Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7101) dssport


dssport
tag

Sziasztok!

Most kezdtem el keresni életem első fotós állványát de teljes a zűrzavar, szívesen vennék némi útmutatást.

Eddig a következő igények rajzolódtak ki a fejemben:
- Fotózáshoz kell, fejjel, kompletten
- Szeretném ha időtálló lenne. Ez vonatkozik a minőségére és a paramétereire egyaránt. Értem ez alatt, hogy jelenleg csak egy D7200 lenne ráakasztva 18-140 obival szóval semmi extra, de ez bármelyik pillanatban változhat, és nem akarok állványt is cserélni, ha bejön valami nehezebb obi vagy vaku vagy bármi.
- Legyen magas, én is viszonylag magas vagyok (190) :U
- Súly és összecsukott méret nem érdekel (gondolom majd ha cipelem 20 km-t meggondolom magam, de amennyire látom az alacsony súly jelentős drágító tényező, szóval egyelőre inkább megerősödök :D)
- Legyen masszív, ne lötyögjön pl portré módban vagy erre arra döntve sem, ne rázza be a gép.
- Szeretem a szokatlan perspektívákat szóval jó lenne ha a fej minél tágabb határok között lenne dönthető (3d?!?!)
- Az anyagi oldallal nem tudom, hogy mennyire fognak találkozni az igények..... de a rászánt összeg lélektanilag 30.000 körül lenne, ha ennyiért nincs rendes akkor feljebb mehetünk 40-50 környékére. Ha egyszer veszek, nem mostanában fogom lecserélni...

Előre is nagyon kösz a tanácsokat!!!

(#7102) rekid válasza dssport (#7101) üzenetére


rekid
addikt

Olvass vissza pár hsz.-t.

Gyáva népnek nincs hazája!

(#7103) dssport válasza rekid (#7102) üzenetére


dssport
tag

Igen, láttam Vanguard Alta Pro 263AB 100
Tetszene is, de attól tartok elfogyott... Ahol még látok ott jóval drágább... :W

(#7104) rekid válasza dssport (#7103) üzenetére


rekid
addikt

Erre gondoltam.

Jackal pal v1

Gyáva népnek nincs hazája!

(#7105) dssport válasza rekid (#7104) üzenetére


dssport
tag

ÁÁÁÁ bocs láma vagyok.... ezt olvastam is, csak a kínában gyártott magyar nem keltette fel a figyelmem... Pedig most, hogy megnéztem pont ez amit én keresek!!! Nem szabadott volna előítéletesnek lennem.

Tegnap mikor megláttam, hogy a Vanguard Alta Pro 263AB 100 ára újra felszökött, elkeseredésemben még ezeket találtam:

Manfrotto Element Traveller nagy 37.510,-
Rollei C5i Carbon állvány 360° gömbfejjel 40.990,-

De összességében nem látom, hogy ez bármelyik többet nyújtana mint az általad ajánlott
Jackal pal v1... Főleg, hogy mindegyik alacsonyabb még teljesen kihúzva is, plusz teljes magasságon biztos, hogy egyik sincs olyan stabil mint a Jack. - és ez nekem jelenleg fontosabb, mint a többletsúly és a nagyobb méret összecsukott állapotban.

[ Szerkesztve ]

(#7106) Viperator válasza dssport (#7105) üzenetére


Viperator
őstag

Se kutyám, se macskám: link - ott van a hirdetésben a Manfrotto (160cm magas) és a Giottos állvány (185cm). Nem tudom, hogy aktuális-e még a hirdetés...

[ Szerkesztve ]

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#7107) tvamos válasza Viperator (#7106) üzenetére


tvamos
nagyúr

Velbon Sherpa PH-157Q 3D fej gyorscseretalppal Ára: 12000Ft :Y

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#7108) Viperator válasza tvamos (#7107) üzenetére


Viperator
őstag

A fej videósoknak való, nem?

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#7109) tvamos válasza Viperator (#7108) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ki mit szeret. Szerintem ez meg nem fluid fej.
Ezt irjak rola: "...ideal for spotting scopes and video as well as everyday photography".

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#7110) dssport válasza Viperator (#7106) üzenetére


dssport
tag

Köszönöm, jó ötlet, de csak új terméket szeretnék vásárolni.

Manfrotto Element Traveller nagy állvánnyal kapcsolatban van valakinek tapasztalata?

Tudom, hogy alacsonyabb és a teherbírása is kisebb mint a Jackal PAL v1 állványé, de lehet, hogy jobb minőségű a kidolgozása?!?!?!

(azért nem rendeltem még meg a Jackalt, mert Budai tesztvideójában annyira nem tetszett, hogy teljesen meghúzott rögzítőkkel is el tudta billenteni a gömbfejet, plusz kitolni a gépet a foglalatból.) mondjuk ugyan akkor a vibrációt meg elég szépen csökkentette.

Egyébként a nagy akciókról meg csak annyit, hogy
Manfrotto Element Traveller nagy 46.890,- ára visszatért az eredeti szintre, de
Amazonon cikkszám szerint ugyan az alapáron 85 € ami még a hitvány forint árfolyam ellenére is jóval kevesebb: Manfrotto MKELEB5BK-BH

(#7111) ANOka


ANOka
őstag

Össz. 16 USD kupon kedvezmény felhasználásával rendeltem egy Zomei M8-as állványt CZ raktárból.
Majd ha megérkezik, írok róla pár - laikus - szót.

[ Szerkesztve ]

(#7112) ZephX


ZephX
senior tag

Sziasztok!

Olympus om-d e-m10 mark ii-höz keresek állványt.
Hama Traveller 117 Ball, Manfrotto Compact Light. Ezt a kettőt néztem ki egyenlőre. Nagyjából 20 000 Ft alatt szeretnék maradni, és alapvetően egy könnyen hordozható állványtípust keresek. A Hama olcsóbb és a lába is többféleképpen állítható, de a Manfrotto cuccok sokkal jobb minőségűek. Valakinek van valamilyen tapasztalata bármelyikkel is?

[link] Illetve még ezt találtam ami szimpatikus, de nem tudom megéri-e.

Előre is köszi.

(#7113) peppe79 válasza ZephX (#7112) üzenetére


peppe79
senior tag

Milyen objektíveket használnál, és milyen témára?

(#7114) ZephX válasza peppe79 (#7113) üzenetére


ZephX
senior tag

Alapvetően Olympus M. Zuiko 14-42 essel és egy 50-140 essel használnám. Egyenlőre nincs tervben nagyobb súlyú és átfogású objektív. A téma táj fotózás lenne, például a live composite és hasonló módokhoz jól jönne. Meg ami szóba jöhet városi fotózás este, amikor az esti kevés fény miatt jól jön az állvány.

(#7115) peppe79 válasza ZephX (#7114) üzenetére


peppe79
senior tag

Ja, értem. Hát, én ilyen célra azért inkább a stabilabb állványok közt keresgélnék, nem pedig a könnyű súlyt tartanám szem előtt.
Bár, ezzel épp magam ellen beszélek, mert pont ma este megyek az ultrakönnyű Cullmann állványommal fotózni, a Dóm téri fényjátékra. :) Ilyenkor jól jönne azért, ha lenne kéznél itthon egy nehezebb, masszívabb állvány. Amúgy is autóval megyünk, szóval most épp nem számítana a nehezebb súly. Na, majd meglátjuk, mi sül ki belőle. Nem szoktam esti fotókat készíteni.

(#7116) ZephX válasza peppe79 (#7115) üzenetére


ZephX
senior tag

Hát alapvetően maradnék a kis súly méret kombónal. Tudom hogy fontos a stabilitás, de ha van egy nehéz állványom amit nyűg vinni kirandulashoz utazáshoz akkor az nem jó. A Hama esetében tetszik hogy a láb több szögben dönthető, de Hamákrol meg nem halottam jót.
Esetleg ez VANGUARD Espod CX 233AP?
Árban sincs nagyon elszállva.

(#7117) Lassú Víz válasza ZephX (#7112) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Leginkább a linkelt állvány, de az nem számít könnyűnek. A Hamánál és a Manfrottónál is pokolba fogod kívánni a gyorscseretalp nélküli állványfejet.

Ebben a kategóriában még mindig az Alza adja a legjobb vételt. Vanguard 235AB

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#7118) peppe79 válasza ZephX (#7116) üzenetére


peppe79
senior tag

"...ha van egy nehéz állványom amit nyűg vinni kirandulashoz utazáshoz akkor az nem jó."

Nekem ne mondd, ismerős a helyzet...de szerencsére ez már csak a múlt.

A HAMA-nak vannak használható termékei, de állványt nem vásárolnék tőlük.

(#7119) ZephX válasza Lassú Víz (#7117) üzenetére


ZephX
senior tag

Köszi a tippet. Most kuponnal le leht vinni 15000 Ft-re. Ez szerintem egy jó ajánlat.

(#7120) peppe79 válasza ZephX (#7119) üzenetére


peppe79
senior tag

Ár/érték arányban az valóban egy jó állvány...csak épp nem olyan könnyű, mint amit korábban linkeltél. De arra a célra, amire használnád, jobb választás lesz.

(#7121) ZephX válasza peppe79 (#7120) üzenetére


ZephX
senior tag

Hát igen. Sajnos 600 grammal több, mint a Manfrotto, de használhatóságban biztos jobb. Viszont, ahogy látom most fogyott el bár még meglehet rendelni. Teszek egy próbát, hátha kiszállítják....

(#7122) ZephX válasza ZephX (#7121) üzenetére


ZephX
senior tag

Rendeltem mellé egy Vanguard VEO 2 204AB-t. Lehet a 235-öt már nem tudják beszerezni. Ha jól látom akkor a gömb fej kevesebb funkcióval rendelkezik és a lábak is kicsit rövidebbek. Érdemes megvárni a 235-öt, ha még is betudják szerezni, vagy annyival nem roszzabb a 204?

(#7123) Stauffenberg válasza ZephX (#7122) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

A VEO 2 235 sem túl magas amúgy, a 204-es meg még kisebb.

Nekem is van egy 235-ösöm és nem a valaha volt legkönnyebb állvány amivel dolgom volt, de a könnyen hordozható kategóriában versenyez.

Ha ennél könnyebb kell az vagy jóval kisebb, vagy nyeklősebb lesz, ha pedig méretben, masszivitásban is erős, akkor meg pokoli drága.

Be fogja amúgy az Alza szerezni, amikor én vettem, akkor is éppen el volt fogyva, aztán csak jött még.

(#7124) ZephX


ZephX
senior tag

Abból gondoltam hogy nem tudják beszerezni, hogy már nagyon kevés helyen kapható az országban. Felhívom majd őket, hogy mi a helyzet. A 235-ös mindenképpen jobb lenne, mert a 204-es így is egy 1000-sel drágábbra jönne ki pedig elvileg az a belépőbb modell.

(#7125) Stauffenberg válasza ZephX (#7124) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Azt írja a rendszer szállítás alatt van. Amióta megvettem már háromszor fogyott el és jön új szállítmány. Több ismerősnek is ajánlottam, onnan tudom csak mi a helyzet. :)

(#7126) ANOka válasza ANOka (#7111) üzenetére


ANOka
őstag

Ma megérkezett a Zomei M8-as.
Gyári hordtáskával érkezett. Stabil, masszív fém állvány. A gyártási minősége az árához képest teljesen korrekt. Sorják sehol sincsenek, de azért a fekete festésén közelről látszik, hogy nem egy Manfrotto. :DD

Ajánlom, egy MILC szettet simán elbír. :K
(MILC-em van, DSLR-em sose volt.)

(#7127) .mf válasza .mf (#7061) üzenetére


.mf
veterán

Nosch...

Szóval megjártam Japánt a C5i-vel, más állványt nem is vittem magammal (pedig gondolkoztam rajta, hogy bedobjam-e a mini Hamát is, de végül nem vittem, sajnos), éshát... Már ott is nézelődtem, mi a kínálat mini állványokból a boltokban (láttam sok Gitzot, Leofotot, Siruit - csak mind elég drága volt, használtan is), aztán amint hazaértem, rendeltem is egy mini állványt :DDD az Aoka 163CL-re esett a választás, most érkezett meg.

Nem rossz a C5i, akciós áráért még elmegy... A két hónapos út végére rosszabbul nézett ki, mint az Induro AT214-esem, ami kb 5 év alatt sokkal több országot látott már. Sok helyen megkopott a festék, a lábszög-állítót is mintha egy gépkutya szájából vették volna ki, olyan ütött kopott, annyira puha fém. Ha már lábszög, a szöget jól tartotta, de azért, mert iszonyatosan meghúzták a lábakat - csak úgy tudtam becsukni, ha hónom alá vettem.
S amiért hazaérve egyből rendeltem a mini állványt:
1.) nehéz, mérlegen 1.7 kg - és cipeltem rengeteget, hegyre fel, hegyről le, összesen 300+ km-t gyalogoltam, volt, hogy egy nap 1000 m szint fel hegyre, 17~18 kilónyi cuccal a hátamon;
2.) csak korlátozottan tudtam használni. A Z6-ot vittem, amiben van vázstabi, tehát szürkületig még megvoltam stabi nélkül, csak este kellett, ha mentem esti kivilágított templomokba, templomkertekbe - de ezek többségében nem volt szabad állványt használni. Hiába cipeltem magammal szinte mindig mindenhova, alig használtam végül; és ott se volt fontos, hogy ilyen magas legyen.

Szóval így lett az Aoka 163CL, akciósan 54 EUR volt.
Eddig szimpi. Összeszerelés, anyagminőség jónak tűnik, működése is sima.
Középoszlop nélkül 500 g (kicsit fejnehéz, emiatt nehezebbnek érződik, de konyhamérleg szerint is ennyi), max 70 cm, összecsukva ugyan még csak fele marad, de sokkal kisebb az átmérője, mint a középoszlopos állványoknak.
Középoszlop még pár tíz g, azt külön nem mértem le; csak felcsavarva és nem kinyitva még elégnek tűnik váz + fél kiló alatti kistele vagy rövidebb fixek, könnyű nem-tele zoomoknak.
Könnyű kis városjárósnak pont jó lesz, főleg így téli hónapokban, amikor sokat van sötét.
Ja és adtak hozzá ajándék Arcás telefon-tartót, most már telefonos time-lapsehez sem kell helyben tartókat eszkábálnom :))

Vazz már 6 fgép állványom van itthon (plusz még vaku, világítás), és gondolkodom az Aoka rövidebb lábszettjén is, ezt már kezeltetni kéne?... :))

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#7128) ANOka válasza .mf (#7127) üzenetére


ANOka
őstag

Esetleg egy link az állványról, ahonnan vetted? :B

(#7129) .mf válasza ANOka (#7128) üzenetére


.mf
veterán

Lehet Alin kívül máshol is kapni? :) De csak BF akcióban volt annyi, most már visszament a normál árra.

Azért azt leszögezném, hogy ez egy céleszköz, ami arra jó, amit én kerestem hosszútávú túrázásra (kicsi, kis átmérőjű, könnyű, még épp elég magas, hogy gazból kilásson), de általános felhasználásra már nem, ahhoz túl kicsi és gyenge.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#7130) modulus


modulus
aktív tag

Hama Star 700
Így év vége felé már most elég sok tapasztalatom van vele, megjártam Horvátországot, Románia, Szlovákia, illetve itthon több nagyvárost, túrát, sokféle családi fotózást.
Olcsó, könnyű, befér a hátizsákba, és a rengeteg használat, hurcolás mellett semmilyen baja sincs.

Állványra már nem volt pénzem, miután megvettem az objektíveket, fényképezőt, így emellett döntöttem.
Helyén kezelve, hogy nem egy minőségi, több funkciós, és nem egy atomstabil állvány - bátran merem ajánlani másnak is átmeneti megoldásnak.
(mondjuk munkahelyen a majd' 5 kilós, leszúrható lábas, Leica állványt is felborította a szél, műszerrel együtt)

Imádok hosszú záridős fotókat, illetve sokképes panorámát készíteni, hű társam volt egész évben.

(#7131) peppe79 válasza .mf (#7127) üzenetére


peppe79
senior tag

300 km?? Én 3 km-t sem gyalogolnék egy ilyen 1700 g-os állvánnyal. :)
Néha még a mostani, 750 grammos Cullmann tripodot is meggondolom, hogy vigyem-e magammal. Nálam is tervben van egy még kisebb, még könnyebb állvány.

(#7132) peppe79 válasza modulus (#7130) üzenetére


peppe79
senior tag

A Hama-nak vannak jó cuccai (is), de én az állványukkal eddig befürödtem.

(#7133) .mf válasza peppe79 (#7131) üzenetére


.mf
veterán

50 nap alatt összeadódtak a távok :DDD Google maps timeline (szerintem elég alábecsült: sokszor csak a pontokat kötötte össze légvonalban, még ha az út szerpentines is volt) statjai szerint 330 km gyalog, 50 km bringa, 10500 km vonat-busz-metró, 270 km autó, és 19000 km repülő.

Az állvány 1.7 kilója már csak a hab volt a tortán, mint írtam, sokszor a hegyekbe legkönnyebb kiépítésben is 17~18, de néha 22.5 kilónyi cuccal mentem. Gondolom ezután nem meglepő, hogy elhatároztam, hogyha megint ilyenre adom a fejem (esélyes), akkor könnyítek a cuccomon. Csak a fotós felszerelés 6.5~7 kiló volt, ebből legalább 3 kilót szeretnék faragni - az állvány-csere már -1.2 kg, a csak pár képnél használt telezoom helyett egy 135 f4 -550 g, vaku-cuccok helyett belső akkus lámpa -500 g, kisebb-könnyebb táska, kevesebb egyéb kiegészítő, valamint ha kijön a Samyang 18 f2.8 Z-re is, akkor arra lecserélem az UWA zoomot adapterestül, az is -350~400g.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#7134) peppe79 válasza .mf (#7133) üzenetére


peppe79
senior tag

Az komoly! Nálam az első lépés, a rendszerváltás volt m4/3-ra, némi kompromisszum árán. De nem bántam meg. A Vanguard hátizsákomat, és az állványt is beleszámítva, kb. 3-3,5 kg-mal szoktam nekivágni.

(#7135) x86x64


x86x64
friss újonc

Üdv !
Kezdő fotós vagyok Canon EOS 800D-m van.
Szeretnék állványt vásárolni melyiket ? mind2 31eFt körül kapható

- Cullmann Nanomax 460 RW20 3D fejjel
- Manfrotto Compact Advanced
vagy ?

(#7136) .mf válasza peppe79 (#7134) üzenetére


.mf
veterán

Jóisaz. Ma én is a m4/3 cuccom vittem magammal, amikor kimotoroztam naplementét nézni - az én táskám még annál is könnyebb volt, pedig még egy kis üveg víz is volt benne :P :))
EM5, 9-18, 20, 45, + két akku - ez egy nagyobb övtáskában elfér, plusz a friss állvány.

Hogy on is legyek, egyúttal fel is avattam az új állványt. Budaörs Farkashegyen most is volt szél, lökésekkel. Az állvány maxra nyitva + a középoszlop felcsavarozva de nem kinyitva m4/3-hoz még adekvát, majd viszek FF vázat is, de úgy érzem az ott már kicsit határ-feszegetés, legalábbis középoszloppal, és főleg ilyen szeles időben. Hosszú expóknál (30-60 s) az erős széllökések már próbára tették, az Esthajnalcsillag kistelével már nem teljesen egyenes csíkot húzott. Középoszlop nélkül, alacsonyabb lábszöggel már valszeg jó lett volna, csak olyan mélyre motoros cuccban, merev cross-csizmában már nem volt kedvem hajolgatni, és a hideg süvöltő szélben úgy elgémberedtek az ujjaim, hogy már obisapkát is alig bírtam feltenni, csatot sem sikerült egy kézzel kinyitni...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#7137) .mf válasza x86x64 (#7135) üzenetére


.mf
veterán

31k? Vagy nagyon felmentek az árak, vagy rossz helyen nézed. A Nanomax megvolt, igaz jópár éve, de kb fele ennyiért vettem. Az egyetlen állványom, amit eladtam - nem ajánlom. A Manfi valszeg jobb minőségű, de azt se ajánlanám, ennyiért már vannak jobbak nála.

Mekkora kell, mire kell?

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#7138) x86x64


x86x64
friss újonc

természet- és tájfotózáshoz, amatőr videózáshoz

(#7139) Bicskás


Bicskás
tag

Sziasztok topiklakók.

Őszinte leszek veletek, kérlek benneteket ne részesítsetek verbális lincselésben, egyszerűen csak jelezzétek, hogy rossz helyen járok ha itt csak profi felszereléssel foglalkoztok, köszönöm. :R

A Lidl-ben megvettem életem első spektívjét néhány nappal ezelőtt. ( itt néhányótoktól biztos kapnék a szívlapáttal. : )

A hozzá adott állvány számomra használhatatlan, mert nem járok lőtérre, és nem is a kerti garnitúráról szeretném használni a panelház teraszáról. :))

Szükségem volna egy körübelül 180 cm magas állványra, amelyhez van gyorstalp.

A súly nem számít.

Ár: ~max. 15.000 Ft

Elsősorban állva használnám.

Milyen állványt ajánlanátok első állványnak egy teljesen kezdő szemlélődő számára ?

A tanácsokat előre is köszönöm, akár azzal kapcsolatban is, hogy mire és hogyan lehet egy ilyen spektívet használni, belépő kategória, ez nem is kérdéses, nem várok tőle csodát kedvtelésből, szórakozásból megnézni pár állatot, ilyesmikre gondoltam elsősorban. :)

Üdv: Bicskás

(#7140) ZephX válasza Stauffenberg (#7125) üzenetére


ZephX
senior tag

Hát nem tudom, mai napra írták, hogy visszajeleznek, hogy lesz-e elérhető. Úgylátom már megrendelni sem lehet. Viszont megérkezett a postára a 204 AB. Azon gondolkodom, hogy ha szerdáig nem lesz semmi a 235AB-vel kapcsoltban akkor lehet átveszem azt. Ha jól látom annyival gyengébb hogy 10 cm-vel kisebb és a fejjel sem lehet panorámaszerűen körbe fordulni anélkül, hogy ne mozogjon más irányba. De cserébe kb 20 dkg-val könnyebb. Lehet a súlyért cserébe feláldozom a fej előnyét és a +1000 Ft-t. Csak kérdés, hogy jól teszem-e. :D

(#7141) ZephX


ZephX
senior tag

Sziasztok!

Vanguard Veo 2 204 és 235 tulajdonosokat kérdeznék elsősorban, de másoktól is szívesen fogadok tanácsot. Új Veo 2 204 állványom egyik lábával nem stimmel valami. Reggel beleraktam a hord táskájába, de most hazafele jövet fotózásból egyszerűen nem fért bele. Az egyik lába jó láthatóan kijjebb áll és nem csukódik teljesen a fejhez. Valamelyik csavarral lehet esetleg ezen állítani? Küldök hozzá képet, remélem látszik a probléma. Visszaküldeni csak nagyon indokolt esetben szeretném (mert az alza olyan rendes, hogy velem fizetteti ki a postaköltséget)
[kép] [kép] [kép] [kép]

Előre is köszi.

(#7142) rekid válasza ZephX (#7141) üzenetére


rekid
addikt

A fekete gombot nyomkodd meg a láb fejhez közeli végén. Mind a 3 lábon van 1-1.

Gyáva népnek nincs hazája!

(#7143) ZephX válasza rekid (#7142) üzenetére


ZephX
senior tag

Ennyire nem vagyok béna :DDD Az volt végül a baj, hogy ahol a lábak becsukódnak a gömbfejhez van mindegyik résznél egy-egy imbusz fejes csavar. És ennél a lábnál a csavar annyira ki volt lazulva, hogy nem engedte a lábat visszacsukni. Még jó hogy nem esett ki ot menetközben a cipelésnél...De igazából mind a hármat meg kellett húzni mert lötyögtek...

(#7144) peppe79 válasza ZephX (#7143) üzenetére


peppe79
senior tag

És hogy érzed, bevált amúgy az állvány? Az a középoszlopot rögzítő csavar, meg amibe rögzül, mennyire tűnik masszívnak? Mert én attól tartok egy picit, ezért is nem mertem megvenni a 235-öst.

(#7145) ZephX válasza peppe79 (#7144) üzenetére


ZephX
senior tag

Hát igazából pár napja használom, úgyhogy mértékadó tapasztalat nem gyűlt még fel vele. Viszont nekem tetszik alapvetően. Gyorsan felállítható, összecsukható, könnyű a kezelése é viszonylag kicsi is. A középoszlop része ha nem nem maxon van akkor szerintem elég stabil (mármint úgy értem, hogy be kell kattannia az oszlop átfordulását gátló bütyöknek, és onnantól stabil). Tartósságról nem tudok mit mondani még, de nem tűnik olyan gyenge konstrukciónak az a gömbrész.

(#7146) koxkids


koxkids
őstag

Sziasztok!
Ti mit gondoltok az új Peak Design Tripodról? [link]
Gondolkozom egy új állványon városi fotózáshoz és túrákra. Előnye lenne hogy tőlük használom a clips-es rendszert így nem kéne a gép alján az alaptereket cserélni. Vagy inkább érdemesebb Manfrottot nézegetni? :U

(#7147) Lassú Víz válasza koxkids (#7146) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Nagyon tetszik, de nem adok érte 237 ezret. Nyáron akcióban negyedéből megvettem az Element Traveler Big CF Manfrottot. Súlyban alig lehet vele nyerni, összecsukva viszont biztos könnyebb elpakolni.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#7148) dqdb válasza koxkids (#7146) üzenetére


dqdb
nagyúr

Rettenetesen drága, még a Kickstarter kampány keretében is az volt (300 USD volt szállítással együtt az alumínium és 490 USD a karbon). Az előbbire hosszabb gondolkozás után beneveztem a kíváncsiság és a kompaktabb méret miatt, aztán vagy ez marad, vagy a mostani SIRUI T-2004X, amivel amúgy tökéletesen elégedett vagyok.

De előrendelési áron szállítással együtt 444 euróért már szóba sem kerülne (a KS ár bruttó, az előrendelési 318 euró az nettó így áfa is jön még rá), ennyit egyszerűen nem ér, akármennyire is praktikus és minőségi darabról van szó (valószínűleg 300 USD-t sem ér a ~180 USD-ért vett SIRUI-val szemben).

kovsol: tényleg, én is a PD plate-et teszem fel (MICROplate), ha egyszerre kell állvány és Capture.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#7149) kovsol válasza koxkids (#7146) üzenetére


kovsol
titán

PD-nek van manfrotoval kompatibilis plate-je. Én is olyant használok. [link]

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#7150) koxkids válasza kovsol (#7149) üzenetére


koxkids
őstag

Ezt nem is vettem észre :) Nagyon köszi! Akkor ez jó a Capture tartóhoz is.

Akkor a következő kérdés, melyik Manfrotto állvány ajánlott típus? Fontos hogy legyen táska hozzá, és lehetőleg minél kisebbre össze lehessen tolni. Jelenleg Sony MILC rendszerem van, nem nagy objektívekkel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.