Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17801) Jim-Y válasza Danex (#17800) üzenetére


Jim-Y
veterán

Igen... nekem A05NB van most, anyaghasználatra és minőségre/összeszerelésre egy ötös skálán hatos, helykihasználásban is hatos, sajnos véleményem szerint a szellőzés a hibája, az nem lett a legjobban megoldva, az újított verzió ezt hivatott kijavítani, így szerintem az a 20K-es kategóriában best-buy lesz.. üdv

(#17802) marcias válasza Tálydi (#17791) üzenetére


marcias
őstag

Na, igazából nekem is egy mATX-es, minél kisebb ház felfedezése lenne a cél, max 20k-ból kihozva a dolgot, de eddig nem sok eredménnyel. Szemezgettem a mini ITX-es házakkal, azok között már akadnak kicsik szép számmal, de sajnos a mini ITX méretben nem támogatják a 100+ W fogyasztású procikat.

Ezt találtam: [link]

Ez most olyan 25k, ami picit sok nekem, ráadásul nem is elég kicsi, viszont az anyaghasználata, minősége rendben lévő.

Esetleg valakitől még tipp kicsi mATX házra?
Teljesen elég 1db 5,25"-os hely is, 3,5"-ösből is elég akár 2. Szóval alacsonyak az igényeim.

Steam: marcias88

(#17803) BioNiCMaN válasza marcias (#17802) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Ez kisebbnek tűnik. :D (úgy érzem valami visszafogottabra gondoltál)

Szerintem nézz körül az ipon-nál mATX-re szűkítve. ;) (ha még nem tetted)

[ Szerkesztve ]

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#17804) marcias válasza BioNiCMaN (#17803) üzenetére


marcias
őstag

Jujj. :D
Amúgy melóra lenne, gyakorlatilag egy home-made workstationt szeretnék csinálni.
Az iponos tippért köszi, már nézem is.
Bár tegyük hozzá, az iPon elég kevés prémium házgyártótól forgalmaz termékeket.

[ Szerkesztve ]

Steam: marcias88

(#17805) BioNiCMaN válasza marcias (#17804) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Akkor mégse alacsonyak az igényeid? ;]

[ Szerkesztve ]

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#17806) marcias válasza BioNiCMaN (#17805) üzenetére


marcias
őstag

Hát, tulajdonképpen nem. Elég speciálisak. :B
Csak arra mondtam, hogy sok bővítőhelyre abszolút nincs szükségem, ezért gondoltam, hogy megcélozható egy kisebb ház. Ha van.

Amúgy vitán felül ez tetszik a legjobban, de ki az az őrült, aki 45k-t ad érte? Vicc.

[ Szerkesztve ]

Steam: marcias88

(#17807) Tálydi válasza marcias (#17802) üzenetére


Tálydi
senior tag

Akkor nagyjából hasonló házat keresünk. Nálunk a 100w+-szal nem lenne gond, i3-530 van a gépben.(De az Én i7-860 am is csak 95w-os, hova 100+W? :U

(#17803) BioNiCMaN: Köszi a tippet! :)

Eeeeh, what’s up, doc?

(#17808) marcias válasza Tálydi (#17807) üzenetére


marcias
őstag

Bulldozert akarok. :P

Steam: marcias88

(#17809) Tálydi válasza marcias (#17808) üzenetére


Tálydi
senior tag

Muhaha ;]

Eeeeh, what’s up, doc?

(#17810) zozz12


zozz12
tag

Helló!
Ezek közül melyik házat választanátok?
- Sharkoon T5/T9 Value
- CoolerMaster Elite 430
- Thermaltake V3/V4/Element T
- Raidmax Altas/Blade
- AeroCool Strike-X

Feltétel a jó kinézet, szellőzés és stabilitás (ne vékony gagyi lemezből, műanyagból legyen) és a kábelek jó elvezethetősége. Max. ár 15k.

:R

(#17811) osonte válasza zozz12 (#17810) üzenetére


osonte
senior tag

Szia!

Kábel elrendezés szempontjából egyértelmű: Sharkoon T5/T9.

Szellőzés szempontjából megmondják a többiek, hogy mennyire illik az adatlapodon levő géphez.

Esetleg még ezeket ajánlanám, a jobb szellőzés miatt: BitFenix Shinobi, illetve BitFenix Shinobi Window

(#17812) szamoki válasza zozz12 (#17810) üzenetére


szamoki
tag

Nekem Sharkoon T5-öm van és tetszik.
A tetőlemezre egy ventilátor egyedi kivitelezésben van.

Előtte nagyon szemeztem a Thermaltake V3/V4 Blasck Edition-el, de az iponos Fórumon nagyon lehúzták lemez vékonyság miatt. kábelezés szempontjából messze gyengébb mint a Sharkooon és most így tulajdonosként azt tudom mondani, hogy kinézetre is, mert ez a T5 élőben szebb mint a képeken. Autós tesztelős idézetként: "jók a használt műanyagok", nem kopogósak, minőségi érezetet ad. :) :)

A többiről semmennyi infóm nincs.
Remélem tudtam valamiben segíteni.

(#17813) mitkov77 válasza zozz12 (#17810) üzenetére


mitkov77
aktív tag

CoolerMaster Elite 430
Szerintem a konfigodhoz talán ez a legmegfelelőbb, mivel jobban szellőzik, mint a TT, vagy a T5-T9.
A két utóbbi, amit megjelöltél még jó választás lehet, de inkább az AeroCool.

CPU-VGA-SSD összehasonlító teszteket itt találsz http://www.anandtech.com/bench . Ezért feleslege újabb hozzászólást írni. Engem úgy tanítottak, hogy ha hozzám szólnak - kérdeznek, válaszolok. Ha írok egy privát üzenetet te is tedd meg ugyan ezt.

(#17814) zozz12 válasza osonte (#17811) üzenetére


zozz12
tag

Elég sokan mondják ezt a Sharkoon T5/T9, én is kezdek ezek felé hajlani. A Tt házak kilőve. De érdekelne még a vélemény a többi házról ill. az, hogy mi a különbség a T5 és a T9 közt. A Shinobi Window jó volna, csak elég drága. (15k a max.) Úgy vagyok vele, ha házat veszek akkor az jól nézzen ki (plexi oldallap is legyen) és jól szellőzzön vagy én építek félig-meddig egy bútorba, lehetőleg úgy, hogy a vízszintesen legyen az alaplap (a Mugen 2 súlya miatt), jól szellőzzön és minél csöndesebb legyen. Na de jó kérdés mi lesz ebből...

(#17815) P-SZ-S válasza Tálydi (#17791) üzenetére


P-SZ-S
aktív tag

Tálydi: Thermaltake V5?

(#17816) osonte válasza zozz12 (#17814) üzenetére


osonte
senior tag

Sharkoon T5 Value:

5 db 5,25" hely
5 db belső 3,5" hely elfordítva
Elől 1 db + hátul 1 db venti

Sharkoon T9 Value:

9 db 5,25" hely
HDD-hez jár átalakító így be lehet tenni akármelyik 5,25"-os helyre
Elől 2 db + hátul 1 db venti

(#17817) marcias válasza Tálydi (#17809) üzenetére


marcias
őstag

Bár nem egy olcsóság, sztem nem rossz alternatíva ez sem, és ez tényleg nem nagy: [link]

Valamint itt van még ez is, sajnos ez egyelőre nem kapható még nálunk, de az elődje szintén 25k körül mozog ugyanabban a boltban. Ami ebben tetszik, az a letisztult előlap, a hagyományos belső elrendezés, valamint az előlapi USB3. Viszont nagyobb is.

[ Szerkesztve ]

Steam: marcias88

(#17818) exabit


exabit
tag

Üdv! ATX-es házat keresek de ami tetszett egy ANTEC Three Hundred az csak 0,6 mm vastag lemezből készült (de ahogy nézem 20k alatt kb minden) ami így látatlanba kicsit kevésnek és gyöngécskének tűnik. Ezt jól gondolom vagy valaki meg tud cáfolni?

(#17819) Tálydi válasza P-SZ-S (#17815) üzenetére


Tálydi
senior tag

Köszi, ez jó!

(#17817) marcias: Köszi, de ez már kicsit drága.

Eeeeh, what’s up, doc?

(#17820) thomasa


thomasa
senior tag

Egy kis segítséget kérnék, milyen házat javasolnátok, ha a főbb szempontok:

- hang (halk legyen, a légy zümmögését szeretném hallani max terhelés alatt :D )
- álló ATX formátum
- előlapi usb 2db
- ne világítson vakítóan menet közben (ha más nincs nem kötöm rá a ledeket)

Ezeket néztem eddíg a célra:
- Fractal Design Define R3
- Cooler Master Silencio 550

Pro-kontra, esetleg más típust ajánljatok légyszives Köszi :R .

(#17821) Jim-Y válasza thomasa (#17820) üzenetére


Jim-Y
veterán

Ha ennyire hangtalan gépet akarsz akkor az drága lesz, hangszigetelt ház, ANTEC 30K körül, vagy FD Define XL, Define Mini, passzív CPU-cooler, passzív táp (ez csak pár 100 W-ig lesz passzív, tehát max idle), esetleg passzív VGA, ebből a legerősebb tudomásom szerint egy HD6850... egyik sem olcsó persze..

megj: egyébként az csak egy dolog, hogy a ház hangszigetelt, de fontosabb lenne, hogy a többi alkatrészed (is) halk legyen, ha a vga rotációs kapa, akkor tökmindegy, hogy milyen halk házat veszel, nem fogja annyira megszűrni:S Valamint jó ventik kellenek, egy halk cpu-cooler, egy jó minőségű halk táp, meg vga-ból is egy halkabb darab kell, ezt megspékeled egy hangszigetelt házzal és akkor már közelítesz ahhoz, hogy egy halk konfigod legyen^^

[ Szerkesztve ]

(#17822) thomasa válasza Jim-Y (#17821) üzenetére


thomasa
senior tag

Hm, abban reménykedem, hogy talán a hangszigetelt ház bent tart némi db-t. Valóban a többi alkatrész hangtalanítása elég költséges, valamint a teljesítményt is meghatározza egy passzív cpu cooler.

(#17823) albert8 válasza thomasa (#17820) üzenetére


albert8
addikt

A define r3 jó kis ház hang szempontjábol is, de teljesen halk sose lesz
talán ha minden alkatrész passziv, de akkor sem teljesen :N

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#17824) Jim-Y válasza thomasa (#17822) üzenetére


Jim-Y
veterán

Az is jó, ha egy halk de aktív cpu-coolert veszel, a tápod is legyen halk, ha a merevlemez a leghangosabb a gépben, akkor már jó úton vagy;) Amennyit az amúgy halk alkatrészek csinálnak, azt felfogod egy hangszigetelt házzal, akkor szerintem az már egy szinte hangtalan rendszer lenne, csak azt nem szeretném, ha csodát várnál egy ilyen háztól, úgy, hogy mellette a többi alkatrész hangos..

(#17825) thomasa válasza Jim-Y (#17824) üzenetére


thomasa
senior tag

Egy AMD X4 945-re nem tudom milyen halk hűtő passzolna rá, most egy CM Hyper N520 van rajta.

(#17826) zozz12 válasza thomasa (#17825) üzenetére


zozz12
tag

Helló!
Hát a nagyobb fajták, ha az kell hogy halk legyen. Pl.: Scythe Mugen 2 rev.B. Nekem alapjáraton 38°C, max. terhelésen 55°C (több Prime95) a CPU és a gyári venti elég halk.

(#17827) Jim-Y válasza thomasa (#17825) üzenetére


Jim-Y
veterán

Hát, ugye mint minden, ez is pénz kérdése, nekem a 955BE-met most egy Alpenföhn Matterhorn hűti ami azért a halkabbak közé tartozik, de az ára is hozzá illő, cca 13K pénz, egy AC Freezer 13 PRO már csak 8K, és azt is nagyon halknak mondják..

(#17828) lizRRR válasza Jim-Y (#17827) üzenetére


lizRRR
őstag

Az AC Frezer nem halk nekem a mostani xigmatek előtt olyanom volt.. hangos volt mint a porszívó... nem vicc :K

Az én kedvencem ugyanis a hagymásbab... :)

(#17829) Jim-Y válasza lizRRR (#17828) üzenetére


Jim-Y
veterán

Azért az sem mindegy, hogy neked
AC Freezer 13 -ad, vagy
AC Freezer 13 PRO-d volt, az előbbi 9cm-es ventivel van szerelve, az hangos, az utóbbi 12cm-el, az állítólag halkabb a CM Hyper 212+-nál ami nekem volt egy évig, és az nagyon halk :)

(#17830) lizRRR válasza Jim-Y (#17829) üzenetére


lizRRR
őstag

+ 1 :U :R

Az én kedvencem ugyanis a hagymásbab... :)

(#17831) #63463168


#63463168
törölt tag

Sziasztok!
Ehhez a cucchoz milyen házat ajánlanátok?

Intel Core i5-2500K CPU
ASUS P8Z68-V PRO alaplap
ASUS ENGTX560 DCII OC/2DI/1GD5 VGA kártya
Corsair PSU-650HX 650W Modular táp
Egy jó proc.hűtő

halk legyen, jól szellőző,csatlakozók ne felül legyenek,kábelmanagment, ár: 25eFT alatt legyen.
Amit kinéztem:
CM Centurion 5 II., ill. Sharkoon T9 Economy

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#17832) freestailo válasza Jim-Y (#17827) üzenetére


freestailo
őstag

Szia, húzva van a procid? Mennyire hűt jól ez a matterhorn?

[ Szerkesztve ]

(#17833) lizRRR válasza #63463168 (#17831) üzenetére


lizRRR
őstag

cm 690?
corsair obisidan 650D

Az én kedvencem ugyanis a hagymásbab... :)

(#17834) albert8 válasza #63463168 (#17831) üzenetére


albert8
addikt

A T9 nem rossz
de én biztos hogy Cm 692-t vennék
nagyon jó ház ennyi pénzért :K

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#17835) Tothgera30 válasza #63463168 (#17831) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Ahogy albert8 írta, szerintem is 692-est vegyél.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#17836) marcias


marcias
őstag

A Fractal Design Core 1000-ről mi a véleményetek?

Steam: marcias88

(#17837) Jim-Y válasza marcias (#17836) üzenetére


Jim-Y
veterán

Valaki írt már róla véleményt, elmondása szerint éppen annyit tud, és olyan minőségben, mint ami egy 10K-es háztól elvárható, vagyis nem túl sokat, nem rosszabb mint a kategóriájában a többi ház, de nem is jobb, csak letisztult minimal házakból, ebben a kategóriában nincs választék, ezért akár még jó vétel is lehet.

(#17838) x_o_n


x_o_n
veterán

a chieftec nem csinál már jó házakat?valahogy eltünt..én már 7-8 éve ugyanazt használom nem látom értelmét lecserélni bár néha elgondolkozom rajta.

(#17839) Free04 válasza thomasa (#17820) üzenetére


Free04
tag

Előttem jól írták h nem elég csak a hangszigelt ház a halksághoz.
A ventik nagyon fontosak ilyen szempontból.
Vagy drága ventiket veszel bele, vagy egy szabályzót, amihez elég az olcsóbb is.
CPU hűtőből érdemes olyat venni, aminek nem sűrűek a lamellái (passzív), oda elég a lassan forgó venti is. Nekem ninja2 van passzívan az i3-on(1.2V), a magok 40 fok körül vannak.
VGA-ra is érdemes tenni hűtőt(pl:S1 rev2-t), így oda is te választhatsz ventit.
CM 692-m van(ami elég lyukacsos) kaze serverrel és ha 4-600 rpm-re leveszem a fordulatot akkor már csak a HDD-t hallom időnként.(4db 14cm + 2db 12cm)

Antec P182/P183-at is érdemes megnézned.

[ Szerkesztve ]

(#17840) marcias válasza Jim-Y (#17837) üzenetére


marcias
őstag

Ránézésre én is ennyit várok csak tőle, viszont a mostani házamon eléggé megszívtam, hogy ott is oldalt vannak a csatlakozók, még egyszer nem vennék ilyen elrendezést. Amúgy pedig tetszik, és elég kompakt méretekkel is bír.

A legjobb amúgy sztem, ha a tetején elöl, vagy elöl a tetején vannak a csatlakozók/gombok.

[ Szerkesztve ]

Steam: marcias88

(#17841) Jim-Y válasza marcias (#17840) üzenetére


Jim-Y
veterán

Én személy szerint a CORE2000-et várom, az nagyjából 13.000 körül lesz, kíváncsi vagyok, hogy mit fog nyújtani, de könnyen elképzelhetőnek tartom, hogy best-buy lesz adott áron.. :)

(#17842) naszvalo válasza thomasa (#17820) üzenetére


naszvalo
tag

Ha igazán halk házat akarsz akkor egyértelműen Antec P180, 182,183 :K Ezeknék halkabb nincs.Még esetleg az általad leírt CM,vagy CM centurion 590 jó választás lehet

(#17843) thomasa válasza naszvalo (#17842) üzenetére


thomasa
senior tag

Az a bajom ezekkel, hogy p180 2005-ös, P182 2007-es P183 2009, CM 590 2008-as, lehet, hogy jók, de nem nagyon lehet kapni, valamint azóta már fejlődött a házpiac terén a technika.

[ Szerkesztve ]

(#17844) pete_21


pete_21
addikt

Sziasztok!
Tudnátok mondani nekem olyan házat, amibe legalább 5 winchester belefér, úgy, hogy ne közvetlenül egymás alatt legyenek?
Bőven elég 2 db 5,25"-os hely is. Fontos, hogy jó legyen a hűtés, és azért masszív legyen a ház (ha egyszerre megy az 5 hdd, ne rezonáljon).
Előre is köszönöm!

(#17845) albert8 válasza pete_21 (#17844) üzenetére


albert8
addikt

Fractal design define xl :)

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#17846) kerelo válasza thomasa (#17843) üzenetére


kerelo
senior tag

Szerintem ne a kiadási dátummal törödj,hanem a kategóriával.Még mai napig is jelennek meg felső tápos ATX házak,szóval nem olyan nagy a fejlődés.pl a 180,182 esetében,igaz hogy nem jó a kábelelrendezési lehetőség,de szépen el lehet rendezni egy kis munkával,és extra halk.De a 183-ban minden megvan oldva :K alaplapi kivágás,kábel elrendezés,stb.és hát minőségben,az élvonalban van mai napig, az tuti. Cm 590 nél meg csak az alaplapi kivágás hiányzik,a többi rendben van,hiába nem mai darab.És jó csendes kuckó az is,persze nem egy kategória a fent említett Antec házakkal.

[ Szerkesztve ]

Lássanak hát csodát,kicsik és nagyok,a becsületes ember én magam vagyok "bendeguz"

(#17847) Tothgera30 válasza thomasa (#17843) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Igen ám, csak a P180-tól kezdve megváltozott az egész ház szerkezete. Az oldallapjai három komponensűek, szellőzése szerintem tökéletes és kúrva sokat halkít a gépen, nem úgy mint egy CM. De te tudod, biztos volt már ezer Antec házad és taperoltad is őket.
(OFF)
Eh, f@szomba, sohasem fogom megérten azokat akik az Antecet akarják látatlanba egy CM-hez minősíteni! Köze nincs hozzá, ez olyan mint ha egy Messerschmitt Bf 109-et egy mai JAS 39 Gripen-esl hasnlítgatnánk össze és itt az évjárat nem számít. Ráadásul apróról nagyon jó áron lehet venni Antec P szériát(/OFF)

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#17848) #63463168


#63463168
törölt tag

Kösz a segítséget! Bp-en jártam, egy boltban megnéztem "élőben" is: CM692-t veszek, mivel nagyon tágas belülről, jó massziv, igényesen kidolgozott cucc.
Kár hogy a kinézete elég unalmas, a csatlakozói felül vannak és nincsenek por ellen védve.

(#17849) marcias válasza Tothgera30 (#17847) üzenetére


marcias
őstag

És a P180 mini is van olyan jó ház, mint a nagyobb testvérei? :U

Steam: marcias88

(#17850) Tothgera30 válasza marcias (#17849) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Ugyan abból az anyagból van. Ez elég hülye kérdés!

"A pokol nem hely, hanem állapot"

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.