Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-17 09:07:26

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt olvasd el az összefoglalót, de minimum a "Gyakran feltett kérdések" bekezdést!
A topik célja, hogy segítsen eligazodni a hálózati adattárak piacán. Mivel a NAS-sal kapcsolatos igények rendkívül sokfélék lehetnek, a lehetséges megoldások között is igen komoly eltérés lehet árban, teljesítményben, kényelemben és rugalmasságban egyaránt.
Az összefoglalóban összegyűjtöttük a legfontosabb alapinformációkat, és az egyes lehetőségek rövid bemutatásával igyekszünk segíteni, milyen irányba induljon el a leendő NAS-tulajdonos.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4751) Egon válasza dunkel (#4750) üzenetére


Egon
nagyúr

Lehet félreérthető voltam.
arra akartam utalni, hogy ezzel a NAS-sal, ennél jóval gyengébb eredményeket mértek, pl. itt. De a topicban is többnyire 40 mega körüli értékeket írtak. Erre vetettem fel, hogy lehet hogy másnál a kábel nem megfelelő...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#4752) konyi79


konyi79
addikt

Az NSA 310-ben mennyi memória lehet? Úgy tudtam a 320-al a hardver megegyezik, de nekem a menüben azt írja 63/240 foglalt, ami 256Mb memóriára utal. Ezek szerint a 320-ban lenne csak dupla? mert ott több helyen olvastam már 512Mb-tal van szerelve.

(#4753) pippo76 válasza konyi79 (#4752) üzenetére


pippo76
tag

Igen a 310-ben 256 van.

(#4754) konyi79 válasza pippo76 (#4753) üzenetére


konyi79
addikt

Hm....
A piszkok. Gondolom nem jelent ez olyan nagy hátrányt otthon átlagban, a d-link 320l ha 128-al elviszi a két vinyót...

(#4755) pippo76 válasza konyi79 (#4754) üzenetére


pippo76
tag

Nem fog, ne aggódj.

(#4756) bongeszo


bongeszo
aktív tag

NAS-ban beállítottam a gyári torrent kliens, szépen le is tölti a kijelölt torrenteket.
Viszont a feltöltés nem megy, pedig beállítottam a kliensben! Kell esetleg valami portot engedélyezni a NAS-ban , vagy valami hasonlót, hogy menjen a feltöltés?
Eddig pc-ről töltöttem vissza és azzal nem volt gond, ezért gondolom a router rendben van, de ha mégsem javítsatok ki!?

(#4757) pippo76 válasza bongeszo (#4756) üzenetére


pippo76
tag

Azt hiszem a 9090 portot használja, azt nyitni kell a routerben, de inkább tedd fel a transmissiont mert a gyári kliens max. 10 torrentet futtat. Már ha zyxelről beszélünk.

[ Szerkesztve ]

(#4758) Khelben válasza pippo76 (#4757) üzenetére


Khelben
nagyúr

"tedd fel a transmissiont" - erről van valahol leírás?

(#4759) Elemental válasza bongeszo (#4756) üzenetére


Elemental
addikt

Milyen nas?

(#4760) pippo76 válasza Khelben (#4758) üzenetére


pippo76
tag

Erre gondoltam, ha nem lett volna érthető.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#4761) bongeszo válasza Elemental (#4759) üzenetére


bongeszo
aktív tag

Verbatim.
Nem tudom, hogy a transmission menne-e rajta...
Amugy a gyári is megfelelne.

Pippo76:
Az ajánlott portot megnézem, köszi!

[ Szerkesztve ]

(#4762) aut119


aut119
csendes tag

sziasztok,
most vettem egy Zyxel nsa310 nas-t, alapvetően torrentezni. Az a problémám, hogy a gyári torrentkliens - miután letöltött egy fáljt - rövid idő után aktívból a befejezett feladatok közé teszi azt, így nem tudok seedelni, csak nagyon rövid ideig. mi lehet a megoldás? ffp, transmission nem játszik, tényleg csak nagyon alap tudásom van ehhez.
köszi!

(#4763) bpx válasza aut119 (#4762) üzenetére


bpx
őstag

webes admin felüleleten:
Download Service - Preferences - BitTorrent - Keep Sharing While-nál mi van beállítva? itt lehet megadni, hogy mennyi idő vagy mekkora arány után állítson le automatikusan egy torrentet

(#4764) aut119 válasza bpx (#4763) üzenetére


aut119
csendes tag

igen, köszi, ezt nem néztem meg elég figyelmesen:-( most átállítottam az időt, mindjárt tesztelem. még egy kérdés: van rá mód, hogy a már letöltött és befejezett státuszú fájlok visszakerüljenek aktívba, azaz tudom még ezeket is seedelni?
köszi szépen a segítséget, a

(#4765) bpx válasza aut119 (#4764) üzenetére


bpx
őstag

persze, torrent kijelöl, felette Resume (Play gomb)

(#4766) aut119 válasza bpx (#4765) üzenetére


aut119
csendes tag

Zeratul
nekem ez sajnos nem műxik, nem indítja újra, marad befejezett státuszban:-(

(#4767) dani3l


dani3l
őstag

Nekem egy olyan kerdesem lenne, hogy DSM-ben ha jobbklikkelek egy mappan, akkor van egy engedelyek fül, ahol ki lehet(ne) valasztani, hogy kik irhassak/olvashassak az adott mappa tartalmat, na ott miert nem aktiv egyik jelölönegyzet sem? Bent vannak a pipak mindenhol, de nem tudom kivenni öket, igy minden felhasznalo lat mindent..

(#4768) p2pp


p2pp
őstag

ZyXEL-NSA-310

[link]

Ilyet szeretnék elsőre jó ez vagy nézzek jobbat?!

Iphone 14 Pro 17.4.1 Huawei Watch GT3 Giga B450 Amd 5600G 2x8 3000 Vengeance 3x1T M.2 Nvme

(#4769) konyi79 válasza p2pp (#4768) üzenetére


konyi79
addikt

Nekem bevált, otthonra kiváló. Viszont ha hozzáteszed egy 500-as hdd árának egy harmadát, adják hozzá. Még ha a nasba kicsi is neked az 500-as, annyiért megéri, ha van mibe elhasználni.

(#4770) p2pp válasza konyi79 (#4769) üzenetére


p2pp
őstag

Köszi!
Többen írták hogy érdemes gigabit routert beszerezni.
?!
Egyébként csak simán összedugom a router tetszőleges csatijával és kész?

Iphone 14 Pro 17.4.1 Huawei Watch GT3 Giga B450 Amd 5600G 2x8 3000 Vengeance 3x1T M.2 Nvme

(#4771) konyi79 válasza p2pp (#4770) üzenetére


konyi79
addikt

Mindenképp gigabites kell, különben nagyon lassú lesz hálózaton az adatmozgatás. Egyébként igen, összedugod, és nagyjából kész is, elérhető az eszköz.
Majd a többiek javítanak, ha hülyeséget írok, de nekem könnyebb elérni, kezelni hogy a routeren fix IP-t állítottam be neki.

(#4772) Dewildoe


Dewildoe
csendes tag

Heló.

Most vettem meg az NSA-325-öt és már el is kezdtem rá felrakni a cuccokat ami
nagyon gyarsan megy mivel 73MB/s-el másol rá hálón, eddig Syno USB Disk Station 2-öt
használtam arra 8MB/s-el tudtam irni.
Már csak Transmissiont kell rá raknom és az lenne a kérdésem hogy az NSA-310-es Transmission-os
leirás alapján csinálhatom vagy keressek 325-öshöz valót?

Üdv Dewildoe

(#4773) bolha23 válasza dani3l (#4767) üzenetére


bolha23
aktív tag

Vezérlőpult-> Felhasználó v. Csoport-> Szerkesztés tudsz jogosultságokat beállítani a megosztott mappákhoz.

[ Szerkesztve ]

(#4774) M3nyus


M3nyus
aktív tag

Úgy döntöttem lecserélném a Zyxel NSA325 NASm om egy Synology ra, mivel ahogy olvastam több aktív torrentet is tud futtatni mint 10. Tudom Transmission feltehető rá, úgy tudna többet is, de nekem az magas :B ,így valamilyen gyári megoldást keresek. Synology ból melyik lenne kb egy szinten a NSA325 el? Synology DiskStation DS212j néztem, de fele annyi a memóriája, illetve a proci is kisebb benne. :U

Kifelejtettem:

Zyxel NSA325 ből a HDD-t át tudom tenni 1-1 be a Synology ba? Vagy le kell róla mentenem az adatokat, majd vissza?

[ Szerkesztve ]

Én vagyok M3nyus!

(#4775) maestro_z válasza M3nyus (#4774) üzenetére


maestro_z
tag

Synology-ból a sima DS 213 ami 2.0 Ghz proc és 512 Mb DDR III memóval szerelt ez "hasonlít" legjobban a Zyxelhez paraméterekben

[ Szerkesztve ]

'' Én már régen gyémánt voltam amikor téged még csak csiszoltak!''

(#4776) dani3l válasza bolha23 (#4773) üzenetére


dani3l
őstag

Az megvolt, de en nem megosztott mappahoz akartam beallitani (csak igy utolag olvasva ezt kifelejtettem.. :B ). De mar megoldodott. :)

(#4777) stomi76


stomi76
tag

Sziasztok!

Zyxel NSA 315-ös NAS-sal kapcsolatban a következő kérdésem lenne:

A tároló kapacitás egy 500 megás külső vinyóval szeretném bövíteni usb porton keresztül. A lemezen elég sok adat van (fotó, zene, film). Ha ezt rácsatlakoztatom a NAS-ra akkor ugye ezek a fájlok láthatóak lesznek és nem törlődnek?
Ha hálózaton keresztül másolok valamit erre a lemezre, akkor azt később meg tudom nézni számítógépen vagy ehhez is kell egy lnuxus progi, mint a belső hdd esetében?

(#4778) dani3l válasza stomi76 (#4777) üzenetére


dani3l
őstag

Csak a belsö lemez(ek)nek kell sajat filerendszerünek lennie, usb-n a legtöbb nepszerü filerendszert kezelik es ki-be lehet dugdosni gond nelkül, nem fogja formazni.

(#4779) stomi76 válasza dani3l (#4778) üzenetére


stomi76
tag

Köszi, ez jó hír:)

(#4780) stomi76


stomi76
tag

Az normális, hogy NSA-310 esetében a fáj kezelőben a köv fájlrendszert látom?

-admin
-music
-photo
-public
-video
-volume1

Igazábol a volume1 mappával van csak gondom, mert ebben is meg lehet találni a fenti könyvtárakat. Ez így rendben van? Esetleg a Volume1 könyvtárat nem lehet elrejteni?

(#4781) dani3l


dani3l
őstag

Az mitöl lehet, hogy egyik pillanatrol a masikra nem tudom elerni interneten keresztül a nas-t ? Na jo, delelött meg müködött, delutan mar nem.. Ha beirom a cimet böngeszöbe, nem talalja, iOS alkalmazasokban sem tudok bejelentkezni. De erdekes modon a PhotoStationt a ddns-en keresztül elerem.

Valamelyik nap a PhotoStationnel volt hasonlo problema, beallitottam, hogy felhasznalonkent legyen külön, föltöltöttem par kepeket az meg ment, aztan utana se kep se hang..
Sajnos igy hosszabb idö es egyre több funkcio hasznalata utan kezdek rajönni, hogy azert ez a rendszer sem annyira tökeletes, vannak bugok..

(#4782) halisa válasza dani3l (#4781) üzenetére


halisa
tag

Talán a frissítés majd javulást hoz. [link]
Nekem is vannak gondjaim vele. Pl.: letöltés mappa beállításait hajlamos elfelejteni ( este kikapcsolom, reggel be kapcsolom), RSS keresztül nem tölti le a torrent fájlokat. Ezek mondjuk apróságok. Egyszer azért azt hittem, hogy levél nehezék lesz belőle. Állandóan újra indult ! Nagy frászban voltam.

(#4783) bozsozso


bozsozso
őstag

Sziasztok,

Dlink DNS-320L-es NAS-t használok egyenlőre 1db 2Tb-os winchesterrel. Nem tudja valaki megmodani, hogy helyi hálózaton van-e rá valami lehetőség, hogy adott gép csak adott tartalmakat érjen el? Vagy ez helyi hálon nem lehetséges? Bár azt sem tudom más NAS alkalmas-e ilyenre. Eddig még nem volt NAS-om így nem tudom.

(#4784) #39445248 válasza janeska65 (#1595) üzenetére


#39445248
törölt tag

szia!

Meg van még a NAS? Ds110j.

Köszi!

(#4785) bongeszo válasza #39445248 (#4784) üzenetére


bongeszo
aktív tag

biztosan... ;] :(

(#4786) rszigeti válasza M3nyus (#4774) üzenetére


rszigeti
csendes tag

Elnézést az Offolásért! Ha még nem adtad el, de eladnád, engem érdekelne :) Köszi! R.

Robi

(#4787) dani3l


dani3l
őstag

Egy Synology NAS-sal rendelkezö egyentöl szeretnem megkerdezni, hogy amennyiben a Syno sajat DDNS szolgaltatasat hasznalja, neki müködik-e? En napok ota nem tudom elerni interneten keresztül es nem tudom, mi lehet a problema.. Egyik delelött meg müködött, aztan delutan mar nem. Nem tudom, nalam van-e a problema, vagy esetleg naluk.. Erdekes, mert ha beirom a cimet a böngeszöbe, automatikusan mögeirja a portot, de egyböl kiirja, hogy nem lehet csatlakozni a webhelyzez. Probaltam masik domaint regisztralni, ugyanehhez a felhasznalohoz, de ugyanez, fölöslegesen meg nem akarok egy uj regisztraciot csinalni, de ha masnal müködik, akkor megprobalkozok azzal, mas ötletem sajnos mar nincsen, elallitva nem lett semmi.. :(
Plane nem ertem, hogy a cim utan a /photo-val a PhotoStationt viszont el tudom erni.. :W

(#4788) M3nyus válasza rszigeti (#4786) üzenetére


M3nyus
aktív tag

privi ment.

Én vagyok M3nyus!

(#4789) Khelben


Khelben
nagyúr

Van valami spéci tennivaló, ha hdd-t akarok cserélni a nasban? Naívan azt hittem, hogy csak kiveszem a régit és betolom az újat, úgyis letörlök mindent róla. De nem megy. Most visszatettem a régit, úgy elindult. Töröltem a köteteket, megint betettem az újat, megint nem indul. Mit csinálok rosszul?

(#4790) Elemental válasza dani3l (#4787) üzenetére


Elemental
addikt

Nekem működik.
.synology.me a végződése.
Szerintem nem a dyndnssel van a prob.
Főleg, hogy a photo működik.

Ftpvel próbáltad?

(#4791) Khelben válasza Khelben (#4789) üzenetére


Khelben
nagyúr

Na, közben elindult az újjal is, de fogalmam sincs, miért...

(#4792) dani3l válasza Elemental (#4790) üzenetére


dani3l
őstag

Közben megoldodott, nem volt engedelyezve a port es nem is engedte engedelyezni mert azt irta, hogy ütközes van, de nem volt mas beallitva.. Kitöröltem aztan ujra engedelyeztem, most jo. Nem hiszem el, hogy ezzel szoptam 3 napig.. :W Azt se tudom magatol egyaltalan hogy allitodott el..

(#4793) Statikus


Statikus
senior tag

Mik a tapasztalatok áramszünet esetén? Elsősorban Synology érdekel, de bárkitől szívesen fogadok választ.

Az érdekelne, hogy írás-olvasás közben elmegy az áram történhet e adatvesztés.
Van szünetmentesen, de extrém esetben (nem vagyok otthon, de mondjuk megy a torrent, vagy éppen távolról írok-olvasok a NAS-ra) az is lemerülhet és a NAS kikapcsolhat munka közben.

(#4794) stomi76


stomi76
tag

Halihó!
Ismét lenne egy kérdésem hozzátok:
A filmek Zyxel NAS-on különböző mappákban vannak tárolva a hozzájuk tartozó bélyegképekkel (dvd borító képe) együtt. Amikor a NAS tartalmát dlna-val megjelenítem a tv-én (LM669) akkor sajnos a mappák képei nem jelennek meg.
Tudtok abban segíteni, hogy a mappák képeit hogyan lehet megjeleníteni?

(#4795) Cyrin válasza Statikus (#4793) üzenetére


Cyrin
addikt

olyan szünetmenteset kell venni, amit tud kezelni a Synology, azaz mielőtt lemerül kikapcsolja magát. nekem is ilyen van.

(#4796) Statikus válasza Cyrin (#4795) üzenetére


Statikus
senior tag

Az UPS már megvan, nem mai darab, nincs rajta LAN, csak USB.
A Synologyt pedig mostanában akarom megvenni. :)

Milyen típusod van?

(#4797) dani3l válasza Statikus (#4796) üzenetére


dani3l
őstag

Nem is kell hozza lan, USB-n kommunikalnak. Itt a kompatibilitasi lista.

(#4798) Statikus válasza dani3l (#4797) üzenetére


Statikus
senior tag

Köszi, sajnos nem nyert.

Ilyenem van: http://www.powercom-usa.com/ProductDetail.asp?ID=3978

(#4799) Cyrin válasza Statikus (#4796) üzenetére


Cyrin
addikt

APC Back-UPS ES 550VA

(#4800) Maarki


Maarki
aktív tag

Hellotok

Egy kérdésem lenne felétek ismét :) erről tudnátok valami infot mondani ?
Válaszotok előre is köszönöm!

Coolink NSB3AST

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.