Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7251) tvamos válasza Wolfskin (#7249) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nekem van egy Skywatcher AZ-3-am, az mondjuk stabil...

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#7252) Wolfskin


Wolfskin
őstag

Nem tűnik rossznak, de közben rájöttem, hogy ez a Cullmann inkább utazó állvány.

Érdekel esetleg valakit állvány? Többet is lealkudtam, mire végül döntöttem

Giottos YTL 9383 + Cullmann CB7 gömbfej 80
Vanguard Alta Pro 263AT új 55 (szinte új) és 60 (új, még nem használt) - fej nélkül
Cullmann Mundo 525M (narancs, nem sokat használt) + Cullmann gömbfej (amivel adják szettben) + Mantona extra kar (dönthető középállvány, az amazonon 39 Euro) 70

az árak euróban értendők, hozzá jön kb 15-17 euró szállítási díj Bp-re (Németországon belül 7)

Ha valakit érdekel összekötöm az eladóval, német "jófogás" utalni kell és elküldi, sok mindent vettem már onnan, megbízható oldal.

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#7253) tomboy0013


tomboy0013
veterán

Vanguard Veo2 204AB-vel van valakinek tapasztalata? Nikon D5600 menne rá leginkább Tokina 11-16 obival, esetleg 70-300-as Nikkor obi.
Ajánlottabb kategória mint a kínai tripod-ok? Zomei Q666-ot néztem még ki, de szívesebben vennék itthon egy garanciális példányt afelé hajlok inkább, meg hát inkább költők többet mert hosszú távra tervezek és egy jó tripod-ot szeretnék.
Vagy tudtok esetleg 40-50-ig (inkább a 40 felé közelítsen, a lélektani határon dupláján már túl van az is :D ) jó tripod-ot ajánlani itthon ami utazáshoz passzolna és stabilan tartaná a fent említett szettet? A Vanguard mondjuk nem a legmagasabb, egy 150-es magasság optimálisabb lenne.

[ Szerkesztve ]

(#7254) zsoltzsolt válasza tomboy0013 (#7253) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

(#7255) tomboy0013 válasza zsoltzsolt (#7254) üzenetére


tomboy0013
veterán

Ez elég jónak tűnik ennyiért, rendeltem is egyet a boltba, ha nem lenne jobb akkor megyek érte amint szólnak. :D Köszi.

(#7256) zsoltzsolt válasza tomboy0013 (#7255) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Szívesen

(#7257) tomboy0013 válasza zsoltzsolt (#7256) üzenetére


tomboy0013
veterán

Szivat az Alza. 2 héttel eltolta a már amúgy is 10 nappal későbbi szállítású állványt. Nem tudom lesz-e ebből így valami főleg a mostani helyzet miatt.

Kérdésem a következő: Rollei C5i + FPH 52Q gömbfejjel mennyire jó alternatívája a Vanguard VEO 265AB-nek?
Vagy inkább várjak még? :D
Használtan se nagyon találok jót azt is elég sok helyen néztem már.

(#7258) zsoltzsolt válasza tomboy0013 (#7257) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Nem ismerem gyakorlatban, csak olvastam róla. Ha nincs az Alzától sz állvány, az lett volna a következő jelölt.

(#7259) -szabi-


-szabi-
őstag

Hi
A gömbfejes állványoknál van olyan, ami jelzi a gömb vízszintes pozícióba állását?
Vagyis a kamera áll vízszintben.
Gondolok itt a gömb kicsit kattan vagy megakad mikor átmozog ezen a pozíción.
üdv

(#7260) rekid válasza -szabi- (#7259) üzenetére


rekid
addikt

Dehogy, hogyan is lehetne hisz a gömb alatt az állvány mindig más szögben áll a domborzattól függően így kattanásnak mindig máshol kellene lennie.
Ezért van a normális fejeken minimum egy bubis vízmérték a jobbakon meg kettő (horizontális, vertikális).

Gyáva népnek nincs hazája!

(#7261) -szabi- válasza rekid (#7260) üzenetére


-szabi-
őstag

Nah bakker, igazad van.
Sikerült igazán butaságot kérdeznem. :B

(#7262) peppe79 válasza rekid (#7260) üzenetére


peppe79
senior tag

Bizony! Nekem az első dolgom volt, hogy lecseréljem a Cullmann állványomon a fejet egy normálisra.
Most egy Manda E1-X-et használok, ami egy piszok jó darab: nagyon könnyű, nagyon stabil, nagyon jól használható.

1
2

(#7263) rekid válasza peppe79 (#7262) üzenetére


rekid
addikt

Nekem van az állványon, a fejen is. Sőt, van vakupapucsba illeszthető is. Viszont a gépbe építettet használom... Ha nem sonyja van az emberfiának akkor tökéletesen működnek.

Gyáva népnek nincs hazája!

(#7264) Lassú Víz válasza rekid (#7263) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Nem csak Sony képesség. Már az ős-öreg Olympus E-P1-ben is volt :P

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#7265) peppe79 válasza rekid (#7263) üzenetére


peppe79
senior tag

Nekem is van a gépemen, de idegesít, amikor egy a kijelző mindennel tele van tűzdelve, és egy Boeing 747-es navigációjára hajaz...pláne, amikor MF lencséket használok.

(#7266) rekid válasza peppe79 (#7265) üzenetére


rekid
addikt

Nálam egy gombnyomás eltüntetni meg visszarakni nikonon. Csak addig szedem elő amíg kell.

Gyáva népnek nincs hazája!

(#7267) adamssss


adamssss
veterán

Sziasztok!

Adott egy Vangiuard MAK 203 tripod. Ehhez szeretnék venni olyan kiegészítőt amibe bele tudok rakni egy iphone 11 méretű telefont tokkal. Ilyen gumi szerkezetű cucc kellene amibe bele lehet fogatni mint egy függőleges satuba.
nem igazán találok ilyent. Tudnátok ajánlani illetve helyet is ahol meg tudom venni kiszállítással?

Köszi

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#7268) Tafaya


Tafaya
csendes tag

Sziasztok,

a Rollei C5i + FPH 52Q páros megfelelő lehet egy Nikon Z50 + Sigma 150-600mm Contemporary kombóhoz?

Köszi!

(#7269) Viperator válasza Tafaya (#7268) üzenetére


Viperator
őstag

Az ilyen kombóhoz kevés a 30mm átmérőjű gömb, nem fogja megtartani rendesen. (legalább 44mm-től felfelé)

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#7270) tomboy0013


tomboy0013
veterán

A Jackal típusú állványokról van itt személyes tapasztalat? Konkrétan a Daniel érdekelne. A Rollei C5i-ről külföldi fórumokon sokan írják, hogy könnyen törik, illetve széthullik a lába 1-2 év alatt. A Jackal-ról viszont sokmindent nem találtam mivel magyar cucc kínában gyártva. Itt visszakeresve is max a V1-ről van infó, de engem a Daniel érdekel.

[ Szerkesztve ]

(#7271) zsoltzsolt válasza tomboy0013 (#7270) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Budai Petur mintha készített volna róla videót. YouTube - on van csatornája.

(#7272) tomboy0013 válasza zsoltzsolt (#7271) üzenetére


tomboy0013
veterán

Igen azt megtaláltam, de nála is csak rövid ideig volt, nincs hosszú távú tapasztalata.

(#7273) zsoltzsolt válasza tomboy0013 (#7272) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Az még sajnos nincs ezekről, pedig ár - érték arányban nagyon jónak tűnnek.

(#7274) tomboy0013


tomboy0013
veterán

Illetve még egy kérdés:
A Vanguard állványokhoz tartozó TBH-50-es gömbfejnek mekkora a gömb átmérője. Nem igazán találom sehol a neten ezt az infót.

(#7275) zsoltzsolt válasza tomboy0013 (#7274) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

25-30mm
28 körül

[ Szerkesztve ]

(#7276) zsoltzsolt válasza tomboy0013 (#7274) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Update, tévedés:
Veo2 BH-50-nek a fentebbi mérete

[ Szerkesztve ]

(#7277) tomboy0013


tomboy0013
veterán

Köszi a válaszokat.

(#7278) Tafaya válasza Viperator (#7269) üzenetére


Tafaya
csendes tag

Köszi, ebben a kategóriában van max 50-60e Ft-ért ajánlott?

(#7279) laskr99


laskr99
addikt

Sziasztok!

X-T30 gépre fogok beruházni első gépnek. Milyen állványt ajánlotok hozzá 50000ft körüli kerettel?

Utaznék vele fotózni, asztrofotózás, éjszakai épületfotózás, tájfotózás lenne a fő cél.

Én inkább a szénszálas felé hajlok, mint az alu állványok felé.

Előre is köszönöm.

(#7280) rednifegnar


rednifegnar
senior tag

hi, L bracketett keresgelek (univerzalist), tudtok olyanrol ami direktben beteheto (vertikalisan) a kis manfrotto platni tartoba (200pl)?
nem szeretnek karacsonyfat epiteni a meglevo fejeimre, ezert valami olyan lenne jo amibe nem kell semmit betekerni hanem siman beteheto anyagaban a tartoba. :R

A camera does not make art, the artist makes art.

(#7281) Viperator válasza rednifegnar (#7280) üzenetére


Viperator
őstag

Tessék...

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#7282) rednifegnar válasza Viperator (#7281) üzenetére


rednifegnar
senior tag

koszi, igaz nem irtam de itthon gondoltam... :))

A camera does not make art, the artist makes art.

(#7283) Tafaya válasza Tafaya (#7278) üzenetére


Tafaya
csendes tag

Ebben a kategóriában nincs ilyen?

Az a baj, hogy az adatok 99%-ánál nem tüntetik fel a gömb átmérőjét.

[ Szerkesztve ]

(#7284) Tafaya


Tafaya
csendes tag

Van Vanguard Alta Pro 263AB 100 az alza-n, de nekem gyanús:

"53 cm-es szállítási magasság, 155 cm-es max. magasság"

míg máshol ugyanez 71.5/173

(#7285) tomboy0013 válasza Tafaya (#7284) üzenetére


tomboy0013
veterán

Írj nekik egy üzenetet és linkeld nekik a hivatalos oldal adatait, hogy biztos az-e az. Valószínűleg csak előírták az adatokat, előfordul sok cégnél ilyen baki. Mikor állványokat néztem elég soknál láttam előírásokat a tulajdonságoknál. Én Vanguard VEO Adaptor-t vettem az alzától nemrég és még a neve is adapternek volt írva :D De jó terméket küldtek.

(#7286) Tafaya válasza tomboy0013 (#7285) üzenetére


Tafaya
csendes tag

Nem nagyon találtam csak más vevőknek feltehető kérdést, így megrendeltem, érdekes :)

A dobozon és a cimkén 236AB van, magán az állványon viszont 236AT. Őszintén szólva nem találtam olyan adatot, amiről 100%-osan meg tudnám mondani hogy ez melyik :)

Nekem egy Nikon Z50-et és (a 150-600-ról letettem) és egy Nikon 10-20-at vagy egy Nikon Z 50-250-et kell megtartania, erre azért gondolom elég lesz?

(#7287) nzozz


nzozz
aktív tag

Sziasztok!
Még 2019.10.04. -én vettem egy Vanguard 235AB állványt az Alza -ról. Ez az első állványom, viszonylag ritkán volt használva, de mindig nagyon vigyáztam rá (mindig óvatosan lett ki- és behajtva a lába, stb.) Az egyik nap viszont észrevettem, hogy van egy elég komoly repedés az egyik láb "csuklójánál". Érdemes ezzel megkörnyékezni az Alza -t, hogy garanciálisan cseréljék/javítsák vagy teljesen fölösleges, úgy is azt mondják, hogy "user error"? Ha tudnám, hogy valaha is érte bármilyen komolyabb fizikai behatás, akkor meg se kérdezném itt, nem akarom se magamat, se mást hitegetni vagy átverni, de szó sincs ilyenről, tényleg nem volt feszegetve, pont ezért nem is értem, hogy repedhetett ez el ennyire.
Mit javasoltok ezzel kapcsolatban?

Köszönöm!

(#7288) rekid válasza nzozz (#7287) üzenetére


rekid
addikt

vidd vissza nem hinnem, hogy gond lenne. Sima anyaghiba.

Gyáva népnek nincs hazája!

(#7289) peppe79 válasza nzozz (#7287) üzenetére


peppe79
senior tag

Ha garis, akkor természetesen jelentsd le az Alzánál. Talán a cseredarabbal már nem lesz ilyen gond.
Amikor akcióban volt, én is akartam venni egyet, de az amazonos értékelésekben néhány felhasználó elég sokkoló fotókat közölt. Nem akartam hasonlóba beleszeszaladni, így végül letettem róla.

(#7290) zsoltzsolt válasza nzozz (#7287) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Ez a Vanguard 235AB vagy Vanguard Veo 2 235AB?
Mert ugye van a Vanguard Veo 235AB is..

[ Szerkesztve ]

(#7291) tomboy0013 válasza Tafaya (#7286) üzenetére


tomboy0013
veterán

Megtartani biztos megtartja, max 1-2mm-t elmozdul még lefelé a gép miután meghúztad a gömbfejet. A Vanguard 265AB-nek 8kg-os a teherbírása és D5600-as Nikon-t 70-300-as obival és a Tokina 11-16-tal is megtartja. A 70-300-at ha kitolom 300mm-re akkor látható ahogy a gömbfej beállítása után egy picit lentebb esik a kép, tehát komponálásnál figyelni kell hogy egy picit fentebbre állítsam mint a téma. De miután kicsit lebukott a kép onnantól stabilan tartja. Gondolom ez abból adódik, hogy orrnehéz lesz a gép és kicsi a gömbfej.

(#7287)nzozz :
Nem lehet, hogyha télen is használtad a hideg-meleg váltakozás miatt alakulhatott ki hajszálrepedés és az nőtt tovább? Lehet túl volt húzva a csavar is mellette (gyárilag).

[ Szerkesztve ]

(#7292) nzozz válasza zsoltzsolt (#7290) üzenetére


nzozz
aktív tag

Köszönöm a válaszokat!
rekid: megpróbálkozom vele, hátha nem csesznek ki velem. Közben találtam a másik csukló közepén még valami apró folytonossági hibát, de alig látható és lehet csak festési hiba, szinte a körmöm se akad meg benne.... szívat ez a szerkezet...

peppe79: én csak viszonylag jókat találtam róla anno, amikor kerestem, így nem volt visszatartó erő, mondom 18 390Ft -tal amúgy se bukok olyan nagyon, még ha rossz is. :D 2021.10.04. -ig garanciás.

zsoltzsolt: Oh azt nem tudtam. Veo 2 235AB.

tomboy0013: volt ősszel (vagy talán télen is) használva, de emlékeim szerint még csak fagy sem volt.

[ Szerkesztve ]

(#7294) tvamos válasza tomboy0013 (#7291) üzenetére


tvamos
nagyúr

"Nem lehet, hogyha télen is használtad"

Telen nem szabad oket hasznalni?

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#7295) tomboy0013 válasza tvamos (#7294) üzenetére


tomboy0013
veterán

Gondold végig miért kérdezhettem. Már miért ne szabadna?

(#7296) zsoltzsolt válasza tomboy0013 (#7295) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

A középrudat rögzítő csavart kiszedted? Annak a helyét látom a képen? Összehasonlítottam a sajátommal, akkor tűnt fel :)

Nem neked szántam, hanem nzozz-nak, de már nem tudok módosítani :)

[ Szerkesztve ]

(#7297) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Melyik a jobb kamera állvány szerintetek és miért?

[Vanguard-veo-2-235ab] vagy [Vanguard-vesta-203agh]

Ebben a 20k-s ársávban lehet ezeknél jobbat venni?

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#7298) Viperator válasza Predator2 (#7297) üzenetére


Viperator
őstag

Mit teszel rá? (DSLR, MILC, kompakt vagy kis videó?)

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#7299) Predator2 válasza Viperator (#7298) üzenetére


Predator2
addikt

Sony ILCE-7K, illetve Canon G12

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#7300) Viperator válasza Predator2 (#7299) üzenetére


Viperator
őstag

Én az elsőt vennék, a másik videózásra való. De a Vestának kicsi a teherbírása, ha láttad az adatlapját... (gyári adatnak a fele a mérvadó)

[ Szerkesztve ]

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.