Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6551) mikrofon válasza Matska (#6549) üzenetére


mikrofon
addikt

Köszi ezt még pont nem olvastam, de Ilyen tapasztalatokból indultam ki én is ill. abból, hogy a manfrotto-ra most van akció ;)
De akkor marad a Sirui azzal általában elégedetten fotóznak a felhasználók tájképeket is, még az ALU változatával is....
Gondolom a stabilitás nagyban növekszik középoszlop nélkül, vagy leengedett középoszloppal... Meg szerintem az is sokat javít ha egy Milc-et rakok rá nagy latőszugú lencsével, még akkor is, ha az már zoom....

Nodal Rail-en meg ne múljon, mert kicsi is és könnyű is, így az elfér.

Azért kérdeztem, hátha az itt jelenlevők közül a kicsi, egyszerű és könnyű állványokkal is van tapasztalata.

[ Szerkesztve ]

(#6552) Matska válasza mikrofon (#6551) üzenetére


Matska
senior tag

Én magam egy Sirui T-2005x és G-10x gömbfejre pályázok a közeljövőben.

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#6553) mikrofon válasza Matska (#6552) üzenetére


mikrofon
addikt

én is agyaltam 2xxx-es szérián, de egyelőre nem tudtam megindokolni a tüskék okozta plusz tömeget, hogy az tényleg megéri. Olyan fölöslegesnek érzem... Ezek szerint, szerinted hasznosak a tüskék, tényleg?
Én még az ET szérián is gondolkodok. Talán a klipszes megoldás egyszerűbb mint a csavaros.
De lassan jön a jobb idő, így nem sok idő marad a gondolkodásra ;)

[ Szerkesztve ]

(#6554) Matska válasza mikrofon (#6553) üzenetére


Matska
senior tag

Olyan állvány kell nekem amit bele tudok tenni hátizsákba a szendvics meg víz mellé és ténylegesen magammal tudom vinni turistázni, valamint ami jó tejút fotózásra is. Ez utóbbi miatt praktikus a tüske a változatos terepen és ott is kell a kis méret ha az ember nekiáll éjszaka hegyet mászni néhány órát ismeretlen terepen (volt ilyen).

+ 188 cm magas vagyok, nem árt, ha elég magas is amellett, hogy összecsukva kicsi.

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#6555) hegyimorc válasza mikrofon (#6548) üzenetére


hegyimorc
senior tag

"Ha van a vázban és/vagy a lencsében stabi akkor az kompenzálja nem?"

Nem. Annyira nem, hogy azt ki is kell kapcsolni állványon, mert csak még jobban berázza.

A teherbírás amúgy szerintem nagyon félrevezető, mert egyáltalán nem az a kérdés, hogy összecsuklik-e alatta, hanem az, hogy mennyire tartja stabilan, mennyire remeg ... stb.

Matska: "Ez a fickó tejutat fotóz alacsony, 5 szekciós állványról. "

Még nem olvastam a linkelt cikket, de ki is húzza mind az 5 szekciót? Mert csillagfotózáshoz nem feltétlenül kell, lehet, hogy teljesen összecsukva használja úgy meg nem a vékony szekciókon billeg és nem is olyan magasan áll rajta a gép. (Csak ebből nem következik, hogy teljes magasságban is stabil)

ps: Egyébként nekem is ilyen Siruim van. Sosem húztam még ki teljes magasságra, a legvékonyabb belső szekció általában benne marad

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#6556) dqdb válasza mikrofon (#6553) üzenetére


dqdb
nagyúr

Talán a klipszes megoldás egyszerűbb mint a csavaros.
Csavaros megoldásnál nyitáskor az összes gyűrűt egy csuklómozdulattal egyszerre meg tudod lazítani (záráskor pedig rá tudod szorítani).

Matska: nekem a kisebb szállítási hossz vs. stabilitás kérdéskörben végül a T-2004X-re esett a választásom röpke 3-4 hónapnyi döntésképtelenség után, mert egy állvánnyal szerettem volna letudni mindent. Az állványt imádom, azonban még nem cipeltem eleget hátizsákon ahhoz, hogy véleményt tudjak mondani arról, hogy jó irányban kötöttem-e kompromisszumot.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#6557) Matska válasza dqdb (#6556) üzenetére


Matska
senior tag

A négyes az nekem nagy lenne összecsukva, pont annyira, hogy nem tudom összecipzározni a táskát.

Hegyimorc: ezt nem tudom, hogy kihúzza-e teljesen.

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#6558) dqdb válasza Matska (#6557) üzenetére


dqdb
nagyúr

Hasonló volt nálam a döntő érv: már a T-2005X sem fért bele a táskába, csak az oldalára (és mivel a T-0x5X-et általános célokra "kevésnek" éreztem), ezért a nagyobb méret felé mentem. Majd nyáron a gyakorlatban kiderül, jól döntöttem-e, simán megtörténhet, hogy a vége túrázásra egy második állvány lesz Sirui T-0x5X, MeFoto Backpacker vagy más hasonló ultrakompakt méretben.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#6559) mikrofon válasza dqdb (#6558) üzenetére


mikrofon
addikt

Mi a véleményetek az XL szériáról? Ebben nem gondolkodtatok?
Ez ugye teljesen nyitott állapotban elég magasra 160cm-re nyitható, így mondjuk általános célra, beltérben kényelmesebb lehet. Túrázáshoz meg mehet középoszlop nélkül, így stabilabb lehet. Hátránya, ugye a "nagyobb" összecsukott méret.

Azt hittem a szorító gyűrűket egyesével kell kezelni, így azért könnyebbnek tűnik a gyűrűs használat. Köszi az infót.

(#6560) Matska válasza mikrofon (#6559) üzenetére


Matska
senior tag

Nálam a nagy összecsukott méret miatt kiesik, de ha nem szempont nálad, akkor nem hiszem, hogy mellé lősz.

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#6561) mikrofon válasza Matska (#6560) üzenetére


mikrofon
addikt

hát igazából nálam a határ az 50cm, mert így is a táskán kívül lenne. Tömege meg nem túl nagy még így sem. Úgyhogy szerintem ilyet veszek....

(#6562) dqdb válasza mikrofon (#6559) üzenetére


dqdb
nagyúr

Az már nekem is túl nagy volt, hátizsák oldalán is már a határ fölé ment, ezért vetettem el. Alapvetően egyik SIRUI-val sem lősz mellé, egyszerűen jó érzés kézbe venni, érződik mind az állványon, mind az állványfejen (K-s sorozat) a minőség.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#6563) gaben75


gaben75
tag

Sziasztok.

Segítséget szerenék kérni, márciusban megyünk egy kis Prágai kirándulásra Ryanair-rel.
Szerenék valami utazós állvány venni ami belefér a bőröndbe 55x40x20 a méret amit fel
lehet adni ebbe kellene beleférnie.(Rendes állványom van egy manfrottó tudom olyan minőségre ne számítsak :-D). A max összeg amit szánok rá az 20000 HUF, és ha lehet akkor
valami eu-s vásárlás kellene hogy még ideérjen.
Várom a bevált ötleteket, típusokat :-)

Köszönöm :R :R

[ Szerkesztve ]

Intel i5-3570 @3,4 GHz,8 GB DDR3 MEMORY,SHUTTLE XPC, SAMSUNG 840 120 GB SSD, SAMSUNG HD103SJ SATA, HKC 24"

(#6564) Roxx


Roxx
tag

Sziasztok.Szeretnék egy monopodot venni DSLR-hez és egy gyorscsatlakozót.Ezek a gyorscsatlakozók univerzálisak vagy eggyáltalán monopodhoz milyen való??Köszi

(#6565) Roxx


Roxx
tag

https://fotoplus.hu/hu/termekeink/allvanyok-allvanyfejek/egylabu-allvany/hama-star-78-mono-allvany

Ezt néztem ki vagy ennek a feje az gyorscsatlakozós már eleve??

(#6566) faki_ válasza Roxx (#6565) üzenetére


faki_
senior tag

Van valami hasonlóm, egy állvány mellé kaptam, néha beraktam fektetve a laptop alá, hogy jobb legyen annak a hűtése. Másra nem igazán jó. Inkább keress használtan egy komolyabbat!

(#6567) 1amCerb válasza Roxx (#6565) üzenetére


1amCerb
csendes tag

Link

Nem sokkal drágább, viszont minőségibb.

(#6568) G.I.Árpád válasza Roxx (#6565) üzenetére


G.I.Árpád
újonc

Üdv!
A Hama Star jelölésű állványai nem DSLR gépekhez készültek. Ezek kompaktok, handycamek, telefonok és akciókamerák súlyára vannak méretezve. Ha mindenképp olcsó megoldást keresel, akkor ezt ajánlanám: [link]
Ugyan nem gyors cseretalpas a fej rajta, de így is gyorsan ki lehet oldani. És 3kg a terhelhetősége. Illetve nagy előny még az alján lévő kihajtható támasz. Amire rá taposva növelhető a stabilitása.

[ Szerkesztve ]

(#6569) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

Hali!

Videokamerához keresek tripodot igazából, nem tudom jó helyre írtam-e.
Kiemelten fontos, hogy a kar amivel a kamerát mozgatom minél hosszabb legyen (30-40+ cm ha van ilyen).
Ha ennek a karnak szabványos menete van, akkor akár maga a kar is elegendő lenne, mert van egyébként tripodom, csak elég rövid a karja. Tudtok valamit ajánlani?

Köszi

(#6570) rekid


rekid
addikt

Utazó állvány kategóriában DSLR alá Vanguard VEO szériában nem gondolkodott senki?

Gyáva népnek nincs hazája!

(#6571) Matska válasza hegyimorc (#6555) üzenetére


Matska
senior tag

Te milyen gömbfejet használsz a Sirui-n és mennyire vagy elégedett vele?

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#6572) hegyimorc válasza Matska (#6571) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Azt amit adtak hozzá, C-10X

Egy ilyen pici utazóállványnál ez teljesen OK.

ArcaSwiss kompatibilis gyorscseretalp, ráadásul az is pici. Teljesen rendben van arra a célra amire ilyen állványt vesz az ember.

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#6573) Ereshkigal


Ereshkigal
őstag

Üdv!

Videózik valaki Sirui állvánnyal? Fontos lenne a könnyű hordozhatóság (súly, méret), így főként a TX sorozatban gondolkodom, viszont a T-2005X mellé még bevettem az R-2004-et is a repertoárba. Talán az stabilabb cucc, de aztán lehet, hogy nem így van. Nagy súlyt mondjuk nem kéne cipelnie: MVH500AH fej + MFT váz + könnyű obi(k). Vegyem a TX-et? :)

[ Szerkesztve ]

(#6574) rekid


rekid
addikt

Info:
Mikrosatéknál van most MANFROTTO 488RC0 MIDI illetve MANFROTTO 488RC4 MIDI gömbfej 13500-ért. (Ha pörgetsz a szerencse kereken még kaphatsz kedvezményt. Én kipörgettem még 2K-t.)
Tegnap vettem is egyet eléggé bitang darab. Ennyiért meg ajándék kategória.

Gyáva népnek nincs hazája!

(#6575) zolko74


zolko74
tag

Mennyi lehet a reális ára egy szép állapotú Velbon DV7000 állványnak PH-368 fluid fejjel? (új ára [60e. Ft])

Köszönöm!

(#6576) papaya


papaya
senior tag

Van egy Manfrotto Befree live tripodom, és kellene valami amivel vertikálisan is tudnék képet csinálni. Gondolkodtam egy gömbfejen, de esélyes lenne egy L-Plate is. Ez utóbbi vajon kompatibis lehet egy Manfrotto 501pl-lel? Azaz rálehet csavarozni vajon a gyorscseretalpat egy L-plate vertikális oldalára?

(#6577) Ereshkigal válasza Ereshkigal (#6573) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Végül megrendeltem a T-2005X-et Kínából, tegnap meg is jött. 30-ért jó vétel szerintem. Némi súly mondjuk nem árt alá, ha fluid fejjel biztonságosan akarja az ember használni.

(#6578) Matska válasza Ereshkigal (#6577) üzenetére


Matska
senior tag

Ezek szerint nem akadt fenn a vámon?

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#6579) Ereshkigal válasza Matska (#6578) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Nem.

(#6580) Matska válasza Ereshkigal (#6579) üzenetére


Matska
senior tag

Az nagyon baráti. Melyik eladótól rendelted? Magyarországon a posta hozta, vagy más futárszolgálat?

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#6581) Ereshkigal válasza Matska (#6580) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Privi ment.

(#6582) Kephamos


Kephamos
addikt

Üdv!

Kb 15 ezerig keresek állványt, általános felhasználásra. Jó volna, ha nem volna túl alacsony, viszonylag kicsire összecsukható és könnyű lenne. hirtelen Hama és Cullmann állványokat találtam, amik megfelelhetnek a paramétereknek, illetve 1-2 kínait az aliexpressen. Mit volna érdemes vennem?

(#6583) rekid válasza Kephamos (#6582) üzenetére


rekid
addikt

Mit pakolnál rá?

Gyáva népnek nincs hazája!

(#6584) Kephamos válasza rekid (#6583) üzenetére


Kephamos
addikt

Sony A58, mindenféle objektívvel. Minolta 70-210 (beercan) és Sigma 400 f8-nál nagyobb darabot nem tervezek egyelőre.
Aliexpressen találtam valami Zovie Q666c karbon állványt, néhány nap mulva 50 USD környékére lesz leértékelve.

(#6585) rekid válasza Kephamos (#6584) üzenetére


rekid
addikt

Weifeng-eket szokták ajánlani de ezért a pénzért nem nagyon van alternatíva. A kínai karbon állványról.

Gyáva népnek nincs hazája!

(#6586) Kephamos válasza rekid (#6585) üzenetére


Kephamos
addikt

Jól ertelemezem, hogy ezert az arert hulladekot arulnak csak? Mi az a legolcsobb, amit mar erdemes volna megvenni?

(#6587) rekid


rekid
addikt

Te tudod mire fogod használni és mik a fontos kritériumok.

Minél nagyobb annál stabilabb.
Minél kisebbre összecsukható annál instabilabb és kisebb az összmagasság.

Általában 50K környékétől kezdődik egy normális alu állvány fejjel karbon minimum +20K.

Én ma vettem egy hordozhatót 38K-ért. (Vanguard veo 2 235ab.)

Gyáva népnek nincs hazája!

(#6588) mikrofon válasza rekid (#6587) üzenetére


mikrofon
addikt

Azon kívül, hogy a szénszálas könnyebb, van még más előnye is? Pl.: stabilitás, rázkódás, berázás csökkentés?

(#6589) rekid válasza mikrofon (#6588) üzenetére


rekid
addikt

A szénszálasok kisebb össztömeg mellett nyújtják ugyan azt vagy jobb stabilitást (kevésbé nyeklik nyaklik).
Ez előny de hátrány is tud lenni.

Pl. ha szélben akarod használni pont rosszul jön mert le kell súlyozd jobban. Viszont könnyebb kicipelni. :) Ezért érdemes olyat nézni ami vagy van a középoszlopon élből kapó súlynak vagy legalább egy szem amibe tudsz akasztani kampót.

Pl. annak a kis hordozhatónak amit most vettem a karbon verziója kb. 20-30dkg-al könnyebb ellenben kb 15-20K-val drágább.. annyit már nem ér.

Gyáva népnek nincs hazája!

(#6590) mikrofon válasza rekid (#6589) üzenetére


mikrofon
addikt

Pont azért kérdeztem, mert a Sirui állványoknál is az a helyzet, hogy már az ALU is megfelelő tömegű számomra. Ellenben a carbon még könnyebb de talán már nem észrevehetően, pedig az ára észrevehetően nagyobb... Tehát van-e még valami ami miatt indokolt a karbonszálas állványra beruházni...
Illetve nálam most képbe került a Manfrotto Befree Advanced Alpha for Sony edition állványa is..

[ Szerkesztve ]

(#6591) rekid válasza mikrofon (#6590) üzenetére


rekid
addikt

Nagyobb tömeget bír.
Ha a t-005x-nek t-025x a karbon verziója akkor ott kb. azonos tömeg mellett 2 kilóval többet bír a karbon.

Jellemzően állványnál a megadott terhelés felét lehet gond nélkül felpakolni. (A fej beleszámít!) Ha ezen belül vagy akkor nem kérdés az alu.
Mielőtt vásárolsz mindenképp nézd meg élőben főleg a hordozható állványokat. Nekem pont a sirui láb állító klipsze nem tetszett. (Olyan gagyinak tűnik egy pici rugóval, persze lehet tévedek és tök jó és tartós.)

Manfival olyan nagyon nem lehet mellé nyúlni csak drágábbak mint az átlag.

Tényleg gondold végig mi kell. Nálam pl. az is érv volt, hogy ennek ki lehet venni a középoszlopát és berakni csak egy plugot amire a fej megy. Ez jól jön ha fapados gép esetén vagy agyig pakolt túrazsáknál súly kell csökkenteni.

[ Szerkesztve ]

Gyáva népnek nincs hazája!

(#6592) mikrofon válasza rekid (#6591) üzenetére


mikrofon
addikt

Én benne vagyok a súlyhatárban mert jelenleg kb 1,5kg a rárakott szett tömege, de kettő fölé sosem vinném a jövőben sem....
Sirui-ból én az LX szériát és a TXL szériát néztem leginkább. Itt pl. mindkét sorozathoz rövid és hosszú középoszlop is jár hozzá...
Egyelőre kivárok, valami jó ajánlatra, mert nem túl sokszor használok utazóállványt jelenleg, arra meg ott a Joby Gorillapod SLR-Zoom, ez is praktikus és jól használható. Egyébként ezt el is fogom adni, ha beválik az utazó állvány...

(#6593) Matska


Matska
senior tag

Azon gondolkodtam, hogy panoráma fotók precíz készítéséhez nem lenne-e jobb a tripodra gömbfej helyett egy ilyen?

Azért gondoltam erre, mert nekem arra kell, hogy egy (tejút panorámához) sorban csinálok 5 képet, 20 fokban hátrébb döntöm és jön a következő 5-ös sor, az meg hasznos lenne, hogyha egyszerre csak egy irányba tudnám mozdítani (tehát vagy vízszintesen vagy függőlegesen).

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#6594) tvamos válasza Matska (#6593) üzenetére


tvamos
nagyúr

De sokkal jobb lenne!

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#6595) HardSanyeee


HardSanyeee
őstag

Sziasztok!

Egy kis tapasztalati (és félig meddig off-topic) segítséget szeretnék kérni.
Állvány vásárlásra adnám a fejemet és amint olvasgattam a topikot, úgy láttam, hogy 50 ezer alatt nem igazán van nyerő ajánlat, legalábbis ami az itthoni árakat jelenti, azonban kínai állványokkal meg lehet úszni 15-20 k magasságában a vásárlást, persze kompromisszumokkal.

A kérdésem az lenne, hogy vámkezelés kapcsán mik a tapasztalatok, mennyire fogják meg a kb 70 dolláros terméket? Továbbá azt szeretném kérdezni, hogy ha EU-n belüli raktárból rendelem az állványt (Spanyolország, Németország), akkor is szoktak vámolni, vagy csak az EU-n kívülire jellemző?

Előre is köszönöm! :)

(#6596) ANOka válasza HardSanyeee (#6595) üzenetére


ANOka
őstag

EU-n belül nincs vám. Ott csak ÁFA kölönbözet fordulhat elő, de ez a megrendeléskor kiderül.
150 USD értékig EU-n kívülről sincs vám, "csak" ÁFA.

(#6597) Viperator válasza HardSanyeee (#6595) üzenetére


Viperator
őstag

Nem írtál, hogy milyen célra és milyen felszerelésed van? (váz, obipark és azok súlya)

Itthon is kapható normális áron állvány, pl az E****tal-nál vannak akciós állványok, utána kell nézni.

Ha külföldről szeretnéd, az sem baj, de garancia esetén neked kell fizetni a postai/szállítási költséget.

[ Szerkesztve ]

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#6598) HardSanyeee válasza ANOka (#6596) üzenetére


HardSanyeee
őstag

Ez jó hír, köszönöm a választ! :) Bár ha jól értem, akkor az ÁFA ugyanúgy ronthat az összképen.

(#6597) Viperator: Igazából azért nem írtam le, mert nagyjából megvannak a kiszemelt állványok, a Zomei Q555, Zomei Z688 és QZSD Q999 trió között gondolkodok. Bár az elsőt már kb kizártam, az utóbbi kettő között meg sok különbséget nem látok igazán.

De ha az E betűs boltból van valami jó ár-értékű ajánlás, akkor szívesen meghallgatom :)

Egyébként egy Pentax K-500-am van két kit obival (18-55 és 50-200), kb 1 kiló lehet a váz + obi kombó. Felhasználás csak fotó lenne, vegyesen egy képes fotók és panoráma felvételek.

Jelenleg egy Hama Star 63-am van, a topikot visszaolvasva nem örvend túl nagy népszerűségnek a márka, személy szerint gondom nem volt vele (legalábbis egyetlen állvány birtoklása után ezt mondom), de vannak funkciói, amik nem tetszenek, így váltanék.

(#6599) Viperator válasza HardSanyeee (#6598) üzenetére


Viperator
őstag

Rövid leszek (dolgom van), nézz szét ott: Manfrotto 290-esek, Rollei C5i.

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#6600) Viperator válasza HardSanyeee (#6598) üzenetére


Viperator
őstag

Hali, esetleg ez? (jó árban van)

[ Szerkesztve ]

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.