Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18801) albert8 válasza maki001 (#18798) üzenetére


albert8
addikt

HA már itt tartunk el kellene birnia a háznak
de ha eladod azon is buksz annyit hogy ne érje meg

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#18802) Mustármag válasza maki001 (#18798) üzenetére


Mustármag
őstag

Szerintem biztos ami biztos kérdezd meg.
Bajod nem lehet belőle csak 1 telefon hívás.
Vagy még annyi se (E-mail).

(#18803) maki001 válasza Jim-Y (#18799) üzenetére


maki001
tag

Megy vissza garival a ház mert a dokkolója nem jó, hiába rakok bele HDD-t nem látja. Egyébként nem gáz hogy forró a ház teteje? Attól nem lesz baja a CPU-nak vagy valami, mert én hagynám is ezt a házat de látod a Xigmatek sem fér bele.

Mert ha tudnám, hogy a két gyári ventit lecserélem plusz a CPU hűtőt és jó akkor marad, de most jelenleg több bajom van a házzal mint a géppel összesen volt...

(#18804) Jim-Y válasza maki001 (#18803) üzenetére


Jim-Y
veterán

Ha lesz rakta egy diszkrét cpu hűtő, akkor nem kell feltétlen cserélned a házat, mert nem lesz baja, az hogy meleg a teteje, hát puff neki hát meleg:D Egy ilyen zárt házban sosem lesznek olyan jó hőfokok mint egy agyonlyuggatottban... Ha megy vissza gariba megpróbálhatod, hátha ráfizetéssel kicserélheted egy másikra, egy próbát megér. De ha nem cserélik ki, vagy csak egy ilyenre, szerintem mindenképp vegyél egy cpu hűtőt, az alpenföhn háza táján érdemes szerintem szétnézned, mintha a brocken alacsonyabb lenne, bár nem biztos...

(#18805) Daert válasza maki001 (#18803) üzenetére


Daert
őstag

Ha baj van a dokkolóval,ház vissza,ráfizet 692-re,hazavisz és örül! :D
De ez csak egy lehetőség.
A brocken is 158mm.(irtam a CPU hűtős topikba választ.) Coolink Corator 155mm.

[ Szerkesztve ]

(#18806) maki001 válasza Daert (#18805) üzenetére


maki001
tag

Igen ez volt a kérdés, hogy ilyet lehet-e?

(#18807) Tyca válasza Jim-Y (#18790) üzenetére


Tyca
senior tag

Gabesz144, osonte kösz a válaszokat!

Jim-Y, lizRRR :

SPIRE Savit - 6003 -et néztem ki, itt a fórumban ajánlotta valaki, a hozzá adott 4db 120-as venti és a nem túl drága ár miatt választottam ki (persze még változhat a dolog, nem rendeltem még meg).

A CM 690 nálam már a túl drága kategória (15K a határ), nem erőmű lesz a házban, régebbi a konfig (Gigabyte P35 DS3L, C2D E4500@3 Ghz, XFX HD4850 512MB + 1 vinyó + 1 dvd), csak a mostani házamat még '93 környékén vettem, felül van a táp (Chieftec GPS 500A), ami alatt kb 1,5 centire figyel a proci hűtőborda, és így pont annak a hőjét szívja fel, ezáltal játékok közben marha hangos a táp. Ezért kell mindenképpen egy alsótápos megoldás...

(#18808) maki001 válasza Jim-Y (#18804) üzenetére


maki001
tag

A másik kérdésem az hogy szerinted nagy gond az ha a Xigmatek hűtője a hangszigetelő-szivacsában van vége? Nem fog kigyulladni :D vagy valami?

(#18809) oriic válasza maki001 (#18808) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Lol, kigyulladni? Mekkora hőmérsékletek uralkodnak ott szerinted? :DDD

Live-Die-Respawn

(#18810) Jim-Y válasza maki001 (#18808) üzenetére


Jim-Y
veterán

xD ez jó kérdés, hát, szerintem nem érdemes úgy raknod, inkább keress egy kisebb coolert, vannak ilyenek szép számmal ;)

(#18811) parkr válasza maki001 (#18808) üzenetére


parkr
őstag

Én korábban megérdeklődtem -zaki--tól a dolgot, mert én is gondolkozok egy ilyen házon.
Neki a Gaia úgy fért be, hogy a szigetelés kiálló részeiből levágott, ott ahol a borda hozzá ért

Gondolom a javított kiadásban ezért is lett sima a szigetelés azon az oldallapon

(#18812) maki001 válasza oriic (#18809) üzenetére


maki001
tag

Hát azt én nem tudhatom hogy egy hangszigetelőszivacs mit bír :D Gyári hűtővel 50 fok alapjáraton, terhelésnél 60 szóval ha most a vége a szivacsban van nem biztos hogy nem sűl bele a szivacs. Már ha érted mire gondolok.. :D

(#18813) oriic válasza maki001 (#18812) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

60+70 foktól nem fog meggyulladni egy szivacs. :DDD De miért nem vágsz ki belőle mondjuk?

Live-Die-Respawn

(#18814) maki001 válasza oriic (#18813) üzenetére


maki001
tag

Hát akkor majd vágok ki belőle...

(#18815) Daert válasza Tyca (#18807) üzenetére


Daert
őstag

(#18816) Tyca válasza Daert (#18815) üzenetére


Tyca
senior tag

Köszi a tippeket!

(#18817) Csabroncka válasza maki001 (#18814) üzenetére


Csabroncka
addikt

Én nem tudom mit vártál egy olyan háztól, ami arra lett tervezve, hogy halk. Másrészt azért fontos kiemelni, hogy talán nincs is olyan ház ami mindent egyszerre tud, mivel lehetetlen. Amelyik nyitott és jól szellőzik ott egyből lehet hallani egy alap szélzajt minőségi ventillátorok esetén is, amelyik jobban szigetelt az pedig melegebb.

Ahogy leírtad, én azért nem lennék megijedve,mert most nyár van, tehát ennél melegebb nem nagyon lesz! Másrészt érdemes előre venni még egy 800-asat a hideg túlnyomás csodákra képes.

"in medias res"

(#18818) Madn!ght válasza Csabroncka (#18817) üzenetére


Madn!ght
addikt

Az, hogy már a ház burkolata is átmelegszik, nem egészséges. Sajnos 2db 12cm-es venti nem tud egy ilyen konfigot hűvösen tartani. A régi Soprano házamban 2 swif2 120p teljesített szolgálatot. A GTX460 teljesen hűvösen maradt az összes alkatrésszel egyetemben.

Miután VGA-t cseréltem olyan szinten nem boldogult a korábbi hűtésem vele, hogy ugyanígy átforrósodott a gépház külseje. Sajnos csak a levett oldallap jelentett megoldást. Ekkor viszont már a zajjal, illetve a porral kellett harcolni....

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#18819) bsh válasza Madn!ght (#18818) üzenetére


bsh
őstag

nem tudom, az enyém "hasonló" konfig, hasonló ház, és működik. igaz, kellett vele játszani és a jó ventik kellettek bele, de működik. nem kell annak "hűvösnek" lenni, csak éppen a biztonságos hőmérsékletet kell tartani, és nem többet - izé, kevesebbet. a csendes ház az már csak ilyen. illetve ha már előre tudja az ember milyen teljesítményű vasat akar venni, akkor a házat megfelelően kell megválasztani.

(#18820) Madn!ght válasza bsh (#18819) üzenetére


Madn!ght
addikt

Én a saját példámból indultam ki. Szerintem bármilyen ventire cserélhetné, nem sok javulást fog eredményezni. Túlságosan zárt a ház, és a VGA alatt beszorul a meleg, az pedig felfűti az összes többi komponenst.

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#18821) Daert


Daert
őstag

Nekem a Lian Li venti kivágásai tetszenek nagyon.Nincs perforált rács,csak kivágás.Természetesen a biztonság szempontjából tesznek mindenhova ventirácsot,de az is sokkal szellősebb mint az acélházak perforált lemezei,ráadásul levehetők.Így minimális lehet a szélzaj.

[ Szerkesztve ]

(#18822) bsh válasza Madn!ght (#18820) üzenetére


bsh
őstag

nem értek egyet. :N meg lehet azt csinálni. hátsó ventit előre rakni másodiknak, hátra egy jobb fajtát, az legyen nagy légszállítású. tápot fel lehet fordítani.
ha a ház teteje meleg, az a kutyát nem érdekli. a proci meg a vga hőmérséklete legyen megfelelő, aztán annyi a lényeg.

(#18823) Madn!ght válasza bsh (#18822) üzenetére


Madn!ght
addikt

Én maxra tekertem mindkét swif2 120p-t de, sajna semmit nem segített. Egy óra játék után a VGA alatt lévő meleg még a procira is rádobott vagy 8-10 fokot a korábbi hőmérsékletéhez képest. Megjegyezném nekem a procin is magasabb légszállítású ventijeim vannak (2 db noiseblocker xl1), így összességében 4 db venti próbálkozott megbirkózni a házikóban keletkezett meleggel.

Mindenesetre remélem, hogy a kolléga kipróbálja az általad javasoltakat, hátha nála beválik. ;)

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#18824) albert8 válasza bsh (#18822) üzenetére


albert8
addikt

HA a ház tetején nincs lyuk vagy perforált lemez akkor ott megszorul a levegő és kész,
azzal nem lehet mit tenni mert nincs olyan venti max ilyen 5ezer RPM-es ami kinyomja :N

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#18825) gego


gego
csendes tag

Sziasztok
Nem tudtok valami hejet ahol HAF 912 vagy 922 van átlátszó oldalfallal?
Eddig mindenhol csak teli oldalappal találtam.

(#18826) Jim-Y válasza gego (#18825) üzenetére


Jim-Y
veterán

Szia, ezeket nem lehet európában kereskedelmi forgalomban kapni, javaslom vegyél egy sima 912+ -t és jaja1981 kolléga csinál neked egy egyedi plexis oldallapot ;) üdv

(#18827) Daert válasza gego (#18825) üzenetére


Daert
őstag

Nagyon úgy tűnik hogy Asia Only
Hopp,elkéstem.

[ Szerkesztve ]

(#18828) gego válasza Jim-Y (#18826) üzenetére


gego
csendes tag

Köszönöm a válaszodat:-) Akkor engem elég jól át....k a boltok:D Majd ekkor lesz meg akkor lesz válaszokkal.És köszönöm a tippedet is.

(#18829) kzoard


kzoard
csendes tag

Szervusztok!
Lenne egy kérdésem. Találok -e olyan házat, ami kívül-belül fekete, ATX laphoz van, ház oldalára merőleges a HDD tartója, alsótápos. Eléggé tetszenek ezek a minimalista kidolgozású házak, mint amiket a Lian-Li is gyárt. Tőlük például a PC-7FNWX tetszik nagyon (belsőre), de klasszikusabb kinézettel megfelelőbb lenne, mint a PC-8 (előlap, csatlakozók).
És ami talán a lefgontosabb, hogy ennél olcsóbban jöjjek ki a dologból, ha lehet.
Előre is köszi.

(#18830) Nuits válasza kzoard (#18829) üzenetére


Nuits
tag

(#18831) Zozzant válasza kzoard (#18829) üzenetére


Zozzant
addikt

Bitfenix Shinobi core black de a csíkokat és ventiket számold hozzá.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#18832) Jim-Y válasza Zozzant (#18831) üzenetére


Jim-Y
veterán

Meg a logo-t, bár az csak 400 forint ^^

(#18833) G R 3 G


G R 3 G
tag

sziasztok, olyan kérdésem lenne, ti milyen házat ajánlotok, ha max. 9-10.000 Ft-ot költenék rá?

MS Power Platform & CRM Tanácsadás és Fejlesztés: https://kogero.hu

(#18834) albert8 válasza G R 3 G (#18833) üzenetére


albert8
addikt

CM 430, 370 vagy használtan valami szép kis ház :)

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#18835) PeetR válasza G R 3 G (#18833) üzenetére


PeetR
aktív tag

CM 430 vagy Thermaltake V3

(#18836) G R 3 G válasza albert8 (#18834) üzenetére


G R 3 G
tag

Köszi a tippeket mindkettőtöknek :R jónak tűnnek, meg csak jókat írnak róluk.
Sajnos egy régebbi fsp 400as tápom van, és elég rövidek a kábeljei, így a háznak váratnia kell magára...

MS Power Platform & CRM Tanácsadás és Fejlesztés: https://kogero.hu

(#18837) albert8 válasza G R 3 G (#18836) üzenetére


albert8
addikt

Talán még kaphatsz CM elite 335-öst abba jók a rövid kábelek is :)

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#18838) RZozo


RZozo
aktív tag

Van-e valakinek tapasztalata Arctic Silentium T11 házzal kapcsolatban?
Dual Core procis rendszerhez lenne, semmi túlhúzás, a lényeg, hogy halk legyen

(#18839) bsh válasza albert8 (#18837) üzenetére


bsh
őstag

a múlt héten vettem egyet, még kapható.

(#18840) Tothgera30 válasza RZozo (#18838) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Jó kis házak, szellőznek rendesen és halkítanak is a gépen egy keveset.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#18841) G R 3 G válasza albert8 (#18837) üzenetére


G R 3 G
tag

utána nézek, köszönöm :R

MS Power Platform & CRM Tanácsadás és Fejlesztés: https://kogero.hu

(#18842) oriic válasza PeetR (#18835) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

V3 nagyon jó, nekem is volt, nemrég adtam el. :) Nekem már túl kicsi volt. :DDD

Live-Die-Respawn

(#18843) -Rahan-


-Rahan-
tag

Azt szeretném tudni, hogy ha az alaplapon van 3.0 usb csatlakozó, akkor arra rá lehet kötni egy számítógép ház előlapi usb csatlakozóját? Ha igen, akkor az 3.0-ásként fog üzemelni?
Ha már volt szó erről a témáról, akkor elnézést, de rengeteg hozzáírás van ebben a fórumban, egyszerűen képtelen vagyok végigolvasni.
Az alaplapra integrált usb vezérlő szabja meg, hogy egy port milyen verziójú? Hogy is van ez?

[ Szerkesztve ]

(#18844) oriic válasza -Rahan- (#18843) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ha van előlapi usb3-as csatlakozód akkor igen. A sima 2.0-s előlapi usb-t nem tudod rákötni az alaplap usb3as portjára...

Live-Die-Respawn

(#18845) zack


zack
nagyúr

Tudtok nekem pontos infót adni arról, hogy egy Chieftec Dragon toronyház felső PCI-E slotjába be fog férni egy ATi 6990 ill. egy 6970? Csak mert a vinyók miatt nem tudom kivenni a fiókokat.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#18846) Gery15


Gery15
addikt

Sziasztok!
Lehet, hogy nem jó topikba írok, de az lenne kérdésem, hogy egy Cooler Master 692 házba ami ugyebár alsó tápos elérne-e a táp kábel a lapig? Cooler Master M520.

HyperX

(#18847) tajcsi válasza zack (#18845) üzenetére


tajcsi
senior tag

Nem hinnem...alapbo leleg rovid haz az....mar egy 8800gtx is problemas...

[ Szerkesztve ]

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#18848) albert8 válasza zack (#18845) üzenetére


albert8
addikt

Szerintem befér ha kiveszed az alsó HDD tartót+ hogyha az egyik alsó PCI-be rakod akkor szerintem anélkül is befér

Gery15: Igen elérne :K

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#18849) kzoard válasza Nuits (#18830) üzenetére


kzoard
csendes tag

Igen, néztem és alapvetően nem tetszik. Valahogy ezek a CM házak nem az én eseteim. Főleg nem ez a teljesen rácsozott kialakítás. Tudom, jó szellős, de nem szeretném, ha mindent por lepne el.
@Zozzant:Erről a márkáról még nem is hallottam, de ez, amit linkeltél már tetszetősebb, főleg ilyen árban. Mondjuk azzal a 8kg acéllal biztos, hogy nem borul fel, de szerelgetéshez emelgetni… Tisztára kondiba jövök. :D Plusz pont, hogy matt fekete. Csíkok?

(#18850) Gery15 válasza albert8 (#18848) üzenetére


Gery15
addikt

Köszönöm! :R

HyperX

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.