Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20101) Újoncka


Újoncka
tag

(#20102) horush válasza albert8 (#20099) üzenetére


horush
addikt

Jajj, te atyaúristen.. :DDD Nekem ez a CM Storm Trooper sem nagyon jön be, a "furcsa" teteje miatt, de ez a TT már nem csak "furcsa" :D

Újoncka: CM Elite 430 pl.
A többire: alaplapból am3+-t vegyél mindenképp, cpu: phenom ii x4 955, x6-ot semmiképp sem, tápnak: Chieftec CTG-500-80P, VGA meg kérdéses, hogy mennyit szánnál rá.. (Az alaplapnál ez a kérdés szintén fennáll. Esetleg nézz át a Milyen gépet vegyek topikba, s kérdezz az első hsz alapján, s összedobunk neked vmi korrekt cuccot. :)

[ Szerkesztve ]

(#20103) Recon666 válasza Újoncka (#20101) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Sharkoon és a Cm házakat érdemes nézni, pl:

SHARKOON Vaya Value
SHARKOON T5 Economy

Bár túl nagy VGA-k nem férnek el bennük.

[ Szerkesztve ]

(#20104) Jim-Y


Jim-Y
veterán

Nem tudjátok, az Asus házakat hol lehet megtalálni az asus honlapon, kíváncsi lennék a specifikációjukra.

(#20105) #98593280 válasza sortie (#20095) üzenetére


#98593280
törölt tag

A 4eFt-os USB3 front panel, egyrészt szerintem drága, másrészt pedig olyan alaplap kell hozzá, amelyen van belső széles USB3 csatlakozó. Ez általában csak a drágább alaplapokon található. Én az utóbbi pár hétben összegyűjtöttem pár házat, ami hátra dugható USB3-al és kábel supporttal is rendelkezik:

Sharkoon T5 Value 13k
In Win Mana 136 14k
THERMALTAKE VN600A1W2N Spacecraft VF-I 17k
Sharkoon T9 Value 15k
NZXT Tempest 210 15k (ezen nem tudom milyen az usb3)
IN WIN BR665 Midi-Tower - black 16,5k
Cooltek Timaios 55eur
LANCOOL PC-K57 17k
Rosewill RANGER Gaming ATX Mid Tower 17k
IN WIN Dragon Slayer Black 20k
IN WIN Track Midi-Tower 20k
IN WIN BUC Midi-Tower 21k

20k felett is vannak ilyen házak, ha érdekel azt is felsorolom. A T5-öt jelenleg használom pár hete, leszámítva, hogy az oldallap nélkül kicsit instabil, egész jónak tűnik számomra.

(#20106) Ghosti válasza Zimmi91 (#20079) üzenetére


Ghosti
aktív tag

Nagyon jó lett :D

AxBattler miben különbözik a két ház? TT V4 vs TT V3?

:/

(#20107) reset válasza Jim-Y (#20104) üzenetére


reset
senior tag

téves...

[ Szerkesztve ]

(#20108) Gerisz válasza Jim-Y (#20104) üzenetére


Gerisz
addikt

Egypár darab és kevés infó hozzájuk van itt.

(#20109) Jim-Y válasza Gerisz (#20108) üzenetére


Jim-Y
veterán

Köszi :R

(#20110) Beretvás


Beretvás
addikt

Ennek mennyi lehet az ára?? Nem rossz házikó legalábbis nekem teszik... :D

(#20111) Recon666 válasza Beretvás (#20110) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Nem tudom, de nem mai konstrukció (felső tápos).

(#20112) sortie


sortie
csendes tag

Ideértem srácok!

Ajánlottatok annyi olvasnivalót, hogy csak holnap végzem vele vagy egész éjszaka a neten kell csüngjek. Utánaolvasok aztán majd jövök, hogy mire mentem meg amúgy is még kérdés, hogy viszik-e a házat aztán meg az is mennyiért.

# ShellKretor
Kösz a sokféle házikót fentebb már írtam, ha csuklasz akkor én emlegetlek, mikor próbálok a sok ház után olvasni. :O
:R

(#20113) AxBattler válasza Ghosti (#20106) üzenetére


AxBattler
félisten

Banyek, linkeltem mindkettő adatlapját. Még a specifikációkat is én jegyzeteljem ki? :W

sortie: előlapi USB3.0-as panelből én inkább a Raidsonic gyöngyszemeit ajánlanám - IB-863-B és IB-864-B. Mindkettő a hátlapi portokhoz vezeti ki a csatit.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#20114) #98593280 válasza AxBattler (#20113) üzenetére


#98593280
törölt tag

8eFt-ot én nem adnék érte az biztos, ennyiért házat lehet venni...

(#20115) sortie válasza #98593280 (#20114) üzenetére


sortie
csendes tag

Kösz AxBattler!

Nekem tetszik, gondolom arra az esetre linkelted, ha marad a mostani ház.
Az biztos, hogy nem olcsó, ha 8K-ba kerül, de ha azt nézzük, hogy mennyi szolgáltatást nyújt és, ha ezekből amúgy sincs a házba vagy jóval többe került vagy kerülne az új ház akkor nem biztos, hogy sok érte ez a pénz.
Nem beszélve arról, hogy ezt is elbasztam, mert pár hónapja csak szóltam az informatikusnak, hogy hozzon egyet a külső merevlemezhez erre ilyet hozott. 5,5K-ért. :W
ASRock USB 3.0 PCI-E vezérlõ kártya.
A kettőt össze sem lehet hasonlítani... :F

[ Szerkesztve ]

(#20116) doktordrog


doktordrog
aktív tag

Sziasztok!

Ezen a házon gondolkozom. Egy mATX-es konfigurációnak lenne, videokártya nélkül. Jó lesz ez, vagy mást kéen választanom?

köszi

(#20117) Jim-Y válasza doktordrog (#20116) üzenetére


Jim-Y
veterán

Teljesen jó lesz;)

(#20118) doktordrog válasza Jim-Y (#20117) üzenetére


doktordrog
aktív tag

thx :R

(#20119) #98593280 válasza doktordrog (#20116) üzenetére


#98593280
törölt tag

Az Asgard 185 centi széles, szerintem nem sok kábelmenedzsment van benne. Ha már 9eFt-ot költesz házra én tennék hozzá pár ezret és kábel supportosat vennék, pl:
Sharkoon T5 Economy, ~11,5k
NZXT SOURCE 210 Midi-Tower - fekete , ~12k
Sharkoon T5 Value (usb3 csati elöl), ~13k

(#20120) zapok válasza albert8 (#20099) üzenetére


zapok
aktív tag

Rettenetesen pocsék, gagyi, vacak, de legalább drága! :-)

Anyám tyúk, avagy az ember tragédia.

(#20121) zapok válasza Recon666 (#20111) üzenetére


zapok
aktív tag

Manapság is vannak felső tápos házak..., jó pénzért... ;-)

Anyám tyúk, avagy az ember tragédia.

(#20122) Recon666 válasza zapok (#20121) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Ja, de az Antec esetleg Lian-Li vagy a Fractal Core1000, de ezek nem épp asus minőségek, és ezeknél is helyhiány miatt van, vagy az Antec házánál megoldották, hogy kintről szívja a levegőt, ne bentről.

(#20123) zapok válasza Recon666 (#20122) üzenetére


zapok
aktív tag

De vannak...felső tápos házak ma is.
Az enyém is ilyen felső tápos őscsökevény, de anno tesztgyőztes volt.
Az alsó tápos házak előnyeit keresem, de még nem találtam meg.

[ Szerkesztve ]

Anyám tyúk, avagy az ember tragédia.

(#20124) Recon666 válasza zapok (#20123) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Mik?

(#20125) zapok válasza Recon666 (#20122) üzenetére


zapok
aktív tag

Az én házam, mint sokaknál a parkettán, szőnyegen van, ergo onnan nemcsak a hűvös levegőt, de a lábunk által felvert port is beszívja (ha alsó tápos lenne), vagy nem, ha van szűrője (de az ahogy olvasgatom) heti takarítást igényel, ami ugye elég macerás. Na ezért jobb a felső tápos ház, mivel nincs annyi por magasabban, hogy kárt tegyen benne. Sokáig olvasgattam, hogy érdemes-e levenni a ház oldalát. Rájöttem, hogy bizony érdemes, mert ahol bejön a por ott ki is megy.
Egész nyáron így használom a gépemet és rájöttem,. hogy működik a dolog, nem kell takarítani a gépet még negyed évente sem és 5-8 °C-al hűvösebb a masina! Ergo csendben vannak a ventik, videokártyák, nem kopnak a vinyók sem, mivel 36°C volt a max. hőfokuk nyáron a hőségben a 26°C-os szobában.

Anyám tyúk, avagy az ember tragédia.

(#20126) Zozzant válasza zapok (#20123) üzenetére


Zozzant
addikt

Egyet mondok. Ameddig felső tápos házam volt állandóan felpörgött a ventije és hangoskodott mivel a ház tetejében a meleg levegőt kellett beszívnia, amióta alsó tápos van szépen csendben teszi a dolgát.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#20127) zapok válasza Zozzant (#20126) üzenetére


zapok
aktív tag

Nekem régebben is (zárt ház) és most is csendben van, mert jó táp, ami nem attól jó hogy fent, vagy lent lakik!
Az a baj, hogy nem tudom mid van?

[ Szerkesztve ]

Anyám tyúk, avagy az ember tragédia.

(#20128) Recon666 válasza zapok (#20125) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Nekem nemrég van porszűrős házam nincs levéve az oldal és nem is pirosodik, szinte semennyire, az pedig hülyeség, hogy a por kimegy belőle, belemegy és lerakódik a ventilátorokon és a bordákon és magától nem fog kivándorolni belőlük, a táp porszűrőét meg vagy 3-4 havonta kell takarítanom, pedig szőnyegen van, ha alacsonyan van, akkor meg raksz valamit a talpak alá és kész.

(#20129) zapok válasza Recon666 (#20128) üzenetére


zapok
aktív tag

Én pont így használtam a gépemet, ahogy Te - talpakon (mert kizárja a rezgést is!)
próbáld meg levenni a ház oldalát, meg fogsz lepődni - még egy komoly háznál is!
Minden héten ellenőrzöm a port a gépben (tisztaság és rend mániás is vagyok) , de nem találok. :K
Illetve egyszer egy hónapban portalanítok, ez igaz, de nyertem 6-8°C-t. ingyen.

[ Szerkesztve ]

Anyám tyúk, avagy az ember tragédia.

(#20130) Recon666 válasza zapok (#20129) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

2 évig levett oldallappal, használtam a gépet, nem kell bemutatni a hatását, nem gyengén kellett lapátolni belőle a port a mostani alsó tápos porszűrős gépházamhoz képest és hőfokokban nekem zárt ház mellett!, hozza a 35C fokos winchester hőmérsékletet, úgy hogy 2db GTX470 és egy 3,8Ghz-re húzott I6 760 van a házba, és a porral sincs gondom és a tápom sem melegszik egy csöppet sem. :K

(#20131) zapok válasza Recon666 (#20130) üzenetére


zapok
aktív tag

Nem keserítelek el, de az én nyolc éves házamban a négy vinyó most így fest:
Samu mind, tehát:
500-as: 27°C (7200)
1 TB-s: 28°C (7200)
1.5 TB-s: 26 °C (5400)
2 TB-s (5400-as, külső Verbatim házban a gépházon): 34°C
Az össze vinyó SMART-jára +5°C ráadva (a Samu csalását kizárva)
Proci: 33°C
Alaplap: 32°C
ez mind idle.
Terhelve:
Alaplap: +2°C
Vinyók: +2 °C
Proci + 8°C

[ Szerkesztve ]

Anyám tyúk, avagy az ember tragédia.

(#20132) Zozzant válasza zapok (#20127) üzenetére


Zozzant
addikt

A volt noname ház és enermax noisetaker (2 ventis) táppal felül, most shinobi ház ugyanezzel a táppal alul, hátul scythe jyuni 500rpm elöl 800 rpm, előtte is így volt megoldva a hűtés csak a táp volt felül és más ventik voltak, 8 cm-esek. Procin, ami egy s478 3.4 nw, van egy zalman cnps7000. Szép csendes minden, lehet hogy ha az előző ház is nyitott lett volna felül más lett volna a helyzet, de ez már nem fog kiderülni.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#20133) zapok válasza zapok (#20131) üzenetére


zapok
aktív tag

A tápról még egy mondat:
Mióta megvan (10 hónapja), még nem hallottam, hogy lenne és nem volt kéz melegnél melegebb (36°C) még nyáron sem.

Anyám tyúk, avagy az ember tragédia.

(#20134) #98593280 válasza doktordrog (#20116) üzenetére


#98593280
törölt tag

A Bitfenic Merc Alpha is egész jó, 9k-ért már beszerezhető, a videón úgy látni elegendő kábel menedzsmentet kínál: link

(#20135) zapok válasza zapok (#20133) üzenetére


zapok
aktív tag

A videokarit is kihagytam, én balga...
Most idle: 41°C
Load 54°C 2-3 óra Dirt SF után!
1280-ban dx10-ben minden idei és tavalyi konzolport szalad 40-45 fps-el.

Anyám tyúk, avagy az ember tragédia.

(#20136) albert8


albert8
addikt

2 jó kis teszt :)

NZXT Source 210 Elite Mid Tower Case Review [link]

Lian Li PC-90 Computer Case Review [link]

[ Szerkesztve ]

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#20137) zapok válasza albert8 (#20136) üzenetére


zapok
aktív tag

Az NZXT megint egy kicsi tésztaszűrő 50 juróért!
A Lian Li viszont ultra drága 219 dodóért (kábelmenedzsment nélkül) , a vinyókat is igen bután tárolja (szellőzés nélkül).
Egyik sem nyerő! :N

[ Szerkesztve ]

Anyám tyúk, avagy az ember tragédia.

(#20138) Beretvás válasza zapok (#20123) üzenetére


Beretvás
addikt

Hali. Én használtam 1 évig alsó tápos házat De csak annyi előnyöm származott belőle hogy a táp tényleg halkabb volt de viszont porosabb is pedig nem szőnyegen volt, Hátrányom viszont akadt, tápot kellett cserélnem mert nem volt elég hosszú egyik kábele sem. Aztán lecseréltem a házat egy régi nagy kedvencre ami ugye felső tápos "TT Armor" és nekem ez is ugyan olyan jó csak ebben megint oda jutottam hogy tápcsere érik.. Szóval jó az az alsó tápos ház de nem létfontosság, de mivel ez lett a divat mindenki ezt nyomatja ez már így marad.

(#20139) Recon666 válasza zapok (#20131) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Ezeket hozom zart hazzl is, por nelkul, szinte hangtalanulnl, egy hangszigetelt hazban, egyedul a vinyot nem, ami 2TB 7200, kicsit nagyobb fogyasztasu gepel.

[ Szerkesztve ]

(#20140) Jim-Y


Jim-Y
veterán

Sziasztok, szerintetek 12K körül milyen házat vegyek ezeknek az alkatrészeknek?

h61m/u3s3
i3-2100 @ alpenfohn sella
4gb ram
hd502hj 500gb
fsp 350-60apn

3 gép lesz ebből, és irodába lesz a pc, két ház között vaciláltam, qs-202 és a Source, de az aerocool kiesett mert drágult, 15K már sok :/ Így az NZXT maradt, de eszetekbe jut más alternatíva akkor ne tartsátok magatokban^^ üdv

mod1: a porosodás elkerülése végett lehet jobb lenne egy zártabb házikó, elől egy venti, és hátul egy venti, plusz a cpu cooler már elég lenne.

[ Szerkesztve ]

(#20141) Gaben01 válasza Jim-Y (#20140) üzenetére


Gaben01
őstag

Szerintem nézd meg iPON árlistában a Gigabyte és Cooler Master Elite házakat,van jópár ami belefér a keretbe,esetleg Thermaltake V3 vagy V4.

http://9gag.com/ A függőség garantált. || Friends are like snow flakes. If You pee on them, they disappear.

(#20142) Jim-Y válasza Gaben01 (#20141) üzenetére


Jim-Y
veterán

Thermaltaket tuti nem veszek, a gigabyteokat már megnéztem, sőt volt is giga házam, de amíg lehet mást választani addig választok mást, a CM-ek még lehet szóba jöhetnek, a 330 és a 370 még esélyes...

(#20143) Gege00 válasza Gaben01 (#20141) üzenetére


Gege00
csendes tag

Azok a házikók nem hinném hogy nagyon irodába valók :D (v3,v4)

(#20144) Zozzant válasza Jim-Y (#20140) üzenetére


Zozzant
addikt

Shinobi... mi más:)

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#20145) Jim-Y


Jim-Y
veterán

A Sharkoon AL2/AL4-be csak előre lehet ventit tenni vagy hátra is? Úgy néztem, hogy az AL4-be előre egy 12-t, hátra talán 2 8cm-est lehet tenni, bár a honlap csak az elsőt írja :-O

(#20146) horush válasza Jim-Y (#20140) üzenetére


horush
addikt

Én source 210-et vennék irodába, az kellőképp letisztult :)

A sharkoon al2-be, ahogy nézem 2 92mm-es venti mehet, az al4-be pedig ahogy írtad, előre 12-es, hátra két 8-as.

[ Szerkesztve ]

(#20147) Gaben01 válasza Gege00 (#20143) üzenetére


Gaben01
őstag

Én kibékülnék vele az irodában. :D

http://9gag.com/ A függőség garantált. || Friends are like snow flakes. If You pee on them, they disappear.

(#20148) zapok válasza Recon666 (#20139) üzenetére


zapok
aktív tag

Gratulálok a szép, nagy 38k-s házadhoz és a Logout cikkhez is! :R
Remélem egyszer majd nekem is lesz ennyim egy házra, de abban lesz USB 3 is...

Anyám tyúk, avagy az ember tragédia.

(#20149) CSATOMI


CSATOMI
csendes tag

Sharkoon T5 Economy házba hány ventit rakjak, milyeneket (mekkorákat) és hova?

(#20150) horush válasza CSATOMI (#20149) üzenetére


horush
addikt

Túl nagy szabadságod nem lesz.. :N Ha raksz hátra egy Arctic Cooling F12 PRO-t, meg ugye van egy gyári elől, akkor már viszonylag jó lesz. Esetleg rakhatsz egyet oldalra is, ha nem tervezel túl nagy cpu hűtőt venni. Bár az oldalsónak a legtöbbek szerint nincs olyan nagy jelentősége.

Egyébként van valami vélemény/tapasztalat a Sharkoon Nightfall házról? Egy ideje már nézegetem, s jó dolog, hogy nem spórolták le a felső ventihelyet, sőt akár 14 centis is tehető felülre.
A Zalman Z9 plus, amit nézegettem még sajnos nem beszerezhető jelenleg, meg 21k-ért nem is éri meg.. Bár azt írta az electrobox, hogy kb. 2 hét múlva újra lesz 15k körül.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.