Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-20 17:39:44

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt olvasd el az összefoglalót, de minimum a Gyakran feltett kérdések szekciót!
A topic célja, hogy segítsen eligazodni a NAS-megoldások folyamatosan bővülő, színesedő piacán. Mivel a NAS-sal kapcsolatos igények rendkívül sokfélék lehetnek, a lehetséges megoldások között is igen komoly eltérés lehet árban, teljesítményben, kényelemben és rugalmasságban egyaránt.
Az összefoglalóban összegyűjtöttük a legfontosabb alapinformációkat, és az egyes lehetőségek rövid bemutatásával igyekszünk segíteni, milyen irányba induljon el a leendő NAS-tulajdonos.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3701) krokk válasza 8nemesis8 (#3698) üzenetére


krokk
senior tag

hungarocellt én inkább nem pakolnék gépbe :)
akkor már inkább a papír vagy karton darab. elég ha csak a túlsó oldaltól feszíti el a vinyót.
ahogy a képen is látszik az alsó oldalán fog felfeküdni a vinyó, így már a túlsó oldal felé való elbillenéstől kell védeni (feltéve hogy az eszköz rúgdosását nem tervezed)...
egy V alakban feszülő kartondarab a megfelelő szerintem, ha már így házibarkácsolunk :)

the funniest thing about this text is that by the time you realize it doesn't say anything it's too late for you to stop reading it

(#3702) krokk válasza 8nemesis8 (#3694) üzenetére


krokk
senior tag

itt azt írják, hogy streamelésnél ~14W a fogyasztás :)

the funniest thing about this text is that by the time you realize it doesn't say anything it's too late for you to stop reading it

(#3703) 8nemesis8 válasza Kami11 (#3700) üzenetére


8nemesis8
veterán

Hát, sajnos tényleg messze vagy...

(#3704) 8nemesis8 válasza krokk (#3701) üzenetére


8nemesis8
veterán

Nincs semmi baj szerintem a hungarocellel, de még én sem tudom.
Műanyag lenne a legjobb megfeszítésre.
Igazából mozgatni sem akarom, max nagyon ritkán csak....
Kérdés, hogy vízszintesen nézve felül vagy alul vannak a csatlakozók?

Köszi a linket, amúgy volt egy magyar 320as teszt.
1 HDDvel 20Wot írtak, míg 2-vel 30-32. Tehát maga a cucc 8-10 W körül fogyaszthat szerintem.

(#3705) stomi76 válasza 8nemesis8 (#3691) üzenetére


stomi76
tag

Szia!

HA valaki talál egy jó megoldást a 2,5"-ös vinyó behelyezéséhez az ossza meg majd.

Egyébként nekem 310-esem van:)

(#3706) krokk válasza 8nemesis8 (#3704) üzenetére


krokk
senior tag

attól függ melyik felére fekteted :))

the funniest thing about this text is that by the time you realize it doesn't say anything it's too late for you to stop reading it

(#3707) 8nemesis8 válasza stomi76 (#3705) üzenetére


8nemesis8
veterán

Jó lenne látni személyesen.
Nem tudsz jó képet készíteni a belsejéről esetleg?

(#3708) 8nemesis8 válasza krokk (#3706) üzenetére


8nemesis8
veterán

Jah, de akkor a csatlakozók nem jó helyen lesznek 1 esetben :)

(#3709) krokk válasza 8nemesis8 (#3708) üzenetére


krokk
senior tag

mármint úgy érted, hogy fejtetőn lesz a vinyó? :)
amit linkeltem korábban képet az a hátulja feltételezem, ha így megy bele a vinyó akkor ha szemből nézed balra eldöntve a csatlakozók lefelé kerülnek. így megfelel? :) így lesznek jó helyzetben a csatlakozóid :)

the funniest thing about this text is that by the time you realize it doesn't say anything it's too late for you to stop reading it

(#3710) Kami11 válasza krokk (#3709) üzenetére


Kami11
őstag

Rosszul gondolod, az az eleje. A "kis doboz" balra mellette az előlap.
A kép szemből készült.

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#3711) 8nemesis8 válasza krokk (#3709) üzenetére


8nemesis8
veterán

Igen én is ezen kép alapján jutottam hasonló gondolatmenetre.
Maga a csatlakozók 2,5" 3,5"-on meg ugyanott vannak?
Most fejből nem emlékszem rá, gépem meg otthon van :)

(#3712) kovacszk válasza 8nemesis8 (#3711) üzenetére


kovacszk
senior tag

Igen csatik ugyan úgy vannak, közvetlenül egymás mellett.

A jó kolléga nem csak igér, be is tart!

(#3713) krokk válasza kovacszk (#3712) üzenetére


krokk
senior tag

szerintem ő arra gondolt inkább, hogy a hdd aljától és a foglalat oldalától számítva ugyanolyan távolságra vannak-e mindkettőnél. elemelkedik e a 2,5ös a faltól vagy sem... szerintem nem, maga a 2 csati távolsága is ugyanúgy van ahogy te is írtad és az aljától és az oldalától is ugyanolyan távolságra lehetnek, de passz... most csak 3,5ös van a közelemben.

the funniest thing about this text is that by the time you realize it doesn't say anything it's too late for you to stop reading it

(#3714) kovacszk válasza krokk (#3713) üzenetére


kovacszk
senior tag

Valóban az kimaradt, az alsó és bal oldali távolságok is megegyeznek.

A jó kolléga nem csak igér, be is tart!

(#3715) krokk


krokk
senior tag

na megérkezett az zyxel nsa320am :) már csak az a kérdés mikor tudom beüzemelni :)

the funniest thing about this text is that by the time you realize it doesn't say anything it's too late for you to stop reading it

(#3716) 8nemesis8 válasza kovacszk (#3712) üzenetére


8nemesis8
veterán

Szuper, köszi!

Akkor elvileg nem lehet akadálya :)

(#3717) 8nemesis8 válasza krokk (#3715) üzenetére


8nemesis8
veterán

Semmi nem állhat annak útjában :)
Én ha megvettem volna más nem is tudnék csinálni, viszont szerintem 1-2 hét és lehet én is veszek egyet magamnak.
Nagyon bejön az alapján amiket mondotok, meg amiket olvasok fórumban.

Dinamikus ip cím gép elérésére ti mit használtok?
DynDNS már ugye nem ingyenes, esetleg no-ip?

(#3718) krokk válasza 8nemesis8 (#3717) üzenetére


krokk
senior tag

nekem no-ip van de csak fenntartva még mindig, mivel nem használom épp.

hát állhat :) de nem fog nagyon.
mivel születésnapomra vettem az meg még odébb van picit és gondoltam kivárok addig.
de gari miatt be lesz üzemelve korábban. meg még nem nálam van át kell vennem. csak már megérkezett a boltba :)

the funniest thing about this text is that by the time you realize it doesn't say anything it's too late for you to stop reading it

(#3719) bugizozi válasza krokk (#3718) üzenetére


bugizozi
őstag

"gondoltam kivárok addig."

Te bírnál bármennyit is várni az ilyen dolgokkal? Nekem első dolgom, hogy tépem szét és üzemelem befelé, ahogy kell :DDD

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#3720) 8nemesis8 válasza krokk (#3718) üzenetére


8nemesis8
veterán

De jó a no-ip?

Ohh, hát akkor előre is boldogságot neked és tessék meglepni magad már ma vagy holnap!

(#3721) krokk válasza bugizozi (#3719) üzenetére


krokk
senior tag

ha megígértem, akkor igen.
mivel azt mondtam szülinapomra veszem és megbeszéltük hogy ezért csak szülinapomon vagy utána üzemelem be :) csak az még kicsit odébb van, viszont a megvétellel nem akartam várni ki tudja merre megy az ára meg kapható lesz e stb :)
de aztán megbeszéltük, hogy gari miatt jobb beüzemelni most ha már ketyeg az óra 2év az 2 év :) születésnap meg még 2 hónap :)

the funniest thing about this text is that by the time you realize it doesn't say anything it's too late for you to stop reading it

(#3722) krokk válasza 8nemesis8 (#3720) üzenetére


krokk
senior tag

szerintem jó. én használtam jó ideig. most kb 1 éve nem használom, jelen pillanatban nincs rá szükségem. de a nas mellé már majd be fogom próbálni :)

jah és köszi :)

[ Szerkesztve ]

the funniest thing about this text is that by the time you realize it doesn't say anything it's too late for you to stop reading it

(#3723) kovacszk


kovacszk
senior tag

Nekem kb egy éve van dyndns, még ingyenes, nem merek belépni nehogy azzal kitaláljon valamit és megszűnjön :)

A jó kolléga nem csak igér, be is tart!

(#3724) 8nemesis8 válasza krokk (#3722) üzenetére


8nemesis8
veterán

Akkor kipróbálom.

(#3725) 8nemesis8 válasza kovacszk (#3723) üzenetére


8nemesis8
veterán

Én most regeltem be nemrégen és hostot, domain nevet már nem lehetett létrehozni, csak a pro csomagban, ami meg természetesen fizetős!

(#3726) fulcrum


fulcrum
tag

Akit az érdekel, hogy a ZyXel 310-esbe 2,5"-os winyó is bele megy-e, annak holnap megnézem, épp szerelni fogom... A csatlakozó jó helyen van, viszont az egyetlen csavar, ami oldalról megfogja, az kérdéses, valószinüleg az a notiwinchesteren nem oda fog esni... Péntek délelőtt megírom, hogy mire jutottam..

Linux for human beings

(#3727) 8nemesis8 válasza fulcrum (#3726) üzenetére


8nemesis8
veterán

Köszi!

Nekem már az is jó, ha oda fog esni, csavar nélkül megoldanám valahogyan a nem mozgást :)
Lázba hoztam sokakat, ezzel a 3,5" helyett lévő 2,5"-al ;]

(#3728) stomi76 válasza fulcrum (#3726) üzenetére


stomi76
tag

Hálás köszönet érte:)

Ha megoldható 1-2 fotót is feldobnál hozzá?

Még egy kérdés:

Abban az esetben ha usb-n kötök rá 1 külső vinyót, akkor azt is lekapcsolja, ha a NAS -ban lévő hdd-t elküldi aludni?

(#3729) krokk válasza stomi76 (#3728) üzenetére


krokk
senior tag

én meg nagyon remélem hogy nem egyszerre küldi :)
én jobban szeretném ha külön külön tudná aludni küldeni ha nem használja őket :)

the funniest thing about this text is that by the time you realize it doesn't say anything it's too late for you to stop reading it

(#3730) krokk válasza 8nemesis8 (#3725) üzenetére


krokk
senior tag

igen azt én is néztem, viszont most jutott eszembe hogy valaki írta, hogy van még free verzió csak valahogy nagyon el van dugva és bankkártyát kell megadni a reghez meg minden adatot és végülis előfizetést kapsz mellé amit 1 hónapig ingyen használhatsz utána x összeg de bármikor lemondható. gondolom hátha elfelejted lemondani címen próbálkoznak :) szóval ez nekem nem jött be így hagytam a fenébe.

the funniest thing about this text is that by the time you realize it doesn't say anything it's too late for you to stop reading it

(#3731) 8nemesis8 válasza krokk (#3730) üzenetére


8nemesis8
veterán

Megtaláltam azt, de 14ig használható csak ingyen.
Bankszámla nem kell hozzá!

no-ip-t viszont beállítottam 10perc alatt tegnap kb és tökéletesen működött.

Más:

Az ssh is le van tiltva alapból ugye a NAS-on? Zyxel 310 érdekelne!

(#3732) krokk válasza 8nemesis8 (#3731) üzenetére


krokk
senior tag

http://zyxel.nas-central.org/wiki/SSH_server
azt írják hogy van 4.22 fw-től csak el kell indítani az írt módon. úgyhogy igen ki van kapcsolva.

jah és örülök hogy megy a no-ip :)

[ Szerkesztve ]

the funniest thing about this text is that by the time you realize it doesn't say anything it's too late for you to stop reading it

(#3733) 8nemesis8 válasza krokk (#3732) üzenetére


8nemesis8
veterán

Nah akkor még 1 kérdés.

Iszonyat jó lenne, ha esetleg meg lehetne oldani, hogy Ubuntu szervert pakoljunk rá.
Természetesen egy olcsó készüléktől nem várom el, de mintha láttam volna, hogy debiant raknak fel rá egy rs232-es porton keresztül.
Habár a gyári fw-t nem akarom piszkálni, jó kell pendriveról futtatni mondjuk.

Ilyesmiről tudtok?

(#3734) krokk válasza 8nemesis8 (#3733) üzenetére


krokk
senior tag

olvastam ilyenről.
de kétlem hogy jól járnál vele.
ha akarod utána nézek.( debian telepítés saját felelősségre :) )

the funniest thing about this text is that by the time you realize it doesn't say anything it's too late for you to stop reading it

(#3735) 8nemesis8 válasza krokk (#3734) üzenetére


8nemesis8
veterán

Youtube-on jobb videó is van róla. 25 perces, de ez debian, nekem meg ubuntu kellene :)
De nem erőltetem, pusztán utána nézek az opcióknak. :)

(#3736) jNk válasza 8nemesis8 (#3735) üzenetére


jNk
senior tag

Az ubuntu debian alapú linux :)

Egyébként ha saját OS-t szeretnél a leendő nas-ra akkor miért nem egy hp microserver-ben gondolkozol vagy építesz egyet atom/brazos alapon ?

(#3737) 8nemesis8 válasza jNk (#3736) üzenetére


8nemesis8
veterán

Igen ezt jól tudom én is.
Viszont nem tudom telepítésnél van e valami eltérés.

Szeretni szeretnék, de vannak fontosabb dolgok.
Tehát a microserver H proLiant is 30Wot eszik idle állapotban. Megnézem 2-3 tesztet, mindenhol ezt olvastam egy NAS 8-10W-jával szemben az nekem már sok...

Tehát csak feltérképezem a lehetőségeimet, de nyilván van egy prioritási sorrend is.
Viszont a külön OS rengeteg előnnyel bírna, mert tűzfalból akkor én konfigurálhatnék egy iptables-t hozzá, ellenben erre most szerintem nincs lehetőség.
Jól gondolom?

(#3738) jNk válasza 8nemesis8 (#3737) üzenetére


jNk
senior tag

Fogyasztás szemponjtából a gyári megoldások tény hogy jobbak, de egy 4 lemezes Synology is 30W-ot eszik, ezért sem szerencsés a ProLiantot egy 1 lemezes Zyxellel összevetni.

A Zyxel rendszerét nem ismerem és bár a DSM-ben van tűzfal, de én azt a funkciót inkább egy routerre bízom, a nas foglalkozzon a hálózati tartalom kiszolgálással :)

(#3739) krokk válasza 8nemesis8 (#3737) üzenetére


krokk
senior tag

hát igen én is ezért nem veszek hp szervert.. nagyobb, többet fogyaszt és drágább...

közvetlenül kötnéd netre? azért kéne iptables?
router?
szerintem funpluggal amúgy megoldható lehet ez is. hacsak modulban nincs hozzá...
elvileg a 320ason is ugyanaz a fw van meg szoftveresen ugyanazt kéne tudnia 1-2 dolgot leszámítva szóval majd megnézem. sorry ha csak hétfőn fogok írni róla bármit is :)

the funniest thing about this text is that by the time you realize it doesn't say anything it's too late for you to stop reading it

(#3740) 8nemesis8 válasza jNk (#3738) üzenetére


8nemesis8
veterán

Igen, de a 30W 1 vagy 2 lemezzel jött ki, 4 lemeznél már 40 W volt a minimum vagy még magasabb.
Nem is akarom összevetni, mert nem 1 kategória, ahogyan írod is.
Milyen routered van?

(#3741) 8nemesis8 válasza krokk (#3739) üzenetére


8nemesis8
veterán

Nem közvetlen, előtte van egy tp-link, de én nem szeretem a gyári előre konfigurált megoldásokat, nincs túl nagy bizalmam feléjük...
320 valóban szinte ugyanaz, elvileg a hardver is, csak dupla annyi chip van a ramból.
Illetve valamivel több szolgáltatást kapott talán, de lehet ez hülyeség...

(#3742) krokk válasza 8nemesis8 (#3741) üzenetére


krokk
senior tag

meg 2 vinyó megy bele ezt az apróságot kihagytad :)
szolváltatás elvileg csak a 2 vinyóval járó raid amiben több.

the funniest thing about this text is that by the time you realize it doesn't say anything it's too late for you to stop reading it

(#3743) jNk válasza 8nemesis8 (#3740) üzenetére


jNk
senior tag

A tavalyi csúcsmodell (DS411+) 44W-ot eszik 4 lemezzel a teszt szerint , de a "középkategóriás" változat beéri 34W-al.

A "Nas mint tűzfal helyett router mint tűzfal" dolgot általánosságban mondtam, de ha már rákérdezel most egy mikrotik rb450g teljesít szolgálatot otthon ;]

(#3744) krokk válasza jNk (#3743) üzenetére


krokk
senior tag

az ára is szimpatikus :)
árban és fogyasztásban is 4xes annak amit veszek :) (tudom csak 4 hhdvel ennyi a fogyasztás.. :) )

félre ne értsd tudom, hogy jók a synology modellek, nem is tervezem a leszólását.
de eddig még az 50e alatti (hp szerver inkább körüli) árkategóriában mászkált a téma :)

[ Szerkesztve ]

the funniest thing about this text is that by the time you realize it doesn't say anything it's too late for you to stop reading it

(#3745) fulcrum válasza stomi76 (#3728) üzenetére


fulcrum
tag

A zyxel nsa310-ben a csatlakozó ugyanoda esik 3,5" és 2,5" hdd esetében. Mármint a NAS-t szemből nézve jobbra és felfelé kell igazítani a 2,5" lemezt, és a többi részt kitölteni valami adapterrel. Az egyetlen csavar nem kompatibilis a kiswinyóval, telefonnal tudtam lefényképezni, a karikázott helyen lévő egyetlen csavar fogja a 3,5"-os hdd-t.

Egy ilyen adapterrel lehetne a legbiztosabban beletenni 2,5"-ost:
[link]

[ Szerkesztve ]

Linux for human beings

(#3746) krokk


krokk
senior tag

na az eddig történtek az nsa 320asommal:
kb 5óta szívok vele.
már minden ezzel kapcsolatos fórumot végigolvastam.
egyszerűen nem tudom elérni és bekonfigurálni a készüléket.
aztán most 5perce 100%ra ugyanezt a problémát megtaláltam a hivatalos fórumon.
cserével javult csak meg :( hibás a készülék...
jól indul...

the funniest thing about this text is that by the time you realize it doesn't say anything it's too late for you to stop reading it

(#3747) 8nemesis8 válasza krokk (#3742) üzenetére


8nemesis8
veterán

Jah tényleg, de ezt túl természetesnek vettem, illetve az ezzel járó dolgok. Nagyobb táp, más súly, stb :)

(#3748) 8nemesis8 válasza jNk (#3743) üzenetére


8nemesis8
veterán

Ez már nagyon más kategória.
Hagyjuk is szerintem :P

Routered nem egy rossz darab :)
DD-WRT nincs hozzá, ha jól látom.
Gyári fw-t haasználsz gyári tűzfallal?

(#3749) jNk válasza 8nemesis8 (#3748) üzenetére


jNk
senior tag

Annyira nem más kategória végtére is hálózati tároló mindkettő, csak a synologynál és a qnap-nál a komolyabb, többet tudó és folyamatosan fejlesztett OS-t is rendesen meg kell fizetni :)

Openwrt elvileg készül/lesz hozzá, de azt vagy a dd-wrt változatot én asus/linksys/tp-link és hasonló routereken használom, a mikrotik routeros-e szerintem komolyabb annál hogy egy soho környezetbe szánt *wrt firmware-el "lebutítsam" ;]

(#3750) Soma01


Soma01
veterán

Milyen NAS-t ajánlotok, ha elsősorban torrentezésre kell (sok torrentet bírjon 100-200 db), meg NAS alap funkciók? A torrent klienst lehessen webes vagy win-es felületről is kezelni, kényelmesen, átlagos, alap felhasználónak is. Kis fogyasztás, 1 vinyó, olcsó. És ha lehet ahogy megveszem tudja a torrentes dolgot, ne kelljen fw csere meg xy babrálás. Mert én megoldom, de ajánlom majd esetleg olyanoknak is akik ilyesmihez nem konyítanak vagy nem akarnak kinlódni vele. pl torrent oldalak használói...

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.