Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19051) osonte válasza GeneraL_XTX (#19047) üzenetére


osonte
senior tag

Az a plusz 0.1 mm = 20% !

Akkor ezek szerint még hátrány is ha minél drágább és komolyabb házat veszek annál vastagabb az anyaga? :F Biztos nincs benne logika.

Amúgy nem mondtam, hogy a CM430 rossz ház én is majdnem azt vettem, csak hogy vékonyabb az anyaga.

Már csak az a kérdés, hogy fogtál már a kezedben és szereltél mind a két anyagvastagságú házat?

(#19052) osonte válasza Beretvás (#19049) üzenetére


osonte
senior tag

Sehol sem írtam, hogy nem tetszik a 430. Szerintem jól néz ki.

Van aki a kinézet alapján választ házat, van aki az egyéb technika paraméterek alapján. Én utóbbi vagyok, de ezt mindenki maga dönti el. Szerencsére ezért gyártanak sok fajta házat és mindegyikből adnak el.

Mindenki maga dönti el, mi alapján vásárol házat, a lényeg hogy neki megfeleljen.

fezlergabor -nak pedig van összehasonlítási alapja és nem beszéltünk össze: [link]

[ Szerkesztve ]

(#19053) Beretvás válasza osonte (#19051) üzenetére


Beretvás
addikt

Hányasod volt/van matekbol?? 0,1=20%? akkor ezek szerint a +0,5 az már +100%.. Akkor ha veszek 1mm-es lemezböl készült házat akkor az a 0,5-öshöz képest 100% al jobb lesz? Valami itt nem stimmel.. :Y OOO képzeld fogtam és nem gyözött meg arrol hogy 20k val többet adjak érte..Egyedül annyi vonz a drága házakhoz hogy szebben néznek ki..

(#19054) osonte válasza Beretvás (#19053) üzenetére


osonte
senior tag

Utolsó hsz ezzel kapcsoltan:

0.5 (mm) * 1.2 = 0.6 (mm)

Tehát ebben az esetben 0.1 mm különbség egyenlő 20% különbséggel!

(#19055) Beretvás válasza osonte (#19054) üzenetére


Beretvás
addikt

0,5mm és 0,6mm között simán 20% külömbség lehet.. Okos vagy ám.. :C :C Kicsit gondolkozzál el azon amit beszélsz...

(#19056) Jim-Y válasza GeneraL_XTX (#19044) üzenetére


Jim-Y
veterán

Szerintem inkább csak nincs összehasonlítási alapod, egy tizes skálán a 430 anyagminősége maximum ötös. :U

(#19057) GeneraL_XTX válasza osonte (#19051) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

volt már dolgom nem egy, ennél lényegesen vastagabb anyagból készült házzal mégis ezt volt eddig a legjobb szerelni. Tényleg nem értem mégis 1 tized! mm-től mégis mitől lehetne jobban szerelni :F

ez már szerintem csak belemagyarázás.

(#19058) kerelo válasza GeneraL_XTX (#19057) üzenetére


kerelo
senior tag

Hidd el hogy a CM 430 jó ház,de alsó kategória.Mind szerelés mind anyagminőség tekintetében.Nekem volt már párdarab házam amit szerelésben ,össze se hasonlítható a 430-al. PL : CM 690, CM692,Antec P183,Akasa Mirage 62, Revoltec Rhodium /1mm-es acélból/ ,TT Element, stb.Persze ezek más árkategóriák. Razer6666:Igenis érződik PC háznál a 0,1 különbség is :K Az anyag vastagsága meg például akkor számít ,mikor sokat szereled a gépet,gyakran cseréled a hardvereket,és bizony ha gyenge az anyag,akkor deformálódik,és az alaplap is meghajlik.Én már szereltem olyan Codegen házat,amiben az alap lap,teljesen deformálódott emiatt.És persze a komolyabb tömegű CPU hűtők esetében sem árt ,ha vastagabb,ezáltal masszívabb a ház.Szóval maradjunk annyiban,hogy a CM 430 az árkategóriájában jó ház,és ajánlott vétel,de azért ne akarjunk belőle minőségi,masszív, felső kategóriás házat csinálni.

[ Szerkesztve ]

Lássanak hát csodát,kicsik és nagyok,a becsületes ember én magam vagyok "bendeguz"

(#19059) horush válasza Beretvás (#19055) üzenetére


horush
addikt

Már ne haragudj meg, de a 0,6 szerintem is 20%-al több a 0,5-nél, hogyha a 0,5-ből indulunk ki. Egyszerű: 0,5*1,20=0,6 (vagy még jobban levezetve: 0,5+0,5*0,2=0,6).. Egyébként úgy látom, hogy te nem csak matek, hanem magyar órákon sem figyeltél oda, mert van különbség, de "külömbség" az ugyan nincs. Egyébként ki beszélt 20k-ról? A Sharkoon T5 Economy kb. 1,5k-val drágább a CM Elite 430-nál.

[ Szerkesztve ]

(#19060) kerelo válasza horush (#19059) üzenetére


kerelo
senior tag

+1 :K

Lássanak hát csodát,kicsik és nagyok,a becsületes ember én magam vagyok "bendeguz"

(#19061) Beretvás válasza horush (#19059) üzenetére


Beretvás
addikt

:Y OO isten király vagy leirtad azt amit a társad és nálad se nincsen értelme.. Bravo... :W :W
De legyen ahogy akarjátok. :R leborulok a tudásotok elött..

(#19062) osonte válasza Beretvás (#19055) üzenetére


osonte
senior tag

Nem akarom teleszemetelni a fórumot, viszont ha nem is kimondva, de le lettem hülyézve, akkor egy matek fórumot hívtam segítségül, mert ugye én is tévedhetek:

[link]

[ Szerkesztve ]

(#19063) AxBattler válasza osonte (#19062) üzenetére


AxBattler
félisten

+1 :K
Ez ált. isk. anyag...

Más: aki olcsón akar jót, az nézze meg EZT!

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#19064) @matthew@ válasza kerelo (#19058) üzenetére


@matthew@
őstag

Eleinte ezt én sem akartam elfogadni, mint 430-as tulaj, de múltkor megnyomkodtam az oldalát és ha nagy erőt fejtettem ki rá akkor az oldallap kicsit hajlott, de nekem ez így jó, mivel nem cipelgetem a gépet ide-oda szal csak áll egy helyben, így mind1 h milyen a minősége számomra, persze egy party-kra járó illetőnek lehet erősebb falú gép kéne :K De az árkategóriát nézve sztem is az egyik legjobb :K

Matthew 24:42

(#19065) Jim-Y válasza @matthew@ (#19064) üzenetére


Jim-Y
veterán

Nekem is volt ilyen házam, még tavaly novemberben, én akkoriban az elejétől eltekintve meg voltam elégedve vele, azóta volt egy RC692-m és egy lian-li full alu házam, ezek mellett nyílván elbújhatott anyagminőségben, most egy Bitfenix Shinobi-m van, ami mivel az ablakos sima verzió, így nem egy árkategória, de ha a Core verziót nézem, az már a 430-al van pariban, és hát azt kell mondjam ezerszer inkább a Shinobi mint a 430, szebb, jobban szerelhető, masszívabb, és van kábelmenedzsment. Igaz, a végső ár többre jönne ki, mivel a shinobihoz még kell venni min 2 ventit, de akkor azok legalább halkak lehetnek.

(#19066) @matthew@ válasza Jim-Y (#19065) üzenetére


@matthew@
őstag

Nekem mondjuk a CM 430-as ház jobban tetszik, mint a Shinobi, bár ez a része teljesen ember függő, mindenkinek más tetszik. DE én ezt a házat venném még 1x ha most kéne vennem, mert nekem nagyon bejön és az is tetszik h hosszú VGA is elfér, ami hamarosan jól is jön majd :DD

Matthew 24:42

(#19067) albert8


albert8
addikt

Hogy oldódjon a hangulat
pár jó kis teszt[link]

Ez pedig nagyon igéretesnek néz ki[link]

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#19068) naszvalo


naszvalo
tag

Sziasztok.mATX házra szeretnék váltani.10 000FT lenne rá.Ventik nem szükségesek mert van 4db, 12-s coolink.Kritériumok:Fekete szín,alsó táp,legalább 3db 12 cm-s venti hely,esetleg kábel elrendezési lehetőség.Sajnos mTAX-be úgy veszem észre,hogy a gyártók elég szűkös lehetőséget kínálnak,ebben az árban,ilyen igényekkel,míg normál méretben van bőven.Tetszik a Fractal Design Core 1000,de sajnos felső tápos,pedig ez a dizájn tetszik.Tudnátok nekem ajánlani?Használt is szóba jöhet :R

(#19069) PeetR válasza naszvalo (#19068) üzenetére


PeetR
aktív tag

Aerocool QS-202, én is elgondolkoztam rajta nagyon jól néz ki és jó a kábelmenedzsment ,alsó tápos és az árba is pont belefér :K .

(#19070) albert8 válasza naszvalo (#19068) üzenetére


albert8
addikt

Az a fractal nem rossz :N
+ még talán NZXT vulcan meg CM 342

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#19071) horush válasza albert8 (#19070) üzenetére


horush
addikt

Inkább Elite 341 szerintem, abban 12centis hely van ventinek hátul is.

[ Szerkesztve ]

(#19072) Jim-Y válasza albert8 (#19067) üzenetére


Jim-Y
veterán

Köszi a cikkeket, otthon elolvasom, most csak átfutom őket:) A Corsair nem tetszik külsőre, az nzxt-nek pedig csak az eleje nem tetszik, amúgy belsőre egész jó, ennyi pénzért szerintem nem rossz ház. :)

(#19073) AxBattler válasza albert8 (#19067) üzenetére


AxBattler
félisten

Jó az a 400-as Corsair, matx-ben mér' nem csinálnak hasonlót?!?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#19074) naszvalo válasza PeetR (#19069) üzenetére


naszvalo
tag

Köszi a Aerocool QS-202 minden tekintetben megfelel. albert8: köszi de a CM 342 nem alsó tápos :N csak ugy mint a Fractal Design Core 1000.Ezért kiesnek.AZ NZXT vulcan meg nem igazán tetszik. fezlergabor: Elite 341 sem alsó tápos. És ráadásul szerintem az aerocool masszívabb is a 0,6-os lemeznek,és a 8,77 kg súlynak köszönhetően,mint a 4KG-és ,0,5-ös CM-ek.Köszönöm a segítséget,mindenkinek.

[ Szerkesztve ]

(#19075) horush válasza naszvalo (#19074) üzenetére


horush
addikt

Tudom, hogy nem alsótápos, nem is neked írtam, csak azért, mert szvsz a 342 egyáltalán nem éri meg. Drágább is, rosszabb is...

(#19076) digolaci


digolaci
tag

Sziasztok :)
Sajnos elhamarkodottan rendeltem 1 Sharkoon Scorpio 2000 házikót és valószínűleg a blue strom II 500w tápom kábelei rövidek lesznek. Még nem volt alsó tápos házam így nincs tapasztalatom róluk. A lényeg, hogy cserélnem kell-e a tápomat a ház csere miatt? Ha igen akkor milyen tápot ajánlotok az adatlapomon szereplő konfighoz azzal a változással, hogy a vga egy HD 7000-es lesz majd.

Digolaci

(#19077) albert8 válasza digolaci (#19076) üzenetére


albert8
addikt

Tápot nem ajánlunk ahhoz menj a Tápos topicba, de van kábelhosszabitó
szerintem ezért ne vegyél újat[link]
itt megtalálod sok szinben és fajtában :K

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#19078) digolaci


digolaci
tag

Kössz a rengeteg hozzászólást :R

[ Módosította: 7 ]

Digolaci

(#19079) digolaci válasza albert8 (#19077) üzenetére


digolaci
tag

Köszönöm a válaszodat :K Sajnos a tápos topik halott,hulla,nulla

Digolaci

(#19080) Jim-Y válasza digolaci (#19079) üzenetére


Jim-Y
veterán

Egyrészről nem halott az, rendkívül frekventált, másrészről szerintem sem kéne egyből cserélned, nem rossz táp az ha már megvan, inkább hosszabbítót vegyél, vagy ha mindenképp venni szeretnél, akkor konkrétabban írd le, hogy milyen kártyát tervezel, mert az, hogy HD7000 így nagyon tág, egyébként a mostani best-buy tápok:
XFX Core Edition PRO 450W
CoolerMaster GX450

üdv

(#19081) potyi23


potyi23
senior tag

hellotok! lecserelem a Thermaltake 1,5 eves hazamat nagyobbra,mert eleg ferek el benne!Á Segitsetek h milyen házat tudnák venni,ami jó nagy,és konnyen turkalhatok,szelerhetek benne.A kozeljovoben Corsair h100 at akarnak beletenni,es jo lenne ha konnyeden elferne.Ar:50eurtol 150 eurig !!Ha egy kicsit tobb az se gond! Min1 h also tapos vagy :R felso...

(#19082) digolaci válasza Jim-Y (#19080) üzenetére


digolaci
tag

Mivel még senki nem tudja, hogy az új amd vga-k milyenek lesznek,ezért én sem tudok konkrétumot írni, de mindenképpen felsőközépkategóriást szeretnék,vagy jobbat. Annak idején is hezitáltam, hogy milyet kellene venni,de akkor is a lové volt akadály és ezért vettem a HD 4830-at.

Digolaci

(#19083) horush válasza potyi23 (#19081) üzenetére


horush
addikt

Én a Xigmatek Elysium-mal szemezgetek jelenleg nagyon :) Ha az kell, hogy nagy legyen, akkor hát az nagy. Telepakolható ventikkel (alul a táp mögé még egy 20cm-es, fentre két 20cm-es, a cpu mögé, a "másik" oldalra is rakható venti, ami nagyon okos elgondolás, de sajnos szinte semmilyen más házban nincs ilyen megoldás, pedig nagyon jót tesz a hűtésnek, hátulra pedig két venti szerelhető). Hűtésben nagyon ott van a cucc, és a kábelmenedzsment is nagyon jó, rengeteg hely van a kábelek szép elrendezésére. Ebbe tényleg minden belefér :)
A német amazonon 160 euró.
Rakhatod a tápot alulra és felülre is egyébként, de akár két táp is belemehet ;)

[ Szerkesztve ]

(#19084) sznyunyi


sznyunyi
tag

Sziasztok!
Mit szóltok ehhez a gépházhoz: Thermaltake Dokker? 14 mátyásért megéri nem? Tapasztalatok esetleg? Ez egy alsó tápos viskó, tehát a kérdésem még az lenne, hogy mennyire lenne zavaró egy ASRock Z68 Extreme4 társaságában ez a tény, mivel (lehet láma kérdés :B ) pár helyen olvastam, hogy alsó tápnál rövid szokott lenni a táp zsinórozása, vagy legalábbis necces...
Egyébként pedig egy :Y CORSAIR Graphite Series 600T :Y lenne az igazi, a nagy ő, esetleg egy COOLER MASTER Storm Sniper Black, de hát nem ezekre szabták sajnos a pénztárcám :W ...

Si vis pacem, para bellum!

(#19085) AxBattler válasza AxBattler (#19073) üzenetére


AxBattler
félisten

Ja, de csinálnak. Úgy hívják: Fractal Design... :(

fezlergabor: +1 a Xigmateknek, jó ház nagyon. Én mondjuk kivágatnám az oldallapot, és egy nagy plexit rakatnék bele. A 20cm-es venti meg mehetne az aljába...
Ja, és külön jó pont, hogy adnak hozzá görgőket!

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#19086) digolaci válasza albert8 (#19077) üzenetére


digolaci
tag

Szia ;)
Szeretném a segítségedet kérni, hogy milyen kábelhosszabbítokat vásároljak az általad ajánlott pcgear-ből, ha lehet pontos megnevezéssel.
Adott a Sharkoon scorpio 2000 ház, amelynek méretei: 500 x 503 x 210 mm (H x M x Sz)
Ez meg a tápom kábeleinek méretei:
Type of connector: FSP Blue Storm II 500W
ATX connector (410mm) 20+4 pin
2 x 2 12V connectors (395mm) 1
2 x 3 PCIe (410mm) 2
,5.25" Drive connectors (415mm+140mm+140mm) 6
3.5" Drive connectors (+145mm) 1
SATA Drive power connectors (400mm+145mm) 4
Segítséged előre is köszönöm :R

Digolaci

(#19087) albert8 válasza digolaci (#19086) üzenetére


albert8
addikt

Szerintem a 24pin-es csati elég hosszú
inkább a 8pin-essel szokott gond lenni tehát ahhoz ez kell[link]
de vehetsz bármilyen szinűt hozzá
de a többi kábelhez is vehetsz ha gondolod mert igy szebbek lesznek a kábelek és szépen el lehet rendezni Pl 24pin[link]

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#19088) horush válasza sznyunyi (#19084) üzenetére


horush
addikt

Milyen tápod van? Attól függ, hogy elér-e, vagy nem :)

AxBattler: Hát én telepakolnám ventivel, ha már olyanom lenne.. :D S szvsz jól néz ki ez a cooler köré vágott plexi. S talán hasznos is lehet, mert ugye ott van szembe vele a 12cm-es a cpu mögött..

[ Szerkesztve ]

(#19089) BioNiCMaN válasza albert8 (#19087) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Nem nekem linkelted, de én is megköszönöm, ezek nagyon jól néznek ki. :K Szerintem beruházok rájuk. :K Sokkal jobban néz ki, mint a gyári megoldás. :C

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#19090) sznyunyi válasza horush (#19088) üzenetére


sznyunyi
tag

A gép egy darabja sincs még meg, szóval még alakítgatható a gépezet, de ahogy eddig áll, igazi gamer szörnyeteg...
Ajánlásra ezeket nézegetem: mindenféleképp modu tápot szeretnék és 20e-ig bezárólag
Sharkoon Rush Power M 600W!!!
ADATA HM-650
(inkább a Sharkoon) :)
ja és az előző pár hozzászólásban olvastam, hogy megoldható hosszabítókkal, szóval csak nem lenne gond vele, de azért mégis igényesebb lenne csak a saját kábelekkel és nem is foglalnának annyi helyet...

[ Szerkesztve ]

Si vis pacem, para bellum!

(#19091) horush válasza sznyunyi (#19090) üzenetére


horush
addikt

Én inkább inkább az adatát venném, de a sharkoon sem rossz :) Egyébként mindkettő kábelei bőven elég hosszúak a házba.
Egyébként, ha a dokker helyett vennél egy Sharkoon T9 Value-t, abban még kábelmenedzsment is lenne. S akkor tényleg szépen meg tudnád oldani az elrendezést :)

(#19092) lizRRR válasza horush (#19091) üzenetére


lizRRR
őstag

Én csak azért venném a sharkont mert fekete :)

Az én kedvencem ugyanis a hagymásbab... :)

(#19093) horush válasza lizRRR (#19092) üzenetére


horush
addikt

Az adata is. :K

(#19094) lizRRR válasza horush (#19093) üzenetére


lizRRR
őstag

Az inkább szürke ;]

Az én kedvencem ugyanis a hagymásbab... :)

(#19095) horush válasza lizRRR (#19094) üzenetére


horush
addikt

Ilyen.. Mondjuk tényleg nem túl sötét, de azért ez még bőven jó :D

(#19096) #98593280


#98593280
törölt tag

Kb. 15k magasságáig milyen házat ajánlanátok?
Elvárásaim:
- fekete szín (belül is)
- kábel menedzsment
- USB3 kék csatlakozó elöl
- USB2 és jack kimenetek lehetőleg a ház felső részén legyenek
- SSD tartó
- több venti hely, elöl, hátul, ezenkívül fenn sem árt és alul
- masszív felépítés, nem akarom hogy az alaplap tartsa össze a cuccot
- neves gyártótól származzon
- ablakos plexis kivitel oldalt
- lehetőleg minél nagyobb VGA kari beleférjen ~30-32cm
- a HDD-ket lehetőleg oldalról lehessen belepakolni
- az sem baj, ha gumibakos a HDD rögzítés

Amit eddig néztem:
SHARKOON T5 Value Fekete, ~13k
THERMALTAKE VN40001W2N Commander MS-I , ~12k

(#19097) digolaci válasza albert8 (#19087) üzenetére


digolaci
tag

THX :R

Digolaci

(#19098) BotaN


BotaN
senior tag

Valaki tudja hol lehet olyan kis fémlapkat kapni ami az ember "kitör" a PCI slotok-nál? A CM Elite házamból ki kellett őket törni, mert volt egy kis CF teszt, és most olyan a gép hátulja hogyha sötétbe mondjuk be akarok dugni egy fülest vagy valami akkor meg is rázhat az áram mert ott tátong szabadon minden.

Tehát ilyen odacsavarozható PCI fémlap kéne nekem, ha lehet ilyet egyáltalán kapni.

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/kristofkulcsar/

(#19099) #98593280 válasza BotaN (#19098) üzenetére


#98593280
törölt tag

Azért az elég furcsa lenne, ha ott hátul vmi megrázna:) A 220 volt a tápba megy be, onnan csak 12 és 5 volt jön ki. A táp meg be van burkolva és szigetelve.

Szerintem menj be egy PC bontóba, ~100 Ft-ért vagy ingyen adnak ilyen kis lapocskát.

[ Szerkesztve ]

(#19100) BotaN válasza #98593280 (#19099) üzenetére


BotaN
senior tag

Értsd jól amit írtam... Nem is az a para hogy megb az áram hanem hogy tönkre megy valami, szerintem mondjuk a VGA nem preferálná ha kissé nyirkos kézzel megérinteném a hátulján lévő kis alkatrészeket.

http://www.flickr.com/photos/kristofkulcsar/

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.