Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18351) mitkov77 válasza BioNiCMaN (#18350) üzenetére


mitkov77
aktív tag

Amennyiben a ház tetején 2 x 14 cm ventihely van, akkor el kell férjen. Mivel ezen 12 cm ventik vannak, így a szélessége megvan, h 14 -es helyre rögzíthető legyen.
A választott házaid közül az ARC 3 top ventivel bírhat, tehát abban 1000, h elfér ;)

CPU-VGA-SSD összehasonlító teszteket itt találsz http://www.anandtech.com/bench . Ezért feleslege újabb hozzászólást írni. Engem úgy tanítottak, hogy ha hozzám szólnak - kérdeznek, válaszolok. Ha írok egy privát üzenetet te is tedd meg ugyan ezt.

(#18352) albert8 válasza BioNiCMaN (#18350) üzenetére


albert8
addikt

A define R3-ban biztos elfér, de én inkább egy CM 692-est ajánlanék :K

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#18353) BioNiCMaN válasza mitkov77 (#18351) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

A Core3000 tetjén 2db 140-es ventinek van hely, valszeg elfér ott is. Remélem z0d1AK mond valami okosat.

Bevallom, nekem a Core 3000 jobban tetszik, mint az Arc. :B

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#18354) proci985 válasza BioNiCMaN (#18353) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

sweclockersen (svéd fórum) páran azt mondják bemegy, de lehet csak 4 csavarral tudod majd rögzíteni. guru3d szerint be kéne mennie.

de az a biztos, ha beszélsz egy tulajjal, hogy méregessen.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#18355) aero. válasza BioNiCMaN (#18350) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Elvileg mindegyikbe befér, mert ugye szabvány a radi is 2x120mm. Az Arc-ba ráadásul 3 hely is van felül.

Na, jó sokáig szöszöltem míg megírtam. :D

[ Szerkesztve ]

(#18356) BioNiCMaN válasza proci985 (#18354) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

és aero.

Köszi! :R

Az az igazság, hogy albert8 a 18352-es hsz-szel teljesen összezavart, elkezdtem nézegetni a 692-öt... :U

[ Szerkesztve ]

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#18357) mitkov77 válasza BioNiCMaN (#18356) üzenetére


mitkov77
aktív tag

692-ben elfér, elvileg fent. De ha HAF 912plus, akkor lent is :D

CPU-VGA-SSD összehasonlító teszteket itt találsz http://www.anandtech.com/bench . Ezért feleslege újabb hozzászólást írni. Engem úgy tanítottak, hogy ha hozzám szólnak - kérdeznek, válaszolok. Ha írok egy privát üzenetet te is tedd meg ugyan ezt.

(#18358) aero. válasza BioNiCMaN (#18356) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Én maradnék a Fractaloknál, nekem azok jobban bejönnek, olyan minimalista, elegáns és hűvös.

De ha esetleg van valami kérdésed a 692-ről, itt vagyok én is. :)

[ Szerkesztve ]

(#18359) BioNiCMaN


BioNiCMaN
addikt

Azt mondja meg valaki, hogy mi a különbség a sima és az advanced 296 között? :B

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#18360) kerelo válasza zozz12 (#18338) üzenetére


kerelo
senior tag

Szia.Nos az Antec P180B eg igen minőségi darab.a gép határozottan csendesebb benne.A kábel elrendezés nincs benne,tehát az alap lap mögött nem vezethető el,de a táp előtt böven van hely a feles kábelek-nek.meglehet szépen oldani.a hűtése is megfelelő. :K

Lássanak hát csodát,kicsik és nagyok,a becsületes ember én magam vagyok "bendeguz"

(#18361) aero. válasza BioNiCMaN (#18359) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Advanced-hez, jár a videokártya tartó ( amire ventilátor is tehető, ezzel segítve az sli hűtést )
Mindegyik 5.25"-ös hely csavar nélkül szerelhető. (Basicben 2)
A ház tetején van sata dokkoló, emellé a 3.5" helyeken van egy ssd tartó is.
Elöl 14cm-es ventilátor van, illetve felülre is van még egy 14cm. Basic-hez nem jár felülre, elöl pedig 12cm.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#18362) Regirck válasza aero. (#18361) üzenetére


Regirck
senior tag

Csak legyen 5-öm!

(#18363) BioNiCMaN válasza aero. (#18361) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Akko úgy látom az advanced nem izgatott fel. :N

Max a VGA tartó lehet érdekes, ha egyszer beruházok SLI-be vagy CF-be, de ez még nagyon a jövő.

A SATA dokkoló nem érdekel, az 5.25"-ös helyeket egyáltalán nem akarom használni.

Felülre a radi megy a saját ventijével.

Köszi! :R

Egyébként szerintem a 692 is letisztult, mondjuk nem annyira minimalista, mint egy Define R3, de hasonlatos a 600T-hez (legalábbis szerintem, leginkább a rácsok miatt), ami nekem bejövős, de nem a mostani 50k-s árán... :U

Elszabtam, amikor nem vettem meg 30k-ért az aprón hirdetettet. :W

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#18364) Tothgera30 válasza BioNiCMaN (#18363) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Define R3 helyett én behúznám a listába a P182/P183 és P193-at ;) .

#18365 BioNiCMaN: Nem bonyolult, de az Antecről nézz meg pár vidit (pl.: 193), érdekes zajcsillapítós oldalfalai vannak, három rétegű kompozit anyagból, ehhez képest egy Fractal csak utánzat.

[ Szerkesztve ]

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#18365) BioNiCMaN válasza Tothgera30 (#18364) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Teljesen összekavartok. :DDD

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#18366) BioNiCMaN válasza Tothgera30 (#18364) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

30k- felet nem veszek házat, mert asszony kinyírna. :DDD

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#18367) The.Bali válasza Csabroncka (#18345) üzenetére


The.Bali
aktív tag

Tehát akkor nem ilyen javított verziós házat kaptál? :(
Van valaki aki mostanában vett ilyen Silencio házat, és javított verziósat sikerült kifognia?

(#18368) BioNiCMaN


BioNiCMaN
addikt

Tud valaki mondani egy helyet, ahol van CM 692 Basic (nem csak rendelni lehet, hanem tényleg ott van mondjuk két nappal később)? :U

Eddig csak Advanced-et találtam, meg nVidia Edition-t. :U

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#18369) oriic válasza BioNiCMaN (#18368) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ez nem az?

Live-Die-Respawn

(#18370) Tothgera30 válasza BioNiCMaN (#18366) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Hardverapró és az asszony nem öl ;] !

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#18371) BioNiCMaN válasza oriic (#18369) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Ez szerintem ez Advanced (KKN2), elméletileg a KKN3 a Basic, de lehet, hogy nem. :F

(#18370) Tothgera30
Látsz ott óccsóér' P193-at? :B

[ Szerkesztve ]

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#18372) proci985 válasza BioNiCMaN (#18371) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

193 és 183 nincs apróban. újak, jók, szóval általában olyankor szokott eladó lenni, amikor valaki laptopra/mATX/ITXre vált.

182b 22,5
182 16k, kecskemét
182b 20kért táppal, talán külön is menne olcsóbban, veszprém
182 black 23k szeged
pécsen komplett gépházból egy p182, elvileg csak azt is lehet vinni

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#18373) BioNiCMaN válasza proci985 (#18372) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Köszi a segítséget! :R

A tápos témában már kifejtette a véleményét az eladó:
"+frissítettem a hirdetést, de tényleg ez az utolsó, valaki elvihetné már
20k fix, a tápot pedig ingyen adom" :U

Az a baj, hogy ezekkel nem vagyok előbbre, mert a radit nem tudom hova tenni. :(

Asszem 692 lesz, 23-24-ért van új. :)

[ Szerkesztve ]

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#18374) Tothgera30 válasza BioNiCMaN (#18371) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Azért ne szálljunk el, 193-at én sem adnám olcsón, sőt így is csodálkozom hogy a P180/182 árai ilyen alacsonyak, mert tudjuk hogy nem annyit érnek. Szerintem proci985 elvtárs kiválogatta neked az összes jó kis Antec kuckót, ezért köszönd szépen meg neki és nézz egy pofás P182-őt a kedvemért, nem bánod meg.

#18375 BioNiCMaN: Próbáld meg :D ! Na jó, ha nem hát nem.

[ Szerkesztve ]

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#18375) BioNiCMaN válasza Tothgera30 (#18374) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Akkor se tudom a radit belepaszírozni. Hátul 1 hely van, felül 1 hely van az elejéig pedig nem ér el a madzag. :(

Ha nem vettem volna H100-at, nem vennék új házat.
Ha egy D14-et, vagy Silver Arrow-t vettem volna, akkor nem cserélnék házat.
Ha a 182-be belemenne a radi, nem filóznék azon, hogy mit vegyek. :D

[ Szerkesztve ]

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#18376) proci985 válasza BioNiCMaN (#18373) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

hopp, tényleg, single 120as hely van még rajtuk, szétszedni a cuccot meg külső mountinghouz nem tudod.

esetleg még van 20kért egy Stacker 831 és 15kért egy T01. az előbbibe nem tudom hogy lehetne megoldani, az utóbbiba emlékszem, hogy triplaradikat is szoktak az elejébe pakolni, de ahhoz már lehet moddolni kellett.

esetleg még a Cosmos 30kért, abban viszont ott a dual 120as hely felül. kialakítás miatt lehet távtartó csavarozni kellene, viszont a helynek elégnek kell lennie. ill van egy Cosmos S is Székesfehérváron 28ért.

szívesen:). innen nem tudok aprózni, szóval ilyenkor én is jól szórakozom:)

a 692nek viszont előnye, hogy bemegy a dupla, akár két helyre is. hely is van benne. kinézete és ára is okés.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#18377) BioNiCMaN válasza proci985 (#18376) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Már filóztam rajta, hogy szétvágom a házat, hogy a blokkot betudjam rajta dugni és akkor kívül lehetne a radi, de van vevőm az Aurorára, szóval inkább váltok, és ha váltok, akkor nem vágok. :DDD

A Stacker nekem nem jön be, a T01 meg még annyira se, a letisztult, sima formákat szeretem. :B

Ne is keresgéljetek tovább, szerintem 692 lesz, aztán majd meglátjuk, hogy Advanced vagy Basic. Az Advanced is belefér a keretbe, csak (szerintem) nincs szükségem a + dolgokra, aztán lehet, hogy mégis. :DDD

Köszönöm szépen a segítséget mindenkinek. :R

[ Szerkesztve ]

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#18378) proci985 válasza BioNiCMaN (#18375) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

igen, ez de ismerős:DDD

hazavittem az IFX14et, backplatehűtő inkompatibilis volt a 690el, de behajtogattam. viszont az alaplapot tartó felső sornyi csavarokat nem tudtam berakni, a backplatehűtő meg ott ágaskodott a memek fölött. aznap este nekiálltam 810/ST01/"bármit amibe belefér és 30k alatt van"et keresni olcsón... végül a belefér stimmelt is.

szuper, szerintem is a 692 lesz Neked a legjobb.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#18379) Egon válasza Tothgera30 (#18374) üzenetére


Egon
nagyúr

Azért ilyen alacsonyak az árak, mert nincs kereslet...:(
Aki ilyen kategóriájú házat akar venni, annak általában telik arra, hogy megvegye újonnan (és ez a réteg nem is szeret használtan vásárolni). Mindez fordítva is igaz: aki használtan vásárol, annak általában az ár az elsődleges ("óccsó oszt' jólvan"), nem fogja megfizetni a "felárat".

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#18380) Tothgera30 válasza Egon (#18379) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Akkor én különc vagyok, mert mindkét P180 Minimet használtan vettem. Nem az ár miatt, éppen volt rá keret, de hardveraprón is volt éppen hirdetve. Megvettem volna újonnan is, de mivel egy házon nem igazán van ami elromoljon így használtan vettem. A gyári ventiket kidobáltam belőle, egyedül a Big Boy maradt meg, de csak a másodikban!

#18381 zozz12: Szellőztetni kell, nem az a lyukacsos fajta. Bár előre hátra egy-egy 12cm-es 800rpm-es venti és kész.

[ Szerkesztve ]

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#18381) zozz12


zozz12
tag

Helló!
Milyen tapasztalatok vannak az Antec P180B szellőzését tekintve?

(#18382) proci985 válasza Egon (#18379) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

még mindig megvan a 180bd?:) ennyi pénzért ha nem 1600kmre lennél akkor hugomnak pár órán belül lenne egy szülinapi ajándéka. csendet ő is értékeli, de a volt sulinetes konfigjából sokat én se tudtam kihozni.

tényleg az a baj, hogy gépháztól nem lesz gyorsabb a gép, nem kap több pontot 3dmarkban. zaj sokakat nem érdekel, férjen el, innentől bármi az elite 370/430 felett már kb pénzkidobás. de pl highend hűtőkkel, tápokkal és egyéb ritka cuccokkal is ez van: még használtan is bőven az átlag ph!s "mennyit költenék adott részegység" határa fölött van.

ja én a Cosmost használtan vettem. újonnan volt 60k huf (180as USD mellett is a 200usds ház... eh), kibontva kipróbálva mindennel zsír állapotban 36ért apróból (ventiken látni, h kb mennyit ment, a pár nap reálisnak tűnt). ventiket mondjuk cseréltem én is a végén pár hónapja, de egyrészt halkabb lett, másrészt pedig a következő konfighoz is meg szeretném tartani.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#18383) Egon válasza proci985 (#18382) üzenetére


Egon
nagyúr

Ez van. Mondjuk van 2-3 érdeklődő, aki írt privit, de nem tudom mennyire komolyak a szándékaik. De akkor sem esem kétségbe, ha nem kel el.

Egyébiránt szívesen lennék én is Skandináviában (itt lassan de biztosan romlik a helyzet...:( ).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#18384) kerelo válasza Tothgera30 (#18380) üzenetére


kerelo
senior tag

Én is különc vagyok akkor ezek szerint.AP180-am,és a P180B-m is használtanm vettem.Sőt a mostani P183-at is.Nagyon bejön nekem az Antec,a csend miatt.Ezt is kizárólag csak P180mini-re cserélném le,mert elég lenne most már az mATX is.De sajnos az új még elég drága.Használtan meg ritka.

[ Szerkesztve ]

Lássanak hát csodát,kicsik és nagyok,a becsületes ember én magam vagyok "bendeguz"

(#18385) Tothgera30 válasza kerelo (#18384) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Ezzel én is így vagyok, már csak Antec-et vennék semmi mást!

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#18386) evans123


evans123
csendes tag

Enermax Vostok megeri az arat(kb. 12k) vagy van jobb ezert a penzert? Amit tetszik benne(a szolidsaga mellett), hogy meretre nagyobb, mint a tobbi midi torony(ebben az olcso kategoriaban).

(#18387) bsh válasza evans123 (#18386) üzenetére


bsh
őstag

nekem van belőle 3, és az egy fos. komolyan mondom. fogóval kellett kiegyengetnem az oldallapon a fülecskéket, mert le voltak taposva. az oldallap olyan görbe, hogy két ember kell, hogy fel lehessen rakni. felrakva 3mm hézag van, olyan görbe az egész váz. hangszóró nem jár hozzá. semmivel sem jobb a sokak által lenézett codegennél, csak 3x annyiba kerül. egyetlen előnye tán, hogy 12cm ventit is bele lehet tenni (de csak egy spec. kerettel, mert a házon a lyukak máshol vannak)

(#18388) evans123 válasza bsh (#18387) üzenetére


evans123
csendes tag

Huha, ezt nem gondoltam volna. Koszi az informaciot, akkor keresek mast.

(#18389) OnLy16 válasza evans123 (#18388) üzenetére


OnLy16
tag

Szerintem ha ebben a kategóriában keresel házat, akkor ezek:

CM 370 elite
CM 430 elite
Bitfenix Shinobi
NXZT Source 210
Thermaltake V3
Thermaltake V4

közül válogass:)

Személy szerint nekem CM 370 Elite-m van, és nagyon jó, csak ajánlani tudom.

Soha ne szállj vitába ostoba emberrel...lehúz a saját szintjére és megver rutinból.

(#18390) kerelo válasza Tothgera30 (#18385) üzenetére


kerelo
senior tag

Igen.Az az igazság hogy nem is tudom létezik e mATX, minőségi,alsó tápos,hangszigetelt ,3DB 12cm-es ventihelyes ház a P180minin kívűl.Van ilyen?ha tudsz róla légyszi oszd meg velem :K

Lássanak hát csodát,kicsik és nagyok,a becsületes ember én magam vagyok "bendeguz"

(#18391) @matthew@ válasza evans123 (#18388) üzenetére


@matthew@
őstag

Nekem OnLy16 által ajánlottak közül a CM Elite 430-as van és az is nagyon jó házikó, igazából ugyan az a méreteit nézve mint a 370-es csak a külseje más :K

Matthew 24:42

(#18392) kerelo válasza evans123 (#18388) üzenetére


kerelo
senior tag

Nyugodtan ajánlom ebben a kategóriában a Spire Savit 6003-at.Teszt: [link] Bolti ára 12-13000 ft[link] De ebben az árban 4db 12cm-es ledes spire venti is benne van.amik meglepően csendesek :K Tehát ez a ház kvázi ugyan abban az árban van mint ha vennél 9-10 000ft körül,egy CM Elit 370-et,vagy 430-at,hiszen ezekhez úgy is kell venni min 2db ventit pluszba.A spire masszívabb,ami a súlyából is látszik,ez is kívül belül fekete,alsó tápos,,és minimális kábel elrendezés is, ami a 370,430-on nincs.És ráadásul plexis :K Ha tetszik a forma,és nincs kedved külön ventik-ért szaladgálni,akkor jó kuckó :K

[ Szerkesztve ]

Lássanak hát csodát,kicsik és nagyok,a becsületes ember én magam vagyok "bendeguz"

(#18393) OnLy16 válasza @matthew@ (#18391) üzenetére


OnLy16
tag

Igen, ha látható helyen lesz a gép, akkor érdemesebb a 430, mert esztétikailag szebb, megéri a +2-3ezer forintot.

Soha ne szállj vitába ostoba emberrel...lehúz a saját szintjére és megver rutinból.

(#18394) Laybee


Laybee
őstag

Sziasztok! Keresek egy halk és hűvös házat. Silencio 550 tetszik, de láttam, hogy van javított verzió és így zsákbamacska az egész. Tudnátok ajánlani valami szép és halk házat? Köszi előre is!

(#18395) albert8 válasza Laybee (#18394) üzenetére


albert8
addikt

Az jó kis ház, de nem zsákbamacska vagy még nem lehet kapni a javitottat vagy be se fogják hozni hazánkba ha pedig behozzák akkor azt ki is fogják irni az oldalak :K

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#18396) zsadnok


zsadnok
tag

Na, végül a Cooler Master Storm Enforcer sgc-1000-kwn1 lett a kiválasztottam. Elég jó a szellőzése, jól szerelhető, kábel elvezetés jó, USB3 előlapi. Majd látjuk...

(#18397) Laybee válasza albert8 (#18395) üzenetére


Laybee
őstag

Köszi, de ki tudja mikor jön ki :(((
Jah és fontos a usb3.0.

[ Szerkesztve ]

(#18398) @matthew@ válasza OnLy16 (#18393) üzenetére


@matthew@
őstag

Nekem mondjuk pont az asztal mellett van, mert itthon nem engedték h föl tegyem az asztalra a gépet, mert h minek :W így fölöslegesen vettem plexiset :( , de mind1 amikor nem lesz itthon más akkor fölteszem ;]

Matthew 24:42

(#18399) hatter


hatter
tag

Hát egy netes oldalról sem lehet rendelni CM 430-at és CM Hyper 212+ -t úgy hogy mind a kettő volna egy helyen, hihetetlen milyen pangás van a piacon... :W :O

(#18400) Taragas


Taragas
aktív tag

Hali!
Téma adott, keresek házat a következő paraméterekkel:
7(6)x3,25, 4X5,25 Hely. Fekete, Alsó tápos, Belső merevlemez tároló beforgatott. Jó kábel management, belefér magas proci hűtő, és hosszú vgak is, elegendő ventillátor, és esetleg vízhűtés kimenet.
Amit néztem az a CM 690 II, de abba csak max asszem 300-as vga megy bele, vagy már az se...

Lehet akármilyen APU, és bár bennük van a jövő, a dVGA, az dVGA marad örökre!

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.