Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19851) tatabánya válasza proci985 (#19848) üzenetére


tatabánya
senior tag

persze van nekem is egy NZXT Vulcanom ég és föld a mellette lévő codegentől az anyaga, de ugyan azt a célt látják el mindketten kitűnően. na ha lesz egy ilyen chieftec házam majd arról cserélhetem a függönyt :)

[ Szerkesztve ]

(#19852) proci985 válasza tatabánya (#19851) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

na igen, erről van szó. nálunk a háztartásban egy CM Cosmos és egy Codegen van, képzelheted a különbséget:)

ja, akár a függönyt is:). viccen kívül chieftecek nem otthoni körülmények közé lettek tervezve és ennek megfelelően robosztusak.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#19853) #98593280 válasza Krisztynlol (#19847) üzenetére


#98593280
törölt tag

Szerintem menj be az egyik boltba, ahol van raktáron és engedik megnézni. Én ezt fogom pl. tenni majd vmikor. Az a legjobb, ha nem szóbeszédnek, hanem a saját szemednek hiszel. Egyébként attól, hogy 4,5 kiló, szerkezetileg még lehet stabilabb. A Sharkoon T5 pl. 6,2 kg, 6-os anyagból van, mégis nyeklik jobbra balra a ház, amíg nincs fenn az oldallapja. Az RC-430 pedig a maga 4,7 kilójával, stabilnak mondható, pedig csak 20 dekával több ennél az MS-1 -nél.

A Csifi házak pedig lehet hogy jók baknak is, de számomra nagyon unalmasak. Én sohasem vennék, de ez szerintem teljesen szubjektív, kinek mi tetszik..., a topik alapvető témájához 0 köze van.

Kodegen-t pedig elviek miatt nem vennék, hasonlóképpen lcpóvert, a tápegységeik miatt...

[ Szerkesztve ]

(#19854) osonte válasza #98593280 (#19842) üzenetére


osonte
senior tag

0.5 mm, a Sharkoon pedig 0.6mm.

"A Sharkoon T5 pl. 6,2 kg, 6-os anyagból van, mégis nyeklik jobbra balra a ház, amíg nincs fenn az oldallapja."

Azért nálam csak akkor nyeklik minimálisan, ha direkt erősen feszegetem a két ellenkező sarkát. Nem lehet, hogy nálad valamelyik popszegecs vagy csavar ki van lazulva? Az jelentősen tud rontani a stabilitásán.

[ Szerkesztve ]

(#19855) #98593280 válasza osonte (#19854) üzenetére


#98593280
törölt tag

Már pótoltam az 5.25 colos keret alján gyárilag lefelejtett popszegecseket lemezcsavarral, de csak leheletnyit javult a helyzet.

(#19856) PeetR válasza osonte (#19854) üzenetére


PeetR
aktív tag

Én is megnéztem, nálam is ez a helyzet minimálisan nyeklik csak ,de akkor is viszonylag erősen kell feszíteni. Teljesen stabil a ház oldal illetve elő lap nélkül is. De biztos a mi házunkban van a hiba, túl jól sikerültek. :U :)

[ Szerkesztve ]

(#19857) tamaske


tamaske
csendes tag

Sziasztok,

10k környékén keresnék fekvő vagy itx jellegű táp nélküli házat, amibe egy mATX 244 x 218mm méretű lap és egy Asus Radeon HD5770 CuCore két helyet foglaló videókártya is elfér.

Ilyen ház jönne be, de ez ugye itx-es.

Tudnátok ötleteket mondani, hogy milyen házat érdemes venni erre a célre?

Köszönöm!

(#19858) Jim-Y válasza tamaske (#19857) üzenetére


Jim-Y
veterán

Elite 360 - ezt fekvőként, és állóként is lehet használni.

[ Szerkesztve ]

(#19859) Zimmi91


Zimmi91
addikt

Sziasztok!

Mi a vélemény az alábbi HÁZról? :)

Üdv : Zimmi :R

" Just remember Manchester is RED! "

(#19860) Gege00 válasza Zimmi91 (#19859) üzenetére


Gege00
csendes tag

Én nem venném meg :) 15 000 ft körüli ára van és hát kábel menedzsment nincs nagyon meg hát fekete belső hiánylom na meg ha netán kell usb 3 jobban megéri egy T9 ha abban az ár kategóriában kell :)

[ Szerkesztve ]

(#19861) Zimmi91 válasza Gege00 (#19860) üzenetére


Zimmi91
addikt

Akkor megrendelem a belevalókat Giannitól a házat meg megveszem Győrben T9et és kész:D

:R

" Just remember Manchester is RED! "

(#19862) albert8


albert8
addikt

Na ez nem rossz :D NZXT tempest 210

[ Szerkesztve ]

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#19863) tamaske válasza Jim-Y (#19858) üzenetére


tamaske
csendes tag

Köszi a választ Jim-Y! Alapjában tetszik a ház, egyetlen gondom vele ahogy nézegettem leírást és videót, hogy az ati 5770 elég nagy, és a táp és a kártya simán összeér. Nem akarnék olyanba belefutni, hogy e miatt vihetem vissza.
ITX kinézetű házat nem nagyon találtam, amibe mATX is belefér. Ilyen nem is létezne?
Köszi!

(#19864) Jim-Y válasza tamaske (#19863) üzenetére


Jim-Y
veterán

Letezik, de minel nagyobb dolgot probalsz meg belesuvasztani minel kisebb hazba az annal dragabb lesz. A Lian-Li nek es a Silverstonennak is vannak ilyen hazai mint amit te keresel, de azok 20-30.000 korul kezdodnek:/

(#19865) AxBattler válasza tamaske (#19857) üzenetére


AxBattler
félisten

10k környékén szerintem nem fogsz ilyet találni - én is ilyesmit kerestem.

Silverstone SST-GD05B Grandia Desktop - 24k
Ez elég kompakt, és jó a szellőzése, de a bővítési lehetőségek minimálisak.

Silverstone La Scala LC13B - 30k
Itt már tágasabb a hely, de rosszabb a hűtése. Jó lehet!

Silverstone Grandia GD08 - még nem jelent meg
Ez ideális lehet, a kettő ötvözete, ha úgy tetszik. Csak ha van rá kb. 35k-d (szerintem e körül lesz az ára), meg türelmed a megjelenéséig...

Használt desktop aprón - 6k+
Egy festéssel + kis hűtés-moddinggal megfelelő lehet. Az eladónak van elég tapasztalata, nagyon korrekt és segítőkész.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#19866) AxBattler válasza albert8 (#19862) üzenetére


AxBattler
félisten

Jól látom, hogy ugyanaz, mint az NZXT Source 210 Elite, csak vadabb külsővel? Amaz visszafogottabb, jobban bejön.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#19867) #98593280 válasza albert8 (#19862) üzenetére


#98593280
törölt tag

Hátra dugható az USB3 kábele? ... mert azt nem találom:)

(#19868) albert8 válasza #98593280 (#19867) üzenetére


albert8
addikt

Tesztben ez van és egy kép róla
Az előlapi portok között egy USB 3.0-s és egy USB 2.0-s csatlakozó lapul a már megszokott audió csatlakozók társaságában

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#19869) #98593280 válasza albert8 (#19868) üzenetére


#98593280
törölt tag

Nem nagyon van részletesebb teszt még róla, mert talán ma jelent meg. Nekem fontos lenne, hogy hátulra dugható USB3 kábel van-é hozzá, vagy belső szélesebb csatlakozó. Ha így lenne, lehet megvenném, 55$-ért jó vétel lesz, főleg hogy 2 centi a wiring space.

(#19870) Dexter-2000 válasza albert8 (#19868) üzenetére


Dexter-2000
őstag

ezt nézted?

vagy ezt?

[ Szerkesztve ]

Szépnapot!

(#19871) kerelo válasza albert8 (#19868) üzenetére


kerelo
senior tag

nekem is nagyon tetszik a NZXT tempest 210 :K szerinted mikor lehet itthon megvenni?

Lássanak hát csodát,kicsik és nagyok,a becsületes ember én magam vagyok "bendeguz"

(#19872) kerelo válasza akom (#19795) üzenetére


kerelo
senior tag

méreteiről van infó?

[ Szerkesztve ]

Lássanak hát csodát,kicsik és nagyok,a becsületes ember én magam vagyok "bendeguz"

(#19873) reset válasza #98593280 (#19869) üzenetére


reset
senior tag

Sokszor nem elég a legnagyobb óvatosság sem. Legutóbb a CM Stackerbe rendeltem USB-3 kivezetést is tartalmazó kártyaolvasót. Mivel nekem olyan kellett volna, amelyiknek az USB-3 kivezetését nem hátra, hanem a deszkán lévő külön USB-3 -as portra lehet kötni, ezért óvatosságból írtam egy levelet a forgalmazónak: "Kérem szíves tájékoztatását, hogy a Webáruházukban kapható RAIDSONIC IB-863-B típusú kártyaolvasó tartozékai között van-e USB3-as összekötő kábel, amivel az alaplapi (Asus M5A99X EVO) belső csatlakozási ponttal összeköthető?" Jött a válasz iziben: "Igen van." Megrendeltem, megérkezett: természetesen csak hátlapi kimenetre való dugók voltak rajta... :W

(#19874) AxBattler válasza reset (#19873) üzenetére


AxBattler
félisten

Az szív(at)ás!
Nekem viszont pont jó lesz az a Raidsonic, és hátlapi PCI-fedőlapot is adnak a kivezetéshez. :K
Neked meg egy ILYEN megoldhatja a problémádat...

Jut eszembe! Külföldi hozzászólók szidták ennek a kártyaolvasónak az anyagminőségét. Tényleg olyan gagyi, vagy csak túloznak?

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#19875) reset válasza AxBattler (#19874) üzenetére


reset
senior tag

Adtak hozzá hátlapi kivezetőt is. Jó anyagból van - egy Chieftec CRD-501-est cseréltem le...az sincs jobban összerakva...Kár, hogy nem láttam hamarabb azt a Lian- adaptert. Egyébként már rendeltem ilyet - teli leszek USB-slotokkal :DDD

[ Szerkesztve ]

(#19876) Aethel


Aethel
aktív tag

Üdv mindenkinek!
Elnézést hogy talán annyira nem vág bele a témába de ennél jobb kategóriát nem találtam.
Nem tudom már mikor pontosan de itt a PH-n egy cikkben láttam egy PC "házat" ami vízszintes volt oldalak nélkül, de két órás keresgélés után sem találtam rá. Tehát látni mindent és igazából csak egy váz volt amire rászerelte az alaplapot az ember. A tetején pedig egy hűtőventi fújt lefele. Nem emlékszik valaki hogy mi volt annak a háznak a neve? Vagy esetleg egy hasonló felépítésű házat tippnek?
Még emlékszem is hogy a kommentek között páran az EMI sugárzás körül aggodalmaskodtak hogy így semmi nincs ami felfogja.

(#19877) bsh válasza Aethel (#19876) üzenetére


bsh
őstag

antec skeleton

(#19878) engusz válasza Aethel (#19876) üzenetére


engusz
veterán

Antec Skeleton, ahogy már korábban is írták. Vagy valamelyik DImasTech. Esetleg a Lian Li Test Bench sorozat? A legvégére pedig a Cooler Master Test Bench (CL-001-KKN1-GP), ami kicsivel 20 ezer forint felett vásárolható meg.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#19879) Aethel válasza engusz (#19878) üzenetére


Aethel
aktív tag

Ó, nagyon szépen köszönöm a gyors és "helyes" választ :D Az Antec Sketelon volt az. Mondjuk elég magas az ára. Mégegyszer nagyon szépen köszönöm mindenkinek, mit össze nem kerestem :)

(#19880) albert8


albert8
addikt

MÉg egy jó kis ház :D Rosewill Ranger

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#19881) horush válasza albert8 (#19880) üzenetére


horush
addikt

Jaja, ezt néztem én is :) Csak olyan furcsa pirost sikerült kikeverniük belülre.. Vagy csináltak volna vmi. szép tűzpirost, vagy fekete. De ez szerintem csúnya..
Egyébként van vmi. információ a magyarországi forgalmazásról? Mert az árgép szerint ilyen Rosewill házakat sehol sem árulnak nálunk, pedig az áruk elég korrektnek tűnik..

[ Szerkesztve ]

(#19882) rezy89


rezy89
tag

Üdv ! Bajban vagyok, segitséget szeretnék kérni hogy milyen házat illetve tápot válasszak, vagy esetleg van e olyan egyben megvehető ami elbirja az alábbi konfigot és lehetöleg simán bele is fér :P : Alaplap: [link] Processzor: [link] , amihez lenne egy ilyen hűtő: [link] , memória: [link] , Hdd: [link] , videókártya: [link] vagy csak sima sapphire hd 6870! Ennek a tápja elbirná ezt, vagy érdemesebb lenne nagyobb tápot kalkulálni, illetve külön összerakni a házat a táppal: [link]... 20 ezer alatt szeretném lehetöleg megúszni , de várok mindenfajta variációt ami esetleg jó lehet... elöre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#19883) albert8 válasza rezy89 (#19882) üzenetére


albert8
addikt

Azt a házat és tápot gyorsan felejtsd el..... :U
Ezt ajánlom vagy CM 430 ast de az ugy néz ki nincs ott
+egy 10k körüli tápot Pl: egy corsair 450-est vagy egy FSP 400-ast :K

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#19884) horush válasza rezy89 (#19882) üzenetére


horush
addikt

Bár ez nem a topikja, de ha már itt kérded: 6870 toxicot ne vegyél, pont annyit tud a sima is csak olcsóbban.. Max felhuzigálod.
Alaplapnak inkább MSI 760GM-P23 (FX) , az am3+.

Házikó: CM Elite 430 pl, ahogy írták is már, vagy Sharkoon Tarea, abban még kábelmenedzsment is van.
Ezt a kodegányt meg felejtsd el.

Tápnak: Chieftec CTG-500-80P lenne az ideális, a megfelelő hosszúságú kábelek, s a korrekt minőség miatt.

[ Szerkesztve ]

(#19885) rezy89 válasza horush (#19884) üzenetére


rezy89
tag

Magasabb órajelekkel müködik alapból a toxic, akkor jonbbnak kellene lennie nem? a felhúzás nem veszélyes? nem sül meg a kari?

(#19886) horush válasza rezy89 (#19885) üzenetére


horush
addikt

Hát amilyen minimális húzásokat csinálnak a gyártók, annak kb. a kétszeresét bármelyik kártyán meg lehet oldani..

(#19887) darkling válasza horush (#19881) üzenetére


darkling
tag

Tényleg jól néznek ki és alapvetően olcsóak is, ez mondjuk szinte 1:1 a CM 692 II Advanced:
Rosewill Blackhawk
Review

Why is a soap bubble round?

(#19888) horush válasza darkling (#19887) üzenetére


horush
addikt

Na ez mindjárt jobban néz ki a simánál :K

(#19889) albert8 válasza horush (#19888) üzenetére


albert8
addikt

Kinek mi :P nálam ez 0 :D
Cm sokkal jobban tetszik

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#19890) Beretvás válasza darkling (#19887) üzenetére


Beretvás
addikt

Egész szép.. Tetszik.. :C

(#19891) horush válasza albert8 (#19889) üzenetére


horush
addikt

A színre értettem.. egyébként szerintem nem szép. Bár nekem a 692 sem tetszik, ha már azzal lett összehasonlítva..

[ Szerkesztve ]

(#19892) Beretvás válasza horush (#19891) üzenetére


Beretvás
addikt

Mi a baj a színével?? :F

(#19893) horush válasza Beretvás (#19892) üzenetére


horush
addikt

A rosewill rangerre gondoltam. Annak a belső pirosa szvsz nem sikerült túl jól :U

(#19894) Grave_444


Grave_444
nagyúr

Hello!
Egy CM eltie 430 házról lenne szó.

Szerintetek úgy jó lenne, hogy elöl,oldalt egy-egy ledes cooler master venti fújja be a levegőt, hátul is egy ledes cooler master venti szív kifele, felül pedig 2 coolink szív kifele?
(Alulra a vinyó miatt nem tudok ventit rakni.)

Akinek ledes ventik vannak benne vagy van 5ventije ebbe a házban az hogy csinálta meg?
Pár kép is jó lenne.

(#19895) albert8 válasza Grave_444 (#19894) üzenetére


albert8
addikt

oldalra igazából felesleges a venti 1vagy 2 fokot hoz ha a VGA-ra fújod vagy arról sziv kifelé
a tőbbi helyre pedig jól raknád be őket :K

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#19896) Grave_444 válasza albert8 (#19895) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Idle-ben 5 fokkal hűvösebb és játék közben sem melegszik annyira...
Meg izatából ha már van hely ventinek akk telepakolom a gépházat :)

Úgy nem lenne jobb hogy felül az előlap felöli venti befele fúj és csak a másik felső szív?

(#19897) kutkut


kutkut
addikt

Sziasztok! Tudnátok ajánlani maximum 10k értékben egy elegáns kinézetű házat?
Ezek férjenek bele: :D
- Asrock H61M/US3
- Intel Core i5 2400 BOX - később lehet, hogy vennék rá másik, azaz picit nagyobb hűtőt
- ((DDR3 RAM Kingmax 4 GB/1333 x2))
- Sapphire 6870 1 GB
- Samsung SATA2 500GB 7200rpm/16MB HD502HJ F3
- Esetleg később még egy HDD
- és egy SSD
- Arctic Cooling F12 Pro PWM
- ODD: Samsung SH-S222AB
- TÁP: Chieftech CTG500

Nincsenek nagy igényeim, csak tényleg legyen elegáns. Ezek kifejezetten nem tetszenek: [link], [link]. :U Minél olcsóbb annál jobb, de azért ne legyen műanyag hatása... (Inkább fém. :) ) Fekete, sötét szürke, ezüst - ilyen színekben gondoltam elsősorban.

Előre is köszönöm. :R

Meizu MX3 32GB

(#19898) Jim-Y válasza kutkut (#19897) üzenetére


Jim-Y
veterán

NZXT Source 210
Fractal Design CORE1000

(#19899) kerelo válasza kutkut (#19897) üzenetére


kerelo
senior tag

Szia.Szerintem ezen az áron a Sharkoon Tarea, kimondottan ,elegáns forma.[link] Nekem nagyon tetszik.A Sharkoon T5 sem néz ki rosszul [link] Nálam a Tarea a nyerőbb.Mind két ház ajánlott kategóriába tartozik, szellőzés,és minőség szempontjából is ebben az árban. :K

[ Szerkesztve ]

Lássanak hát csodát,kicsik és nagyok,a becsületes ember én magam vagyok "bendeguz"

(#19900) Dyrtyho


Dyrtyho
senior tag

Nem akarok hülyeséget kérdezni,de az összes ablakos gépház 9-10Ezer forint környékén mozog ?

[ Szerkesztve ]

best regards, egy fórumozó blogger

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.