani?

Puluz foto boxban tervezem a termékek fotózását, de az se baj ha 1.5-1.6asra kihúzható lába lenne, mint pl ennek

Vagy elsőre lehet elég lenne egy Manfrotto pixi is, csak ha esetleg vennék mellé nagyobb állványt akkor jó lenne, ha rá lehetne tenni a pixi telefon felfogatóját

[ Szerkesztve ]

“Mindig is néptáncos akartam lenni, de rá kellett jöjjek, hogy olyan nép nincs, ahogyan én táncolok!”

(#7505) RefeeZ


RefeeZ
tag

Sziasztok!

Megmondom őszintén, nem olvastam a topikot az elejétől, úgyhogy ennek fényében kérdeznék.

Olyan állványt keresek, ami 25-35e forint körül elérhető, és megtartja a D90-emet (jelenleg a 40mm micro-val kb. 1kg). Abszolút hobbi felhasználó vagyok, túrázáshoz használnám főként. Emiatt számít, hogy ne legyen túl nehéz (bár nem tudom, hogy mi számít nehéznek tripodok között). Írhatnám, hogy szeretnék gömbfejet, meg vízmértéket, meg kiskutya fülét is bele, de a realitások talaján maradva ezeket elengedtem. :)

Nem feltétlenül vágyom új tripodra, ha használtan egy egyébként jobb minőségű darabot elérnék ezen az áron. Természetesen ott mindig lutri lesz a garancia hiánya miatt, hogy használat közben kiderül-e róla valami, ami szemmel veréssel elsőre nem tűnik fel egy hozzá nem értőnek.

A válaszokat előre is köszönöm! :)

(#7506) JohnyBlue válasza RefeeZ (#7505) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Mostanság vettem egy ilyet Szerintem teljesen rendben van. Nekem egy EOS R + 16-35 f4 volt rajta és szépen tartotta. Bár sokat morogtam mert éjszaka hót' sötétben szitáló esőben + szélben nem igazán állt kézre. Erről mondjuk én tehetek...mert utazás előtt egy nappal érkezett meg csak kicsomagoltam és gó bőrönd :D Izlandon meg a szakadék szélén szemebsültem, hogy az állványfej nincsen rendesen meghúzva illetve azt se tudom hogy melyik tekerő mit állít :B Imbuszkulcsot amit adtak hozzá nem vittem magammal ( feladott poggyász súlycsökkentés :)) ) így másnap az első házba kopogtat hogy adjatok imbuszkulcsot... :D

Na, szóval méretileg elég "kicsi". Kellően masszív. Itt ott gagyi de ennyi pénzért teljesen okés darab ;) ( Ha debrecen közelében jársz szólj és odaadom egy körre )

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#7507) RefeeZ válasza JohnyBlue (#7506) üzenetére


RefeeZ
tag

Szia!

Köszönöm az ajánlatot! Vettem végül egy Hama "ócskaságot", de pont fél áron ahhoz képest, mint amiben gondolkodtam. Arra pont tökéletes lesz, hogy egy pár túrán megnézzem, tényleg használom-e. Ha nem, akkor nem buktam sokat. Ha meg igen, akkor még mindig vehetek egy "értelmes" állványt. :)

(#7508) whatnot


whatnot
őstag

Hobbi célra keresek állványt. Hosszútávú tervek szerint a legnehezebb szett kb. 3,2kg-t nyomna, így ennek megfelelően vennék már most állványt.
Max. 100-120ezer környékét még bevállalom, ha van értelme. 250ezres Gitzo talán már túl drága, de ha annak van értelme, akkor kivárok és spórolok. Feleslegesen nem költenék rá, akkor inkább objektívre spórolnék.
Cél: többnyire táj és éjszakai város fotózás. Ritkábban sport, esetleg madárles.

[ Szerkesztve ]

(#7509) andrasferenc válasza whatnot (#7508) üzenetére


andrasferenc
tag

Én a Peak Design utazó állványát javasolnám.
Két féle kivitelben van: Alumínium 1,56 kg, karbonszálas 1,27 kg. Terhelhetőségük kb. 9 kg. Igen kis méretűek. Gondosan kigondolt állványok.
Sajnos nagyon drágák. Az alumínium állvány kb. 198 ezer Ft, a karbonszálas állvány pedig 283-339 ezer Ft közötti árban. Attól függ, honnan lesz vásárolva.
Ha meg minden kiegészítőt meg akarsz vásárolni márka hűen, akkor még plusz kb. 100 ezer Ft.
Élettartam garanciával adják. Összecsukva kisméretű, könnyű (karbonszálas), stabil, jól megtervezett utazó állvány. Érdemes rá gyűjteni.
Én csúcskatagóriás állványnak tartom.

[ Szerkesztve ]

(#7510) JohnyBlue válasza whatnot (#7508) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Én ha nagyon állványt szeretnék vásárolni akkor ezt megvenném. Ha jön a medve ezzel simán agyoncsapod :D

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#7511) rekid válasza whatnot (#7508) üzenetére


rekid
addikt

Súly számít?

Gyáva népnek nincs hazája!

(#7512) whatnot válasza rekid (#7511) üzenetére


whatnot
őstag

Ma délelőtt rendeltem meg.
Leofoto LS-325C + LH-40 mellett döntöttem.
A thecentercolumn.com oldalon néztem stabilitási értékeket, ill. ami számított, az a magasság. Ezt ha kell, a középső oszloppal 186cm-ig fel lehet hozni.
Persze nagyobb és nehezebb, mint a PD TT CF, de stabilabb is, magasabb is és 130ezerrel olcsóbb.
Egyébiránt a súly kevésbé izgat. 90kg vagyok és részben erőemelés edzéseket csinálok, így engem a pár száz gramm súlycsökkentés nem hat meg.

(#7513) andrasferenc válasza whatnot (#7512) üzenetére


andrasferenc
tag

Sok sikert hozzá! :)

(#7514) whatnot


whatnot
őstag

250ezer a Peak Design Travel Tripod Carbon az Alzánál és a Mall.hu-n.
137ezer az alu.

[ Szerkesztve ]

(#7515) justgiveup


justgiveup
tag

Sziasztok!
Telefonnal való videózáshoz szeretnék egy állványt beltérre. Viszonylag fixen lesz használva, szóval nem sok strapának lesz kitéve. Magasságra 150 cm-ert mondanék, amit tudjon.
Árban a minimumra törekednék, de azért az alá nem mennék, amit már jó szívvel tudtok ajánlani.
Köszi!

(#7516) #74459392 válasza whatnot (#7508) üzenetére


#74459392
törölt tag

ez nem pro kategória, de szerintem nem rossz

https://www.ephotozine.com/article/benro-a1692tb0-travel-angel-2-tripod-review-19419

szerk: most látom, hogy már vettél állványt :D

[ Szerkesztve ]

(#7517) whatnot válasza #74459392 (#7516) üzenetére


whatnot
őstag

:)
Benrot is néztem, de, ha jól emlékszem, a magasság miatt egy nem teljesen travel méretű Leofoto lett. Középső oszlop nélkül is olyan magas, hogy nemigen kell lehajolnom.

(#7518) Taci


Taci
addikt

Sziasztok!

Szembejöttek velem a K&F Concept állványai, azok közül is ez:
K&F Concept S210 Tripod

Mindig elolvasom az értékeléseket, főleg a "közepét" és a "végét". És most kb. minden negatívnál a gömbfej "elengedését" írják, ami hosszabb távú használat után jön elő.

Van tapasztalatotok a márka gömbfejes tartóival, esetleg ezzel/ilyen vázzal?

Ha nem ajánlott, mi mást lehetne hasonló árkategóriában, ami jó lehet makrófotózáshoz is, illetve elég magasan is stabilan lehet használni hosszú záridős (stabil) fotózáshoz?

Köszi.

(#7519) JohnyBlue válasza Taci (#7518) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Ha egy idő után a fej már nem bírná a kiképzést akkor a beteg fejet le kell cserélni egy másik fejre oszt visz hall :D

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#7520) Taci válasza JohnyBlue (#7519) üzenetére


Taci
addikt

Valóban, ez logikus következtetés. :D

(#7521) rekid válasza Taci (#7518) üzenetére


rekid
addikt

Rollei.de

Gyáva népnek nincs hazája!

(#7522) Taci válasza rekid (#7521) üzenetére


Taci
addikt

Itt maximum ezt találtam, ami a célnak megfelelhetne: [link]
Viszont semmit nem mond a neve, se tapasztalatom nincs vele (se a többivel), így igazából nem látom, ez miért lenne jobb. Jobban ajánlott esetleg? Bizonyítottan tartós? Vagy miért?
Köszi.

(#7523) rekid válasza Taci (#7522) üzenetére


rekid
addikt

Egy barátom használja ezt a modellt canon 5d mark iV + 70-200-zal jó ideje gond nélkül. (Makrózik is.) Végigtapogatva nagyon jó cucc ebben az ársávban.

Gyáva népnek nincs hazája!

(#7524) Taci válasza rekid (#7523) üzenetére


Taci
addikt

Köszönöm.

(#7525) kisharsany


kisharsany
tag

Sziasztok!

Hátizsák vállpántjára szeretnék egy fényképezőgép tartót.
Egyelőre a Peak Design Capture Camera Clip V3 -t találtam, ami elvileg bevált darab. Canon M50-hez 22mm f/2-vel, 55-250-el használnám leginkább.
Használ valaki ilyen clipet? Jobb/olcsóbb alternatívát tudtok ajánlani?

(#7526) tvamos válasza kisharsany (#7525) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nekem egy aliexpress-es copy van, Nikon 1J5 + 30-110-zel használtam. Szerettem. Jó cucc. Most M50 + EF-S 55-250 van, és talán 1x használtam. Ez már túl nehéz, és csapkod. EOS M 22-vel nem próbáltam.

De lehet, hogy neked bejön, szerintem érdemes kipróbálni.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#7527) kisharsany válasza tvamos (#7526) üzenetére


kisharsany
tag

Köszi! Olvastam közben, hogy van némi holtjátéka és séta közben ahogy ide-oda mozog, van egy kattogó hangja és elég idegesítő tud lenni.
Az Ulanzi Claw-ot is ajánlják, annál nincs ilyen probléma, ráadásul olcsóbb, de annak képek alapján kevésbé tetszik a rögzítése, mert ahogy nézem csak 2 kis pöcök fogja a talpat.

Egy ideje már kutyát is viszünk a túrákra és mivel pórázon van, így már a hátizsákba került a kamera és alig veszem elő, mert macera.
Nézegetem az övre/vállpántra akasztható tokokat is, de megfelelő méretű nem nagyon van. Simán nyakba akasztva meg fél métereket leng ki a gép jobb-balra, hogy a hasam vagy a rajos járásom miatt, azt még nem tudtam eldönteni.

[ Szerkesztve ]

(#7528) tvamos válasza kisharsany (#7527) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ezzel csak 10-15 centit, és úgy csapkod. Van, aki szereti...

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#7529) whatnot


whatnot
őstag

Benro március 7-én kickstartert indít egy új, intelligens állványhoz, ami, többek között, állítólag arra lesz képes, hogy saját magától vízszintesbe állítja a kamerát.
https://www.benro.com/en/campaign/theta.html

[ Szerkesztve ]

(#7530) kisharsany válasza whatnot (#7529) üzenetére


kisharsany
tag

Feltalálják újra a szintező/teodolit állványt?

(#7531) Allien válasza kisharsany (#7530) üzenetére


Allien
veterán

De ezt autómatán csinálja ám! ;]

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#7532) kisharsany válasza Allien (#7531) üzenetére


kisharsany
tag

Ott is van már sok-sok éve önmagát vízszintbe állító.

(#7533) Elemental


Elemental
addikt

Szevasztok!

Hátha tudtok támpontot adni. Lányom telefonon fel szokott venni a rajzolást, egyéb alkotást.
Olyan állványt keresek ami ehhez jó lehet. Tehát az asztalon áll, vagy az asztalhoz van rögzítve, es lehet úgy állítani, hogy az asztalt vegye.
Tudnátok ilyesmit ajánlani?

(#7534) Lassú Víz válasza Elemental (#7533) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Nézd meg a Manfrotto Pixi-t. Létezik pixi evo 2, de ahhoz külön kell megvenni a telefontartót. Vagy ha van egy állványod és veszel hozzá telefontartót azzal is meg tudod oldani költséghatékonyan.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#7535) Taci válasza Elemental (#7533) üzenetére


Taci
addikt

Én valami ilyesmit javasolnék: [link]
Tripod + boom arm + telefontartó + fény. Ezzel be tudod állítani, hogy fentről vegye az asztalt, és fényforrásod is lesz, így rendesen és szépen meg lesz világítva.
Biztos van más és talán jobb ajánlat is (talán itthon is), hirtelen most csak ezt találtam, amivel meg tudtam mutatni, szerintem mi lehetne jó.

(#7536) Elemental


Elemental
addikt

Köszönöm mindkettőtöknek!

Ilyesmire gondoltam, amit Taci ajánlott. Lényeges szerintem, hogy lehessen magasságot állítani. Már kb tudom, milyet keressek.

(#7537) walanr


walanr
csendes tag

Sziasztok. Miniatűr, hordozható állvány megoldást keresek, lehetőleg olcsó árfekvésben. Igazából főleg lábak érdekelnek, mert fejnek jó eséllyel egy ulanzi u80-et vagy u100-at teszek majd rá. Van rendes állványom, nem valami csúcs, de nekem elég (egy sunpak 3000 lába egy 60-as évekből és japánból hazahozott daiwa hiace 400 feje - https://www.camera-traders.com/products/daiwa-hi-ace-400 - annak a lábai is megvannak. Viszont brutálisan stabil, ha meghúzom, ráülhetek az obi elejére...) valami kis asztali 3 lábúra gondoltam, viszont jó lenne azért, ha elbírná az 5d II-t kis vintage 50-es meg nagylátó obikkal (ad absurdum van egy szintén vintage 200-asom, azt már a sunpak eredeti feje nem bírta el, pedig nincs fél kiló). Nézegettem miniállványokat is, meg pl. a puluznak egy kis alu háromlábu nem állítható mini tripodját is, de nem tudom, mi az, amire rá merném tenni.

(#7538) A2lite


A2lite
csendes tag

Sziasztok,

Van egy 3d fejes Cullmann álványom, ami szép és jó, csak nem éppen az a kirándulós, városban cipelős cucc a súlya miatt, ezért keresnék valami kisebb, olcsóbb megoldást m4/3 rendszerhez (szóval 1-1,5kg terhelés max a részemről). Szempont lenne, hogy viszonylag közel lehessen vinni a talajhoz a gépet (hobbi makró, később beszerzendő sínnel).

Eddig az Ulanzi mt8, mt16, (erős kompromisszummal mt14) és manfrotto pixie evo, Jackal low45 mini tripodokat néztem, de ezekkel semmi tapasztalatom sincs. Ha ezek közül kéne választanom, akkor az mt16 felé hajlok, de nem tudom az ulanzi minőségre milyen. (Max 15k-t szánnék rá)

Köszönöm!

(#7539) Taci


Taci
addikt

Sziasztok!

(Légrugós) állványok karbantartására mi a legjobb módszer/anyag? Gépzsír? Szilikon spray? Szilikonmentes spray? Száraz kenőanyag? Használt étolaj ( :D)?

Szilikonolajat ajánlottak fotóstúdióban, de utánanéztem, és vannak kétségeim. Persze lehet, az lesz a jó megoldás, de előbb több forrásból is informálódnék.

Köszönöm.

(#7540) derkobals


derkobals
csendes újonc

Sziasztok! Van egy kihasználatlanság miatt eladó Velbon Sherpa 750R állványom. Mi lehet most ennek az ára? Tudom, amennyiért elviszik, de köszi, ha segítesz.

(#7541) P1eTr0


P1eTr0
aktív tag

Sziasztok!

Bár mostanában nem pörgött a téma, mégis idevág a kérdésem, hátha valaki tud segíteni.

Második monitornak vásároltam egy Asus Zenscreen mb16ah 15,6"-os monitort. Ehhez adtak egy tartót (inkább tokot), ami egyébként az asztalon egyfajta tartóként is funkcionál. Azonban most rájöttem, hogy egy karos megoldás jobb volna, mert a monitor alatt is felszabadulna némi hely, illetve maga a monitor is magasabbra (ergonómikusabb szintre) kerülne. Egy gond van csak vele, hogy ezen nem a szabványos VESA rögzíthetőség van, hanem a fényképezőgépeken is használt 1/4"-os csavar lehetőség.

Ehhez a monitorhoz szeretnék valamiféle állványt, kart találni, ami elbírja a 2 kg-os súlyát, valamint pozícionálni is lehet vele valamennyire.

Egyelőre nem találtam megfelelőt, abban reménykedem, tudtok valami jó megoldást ajánlani.

A segítséget előre is köszönöm.

Normális vagyok. Megmondták a hangok is.

(#7542) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Az létezik, hogy fogaskerekes állványfejet ökörárnál olcsóbban nem lehet kapni? Nem egy bonyolult technika amúgy.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#7543) elfelejtette


elfelejtette
veterán

Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni, hogy a sokak által szidott Hama Star állványt amúgy ki milyen módszerrel próbálta stabilabbá tenni?

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#7544) JohnyBlue válasza elfelejtette (#7543) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Másikat vásároltam helyette.

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#7545) section9


section9
őstag

Tudnátok ajánlani állványt low angle (kb foldkozeli makro) videózáshoz? Jelenleg valamilyen Vanguard VEO-m van, de itt csak a keresztoszlop megforditasaval tudom alacsonyra helyezni a kamerat ami tul nagy szivas, mert ilyenkor fejjel lefele lesz a kep es az osszes gomb, ugyhogy valami kenyelmesebb kene amit kifejezetten erre talaltak ki. :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.