Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20701) albert8 válasza 93.Szabi (#20699) üzenetére


albert8
addikt

[link] ;)

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#20702) horush válasza albert8 (#20698) üzenetére


horush
addikt

Mondjuk ez a spinerex elég gyenge kábelmenedzsmentet kínál.. :U

(#20703) BioNiCMaN válasza albert8 (#20701) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Nagyon jó áron van. :K

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#20704) Beretvás


Beretvás
addikt

Ez még tetszene is ha fekete lenne a belseje..

(#20705) h1n1_900 válasza albert8 (#20701) üzenetére


h1n1_900
senior tag

:W :Y
Ha előbb látom megveszem :O

Logitech X-530 eladó jó állapotban olcsón! http://href.hu/x/gkgr

(#20706) BaLee


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Tudtok ajánlani valami best buy házat az alábbi paraméterek szerint:

- fekete színű
- táp nélkül
- normal ATX lap férjen bele
- legalább 3 5.25" hely a jó szerelhetőség miatt
- a lehető legolcsóbb legyen
(5-6k max)

A hangsúly tényleg az árán van. Össze akarok rakni egy korrekt gépet eladásra, szinte minden megvan hozzá, csak egy ház kellene. Ezért fontos az olcsóság, mert amúgy sem egyszerű használt gépet eladni.

Az Asusnak van jó pár háza ebben az árkategóriában (5-6k) 2 év garival, azok mennyire használhatók?

Esetleg használtan van esélyem találni. Itt a PH!n meg a Vaterán sincs túl nagy választék...

[ Szerkesztve ]

(#20707) Jim-Y válasza BaLee (#20706) üzenetére


Jim-Y
veterán

Válassz egy tetszőleges Asus házat ami belefér a keretbe, ennyiért nincs olyan, hogy az egyik jobb, mint a másik:/

(#20708) BaLee válasza Jim-Y (#20707) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Én is azokkal szemeztem, akkor ezt fogom tenni, köszönöm. :)

(#20709) 93.Szabi


93.Szabi
aktív tag

Sziasztok.

Nagyon köszönöm a sok választ remek linkeléseket de ami igazán be jött az fezlergabor kolléga ajánlata vagyis javaslata és albert8 kolléga linkelése.
Most ezen a kettőn gondolkozom de abban a THERMALTAKE VN700M1W2N Overseer RX-I házban nekem van egy kis 922-es koppintás szerűség nem vagy tévednék mert nagyon hasonlít a CM 922-es re vagy nem ?!

->>"♪♫ $z@ßł▐ さび▐ ♪♫"<<-▐ "A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt"▐ ══════════════════════════════════════════════════════

(#20710) 93.Szabi válasza 93.Szabi (#20709) üzenetére


93.Szabi
aktív tag

De amúgy melyik a szelősebb a CM vagy a Thermaltake mert a CM -röl halottam ,hogy az egyik legjobban szellőző házak vagy nem mert ez meg könnyítené a dolgom bár én nagyon a CM-en gondolkozom csak kérdés ,hogy meg éri-e :F

->>"♪♫ $z@ßł▐ さび▐ ♪♫"<<-▐ "A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt"▐ ══════════════════════════════════════════════════════

(#20711) albert8 válasza 93.Szabi (#20710) üzenetére


albert8
addikt

20k-ért simán :K
AM pedig HAF-HIGH AIR FLOW

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#20712) horush válasza 93.Szabi (#20709) üzenetére


horush
addikt

Igen, ezért is ajánlottam, szerintem is hasonlít a hafokra, s ugye alapból is olyant gondoltál :) Szellőzésből mindkettő nagyon jó, a sok 20cm-es venti miatt. Az overseer javára talán felhozható, hogy jobb a kábelmenedzsment, van rajta elől usb3 valamint fekete a belseje. A hossza és a magassága nagyobb a 922-nél, viszont valamivel keskenyebb. Ezen érvek alapján én inkább a TT-t választanám. Vagyis én egyiket sem, jobban szeretem a letisztultabb házakat. 20k-ért egyébként nagyon jó vétel szerintem is :K

[ Szerkesztve ]

(#20713) 93.Szabi válasza horush (#20712) üzenetére


93.Szabi
aktív tag

Akkor nekem jobban meg érné a TT-választás mivel az szélesebb és nekem igen nagy a processzor hűtőm és nem minden háznak megy fel az oldala sajnos de akkor ez jobban meg érné.Bár még az is csábít benne,hogy fekete a belseje a CM-922 nek meg sajnos nem de külső meg jelenésre a CM-jobban be jön.ÁÁÁÁÁÁÁ ez nagy dilemma ,hogy mit tegyek :W

->>"♪♫ $z@ßł▐ さび▐ ♪♫"<<-▐ "A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt"▐ ══════════════════════════════════════════════════════

(#20714) horush válasza 93.Szabi (#20713) üzenetére


horush
addikt

Épp azt írtam, hogy a CM szélesebb :) Ettől függetlenül szinte biztos vagyok benne, hogy a cpu hűtőd beférne a TT-be is.. Max. 177mm-es fér bele, nem hiszem, hogy nagyobb lenne ennél.
Ha a haf jobban tetszik szerintem azt vedd, mivel nem ablakos, úgyis csak a külsejét fogod nézni általában ;)

[ Szerkesztve ]

(#20715) 93.Szabi válasza horush (#20714) üzenetére


93.Szabi
aktív tag

Nagyon szépen köszönöm a sok segítséget és akkor maradok a CM-háznál.
Amúgy a hűtőm ijen remélem tényleg rá fog menni az oldala gond nélkül.
Most már azon leszek ,hogy találjak egy ilyet jó áron és nem leharcoltat. :R :R

->>"♪♫ $z@ßł▐ さび▐ ♪♫"<<-▐ "A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt"▐ ══════════════════════════════════════════════════════

(#20716) horush válasza 93.Szabi (#20715) üzenetére


horush
addikt

161mm az egész hűtő, nem olyan nagy ez azért :)

Amúgy "ilyen"..

[ Szerkesztve ]

(#20717) 93.Szabi válasza horush (#20716) üzenetére


93.Szabi
aktív tag

Még egyszer köszönöm a segítséget. :R :K

->>"♪♫ $z@ßł▐ さび▐ ♪♫"<<-▐ "A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt"▐ ══════════════════════════════════════════════════════

(#20718) Fail3D!


Fail3D!
addikt

erdeklodnek hogy ez a haz Zalman GS1000SE hasznaltan mennyit erhet illetve hogy szellozes, hangszigeteles szempontjabol milyen minosegunek nevezheto.

(#20719) Lucifer6280


Lucifer6280
aktív tag

Hello!
Ismét kérném a segítségetek.
2 ház között nem tudok választani.
Melyiket ajánljátok?
CoolerMaster HAF 912+ vagy Corsair Carbide series 500R White

Köszönöm előre is a segítséget. :R

Az egész élet 1 kibaszott szépségverseny, Suliba járunk aztán egyetemre, aztán meló. Kapják be! Csináld amit szeretsz! A többit meg szard le..

(#20720) albert8 válasza Lucifer6280 (#20719) üzenetére


albert8
addikt

HA van pénzed a Carbidra akkor mindenképpen azt :K
ha viszont nincs akkor CM 692/912/922

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#20721) naszvalo válasza Lucifer6280 (#20719) üzenetére


naszvalo
tag

+1 a Corsair Carbide-re.

(#20722) Recon666 válasza Lucifer6280 (#20719) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Corsair.

(#20723) jeni


jeni
félisten

Szia
A szeptemberi 2011/9-s PC World újságban az Enermax LuxuRay ECA3190 hozták ki másodiknak a CM 690 II Advanced mögött a kedvezőbb ára miatt..
árgépen ennyiért vannak
A teszt mennyire lehet hiteles?

[ Szerkesztve ]

(#20724) K1LLMy53Lf válasza jeni (#20723) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

sztem nagyon jó kis ház... én is régóta szemezek vele. viszont ami aggaszt, h vajon egy 6950es elfér-e benne... mivel a gyári adatok alapján 310mm hely van a vga-nak, viszont ez alapján a teszt alapján elég kétséges a dolog, és eddig sajnos senki sem erősített meg, h ténylegesen annyi az a hely, amit állítanak...:/

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#20725) jeni válasza K1LLMy53Lf (#20724) üzenetére


jeni
félisten

Érdekes viszont amit most ajánlanak az asztali pc összerakósban az a Sharkoon Vaya Value ház amiben még USB 3.0 csati van.

Az már más kérdés,hogy kettejük közt az Enermax LuxuRay ECA3190 bel mérete a VGA szerint :VGA card support up to 310mm length bár ennek el van forgatva a HDD része ( ami előnyösebb ) ráadásként van benne eSata csati és light control poti

a Vaya alapján meg:
Compatibility:

Max. length graphics card 27 cm
Max. height CPU cooler 15.5 cm
Max. length PSU 28.5 cm

A két VGA bel mérete alapján az Enermax LuxuRay a nyerőbb.
Tudtommal 30,5cm a 6950-s kari mérete,de a méret alapján a legelső PCI-e helyre rakva a VGA el kel,hogy férjen az 5,25 racj legalsó részébe fog bele esni.
Az lehet,hogy két VG-t használva rizikós lesz a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#20727) K1LLMy53Lf válasza jeni (#20725) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

A Vaya Value-ban az a nagy baj, hogy lényegében semmi hűtés nincs benne (1x 120mm elől ill 1x120 mm hátul a maximum), így 6db winyó +nagyobb vga és húzott proci szvsz szét sül benne, mivel túl tágasnak sem nevezném. (nem igazán értem, hogy legalább hely miért nincs kialakítva még pár ventinek:/)

Az Enermax ok, h azt állítja, h 310mm hosszú fér el, viszont ha megnézed a linket ez a rész aggasztó: "...Enermax are keen to point out that this chassis can take graphics cards up to 310mm in length, which would include the AMD HD5970. Our biggest card is a Artic Cooling Xtreme based HD5870 which is around 310-312mm in length. As you can see it is impossible to fit by simply sliding into position due to the bottom rack width, but it is possible to rotate and fit into the first (top) slot only. It is a tight fit however and not an ideal case for this size of graphics solution..."
Ezért érdekelne egy Luxuray tulaj "véleménye" is, hogy vajon egy dualslotos vga elfér-e a legalsó 5.25 hely vonalában (esetleg belecsúsztatva), mert ha nem, akkor olyan mint1, h ott elég hosszú hely lenne, ha az alsó winyókeret korlátozza a méretet.

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#20728) albert8 válasza K1LLMy53Lf (#20727) üzenetére


albert8
addikt

Ha a testben egy 6950 van benne amit linkeltél akkor simán belefér :K

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#20729) K1LLMy53Lf válasza albert8 (#20728) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

A test-ben egy Artic Cooling Xtreme based HD5870 van.:) :R

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#20730) albert8 válasza K1LLMy53Lf (#20729) üzenetére


albert8
addikt

Éz szerintem nem az[link] :D

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#20731) K1LLMy53Lf válasza albert8 (#20730) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

hja... az csak egy 6850es.:) a felette lévő az AC-s 5870es, ami elv 31cm, mégsem igazán fér be.:)

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#20732) Lucifer6280 válasza albert8 (#20720) üzenetére


Lucifer6280
aktív tag

Miben jobb a Carbide?

Az egész élet 1 kibaszott szépségverseny, Suliba járunk aztán egyetemre, aztán meló. Kapják be! Csináld amit szeretsz! A többit meg szard le..

(#20733) netpeti98


netpeti98
addikt

Sziasztok!

Egy alap konfig tárolására kellene ház, ami időtálló.
Erre gondoltam:[link]
Szerintetek?

Üdv netpeti98

(#20734) #98593280 válasza netpeti98 (#20733) üzenetére


#98593280
törölt tag

Szerintem oldstyle ez a ház, szürke belső, nincs kábel support és porszűrő sem. Én inkább a Bitfenix Merc Alpha-t javasonám, 9-ért már van.

(#20735) tajcsi


tajcsi
senior tag

Azt hittem, az ASUS Rampage III Extreme lapnál nicns szebb a világon. De tévedtem. Amikor megláttam ezt a lapot én besz*rtam. Én még ilyet nem láttam....és amikro megláttam már elképzeltem egy szép kis moddingot....

Ez az a lap ASRock Z68 Extreme7 Gen3

Szerintetek ehhez milyen házikó menne?

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#20736) BDave válasza tajcsi (#20735) üzenetére


BDave
őstag

Ja, és végül nem bántam meg. :)

tajcsi: Ez tényleg nagyon szép! Én ezt tudnám elképzelni hozzá.

(#20737) tajcsi válasza BDave (#20736) üzenetére


tajcsi
senior tag

Szep a corsair de nekem pont ez a modell nem jon be :( grat az uj cucchoz :D

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#20738) Dexter-2000


Dexter-2000
őstag

Sharkoon Nightfall ba elfér egy evga gtx 570?

Szépnapot!

(#20739) maki001


maki001
tag

Sziasztok!

Szeretném kikérni a véleményeteket.
Melyiket érdemes megvenni?

CoolerMAster CM 680 II Advanced vagy Thermaltake VJ400G1N2ZD V9

Válaszokat előre is köszönöm!

Maki

[ Szerkesztve ]

(#20740) Recon666 válasza maki001 (#20739) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

A CM, de itt nem a CM690-re gondoltál, 680-al nem találkoztam még.

[ Szerkesztve ]

(#20741) albert8 válasza maki001 (#20739) üzenetére


albert8
addikt

692 nagyon jó kis ház :K
azt ajánlom

Dexter: nem találtam jó tesztet róla, igy inkább azt mondom, hogy nem

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#20742) maki001 válasza Recon666 (#20740) üzenetére


maki001
tag

De arra gondoltam a CM 690-esre bocsi, és köszi a válaszokat.

(#20743) netpeti98 válasza #98593280 (#20734) üzenetére


netpeti98
addikt

Köszönöm. Azért vagyok még bizonytalan mert a boltban egy belépő asus ajánlottak de abban csak 8 cmes venti van viszont ebben a kettőben már 12-es. Igazából csak egy belépő gépnek kellene de majd meglátjuk.

Üdv netpeti98

(#20744) hermanyi válasza BDave (#20736) üzenetére


hermanyi
őstag

BITFENIX Merc Alpha nem rossz kuckó csak sajna csavaros megoldásos :( ,igaz ennyiért ne nagyon várjon többet az ember :)
Ami még baj vele ,hogy előre ha flopi helyére mondjuk beteszel egy USB3 as tálcát akkor nem fér el az opcionálisan betehető második 12 cm-es venti :(

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#20745) BDave válasza hermanyi (#20744) üzenetére


BDave
őstag

Hát, engem nagyon nem zavar ha csavaros, nem csavargatom minden nap ki-be a dolgokat. Egyszer meg ha hozzá kell nyúlni, akkor megbírom fogni a csavarhúzót és kicsavarom a csavarokat. Ennyi munka nekem is kell.
Az USB 3-as tálcáról meg nem tudok mit mondani. Ilyen problémáim nincsenek, szerintem nem is lesznek.

(#20746) hermanyi válasza BDave (#20745) üzenetére


hermanyi
őstag

Én az alaplaphoz kaptam az Usb 3 at és ugye egyben az az SSD tálca is nagyon jó kis találmány :D
És Az Alphában ugye ha oda teszem akkor a felső 12 es ventit nem lehet betenni igaz nem tudom mennyi értelme lenne annak a ventinek mert levegőt nem tudom ,hogy honnan szivná.
Az alsó az rendben mert annak a linkelt képeden van némi kis beömlő nyílása .
Mondjuk ahova a matricát felragasztottad azt a részt meg lehetne normálisan perforálni és akkor lenne honnan beszívni a levegőt a ventiknek :)

szerk :
És szerintem kb 2-3 fokot segítene is hűtésben

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#20747) BDave válasza hermanyi (#20746) üzenetére


BDave
őstag

Igen, az elülső résznél én is rácsodálkoztam, hogy ha a ház eleje teljesen le van fedve, akkor ha oda tennék egy ventilátort, honnan szívná be a levegőt? De legalább van fent kettő és még alul egy hely a ventik berakásához.

Elől úgy lehetne mondjuk levegőt adni a ventiknek, hogy az egyik optikai meghajtós fedelet megcsinálni valami rácsos/lyukacsos fedéllé.

Mi az az USB 3-as tálca? :F

[ Szerkesztve ]

(#20748) psycroptic


psycroptic
őstag

Sziasztok!

A THERMALTAKE VN700M1W2N Overseer RX-I házba elég hosszú kábelei lennének egy CHIEFTEC CTG-500-80PB 500W tápnak? Értve úgy, hogy szépen elrejteném a kábeleket.

Köszönettel:
psycroptic

PSNID: Tomy83PS

(#20749) Jim-Y válasza psycroptic (#20748) üzenetére


Jim-Y
veterán

Igen, de ha nem, akkor is lehet hosszabbítókat kapni ;)

(#20750) horush válasza Dexter-2000 (#20738) üzenetére


horush
addikt

Igen, a Nightfallba 28centis vga fér max, az evga gtx570-ek meg 26,7centisek.

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.