Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17751) P-SZ-S válasza freestailo (#17750) üzenetére


P-SZ-S
aktív tag

Nem tesznek arra semmit, ha euróban fizet akkor valószínűleg az EU-n belül vette, szóval se vám ,se áfa.

[ Szerkesztve ]

(#17752) Jim-Y válasza P-SZ-S (#17751) üzenetére


Jim-Y
veterán

Teljesen mindegy, mert 100 dollárért árulják, az 70 euro, nem 40 :) ... [link]

[ Szerkesztve ]

(#17753) Tommi000001 válasza freestailo (#17750) üzenetére


Tommi000001
aktív tag

Próbáljátok meg a Coolermaster német honlapján,,, :C :C

Azért talán közelebb van, mint az usa:)

[link]

Itt az elérheősége a weblapjuknak...lehet csemegézni!!!

Eu n belül nincs vámfizetési kötelezettséged!

:R

[ Szerkesztve ]

"A Föld,a Naprendszer elmegyógyintézete...."

(#17754) Jim-Y válasza Tommi000001 (#17753) üzenetére


Jim-Y
veterán

És a szállítási költség mennyi?

(#17755) Tommi000001 válasza Jim-Y (#17754) üzenetére


Tommi000001
aktív tag

Németországba 10 Euro ,haza 20 Euro

"A Föld,a Naprendszer elmegyógyintézete...."

(#17756) Jim-Y válasza Tommi000001 (#17755) üzenetére


Jim-Y
veterán

Köszi, sajnos így már annyira nem is nagy akció, max ha van ismerős aki behozza... A 912+ 47euroért jó vétel lenne, 67-ért már annyira nem, főleg hogy refurbished?! -.-

(#17757) Tommi000001 válasza Jim-Y (#17756) üzenetére


Tommi000001
aktív tag

Semmi gond
:R
Ha gondolod tudok segíteni,,de hazamenni csak szeptember végén fogok
Üdv
Tomi

"A Föld,a Naprendszer elmegyógyintézete...."

(#17758) Jim-Y válasza Tommi000001 (#17757) üzenetére


Jim-Y
veterán

Én nem gondolkozom vételben, még előtte el kéne adni a mostanit:P De valakinek biztos jó biznisz lenne, de te sem tudsz korlátlan mennyiséget behozni sajnos ^^

(#17759) PeetR válasza szamoki (#17744) üzenetére


PeetR
aktív tag

Tetszik , ügyes munka :)

(#17760) sb válasza Mad6 (#17736) üzenetére


sb
veterán

Írtam, hogy ITX sem lenne rossz. :) De mATX is belefér, ha igazán kicsi...
Ezekre gondolsz, amit linkeltél? Mert ezek azért nem kis házak annyira.

Ahogy írtam, valami Codegen MX-31 szerű kockát tudnék elképzelni, szerintem abban egy I3 hűtése még megoldható. A vga necces, mert csak 1 slotos fér el és épp a ház oldalánál lenne. Bár ott vannak szellőzőnyílások, de jobb lenne, ha ott egy kicsit több légtér lenne, mondjuk 2-3 slotnyi... (Egy mATX-re tervezett "kockával" már épp jó lenne).

(#17761) canniball


canniball
nagyúr

Van egy elképzelésem a tökéletes fekvő házról, amit be tudnék tenni a TV alá, az erősítő (Yamaha RX-V361) mellé:
- méretre nagyjából mint az AV: 44-15-30cm (szé-ma-mé).
- a teteje és az oldala lukacsos mint az erősítőnek, a kellő szellőzés kedvéért
- mATX és mITX lapokat fogad
- 1db 5,25"+1db 2,5" hely elég, előbbi középen helyezkedik el
- normál magas (nem low profile) kártyákat eszik
- szálcsiszolt front (vagy legalábbis nem gagyi hatású műanyag)
- lehetőleg matt szín, nem a ma divatos zongoralakk fényes
- az esetleges csatikat (USB stb.) és az ODD-t ajtó takarja; de ha a DVD-t nem is legalább az előbbieket, amik ha nincsenek az sem baj (sajnálattal látom hogy ezekkel még mindig elcsúfítják az amúgy gyönyörű házakat is)
- PSU: paneltáp (vagy annak helye) pöpec lenne, de ha ATX vagy egyáltalán nincs az nem katasztrófa, csak ugye ez általában a (relatíve kis) méret rovására megy
- árban nem (sokkal) több mint 20k HUF, de ha csak fele az sem okoz gondot. :)

De ugye mint tudjuk tökéletes nem létezik, kompromisszumot kell kötni... Némi guglizás után úgy tűnik a Silverstone GD sorozat (abból is a GD04) az ami legközelebb áll az igényeimhez, méretre pont passzol de:
- ott figyelnek a ronda előlapi csatlakozók
- a teteje nem éppen rácsos
- szvsz zavaróan nagy logo
- az ODD és a lap között elég szűkös a hely
- kicsit többe kerül mint amit rászánnék.

Várom tehát a javaslatokat: tudtok-e jobbat, esetleg a tökéleteset?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#17762) mitkov77 válasza canniball (#17761) üzenetére


mitkov77
aktív tag

Ennél olcsóbbat nem nagyon fogsz találni. szerintem 25k reális ár érte. A hagyományos 5,25" ODD-t inkább slimmel kell leváltani, és egyből több lesz a hely a házban. :)

CPU-VGA-SSD összehasonlító teszteket itt találsz http://www.anandtech.com/bench . Ezért feleslege újabb hozzászólást írni. Engem úgy tanítottak, hogy ha hozzám szólnak - kérdeznek, válaszolok. Ha írok egy privát üzenetet te is tedd meg ugyan ezt.

(#17763) canniball válasza mitkov77 (#17762) üzenetére


canniball
nagyúr

"szerintem 25k reális ár érte."
Persze, csak hátha van olyan gyártó amelyik "kisebb nevet" fest rá és így kisebb az ár is, és esetleg hátha itt tud valaki ilyet ajánlani. Netán takart front csatlakozókkal vagy csatik nélkül. :B

"A hagyományos 5,25" ODD-t inkább slimmel kell leváltani..."
Csak nem ebben a kuckóban, ebbe 5,25" passzol. Illetve további két problémám van a slim ODD-vel: 5,25"-osom van, illetve hogy (ha jól tudom) slimből nincs motoros-tálcás (nem slot-in); vagy tévednék?

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#17764) freestailo válasza canniball (#17763) üzenetére


freestailo
őstag

motoros tálcás szerintem sincs, csak olyan ami úgy nyílik mint egy notebook DVD

(#17765) canniball válasza freestailo (#17764) üzenetére


canniball
nagyúr

Akkor már ketten tudjuk így. :)

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#17766) lizRRR válasza canniball (#17765) üzenetére


lizRRR
őstag

Már 1 másik topicba is kérdeztem asszem a 690 ii volt... a lényeg az h melyik házat ajánlatok amit ugy akarok meg csinálni h a vga útán legyen 4-5 cm mert egy sor ventilátort akarok 3 ventilátort egymásba füzve és a friss levegőt nyomná a procinak + vganak de ugy akarom h lazán elférjen... és a ventilátoroknak még a hátulján is legyen egy 1-2 cm h legyen honnan szívni

Az én kedvencem ugyanis a hagymásbab... :)

(#17767) Mad6 válasza sb (#17760) üzenetére


Mad6
tag

Értem!
Ha ennyire kicsi kell, akkor javallom neked a shuttle mini pc-ket!
Nekem anno egy XPC-m volt, és nagyon szerettem, csak elavult. :(((
Bár nem olcsó a cuccos!

Nem rakosgatok hetekig semmit! Aki előbb eljön érte azé a cucc!

(#17768) AxBattler válasza Tothgera30 (#17743) üzenetére


AxBattler
félisten

A hubbal az a gondom, hogy a p180-nál ki kell nyitni az ajtót, hogy elérhesd...
30k-t pedig valóban megér - csak nem nekem, ez mindenkinek az egyéni döntése. Plexi meg alap volt nálam, meglátjuk, hogy mennyire válik be. Legfeljebb jövő nyáron (vagy karácsonykor) megint cserélek.
Az egyetlen dolog, ami eddig nem tetszett, hogy oldallap nélkül kicsit nyeklik a váz. De ez gondolom minden kategóriabeli háznál így van.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#17769) bmwsan


bmwsan
senior tag

Sziasztok
erről házikóról tudok vmi jót mondani?
Esetleg hasonló árban vmi házat iponról?
A lényeg a jó szellőzés ,jó kábelmenedzsment és egy 30cm-es VGA el férjen benne .
Előre is köszi. :R

(#17770) Madn!ght válasza bmwsan (#17769) üzenetére


Madn!ght
addikt

Melyikről is? :) Sztem a liket kihagytad. :P

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#17771) bmwsan válasza Madn!ght (#17770) üzenetére


bmwsan
senior tag

Bocsi tényleg : D
Enyhén kihagy az agyam...
Amúgy róla lenne szó:
[link]

(#17772) Azúr77 válasza bmwsan (#17771) üzenetére


Azúr77
tag

Üdv!InkábbEztvagy Ezt nézd meg az utóbbiról [link]Fezlergabor fórumtárs irt róla beszámolót is

[ Szerkesztve ]

"videokártya 1789 megabite haipejtréninges,+512 piszaieres ddr 3-as ,abszolut mindent visz"

(#17773) tomy0628


tomy0628
aktív tag

Sziasztok!
Mi a véleményetek erről a házról? Cooler Master Centurion 5 II
Megér 10-kt?

(#17774) Jim-Y válasza tomy0628 (#17773) üzenetére


Jim-Y
veterán

Újan igen, használtan én már nem adnék ennyit érte, jó ház, de nem mai darab, szerint 8K körül lehet a használt ára. üdv

(#17775) NielsX


NielsX
tag

Melyiket érdemes szerintetek megvenni, a CM 430-at vagy a Sharkoon T9 eco/value-t? Value esetében a ventik mennyire hangosak? Ez szempont, amúgy cm 430 és az eco változat esetén swif2 1201 ventik mennének bele (1200rpm max, 18.2 dB/A)

Van esetleg valakinek a felsoroltak közül valamelyik?

Vagy tudtok ajánlani más házat ami kellően szellős,csendes, és belefér egy mugen 2, X4 BE 4ghz-n van éppen. 15k-t szánnék a dologra kb, ha ennél több amit javasoltok akkor indokoljátok meg pls hogy miért éri meg a többletet a fenti 2 ház mellett. Thx

(#17776) Jim-Y válasza NielsX (#17775) üzenetére


Jim-Y
veterán

Szia, ennyiből én a Bitfenix Shinobi-t venném, személyes tapasztalatom még nincs a házról, de dícsérik, én is ilyet szeretnék, üdv

(#17777) mitkov77 válasza NielsX (#17775) üzenetére


mitkov77
aktív tag

Cm430 jó választás, de ha stellős házat szeretnél, amibe a magas hűtő is belemegy, akkor cm haf 912plus, 20k, de jobb mindenben mint a felsoroltak. jó kábelmenedzsment, szellős, könnyen szerelhető.

CPU-VGA-SSD összehasonlító teszteket itt találsz http://www.anandtech.com/bench . Ezért feleslege újabb hozzászólást írni. Engem úgy tanítottak, hogy ha hozzám szólnak - kérdeznek, válaszolok. Ha írok egy privát üzenetet te is tedd meg ugyan ezt.

(#17778) NielsX válasza Jim-Y (#17776) üzenetére


NielsX
tag

Ez egy igen tetszetős minimal design-os ház, valami ilyesmi az elképzelés - elöl két 12-es, és hátul/felül 12-es helyekkel. Ennek még jobban utánaolvasgatok mielőtt döntök, köszi a tippet.

mitkov77: Nekem annyira nem jön be ez a ház, de kösz azért! Nem tetszik a vinyótartó helyzete, meg a 430-al összevetve 2x-es ár, nem látom miért.

Pro/kontra jöhet még vélemény 430 vs t9 témában!

(#17779) feco100 válasza NielsX (#17778) üzenetére


feco100
tag

Hello!

Nekem T9 Economy házam van, Swif2-es ventikkel. Kb. 3 hónapja van meg, eddig nagyon elégedett vagyok velük! Viszonylag halk, szellős ház. Az itt elhangzottak alapján sokkal jobb a kábelelvezetés mint a CM-ben. Én még Cm 430-as házat nem láttam csak képeken, de az tuti, hogy ebben jól el lehet rejteni a kábeleket. Röviden és tömören ennyit tudok mondani.
Talán annyi hibája van a háznak, hogy felül nincs venti hely. De nem is olyan rég egy fórumtárs már alakított ki felső helyet, igaz ha jól emlékszem az T5-ös, de szinte ugyanaz a kettő.
Tőlem +1 pont a T9-nek.

Úgy tanul a gyerek, ha kérdez!

(#17780) PeetR válasza NielsX (#17778) üzenetére


PeetR
aktív tag

Tőlem is +1 a T9 ,szinte mindenbe jobb ,mint a 430 anyaghasználat, kábelmenedzsment talán amibe picit alul marad a szellőzés ,mert ahogy feco100 is mondta a T9-nél zárt a tető lemez ,de ez előny is lehet mert így valamivel halkabb is mint a 430.

(#17781) mitkov77 válasza PeetR (#17780) üzenetére


mitkov77
aktív tag

No én ezért ajánlottam a haf 912+ -t :D igaz 2x annyi de annyival jobb is:)

CPU-VGA-SSD összehasonlító teszteket itt találsz http://www.anandtech.com/bench . Ezért feleslege újabb hozzászólást írni. Engem úgy tanítottak, hogy ha hozzám szólnak - kérdeznek, válaszolok. Ha írok egy privát üzenetet te is tedd meg ugyan ezt.

(#17782) zozz12


zozz12
tag

Helló!
Mi a véleményetek a Raidmax házakról? Jó stabil, erős házak? A kábelrendezésük jó? Amit láttam itthon és szimpatikus ár szempontjából is az a Raidmax Altas/Blade/Hurricane. Ezekről mit gondoltok?

:R

(#17783) cross56


cross56
senior tag

up :R

(#17784) -zaki-


-zaki-
tag

Sziasztok,
Cooler Master Silencio 550-es házat vett már vki Mo-on?
Az érdekelne, hogy a javított verziót árulják már?

(#17785) albert8 válasza -zaki- (#17784) üzenetére


albert8
addikt

Én még nem találkoztam vele hazánkban :N

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#17786) lizRRR válasza -zaki- (#17784) üzenetére


lizRRR
őstag

Nem tudok róla , de szép le tisztult házikó :K

Az én kedvencem ugyanis a hagymásbab... :)

(#17787) P-SZ-S


P-SZ-S
aktív tag

Sziasztok!

Thermaltake V4 jó választás 9k-ért?

[ Szerkesztve ]

(#17788) TROG AIR válasza P-SZ-S (#17787) üzenetére


TROG AIR
aktív tag

Nekem v3 és v4 is van,alap 1hdd-s géphez lp vga...semmi extra....
,de itt nem ajánlják: - vékony lemez,felülre csak vékony plusszhűtést tudsz tenni,stb..
...nekem megfelel,kívül belül fekete,alsótápos,
ennyi pénzért csodát nem is vártam,szerintem átlag konfighoz jó.... :)

[ Szerkesztve ]

430 pozitív , 0 negatív....

(#17789) P-SZ-S válasza TROG AIR (#17788) üzenetére


P-SZ-S
aktív tag

Nekem is hasonló igényeim vannak, a gépet nem is látom használat közben, max. az elejét. Egyetlen szempont a jó szellőzés, az pedig szerintem megvan 5 normális ventivel. Ha pedig nem rakok orbitális scythe proci turbinákat a gépbe, akkor simán elférnek.

(#17790) Degerg


Degerg
csendes tag

Ha valakinek van CM elite 331-es oldallapja, megvenném, bocs h ide irom ezt, kösz.

(#17791) Tálydi


Tálydi
senior tag

Sziasztok!

Milyen házat ajánlanátok ami megfelel az alábbi kritériumoknak?

- Kicsi![Nem vagyok teljesen tisztában a szabványokkal, nem akarok hülyeséget beszélni (uATX lap férjen bele)]
- Szállítható
- Max 15-17k
- Esztétikus/minőségi (nem műanyag, fehér, kókányolt cucc)

Köszi!:R

Eeeeh, what’s up, doc?

(#17792) zozz12 válasza Tálydi (#17791) üzenetére


zozz12
tag

Helló!
Szerintem érdemes lenne megnézned az NZXT Vulcan nevű házat. Bemutató. Az ára újonnan 17kkörül mozog.

(#17793) Tálydi válasza zozz12 (#17792) üzenetére


Tálydi
senior tag

Köszi, bár lehet, hogy még kisebb kellene.(Nem nekem lenne.)

Eeeeh, what’s up, doc?

(#17794) zozz12 válasza Tálydi (#17793) üzenetére


zozz12
tag

Ami ennél kisebb, az már szerintem mITX. Mert a Vulcan az mATX. Milyen alaplap menne bele?

(#17795) Tálydi válasza zozz12 (#17794) üzenetére


Tálydi
senior tag

mATX lenne egy, hypert tx3-as hűtővel, és egy gtx460-nal.

Eeeeh, what’s up, doc?

(#17796) Danex


Danex
addikt

Hello, valami jó kis házat keresnék :U .

ami kell, hogy ATX-es legyen,
táp alul/vagy elöl.
minél kisebb
jól szellőző
kábel management lehetőség szerint
és letisztult(világító ventilátorok nem zavarnak, de mégis komoly, nem össze-vissza tördelt ívek )

keret: szállítással olyan 22-24ezer forint

Előre is köszi!

(#17797) Jim-Y válasza Danex (#17796) üzenetére


Jim-Y
veterán

Szia: [link]

Ez megfelel a kritériumoknak, talán az egyik legkisebb ATX-es ház, ha nem a legkisebb a piacon. Cserébe a szellőzése gamer gépekhez nem megfelelő, alkalmi gamereknek és átlagfelhasználóknak megfelelő.

Ami egy fokkal jobb szellőzésben, az ennek az utódja: PC-A05FN sajnos még nem lehet kapni magyarországon.

Logout cikk a PC-A05N-ről

(#17798) Danex válasza Jim-Y (#17797) üzenetére


Danex
addikt

Igen ezt néztem, de ahogy olvasgattam érdemes megvárni a javitott verziót mert a tápnál már megvan oldva a szellőzés alulról

(#17799) Jim-Y válasza Danex (#17798) üzenetére


Jim-Y
veterán

Az a legkisebb jó feature, a fedlapi 12-es venti szerintem többet számít:)

(#17800) Danex válasza Jim-Y (#17799) üzenetére


Danex
addikt

Na igen az se rossz, mert az tán pont a videókártyának adna levegőt, mondjuk elég hűvös a gépem, hát akkor kénytelen leszek várni :S

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.