Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18201) Rica


Rica
senior tag

Sziasztok! Már majdnem egy éve kinéztem magamnak a CM Storm Sniper házikóját. Most 23-24 k-ért látom mindenhol, ami bele is férne a költségvetésbe, de kivétel nélkül a plexi falú és pirosan világító (azt hiszem ez az AMD Edition) verziót látom. Én plexi nélkül és az eredeti kék világítással szeretném, de azt csak 40 k-ért látok a neten. Ha ez tényleg így van, legalább a piroska tudja ezt a jó kis eredményt produkálni, úgy értem, minden másban megegyezik? Köszi a segítséget.

https://magaduram-hu.cms.webnode.hu/a-magyar-tortenelem-logikusan/

(#18202) Jim-Y válasza Rica (#18201) üzenetére


Jim-Y
veterán

Szia, ez és ez , meg ez, nem az AMD-s verzió, hanem a sima, plexis.

(#18203) Rica válasza Jim-Y (#18202) üzenetére


Rica
senior tag

Köszi, és nem plexiset látsz valahol ezen a jó áron? :R

https://magaduram-hu.cms.webnode.hu/a-magyar-tortenelem-logikusan/

(#18204) Jim-Y válasza Rica (#18203) üzenetére


Jim-Y
veterán

Szerintem nincs, vagyis én még nem láttam, csak 40K körül:S

(#18205) BioNiCMaN válasza hoffman_ (#18197) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Köszi! Megnézegettem a Fractal házakat és a Fractal Design Define R3 jön be, de nagyon. :B

Néztem az XL-t is, de nem tudnám hova tenni a H100 radiátorát (szerintem). Meg árban lassan megint a 600T-nél járnék. :U

(#18199) Tothgera30

Tudom, hogy nem szabad hasonlítgatni, ezért lesz holnap H100-am is. :D

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#18206) Tothgera30 válasza BioNiCMaN (#18205) üzenetére


Tothgera30
Ármester

...Inkább meg sem szólalok, nem akarom elrontani a kedved. Annyit mondok hogy Silver Arrow vagy D14 és attól jobb nem kell.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#18207) Jim-Y válasza Tothgera30 (#18206) üzenetére


Jim-Y
veterán

Mi PH-sok szerintem sok minden olyat veszünk amire nincs égető szükségünk, csak a hobby,és az ízlés nagy úr.. :U

[ Szerkesztve ]

(#18208) Rica válasza Jim-Y (#18204) üzenetére


Rica
senior tag

Az a 17k nagy különbség, kompromisszum lesz belőle.Másban nem tér el ugye az AMD Edition? Én legalábbis nem találtam más különbséget.

https://magaduram-hu.cms.webnode.hu/a-magyar-tortenelem-logikusan/

(#18209) Tothgera30 válasza Jim-Y (#18207) üzenetére


Tothgera30
Ármester

...Eh, eddig oké, de 30k-ért játékvizet!? Ebből beruháztam volna az előbb említett két hűtő egyikére és vettem volna egy pár Thermalright TY-140-et. Szerintem más házhűtőre nincs szükség, ezek megforgatják a levegőt. Nekem is csak azért van bent 5db Swif2 hogy ebből 3db simán álljon, de lassan jön a negyedik a VGA mellé.

#18208 Rica: Én a helyedben megvenném s AMD-re alapoznék, úgy stílusosan. Úgy is verni fogják a mostani i5 és i7 szériát!

#18210 Jim-Y: Mattim nekem is volt, 2db Swif2-vel ütött.

Amúgy meg a fenébe is ;] :

[ Szerkesztve ]

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#18210) Jim-Y válasza Tothgera30 (#18209) üzenetére


Jim-Y
veterán

Engem nem kell meggyőznöd, csak megértem a kollégát is, én tökéletesen meg vagyok elégedve a mattival ^^

(#18211) albert8 válasza Jim-Y (#18207) üzenetére


albert8
addikt

Ebben nagyon sok igazság van :DDD ;]

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#18212) L-e-f-i-e válasza Tothgera30 (#18209) üzenetére


L-e-f-i-e
senior tag

"Úgy is verni fogják a mostani i5 és i7 szériát!" max árban, de teljesítményben van akinek a legjobb kell ;]

=^-^=

(#18213) BioNiCMaN válasza Tothgera30 (#18206) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Nem tudnád elrontani a kedvem. :N Egyszerűen kiba nagyon kíváncsi vagyok rá, hogy milyen lett. Legfeljebb soha többet nem játékvizezek. :D

(#18209) Tothgera30

Csak 26,5k. :B

[ Szerkesztve ]

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#18214) albert8 válasza BioNiCMaN (#18213) üzenetére


albert8
addikt

ÉN is csak azért vettem vizet mert nem fér el mellete 4db dominator
+a lap sem látszik :D

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#18215) Tothgera30 válasza L-e-f-i-e (#18212) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Na, ne vicceljünk kérem. Vitát sem akarok indítani, mert szeretném még megtartani legalább 1 évig az AM3 konfigomat, de azért hidd el nekem hogy oda fognak csapni az Intelnek.

#18213 BioNiCMaN: Majd meglátod. Ott a szűk keresztmetszet a "vízpumpa" lesz.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#18216) BioNiCMaN válasza Tothgera30 (#18215) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Kicsi-pici igényeim vannak, ha hozza egy D14 vagy egy Silver Arrow teljesítményét, már elégedett vagyok. :N

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#18217) Tothgera30 válasza BioNiCMaN (#18216) üzenetére


Tothgera30
Ármester

:(

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#18218) proci985 válasza BioNiCMaN (#18189) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

mennyit szereled a géped? mennyire fontos a bling faktor?

lehet, hogy a 3dmark nem lesz tőle jobb, lehet, hogy nem lesz annyival gyorsabb, ellenben mégiscsak azt fogod nézni még egy ideig. meg szerelni. és három év múlva a ház még mindig egy remek ház lesz, az SSD meg talán még épp nem elavult:).

drága házat egyszer kell megvenni: általában pontosan annyival tudnak többet, mint amennyivel drágábbak.

hint: a Cosmos is elég drága volt a CM690 után;). két nap után már teljesen biztos voltam benne, hogy ennél jobb döntést nem is hozhattam volna.

Tothgera30: ez triplaventis a kép:D és gondolom a harmadik ventivel hozott kemény egy fokot (tapasztalatok alapján).

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#18219) kmisi99


kmisi99
addikt

Most van egy CM HAF 922 es házam. Szerintetek megéri lecserélni egy CM storm sniper ra?
pozitívumok negatívumok? Élőben még nem láttam a snipert? Szép csúnya? Mert most elég jó ára van aztán gondolkozom egy kis váltásban.

(#18220) L-e-f-i-e válasza kmisi99 (#18219) üzenetére


L-e-f-i-e
senior tag

Az, hogy szép vagy csúnya azt szerintem pont neked kellene eldöntened mivel kinek mi tetszik, használhatóság illetve más szempontok más kérdés, de hogy szép-e, van akinek nagyon bejön van akinek nagyon nem, és ezt az összes házra rá lehet mondani... :)

[ Szerkesztve ]

=^-^=

(#18221) zsadnok


zsadnok
tag

Hali! Találtam egy házat:

Sharkoon T9 Value , van rajta előlapi usb3 is.
Valaki ismeri, vélemény?

(#18222) slayer006 válasza zsadnok (#18221) üzenetére


slayer006
addikt

Sharkoon T9 Value ;)

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#18223) Tothgera30 válasza proci985 (#18218) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Igen, 3db venti csak parasztvakítás. Nekem a plusz egy venti hozott 2-3 fokot, de ettől többet sohasem.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#18224) OnLy16


OnLy16
tag

2 házra szűkítettem az elképzelésemet:

Thermaltake V4
Coolermaster elite 370

Szerintetek?

ui: Talált már valaki jó, átfogó tesztet Thermaltake v4ről? Eddig csak youtubeos unboxing videókba futottam bele.

Soha ne szállj vitába ostoba emberrel...lehúz a saját szintjére és megver rutinból.

(#18225) proci985 válasza Tothgera30 (#18223) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

ja, és másfél kiló fölött lesz vele a hűtő, ami még specen belül van, de necces:)

mondjuk nálam a hátsó venti kb 30-40mmre van a hűtőtől a gépházban, szóval sok értelme se lenne.

OnLy16: élőben nincs lehetőséged őket megnézni? képek/videok jók, de pl a festés minősége képen nem látszik.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#18226) Tothgera30 válasza proci985 (#18225) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Hát igen, de azért valjuk be, elég dögös :K .

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#18227) OnLy16 válasza proci985 (#18225) üzenetére


OnLy16
tag

PCXből venném, nemtudom nekik van e kiállítási darabjuk. A CM 370et láttam már élőben, szép-szép de nem dobtam hátast

Soha ne szállj vitába ostoba emberrel...lehúz a saját szintjére és megver rutinból.

(#18228) bsh válasza OnLy16 (#18224) üzenetére


bsh
őstag

ránézésre a v4 ugyanaz, mint a v3, csak más az előlapja.

(#18229) SpZ


SpZ
senior tag

Nos a nagy ház keresési láz után lassan finisbe érek.
A választott Cooler Master Elite 430 Black lett, a kérédésem az hogy a tápom AC Fusion 550r mellé alulra befér-e még egy másik 120mm es ventillátor? ( számítva a táp mértét és az elején lévő ventit)

(#18230) OnLy16 válasza SpZ (#18229) üzenetére


OnLy16
tag

Lesz értelme? A beáramló levegő meg fog akadni a kábelekben. A helyedben inkább felülre raknám a ventit.

Véleményem szerint a fontossági sorrend:

- előre, hdd-k elé, ezáltal megfelelő hűtést kapnak a vinyók és elindul az áramlat hátrafelé
- hátra, a megfelelő huzat elérése érdekében
- oldallapra, ami az északi híd miatt lehet fontos (nálam legalábbis mindig forrók ezek a bordák)
- felül, mert jobban elvonja a hőt a processzor közeléből
- alul, leghűvösebb forrás ellenben a legkoszosabb is (430on nem vagyok benne biztos hogy van porszűrő arra a foglalatra, inkább csak előtte, a tápi beömlőre) segít egyirányúsítani a légáramlást

Soha ne szállj vitába ostoba emberrel...lehúz a saját szintjére és megver rutinból.

(#18231) albert8 válasza SpZ (#18229) üzenetére


albert8
addikt

Igen elfér még egy venti oda, de szerintem nem sokat hoz a hőmérsékleten :N

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#18232) SpZ válasza OnLy16 (#18230) üzenetére


SpZ
senior tag

Mindenhova megvan a venti, erre az egy helyre nem jut, valamennyire tudnám így támogatni a vga-t. Kábeleket el lehet úgy rendezni hogy ne legyen útba a légáramnak. Tápomnak mint látod nem kell alulról porszűrő mert alulról nem szív. Csak a kérdésemre szeretnék választ kapni :R

(#18233) SpZ válasza albert8 (#18231) üzenetére


SpZ
senior tag

:R Biztos ami biztos egy 80 - 90 mm es ventit szerzek aminek még van normális légtolása és halk.

(#18234) aero. válasza SpZ (#18233) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Nem érdemes ... nagyon kevés lenne a légszállítása. Egy 8 centisnek 1500-nál már hallható hangja van, de légszállítása nem sok. Csak a port tolná fölöslegesen a házba.

Szerintem.

(#18235) SpZ válasza aero. (#18234) üzenetére


SpZ
senior tag

Akkor ha másnem jó lesz nézegetni a kis Noiseblockert.

(#18236) aero. válasza SpZ (#18235) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Oda megy 12cm-es is nem? Egy 800RPM-est ha oda teszel az még jó is lehet.

(#18237) Egon válasza BioNiCMaN (#18205) üzenetére


Egon
nagyúr

Nekem is az R3-ra esett a választásom, ha minden jól megy csütörtökön meg is kapom.
A régi házamat (Antec P180B) eladom, mivel nem fér be a számítógép-asztalomba (50 cm magas hely van csak)... :W
Minőségi, hangszigetelt házat, ami 50 cm-nél alacsonyabb, sajna nem gyártanak.
Ami nem tetszik az R3-ban: kevés az 5.2-ös hely, sok a 3.5 colos; ésszerűbben is el lehetett volna osztani (2+8 helyett mondjuk 3+6). Nem értem, hogy minek 8 db 3.5 colos hely: aki ennyi vinyót szeretne a gépébe, az vegyen nagytornyot... :W

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#18238) The.Bali


The.Bali
aktív tag

Sziasztok!

Nem tudtam sajnos még mindig dönteni a házak között.
A CoolerMaster Silencio 550 a hűtés tekintetében teljesen megfelelne számomra: halk (hangszigetelt), belefér 7 HDD, elől 2db 12cm-es venti elhelyezhető, van benne HDD dock-oló, ami nagyon tetszik.
Viszont félek kevés lesz egyedül a hátsó 12cm-es venti ahhoz, hogy kihúzza szépen a meleget a házból. 4db winyó kerülne bele + Core i5-2500K proci, ami húzva is lenne.

A másik alternatíva a már sokat emlegetett Fractal Design R3. Árban kb hasonlók. Hűtés tekintetében sokkal jobb. Előre szintén 2 venti tehető + a ház oldalára, tetejére 2db és talán még a ház aljára is lehet 1-et tenni. Úgy láttam valamelyest ez is hangszigetelt (ez hatalmas pozitívum). Viszont nincs benne HDD dockoló és sajnos csak 1db 5.25"-ös hely van benne. Belemegy egy DVD író, és ha szeretnék bele tenni egy HDD dockolót, akkor az sajnos már nem fér sehova.
Nem tudom az alsó 3.5"-ös helyekre tehető-e SSD?

Van esetleg valami alternatíva, ami ötvözi ennek a két háznak a pozitív tulajdonságait? Pl egy CM Silencio-hoz hasonló ház aminek a tetejére vagy az oldalára lehet +1 ventit tenni? Az úgy elég is lenne. (természetesen fontos lenne a winyóknál a 2 venti)

Bármilyen ház javaslatot nagy örömmel fogadok.
Vagy ha van még valakinek Silencio 550-es háza; i5-ös procival, esetleg még húzva is van és/vagy sok winyója is van a házban, akkor nagyon fogok örülni annak is, ha megírná a hőmérsékleteket :)

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#18239) Tothgera30 válasza The.Bali (#18238) üzenetére


Tothgera30
Ármester

A CM Silencio nem rossz, sőt, annyiért tökéletes. Viszont ha a két ház előnyét akarod ötvözni, akkor Antec P180/182/183/193. De csak használtan, mert újonnan drága mulatság.

[ Szerkesztve ]

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#18240) proci985 válasza Tothgera30 (#18239) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

jaja, elég lesz szellőzni. húzott 2500k max 140W, 4 vinyó 40W, max 200-250Wot meg egy codegen is elbír kicsit moddolva.

vagy van egy használt Cosmos 30kért az apróban, bár abban ennyi hardver már elveszne (meg a hetedik vinyónak az egyik 5.25ös helyre kéne mennie a mellékelt beépítőkeretben).

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#18241) Tothgera30 válasza proci985 (#18240) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Még a 2500k nem is, de egy erősebb VGA tuti felforrósítja a hangulatot, mondjuk a Cosmos nem éppen halkít, inkább szellőztet, oda sok erős venti kell hogy átfújja a levegőt.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#18242) proci985 válasza Tothgera30 (#18241) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

úgy emlékszem valami nagyon belépő kártyát akart, kb 40Wos fogyasztással. három 120as ventivel és túlnyomással azért ennyit egy sileonak lazán át kell tudnia szellőztetni.

a Cosmos meg kb félúton van egy halk és egy performance ház között, emiatt jutott eszembe, hogy talán még azt is meg lehetne nézni neki. jófajta 7-800rpmes ventikkel át lehet szellőztetni (ld az enyém), zajt meg elég sokat megfog a felépítményből adódóan. csendes viszont nem lesz, ez tény, arra fizikailag kisebb méretű, könnyebben szellőztethető ház (p180/p182/p183/p180 mini) kell.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#18243) Tothgera30 válasza proci985 (#18242) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Mondjuk ha teljesen fanless gépet építene akkor a Cosmos S igen csak jól jönne. A sima Cosmoshoz nem sok szerencsém volt, nem tesztelhettem hogy mit tud. Antecékat ismerem, őket bátran merem ajánlani. Amúgy meg teljesen egyetértek!

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#18244) viharhozo


viharhozo
addikt

Meglehetosen hulye problemaba utkoztem, ami nagyjabol ontopik. Atepitettem egy gepet es az uj hazaban a 4pines tapkabel egyszeruen nem eleg hosszu, nem tudom bedugni a helyere. Ilyenkor mi van? Letezik erre vmi hosszabbito? Ez szerintetek megfelel a celra?

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#18245) albert8 válasza viharhozo (#18244) üzenetére


albert8
addikt

Ez pedig szerintem nagyon is off
Mire gondolsz pontosan?
[link], [link], [link]
van több is amit itt találsz

[ Szerkesztve ]

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#18246) Jim-Y válasza viharhozo (#18244) üzenetére


Jim-Y
veterán

például, de több színben is kapható, tehát egy egyszerű hosszabbítóval meg lehet oldani a problémát ;)

(#18247) Dealer


Dealer
tag

Sziasztok!
Létezik olyan mini-itx formátumú házikó amelybe bele lehet illeszteni 2 slotot elfoglaló pci-e videókártyát?

(#18248) wolandino


wolandino
tag

Sziasztok,
Egy halk gépet szeretnék összerakni, és ehhez keresnék lehetséges házakat.
Nem kell feltétlenül hangszigetelt, elég ha a meghajtók és a ventik rezonanciáját nem veszi át a ház, illetve különböző gumis/műanyagos megoldásokkal tompítja.
Amit még mindenképpen szeretnék, hogy csak usb 3-as kimenetei legyenek.
Köszönettel,
W.

(#18249) Jim-Y válasza wolandino (#18248) üzenetére


Jim-Y
veterán

Szia, asszem nincs olyan ház aminek csak usb3-as kimenetei vannak, a legtöbbre 1, vagy 2db-ot raknak. üdv

(#18250) albert8 válasza Dealer (#18247) üzenetére


albert8
addikt

Persze :)
[link]
[link]
[link]

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.