Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-20 17:39:44

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt olvasd el az összefoglalót, de minimum a Gyakran feltett kérdések szekciót!
A topic célja, hogy segítsen eligazodni a NAS-megoldások folyamatosan bővülő, színesedő piacán. Mivel a NAS-sal kapcsolatos igények rendkívül sokfélék lehetnek, a lehetséges megoldások között is igen komoly eltérés lehet árban, teljesítményben, kényelemben és rugalmasságban egyaránt.
Az összefoglalóban összegyűjtöttük a legfontosabb alapinformációkat, és az egyes lehetőségek rövid bemutatásával igyekszünk segíteni, milyen irányba induljon el a leendő NAS-tulajdonos.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4301) redbiro válasza Warek (#4300) üzenetére


redbiro
őstag

nekem a qnap-om van, de már én is synologyt vennék.:)
nem tudom a synoé milyen, de a qnap szoftveres supportja szar, a stabil szoftverben is van bug, de most toltak ki egy újabbat úgy, hogy gyakorlatilag semmi nem működik vele, elég nagy botrány van a support fórumon is (asszem ezt csak regisztrációval nézhető).

it never gets easier, you just go faster

(#4302) Prosectura2


Prosectura2
tag

Sziasztok!

Egyre erősödik bennem az elhatározás, hogy kellene egy NAS-t beüzemelnem otthonra, de nem találom a megfelelőt.
Amire szükségem lenne:

- minél alacsonyabb árcédula (ezért főleg használtban gondolkodok)
- 1 HDD elegendő nekem
- és a legfontosabb - minél nagyobb teherbírású Bittorrent kliens

Szeretném a le- és feltöltés szempontjából teljesen kiváltani az asztali gépet, ahhoz sajnos horror manapság az áram ára, hogy emiatt menjen. Sajnos ez az a pont, ahol minden elérhető árú NAS megbukik, mivel én azt szeretném, hogy az eszköz bírja azt, hogy egyszerre akár 30-40-50 torrent fusson, kihasználja a rendelkezésre álló sávszélességet (40/20 Mbit/sec).

Ezen kívül még mint NAS szeretném használni, és ennyi, ezen kívül semmi extra funkcióra nincsen szükségem.

Sajnos eddig nem találtam ilyen eszközt, de kérném a Ti segítségeteket, kérlek írjatok javaslatot, hátha létezik ez az eszköz!

Köszi

(#4303) maxsoft válasza Prosectura2 (#4302) üzenetére


maxsoft
tag

Az NSA-310 miért nem jó ?
Egyáltalán mennyit szánsz rá ?

[ Szerkesztve ]

(#4304) gboszi válasza Prosectura2 (#4302) üzenetére


gboszi
senior tag

Tényleg NSA310. kb 15.000 Ft és tökéletesen megfelel mindennek, amiket írtál. Használtban sem találsz jobbat..szerinem.

"If you're good at something, never do it for free!"

(#4305) Prosectura2 válasza gboszi (#4304) üzenetére


Prosectura2
tag

Köszönöm, megnézem!

Emlékszem rá, hogy találkoztam már vele, az iponon néztem, ott rosszakat találtam róla (habár lehet hogy nem is az eszköz, hanem a HDD volt csak rossz).

Adok neki még egy esélyt, hátha...

(#4306) maxsoft válasza Prosectura2 (#4305) üzenetére


maxsoft
tag

(#4307) tom_tol


tom_tol
addikt

Sziasztok
valószínűleg szükségem lenne egy NAS-ra
paraméterek
- filmek tárolása elsősorban BD50, BD25 és mkv
- nem lenne baj ha jól működne a torrent része, letöltéskor előfordul 12-13MB/s sebesség is nem ártana ha bírná

gondoltam talán 2 db hálózati csatlakozóval megáldott szerkezet kellene, egyikre a modem a másikra a média lejátszó de lehet ennek semmi értelme

Netgar ReadyNAS Ultra 2 talán megfelelne de minden megoldás érdekel

köszönöm

(#4308) redbiro válasza tom_tol (#4307) üzenetére


redbiro
őstag

semmi, mert a lejátszót és a nast is egy routerbe dugod, úgy látják egymást.
épp ezért mindegyik csak egy lan csati van.

it never gets easier, you just go faster

(#4309) mutyuru


mutyuru
aktív tag

Hello!

Szoval teljesen atszoktunk a laptop hasznalatra az elmult evekben, mivel a gepbe levo lemez eleg kicsi, ezert vettem egy samsung 1TB-s kulsot. Emiat annyira megszaporodtak a feltenivalo adatok, hogy NAS vasarlasat tervezem.
Sajnos nem nagyon mozgok otthon a temaban, ezert kernem a segitsegeteket. Amit szeretnek:

- 2db disket belerakni a raid miatt
- halozati eleres
- jo minoseg
- es ne zabalja az aramot.

Elore is koszonom a segitseget!

Udv,
M

(#4310) Nyugdíjas válasza mutyuru (#4309) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Synology háza táján nézgelődj:K

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#4311) Balázzs


Balázzs
senior tag

Ha kétlemezes NAS-t választok és kezdetben csak egy hdd kerül bele, később gondolom probléma nélkül bővíthető, de mi van akkor, ha nem egyforma méretűek a lemezek? Pl. 1 és 2 Terrás vinyók, megoldható, hogy 2*1 Terra tükrözve, maradék 1 pedig külön meghajtóként látszódik?

(#4312) redbiro válasza Balázzs (#4311) üzenetére


redbiro
őstag

nekem is felemás, 2Tb vs. 500Gb.
nem is tükröztem mert a 2TB backupja a cloudban van, így mindkettő single disk-ként funkcionál.
a fontos dolgok a backup-olt winyón vannak, az 500-asra csak torrentezek.

it never gets easier, you just go faster

(#4313) Balázzs válasza redbiro (#4312) üzenetére


Balázzs
senior tag

Értem, viszont egyszerre működik a két dolog? Megosztva backup-nak használnám, maradék helyre pedig letöltés menne szintén.

(#4314) KergeK@csa


KergeK@csa
tag

Sziasztok!

Egy NAS vételén gondolkodok, ehhez kérnék ötleteket.

A céljaim:
- 6 terra tárkapacitás (raid nélkül, a backup offline vinyókon lenne)
- torrentet bírja, cirka 300g-nyi (150 db torrent) anyagot osztok meg

Erre eddig a HP microserver tökéletesnek tűnik, ha bírja a 3Tb-s vinyókat? Bírja?

Viszont van egy streaming progi (Air video), ami apple cuccokra élőben konvertál (ffmpeg2-vel) filmeket, és streameli őket, namármost ennek azért nem árt egy picit komolyabb cpu. (Ilyenek már elmegy: Pentium D-820 Dual Core 2.8 GHz vagy Intel e2200 vagy P4 2.6Ghz)
Vagy elég lenne nem HD-filmeket a microserver procija?

Köszi előre is! :)

(#4315) Maarki


Maarki
aktív tag

Hellotok

A segítségeteket szeretném kérni én nem értek ehhez szóval nagyon fapadoson magyarázatok :) Szeretnék venni egy nast van egy 500gb satas winyom azt szeretném bele rakni a lényeg a torrent :) meg ha meg lehet ilyennel oldani akkor tudjanak róla tölteni mondjuk ftpn keresztül (neten) a lényeg hogy én is sok torrentet futtatnák szóval ez lenne a bajom tudnátok segíteni jah és tudom a minőséget meg kell fizetni :) de ha lehet akkor valami olcsó kellene !

Válaszotok előre is köszönöm

ÜDv Maarki

(#4316) ZCoyote válasza KergeK@csa (#4314) üzenetére


ZCoyote
őstag

Kezeli a 3TB-s vinyókat. [link]

Romani ite domum.

(#4317) marcyman


marcyman
aktív tag

Sziasztok!

Bár lehet, hogy nem teljesen ide vág ez a kérdés, de nem találtam hirtelen jobb topikot.

A kérdésem az lenne, hogy ha el szeretném érni internetről bárhonnan a világon az NSA-310 típusú NAS-t akkor erre mi a legegyszerűbb és legbiztonságosabb módszer?

Köszönöm előre is!

(#4318) dani3l


dani3l
őstag

Biztos en vagyok a lama, de csinaltam egy mappat a NAS-on (Synology DS213) es most nem tudom törölni.. :D
Ennek mi lehet az oka? Elsö mappa volt, elkezdtem letölteni valamit, de aztan megallitottam, es most le akarnam törölni a mappat, de nem engedi.. Ha letrehozok egy uj mappat, azt mindjart azon a mappan belülre teszi, azt tudom törölni, viszont az elsökent letrehozottat nem..
Hogyan tudnam kitörölni? Most ezert az egy mappaert nem akarnam ujraformazni, elözöleg is majdnem 10 oraig tartott..

(#4319) citkar


citkar
addikt

üdv
én csak szemezgetek hogy vegyek vmi olcsó NAS-t, de nem értek még hozzá így vannak kérdéseim:
1. ha veszek egyet s rajta vannak a dolgaim az asztali gépről megoldható-e (hozzá nem értő embernek, azaz nekem) hogy rendes meghajtóként lássam s közvetlen lejátszhassak filmeket (vagy akár TV-n ha van rajta ethernet csatlakozó)
2. ha itthon a router mögé teszem a NAS-t távolból laptopról könnyedén elérem (total commanderrel, böngészőn vagy saját programmal)? akár, beállítható-e a NAS tartalma egy meghajtónak?

(egyelőre ennyi, aztán lehet, hogy lesz még)

(#4320) Alex91 válasza dani3l (#4318) üzenetére


Alex91
félisten

Adjal jogot magadnak a torleshez...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#4321) Alex91 válasza citkar (#4319) üzenetére


Alex91
félisten

1. Igen, gondolom kis google-zas azert majd elkell, ha tok suket vagy hozza...

2. Ez is megoldhato, de ehhez is kell kis router allitgatas, vagy olyan NAS, ami mar tamogat valami egyszerubb hozzaferest is...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#4322) dani3l válasza Alex91 (#4320) üzenetére


dani3l
őstag

Utana mar megoldodott, csak nem akartam megegyszer irni.. :)
Adminnal voltam bejelentkezve egyebkent, az volt a baj, hogy a megosztott mappakat mashonnan lehet törölni.

(#4323) Elemental válasza dani3l (#4322) üzenetére


Elemental
addikt

Éppen ezt akartam írni, hogy Vezérlőpult->Megosztott mappa. De látom, h megvan már.

Gz a nashoz. Jó választás :)

(#4324) dani3l válasza Elemental (#4323) üzenetére


dani3l
őstag

Köszi! :) Eddig nagyon bejön, remelem nem lesz vele semmi problema. Synologyk tüntek a legszimpatikusabbnak a "kesz" NASok közül.

Szerintem lesz majd meg par kerdesem.. :)

(#4325) Maarki


Maarki
aktív tag

Hello

valaki tud akkor segíteni ? :) a kérdésem fentebb olvasható :R

[ Szerkesztve ]

(#4326) adoks válasza marcyman (#4317) üzenetére


adoks
aktív tag

A legegyszerűbb szerintem az ftp.
Simán böngészőböl ftp://ip cím .....

TC-el is mennie kell de azt nem próbáltam még.
Persze előtte a routerben be kell állítani a port forwardot.

[ Szerkesztve ]

(#4327) Elemental válasza Maarki (#4315) üzenetére


Elemental
addikt

Meg lehet mindent oldani, amit leírtál szerintem mindegyik nassal.
Konkrétan mi a kérdés :)

(#4328) Flow


Flow
senior tag

Hi!

Igazából már megvan, hogy nagyjából mit szeretnék, de örülnék, ha valaki témában járatos megerősítene a döntésemben (avagy lebeszélne arról).

Tervezett modell: Synology 212j (szerintem ár-érték arányban elég jó). Elég erős a HW mondjuk torrent+ 1080p mkv streamelésére médialejátszóra? (az meg természetesen a TV-re tolja majd a filmet) Érdemes 25ezerrel többért a sima 212-t venni otthonra, 2 felhasználós rendszerhez ilyen igényekkel?

Belekerülne 2 winyó, ezeken lenne minden adat, amelyik mappa pedig fontos, tükrözve lenne egy külső, usb2-vel hozzácsatolt háttértárra. Ez így megvalósítható? (a szinkronizálás legyen automatikus)

A külső winyó egy 1 terás WD. Ez általában lemegy készenléti üzemmódba, ha nem használom. Ez meg fog történni aakkor is, ha NASra van kötve? (nincs extra szoftvere, ahol ez beállítható, ezt automatikusan csinálja)

Tudom, hogy nem vág a topicba teljesne, de szívesen fogadok ajánlásokat médialejátszóval kapcsolatban is. Elvárás: 1080p-t simán vigye, feliratot kezelje, boldoguljon el a legtöbb formátummal.

Előre is köszi! :))

Rationally I have no hope, irrationally I believe in miracles.

(#4329) mutyuru válasza Nyugdíjas (#4310) üzenetére


mutyuru
aktív tag

Kosz a tippet, de ha egy kicsit bovebben kifejtened az szuper lenne. Sajnos nem igazan vagyok jaratos a dologba. Kosz!

(#4330) maxsoft válasza mutyuru (#4329) üzenetére


maxsoft
tag

pl. Synology ds-212j
De vannak nagyobb teljesítményűek is. Persze a megbízhatóságnak, minőségnek ára is van. :)
Hivatalos forgalmazók

(#4331) Prosectura2


Prosectura2
tag

Sziasztok!

Szeretnék egy NAS-t beszerezni, mégpedig egy NSA-310-et néztem ki. Ami eszembe jutott, az az, hogy nekem van már egy médialejátszóm (Icy Box IB-MP3011HW-B), amelyet a NAS-on tárolandó anyagokkal szeretnék ellátni (film, zene, stb).

A kérdésem a következő lenne:
A leírás szerint a médialejátszó NTFS és FAT 32 fájlrendszereket támogatja, miközben a NAS belső meghajtóját szintén a leírás szerint EXT4 lehet. Látni fogja a médialejátszó a hálózaton keresztül az általa nem támogatott fájlrendszerrel működő meghajtót?

Ez vajon változik-e attól, ha nem a gyári szoftvert használom, hanem FFP-t?

Köszönöm

(#4332) maxsoft válasza Prosectura2 (#4331) üzenetére


maxsoft
tag

Természetesen, ha a médialejátszód tudja kezelni a samba megosztásokat vagy dlna képes.
És nem változik az ffp használatával.

(#4333) Prosectura2 válasza maxsoft (#4332) üzenetére


Prosectura2
tag

Köszönöm, örülök :-)

Samba megosztást ismeri a lejátszó, így ez nem lehet akadály.

(#4334) Maarki válasza Elemental (#4327) üzenetére


Maarki
aktív tag

Hogy torrentezésre mit tudtok ajánlani olcsó legyen ha megoldható legyen rajta usb port és kb ennyi nincs nagy igényem jah meg ftpn el lehessen érni és ne ilyen noname torrent kliens legyen rajta ennyi kb :DDD

(#4335) Elemental válasza Flow (#4328) üzenetére


Elemental
addikt

"Érdemes 25ezerrel többért a sima 212-t venni otthonra"

Nekem is 212j van. Én a kereskedőnek szintén feltettem a kérdést. Azt mondta, hogy felesleges pénzkidobás.

"torrent+ 1080p mkv streamelésére médialejátszóra"

Ezekre használom én is. Simán bírja. ( a gyári klienssel max 30 letöltési feladat futtatható), de ha ez nem elég, klehet telepíteni rá transmissiont is.

"amelyik mappa pedig fontos, tükrözve lenne egy külső, usb2-vel hozzácsatolt háttértárra. Ez így megvalósítható? (a szinkronizálás legyen automatikus)"

Nem találtam ilyet, csak hálózati biztonsági mentést. Megkérdem a syno fórumon.

"Ez általában lemegy készenléti üzemmódba, ha nem használom. Ez meg fog történni aakkor is, ha NASra van kötve?"

Én pont most tettem rá egy külső samut, amire a letöltések mennek, mert kinőttem, ami benne van. Ahogy nézem, a nas készenlétin van, de a külső vinyó világít. Ezt is megkérdem a fórumon.

"Tudom, hogy nem vág a topicba teljesne, de szívesen fogadok ajánlásokat médialejátszóval kapcsolatban is. Elvárás: 1080p-t simán vigye, feliratot kezelje, boldoguljon el a legtöbb formátummal"

Nekem wd tv live van, a régebbi. Ez teljesen jó. De vannak komolyabbak is többszörös áron, pl popcorn, dune.

(#4336) Elemental válasza Flow (#4328) üzenetére


Elemental
addikt

Van lehetőség az usb-s vinyó hibernálására, és usb-s vinyóra szinkronizálásra is.

(#4337) Flow


Flow
senior tag

Wow! Köszönöm Uram, kimerítő válasz volt! :R

Rationally I have no hope, irrationally I believe in miracles.

(#4338) #56184576


#56184576
törölt tag

Sziasztok!

Teljesen kezdő vagyok e témában,pár kérdésre szeretnék megtudni választ tapasztalt kollégáktól:

NAS-on lévö (HDD) adatokat,hogy tudom átküldeni a személyi asztal gépembe?(interneten keresztül?FTP?)
Legjobb netem van FiberPower120,ugyanolyan gyorsan tudom át másolni az adatokat NAS gépröl interneten keresztül fö gépemre?
Mennyire bonyolult beállitani a NAS gépet?

Torrentezni szoktam sokat,igy szerenék sporolni,hetente 50-70GB mennyiségü dolgokat töltök le.
Jelenleg lan modem és router van vezetékes internettel.
Milyet tudnátok ajánlani? (böven elég 1 raid olyan 1TB mennyiséggel,mert van külsö HDD(2tb),igy ott tárolom az adatokat,védve az áramtól)

Köszönöm elöre is a válaszokat,akik rám szántak egy kis időt!

(#4339) dani3l


dani3l
őstag

Hali! Kicsit elakadtam a portatiranyitas beallitasaval (Syno DS213). A Vezerlöpult/Router beallitasa/Adatutvalaszto beallitasanal azt irja, hogy a külsö IP cim lekerdezese sikertelen, ellenörizzem a router beallitasait.
Leiras alapjan a Vezerlöpult/DDNS menüben alul meg kellene jelennie a külsö cimnek, de nem talalja.
Router beallitasai között sem talaltam meg, mit kellene engedelyeznem/atallitanom, elegge leegyszerüsitett menüje van, vegigneztem mar parszor, de nem jövök ra, mi kellene nekem.. (Netgear WNDR4k a router egyebkent)

(#4340) dani3l válasza dani3l (#4339) üzenetére


dani3l
őstag

Megoldodott.. :)

(#4341) zichie válasza redbiro (#4301) üzenetére


zichie
senior tag

"nekem a qnap-om van, de már én is synologyt vennék."

Én egy hete használok Synology DS212j NAS-t. Sajnos van egy elég kellemetlen és súlyos bug, ami elsőre nagyon ijesztő volt, mert úgy tűnt, hogy komoly adatvesztésem van. Szerencsére nem.
A lényege, hogy windowsos megosztás (Samba) esetében file mozgatásnál vagy vagy file átnevezésnél látszólag eltűnnek az érintett file-ok, ill. azok egy része. Minden ilyen műveletnél újra kell bootolni a NAS-t és megjelennek az eltűnt állományok. A probléma NFS és FTP esetében nem jelentkezik, csak Samba esetén. A hiba független a NAS típusától, DSM probléma.
Az angol fórumon itt írnak róla: Files disappearing on rename(merged threads)

(#4342) redbiro válasza zichie (#4341) üzenetére


redbiro
őstag

az a durva, hogy ha nem az 50ezrest, hanem mondjuk a 300ezres verziót veszed, azon is ez a szoftver fut, szóval ezek a bugok pont ugyanúgy megvannak.
azt hiszem ha 3 kilóért vettem volna ilyet, akkor személyesen vinném oda a qnap/synology elé felgyújtani.

it never gets easier, you just go faster

(#4343) Bengio


Bengio
tag

Sziasztok!
Erről valakinek vélemény?
Gondolkozom hálózati meghajtókon, és a 4220-on kívül még a TP-Link routere, vagy az ASUS megoldása jelenthet alternatívát (külső házba tett HDD-kel USB-n keresztül).

Valaki segíthetne nekem a döntésben :R

Ha megadom a számom privátban, kijelzett számról hívj! -> Rejtett számról érkező hívást nem veszek fel. Köszönöm.

(#4344) Alex91 válasza Bengio (#4343) üzenetére


Alex91
félisten

Ha lassut akarsz, akkor barmelyik megteszi. Ha jobbat szeretnel, akkor minimum egy Zyxel vagy egy My Book Live NAS...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#4345) Bengio válasza Alex91 (#4344) üzenetére


Bengio
tag

Mit jelent a lassú? Adatmozgatás kb hetente 1x lenne (10-20GB backup), amúgy meg *mp3, esetleg HD film, torrent. Ezekhez a feladatokhoz is szükség van már az erősebbekre?

mod: *mp->mp3

[ Szerkesztve ]

Ha megadom a számom privátban, kijelzett számról hívj! -> Rejtett számról érkező hívást nem veszek fel. Köszönöm.

(#4346) Alex91 válasza Bengio (#4345) üzenetére


Alex91
félisten

Mennyi penzt szansz ra?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#4347) Bengio válasza Alex91 (#4346) üzenetére


Bengio
tag

max 20k, a HDD-k már megvannak...

Ha megadom a számom privátban, kijelzett számról hívj! -> Rejtett számról érkező hívást nem veszek fel. Köszönöm.

(#4348) Alex91 válasza Bengio (#4347) üzenetére


Alex91
félisten

[link]
[link]

Mondjuk, ha torrentezni is akarsz vele (nem ra), akkor elotte megnezni, hogy melyikre van/lehet klienst telepiteni...

A routeres megoldas szerintem nem olcsobb, bar ha routert is kell cserelni...

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#4349) Bengio válasza Alex91 (#4348) üzenetére


Bengio
tag

Te vagy a második, aki ugyanezt a D-Linket is ajánlja. :K Átgondolom még, mert megbízható megoldást szeretnék, és kezdem azt a konzekvenciát levonni, hogy ezek alá nem érdemes menni...

Egyébként konkrétan az Icy-Box-szal mi a probléma?

Ha megadom a számom privátban, kijelzett számról hívj! -> Rejtett számról érkező hívást nem veszek fel. Köszönöm.

(#4350) Prosectura2


Prosectura2
tag

Sziasztok!

Összetett problámába szaladtam bele, hátha valaki tud válaszolni:

Vennék egy NSA-310-et, örömmel láttam, hogy van benne iTunes média szerver, gondoltam, milyen jó lesz, hogy nem kell az asztalin futnia az iTunes-nak ahhoz, hogy iPad-en zenéz hallgathassak (és ne kelljen felmásolnom magára az eszközre), aztán utána olvastam és kiderült, hogy iPad/iPhone irányba ez nem működik, csak az asztali eszköz felé.

Van-e valakinek ötlete erre, van-e arra bármilyen remény, hogy ez az adatfolyam a PC bekapcsolása nélkül az iPad-en megjelenjen?

Köszönöm

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.