Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18451) peter889 válasza proci985 (#18448) üzenetére


peter889
őstag

Köszi a választ. Szóval, ha minden kötél szakad a vinyótartó kiszerelésével (esetleg lombfűrészes eljárással :D ) minden videokártya betehető egy Atx-es házba? Már úgy értve, hogy a házat elől nem akarnám kifűrészelni - gondlom, olyasmire nincs szükség, hogy a gépből kilógjon. :D
És így a hűtést hogyan lehetne megoldani?

Miért ilyen hosszúak az újabb videokártyák? Nem lehetne normálisan megcsinálni?

(#18452) Madn!ght válasza oriic (#18443) üzenetére


Madn!ght
addikt

Szép estét mindenkinek!

Röpke 3 órát vett igénybe a költöztetés. :) Igaz nem győztem gyönyörködni a cuccosban. :B

Nagyon szép, hatalmas, iszonyatosan tágas, nem egy hétköznapi... és még sorolhatnám!
A fém váz nagyon masszív, a műanyag köntös nem kevésbé.

A fórumtárs akitől vettem, a gyári 1 db hot-swap kivezetést mind a 6 tárolóra kibővítette, továbbá egy silverstone cmos-reset kivezetést is vett hozzá. :)

A szerelés egyébiránt gyorsan ment volna, viszont a Vertex2 SSD a 2,5->3,5 átalakítója nem illeszkedett a hot-swap drive csatlakozójához. Kb 3 mm-rel lejjebb van az SSD. Ahogy elnéztem az átalakítóval van némi gebasz. (Kép Az átalakító alján lévő csavarhelyek nem teljesen a szegélynél vannak, hanem kb 3 mm-el beljebb, ebből adódóan nem illeszkedik...) Ennél a műveletnél eltöltöttem egy órát, mert nem akartam belenyugodni, hogy nem tudom megoldani az átalakító beszerelését. ;]

No mind1, a hot-swap aljzat elég öblös, és betonstabilan tartja az SSD-t az átalakító nélkül is.

Az asztali winyó beszerelése természetesen pillanatok alatt megoldódott, annak rendje és módja szerint.

A házikóban gyárilag 2 db 18cm-es venti van, egy a bővítőkártyák alatt, egy pedig a winyók alatt terpeszkedik. (mind a 6 hot-swap helyet hűti, akkora)

Továbbá van még egy 12 cm-es venti a gépház tetejében, az alaplapi csatlakozók mellett.

Kicsit bajban vagyok a dimenziókkal, mert ugyebár 90 fokkal el van forgatva az alaplap. :)

A kábelek elvezetését igyekeztem minél ízlésesebben megoldani. Pár képet csináltam a telómmal, ahogy lesz alkalmam, feltöltöm.

"Sajnos" a hot-swap csatlakozói nem harisnyázottak, szintúgy a gyári ventiké sem. Ez kevésbé zavaró, viszont egy ilyen kaliberű háznál szerintem gondolhattak volna rá.

Az alaplap tartó tálca hátulján kényelmesen el lehet a felesleges kábeleket rendezni, továbbá a tápegység előtt terpeszkedő óriási helyre gyk. még egy gép beférne. :)))

Félre a tréfát elérkeztem, hogy beindítsam a remekművet. Minden kábelt bedugtam, powergomb benyom, ..... és semmi, meg se nyikkan... na gondolom mi a r@k van?! Azt hittem a power sw kapcsolóját mellédugtam az alaplapon, ezért gép oldallap ismét le. (itt jegyezném meg hogy ez nem olyan egyszerű, mivel a tető egyik modulját először le kell venni, hogy az oldallapokat el tudjuk távolítani)

Kábeleket megvizsgáltam, minden a helyén volt. Ismét indítottam volna, de nem akaródzott beindulni...

Ekkor ugrott be a CMOS resetelő cucc... Hát persze hogy clearon volt. :DDD

Miután visszaállítottam, és minden belőttem a BIOS-ban műxik a gép. :)

A gyári ventik tényleg nagyon halkak! Igencsak mellé kell hajolni, hogy halljam a hangjukat, ugyanakkor a gép tetején kellemes hűvös távozik.

Összességében nagyon jó vételt csináltam úgy érzem. A korábban tervezett Fractal Design Xl, illetve az R3 sem lett volna ilyen. Még korábban az obsidian 800d-be voltam belebolondulva, szerencsére nem adtam érte 50k-t, mikor Laraxior árulta. (pedig nagyon gondolkodtam rajta)

Ez a házikó remélem méltó utódja lesz a korábbinak, amelyik immáron 5 éve kiszolgálta a gyakran megújuló konfigomat. :K

Még egyszer mindenkinek köszönöm a bátorító szavakat, és a segítséget! :R :R

[ Szerkesztve ]

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#18453) albert8 válasza Madn!ght (#18452) üzenetére


albert8
addikt

Ez eddig oké, de hol vannaka képek? ;] :DDD

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#18454) peter889 válasza Jim-Y (#18450) üzenetére


peter889
őstag

Köszönöm a megnyugtató válaszod. :) Közben megnéztem: ez egyik régebbi gépemnél(felsőtápos), még akár 22 centis kábelhosszúság is elég volna.

FSP-nél van olyan 350 wattos, ami nem "60APN"-re végződik. Nagyon nem értek hozzá, de csak a 60APN jó? (Tápajánlóban csak az szerepel.)

[ Szerkesztve ]

(#18455) Madn!ght válasza peter889 (#18454) üzenetére


Madn!ght
addikt

Telefonnal készítettem párat, viszont nincs BT adapter nálam, úgyhogy sztem csak vasárnap fogok tudni prezentálni párat. :)

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#18456) Jim-Y válasza peter889 (#18454) üzenetére


Jim-Y
veterán

Az tudtommal ugyan az mint az FSP 350APN 350W..

(#18457) peter889 válasza Jim-Y (#18456) üzenetére


peter889
őstag

OK, akkor megnyugodtam. :R

(#18458) oriic válasza Madn!ght (#18455) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

VÁrjuk várjuk. A házhoz meg gratula...

Live-Die-Respawn

(#18459) peter889


peter889
őstag

Tudja valaki, hogy a T-systems MT40-es házba betehetőek-e a leghosszabb videokártyák? Ha igen, akkor hogyan?

(#18460) proci985 válasza Madn!ght (#18452) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

grat a házhoz és köszi a leírást! :K

egy kérdés még: mondtad a GTX480 miatt is vetted, mennyivel halkabb/másabb a konfig mint az előzőben? és a hőfokok változtak valamit?

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#18461) Madn!ght válasza proci985 (#18460) üzenetére


Madn!ght
addikt

Annyi változást tapasztaltam így a rövid próbálgatás közben, hogy a többi alkatrész hűvösebb. (proci idle 38 fok, load: 50 fok, winyó 32 fok) A VGA korábban levett oldallappal volt ilyen hőmérsékletű (idle: 45 fok load 72 fok)

Persze most a szobaban is boven 25 fok van.

Összességében halkabb lett az egész konfig, pár fokot sikerült a VGA hőmérsékletéből lefaragni,ugyanakkor a többi komponens nem melegszik annyira.

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#18462) proci985 válasza Madn!ght (#18461) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

na, tehát akkor ilyen szempontból is jó. használd egészséggel!

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#18463) Madn!ght válasza proci985 (#18462) üzenetére


Madn!ght
addikt

Most, hogy feleslegessé váltak a Swif2 120p ventijeim, lehet valahogy ráapplikálom a videokártyára. :) Hátha segítene rajta. Habár a gtx480 iszonyat kazán még ezzel a twin frozer2 hűtéssel is. :)

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#18464) kerelo válasza Madn!ght (#18452) üzenetére


kerelo
senior tag

Köszi a Silverstone Raven RV01B-W beszámolót.használd egészséggel ;)

Lássanak hát csodát,kicsik és nagyok,a becsületes ember én magam vagyok "bendeguz"

(#18465) Csabroncka válasza bsh (#18435) üzenetére


Csabroncka
addikt

A legnagyobb poén az, hogy a mostani házakban ahogy néztem, az usb 3 csatoló alaplap felöli vége is normál usb, nem Pin csatlakozó. Ahogy néztem azonban átalakítható kis barkácsolással, belinkelem majd ide. Egyébként már külföldön lehet kapni átalakítót

Ami az alaplapon van az is szabványos, igazából nem értem miért csinálják így a ház gyártók.... :F

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#18466) bsh válasza Csabroncka (#18465) üzenetére


bsh
őstag

azért, mert ha nincs az alaplapon usb3 header (akár azért is, mert usb2-es csak a lap), akkor is tudd használni az előlapi csatlakozókat: hátul ki kell vezeni a belső kábelt a gépből, és az alaplap hátuljába beledugni. így működik az előlapi csatlakozó usb2 és usb3 alaplapokkal is.

(#18467) Tothgera30 válasza bsh (#18466) üzenetére


Tothgera30
Ármester

...nem egyszerűbb lenne venni egy USB3 hosszabbítót és előrevezetni az asztalra?

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#18468) bsh válasza Tothgera30 (#18467) üzenetére


bsh
őstag

ne tőlem kérdezd, nem én veszek ilyeneket :)

(#18469) Tothgera30 válasza bsh (#18468) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Hangosan gondolkodtam! Mondjuk eleve elég hülyeség ez az "csak USB3-as csatlakozóval előlapra helyezett gépházat veszünk" dolog. Mikor egy megfelelő alaplappal (anélkül nem is menne) és egy kb. 2-3 m-es kábellel ami kb. 1-2 ezer forint, és megvan az USB3, az asztalon, ahová könnyen hozzá lehet érni, esetleg bill. mellé berakva, stb.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#18470) albert8 válasza Tothgera30 (#18469) üzenetére


albert8
addikt

Az a legjobb, ha a Bill-be bele lehet dugni mint nálam :D

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#18471) Tothgera30 válasza albert8 (#18470) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Nem rossz, bár én eldobható 2-3 ezer forintos billeket használok, ránézek, ez fekete, van rajta elég gomb, USB csatlakozója van, akkor jöhet. A többi alkatrészt viszont betegesen válogatom össze.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#18472) Laybee válasza Tothgera30 (#18471) üzenetére


Laybee
őstag

Én kérdeznék egyet, de lehet hülyeség. A régi hubokat (2.0) is lehet használni usb3.0-ra?

(#18473) Laybee válasza Laybee (#18472) üzenetére


Laybee
őstag

Hülyeség :)

(#18474) Regirck válasza Laybee (#18473) üzenetére


Regirck
senior tag

Oda vissza kompatibilis, csak a kisebb érvényesül azaz az ő átviteli sebessége.

(#18475) Laybee válasza Regirck (#18474) üzenetére


Laybee
őstag

Megnéztem a 3.0-ás hubokat és mindegyiknek áram kell. Lehet nem menne ha bedugnám a 2.0ás hubba.

(#18476) Madn!ght válasza Madn!ght (#18461) üzenetére


Madn!ght
addikt

Tegnap este kicsit crysisoztam, meg Bf-eztem, utána pedig néztem, hogyan alakulnak a hőfokok. (A szobát előtte kiszellőztettem, mert eléggé fülledt meleg volt) A GTX 480 ventijét automatikusra állítottam.

Meglepődve tapasztaltam, hogy mégiscsak jelentős javulást sikerült elérni a halkság megtartása mellett, valamint a feltett oldallappal.

A proci a játékbók kilépve 50 fokon volt, a VGA pedig 72. A ventije 70%-on pörgött. Persze annak van hangja, de 1-2 perc alatt visszahűtötte 50 fok alá, és ismét csend lett.

:C

Ja igen, a TT soprano esetében levett oldallappal is 80 fokos volt a VGA, továbbá az egész gépház átmelegedett.

[ Szerkesztve ]

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#18477) smiti


smiti
addikt

Továbbra is várnék tippeket, hogy melyik az a ház amiben elöl és hátul 120 vagy inkább 140mm-es venti megy, zárt legyen az oldala és teteje, beleférjen egy Scythe Ninja 3.
Minél halkabb és hűvösebb gépet szeretnék építeni. :B

(#18478) Tothgera30 válasza smiti (#18477) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Minél halkabb és hűvösebb gépet szeretnék építeni. - Antec P széria.

De a te elvárásaidnak a Scythe Fenris Wolf lenne a legmegfelelőbb alany, viszont ez felső tápos és eléggé felfőhet benne a táp a Ninja felett.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#18479) Eli_Stone válasza Tothgera30 (#18471) üzenetére


Eli_Stone
aktív tag

Hehe én nagyon megválogatom a billentyűzeteimet fél év alatt kb. 3 különböző billentyűm volt és végül bármilyen meglepő egy noname bill. vált be a legjobban, bár már gondolkozom azon, hogy ennek is mennie kéne mert nincs benne világítás :D csak az a baj, hogy még nem láttam olyan billentyűt amin ilyen MAC stílusban vannak a gombok és még világít is. Amúgy a billentyűbe szerelt USB nagyon nagy találmány. :)

(#18480) Tothgera30 válasza Eli_Stone (#18479) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Én egerekkel vagyok így, de most az Intellimouse 1.1 Black eddig a csúcstartó, ezt tuti hogy nem fogom eladni.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#18481) Eli_Stone válasza Tothgera30 (#18480) üzenetére


Eli_Stone
aktív tag

Egerekkel szemben nekem csak egy elvárásom van, hogy a lehető legszimplább legyen :D
2 gomb (3) + görgő ami működik rendesen és kész. Rosszul vagyok ezektől az ezer+egy gombos multimédiás egerektől. Volt egyszer olyanom mert adták a billentyű mellé és persze, hogy az volt az első dolga, hogy tönkrement az oldalán egy gomb ami a vissza gomb volt és elég volt kb csak ránézni és megnyomódott úgyhogy ki is hajítottam :D most egy szimpla 3 gombos Aldiban vásárolt vezeték nélküli optikai egerem van és ameddig nem megy tönkre nem is veszek másikat :D

Mondjuk a Microsoft új csoda full touch egere az tetszik de biztos, hogy nem adnék annyit érte amennyibe kerül.

[ Szerkesztve ]

(#18482) Csabroncka válasza bsh (#18466) üzenetére


Csabroncka
addikt

de az előlapin van sima USB 2.0 amihez van pines csatlakozó..
Az usb 3.0 belső alaplapi csatlakozóján ugyan úgy be tudod kötni a 2.0-ás és a 3.0 -ás részt külön külön hiszen az egész felépítése ilyen.

-ezért nem értem, illetve azt tudom ,hogy így az olcsóbb átverni és ámítani a népet....

"in medias res"

(#18483) proci985 válasza smiti (#18477) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

+1 a p18x szériára.

esetleg a giga aurora 3d lehet még jó, bár annak hárul dupla 120asa van. ja és nagy, a p18x sokkal egyszerűbben átszellőztethető.

Madn!ght: na igen, az FT02/Raven szériát arra találták ki, hogy a trisli se főljön meg benne.

ha átforrósodik a ház/levett oldallal jobbak az eredmények, akkor elégtelen a légáramlás a feladatra.

Tothgera30: intelli 1.1 zseniálisan jó darab;) nekem mondjuk egy kb 8 éves optical wheelmouse 1.1em van. gondolkodtam cserén, de ami bejönne, az horror áron megy (csak vezetékest akarok). viszont billnek három hónapja beújítottam egy MS ergonomic 3000et, elégedett vagyok. bár igazán még mindig a géppuskahangú noname mechanikus DINes billeket szerettem még a dosos időkből, csak az utolsó olyanom is megdöglött még 2006 körül (kb 10-15év gyilkolás után).

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#18484) Tothgera30 válasza proci985 (#18483) üzenetére


Tothgera30
Ármester

proci985/Eli_Stone: Nekem már volt sok féle egerem, olcsó, drága, minőségi és silány, egy Mercury egérrel kezdtem, azután Logi MX400, MS SideWinder X5, Razer Lachesis, MS WMO 1.1 Black, Logi 518, MS WMO 1.1 White, Logi 518 (utolsó szériás), MS Intelli 1.1 Black. Most egy MS Intelli 3.0-ásat szeretnék szermányolni makulátlan állapotban, de az 1.1-est sohasem fogom leválltani, na jó, egy ideig nem, mert nagyon kézre áll, fel van rakva a Hyperglide a tappancsaira, és még skatez is , a biztonság kedvéért.

...De ez nem az egeretyűs topic, szóval off...

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#18485) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Erről mi a véleményetek CM 430-al szemben? Tapasztalata van valakinek vele?

(#18486) Tothgera30 válasza BigBlackDog (#18485) üzenetére


Tothgera30
Ármester

...szerintem inkább a CM.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#18487) Atla


Atla
senior tag

Szerdán érkezik a CM 370 elite házam és érdeklődnék,h hogyan
kellene beüzemelni a ventillátorokat.
Van egy elképzelésem,de hűtés szempontjából nem biztos h ez a jo.

Tehát akkor a ház tetején lévő két 12-es ventillátor az elméletileg lefelé kellene h fújjon,mivel ott a porszűrő is.A ház aljában a 12-es és a táp is kifelé fúj.
Elöl a 14centis befelé fúj itt is porvédő van,hátul pedig a 12es kifelé viszi a levegőt.
Ez az én elképzelésem,érdeklődnék h ti hogyan oldanátok meg?

Hűtés szempontjábol lehet h a ház tetején lévőknek kellene kifelé vinni a meleget,de akkkor meg minek van ott a porszűrő?A ház aljábol meg felfelé a táp is meg a venti is??
Plíííz Help! :R

(#18488) Tothgera30 válasza Atla (#18487) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Tehát akkor a ház tetején lévő két 12-es ventillátor az elméletileg lefelé kellene h fújjon,mivel ott a porszűrő is. - Pont fordítva, felül kifelé kellene irányítani a levegőt, mert a meleg levegő felfelé száll.

A ház aljában a 12-es és a táp is kifelé fúj. - Ház aljában lévő befelé, megint a fizika miatt.

Elöl a 14centis befelé fúj itt is porvédő van,hátul pedig a 12es kifelé viszi a levegőt. - Tökéletes.

Én úgy oldanám meg hogy előre egy 14cm-es 800rpm-es, hátra és felülre ha elfér szintén egy ugyan olyan, ha nem akkor 12cm-es 800rpm-es és a házból kifelé fúj. Több venti nem kell, esetleg ha forrófejű VGA-d van akkor alulra egy venti a mi a házba befelé fúj, de úgy elég sok port fog bevinni a házikóba..

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#18489) albert8 válasza Tothgera30 (#18486) üzenetére


albert8
addikt

...szerintem is inkább CM.

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#18490) OnLy16 válasza Tothgera30 (#18488) üzenetére


OnLy16
tag

A felső porszűrőket énsem értem igazán, talán azzal magyarázható, hogy ha nem működik a gép, akkor ne szálljon bele a por.

Ha álló CPU hűtőd van és megteheted, állítsd felfelé, így jobban hűtöd az NB-t illetve mindenképp kifelé száll a meleg. (Nekem kapóra is jön, mert máshogy nem férne el a memóriám)

esetleg ha forrófejű VGA-d van akkor alulra egy venti a mi a házba befelé fúj,
Én pont fordítva csinálnám, kifelé szívatnám a meleget ami megreked a VGA és a táp között. Ezzel nem is porolod össze a rendszert és hatékonyabb is lesz a hűtés, mert nem kevered össze annyira az áramlatokat.

Soha ne szállj vitába ostoba emberrel...lehúz a saját szintjére és megver rutinból.

(#18491) Tothgera30 válasza OnLy16 (#18490) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Én pont fordítva csinálnám, kifelé szívatnám a meleget ami megreked a VGA és a táp között. Ezzel nem is porolod össze a rendszert és hatékonyabb is lesz a hűtés, mert nem kevered össze annyira az áramlatokat. - Igen ám, de a fizikát nem vered át, a meleg felfelé száll, szóval én inkább a VGA-ra fújatnám a hideg levegőt, mint hogy arról szívassam el a mellett, amit elég rossz hatásfokkal fog lefelé tolni, vagy óriási fordulat kellene neki hogy tényleg hason valamit.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#18492) OnLy16 válasza Tothgera30 (#18491) üzenetére


OnLy16
tag

Azt ne felejtsd el hogy a VGA is elölről kapja a hideg levegőt, csak mivel a VGA ventik a nyák felé fújják a levegőt, az egész megreked, és nem áramlik felfelé mert a nyák az útjában áll.

Majd ha lesz időm letesztelem :))

Soha ne szállj vitába ostoba emberrel...lehúz a saját szintjére és megver rutinból.

(#18493) Tothgera30 válasza OnLy16 (#18492) üzenetére


Tothgera30
Ármester

...Azt ne felejtsd el hogy a VGA is elölről kapja a hideg levegőt... - ref. hűtésűeknél elölről-alulról kapja, a többinél változó, inkább alulról tolja felfelé.

...mivel a VGA ventik a nyák felé fújják a levegőt, az egész megreked, és nem áramlik felfelé mert a nyák az útjában áll... - kikerüli, a gépház falánál, lapnál, előtte, mögötte, felfelé megy.

Youtubon keress rá a Smart Dust-Reducting-ra.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#18494) Atla válasza Tothgera30 (#18488) üzenetére


Atla
senior tag

Egyetértek veled és köszönöm.
Ez a porszűrő megkavart.14centis csak a ház elejébe lehet rakni,majd nézek valamit.
Akkor elméletileg a CPU hűtőt is ugy lenne érdemes forditanom h felfelé vigye a levegőt,ne oldalra?

(#18495) Tothgera30 válasza Atla (#18494) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Szívesen. Milyen CPU hűtőd van?

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#18496) Atla válasza Tothgera30 (#18495) üzenetére


Atla
senior tag

Asus Silent knight,de valószinű cserélve lesz.

(#18497) Tothgera30 válasza Atla (#18496) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Érdemes.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#18498) proci985 válasza OnLy16 (#18490) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

pontosan erre kell a felső porszűrő. függ felhasználási helytől is mennyire lesz felülről poros, itt a világvégi 14ks kisvárosban a helyzet elviselhető, Budapesten viszont három hét után az alulnyomásos kilépőhelyek kivételével körbeporszűrőzött Cosmosban is volt por a ház aljában.

elvileg túlnyomás segít (több bemenő levegő, mint kimenő).

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#18499) Colos1


Colos1
őstag

Sziasztok!

Szeretném lecserélni a házamat, mert nem igen férek már el benne. A jelenlegi egy noname ház, méretei:200x420x460 mm. (SZxMxH)

Ettől nagyobb ház kellene, de nem alsó tápos, mert a tápom vezetékei rövidek hozzá.
Leginkább azzal van gond, hogy az 5850 vége belelóg a HDD -k közé...

Én viszont csak alsó táposakat találtam, ami felső volt, az csak pár mm -el volt nagyobb.

Max 20...25k menne rá.

Ötlet?

Az öcsém most fog innen rendelni, előnyös lenne, ha itt lenne megfelelő.

[ Szerkesztve ]

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#18500) OnLy16 válasza Colos1 (#18499) üzenetére


OnLy16
tag

Vegyél 10ért egy jó, hosszúkábeles tápot, és 10-15ért pedig alsótápos házat. Hűtés és hang szempontjából sokkal jobban jársz.

A mostani tápodat pedig add el itt PHn:)

Soha ne szállj vitába ostoba emberrel...lehúz a saját szintjére és megver rutinból.

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.