Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18101) Tothgera30 válasza OnLy16 (#18100) üzenetére


Tothgera30
Ármester

A CM 370 sem rossz, bár nem sok anyag van benne, de azért minőséginek nevezhető.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#18102) osonte válasza OnLy16 (#18100) üzenetére


osonte
senior tag

Szia!

Nekem volt Luxo X142. Egyértelműen CM370 vagy CM430! Bőven megéri a különbséget.

(#18103) OnLy16 válasza osonte (#18102) üzenetére


OnLy16
tag

Mi nem tetszett benne?

Soha ne szállj vitába ostoba emberrel...lehúz a saját szintjére és megver rutinból.

(#18104) SpZ válasza SpZ (#18057) üzenetére


SpZ
senior tag

Tovább nézelődtem a fórumon ill egyéb oldalakon.
Sharkoon T9 nagyon megtetszett bár az ára kevésbé.
Strike-X , Aelous kiesett, de képbe került ThermalTake V3 illetve Xigmatek Asgard II.
Thermaltake V3 nagyon tetszik ami bejövős az a két venti bővítési hely, kábel elrendezési lehetőség is korrektnek tűnik - 2 dolog (bosszant) érdekelne: mennyire zajos a ház? illetve mekkora cpu hűtő fér be? ill ha van még más hátránya.
Xigmatek Asgard II valóban nagyon dögös látszik hogy nem spóroltak a festékkel, viszont felültápos így csak hátrafelé tudom kiszívatni a proci keltette hőt ill a tápnak is bekell szállnia.
Itt is hasonlóan az lenne a kérdésem hogy mennyire hangos és mekkora cpu hűtő fér be

(#18105) Jim-Y válasza SpZ (#18104) üzenetére


Jim-Y
veterán

Bitfenix Shinobi Core -black-

(#18106) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

silverstone temjin tj08-e: silverstone microATX ház, jó szellőzés, valamint a silverstonera jellemző fejreállított elrendezés.

100usd, szóval az ára se annyira vészes (pl a normál TJ11hez képest).

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#18107) osonte válasza OnLy16 (#18103) üzenetére


osonte
senior tag

Kártya helyek a hátlapon kifele áll és egy gyenge műanyag tartja az összeset, emiatt egy kicsit feszült a kártya benne. Ezt nem tapasztaltam a hagyományos befele álló, illetve külön kártyánként rögzíthető megoldásnál, vagyis más háznál. (CM370 rendes külön rögzíthető és befele áll)

Fényes előlap nagyon könnyen karcolódik. Első venti csak az előlap oldalán vékony csíkokon szívja a levegőt. CM370 mattnak tűnik és jó szellőzése van az előlapi ventinél.

Nincs HDD visszajelző led, illetve reset gomb. Talán ha a képen jól látom ez a CM370-nél megoldott a dolog.

Zárt felső lemez. A meleg felfele áramlik. A CM370-nél tudsz felülre is ventit rakni, ha nem is azonnal, de a lehetőség meg van rá.

Oldallapok nem szokásosan csúsznak rá, hanem csak egy ilyen peremes rész van, a csavarok nélkül szinte kinyílik. CM-nél sok ponton a körmök rögzítik az oldallapot.

Anyagvastagságra ugyanaz a két ház, mert a súlyuk is ugyanaz, de a CM precízebb és jobban átgondolt megoldásai miatt mégis masszívabb háznak a hatását fogja kelteni.

Szóval így hirtelen ennyi, remélem tudtam segíteni.

(#18108) OnLy16 válasza osonte (#18107) üzenetére


OnLy16
tag

Igen köszi, 2000 forintot bőven megér ezek alapján.

Bár még mindig hajlok az 5000 forinttal olcsóbb XDL házikók felé is:D

Soha ne szállj vitába ostoba emberrel...lehúz a saját szintjére és megver rutinból.

(#18109) SpZ


SpZ
senior tag

Thermaltake V3 / Xigmatek Asgard II / Cooler Master Elite 430
maradtak a döntőben nálam, ki melyiket venné és miért?

(#18110) Beretvás válasza SpZ (#18104) üzenetére


Beretvás
addikt

Hali. Nekem van V3 és elég csendes, az anyaga is jo a maga kategoriájában, Eggy hátránya van neki az hogy felülre csak slim ventit tudsz berakni, CPU hütö max 159mm magas megy bele. De azon felül király kis ház,, Ha tetszik vedd nyugodtan nem fogsz csalodni.

(#18111) TROG AIR válasza Beretvás (#18110) üzenetére


TROG AIR
aktív tag

Kb ugyanezt mondanám a V3 -ról....kis pénz - kis mutatvány....de én szeretem nagyon. :K :DDD

430 pozitív , 0 negatív....

(#18112) SpZ válasza Beretvás (#18110) üzenetére


SpZ
senior tag

157mm az Alpenföhn Brockenem szóval belekell mennie :D , ez tetszik a 3 közül a legjobban csak írták hogy hangoskodhat és a lemezei se túl masszívak. Várok még pár véleményt.

(#18113) TROG AIR válasza SpZ (#18112) üzenetére


TROG AIR
aktív tag

A cooler masterre és az asgard-ra is több "támogató" javaslatot kapsz szerintem itt...
Én a CM-et a front rész kinézete miatt nem venném,akkor inkább asgard.....
de ezekből bármelyiket választod majd,mindegyiken van "tésztaszűrő" felület gazdagon...
tehát mocskosnagy zajszűrésre ott sem számíthatsz,max jobb anyagvastagságra....
:K

430 pozitív , 0 negatív....

(#18114) proci985 válasza TROG AIR (#18113) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

jó, de budget kategóriában nincs zajszűrt ház, egy jobb csillapító set kb annyiba kerül, mint amennyibe ezek a házak:). egy silenciohoz/p183hoz meg felesleges őket hasonlítani, eltér a célcsoport.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#18115) TROG AIR válasza proci985 (#18114) üzenetére


TROG AIR
aktív tag

Ugyanezt mondtam,csak máshogy,de az : általa választható/ebből a 3-ból melyik?
-kérdés esetében egyik sem lesz csendes az biztos....
( silenciohoz/p183 -hoz meg nem is hasonlítottam.... :) )

[ Szerkesztve ]

430 pozitív , 0 negatív....

(#18116) kerelo válasza SpZ (#18109) üzenetére


kerelo
senior tag

+1 a Xigmatek Asgard II -re.

Lássanak hát csodát,kicsik és nagyok,a becsületes ember én magam vagyok "bendeguz"

(#18117) Beretvás válasza SpZ (#18112) üzenetére


Beretvás
addikt

Nekem is Brocken lapul benne, szal elfér tuti, Szerintem elég masziv, és nem hangoskodik, legalábbis nem rezonál be a vinyomtol sem pedig az rezonál rendesen. :D

Az Xigmatek Asgard II felsötápos szal jobb a V3, ijen szempontbol..

[ Szerkesztve ]

(#18118) Beretvás válasza TROG AIR (#18111) üzenetére


Beretvás
addikt

Dobjál már fel képeket hogy hogyan is néz ki a gépezeted. Kiváncsi vagyok hogyan rendezted be a házikot.. :DD

(#18119) freestailo válasza OnLy16 (#18108) üzenetére


freestailo
őstag

sztem a gigabyte házakat felejtsd el, nekem most olyan van (luxo 142), vékony lemez az egész, ahol műanyag ott meg a legigénytelenebb fajta. Ha szereled legyen nálad egy elsősegélycsomag mert tuti hogy szanaszét vágja a kezed a fémlemez. Ha az audio melletti usb-ben van egy pendrive, akkor behallani a fülesbe az adatátvitelt :)

Valami 6k körül vettem mert már nem volt pénzem, de kábé ennyit sem ér. Ja és elég szűkös is, kábeleket sehová nem lehet rejteni.

[ Szerkesztve ]

(#18120) lizRRR válasza SpZ (#18109) üzenetére


lizRRR
őstag

Xigmatek Asgard II még pedig azért mert ebben van jó anyag... readásul ez a legtágasabb :U :K

Az én kedvencem ugyanis a hagymásbab... :)

(#18121) @matthew@ válasza SpZ (#18109) üzenetére


@matthew@
őstag

Én a CM Elite-et tudom ajánlani, mivel nekem az van :DDD Sztem nagyon jó ház, bár az eleje kicsit megosztó a véleményeket nézve, mert vagy tetszik vkinek vagy nem :N Az anyaga nem olyan vékony, a TT-ről olvastam h eléggé hajlékony anyagból van, és ezért sem vettem azt, illetve a CM-be nagyobb VGA is elfér mint a TT-ben a másikról nem tudok nyilatkozni azt nem ismerem :N Na és a CM-en van szép nagy plexi oldallap ez sztem nagyon jó :K

Matthew 24:42

(#18122) zsadnok válasza zsadnok (#18091) üzenetére


zsadnok
tag

Erre, tud valaki valami jó házat kb. max 25eFt-ig?

(#18123) SpZ


SpZ
senior tag

Thermaltake V3 +2 / Xigmatek Asgard II +2 / Cooler Master Elite 430 +1
egyenlőre fogalmam sincs még egyet betennék a pakliba az NZXT SOURCE 210 lenne amit elnézve megoldódnának a gondjaim, esetleg ezzel kapcsolatban vmi észervétel?

(#18124) @matthew@ válasza SpZ (#18123) üzenetére


@matthew@
őstag

Ahogy nézem a NZXT SOURCE 210-t nem valami szellős házikó, ugyanis elöl nem nagyon van rajta lyukacsos rész. Úgyhogy én inkább az előző 3-ből dönteném el h melyiket venném. Esetleg döntsél úgy h neked melyik tetszik jobban ránézésre, mivel tök ugyan olyanok a házak amiket néztél, én is úgy döntöttem el :K meg a jövőre nézve a VGA hossza is döntött, mivel azt szeretnék cserélni :K

Matthew 24:42

(#18125) SpZ válasza @matthew@ (#18124) üzenetére


SpZ
senior tag

CM Elite 430 ba mekkora vga ill milyen magas cpu hűtő fér be max?

(#18126) osonte válasza SpZ (#18123) üzenetére


osonte
senior tag

Az amit linkeltél elég jó áron van! Ennek ellenére súly alapján tuti vastagabb lemezből van mint az előző 3 ház és a felépítése is jó.

(#18127) bsh válasza SpZ (#18125) üzenetére


bsh
őstag

(#18128) SpZ válasza osonte (#18126) üzenetére


SpZ
senior tag

Lényegében tudja azt amit az Asgard nem, vagyis alsó tápos és felülre szerelhető ventillátor. Nagyon szép letisztult forma, de egyenlőre még mind a 4 a pakliban van.

(#18129) lizRRR válasza zsadnok (#18122) üzenetére


lizRRR
őstag

Hát több féle van.. van le tisztult , de van dizájnos ledes cucc neked meik fekszik jobban? :U

Az én kedvencem ugyanis a hagymásbab... :)

(#18130) osonte válasza @matthew@ (#18124) üzenetére


osonte
senior tag

Itt nézz rá milyen a szellőzése: [link]

Egyedül az előlapja zártabb, de legalább nem szűrődik ki annyira a HDD hangja (ettől függetlenül biztos tud ott is szívni levegőt).

A többi része viszont szerintem teljesen rendbe van: hátul, alul, felül 2db, elől 2 db venti.

(#18131) @matthew@ válasza SpZ (#18125) üzenetére


@matthew@
őstag

bsh már linkelt egy képet, ed am a CM oldalán le van írva h a HD5970-es VGA belefér ami ATi-ból a 2- legnagyobb ha jól tudom 34 cm-es tehát nagyobb mint 315mm ami az előző képen van belinkelve, csak a HD6990-es hosszabb, de aki olyat vesz az nem egy 10e-es házba teszi be a cuccait :N
Am a cooler magassága annyi h nekem a CM Hyper 212 Plus befér és van még egy fél centi szal az az adat jó ami a képen van :K
[link]

osonte: az első lyukakon nem jön ki a HDD hangja ezt nemtom honnan vetted, olyan HDD kell ami jó halk, az enyémet nem is hallom, max akkor ha nagyon dolgozik, de azt még a full zárt előző házamnál is hallani lehetett. Én nem szeretem ha elől zárt a ház, mivel az a normális szellőzés sztem ha elöl és alul jön be a levegő és felül+hátul megy ki :K szal ez az NZXT-nél pont nem valósítható meg :(

[ Szerkesztve ]

Matthew 24:42

(#18132) osonte válasza @matthew@ (#18131) üzenetére


osonte
senior tag

A halk szó viszonyítás kérdése, valószínűleg nekünk nem teljesen ugyanazt jelenti. Én csak a HDD hangját hallom a gépemben, ezért tettem különbséget a zártabb illetve nyitottabb előlap között.

Én ettől függetlenül jó háznak tartom (7 venti hellyel azért nem sül meg benne semmi), főleg ennyi pénzért kábel menedzsment, az előző 3 házban például nyomát se látom ennek és ugye a sok kábel is akadályozza a levegő áramlását... de mondjuk inkább ami fontosabb, hogy szebben el lehet rendezni.

Anyagvastagság ami biztos: V3 0,5mm, CM430 0,5mm, NZXT 0,6mm

Ettől függetlenül persze mindenkinek azt érdemes venni ami jobban tetszik.

(#18133) PeetR válasza SpZ (#18123) üzenetére


PeetR
aktív tag

+1 az NZXT-re nagyon jó háznak tűnik és jó az ára is ,ha előbb látom lehet ezt veszem a T5 helyett :)

(#18134) @matthew@ válasza osonte (#18132) üzenetére


@matthew@
őstag

A kábel menedzsment meg megint problémás néhány esetben például nálam mivel olyan a tápom h most éppen minden kábel elér mindenhová és szépen oda van illesztve a ház oldalához és ezzel a légáramlás sem romlik olyan sokat, mondjuk az tény h egy moduláris tápnál vagy egy hosszabb kábelekkel ellátott tápnál már van értelme.

Matthew 24:42

(#18135) zsadnok válasza lizRRR (#18129) üzenetére


zsadnok
tag

Talán a letisztult. Nem nagyon fog látszani, csak az előlapja, ezért is lenne jó az előlapi usb3.

(#18136) lizRRR válasza zsadnok (#18135) üzenetére


lizRRR
őstag

Vágom hát van ez coooler master storm scout]nézd meg keresgélj rá .. ;) ;)

Az én kedvencem ugyanis a hagymásbab... :)

(#18137) Jim-Y válasza lizRRR (#18136) üzenetére


Jim-Y
veterán

Azon tudtommal nincs usb3, az Enforcer-en van viszont, bár az meg csúnya:S

(#18138) lizRRR válasza Jim-Y (#18137) üzenetére


lizRRR
őstag

jah h usb3 három hát nemtudom..

Az én kedvencem ugyanis a hagymásbab... :)

(#18139) nismoka


nismoka
addikt

Sziasztok! A Bitfenix shinobi window és a Fractal Design Arc közül az utóbbi a jobb ugye? :)

(#18140) SpZ


SpZ
senior tag

Thermaltake V3 / Xigmatek Asgard II kiestek
Maradt a végjátékban:

Cooler Master Elite 430 11 000Ft
NZXT SOURCE 210 11 550Ft

(#18141) lizRRR válasza nismoka (#18139) üzenetére


lizRRR
őstag

:K

Az én kedvencem ugyanis a hagymásbab... :)

(#18142) OnLy16 válasza SpZ (#18140) üzenetére


OnLy16
tag

Miért esett ki a V3 és a xigmatek házikó?

Amúgy a 430 elittel énis szemezek, de szerintem nekem 370 lesz. Kicsit olcsóbb és jobban is tetszik. Emellett olvastam pár írást arról hogy amiatt hogy "rácsos" az eleje, nehezebb huzatot csinálni benne és zajosabb is.

Soha ne szállj vitába ostoba emberrel...lehúz a saját szintjére és megver rutinból.

(#18143) SpZ válasza OnLy16 (#18142) üzenetére


SpZ
senior tag

Asgard az eleinte tetszett de felsőtápos így nem tudnám hasznát venni.
V3-ban már annyira nem látok fantáziát egyébként semmi bajom vele.

(#18144) OnLy16 válasza SpZ (#18143) üzenetére


OnLy16
tag

Az NZXT source ellenben megnyert engem...nálam elég sokat számít a kábelrendezés.

Lehet lemondok inkább a CM 370ről.
Bár lehetne olcsóbban találni valahol ilyen házat, már ígyis jópár ezressel átléptem az alap keretemet:DD

Soha ne szállj vitába ostoba emberrel...lehúz a saját szintjére és megver rutinból.

(#18145) KraRe


KraRe
aktív tag

Sziasztok!
Valaki meg tudná mondani ennek a kuckónak a típusát? :R
[link]
[link]

(#18146) @matthew@ válasza KraRe (#18145) üzenetére


@matthew@
őstag

Jaja ez egy ilyen: Codegen M606-CA ha megvennéd sztem felejtsd el, mivel Codegen :( silány házakat csinálnak :(((

Matthew 24:42

(#18147) KraRe válasza @matthew@ (#18146) üzenetére


KraRe
aktív tag

Köszönet!
Hát szellőzése az tuti nincs, mert a winyó keresztbe van, tehát előről ha befújsz levegőt, az egyből egy fémlapba ütközik :((( :W
De ami benne van érdekes lehet ;]

[ Szerkesztve ]

(#18148) @matthew@ válasza KraRe (#18147) üzenetére


@matthew@
őstag

Micsuda van benne? :DDD Amúgy nem csak a szellőzéssel vannak a Codegennél gondok :( alapból sz@r :DDD

Matthew 24:42

(#18149) KraRe válasza @matthew@ (#18148) üzenetére


KraRe
aktív tag

Nem éppen csuda, hanem inkább az ára :)

(#18150) L-e-f-i-e válasza OnLy16 (#18142) üzenetére


L-e-f-i-e
senior tag

A 430 jobb a 370-nél..a rácsos részt nem értem ott a venti az a jó hogy rácsos, elől venti levegő könnyen be (ez lenne a cél) , hátul venti levegő ki, illetve fel lehet még egy "ki" ennél jobb légáramlat nem tudom hova kell. A zaj no comment minél nyitottabb a ház nyilván jobban hallatszik de ezek a házak nem oylan hű de hangosak...a CM híres a jól szellőző minőségi házairól , szóval tényleg nem tudom hova eza para. :)

=^-^=

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.