Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19401) poffsoft válasza dvd_R+ (#19400) üzenetére


poffsoft
addikt

Nos, az eredetileg linkelt PH hír címe és első sora tartalmazza a helyes megfejtést, továbbá a cikk utolsó sora ismét:

"A Xigmatek Pantheon a következő hónapban kerül az üzletekbe, az árazásról azonban nincs információ." ;)

Továbbiakban tényleg Gugli a barátunk! ;)

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#19402) dvd_R+ válasza poffsoft (#19401) üzenetére


dvd_R+
őstag

köszönöm elkerülte a figylemem

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#19403) #98593280 válasza fauv (#19396) üzenetére


#98593280
törölt tag

Amennyiben csak ilyen rondán lehet benne szerelni, akkor nem hiszem hogy érdekel: Xigmatek Pantheon Black: Video A 6 db venti szabályzó nekem is tetszik, az elölről kihúzható HDD bay-ek is. Ötletes megoldás oldalról 2 db ventivel hűteni a HDD-ket. Kérdés ez milyen hatással van, az elölről hátrafelé történő klasszikus légáramlásra.. Árak 20-22k-ig. Az USB3-as előlapi csatit itt is vajon a klasszikus hátra bedugható USB3 dugóval oldják meg?

(#19401) poffsoft : A PH cikk lassan 1 éves, furcsa lenne ha még nem lenne az országban a cucc...

[ Szerkesztve ]

(#19404) AxBattler válasza GeneraL_XTX (#19374) üzenetére


AxBattler
félisten

Az okés, de itt a 341-esről volt szó, nem a 430-asról. Ez nem a másik topik... ;]

Ha az egyik 5.25-ös helyre be tud rakni egy vinyót, akkor jó, de az előre kialakított belső 3.5-ös helyek elég szűkösek. Persze meg lehet oldani, de akkor inkább egy 342-es, ami már elviselhetőbb ebből a szempontból (és ami mellesleg nekem is bejön ;) ).

A 0,7-est is el lehet hajlítani minden különösebb rákészülés nélkül, tudom - de nem mindegy, hogy akkor is el akar-e deformálódni, amikor beszerelek valamit, vagy csak ha direkt ez a célom. (Oké, ez egy kicsit sarkított, de remélem érthető, hogy mit akarok mondani.)

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#19405) poffsoft válasza #98593280 (#19403) üzenetére


poffsoft
addikt

Khmmm....

Olvass, értelmezz, érts.... :O ;)

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#19406) kisza25 válasza AxBattler (#19404) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

akkor ezt most nem értem a 341-re azt mondtad, hogy felejtős a 342 meg ok mitől jobb az :U

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#19407) AxBattler válasza kisza25 (#19406) üzenetére


AxBattler
félisten

342-es hosszabb, és van benne kiszerelhető HDD-keret, a vinyókat hűti az első ventillátor.

341-ben, ha a belső 3.5-ös fiókokba akarod rakni a vinyót, akkor az (meg a SATA- és tápkábel) majdnem rálóg a processzorhűtőre. A HDD-tartó "fülek" pedig felejtősek szvsz.

És mielőtt valaki belémkötne: igen, a 342-es is vékony lemezekből van összerakva, de a 7k-s microATX házak mezőnyében szerintem nyerő. Míg a 430-ról ezt messze nem lehet elmondani...

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#19408) kisza25 válasza AxBattler (#19407) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

értem, nekem felülre egy BLU-RAY combo menne, egy 3,5" HDD az mehetne a gép aljába és akkor azt is hűtené egy venti, az ssd meg a 2,5"-os helyre, de van beépítő keretem is, mennyire gyenge a gépház, azért gondolom nem codegen minőség, vagy tévedek?

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#19409) AxBattler válasza kisza25 (#19408) üzenetére


AxBattler
félisten

Most nézem, hogy milyen gépet raknál bele. Hát nem tudom... lehet, hogy a 342-esből is ki kéne szerelned a keretet, hogy elférj azzal VGA-val. :F
Persze még így is több hely lenne a HDD-knek. Ajánlom tájékozódásra mrbig25 cikkét...

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#19410) #98593280


#98593280
törölt tag

In Win Mana 136 Midi-Tower? 14,5k
USB3 elöl/ fenn, mellette 2 db usb2, 90 fokkal elforgatott HDD tartók, elöl 1 venti (+1 rakható), hátul 1 venti, fent 2 venti opcionális. Kérdés mekkora hely van hátul a kábeleknek, mert csak 190 centi széles. video

(#19411) kisza25 válasza AxBattler (#19409) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

nem olyan hosszú ez a kártya ~25cm csatival, megnézem a cikket, a két ház minősége megegyezik? :R

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#19412) AxBattler válasza kisza25 (#19408) üzenetére


AxBattler
félisten

A gép aljában, nagyobb videókarinál nagyon szenvedős felszerelni a HDD-t azokra a fülekre. Én nem is éltem vele. Szvsz az 5.25-ös fiókban jó helye lenne a HDD-nek, beépítőkerettel. Persze vedd hozzá, hogy a táp és a meghajtóhelyek között elég szűkös a hely a kábeleknek...

A ház pehelysúlyú, de összeszerelve egész jól tart. Engem inkább a belső, ill. a hátlapi lemezek hajlékonysága irritált. Codegenhez még nem volt szerencsém.

19411: Nem tudom, 342-eshez még nem volt élőben szerencsém, csak sok tesztet olvastam róla - viszont mrbig25-nek mindkettője volt, kérdezd őt...

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#19413) kisza25 válasza AxBattler (#19412) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

van 5,25"-ös beépítőkeretem is :)
köszi az infót :R

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#19414) horush válasza #98593280 (#19410) üzenetére


horush
addikt

Hátul, ha jól látom szinte semmi, így van megoldva. Bár szerintem még így is el lehet vezetni a kábeleket egész normálisan.

[ Szerkesztve ]

(#19415) #98593280 válasza horush (#19414) üzenetére


#98593280
törölt tag

Inkább várok a T5-re:)

(#19416) Bodor


Bodor
veterán

Sziasztok!
Van valakinek tapasztalata erröl a házról ?
Kicsit drágának találom és félek, hogy hangos is, viszont kellene a nagy ház, ami jól szellőzik, mert 5 hdd-t és két ssd-t szeretnék bele rakni a dvd író mellett, ezenkívül fontos a front paneli eSATA és usb3 csatlakozók megléte, és az előlapi 5.25-ös helyre beépíthető 2.5 kártyaolvasó hely.
A hűtés azért is fontos, mert most váltottam új processzorra és alaplapra, de nem szeretném lecserélni a már meglévő Ninja 2-es procihűtőmet, ami úgy néz ki kevés már ebben a házban ezzel a processzorral ( Core I5 2500K)
A tapasztalat mellet szívesen venném ha ajánlanátok valami mást ezen a minőségen az elvárásaimhoz, max 25K áron.
Üdv

[ Szerkesztve ]

(#19417) BioNiCMaN válasza Bodor (#19416) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Ha le tudsz mondani az előlapi USB3-ról, akkor CoolerMaster 690 II Advanced. ;)

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#19418) M_o_g_y_i válasza bsh (#19397) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Nincs sok gond szerintem ezzel a házzal, már a venti-vezérlőn kívül.
De én már megoldottam a problémáját, gyárilag elég harmatos teljesítményű tranyó van benne, a potinak semmi baja.
Elég jól szerelhető és az alaplap mögött fel lehet hozni az ATX kábelt.
Én a világítását megszüntettem a ventik eladásával.
Lehetne ugyan vastagabb lemezből (Chieftec ház 1mm-es lemeze után elég vékonyka), de nem rossz a minőségérzet egyáltalán, sőt!
Festése is elég masszív.

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#19419) gurubefree válasza parkr (#19392) üzenetére


gurubefree
senior tag

koszonom de az messze van nekem :F meg amugy 800D arban van.

Xiaomi Redmi Note 5 Plus ( xbox one x , xbox live : ExistedName )

(#19420) Bodor válasza BioNiCMaN (#19417) üzenetére


Bodor
veterán

Szia!
Nagyon szimpatikus ez a ház amit ajánlottál, már csak azért is, mert a két17 dBA és 19 dBA csendes ventik mellé tudok hasonló halk továbbiakat venni, és akkor csendes maradna a gép. Az már más kérdés, hogy milyen a hatásfokuk . A másik dolog, ami tetszik, hogy van 2 ssd beépítő keret, mert hogy az 5 hdd mellé valahova fixen be kéne tennem a két ssd-t is. De a képeket nézve nem vagyok biztos benne, hogy belefér ennyi. Rosszul írtam, nekem elég a I/O Panel USB 2.0 x 2 , eSATA x 1 , MIC x 1 , Audio x 1 (supports HD / AC97 audio).
Igazából a előlapi 5.25-ös helyre beépíthető 2.5 kártyaolvasó hely a fontos, mert oda kéne betennem az ASUS P8P67 Deluxe alaplaphoz adott USB3-as boxot.Egyébként jelenleg egy Centurion 5-ös házam van, szóval kedvelem ezt a márkát.
Ez lenne amit a 3.5-es helyre be kéne építenem

(#19421) fauv


fauv
őstag

ty a válaszokat :D

Ezen gondolkodom nagyon [jó nagy ház illetve
[esetleg ő vagy a már említett Xigmatek Pantheon
Nos hasonló árban vannak és nem tudom eldönteni, melyiket vegyem, megjegyzem a CHIEFTEC nagy házat kb 15 k körül tudnám használtan is venni .

segítsetek pls melyikkel járnék a legjobban?

Még annyi, hogy a procimon van egy ninja 3 és bizony igencsak szűk helyem van / max 1 cm / az oldalfalig, így oda már nem tudok tenni ventit, pedig 21 cm-es a jelenlegi házam is.

[ Szerkesztve ]

Hiába magyarázza több órán keresztül a méhecske a légynek, hogy a méz sokkal finomabb, mint a szar, ezt a légy képtelen megérteni.

(#19422) fauv


fauv
őstag

Hoppá esetleg ez? [Raidmax]

Hiába magyarázza több órán keresztül a méhecske a légynek, hogy a méz sokkal finomabb, mint a szar, ezt a légy képtelen megérteni.

(#19423) Free04 válasza Bodor (#19420) üzenetére


Free04
tag

Szia!

Össz 6 hdd keret van, ebből az egyik ssd-nek (amibe tehetsz 2.5" és/vagy 1.8" ssd-t), ill a ház tetején levő dokkolóba is mehet egy hdd.
Nekem is volt centurionom, aztán váltottam 692-re... ebben kényelmesen elfér a ninja 2.

(#19424) AxBattler válasza fauv (#19421) üzenetére


AxBattler
félisten

Szerintem a CM692-ben nem fogsz csalódni...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#19425) Bodor válasza Free04 (#19423) üzenetére


Bodor
veterán

Köszönöm az infot. Sajnos az előlapi USB3-as boxot akkor sincs hova tennem, sajnálom,mert sok jót írnak a házról és tetszik is.

(#19426) Bodor válasza fauv (#19422) üzenetére


Bodor
veterán

Ha sikerül megtalálni , hogy Magyarországon hol lehet ezt kapni,akkor engem is érdekelne !!
( A gyártó oldalán megjelölt magyar forgalmazónál, a FlashPoint-nál nem kapható)

[ Szerkesztve ]

(#19427) Free04 válasza Bodor (#19425) üzenetére


Free04
tag

5.25 to 3.5 beépítőkertetet 500-1000ft körül lehet venni....

(#19428) Bodor válasza Free04 (#19427) üzenetére


Bodor
veterán

Köszönöm a tippet, de nekem ilyenre lenne szükségem,ami a legfelső helyen látszik.


[ Szerkesztve ]

(#19429) Free04 válasza Bodor (#19428) üzenetére


Free04
tag

Én is erre gondoltam....

[link]

[ Szerkesztve ]

(#19430) BioNiCMaN válasza Bodor (#19420) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Van hozzá olyan méhsejtes előlapi panel, amibe be tudod építeni. :K

[ Szerkesztve ]

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#19431) Bodor válasza BioNiCMaN (#19430) üzenetére


Bodor
veterán

Free04 , BioNiCMaN: Köszönöm mindkettőtöknek a segítséget!
Így már könnyebb lesz dönteni!

És ez a méhsejtes előlapi panelt hol lehet megvenni, vagy tartozék??

[ Szerkesztve ]

(#19432) BioNiCMaN válasza Bodor (#19431) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Adják a házhoz. :K

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#19433) nano222


nano222
csendes tag

Sziasztok

Nem sokára kész a gépem már csak egy ház kell

Ezen a három házon gondolkozom:1:Corsair CC600T
2:Cooler Master HAF X
3:Thermaltake Chaser MK-I

A SATA csatlakozás nem fontos bár tudom hogy a 2-nek és a 3-nak van és aki tud valami infót mondani a házakról azt meg köszönném.

Köszönöm

(#19434) albert8 válasza nano222 (#19433) üzenetére


albert8
addikt

MIhez kell? :)
a HAF x és a 600T nagyon jó
bár a HAF kicsit nagyobb

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#19435) BioNiCMaN válasza nano222 (#19433) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Nekem a 2. és a 3. túl csicsás (ezért megköveznek) a 600T meg egyszerűen gyönyörű (csak indokolatlanul drága).

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#19436) nano222


nano222
csendes tag

Később szeretném tuningolni a gépet és ebbe a házakba elég nagy VGA is bele fér.

(#19437) Möhe


Möhe
addikt

Sziasztok.
Jól látom hogy a CM692-höz nem kell beépítő keret az SSD-hez? A kép alapján gyárilag olyan a HDD-keret hogy belefér. Jól látom? Illetve hogy az előlapi USB 3-ra ezzel a házzal jóideig várhatok?

(#19438) BioNiCMaN válasza Möhe (#19437) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Igen és valószínű.

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#19439) horush válasza nano222 (#19433) üzenetére


horush
addikt

XIgmatek Elysium esetleg? Ha már szép nagy kell :)

(#19440) Bodor válasza BioNiCMaN (#19432) üzenetére


Bodor
veterán

Az rendben van és örülnék is neki, de miért ne látok sehol sem erre való utalást vagy képet??

(#19441) Bodor


Bodor
veterán

Bocsi, megtaláltam.
Itt elég jó képek vannak róla.
Link

(#19442) BioNiCMaN válasza Bodor (#19441) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Nem is kellett volna olyan messze menned. ;) [link]

[ Szerkesztve ]

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#19443) Bodor válasza BioNiCMaN (#19442) üzenetére


Bodor
veterán

Hát igen, néztem ezt a tesztet is ,de elkerülte a figyelmemet.
Köszönöm, hogy segítettek dönteni !
Szinte azonos árral a CoolerMaster győzött az Aerocool BX-500-al szemben.
A Cooler Master 690 II Black Advanced előnyei a másikkal szemben:

Halkabb, nem csicsás ventilátorok
1-el több hdd hely
2 ssd-nek beépítőkeret
az első kéken világító ventilátor fénye kikapcsolható
SATA fiók a ház tetején
3 év garancia
és nem utolsó sorban az, hogy CoolerMaster.

Jelentkezem, ha sikerült megvennem és belaknom a házat !
Üdv

(#19444) BioNiCMaN válasza Bodor (#19443) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Jól döntöttél, nem fogod megbánni. :N

Okos és kényelmes ez a fény kikapcsoló gomb. :K

[ Szerkesztve ]

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#19445) proci985 válasza nano222 (#19433) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

HAF X, mert a piacon lévő egyik legjobban szellőző ház, és mert bármekkora lap belemegy.

Corsair, mert visszafogott, szép, és nem szellőzik rosszul.

ha légen a maximum kell még épeszű áron, akkor HAF X. ha nagy ház kell, akkor HAF X. ha visszafogottabb kinézet kell, akkor 600T... vagy egy Silverstone Fortress/Raven2/Raven3. a TT funkcionalitásban gyengébb a HAFnál.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#19446) gurubefree válasza proci985 (#19445) üzenetére


gurubefree
senior tag

Xigmatek Elysium nem dragabb a HAF X-nel ........ nagyobb es jol szellozik is. Sokan azt mondjak felesleges nagy meretu hazat venni. En pont az ellenkezojet latom minen tagasabb ( lsd. belul nem zsufolt ) annal konnyebb "huvosen" tartani. Plane akkor ha ilyen aron van.

Szigoruan maganvelemeny :D

Xiaomi Redmi Note 5 Plus ( xbox one x , xbox live : ExistedName )

(#19447) Peetr86 válasza Jim-Y (#19156) üzenetére


Peetr86
tag

No, megjött a gép.
A ház remek. Előtte TT V3 Black-em volt, ahhoz képest sokkal jobbak az anyagok. Külsőre is jobban tetszik. A kábeleket nagyon jól el lehet rendezni. Légkondi nélküli lakásban processzor 36°C, VGA 49°C.

Délután dobok fel pár képet róla. :R

(#19448) horush válasza Peetr86 (#19447) üzenetére


horush
addikt

"Előtte TT V3 Black-em volt, ahhoz képest sokkal jobbak az anyagok."

Na ugye, ugye? :) Grat az új házadhoz.

(#19449) Frenk válasza Peetr86 (#19447) üzenetére


Frenk
aktív tag

Egy kicsit bővebben kifejtenéd, hogy mennyivel jobb.
A TT V3-ban milyen hőfokokat mértél? Nem jelent gondot az új háznál, hogy az alsó/felső lemezen nem lehet ventit elhelyezni?
A TT V3 BE vagy a Sharkoon T5 Economy beszerzésén gondolkodom.

(#19450) AxBattler válasza Peetr86 (#19447) üzenetére


AxBattler
félisten

Grats! Arra én is kíváncsi lennék, hogy miben manifesztálódik a jobb anyagminőség?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.