Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15751) NoOne1976


NoOne1976
őstag

Nagyon nagy gondban vagyok. Új házat szeretnék venni, mivel a mostani már nem szolgál ki..
Ugyanis vettem egy Asus Xonar kártyát, és a frontpaneli kivezetés nem működik, mivel a mostani házamon az AC97 kompatibilis (az eddigi alaplai hangkártya az volt), de a Xonar csak HDA-t támogat.

Szóval a helyzet az, hogy olyan házat keresek, ami HDA kompatibilis (pl. a kinézett Cooler master elite 331 is csak AC97es, azt írják a gyártói oldalon - így felejtős)

Stílusban minimal, semmi extra igény ezen kívül, és nem kell, hogy tele legyen veti helyekkel, mert nem erőművem van.

Mit tudtok ajánlani?

(#15752) gegerider


gegerider
csendes tag

[link]
Légyszives válaszoljatok! :F :R

(#15753) Jim-Y válasza gegerider (#15752) üzenetére


Jim-Y
veterán

Valószínűleg azért nem kapsz választ, mert nagyon speckók az igényeid, aki olvasta azóta a topicot, az gondolom nem tud neked ajánlani semmit, aki tudna, az meg nem olvasta a topicot:) Nem is értem amúgy, hogy mire jó az ilyen előlapi panel, szerintem nagyon gagyi kinézete lesz így egy háznak, persze ízlések és pofonok :)

(#15754) gegerider válasza Jim-Y (#15753) üzenetére


gegerider
csendes tag

Szia!Szerintem egyáltalán nem "gagyi" a kinézete tőle,bár ahogy írtad ízlések és pofonok.
Már valamennyire elhatároztam magam a TOP GUN-nál....
Válaszokban inkább a véleményt,vagy a tapasztalatot vártam volna,de hát senkinek nincs ilyen háza? :F

(#15755) Jim-Y válasza gegerider (#15754) üzenetére


Jim-Y
veterán

vajh miért ? xD (ne vedd magadra, csak csipkelődök :P ) nincs válasz -> ergo senkinek sincs tapasztalata:S

egyébként egy vélemény: szerintem a 20K-ből vegyél egy normális panel nélküli házat ami jól szellőzik, és külön vegyél egy panelt, sokból lehet választani, és szerintem még stílusosabbá is meg lehet csinálni, mint egy ilyen predesztinálttal ;) üdv

(#15756) gegerider válasza Jim-Y (#15755) üzenetére


gegerider
csendes tag

Az a gáz hogy 20k-m van az egészre...és 20k-ért nem kapok olyan házat ami jól szellőzik + panelt... :CÍgyviszont egyben megvan a kettő :))

[ Szerkesztve ]

(#15757) tatabánya válasza Jim-Y (#15755) üzenetére


tatabánya
senior tag

az a baj, hogy itt a stílus köztetek = sima fekete doboz méreg drágán. legalábbis ez jött le az olvasgatások kapcsán. nálam a codegen házak is ugyan ott álltak ahol most egy NZXT, ízlések és pofonok igen igen és nehogy bárki is a szívére vegye!

(#15758) hajtömeg válasza tatabánya (#15757) üzenetére


hajtömeg
aktív tag

Szerintem tévedésben vagy!
Tény,hogy ma már inkább a letisztult házakat kedvelik,de egyáltalán nem az a szempont,hogy drága fekete doboz legyen.
Sőt! Rengetegen raknak bele ledes ventiket ecetera..és az egyik legtöbbet emlegetett ház a CM430,ami 10e ft. (speciel nekem nem tetszik)
Említett Aerocool házak meg tényleg úgy néznek ki,mintha kilopták volna őket a jogért és igazságért alapítvány irodájából 1986-ból! :))

[ Szerkesztve ]

(#15759) Jim-Y válasza tatabánya (#15757) üzenetére


Jim-Y
veterán

Nem szabad egyébként senkire fújni amiatt mert neki ez-meg ez a ház tetszik, mindenkinek megvan a maga stílusa.. itt a topicban sokan megmondhatják, hogy még én is keresem az enyém... 1 év alatt 3 házam volt, és érik a negyedik:)
10 hónapig volt egy Gigabyte GZ-X3 házam, majd egy CM-430 ami pont akkor jött be a piacra, jó is meg minden, de nekem nem jött be valahogy:S Lecseréltem egy CM RC-692-re, ez is szép meg jó, de még nem az igazi xD Most pedig le szeretném cserélni egy "fekete dobozra", Lian Li A05N , szóval így megy ez .. ^^

(#15760) hajtömeg válasza Jim-Y (#15759) üzenetére


hajtömeg
aktív tag

Pedig a 692 nagyon bejövős... :DDD

(#15761) actions9


actions9
tag

Üdv,

Csendes, jó hűtésű könnyen szerelhető házat szeretnék melyiket javasolnátok.

Fractal Design Define R3[link]

Nexus Prominent 5[link]

Thermaltake Soprano RS101[link]

AeroCool V-Touch Pro fekete
[link]

Bitfenix Survivor Core [link]

thx

(#15762) Jim-Y válasza actions9 (#15761) üzenetére


Jim-Y
veterán

Ezek közül mindenképp a Define R3, a többinél jobb minőségű, üdv

(#15763) albert8 válasza actions9 (#15761) üzenetére


albert8
addikt

A nexus és a define r3 a legjobb
ezek közül is én a nexust javaslom mert nekem az van csak CM 690-nek hivják :D
de a fractal kicsit egyénibb, különlegesebb

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#15764) horush


horush
addikt

Hali.. Jók ezek az új Sharkoon házak? Mert lehet beruháznék egyre (T9 Value, vagy T5 Economy, ha nem lesz annyi pénzem), de érdekelne valaki olyan véleménye, aki esetleg élőben is találkozott már vele. A zöld T9 value bejövős így képek alapján, meg a 3 gyári venti se lenne rossz ennyiért, ha jó minőségűek, s nem visítanak :U
Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#15765) Butcher-HUN


Butcher-HUN
senior tag

Sziasztok! Mit szóltok ehhez a két házikóhoz? Így ránézésre szerintem van bennük anyag.

[link]

[link] :R

[ Szerkesztve ]

✔<<<My Gaming PC>>>: http://butcherproductions.webs.com/my-gaming-pc ✔ <<<My Gameplay Channel>>>: https://www.youtube.com/user/szakozs✔

(#15766) Tothgera30 válasza Butcher-HUN (#15765) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Felejtsd el. Nézz apróba valamit ennyiért.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#15767) -=Vacsek=-


-=Vacsek=-
senior tag

Hali!

Most szeretnék 2-3 héten belül venni házat. Adatlapomon ott van a konfigom ezeknek kéne beleférni + egy kis designe is legyen .:)

Ezt néztem ki eddig [link]

Vélemény?

(#15768) Recon666 válasza -=Vacsek=- (#15767) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Jó lesz, elfér benne minden cuccod.

[ Szerkesztve ]

(#15769) -=Vacsek=- válasza Recon666 (#15768) üzenetére


-=Vacsek=-
senior tag

Na most frissítettem az adatlapom kimaradtak a hdd-k meg a rom :P

Az jó még 1 dolog ezzel a házzal kapcsolatban elvileg 7 ventilátor fér bele 1et adnak hozzá. Gondolom felesleges még 6ot berakni kérdés hogy mennyit kéne meg hova?

(#15770) Probber


Probber
őstag

Valaki meg tudja nekem mondani, hogy melyik a ma kapható legkisebb (full) ATX-es ház (GMC R2 Toast-on kívül)? Csak a magasság számít, a szélesség és a hossz nem lényeg. Tulajdonképpen elég lenne egy ODD hely is, a 3.5-es pedig lényegtelen.

"Rendben, mi a munka? Reklám! Egy kelet-európai üditőnek amit Splort-nak hívnak. A világ első cékla ízű kólája!"

(#15771) Jim-Y válasza -=Vacsek=- (#15769) üzenetére


Jim-Y
veterán

Egyet előre szívni, egyet hátra fújni, és ha kell, akkor egyet felülre fújni, ennél több nem kell, plusz ugye a cpu-cooler :)

(#15772) Jim-Y válasza Probber (#15770) üzenetére


Jim-Y
veterán

Amit linkeltél az 420mm magas, a Lian-Li A05N 381mm, biztos van egyébként több is, de én ezt ismerem, és már ez is kisebb mint amit linkeltél és ATX-es lapokat fogad. üdv

(#15773) Probber válasza Jim-Y (#15772) üzenetére


Probber
őstag

Kösz a tippet, valami ilyesmire gondoltam, ez még tetszik is, szép kis ház!
Ha valaki még tud ilyen liliputi full ATX-es házakat, az ne fojtsa magába. :)

"Rendben, mi a munka? Reklám! Egy kelet-európai üditőnek amit Splort-nak hívnak. A világ első cékla ízű kólája!"

(#15774) -=Vacsek=- válasza Jim-Y (#15771) üzenetére


-=Vacsek=-
senior tag

Redben köszii :)

(#15775) Integrator


Integrator
aktív tag

Sziasztok, segítségre volna szükségem. A ház egy ASUS TA-B72 volt. Garanciálisan nem lehetett javítani, viszont levásárolhatom iPon-ban. A keret olyan 10e Ft max. Táp nem kell. Nem feltétlen költenék sokat, így ha egy értelmes ház kijön 6-e-ből is, Nekem az is jó lenne.
Köszi

(#15776) zed1983 válasza gyiku (#15704) üzenetére


zed1983
őstag

Szia!

Ezt a házat ajánlom figyelmedbe! :R

[link]

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#15777) Jim-Y válasza Integrator (#15775) üzenetére


Jim-Y
veterán

Szia, most épp nincs iponban mert kifogytak belőle, de ha megint jön akkor neked szerintem tökéletes lenne egy Xigmatek Asgard II, a narancs-fekete verzió ~6K körül kapható, a többi 8K.

Ami most van iponban és szóbajöhet:
CoolerMaster 335,370,430,342
Thermaltake V3

ezeken kívül iponban még talán a gigabyte-ok között érdemes keresni, a többi annyira nem minőségi :/

(#15778) kerelo válasza Integrator (#15775) üzenetére


kerelo
senior tag

én az iponba helyedbe ezt venném COOLERMASTER RC-342-KKN1-GP Elite 342
7.909 Ft (6.327 Ft) vagy a 370-et az 2000ft-al több. De a 340 is nagyon jó ár érték arányú.az elő linket én megfontolnám.ma már nem szabad olyan házat venni amibe nem 12cm venti való

Lássanak hát csodát,kicsik és nagyok,a becsületes ember én magam vagyok "bendeguz"

(#15779) Integrator


Integrator
aktív tag

Köszi srácok. Coolermastertől csak azért óckodom picit, mert tele van (tetején 2, alján 2, oldalán 2, elöl 1) szellőzővel, amit nem tervezek teledobálni ventillátorral, mert sokszor megy a gép este, és nincs kedvem a brutál zúgást hallani. Milyen megoldást lehet arra találni, hogy így ne legyen poros? Valami porszűrő? iponban kapható?

(#15780) albert8 válasza Integrator (#15779) üzenetére


albert8
addikt

Választhatsz sok ház közül de ezek ajánlottak ilyen árkategóriában
CM 370,430,342 esetleg a Xigma és a TT v3
A szellőzőket pedig ki lehet takarni pl:hangszigetelő szivacsokkal :)

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#15781) molnarpeter válasza Integrator (#15779) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Porszűrőnek én a harisnyát mondanám :)

mp

[ Szerkesztve ]

(#15782) Fagyi


Fagyi
aktív tag

Sziasztok!
Ajánljatok léci olyan házakat, ahol a bekapcsoló gomb és az usb kivezetések a tetején vannak.
Köszi!

https://logout.hu/cikk/zyxel_nas326/ Nexbox A95x + IPTV

(#15783) molnarpeter válasza Fagyi (#15782) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ár? ;)

mp

(#15784) Fagyi válasza molnarpeter (#15783) üzenetére


Fagyi
aktív tag

Hát nem millás oldalról :).
Most egyelőre olyat keresek ami ezeknek megfelel. Ár változó mondjuk 10 k.

https://logout.hu/cikk/zyxel_nas326/ Nexbox A95x + IPTV

(#15785) Tothgera30 válasza Fagyi (#15784) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Milyenre gondoltál, melyik tetszik? Akkor könnyebb választani.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#15786) Lawboy


Lawboy
tag

Sziasztok.
Lehet nem ide tartozik de:Van egy Colorsit házam.
Van az elején lc kijelző ami méri a cpu nak a vagy bármi másnak a hőmérsékletét egy a házban lévő kis hőmérőszerűséggel ami papír.Ezt betettem a cpu és a hűtő közé...:S
Pasztás lett és nem is írta ki többé...
Mit lehetne ezzel csinálni?
Vagy esetleg lehet találni hozzá valami ilyesmit?
2. Időt is mutatja az lcd-n.De ha kikapcsolom 10percre és vissza akkor nem a valós időt mutatja hanem azt amikor kikapcsoltam......Mondjuk 12:10 kor kikapcs 13:40kor bekapcsolom és 12:10 et mutat....
Valami ötlet erre?
Teljesen ilyen házam van.Hangfal stb...
Gaba ColorSit G8015C-C49 BK
És még annyi hogy ha valaki tud segíteni ebben:Hangfal bekapcsolt állapotban zúg.Kikapcsolt állapotban csak kicsit lehet észrevenni.Miért van ez?

Üdv!

(#15787) ivanyi


ivanyi
csendes tag

Sziasztok!
Szeretnék mostanában venni egy új gépházat mivel a régi eléggé megviselt,de ez most nem fontos.
Na szóval kinéztem egy házat ami jól is néz ki (szerintem) és az ára is megfelelő (nekem).Ő LENNE A KISZEMELT
Véleményeket kérnék a gépházról, esetleg nincs itt valakinek a PH valakinek ilyen gépháza?
Sajnos élőben nem láttam ezt házat csak videókat láttam róla.
Még leírom a configomat,hogy mit tennék bele
alaplap:GA-MA770-UD3 (rev. 2.0)
proci: AMD Athlon™ II X3 450
memoria: 3 gb ddr2 800mhz
hdd:1 db 500GB Samsung amit majd még bőviteni szeretnék MAJD :DD
videó kártya:3870 ati radeon Shapire edition
odd:1 db samsung dvd iró
Válaszaitokat előre is köszönöm!! :K :K :K :K

Én nem vagyok sztár, nem is akarok az lenni! Én legenda leszek!

(#15788) Fagyi válasza Tothgera30 (#15785) üzenetére


Fagyi
aktív tag

Mondom a kritérium annyi, hogy a bekapcs gomb és az usb a gépház tetején legyen!
A többi nem lényeg a fő szempont ez. Lehetőleg a legelején.
Max 3 vinyó és 3 5,25" hely ,de kettő is elég. Oldalsó szellőzés 1 db 12 cm lukkal, teteje ha teli nem gáz, esetleg alsó táp elhelyezés. Használtban gondolkodom, mert nem csillivillizni kell, hanem jó szellőzés miatt. Kb ennyi.

https://logout.hu/cikk/zyxel_nas326/ Nexbox A95x + IPTV

(#15789) Jim-Y válasza ivanyi (#15787) üzenetére


Jim-Y
veterán

Szia, idézek valakit innen a fórumról:
" ezek a házak olyanok mint a neve, colorshit" .. asszem ezt nem kell ragozni, minőséget már viszonylag olcsón is lehet találni, főleg ennyi pénzért:) Olvass vissza egy picit a topicban, a CoolerMasternek vannak ilyen áron nagyon jó kis házai, de már Revoltec, Sharkoon,CoolerMaster,ThermalTake,Xigmatek házakat is lehet kapni, és ezek biztos, hogy minőségibbek mint a Colorsit .. ;)

(#15790) Jim-Y válasza Fagyi (#15788) üzenetére


Jim-Y
veterán

Egy használt CM 690 Basic házat kapsz tizenXezerért, azon felül vannak ezek a dolgok;)

Például HA-ról: [link]

[ Szerkesztve ]

(#15791) albert8 válasza ivanyi (#15787) üzenetére


albert8
addikt

Én nagyon lebeszélnélek erről, mert szar minőségüek ezek a házak és ennyiért már olyan jó Coolermaster házat kapsz hogy mindenre elég és nagyon jó a szellőzése is :)
CM 430 vagy 370 nagyon jó és még olcsóbbak is
vagy esetleg a Thermaltake v3,4 de ezek is eléggé rezonálnak

[ Szerkesztve ]

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#15792) Tothgera30 válasza Fagyi (#15788) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Ahogy Jim-Y is ajánlotta, CM 690 ha tetszik, akkor az tuti befutó :K .

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#15793) hajtömeg


hajtömeg
aktív tag

Laci egy 10éves gyerek szintjén van kb...

(#15794) molnarpeter válasza hajtömeg (#15793) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

:F Nem VV4?

mp

[ Szerkesztve ]

(#15795) Jim-Y válasza molnarpeter (#15794) üzenetére


Jim-Y
veterán

Megesik az ilyen xD Laci is egy ház .. valahol ... csak nem akarom megvenni:)

[ Szerkesztve ]

(#15796) hajtömeg válasza hajtömeg (#15793) üzenetére


hajtömeg
aktív tag

Ups, elnézést,nem ide szántam!!!! :B

Lian Li Laci :))

[ Szerkesztve ]

(#15797) Hulot


Hulot
tag

Hűtés szempontjából melyik a jobb megoldás
a) A zártabb ház? Oldalsó-, felső-, hátsó lyukak, nyílások letakarása és elöl-hátul ventillátor.
b) A minél szellősebb, nyitottabb ház?

(#15798) Jim-Y válasza Hulot (#15797) üzenetére


Jim-Y
veterán

Igazabol a minel jobb szelcsatorna kialakitasa a cel, hogy elorol huvos levegot szivjon be, ami kvazi kiloki a meleg levegot a szellozonyilasokon. Szerintem az sem jo ha tul sok lyuk van, mert akkor nem tudsz egy folyamatos korforgast kialakitani. Ha olcso hazad van ami nem kepes leadni a hot , akkor is romlik a teljesitmeny. A meleg bennt reked es tul melegek lesznek az alkatreszeid. Nezz meg itt PH-n egy hazas tesztet, ott szoktak olyan grafikonok lenni, hogy az eppen vizsgalt haz milyen homersekleteket produkalt. Nezd meg ebben a legjobbakat:)

[ Szerkesztve ]

(#15799) Topanka


Topanka
aktív tag

Mi a véleményetek erről a házról?
Thermaltake Level 10 GT [link]
Tudom, hogy szubjektív a dolog, és drága, de most a ház véleményezése lenne a lényeg.
Nekem nagyon bejön a kényelmi dolgok (gyorscsatlakozós oldalajtó diópántokon, hot swap-os rack-ek kívűlről kezelhetőek, stb.), és igazából szereltsége miatt ez a ház felel meg a legjobban az igényeimnek.
Ja, és ami nem mindegy, 50 ezerért meghozzák nekem.

[ Szerkesztve ]

(#15800) Kissjeno


Kissjeno
tag

Sziasztok !

Kérdezném hogy akinek CM 534 van tapasztalta-e, hogy a merevlemez keret iszonyatosan átadja a háznak a rezgést sőt a tápegység is remegteti a házat? (nagyon idegesítő)

Hát nekem nem jött be a legendás CM minőség, a régi szar codegem házam sem remegett , rezonált ennyire.

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.