Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20201) horush válasza Gombinyó (#20200) üzenetére


horush
addikt

Az sem olyan rossz.

[ Szerkesztve ]

(#20202) BMWFan


BMWFan
aktív tag

Sziasztok! Mi a különbség a CM 330 és CM 330K között?

(#20203) Jim-Y


Jim-Y
veterán

Sziasztok, tudnák segíteni abban, hogy Sharkoon T9-hez hol lehet kapni plusz 3.5" -os adaptert? Tudjátok olyat amit alapból is adnak a winyókhoz, de csak 2-3-at adnak, nekem még 5-6 kéne.

Vagy tudnátok olyan házat ajánlani amibe 8 winchester elfér, és max 15K-be kerül?!

(#20204) horush válasza Jim-Y (#20203) üzenetére


horush
addikt

A shinobiba elvileg belefér vagy 8, de ahhoz te "állsz a legközelebb" :)

Más: Az IKONIK Transform A10-ről van valami infó? Egész jó a felszereltsége 13k-ért.. Csak az a bajom vele, hogy még hivatalos oldala sem nagyon van.. Bár lehet csak én nem találtam.. :U

[ Szerkesztve ]

(#20205) sznyunyi válasza horush (#20204) üzenetére


sznyunyi
tag

Hát sajnos én sem akadtam hivatalos websitera... :(
De meg van az új szerelem: Ikonik Ra X10 Liquid :K :Y (a CORSAIR Graphite Series 600T Special Edition melllett :) )

Si vis pacem, para bellum!

(#20206) Jim-Y


Jim-Y
veterán

Sziasztok srácok, tegnap szemrevételeztem a QS-202-t amibe ma pakolni fogok, első benyomások elég rosszak, azon lepődtem meg, hogy anyaghasználatra 90%-ban megegyezik a Sharkoon T9 Value-val, nem tudom, hogy ezek a gyártók hogy csinálják a házaikat, de tök olyan mintha az anyagokat, a már kész anyagokat egy helyről vennék, vagy mintha az egyik megvenné a másiktól. Ugyanaz a gyorszár, csak más színű, ugyanaz a PCI bővítőmodulok "kupakja", csak ez kék és nem piros, ugyanolyannak tűnik még a lemez is .. Na mindegy, bővebben majd holnap este, üdv

(#20207) Azúr77 válasza Jim-Y (#20206) üzenetére


Azúr77
tag

Üdv!Ezt jól látod,a cubitek is ilyen cég. A CM,.NZXT,Gigabyte házait is a cubitek gyárja,csak a nevüket adják hozzá ugy mint a tápoknál.

[ Szerkesztve ]

"videokártya 1789 megabite haipejtréninges,+512 piszaieres ddr 3-as ,abszolut mindent visz"

(#20208) TomiLi


TomiLi
addikt

Sziasztok!

Három megoldás közül szeretnék választani, és ebben szeretném kérni a segítségetek.
(leendő konfig, 2500k-GTX 580-nal.
A három kiszemelt áldozat:

Lian Li PC-V351
Lian Li PC- V353
Silverstone FT08-E

Az első hűtés szempontjából elmarad (szerintem) a többitől, mivel elég kicsi a szellőző rész az elején - javítsatok ki, ha tévedek...
A tápot nem úgy raknám be, hogy a cpu-ról szívja a meleget, itt lenne egy kis modding. Tehát ez nem kizáró ol.

A második jó drága mivel új megoldás viszont van egy csomó előnye, újítása: porszűrők, ha jól értelmeztem, akkor akár 6db 120-as ventit is bele lehet préselni. Van usb3.0 kivezetés is, míg az előbbiben nincs.
Igényes kialakítás kiváló anyag minőséggel, ami az előzőről is elmondható.

A harmadikban a fordított elrendezés tetszik, meg a 180-as venti a porszűrőjével.
Viszont azt nem tudom, hogy a vga-nak elég az a szellőzés, ami ebben a házban van biztosítva? Főleg ha egy ASUS GTX580 DCII -ről van szó, mert akkor a két vga venti felett egy slot marad! :F

Kíváncsi vagyok a véleményetekre, amit előre is köszi!!!

Bogyóka

(#20209) albert8 válasza TomiLi (#20208) üzenetére


albert8
addikt

Én egyiket sem ajánlanám
hosszabb távon meg fog főni a rendszered szerintem
ha muszáj ezek közül akkor a Silverstone mivel az a legjobb is szerintem

egyébként a Jim által használt Lian Li -t nézd meg
az nem lenne rossz már és elég nagy is :K
asszem pc A05 volt

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#20210) TomiLi válasza albert8 (#20209) üzenetére


TomiLi
addikt

Megfőni semmiképpen nem fog, mivel mindegyik házban van "kereszthuzat". A kis házaknak annyi a hátránya a nagyobbakkal szemben, hogy hamarabb érik el az egyensúlyi állapotot a hőmérsékletet illetően. Ezt számításba vettem, inkább az lenne a kérdés, hogy a SS házban felfelé néző vga hűtő kellően tud-e szellőzni (a 180-as venti támogatásával.
A V353-mal mi a gond? A tápot be lehet úgy rakni, hogy fentről szívja be a házon kívüli levegőt, a cpu is külön, meg a vga is külön kap egy 120-as venti általi huzatot...
A hátulját kezelésbe venném a háznak, és kapna egy 120-as ventit oda is... (már ha ez lenne a választott) :B

Pc A 05? Nekem ez tűnik egy kicsit össze-vissza hűtésűnek...

Bogyóka

(#20211) Jim-Y válasza TomiLi (#20210) üzenetére


Jim-Y
veterán

A PC-A05FN már jó hűtés ügyileg ;)

(#20212) TomiLi válasza TomiLi (#20210) üzenetére


TomiLi
addikt

Lajártam!

A V353-nak van egy nagy hátránya. Ha át is alakítom, akkor is csak 90-kal elforgatva tudok berakni egy normális cpu hűtőt...
Ebből a szempontból a SS ház jobb, viszont ott meg át kell verekednie a levegőnek magát a hdd(k)-en, és egy venti intézi az összes HW hűtését... (ami nem tudom, hogy jó, vagy rossz)

(#20211) Jim-Y Ebben már egy fokkal jobb az elrendezés, de a vga honnan kap normálisan friss levegőt? A cpu hátulról kapja a friss levegőt és a hdd-ken keresztül az első venti szippantja azt ki...
Ha ref. vga-ja van az embernek, akkor az abból távozó hő egy része kerül vissza a cpu-ra... :F
Ha meg aftermarket hűtős a vga, akkor szerintem ez lesz az ami megfő.... :R

[ Szerkesztve ]

Bogyóka

(#20213) Jim-Y válasza TomiLi (#20212) üzenetére


Jim-Y
veterán

Ez a ház nem játékgépekhez lett tervezve, nyilván egy gtx470/480 nagyon meleg lesz ebben a házban, de egy 6850 szintű kártyához még megfelelő lehet, alu, kompakt méretű, érdekes elrendezésű, és hát Lian Li :)

(#20214) TomiLi válasza Jim-Y (#20213) üzenetére


TomiLi
addikt

De én olyat szeretnék, amiben egy GTX 580 jól érzi magát. Akár Lian Li is lehet a fentiek közül ... a V351 nagyon tetszik, de szerintem ez nem lenne megfelelő...

Marad a V353 vs. TJ08-E... :DDD

Amúgy tényleg érdekes az elrendezése annak a háznak csak hát nem annyira jó....
Ez viszont odab@sz.... :C

Bogyóka

(#20215) proci985 válasza TomiLi (#20214) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

V354nek is elvileg jónak kéne lennie

képek érdekesek;), mostanra 580asa van a rendszerben.

353nál egyébként procihűtőnek dualradi előre?;) ilyen kis házaknál a pici egybevizeknek megjön az értelmük.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#20216) TomiLi válasza proci985 (#20215) üzenetére


TomiLi
addikt

Nagyon ügyes az a V354-es!

Viszont nagyon jó ötletet adtál így! Köszönöm! :R H100 tökéletes lenne a V353-ba
A 354 is jól néz ki, de nekem a kockához közelítő forma jobban tetszik.... :R

Ez is anno még az enyém volt.... :B

Bogyóka

(#20217) proci985 válasza TomiLi (#20216) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

igen, én is arra gondoltam, hogy esetleg egy H100ast betolva a V353ba mindjárt megszűnik a problémád a procihűtő méretével;). persze, az se tökéletes, viszont hűtésben hoz egy D14/Arrowot, házat nem/máshogy fűti, egy rendes komponenses duplaradis rendszernél meg még mindig vagy 10kval olcsóbb.

353 nekem is nagyon bejön szellőzésre, levegő gyakorlatilag direkte áramlik túlnyomással, kinézetre pedig elég különleges:).

ó, ügyes, SFXes tápban pedig mostanában vannak már 500W körüliek is, annál többet meg szerintem az a ház nem bírna el szellőzésben sem.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#20218) Erdei88


Erdei88
veterán

Sziasztok!
Adatlapomon lévő konfighoz milyen házat ajánlanátok? Fontosan lenne a nagy légszállítás már a két 480 nagyon melegedne friss levegő nélkül. HAF 932-t néztem, Ti mit javasolnátok?
35-40k a max amit rászánnék.

[ Szerkesztve ]

(#20219) S.Feri válasza Erdei88 (#20218) üzenetére


S.Feri
őstag

Valami ilyesmit. :)

[ Szerkesztve ]

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#20220) albert8 válasza Erdei88 (#20218) üzenetére


albert8
addikt

Hi
nagyon jót néztél ki
játékgépnek tökéletes :K
esetleg CM692 ami még elég jó az viszont kisebb és olcsóbb
vagy Corsair Carbide 400R ez is jó ház :K

Égnek a VGA-k BF3 alatt mi? :DDD

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#20221) proci985 válasza Erdei88 (#20218) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

silverstone fortress 02/ raven 02/raven03. apróban is nézz körül, lehet árhatáron csak ott lesz annyiért. multigpura magasan ezek a legjobb házak.

ha nincs, akkor HAF X/932.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#20222) Speed limit


Speed limit
tag

Sziasztok,

Olyan 15k környékén tudtok ajánlani egy gamer házat.

Alsó tápos házikót szeretnék.
Ez a táp kerülne bele CM GX450W reményeim szerint csak elér minden hova a kábelei :D
Örülnék ha lenne elöl legalább egy usb3-as port de a jó szélőzes érdekében elhanyagolható

Nézegetem a Sharkoon T5-T9 házikókat, Kívülről nagyon tetszenek csak a 2 ventilátor hely kicsit elszomorít.

Szívem szerint Haf 912 vennék hiába nincs rajta USB3. Csak hát nincs rá keret :S

Köszönöm előre is a segítséget.

(#20223) TomiLi válasza proci985 (#20217) üzenetére


TomiLi
addikt

Ez a H100-as ötlet nagyon tetszik! :R Főleg, ha ilyen jó a teljesítménye is!
A rendes vízrendszer nem csak az ár miatt veszélyes, hanem azért is mert akkor már az ember kacérkodik a gondolattal, hogy csak be kéne vizezni a vga-t is.... Akkor meg borul minden.... :B nagyobb radi, amiből nagyobb ház következik..... :N
Tehát ez a h100 a legjobb választás. Olcsóbb is valamivel, pont befér a V353-ba, és nem lehet megbontani...

V351: :R Eredetileg HTPC lett volna, nagyon tetszett a formája, és kényelmesen elfért egy TR H01 plus hűtő, ami ráadásul passzívban volt egy 530-as procin. Csak megfeküdt a lap, meg a proci, aztán fel lett számolva a rendszer házastól...
Igen ennek a háznak az a nagy hátránya, hogy nem jól szellőzik, cserébe jól néz ki.. (legalábbis nekem nagyon tetszik)

Láttam ajánlodtad az FT02: nagyon jó kis ház hűtés szempontjából! A legjobb léghűtésre (úgy mint az RV02) Egy-két baja van viszont! Első az ára! Irreálisan magas, azért mert SS a márkája, és van benne egy alu váz, ami 4mm vastag. De ezen kívűl sokat hanyatlott az FT01-hez képest! A vázszerkezete acél, és az oldallapjai is! Valamint a teteje műanyag!!! :Y :W Közelről engem zavart, hogy a különböző anyagoknak más a felület kezelése, és bizonyos fényviszonyok mellett ebből adodóan a színe is eltért (feketém volt)
Arról már nem is beszélek, hogy a tetején lévő műanyag borítás íve nagyon eltért a váz ívétől... :F
Kár, hogy áttervezték a belsejét, és belerakták a hot swap-hez szükséges HDD tartó: gagyi műanyag és ráadásul eggyel több hdd hely van, mint kéne lennie. Ugyan 8slotosra van csinálva a ház (7+egy átalakítható) de normál méretű vga-ból a másodikat nem lehet belerakni ha az lelóg egy ATX lapról egy slotot, mert útban van a HDD keret....
Persze ez egy speckó eset: pl: Asus Sabertooth P67 - Asus GTX 580 DCII SLI..
A sima Raven elrendezése sokkal jobb, igaz nincs hot swap, de az FT02-ben kialakított formájában elég vicces is ez a megoldás (hát tető le, oldallap két csavar kiteker, oldallap le - mindent lesöpörve az asztalról esetleg egy-két karc kiséretében, majd hdd ki, és csere. Ekkor ha nincsenek rögzítve a hdd a gumi rezgés elnyelők akkor azok mindenfelé elgurulnak.... szóval macera)

Volt még egy - két nyalánkság, ami nem a ház hibája (levettem az oldallapot és a váz felső részén ott virított egy csinos kis karc )

Na ez nem Neked szólt igazából, csak gondoltam, ha már szóba került az FT02, akkor megosztom a tapasztalataim... :B

(#20222) Speed limit: Esetleg Fractal Design Core3000? Ebbe lehet pakolni rendesen ventit, a hdd keret is nagyon jól variálható, és alsótápos...
Egy picivel drágább, mint a kereted... [link]

[ Szerkesztve ]

Bogyóka

(#20224) horush válasza Speed limit (#20222) üzenetére


horush
addikt

NZXT Source 210 Elite? Sok venti pakolható bele, 15k és van usb3 is.

(#20225) D.Orion


D.Orion
veterán

Üdv! Nemrég vett Antec P183 házam eladó.

(#20226) Erdei88 válasza S.Feri (#20219) üzenetére


Erdei88
veterán

Majdnem egy minimálbér az ára, az nekem nagyon sok.

albert8: Ezek mid házak nem? Nekem full kellene

(#20227) #98593280 válasza Speed limit (#20222) üzenetére


#98593280
törölt tag

Az NZXT Source 210 Elite -ben belső alaplapi USB3 csatlakozó van, tehát nem dugható hátra. Nem tudom milyen alaplapod van, csak jelzem.

Amennyiben USB3 hátra dugható csatit szeretnél, ezek vannak pl a 15-ös árkat. körül:

Thermaltake Commander MS-1 VN400A1W2N 13k
Sharkoon T5 Value 13k
In Win Mana 136 14k
THERMALTAKE VN600A1W2N Spacecraft VF-I 17k
Sharkoon T9 Value 15k
IN WIN BR665 Midi-Tower - black 16,5k
Cooltek Timaios 17k
LANCOOL PC-K57 17k
Rosewill RANGER Gaming ATX Mid Tower 17k

Nekem most egy T5-öm van, ez is szellőzik, főleg hogy kicseréltem a gyári Sharkoon ventiket Coolink-re. Leszámítva, hogy ha leveszed az oldallapját, akkor kicsit instabil a ház, nagy vonalakban nekem bejött.

A Cooltek Timaios-t szerintem még nem lehet kapni, de elég jó háznak tűnik.

(#20228) naszvalo válasza Speed limit (#20222) üzenetére


naszvalo
tag

+1 az NZXT-re

[ Szerkesztve ]

(#20229) Speed limit válasza #98593280 (#20227) üzenetére


Speed limit
tag

Ezt a gépet tervezem megvenni a jövő hét folyamán.

Alaplap: ASROCK 970 Extreme4 ~ 25k
CPU:: AMD Phenom II X4 955 3.20GHz AM3 BOX Black Edition ~ 26k
CLR: COOLERMASTER Hyper 212 Plus ~ 8k
Memória: KINGSTON 8192MB HyperX XMP DDR3 1600MHz CL9 KIT ~ 16k
VGA: ,van ( ASUS ENGTS450 DirectCU/DI/1GD5 PCIE )
VGA: késöb szeretnék majd egy HD6950 vagy GTX560 TI
Merevlemez: Samsung 1000 GB F3 HD103SJ ~ 13k
ODD: van ( NEC AD-7263S-0B Fekete )

Ház: Sok versenyző van de az itt felsoroltak alapján ezek tetszenek:
Thermaltake Commander MS-1 VN400A1W2N ~ 13k
Sharkoon T5 Value ~ 13k
In Win Mana 136 ~ 14k
Sharkoon T9 Value 15k
THERMALTAKE VN600A1W2N Spacecraft VF-I 17k
NZXT Source 210 Elite ~ 15k
Cooltek Timaios ~ ?
Tápegység: COOLERMASTER GX 450W ~ 15k

Köszönöm szépen nagyon a segítségeteket.
Az a kérdésem lenne még hogy szerintetek melyik házzal járnák ezek közül a legjobban. Tudom hogy ezt nekem kellene eldönteni mert nekem kellene hogy tetsszen de nem tudok dönteni.

[ Szerkesztve ]

(#20230) #98593280 válasza Speed limit (#20229) üzenetére


#98593280
törölt tag

Az MS-1 valszeg vékony lemezből van, mert 5kg sincs.
A T5 kicsit instabil és csak 2 venti szellőztet.
Az INWIN 316-ban a kábel support megfelelőségéről nem vagyok meggyőződve.
A T9 value-ban nincsenek 90 fokkal elforgatva a HDD tartók.
A Spacecraft -ban középen vannak az usb és egyéb csatik, nem felül.
(Padlón tartott házhoz nem a legjobb)
Nálam a Timaios vezet egyelőre:)
A Timaios-nál most arra is felfigyeltem, hogy a csatlakozói felfelé néznek, ami jól jöhet ha DVD-t írok, mert nem akad bele az előre bedugott fejhallgató kábelbe. Ezenkívül 2 db potis venti szabályzót is tartalmaz. Porszűrő van alul is a táp alatt és előtte is. 2db hátra dugható USB3 csati. 4 db elforgatott HDD tartó, bármelyikre SSD is tehető. Elvileg 4 ventivel szállítják és felül is porszűrő van. A Cooltek 550-es táp össze kábelét bedugták a tálca mögé, szóval kábel support sem lehet rossz, bár csak 190 széles. Anyag lehet benne, mert majdnem 7 kg. 0.6-os lemezből van.

[ Szerkesztve ]

(#20231) TomiLi válasza Speed limit (#20229) üzenetére


TomiLi
addikt

A fractal nem tetszik? (fentebb) Igaz majdnem 18k, de elég szellős.

Bogyóka

(#20232) M_o_g_y_i válasza D.Orion (#20225) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Majd kapsz Te is jó kis figyelmeztetést, csak linkelj ide aprós hirdetést! :D
Múltkor én is kaptam, pedig az nem az én hirdetésemhez volt irányuló...
:U

Speed limit: szerintem NZXT

[ Szerkesztve ]

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#20233) Speed limit válasza #98593280 (#20230) üzenetére


Speed limit
tag

Eddig a Timaios a befutó. Csak sehol nem látom.

MS1
T5

T9 ez később probléma lehet nehezen vagy be se férne egy nagyobb VGA akkor mondhatjuk ez kilőve
Spacecraft-al az a probléma amit meg is említesz hogy padlón lenne a gép.
In Win Mana 136: néztem róla videót de sehol se láttam hogy milyen lehet a kábel supportja.
NZXT Source 210 Elite: Az a bajom vele hogy nincs legalább egy kis plexi az oldalán így olyan snassz hatású :D

ceaser: Szép szép de a többi jobban tetszik :)

[ Szerkesztve ]

(#20234) albert8 válasza Erdei88 (#20226) üzenetére


albert8
addikt

A jó Full towerek 40k tol kezdődnek tehát akkor vedd meg a HAF 932-est :K

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#20235) #98593280 válasza Speed limit (#20233) üzenetére


#98593280
törölt tag

A Timaios-t a linkelt német site-on be lehet szerezni, az is lehet hogy majd Engusz-nál is. A 316-os MANA kábel támogatása nekem sem egyértelmű jelenleg.

(#20236) Dexter-2000 válasza Speed limit (#20233) üzenetére


Dexter-2000
őstag

bitfenix shinobit nézted?

Szépnapot!

(#20237) proci985 válasza TomiLi (#20223) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

"hogy csak be kéne vizezni a vga-t is" na igen, a kisördög:D. másrészről előnye is lehet, nálam a HR03GT a 3870en az indok, hogy a mai napig ez a kártyám. ugyanis amint nekiállok videokártyákat nézegetni, fejben kapásból rádobok 15-20kt a normális hűtésre, úgy meg mindjárt nem lesz annyira sürgős a csere.

h100 egyébként tényleg kb az első értelmes egybevíz.

raven/fortress adatokért köszi! ph!n elég kevés tapasztalat van velük annak ellenére, hogy talán az egyik legjobb "gamer" (mmint 600Wt a videokártyáról el tud szállítani) ház. ld az anandteches tesztet a GTX480slivel. szóval szerintem bőven jobb megoldások, mint pl a 932.

a fémváz szerintem halk háznál annyira nem hátrány (nem remeg, masszívabb), a műanyag meg sajnos a Cosmosnál is megvan... és az se volt egy olcsó darab. pedig 50-60ks árban már az ember tényleg elvárná, hogy rendben legyenek az illesztések is.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#20238) Speed limit válasza Dexter-2000 (#20236) üzenetére


Speed limit
tag

Néztem de nem tetszik.

(#20239) Dexter-2000 válasza Speed limit (#20238) üzenetére


Dexter-2000
őstag

váó :D szabad megkérdezni, hogy mi nem tetszik benne ? :))

Szépnapot!

(#20240) TomiLi válasza proci985 (#20237) üzenetére


TomiLi
addikt

Igen az a bizonyos kisördög! :DD Az az! Összességében annak ellenére, hogy az FT02-öt elég szépen lehúztam, annyira azért nem volt szörnyű!
Megértem az indokod, miért nem cserélsz vga-t! Nekem az első olyan vga-m amivel meg voltam elégedve (teljesítmény - hűtés - "kinézet") az a GTX 580 DCII volt. Csendben tette a dolgát, kellemes hőfokokkal és még egész pofás is rajta az a batár hűtés. Ehhez hozzájárult az is hogy az FT02-ben függőben volt elhelyzeve, így nem akart lecsavarodni a nyákról a batár hűtő (vga)

Nagy kár, hogy az FT02 oldallapja és a teteje nem alu. Na nem valami papírvékonyra gondoltam, nyugodtan lehetne olyan vastag, mint a külső váz (U alakú). Gondolom ez rögtön jelentkezne az árán is, és egyből 100k fölé kúszna! :Y
Maga a belső váz tényleg nem baj, hogy acélból van - igazad van! :R
A Hdd helyét kellett volna egy kicsit jobban átgondolni még...

Sajnos ahogy nézem most már inkább 70k felé mennek az árak ami az FT02-öt illeti....

Be tudnád linkelni nekem azt a raven-fortress tesztet? köszi! :R

Cosmos: hát pedig tényleg nem olcsó az sem..... :F

Bogyóka

(#20241) Speed limit válasza Dexter-2000 (#20239) üzenetére


Speed limit
tag

Persze hogy szabad megkérdezni,
1: az nem tetszett hogy nincs az oldalán valami kis plexi de most hogy újra megnéztem látom hogy van Ablakos kivitel.( Mondjuk eddig mindegyik gépházamnak le volt szedve az oldala tehát ez lényegtelen :D )
2: Sajnos csak USB2 portokat tartalmaz és hát nekem előny lenne ha legalább egy USB3 port lenne elöl.

(#20242) TomiLi válasza Speed limit (#20241) üzenetére


TomiLi
addikt

Mondjuk eddig mindegyik gépházamnak le volt szedve az oldala tehát ez lényegtelen
Inkább legyen plexis, és tedd fel az oldalát a háznak!!! Egy jól szellőzésű házban nyerhetsz vele jó pár fokot.

[ Szerkesztve ]

Bogyóka

(#20243) Dexter-2000 válasza Speed limit (#20241) üzenetére


Dexter-2000
őstag

veszel bele egy ilyent, és máris teljesítve minden kívánságod : :DDD

Szépnapot!

(#20244) Speed limit válasza TomiLi (#20242) üzenetére


Speed limit
tag

Igen ezért szeretnék plexis házat hogy fent maradjon az oldala is.
Dexter-2000: Lehet hogy meg lenne oldva a problémám de a 17k-hoz még 5k az már kicsit sok számomra egy házért.

[ Szerkesztve ]

(#20245) Madn!ght válasza proci985 (#20237) üzenetére


Madn!ght
addikt

Raven Rv01-em van. Kérdezz, hátha tudok segíteni. :)

Találtam egy szétmoddoltat 20k-ért. ITT, alkalmi vétel, ha valaki úgy szeretné vizezni a rendszerét, mint a fórumtárs.

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#20246) proci985 válasza TomiLi (#20240) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

mégse anand volt, hanem hardocp, de gyakorlatban mindkettő hiteles oldal. és nem is annyira teszt, mint inkább személyes élménybeszámoló, annak viszont beszédes:). azon keveredtem össze, hogy anand is tesztelte az FT02őt, a ravent és a raven03mat is.

na igen, az FT/Raven széria még mindig nem a highend a Silverstonenál (kivéve talán az FT01, de akkoriban is volt egy Temjin), és ez az áron is látszik. ld TJ11, ami elvileg javítja az általad említett összes hibát... és az árából kijön két FT02. errefelé mondjuk szürke FT02 már van 55kért, raven3 meg 36kért, szóval a raven már inkább a p183 ellenfele, és nem a nagytornyoké.

na igen... pici itt, pici ott, tökéletes ház meg nincs, csak ahhoz közelálló. Cosmos sem az (ld a műanyag és a merevítés miatt nem használható kábelvezető lyukak), mégis elégedett vagyok vele.

Madn!ght: 20kért bestbuy kb, főleg ha az illető vizezni akar.

hm, kérdésre... hangja milyen neki? gyári ventik mennyire hangosak (nem igazán van alternatívájuk). szerelni milyen őket?

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#20247) wolandino válasza proci985 (#20246) üzenetére


wolandino
tag

Sziasztok,
Nemrég vettem egy CM silencio 550 "hangszigetelt" házat.
Két ventilátor segíti a légmozgást, ha jól látom 12-esek.
Az egyik elől szívja, a másik hátul tolja kifele a levegőt.
Hangjuk viszont van, és nem is csak a szélzajról beszélek, hanem van egy kis csapágyhang, vagy súrlódáshang is.
A kérdés az lenne, hogy egy ilyen házban nem kellene ezeknek alapból olyan minőségűnek lenniük, ami kvázi hangtalan? Illetve van-e értelme új ventiket venni, és ha igen, milyet?
Köszi,
W.

(#20248) #98593280 válasza wolandino (#20247) üzenetére


#98593280
törölt tag

Hangtalan venti nincs, ha csak épp nem forog:) A "nem kellene" kérdésre válaszolva, az infótech sem tökéletes, eladnak igen sok vackot is jó pénzért. Másrészt a Coolermaster ventijei között vannak halkabb és vannak kicsit hangosabb példányok is. Lehetőséged van leszabályzásra (800-1000 rpm alatt) és akkor halkabb lesz, vagy vehetsz bele komolyabb (Coolink, Nochtua, stb...) ventiket is. Bár ahogy hallottam, a halkítással vigyázni kel, mert a Silencio hűtése nem éppen a legoptimálisabb.

(#20243) Dexter-2000 : Az a Bitfenix USB3 előlapi panel, egyrészt 6eFt, másrészt ugyanolyan belső széles alaplapi USB3 csatlakozója van, mint pl. az NZXT házaknak, vagy a CM Enforcer-nek is. Nem fogja tudni csatlakoztatni, ha nincs a deszkáján ilyen kimenet.

Akit egyébként épp ez érdekel, mert ilyen alaplapi széles belső USB3 csatija van, akkor ezek a házak azt tudják:

NZXT SOURCE 210 Midi-Tower - fekete 12k
Aerocool PGS Qs-202 (mATX) 14k
BitFenix Shinobi Core Midi-Tower 14k
Enermax Luxuray Black (ECA3190) 14k
Zalman Z9 Plus 15k
Fractal Design Core 3000 18k
Aerocool Syclone Black 20k

Szerintem az NZXT Tempest 210 és 410 is, de ezt még nem tudom biztosan.

[ Szerkesztve ]

(#20249) albert8 válasza wolandino (#20247) üzenetére


albert8
addikt

Igen van értelme jobbat venni bár lehet a Tied kicsit poros vagy meg kell piszkálni
egyébként a CM ventik elég jók a többihez alaphoz képest
Ajánlott a Arctic, Noisblocker vagy Noctua esetleg scythe is

[ Szerkesztve ]

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#20250) Gerisz válasza wolandino (#20247) üzenetére


Gerisz
addikt

Ennyi pénzért Én nem várnék minőségi ventiket (ha más minőségi).
A CM ventik mindig szarok voltak. (nekem van majdnem minden féle, mert nem hittem el :) )
Egy tényleg jó venti minimum 3K-tól indul (ami nem csak csendes hanem szállít egy kis levegőt)

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.