Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19651) Jim-Y válasza engusz (#19650) üzenetére


Jim-Y
veterán

En a szobamban allitottam ki egyet, nyertem :DDD

Egyebkent meg tok jo, hogy ilyeneket is kiraktok, minel tobb ritka darab legyen kiallitva;) :R

[ Szerkesztve ]

(#19652) engusz válasza Jim-Y (#19651) üzenetére


engusz
veterán

Az se rossz! :K

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#19653) nismoka válasza Jim-Y (#19651) üzenetére


nismoka
addikt

Remélem jövő héten én is megkapom az ablakos shinobimat. :)

(#19654) K1LLMy53Lf


K1LLMy53Lf
senior tag

Hali!

Szeretnék venni egy új házat ~15k magasságában.
Amik szempontok:

- 30+cm vgahely
- min. 5db belső 3.5ös hely
- min 3, de inkább 4db külső 5.25ös hely
- vga alatti ventihely
- minél több ventihely (nem baj, ha gyárilag csak 1-2db van csak benne)
- lehetőleg ne az alaplap tartsa össze

Amiket nézegettem, hogy sztem talán megfelelő lenne:

- Thermaltake Dokker
- Bitfenix Shinobi
- Casetek CK1020 (használtan természetesen, de ez nagyon feltételes)
- Thermaltake Commander
- Zalman Z9 Plus

Ezek közül szerintetek melyik lenne a legmegfelelőbb? Esetleg egyéb javaslat ezeken kívül?
Külső különösebben nem érdekel, külső csatik sem, inkább a szellőzés és a relatív hangtalaság a lényeg (ne zörögjön 1000L a ventiktől/winyóktól)

Előre is köszönöm a segítséget!:R

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#19655) albert8 válasza K1LLMy53Lf (#19654) üzenetére


albert8
addikt

HA tetszik a Shinobi akkor az nagyon jó választás :K

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#19656) K1LLMy53Lf válasza albert8 (#19655) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

tetszik, csak nem tudom mennyire "minőségi". Súlyából ítélve jobb, mint a többi, de szellőzésre nem igazán tudom milyen lehet. Illetve nem találtam róla infót, h mekkora hely van vga-nak, illetve egy hosszabb vga (2slotos, jelenleg konkrétan asus 6950 tégla hűtős) hány belső 3.5ös helyet foglal el. Ez azért fontos, mert elég sok winyóm van, és emiatt is akarok olyan házat, amiben inkább 4db külső 5.25hely van legalább, mivel kell 1 írónak és esetlegesen egy icage-nek hely, ami 3 helyet foglal alapból.

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#19657) albert8 válasza K1LLMy53Lf (#19656) üzenetére


albert8
addikt

külső 5.25 ös hely nincs az is a házban van :D
hűtésileg pedig jó bővebben majd biztos ir neked Jim róla ő használja is

a VGA 2 winyó helyet foglal el :)

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#19658) Jim-Y válasza K1LLMy53Lf (#19656) üzenetére


Jim-Y
veterán

Szia, minőségileg, és hűthetőségileg nem lehet panasz a Shinobira, ami viszont gondot okozhat nála, az a sok vinyód, ugyanis nincs rezgéscsillapító gumibak a vinyók rögzítésére, csak gyorszár, anblokk. Nekem pl jó vinyóm van, mert az nem rezeg, így nem is adja át a háznak, hangja sincs, de könnyen el tudom képzelni, hogy egy rosszabb minőségű, vagy régebbi vinyó, hangos lehet emiatt a házban, sajnos:S Pedig én a saját konfigom nagyon csendesre meg tudtam csinálni, mert nagyon sok ventinek van benne hely, így több, alacsonyabb fordulaton járó,de emiatt hangtalan ventivel tudtam felszerelni. Pluszpont, hogy előre 2 db 12cm-es ventit tudsz rakni, amik közvetlen hűtenék a HDD-ket. Egy két slotos VGA 2 HDD helyét foglalná el valószínűleg. üdv

(#19659) K1LLMy53Lf válasza Jim-Y (#19658) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

értem. köszönöm a kimerítő választ. winyókból nincsenek régiek ill hangosak sem (általában összes green szériás 1,5-2tb-s cuccok, korukat tekintve ~1éves a legrégebbi), csak azért gondolom, hogy egy nagyon vékony lemezekből épített házra azért kihatással van 5-6 winyó +ventik, bármilyen csendesek is. De lehet rosszul gondolom.:)
Egyébként akkor, ha jól értelmezem van elegendő hely (~30cm) a vga-nak benne?

egyébként másik ház javaslat esetleg? vagy ez ebben az árkategóriában most a best buy ház? (őszintén szólva a fentebb említett 5.25ös helyek darabszáma miatt nem akarom 100%ra azt mondani, h igen, ez jó lesz nekem:B)

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#19660) engusz válasza K1LLMy53Lf (#19659) üzenetére


engusz
veterán

Ha érdekel élőben a Shinobi, akkor meg tudod nézni élőben. Lentebb írtam erről.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#19661) Jim-Y válasza K1LLMy53Lf (#19659) üzenetére


Jim-Y
veterán

Hát, szerintem anyagminőségre, leszámítva a külső burkolatot, amelyet nekem fogdosni nem volt túl jó, de kinézetre az is rendben van, best-buynak mondható, csak kicsit túlárazta a bitfenix..vagyis... nem árazta túl, de ha olcsóbban adnák még picivel, akkor abszolút best-buynak mondanám :) Szerintem fogdosd meg a pcgear-ben, ha tetszik egyből meg is tudod rendelni :)

(#19662) K1LLMy53Lf válasza Jim-Y (#19661) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

szívesen megtenném, csak épp pécsi vagyok és ez azt hiszem kicsit korlátozó tényező.:B

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#19663) pincehely válasza engusz (#19652) üzenetére


pincehely
addikt

Csak ne lennétek annyira messze! :N

http://kefetemap.deviantart.com/

(#19664) Jim-Y válasza pincehely (#19663) üzenetére


Jim-Y
veterán

Szerintem az új üzlet jó helyen van, legalábbis a korábbihoz képest, aki ment már iponba, az ide is eltalál^^

(#19665) pincehely válasza Jim-Y (#19664) üzenetére


pincehely
addikt

Ja, nem is tudtam, hogy elköltöztek!
Tök jó!

http://kefetemap.deviantart.com/

(#19666) NielsX válasza engusz (#19650) üzenetére


NielsX
tag

Akkor én lehet holnap benézek dél körül, mert érdekel a ház!

(#19667) engusz válasza NielsX (#19666) üzenetére


engusz
veterán

Oké!

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#19668) Dyrtyho


Dyrtyho
senior tag

Lassacskán kezd aktuálissá válni a dolog,úgy hogy légyszi segítsetek abban,hogy ezek közül melyiket lenne érdemes megvenni ?

best regards, egy fórumozó blogger

(#19669) horush válasza Dyrtyho (#19668) üzenetére


horush
addikt

Cooler Master Elite 341? Abban legalább van alapból 1 12cm-es venti, s pakolhatsz is bele még egyet.

(#19670) Dyrtyho válasza horush (#19669) üzenetére


Dyrtyho
senior tag

Az mennyibe kerül ?

best regards, egy fórumozó blogger

(#19671) Gabesz144 válasza Dyrtyho (#19670) üzenetére


Gabesz144
senior tag

6000-7000 között van az ára

Xbox Gamertag: Gabesz14415

(#19672) Dyrtyho válasza Gabesz144 (#19671) üzenetére


Dyrtyho
senior tag

De ez csak 2 rekeszes,nekem meg 4 rekeszes kéne,és ez jóval kisebbnek tűnik mint amilyen az enyém....

best regards, egy fórumozó blogger

(#19673) K1LLMy53Lf


K1LLMy53Lf
senior tag

Aerocool VX-9 Pro házzal kapcsolatban van valakinek tapasztalata/véleménye?

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#19674) Dyrtyho válasza K1LLMy53Lf (#19673) üzenetére


Dyrtyho
senior tag

Beírtam a googleba az Aerocool VX-9 Pro házat és ezt dobta ki a képeknél :D :D :D

http://www.bpnotebook.hu/images/tfp_9_G0539

best regards, egy fórumozó blogger

(#19675) Gabesz144 válasza Dyrtyho (#19672) üzenetére


Gabesz144
senior tag

Nekem ilyen kis házam még nem volt, meg nem is lesz :DDD .
A házon nem érdemes spórolni szerintem. Amik közül választanál azok közül egyiket se ajánlom. Inkább tegyél hozzá egy kis + pénzt és vegyél egy márkásabb darabot.
10k körül már lehet kapni igen jó házikókat, ami szellőzik is szépen és nem papírvékony anyagból készült.

Xbox Gamertag: Gabesz14415

(#19676) Gabesz144 válasza Dyrtyho (#19674) üzenetére


Gabesz144
senior tag

Na ja csak a VX-9-es az nem ez a ház hanem ez.

Xbox Gamertag: Gabesz14415

(#19677) Dyrtyho válasza Gabesz144 (#19675) üzenetére


Dyrtyho
senior tag

Miért nem ajánlod az közül a házak közül amiket felsoroltam? Mi velük a baj?

(#19676) Gabesz144 : Ez már nem is ház,ez már transzformátor

[ Szerkesztve ]

best regards, egy fórumozó blogger

(#19678) Gabesz144 válasza Dyrtyho (#19677) üzenetére


Gabesz144
senior tag

Gyenge minőség és nem valami szellős darabok.
Nem tudom mennyire számít nálad a szellőzés és a hang.
De ha neked megfelel valamelyik közülük akkor jó :) .
Egy márkásabb ház igaz drágább mint a felsorolt házak de az anyaga is sokkal stabilabb és minőségibb. Egy Cooler Master vagy egy Thermaltake ház ezerszer jobb választás.
Egyébként ami képet betettél az a Aerocool CyborgX sem rossz házikó csak jóval drágább darab. Mondjuk 19.500Ft nem olyan vészes.

[ Szerkesztve ]

Xbox Gamertag: Gabesz14415

(#19679) AxBattler válasza Dyrtyho (#19677) üzenetére


AxBattler
félisten

olcsó házak közül az alábbiakat ajánlanám:
coolermastwr elite 342, ha microatx
xigmatek asgard I, II, III (akár ablakosan is), ha sima atx
olcsóbbat nem érdemes szvsz

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#19680) NielsX


NielsX
tag

Továbbra is keresem a megfelelő házat, ma megnéztem egy shinobit - thx to engusz -, és nagyon tetszett! Viszont a CM Haf 912 is erősen esélyes, pedig eddig nem voltam oda az erősebb megjelenésű házakért, de most valahogy nagyon bejön. Sajnos a cm-et élőben nem volt alkalmam megnézni.

Melyiket érdemes szerintetek?
Haf 912 vs Shinobi ?

[ Szerkesztve ]

(#19681) Gege00 válasza NielsX (#19680) üzenetére


Gege00
csendes tag

Haf :)

(#19682) Asbee válasza NielsX (#19680) üzenetére


Asbee
veterán

Én is a 912 plus-ot ajánlom. Arra váltottam, szellőzése nagyon jó. Jó kis masszív ház, könnyen szerelhető. Megjelenése tényleg kicsit erősebb, de szerintem abszolút nincs eltúlozva.

(#19683) Dyrtyho válasza AxBattler (#19679) üzenetére


Dyrtyho
senior tag

Köszönöm segítséged,akkor valszeg az Xigmatek Asgard III lesz :))

[ Szerkesztve ]

best regards, egy fórumozó blogger

(#19684) Gege00 válasza Dyrtyho (#19683) üzenetére


Gege00
csendes tag

Én ezt ajánlom :) Aerocool Vs-9w Midi-Tower Window - black
Ár: 9 770 Ft ( Engusznál )megtudod venni és elég jó kis házikó ;)

(#19685) Dyrtyho válasza Gege00 (#19684) üzenetére


Dyrtyho
senior tag

A Xigmatek Asgard III nem jó ?

best regards, egy fórumozó blogger

(#19686) Gege00 válasza Dyrtyho (#19685) üzenetére


Gege00
csendes tag

Nem tudom nem ismerem de ismerősömnek vs-9 jó vétel volt és azért ajánlom jól szellőzik és nem is csúnya és még ha jól tudom összesen 6 venti mehet még bele ha netán... :)De én csak ajánlottam ;)nem én fogom bámulni az asztalon :D

(#19687) NielsX válasza Asbee (#19682) üzenetére


NielsX
tag

Köszi szépen a véleményeket énis a Haf felé hajlok. Nem tudod/tudjátok hol lehetne megnézni a házat Budapesten, mert a képek alapján jónak tűnik, de én a szememnek hiszek ha lehet:)

(#19688) Jim-Y válasza NielsX (#19687) üzenetére


Jim-Y
veterán

Szia, azért nem egy kategória a kettő, ha van pénz a HAF-ra, akkor inkább RC692-t vegyél, mert az is annyi (cca) mint a 912+, de szerintem jobb annál, üdv

(#19689) AxBattler válasza Dyrtyho (#19685) üzenetére


AxBattler
félisten

Nem rossz az az aerocool - ha szükséged van ennyi ventihelyre és hajlandó is vagy azokat megtölteni csendes ventillátorokkal.
Arra pedig már költeni kell. Azt már csak zárójelben kérdezném meg, hogy ennek a VS-9-nek milyen porszűrő van szerelve az aljára / tetejére / oldalára? Mert nekem a képek alapján úgy tűnik, hogy semmilyen...

Szóval, ha egy átlagos konfigot raknál bele, akkor szerintem elég elöl / hátul egy-egy jóféle kúler.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#19690) AxBattler válasza Dyrtyho (#19685) üzenetére


AxBattler
félisten

Uhh, most olvastam el, hogy mit írtam... :W
Bocs! Szóval egyértelműbben: szvsz jó a Xigmatek Asgard!
(Ráadásul én is azt a III-ast választanám, ablakkal az oldalán!)

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#19691) Lucifer6280 válasza AxBattler (#19690) üzenetére


Lucifer6280
aktív tag

Hello!
Melyiket lenne érdemes választani?
CM HAF 912 Plus
vagy: Xigmatek Phanteon ablakos

Előre is köszi a segítséget. :R

Az egész élet 1 kibaszott szépségverseny, Suliba járunk aztán egyetemre, aztán meló. Kapják be! Csináld amit szeretsz! A többit meg szard le..

(#19692) Jim-Y válasza Lucifer6280 (#19691) üzenetére


Jim-Y
veterán

Előbbit, üdv:)

(#19693) PeetR válasza Lucifer6280 (#19691) üzenetére


PeetR
aktív tag

Tőlem is +1 a 912+-ra.

(#19694) zack


zack
nagyúr

Rendeltem 6db COOLER MASTER Case Fan 12cm R4-BCBR-12FR-R1 (red) ventit, ami 120m3/h környékén fújdogál. :)
Azt tervezem hogy a HAF oldalán levő 23cm gyárit kivágom, és 4db 12cm fogom kiváltani. A táp mellé (alul) is teszek egyet, és a mostani VGA tölcsérhez is egy ilyet fogok tenni.
Aztán jön majd a hátsó lecserélése...Noiseblocker BlackSilent Pro Fan PK3 ami 153m3/h tol.

Azt viszont nem tudom, hogy ez a VGA tölcsér amit a házhoz adnak, és ami odatereli a levegőt, jó e ha fent van. :U

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#19695) Gabesz144 válasza zack (#19694) üzenetére


Gabesz144
senior tag

Nekem abból a Cooler Master 12 cm-es ventiből zöld ledes volt de nagyon erős motorzaja van és közel sem szállít annyi levegőt mint ami az adatlapján van. Lehet én fogtam ki valami gyári hibás vacakot :) .
Én kb 1 hetet használtam az enyémeket és túl is adtam rajta igen hamar.

[ Szerkesztve ]

Xbox Gamertag: Gabesz14415

(#19696) K1LLMy53Lf


K1LLMy53Lf
senior tag

Aerocool házak milyen minsőgéűek? Az alábbiak érdekelnének konkrétan (pontosabban, hogy ezek közül melyik lenne a legjobb választás):

Aerocool VX-R Battle Edition
Aerocool VX-9 Pro
Aerocool Vx-E Pro
Aerocool VX-R

[ Szerkesztve ]

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#19697) potyi23


potyi23
senior tag

hi.Miert ennyivel drágább a a [link] ,mint a CoolerMaster HAF 912. ? A xigma 70 eurral dragabb a Coolertol.A xigma egy kicsit csunyabb ,de nagyobb hely van bene es ez tetszik.A Haf 92 esben mekkora ventit képes befogadni felulre?

[ Szerkesztve ]

(#19698) bsh válasza potyi23 (#19697) üzenetére


bsh
őstag

ezt ugye nem komolyan kérdezted, hogy miért drágább egy full tower ház hptx támogatással, quad sli támogatással, dupla táphellyel és minden okossággal, mint egy olcsó kis midi torony? :F vagy ezek az apróságok nem tűntek fel? :Y

(#19699) Zol33


Zol33
tag

Sziasztok!

Ezzel a házzal van valakinek tapasztalata?

Enermax Luxuray Black (ECA3190)

(#19700) albert8 válasza zack (#19694) üzenetére


albert8
addikt

ÉN nem tennék a helyedben annyi ventit a házba :N
és arra törekednék hogy minnél nagyobbak legyenek a ventik méretben mert azok kisebb fordulaton és hangon tudják a kicsi teljesitményét :K

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.